Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
1:32 un kopā ar tēti diskusija
30/04/2015
16:27
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Kontrollaiku samazināt nevajag gan. [Lai gan tad nebūtu tik ilgi jāgaida uz apbalvošanu. Bet paši vainīgi, ka tik ātri noskrien, ka pēc tam ilgi jānīkst.] Drīzāk palielināt TT skaitu / nobīdīt laikus uz lēno galu.
Mans subjektīvais viedoklis. Ko ierakstīju, jo zinu, ka ir cilvēki, kas plāno skriet pirmo pusmaratonu uz 2:15. Un viņiem TT esamība palīdzētu.

30/04/2015
16:28
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Mošķis said

Signis said

"Kas tur ir tāds slikts ja es teicu ka lēnākajiem vēl jāpatrenējas lai skrietu garās distances?" un "bet es esmu lepns ka mans tētis var tā skriet gandrīz netrenenjoties."

Galvenais ir piedalīties diskusijā.

Signi, laiks ieviest nozīmītes par piedalīšanos diskusijās - akūti nepieciešams ... savādāk zūd karma

Jāā, kaut kur manītas - muld bezjēgā; dzīvo forumā. ;)

30/04/2015
16:32
Hiēna
Hiēna
Zinātājs
Members
Forum Posts: 454
Member Since:
14/01/2013
Offline

und, kāpēc tavs tēvs netrenējoties drīkst skriet un tikt apdzīts par apli, bet pārējiem ir jātrenējas?

30/04/2015
16:33
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

dot, es neatbilstu statusam "mēnesi pirms sacensībām cītīgi trenējies", vai tas nozīmē, ka nedrīkstētu piedalīties sacensībās? :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
30/04/2015
16:42
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Mārtiņ š said
Un mūsdienu olimpiskajās spēlēs agrāk drīkstēja piedalītes tikai amatieri...

Sākotnēji antīkajās Olimpa spēlēs arī piedalījās tikai amatieri. Vēlāk, kad ar uzvaru varēja nopelnīt simtiem drahmu, parādījās profesionāļi, kas trenējas pastāvīgi, nevis tikai mēnesi pirms spēlēm. Vairāki filozofi nosodīja spēļu komercializāciju, jo tas pārvēršot cēlus mērķus par tirgus darījumu.

papuci, ja esi godīgs un atbildi par saviem vārdiem - tad nepiedalītos. Citādi tas nebūs godīgi pret pārējiem, kas ir trenējušies.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
30/04/2015
16:48
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline

Ainār, klusē, klusē, klusē:)

30/04/2015
16:50
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Ainars said

Ainār, klusē, klusē, klusē:)

Tā netiksi pie nozīmītes par diskutēšanu! :D

30/04/2015
16:52
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

in said

Kontrollaiku samazināt nevajag gan. [Lai gan tad nebūtu tik ilgi jāgaida uz apbalvošanu. Bet paši vainīgi, ka tik ātri noskrien, ka pēc tam ilgi jānīkst.] Drīzāk palielināt TT skaitu / nobīdīt laikus uz lēno galu.
Mans subjektīvais viedoklis. Ko ierakstīju, jo zinu, ka ir cilvēki, kas plāno skriet pirmo pusmaratonu uz 2:15. Un viņiem TT esamība palīdzētu.

šis te ir labs labs jautājums - esmu skrējis kā tempo turētājs uz 2:15, kad pats nebiju formā, precīzāk bezformā ... tam, kas ir rajonā ap 2:15-2:30 mazajos pusmaratonos (kas nav RM) - baloni pietiktu ar 2:15, bet lielajos, tādos kā RM, ka būtu nepieciešams kāds, kas var bez piepūles noripināt tempā ap 2:30. Tam galam ir baigi nepieciešams atbalsts no TT ... to man ir teikuši daudzi ....

Kontrollaiks ~3h - ir normāla parādība gandrīz jebkurā pasaules pusmaratonā, bet, ja skrien kopā ar maratonistiem, tad parasti tas tiek pagarināts līdz maratona kontrollaikam ...

