Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Garmin 220 vai Garmin 235
23/08/2016
23:27
Andis87
Andis87
Talsi
Interesents
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
26/12/2014
Offline

Vēlos iegādāties savu pirmo pulsometru. Galu galā esmu nonācis pie Garmin firmas. Domas dalās starp Garmin 220 un Garmin 235. Itkā būtu ērti skriet bez pulsa jostas, bet ir dzirdēti viedokļi par problēmām ar pulsa rādijumiem. Kāda ir jūsu pieredze?

24/08/2016
14:07
Rasels
Rasels
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
11/02/2012
Offline

Nez cik ērti ir nolasīt pulsa rādījumu no Garmin 235 ziemā, kad neskrien T-kreklā? Piemēram, skrienot kaut kādus ātros treniņus ...

24/08/2016
15:04
niklacis
niklacis
Rīga
Interesents
Members
Forum Posts: 27
Member Since:
09/01/2013
Offline

Man ir 225 - it kā nebija problēmu arī vēsā laikā ar nolasīšanu...
Un liekas reāli ērti, ka nevajag likt jostu vēl

24/08/2016
19:05
Andis87
Andis87
Talsi
Interesents
Members
Forum Posts: 4
Member Since:
26/12/2014
Offline

niklacis said

Man ir 225 - it kā nebija problēmu arī vēsā laikā ar nolasīšanu...
Un liekas reāli ērti, ka nevajag likt jostu vēl

Nav problēmas ar pulsa rādijuma precizitāti? Vnk ir jāizlemj ātri jo šāds piedāvājums uz pulsometra iegādi nebūs ilgi.

25/08/2016
00:09
niklacis
niklacis
Rīga
Interesents
Members
Forum Posts: 27
Member Since:
09/01/2013
Offline

Vienīgās neprecizitātes bija intensīvā kardio treniņā telpās... Tik ātri tas tomēr nespēj dot precīzus datus. Bet skrienot nevienā brīdī tā nebija. Bet kad pirku to biju jau testos lasījis...

25/08/2016
10:08
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

DcRainmaker arī rakstīja, ka neprecizitātes parādās skrienot intervālus. Es nepirktu kā vienīgo pulsametru optisko, vai arī pirktu vēl papildus jostu, lai var arī intervālos dabūt ticamu pulsu.

26/08/2016
14:28
niklacis
niklacis
Rīga
Interesents
Members
Forum Posts: 27
Member Since:
09/01/2013
Offline

Parastajos intrevālos es arī it ka nenovēroju problēmas. Pēc saviem novērojumiem varu pieņemt, ka iespējamas problēmas augstas intensitātes intervālos ar ļoti īsu atpūtas laiku starpā... bet papildus josta ar kuru varētu ai peldēt droši vien būtu bonus...

20/10/2017
19:15
Booo_Kat
Booo_kat
Nenosakāma(skrējienā)
Interesents
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
13/12/2013
Offline

Lai nebūtu jācep jauns topiks, arī es esmu nonācis izvēles priekšā, jo apnicis lāpīties ar 2 pulksteņiem(1 pulsam, otrs gps). It kā līdz šim 4 gadus manā īpašumā ir Garmin FR10 (senos laikos Jūrmalā vinnēts 5km distancē par uzvaru grupā), kā arī ir lietots Garmin Dakota un Oregon priekš vazāšanās pa mežu, tāpēc esmu kaut kā ieskatījies uz Garmin FR230, tāpēc jo ir pulsa josta. Bez jostas nav variants, jo ziemā arī ātros skrienu ārā un likt pulkseni zem jakas galīgi nav ērti, a ja jaku uzloca, salst, kā arī lielas kļūdas īsos un ātros un daudz skrējienos negribu. Vēl interesants šķiet Suunto Ambit 3 run. Varbūt vēl kas līdzvērtīgs ir no Polar? Varbūt vēl kāds ieteikums budžetā līdz aptuveni 250 eironaudiņām? Kā jau tipisks latvietis, gribu maksimumu tik pat kā par velti!
Kā arī gribu, lai ir normāli manuāli spiežami apļi(Laikam jau apļu un laika rāīsanu par Sigma PC 15.11 neatrast), lai var telpās/stadionā skriet.

21/10/2017
06:22
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

FR 235 mēra pulsu no rokas, tad Tev tam jāņem papildus josta klāt. Ja jāizvēlas no Garmineim un gribi jostiņu - tad FR 230 būs laba izvēle. Suunto pulksteņi ir labi, bet ja Tu vēlies pats laikt strukturētos treniņus, tad Garmins noteikti būs ērtāks.

25/10/2017
14:58
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Man Suunto no rokas pulsu rāda debesīs. 230 ar jostu man patīk labāk. Salīdzinu abus...vidējais sunto pulss ir augstāks par garmina maksimālo!?

