Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
1:32 un kopā ar tēti diskusija
30/04/2015
21:51
Hiēna
Hiēna
Zinātājs
Members
Forum Posts: 454
Member Since:
14/01/2013
Offline

Tieši tas, ka Gržibovsku tētis neskrien lēni, padara to visu interesantu. Vai Kristīne drīkst skriet 1:45, ja tēvs skrien 1:35? Ja nē, tad cik ātrāks vai lēnāks par bērniem drīkst būt tēvs?

30/04/2015
22:04
llinuz
llinuz
Interesents
Members
Forum Posts: 33
Member Since:
17/03/2013
Offline

Interesanti, ka diskusija ar domu noskaidrot, kā varētu atbalstīt lēnākus skrējējus, pārvērtās par diskusiju, vai vispār drīkst ļaut tiem nostāties uz starta.
Labi, ka pirmajās sacensībās nezināju neko par to, ka eksistē negatīvs viedoklis, citādāk, iespējams, nebūtu saņēmusi drosmi ne pirmajam pusmaratonam, ne maratonam, nemaz nerunājot par garākām distancēm.
Diskusijā valdošais atbalsts gan iepriecinoši attaisno kluba saukli.

30/04/2015
22:55
Rainy777
Rainy777
Liepāja
Zinātājs
Members
Forum Posts: 215
Member Since:
29/01/2015
Offline

Par "lēno" noņemšanu no trases:
Tad jau arī F1 sacensībās vajadzētu piedalīties 4-6 komandas nevis 10...

Lai dzīvo reitingi!
30/04/2015
22:56
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Signis said

Diskusijas aktuālie jautājumi:
*) kā skriet lēnākiem skrējējiem, lai netraucētu ātrākajiem?
*) vai ja skrien bez tēva un lēnāk nekā 1:32 vajadzētu vispār iziet uz starta?
*) vai Skrien Latvija ir tautas sporta pasākums?
*) kur ātrie skrējēji var izskriet savus labākos rezultātus, lai viņiem netraucē?

und, tev bija par ko vēl padiskutēt. Šeit to daram.

Man šķiet, ka ir piemirsta problēma, kā skriet ātrākiem skrējējiem, lai netraucētu lēnākos. Patiesībā jau ir vienalga, kurš kuram traucē - ātrie lēnajiem vai lēnie ātrajiem. Gadās jau arī ātrajiem kādreiz saķerties savā starpā. Tieši tāpat arī ir ar ne tik ātrajiem vai lēnajiem. Nepatīkami ir vienmēr, kad kāds aizskar otru ar savu rīcību vai vārdiem. Gadīties jau var visādi un tāpēc, ja cilvēks pats to nepamana, tad vajadzētu viņam palīdzēt un norādīt uz nepieņemamo rīcību, tādejādi dodot iespēju laboties. Pat tam vīrietim, kurš esot Biķernieku trasē apdzenot pagrūdis sievieti tā, ka tā pakritusi, un kurš, it kā nekas nebūtu noticis, aizskrējis tālāk.

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
30/04/2015
22:58
Rainy777
Rainy777
Liepāja
Zinātājs
Members
Forum Posts: 215
Member Since:
29/01/2015
Offline

*) kur ātrie skrējēji var izskriet savus labākos rezultātus, lai viņiem netraucē?

Ir tāds teiciens sliktam dejotājam pat olas traucē...

Lai dzīvo reitingi!
30/04/2015
23:11
shahs
shahs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 139
Member Since:
17/11/2011
Offline

Lai novērstu baumu tālāku izplatību. Es to situāciju Biķsrniekos redzēju no 5-10m attāluma un ne ar vienu vārdu nevaru apgalvot, ka pagrūda. Tā bija nelaimīga saskriešanās. Īsi pirms tam bija pabraucis garām "ņaudošs" velosipēdists, aiz viņa sekoja vairāki no līderiem. Skrējējs sauca "malā" "ceļu" vai ko tamlīdzīgu. Meitene skatoties atpakaļ mainīja trajektoriju, puisis arī... tik diemžēl abi vienā virzienā. Cēlonis? Kluss velobraucējs un skriešana bariņā.

