Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Ineos 1:59
12/10/2019
11:23
oskarsdamb
oskarsdamb
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 158
Member Since:
21/08/2012
Offline

Eliud Kipchoge noskrēja maratonu 1:59:40!

12/10/2019
15:32
pichonis
pichonis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
05/12/2012
Offline

Tipiskais raksta, ka sūds :D

12/10/2019
19:22
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

tipiskais pats sūds

13/10/2019
20:19
Māris
Māris
Kuldīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 176
Member Since:
08/03/2010
Offline

und said

tipiskais pats sūds

/thread

13/10/2019
20:42
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

Bet ja nopietni, man nedaudz nav saprotama TIK liela ažiotāža no rezultāta kas sasniegts treniņskrējienā. Nenoliedzami, Eliud ir visu laiku labākais maratonists (visu laiku labākais gargabalnieks imho ir Bekele), bet maratonists - Eliud, tas ir fakts.

Man vairāk patiktu ja viņš skrietu īstajos mačos. Es gribu redzēt īstu cīņu, sportu. Vakar mēs redzējām skaistu šovu, Nike reklāmu - paldies zinātniekiem, Nike un Eliudam. Bet ko tas dod? viņi raksta ka šis notikums ir vienā rindā ar Bannisteru, kurš pirmais izskrēja jūdzi no 4 min un ar Boltu. Nu tas ir bullshit, tie rekordi bija īstie. Nav godīgi pret Boltu un Bannisteru tā teikt.

Tapāt nav godīgi un pareizi teikt ka cilvēks iz izskrējis maratonu no 2h. Viņš ir pārvarējis to distanci ignorējot vairākus skriešanas noteikumus: pārāk daudz pacemereku un viņi mainījās, ēdināšanas punkti, prototype botas kurus nav iespējas nopirkt, auto kas brauca pirms skrējējiem.

Atceraties boksa maču start Floyd un McGregor, tas taču arī bija šovs nevis sports. Šeit ir tas pats. Bet, varbūt Eliud varēs tuvākaja laikā izskriet maratonu zem 2h reālajos mačos, tas būtu nereāli.

13/10/2019
21:05
Māris
Māris
Kuldīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 176
Member Since:
08/03/2010
Offline

und said

Bet ja nopietni, man nedaudz nav saprotama TIK liela ažiotāža no rezultāta kas sasniegts treniņskrējienā. Nenoliedzami, Eliud ir visu laiku labākais maratonists (visu laiku labākais gargabalnieks imho ir Bekele), bet maratonists - Eliud, tas ir fakts.

Man vairāk patiktu ja viņš skrietu īstajos mačos. Es gribu redzēt īstu cīņu, sportu. Vakar mēs redzējām skaistu šovu, Nike reklāmu - paldies zinātniekiem, Nike un Eliudam. Bet ko tas dod? viņi raksta ka šis notikums ir vienā rindā ar Bannisteru, kurš pirmais izskrēja jūdzi no 4 min un ar Boltu. Nu tas ir bullshit, tie rekordi bija īstie. Nav godīgi pret Boltu un Bannisteru tā teikt.

Atceraties boksa maču start Floyd un McGregor, tas taču arī bija šovs nevis sports. Šeit ir tas pats. Bet, varbūt Eliud varēs tuvākaja laikā izskriet maratonu zem 2h reālajos mačos, tas būtu nereāli.

Vienalga jau kā, bet izskriet zem 2h tas ir kaut kas neaptverams, bet jebkurā gadījumā tam nāks klāt birka "unofficial". Tā ir gan cilvēka (Eliūda), gan zinātnes, cilvēku organizatorisko spēju uzvara. Es labprāt vairāk lasītu par šādiem sasniegumiem, kaut komercializētiem, nekā par cilvēku spēju izmanotšanu kārtējā jaunā karā.

Ja kas par Mcgregora cīņu, tad tas bija pazemojums boksam kā sporta veidam.