Apdzīšana par apli - pa lielam, līderi ir visai toleranti un apdzen savus "upurus" visai korekti, un saprot, ka tā ir viņu sūtība. Ja iztrūktu šo atpalicēju, varam klapēt gandrīz visus pusmaratonus ciet - nevienam sponsoram neinteresē tādi pusmaratoni (ja vien tie nav OS/EČ/PČ).

Organizatoriem derētu padomāt par drošību trasē - tam pašam velopuikam, kas brauc pa priekšu būtu jādiriģē atpalicēji, uz kuru pusi lai tie virzās. Bieži vien, ir velopuika, bet jēgas nav no viņa gandrīz nekādas, ja nu tikai parāda līderim ceļu, kur jāskrien.

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
30/04/2015
16:55
Darya
Darya
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 456
Member Since:
26/09/2011
Offline

Moshkim taisniba par velopuikam. Bikerniekos velopuika par paspejis sievieti lideri pusmaratona pazaudet :)) es tam palidzeju sameklet. Un talak vinsh kopa ar Ilonu aizbraucis ta - Ilona pa priekshu velo puika kaut kur aizmugure, sanos 10m attaluma. Kada tad no velopuikas jega?

30/04/2015
17:00
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

essnee said

und, kāpēc tavs tēvs netrenējoties drīkst skriet un tikt apdzīts par apli, bet pārējiem ir jātrenējas?

ja skrien viens, skrien ātri, bet ja skrien ar tēti tad drīkst lēni. Gržibovskiem ir kur izvērsties.

30/04/2015
17:00
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Darya said

Moshkim taisniba par velopuikam. Bikerniekos velopuika par paspejis sievieti lideri pusmaratona pazaudet :)) es tam palidzeju sameklet. Un talak vinsh kopa ar Ilonu aizbraucis ta - Ilona pa priekshu velo puika kaut kur aizmugure, sanos 10m attaluma. Kada tad no velopuikas jega?

Un Renāram Itālijā (?) kaut kad aizbrauca vispār prom no trases...

Nu jā, ja skrietu tikai tādi, ko neapdzen par apli, tad SL posmos būtu jāskrien tikai tiem, kas iekļaujas pusotrā stundā pusmaratonā. Īsākām distancēm attiecīgi īsāks laiks. Un tad jau nebūtu ne sponsoriem, ne skatītājiem interesanti.

30/04/2015
17:17
pichonis
pichonis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
05/12/2012
Offline

Domāju, ka (4 apļu sistēmā) korektākais variants būtu neļaut startēt nevienam, kas domā skriet lēnāk par 2h vai ātrāk par 1h30min. Tādējādi neviens nevienu neapdzītu par apli. Šīs robežas varētu arī sniegt lielāko dalībnieku skaitu (var gan jau paspēlēties ar rezultātiem un aprēķināt precīzākas robežas, lai iegūtu pēc iespējas lielāku dalībnieku skaitu). Vajadzētu gan vairāk TT uz 2h, lai vajadzības gadījumā novāktu no trases atpalicējus, kā arī lai varētu izretoties tā, lai neviens netiktu garām (nevarētu apdzīt par apli).

http://en.wikipedia.org/wiki/All_You_Zombies - varonis no šī stāsta gan drīkstētu skriet, cik ātri vai lēni vēlas.

30/04/2015
17:30
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Un Latvijas čempionātā diskvalificēt tos, kas tomēr finišē azarta par ātru!

30/04/2015
17:37
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

piedāvāju rīkot kvalifikāciju - 1h pirms starta, distance viens aplis pa stadionu

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
30/04/2015
18:04
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

in said

Darya said

Moshkim taisniba par velopuikam. Bikerniekos velopuika par paspejis sievieti lideri pusmaratona pazaudet :)) es tam palidzeju sameklet. Un talak vinsh kopa ar Ilonu aizbraucis ta - Ilona pa priekshu velo puika kaut kur aizmugure, sanos 10m attaluma. Kada tad no velopuikas jega?