30/04/2015
23:12
Kiky
Kiky
Rīga
Interesents
Members
Forum Posts: 28
Member Since:
26/04/2010
Offline

Lindams said

Agy said

essnee said

und, kāpēc tavs tēvs netrenējoties drīkst skriet un tikt apdzīts par apli, bet pārējiem ir jātrenējas?

ja skrien viens, skrien ātri, bet ja skrien ar tēti tad drīkst lēni. Gržibovskiem ir kur izvērsties.

Nu nez, viņu tētis nebūt neskrien lēni!

essnee said

Tieši tas, ka Gržibovsku tētis neskrien lēni, padara to visu interesantu. Vai Kristīne drīkst skriet 1:45, ja tēvs skrien 1:35? Ja nē, tad cik ātrāks vai lēnāks par bērniem drīkst būt tēvs?

Interesanti ka mana ģimenīte tiek pieminēta diskusijā :D
Es zinu, ka esmu un būšu lēnāka par gan par savu tēti, gan brāli, bet tas jau man nekādā veidā netraucē piedalīties un skriet sacensībās. Man pat liekas interesanti mājās pirms sacensībām apspriest cik lēni man jāskrien, lai tētis vai Raitis mani apdzītu par vienu vai diviem apļiem vai cik ātri man jāskrien lai neapdzītu vispār :D Un tad skrienu un gaidu momentu, kad viņus ieraudzīšu sev aiz muguras un viņi man vienkārši paskries garām :D
Es uzskatu, ka sacensībās jāpiedalās visiem, kuri paši uzskata ka var noskriet konkrētu distanci, neskatoties uz to cik ātri vai lēni tas sanāks. Un neesmu pamanījusi, ka ātrajiem skrējējiem kāds censtos speciāli traucēt, tādēļ nesaskatu nekādu problēmu...

P.S. Priecājos, ka man uzvārdsuzrakstīts pareizi :D

01/05/2015
14:47
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

Ja Tevi apdzen par apli, noej malā - pēc šāda principa PČ 24h uzvarētu Voļda un visi zinātu Latviju, jo mums zelta medaļas netrūktu. Višķos arī sacensības ātri beigtos. Vecgada skrējienā es līdz 122,2km arī netiktu :)

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
01/05/2015
15:16
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

shahs said

Lai novērstu baumu tālāku izplatību. Es to situāciju Biķsrniekos redzēju no 5-10m attāluma un ne ar vienu vārdu nevaru apgalvot, ka pagrūda. Tā bija nelaimīga saskriešanās. Īsi pirms tam bija pabraucis garām "ņaudošs" velosipēdists, aiz viņa sekoja vairāki no līderiem. Skrējējs sauca "malā" "ceļu" vai ko tamlīdzīgu. Meitene skatoties atpakaļ mainīja trajektoriju, puisis arī... tik diemžēl abi vienā virzienā. Cēlonis? Kluss velobraucējs un skriešana bariņā.

Baibas bildēs var redzēt, ka velopuika brauca ar svilpi zobos, tad jau skaidrs, ka viņš nevarēja pateikt, kuru malu [vai vidu] atbrīvot... [Jā, var jau būt, ka viņai izdevās noķert svilpšanas brīdi, bet vienalga, es palieku pie domām, ka iepriekš bija labāk - kad braucējs skaidri pateica atbrīvojamo vietu. Nevis kā tagad, kad izdzirdot svilpi, jāskatās atpakaļ vai jāzīlē mākoņos...]

02/05/2015
12:16
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

Es nezinu, vai tas ir valodas barjera vai vel kāds cits iemesls, bet man liekas ka manus vārdus nepareizi saprot un nepareizi pēc tam interpretē.

Vēlreiz atgādinu, kā šī diskusija sāka no tā, ka bija piedavāajums uztaisīt TT uz 2:30, jo tad vairāk cilvēku skrietu pusmaratonu. Uz ko es izteicu savu viedokli, ka varbūt tie cilvēki varētu no sakuma skriet 5 un 10 km? Kāpēc uzreiz jāskrien pusmaratonu? Tas ir kā kaut kāda atkarība. essnee cik tev pagāja laika no 0 līdz pusmaratonam? No pusmaratona līdz maratonam, no maratona līdz 100? kāds nākamais mērķis - 24h? Vai doma iet Jermolājeva pēdas? Es jau nesaku ka tu skrien lēni, nesaku ka tas ir slikti utt, jo man īstenība ir vienālga ko tu skrien, bet man nav saprotams, kāpēc jācenšas skriet vairāk un vairāk? It kā ja tu skrietu SL 10km uz tevis slikti skatītos? Nē taču. Man sak likties, ka tagad cilvēki kad uzzina ka tu ari skrien, nejauta "kādu distanci un ar kādu laiku" bet "cik tavā kontā ir maratonu"?