13/10/2019
21:14
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

Es gan nepiekrītu par "vienalga kā". Tas drafting dod ļoti daudz un arī citi paņēmieni. Tur pat trasi mazgāja ar šampūnu no tīrīja no lapām. Viņa īsts rekords 2.01.40 vai cik tur arī ir prātam neaptvērāms, toties īsts. Jaunzelandes skrējējs Zane Robertsons teica - this is not fair sport anymore. Tam rekordam vajag 100x mazāk uzmanības nekā reālam rekordam, bet dēļ marketinga sanāk otrādi. Diemžēl.

13/10/2019
21:57
Džokers
Džokers
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 163
Member Since:
25/01/2013
Offline

Šoreiz pilnībā piekrītu und. Manuprāt ir apzagti gan sporta līdzjutēji, gan potenciālie sub 2h maratona skrējēji, jo tagad tas, kurš sasniegs sacensībās sub 2h maratonu, vienalga pasaules acīs būs otrais, kas to izdarījis. Skatītāji zaudēs to cīņu par to, kurš pirmais šo slieksni sasniegs. Vismaz intrigā noteikti, jo tagad īsti tas nevienam vairs neinteresēs. Šis tāds nedaudz pārlēciens loģiskā secībā liekās. Noteikti arī salīdzinot ar 4min/mile vai 10sek/100m sasniedzējiem negodīgs salīdzinājums, jo viņi to izdarīja godīgos apstākļos sacensībās.

14/10/2019
08:53
DK86
DK86
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 166
Member Since:
14/10/2016
Offline

Džokers said

Šoreiz pilnībā piekrītu und. Manuprāt ir apzagti gan sporta līdzjutēji, gan potenciālie sub 2h maratona skrējēji, jo tagad tas, kurš sasniegs sacensībās sub 2h maratonu, vienalga pasaules acīs būs otrais, kas to izdarījis. Skatītāji zaudēs to cīņu par to, kurš pirmais šo slieksni sasniegs. Vismaz intrigā noteikti, jo tagad īsti tas nevienam vairs neinteresēs. Šis tāds nedaudz pārlēciens loģiskā secībā liekās. Noteikti arī salīdzinot ar 4min/mile vai 10sek/100m sasniedzējiem negodīgs salīdzinājums, jo viņi to izdarīja godīgos apstākļos sacensībās.

Ne ko pielikt, ne atņemt. Jā, mērķis bija pierādīt, ka cilvēks spēj noskriet maratonu zem 2 stundām, un viņš to arī izdarīja... Bet kāpēc ne parastajās sacensībās ar konkurentiem? Kāpēc mēs viņu neredzējām ne PČ, ne Berlīnē (kur Bekele pierādīja, ka Kipchoge, lai arī ir pasaules labākais, bet tomēr ne ar tādu atrāvienu kā savulaik Bolts sprintā), bet dēļ viņa viena taisīja šitādu trādirīdi? Piekrītu - this is not fair sport anymore. Ar Floyd un McGregor es gluži nesalīzinātu, bet var taj pašos 100 metros likt skriet no kalna uz leju, teiksim, 3 grādu leņķī - vai cilvēks var izskriet no 9? Vai arī tenisā, tas pats Karlovičs vai Raoničs servēs n-tos piegājienus ideālā apgaismojumā, varbūt pat ar ķeblīti zem kājām - vai var uzservēt ar ātrumu virs 300?
Un jā, es arī sestdien padomāju par to "sub2 Nr.2" - būtībā par pirmo cilvēku, kas to izdarīs sacenēs, BET... Izrādās, tavs sasniegums nav īsti vajadzīgs nevienam, jo Kipchoge jau to paveica mākslīgā pasākumā.
Nezinu kā jūs, bet es gaidīšu pirmo īsto sub2. Lai jau tas ir tas pats Kipchoge, man personiski pret viņu nekas nav, man ir pretenzijas tikai pret veidu, kā tas sub2 tika sasniegts. Tikai novēlēšu viņam veiksmi.

14/10/2019
17:22
stjopachio
stjopachio
Zinātājs
Members
Forum Posts: 116
Member Since:
01/08/2011
Offline

Nepiekrītu, ka kāds ir apzagts, tas nav godīgi u.tml. Maratons 1:59:40.2 ir un paliek maratons zem 2h. Arī Banisters, ejot uz savu zem 4 minūšu jūdzi, to darīja selektīvās sacensībās, paraugmačos u.tml. Piemēram, bija skrējiens 4:02 ar tempa turētājiem... Maratons zem 2h bija nepieciešams, lai pierādītu, ka tas ir izdarāms. Šis - līdzīgi kā Banistera skrējiens, kuram pēc tam sekoja arī citi - manuprāt, palīdzēs atvirzīt bremzi smadzenēs un pietuvoties 2h robežai arī oficiālajos mačos.