Un Renāram Itālijā (?) kaut kad aizbrauca vispār prom no trases...

Nu jā, ja skrietu tikai tādi, ko neapdzen par apli, tad SL posmos būtu jāskrien tikai tiem, kas iekļaujas pusotrā stundā pusmaratonā. Īsākām distancēm attiecīgi īsāks laiks. Un tad jau nebūtu ne sponsoriem, ne skatītājiem interesanti.

Jā,šitam jāpiekrīt,kad noskrēju PR 1:29...tad tiešām neapdzina,citās reizēs bez variantiem :)

30/04/2015
21:02
Raitis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
05/03/2010
Offline

5 Eirocenti no manām pārdomām.
skrienu pusmaratonus bieži un ne pārāk lēni. vairāk piederu pie tiem, kas citus apdzen par apli. man tieši patīk, ka trasē ir "lēnie skrējēji", ko apdzīt: trešajā un ceturtajā aplī , kad visi ir "mana ātruma skrējēji" ir baigi izretojušies, nav jāskrien vienam pašam pa tukšu trasi (kā tas ir Rīgas maratonā pie Arēnas Rīga). tā kā "skatītāji" mums arī parasti ir ļoti maz, vismaz ir kaut kāda "dzīvība" trasē- ir redzami citi skrējēji, varu kādam uzsaukt "Noskrien!", kāds uzmundrina mani, utt. Protams, zem 1:15 pusītes neskrienu un par vietām necīnos, bet nevarētu teikt, ka tā apdzīšana baigi traucētu. jā, reizēm gadās kāda plašāka nūjotāju grupa, kam grūtāk tikt garām, bet tas ir ļoti reti un no rezultāta nelaupa vairāk kā pāris sekundes.

30/04/2015
21:05
Vizbuliite
Vizbuliite
Zinātājs
Members
Forum Posts: 118
Member Since:
04/07/2010
Offline

Vispār jau būtu labi, ja kaut kur tiktu apkopoti ieteikumi sacensību dalībniekiem. Gluži kā informācija uz aploksnes par čipa lietošanu (lai gan daži ar pamanās neizlasīt).
Piemēram:
Ko darīt, ja tuvojas līderis, kā labāk dot ceļu.
"Ar puļķiem ausīs" - tā ir problēma. Ņemot vērā, ka sacensībās sāk piedalīties cilvēki ratiņkrēslos. Redzēju situāciju, ka šāds cilvēks grib tikt garām skrējējam ar puļķiem ausīs. Bet viņa aicinājumu "dodiet ceļu" vai tml jau neviens nedzird.
Tie, kuri sacensībām piesaka skolēnu grupas varētu viņus painformēt par to, ka nevajag strauji apstāties ceļa vidū vai ja paņem ūdeni, lai paiet pāris soļus tālāk,lai citiem netraucētu. Ja vismaz daži to ievēros, arī tad jau būs labāk. Par nūjotāju pārvietošanos. kaut vai - ne vairāk kā 2 vienā rindā.
Principā šis viss vairāk attiecas uz sacensībām, kur jāskrien vairāki apļi.

30/04/2015
21:22
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Es domāju, ka viena problēma varētu atkrist aizliedzot skriet ar puļķiem ausīs, jo esmu bijusi lieciniece, kad Beļinskis nolamā meitenes, kuras nedzird, ka nāk līderis un jāpaiet malā.

30/04/2015
21:26
Artūrs Ketlers
Artūrs Ketlers
Ogre
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
03/04/2012
Offline

Vai vispār pastāv tāda iespēja apmierināt visus?

Kāpēc visi tā tiecas definēt konkrētus x un y, jeb, kas ir lēni un kas ir ātri?
Man 1:40 ir ļoti ātri, bet uz 2:10 ir diezgan palēnu. Gadus divus atpakaļ es teiktu, ka 2:20 ir pat ļoti ātri. Katram savs! Ja ir 3h dotas, tad 3h var skriet.