Jā, drooppy atrāda manu statistiku, mani ari apdzen pa apļi. Nu bet šeit laikam vajag ņemt vērā cik gadus es piedalos sacensībās, un cikos pusmaratonos finišēju? Apgalvojums, kāpēc manam tētim un man var tā skriet bet pārējiem nē - ari nav patiess. Un tās divās reizēs man neviens no līderiem neko neteica ka es kādam patraucēju, jo es uzmanīgi skrēju un skatijos lai netraucētu. Bet kad DS93 skrien pusmaratonu, tad viņš pēc tam stāsta, ka nūjotaji traucē, bariņš ar cilvēkiem ar boloniem.. kuri skrien rindiņā un viņus vajag apskriet un vēl daži indivīdi. Es neteicu ka kādam nedrīkst kaut kur skriet. Tas tikai bija viela pārdomām.. ja tu skrien pa 2.20 un lēnāk, varbūt tev vajag īsāko distanci tomēr? Veterāni - tas ir cita lieta. Bet ja mēs paskatāmies lēno galu Biķerniekos, tur ir tikai daži veterani, pārsvara ir +-30gadīgie jaunieši. Es nevaru pa 100% pateikt kas manām tēvam ir galvā, bet domāju ka viņš diez vai turpinās skriet pusmaratonus ja skries tos pa 2:20 un lēnāk.

Es pilnīgi nepiekrītu izteicieniem kurus te daži minēja.. piemēram: "Ja kāds vēlas pārbaudīt savus spēkus un sacensties ar citiem ātr-skrējējiem - EČ un PČ" un "Varētu domāt, ka līderi ir tramvaji un var braukt tikai taisni. Ja gribas skriet taisni, tad visideālāk to darīt vienatnē, mājās." Ātrākie skrējēji ari samaksāja dalības maksu un viņiem tādas pašas tiesības kā citiem.

Signi- jā, tev taisnība, ka ĒČ krosā apdzen pa apli. Bet es nevaru saprast kāds sakars ar SL? Tur piedalās labākie skrejeji no katras valsts. Nu gadās, ka X valsts labākais skrējējs apdzen Y valsts labāko skrējēju pa apli. Bet tas skrējējs atgriezīsies sava Y valstī un bus tur pirmais savos Skrien Y sacensībās.

02/05/2015
12:40
Hiēna
Hiēna
Zinātājs
Members
Forum Posts: 454
Member Since:
14/01/2013
Offline

Tāda 0 man nekad īsti nav bijusi, jo vienmēr paticis paskraidīt, bet no 5 līdz pusmaratonam man pagāja divi gadi. Vēl gads līdz maratonam, vēl gads līdz simtniekam. Kāpēc man vajag vairāk un vairāk? Tāpēc, ka man patīk. Es tā saprotu, ka nav jēgas tev skaidrot, kā var skriet patikšanas dēļ, jo tev vienīgā izteiktā motivācija ir skriet ātrāk (tad jau varētu prasīt, kāpēc tev jācenšas skriet ātrāk un ātrāk). Tu vari atbraukt pie manis ciemos un paskriet kopā pa Ķemeru nacionālo parku, un ieraudzīt skriešanu nevis kā darbu, bet kā baudījumu. Nopietni!

Es cienu jebkuru skrējēju un viņa veikumu, neatkarīgi no tā, vai viņš skrien 100 metrus vai 100 kilometrus, vai viņš ir pirmais vai pēdējais, vai viņam ir 10 gadi, vai 100, tāpēc nesaprotu, kāpēc kādam, kurš grib skriet pusmaratonu un var to izdarīt kontrollaikā, būtu jāskrien 10km, ja tā nav tā distance, ko viņš vēlas skriet.