Vai apstākļi tika radīti īpaši šim skrējienam? Protams, par to nav runas. Gan vieta, gan laiks, gan tempa turētāji, to izvietojums un viss pārējais bija speciāli pielasīti. Šoreiz - atšķirībā no Moncas pirms 2 gadiem - tas nostrādāja. Nu zinām, ka "laboratorijas apstākļos" (plakanā trasē un ne no kalna :)) šis ir izdarāms. Tas nozīmē, ka to agri vai vēlu var paveikt arī "āra" apstākļos (jo tas pats Kipčoge pēc finiša nebūt nebija beigts, kas nozīmē, ka viņš varēja skriet vēl ātrāk).

14/10/2019
20:02
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

Cepiens pamatīgs, bet jau no laika gala vienmēr apstājos pie domas no sērijas - kā būtu, ja būtu - cits apaļās distances garums, kas 20.gadsimta sākumā katrā olimpiādē variēja no 40 līdz 42,75 km. Vienā gadījumā zem 2h sen būtu paskriets, bet otrā gadījumā vajadzētu vēl niknāku zinātni, lai to puskilometru iespiestu nabaga 119 minūtēs.

Un ap ko šobrīd ceptos globuss, ja dažus tūkstošus gadu atpakaļ Babilonijā nesāktu stundu dalīt 60 minūtēs, bet savādāk?

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
15/10/2019
11:00
Artis_Š
Artis_Š
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 91
Member Since:
02/06/2015
Offline

Diskutējams jautājums protams, bet sasniegums ir un paliek sasniegums... un psiholoģiskais slieksnis ir pārkāpts...jauns līmenis. Gan jau tas pats Kipchoge vai nu nākamgad atkal Berlīnē vai jau agrākos mačos - pierādīs, ka zem 2h var noskriet arī oficiālās sacensībās. Labāk novērtējiet, ka kāds pasaulē to jau ir izdarījis, kas vēl nesen bija reāls kosmoss!

15/10/2019
11:29
DK86
DK86
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 166
Member Since:
14/10/2016
Offline

matiss said

Cepiens pamatīgs, bet jau no laika gala vienmēr apstājos pie domas no sērijas - kā būtu, ja būtu - cits apaļās distances garums, kas 20.gadsimta sākumā katrā olimpiādē variēja no 40 līdz 42,75 km. Vienā gadījumā zem 2h sen būtu paskriets, bet otrā gadījumā vajadzētu vēl niknāku zinātni, lai to puskilometru iespiestu nabaga 119 minūtēs.

Un ap ko šobrīd ceptos globuss, ja dažus tūkstošus gadu atpakaļ Babilonijā nesāktu stundu dalīt 60 minūtēs, bet savādāk?

Uzskatāms piemērs, ka cilvēki ir apmāti ar apaļiem skaitļiem - par Kipchogi un viņa sasniegumu pēdējās dienās tikai retais skriešanas mīlētājs nav parunājis un pastrīdējies, bet tas, ka "mūžīgais" Redklifas rekords arī šajās dienās ir kritis, neviens īpaši neatceras. Neesmu rasists, bet man kaut kā bija lepnums, ka pasaules rekords maratonā piederēja baltajai meitenei. Starp citu, kurš baltais vīrietis līdz šim ir bijis ātrākais maratonā, kurš zina? Vai tas būtu Ryan Hall?

15/10/2019
13:27
pichonis
pichonis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
05/12/2012
Offline

"Neesmu rasists, bet..." šādi parasti sākas tieši rasistiski izteicieni.

Es piekrītu Matīsam. Neatceros, kurš (vai kuri) reiz apgalvoja, ka cilvēkam, kas nespēj noskriet pusīti zem 2h, tā nav jāskrien. Un es nespēju saprast - kāpēc tieši 2h? Ja kāds man teiktu - cilvēkam, kas nespēj noskriet pusīti zem 1:43:12.3, tā nav jāskrien, es ticētu vairāk, bet viss, kas sevī ietver "apaļos" skaitļus, šķeit emocijās balstīts.