Kas tās par sacensībām, ja nebūtu tā saukto lēno?
Tas jau galīgi nebūtu interesanti (un es noteikti par to nemaksātu!), ja katrā trases kilometrā nevarētu izbaudīt skrējēju auru un visu to labo atmosfēru trasē. Kuram gan patīk palikt vienam trasē. Man pirmajos pusmaratonos tā notika vienmēr. Kopā tak jautrāk.
Katram notiek cīņā ar sevi, neatkarīgi no rezultāta. Arī 2:30 cīnās par kaut ko. Varbūt tikai ar sevi, varbūt ar pavecāku kundzi, kas skrien 10m priekšā. Vai tam tiešām ir tik liela nozīme? Ja kādam sagādā prieku skrien uz ātrumu - ļoti jauki, skrien uz ātrumu, cīnies par vietām. Es varbūt skrienu uz distanci, vai ilgumu. Jo ilgāk skrienu, jo laimīgāks esmu. Katram savs!

TT uz 2:15 - jā, uz 2:30 - kāpēc gan ne? Ja esot Biķerniekos kā TT esmu kaut ko iemācījies, tad, ja varu palīdzēt vismaz vienam cilvēkam, tad tas ir tā vērts.
P.S. - Biķerniekos līderu velo atbalsts bija ļoti švaks. "Palaižam līderus, palaižam līderus!" A pa kuru pusi nav jāpasaka, vai vismaz jāparāda smuki ar rociņu?
P.S.S. - Ja vajag, tad varam arī par šādu tempu vienoties (ar izņēmuma gadījumiem). Būšu priecīgs palīdzēt kā neoficiāls TT.

Kā skriet lēnākiem skrējējiem, lai netraucētu ātrākajiem?
Šādas pamācībās vienkārši nav. Netraucēsi vienam, traucēsi kādam citam. Nekad nebūs apmierināti visi, kas skrien aiz tevis. No tā ko esmu redzēji trasē varu teikt tikai dažas lietas:
Vēlams nebaidīties un strauji nemainīt savu virzienu, ja dzirdi kādu uzsaucam "palaižam līderus". Trasē vispār nevajag darīt neko strauji ( t.sk. - apstāties).
Gadījumā, ja ir kāda ķibele un vajag apstāties, tad iespēju robežās novirzīties uz trases malu.
Startā nevajag nekur steigties. Otrajā/trešajā aplī noteikti var noķert daudzus, kuri jau atdevuši visus spēkus starta sprintam. "Lēnāk brauksi, tālāk tiksi" šeit ir precīzs apzīmējums. Kā arī, ja skrien vienu no pirmajiem šāda veida gabaliem, tad nostājies nedaudz vairāk uz beigām, nevis lien pēc iespējas tuvāk starta līnijai. Kuram gan patīk pirmos kilometrus manevrēt starp cilvēkiem, kuri pārvērtējuši savas spējas.

Vai Skrien Latvija ir tautas sporta pasākums?
Ir iespēja, ka nav? Nav kvalifikācijas = skrien visi, kas grib.

Neatceros, vai tas bija viss, ko gribēju pateikt. Katrā ziņā bija interesanti lasīt visu diskusiju.

30/04/2015
21:42
BeLinda
BeLinda
Rīga
Admin
Forum Posts: 666
Member Since:
22/03/2011
Offline

Agy said

essnee said

und, kāpēc tavs tēvs netrenējoties drīkst skriet un tikt apdzīts par apli, bet pārējiem ir jātrenējas?

ja skrien viens, skrien ātri, bet ja skrien ar tēti tad drīkst lēni. Gržibovskiem ir kur izvērsties.

Nu nez, viņu tētis nebūt neskrien lēni!

Ja nevari mainīt situāciju, maini attieksmi pret to. 
No permission to create posts