02/05/2015
13:13
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Īsākas distances parasti skrien ātrākā tempā. Un ja kādam patīk skriet, bet nepatīk skriet (priekš viņa) ļoti ātri, tad viņš diezgan saprotami izvēlas garāku distanci.

Kaut kad agrāk jau bija runa par to, ka Noskrien ir pārtapis par ultraskrējēju klubiņu un īsākas distances netiek cienītas. Kaut arī te ir skrējēji, kas tādas skrien. Un labi skrien. Tikai viņi ir klusāki. Un nav tik pamanāmi.
Negribi uzrakstīt kādu rakstu par saviem treniņiem, sacensībām?

02/05/2015
13:27
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Vispār jau Tev nesaprast, jo esi jauns, spēcīgs, ambiciozs puisis, kam vai nu ātri vai nedod' dievs pusīte būs lēnāka par 2h. Ir cilvēki, kuru griezti ir 2:15 vai pat tikai 2:30, jo viņš savā pagātnē ir pārcietis kādu slimību vai sačakarējis veselību vai tā nekad nav bijusi laba un cik nu sirsniņa ļauj tik skrien. Es domāju, ka cilvēki, kas uzdrīkstās iziet uz startu, pat ja knapi iekļaujas kontrollaikā 21, 42 vai 100 km ir jāciena un jāmotivē turpināt un jāaicina citus uzdrīkstēties, nevis jāsaka, ka nu varbūt labāk paskrien 5km vai nepiedalies sacensībās nemaz, turpini vientuīgi skriet pa parciņu netraucējot tantukus ar sunīšiem. Ja viņš grib noskriet 21 km, to var izdarīt 2:30, iekļauties kontrollaikā, justies labi un par to gūt gandarījumu un prieku, tad savas domas paturi pie sevis. Nebojā cilvēkiem omu un motivāciju turpināt piedalīties. Es saprastu, ka regulāri vairākas stundas pēc kontrollaika beigām finišē, tad gan jāpadomā par attieksmi. Un kamēr SL un citi pusmaratoni (es ļoti ceru, ka Liepājas pusmaratons orgi šogad nevāks nost trasi pēdējiem skrējējiem to redzot) liek lēnai tautai draudzīgu kontrollaiku, tikmēr šie cilvēki var baudīt svētkus, kopā būšanu, gūt emocijas un gandarījumu, jo viņš ir ātrāks par dīvānā sēdētājiem. Kaut līderi par diviem apļiem apdzinuši, bet viņš izcīna pat lielāku cīņu ar sevi un pieliek lielākas pūles lai finišētu nekā līderis.

Laikam DS93 ir vienīgais kuram kaut kas traucē. Neesmu dzirdējusi, ka Renārs, Ilona vai kāds cits līderis par to sūdzētos. Laikam pārāk daudz lasu daiļliteratūru ne citu blogus.

02/05/2015
13:42
Kristaps Broks
Kristaps Broks
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 88
Member Since:
21/05/2012
Offline

Sliktam dejotājam pauti pat traucē

02/05/2015
13:58
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

Agy, kriss240188 - Kad Kristaps Kaimiņš bija mēneša skrējējs viņš par to ari rakstīja :) Sliktais "dejotais" zem 1:10 neskrien

essnee - nu laikam nav jēgas strīdēties, man nesaprast "to", tev "šito", paldies par piedavajumu, bet ciemos nebraukšu, man patīk Iļguciems un Imantas mežs :)

02/05/2015
14:06
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Agy said

Un kamēr SL un citi pusmaratoni (es ļoti ceru, ka Liepājas pusmaratons orgi šogad nevāks nost tratadēdējiem skrējējiem to redzot) liek lēnai tautai draudzīgu kontrollaiku, tikmēr šie cilvēki var baudīt svētkus, kopā būšanu, gūt emocijas un gandarījumu, jo viņš ir ātrāks par dīvānā sēdētājiem. Kaut līderi par diviem apļiem apdzinuši, bet viņš izcīna pat lielāku cīņu ar sevi un pieliek lielākas pūles lai finišētu nekā līderis.