Un viss būtu pavisam citādi, ja mums uz katras rokas būtu 4 pirksti.

16/10/2019
09:27
DK86
DK86
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 166
Member Since:
14/10/2016
Offline

pichonis, es nav rasists! :) Es vnk patiešām vairāk priecājos, kad Eiropas vieglatlēts kaut ko augstu sasniedz nekā tad, kad to izdara Āfrikas pārstāvis.

16/10/2019
17:40
Ønske
Ønske
Kuldīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 63
Member Since:
03/05/2014
Offline

Man pamazām rodas jautājums, ja mums atbrauktu kenijieši, kas netiek Kenijas izlasē, jo skrien maratonu tikai pa 2:10 un gribētu pārstāvēt Latviju piemēram Eiropas čempionātā, mēs viņus pilsonizētu? Tendences Eiropas sportam ir palikt arvien tumšākam..

16/10/2019
21:22
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

Bija jau tāds eksperiments, Raimonds Kairis atveda šeit dažus kenijiešus, rekur video http://sportacentrs.com/vieglatletika/13022011-latvijas_ziemas_cempionatu_vieglatletika bija arī baumas par naturalizēšanu. Bet domāju ne par kādam medaļām pat Eiropā nevar iet runā. Trešas šķiras kenijieši. Vēl viens moments, a ko mēs varam viņiem iedot, tikko LVS publicēja interviju ar D.Miļkeviču, ka labākie šķepmērētāji dabū no LOV 3500 gadā. Tak viņi vienā maratona nopelnīs vairāk :) Tad vēl tie noteikumi, ka ja tu maini pasi, 2 gadus nevari startēt starptautiskajā arēnā, vismaz tādi bija, tagad varbūt savādāk.

Un vēl svarīgi ir tas, ja kenijieši dzīvos te, viņi neskries kā kenijieši. Arī Krievijā bija tāds eksperiments, paņema trīs kenijiešus, tie zaudēja krieviem un viņus atsūtīja atpakaļ.

16/10/2019
23:27
Rasels
Rasels
Zinātājs
Members
Forum Posts: 262
Member Since:
11/02/2012
Offline

Nez kāpēc atcerējos A.Stahanovu. Puisis uzstādīja rekordu, cik vienā maiņā var iegūt akmeņogles. Un nekāda šmaukšanās ar svariem vai hronometru nebija. Tas, ka ka tajā brīdī šahtā citas brigādes strādāja gandrīz nemaz, lai nepietrūktu maģistrālē saspiestais gaiss atskaldāmajam āmuram, vai tas, ka iegūtās ogles pierakstīja vienam cilvēkam nevis visai brigādei - nu tas taču ir nebūtiski. Galvenais - rekords tika uzstādīts, un laikrakstam Pravda bija ko rakstīt. Un citiem ogļračiem atlika tikai līdzināties pēc simboliska labākā.

17/10/2019
08:04
pichonis
pichonis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 124
Member Since:
05/12/2012
Offline

Paldies, Rasel! Nākamajā skrējienā man būs apņēmības paraugs, par ko domāt grūtos brīžos:
"Ziņojot par šo sasniegumu laikrakstā Pravda (Правда) viņa vārds bija minēts Aleksejs, lai gan patiesībā viņš bija dzimis kā Andrejs. Kad kļūda atklājās, Staļins pateica, ka Pravda nekad nekļūdās, un Stahanovam vajadzēja nomainīt savu vārdu no Andreja uz Alekseju"

21/03/2020
16:32
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

1:59 īpašnieks pašizolējies mājās un skrien vienatnē https://www.bbc.com/sport/av/africa/51979380
Tikmēr 1:59 pilsētā RV107 rekordiste un Latvijas čempione šodien dzīvoklī noskrēja 6h labdarības skrējienu (video Ultratakas IG un FB lapās)
Bet Pasaules čempions 24h šodien Lietuvā noskrēja otro 50km treniņu divās dienās krietni zem 4h

http://www.facebook.com/ultrataka.lv