Man ir pieredze stāvēt uz pjedestāla vidējā pakāpiena. Uz malējā pakāpiena. Tuvu pjedestālam. Un man ir arī pieredze būt pēdējam dalībniekam, kas finišē. Kad pirms devos priekšpēdējā aplī, organizatori pavaicāja, vai atradīšu ceļu, ja viņi sāks novākt trasi. Piedāvāju, ka es varu beigt, lai nav uz mani jāgaida, bet nebija ar mieru tā. Protams, ka ikvienu dalībnieku jāsagaida finišā, nevis jāliek izstāties! (Turklāt pasākums bija bez dalības maksa.) Un viņi ne tikai gaidīja manu finišu visi, bet arī trasi nost nevāca.
Bet maksas pasākumos, kas lepojas ar dalībnieku skaita pieaugumu, nebūtu prātīgi samazināt kontrollaiku, tādējādi samazinot arī dalībnieku skaitu. Un dalības maksa uz pusmaratonu laikam gan ir lielāka nekā uz 5 vai 10 km, tas arī varētu būt iemesls, kāpēc kontrollaiks jāsaglabā.

02/05/2015
14:09
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

und said

Agy, kriss240188 - Kad Kristaps Kaimiņš bija mēneša skrējējs viņš par to ari rakstīja :) Sliktais "dejotais" zem 1:10 neskrien

Vai tik tas nebija ar ironiju teikts. Jo tur bija arī kaut kas tāds - nevari aizskriet līdz pirmajai (pirmajām trim?) vietai - stājies laukā!

02/05/2015
14:25
ansiso
ansiso
Speciālists
Members
Forum Posts: 786
Member Since:
04/07/2011
Offline

Arī Renārs Roze regulāri savos bloga ierakstos raksta, kā viņam tie atpalicēji reāli traucē. Pauliņš ar savos blogos par tiem atpalicējiem ir šķendējies. Und, redzu, ka tev iet grūti, gandrīz neviens tevi nesaprot, bet turpini cīnīties kā tāds celmlauzis. Šeit citāts/padoms no Kristapa Kaimiņa:
"Sacensībās, lūdzu, skrieniet pa vienam vai vismaz rindiņā, netaisiet, lūdzu, barikādes pagriezienos. Ir cilvēki, kas skrien ātrāk, un kam nav mērķis tikai noskriet, kam katra sekunde no svara, lai nav jāslalomē pa cilvēku masām."

02/05/2015
14:26
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

in said

und said

Agy, kriss240188 - Kad Kristaps Kaimiņš bija mēneša skrējējs viņš par to ari rakstīja :) Sliktais "dejotais" zem 1:10 neskrien

Vai tik tas nebija ar ironiju teikts. Jo tur bija arī kaut kas tāds - nevari aizskriet līdz pirmajai (pirmajām trim?) vietai - stājies laukā!

tiek izteikts lūgums: "Sacensībās, lūdzu, skrieniet pa vienam vai vismaz rindiņā, netaisiet, lūdzu, barikādes pagriezienos. Ir cilvēki, kas skrien ātrāk, un kam nav mērķis tikai noskriet, kam katra sekunde no svara, lai nav jāslalomē pa cilvēku masām." Bet tie kas skrien 2:20+ parasti jau skrien pa vienam!

02/05/2015
14:36
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

ansiso said

Arī Renārs Roze regulāri savos bloga ierakstos raksta, kā viņam tie atpalicēji reāli traucē. Pauliņš ar savos blogos par tiem atpalicējiem ir šķendējies. Und, redzu, ka tev iet grūti, gandrīz neviens tevi nesaprot, bet turpini cīnīties kā tāds celmlauzis. Šeit citāts/padoms no Kristapa Kaimiņa:
"Sacensībās, lūdzu, skrieniet pa vienam vai vismaz rindiņā, netaisiet, lūdzu, barikādes pagriezienos. Ir cilvēki, kas skrien ātrāk, un kam nav mērķis tikai noskriet, kam katra sekunde no svara, lai nav jāslalomē pa cilvēku masām."

Esmu šogad nopirkusi abnomentu un skriešu, jo nauda ir samaksāta! Nopirku pusmaratonam un netaisos pāriet uz 10 km! Atmaksājiet abonomentu pilno summu un būsiet panākuši savu! Esiet ar mieru?

No permission to create posts