25/10/2017
15:33
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

Rainers said

Man Suunto no rokas pulsu rāda debesīs. 230 ar jostu man patīk labāk. Salīdzinu abus...vidējais sunto pulss ir augstāks par garmina maksimālo!?

Pulsa no rokas lasīšanai ir pareizi jāvalkā tas pulkstenis. Jo atslēgas moments ir gaismas pakļūšana zem pulksteņa, kas ietekmē lasījumus, droši vien, ka ir vēl citi faktori, kas ietekmē precizitāti, piemēram, ja nav gana cieši piesprādzēts, tas kratās un ietekmē rādījums. Ja tumša āda un daudz spalvu - arī tas ietekmē rādījumus. Nez, vakar bija auksts, man intervālos rādīja pilnīgas blēņas, bet bija nosalusi roka, un varbūt, par ciešu piesprādzēts. Nu, tur jāiemanās. Lēnajiem skrējieniem ir ok.

25/10/2017
22:09
Rasels
Rasels
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
11/02/2012
Offline

Ja gribi, "lai ir normāli manuāli spiežami apļi", vari meklēt tādus, kuriem apļu poga ir augšā (nevis sānos), kā šiem - http://www.timex.com/browse/collections/ironman/ironman-classic/ (tas bija tikai piemērs pogas izvietojumam, jo tiem nav ne GPS ne pulsa)

26/10/2017
08:28
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

Rasels said

Ja gribi, "lai ir normāli manuāli spiežami apļi", vari meklēt tādus, kuriem apļu poga ir augšā (nevis sānos), kā šiem - http://www.timex.com/browse/collections/ironman/ironman-classic/ (tas bija tikai piemērs pogas izvietojumam, jo tiem nav ne GPS ne pulsa)

A sānos spiežamā apļa poga ir kaut kāda nenormāla vai nelietojama? Manuprāt ērti un nekāda vaina.

26/10/2017
23:50
Rasels
Rasels
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
11/02/2012
Offline

Topika autors prasīja - "lai ir normāli manuāli spiežami apļi". Es vienkārši piedāvāju ideju, pamatojoties uz savu personīgo pieredzi.
Man pašam bija Suunto, kuram intervālu poga bija kreisajā pusē sānos. Brīžiem bija ļoti apgrūtinoši, kad virsdrēbes audums "uzlīda" uz tās iekārtas. Un nez kāpēc laiku pa laikam ar labo roku nospiedu nevis kreiso apļu pogu, bet labo pauzes pogu. Visas pogas tur bija pilnīgi vienādas pēc taustes. Brīžiem man likās, ka Suunto tehnologi to aparātu ir savākuši no tā, ko vislētāk un vairumā no Ķīnas ir varējuši iepirkt. Biju priecīgs, kad tiku no tā vaļā un iepirku citu (nedaudz ergonomiskāku).
Pirmajam pulsametram, ko es izmantoju, apļa poga bija augšā. Man patika, ka īsos intervālos varēja pulksteni turēt vienā rokā un ar īkšķi uzņemt laiku.
Nu jā, bet varbūt es arī esmu pārāk jūtīgs uz tik smalku ierīču darbināšanu, turklāt vēl pārāk cimperlīgs un patizls ;)

27/10/2017
07:01
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

Tad jau tiešām nevis poga vainīga, bet virsdrēbes :D To palīdz novērst pulksteņa likšana virs drēbēm ziemā. Tas, ka reizēm sajūk, kura poga īsti jāspiež - arī man tā reizēm gadās, ka smadzenes atceras kaut kādu iepriekšējā pulksteņa pogu funkcionalitāti, un es saspiežu kaut ko aplami. Tas gan neattiecas uz lap lietošanu, jo tā visiem vienādi strādā. Bet to nekādi neatrisina poga korpusa virspusē. Un tā izvietotas pogas ir Garmin FR 310xt, FR 910xt un FR920xt. Ja neskaita to, ka šie pulksteņi ir neglīti, tad visā visumā ļoti labi pulksteņi.
Ak, jā - intervālu skriešanai taču nav pašam jāuzņem laiks, to visu var sabāzt pulkstenī, lai šis saka priekšā, kad skriet, kad atpūstes.

27/10/2017
22:04
Booo_Kat
Booo_kat
Nenosakāma(skrējienā)
Interesents
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
13/12/2013
Offline

Pogu izvietojums tiešām nav prioritārs(pašreizējiem pulksteņiem lap poga ir kreisajā pusē, vienam augšā, vienam apakšā un problēmas nerada. Ar normāli spiežamiem biju domājis, ka var spaidīt manuāli kilometrus/apļus telpās/stadionā. Un pulkstenim īsti precīzi neiebarosi, ja, teiksim, skrien ātros intervālus kkādu nomērītu gabalu(piemēram 300-400m) pret kalnu, lai iegūtie rezultāti būtu normāli salīdzināmi un tie 300m nepīkstētu katru reizi savā vietā. Kā arī daudz treniņi un sacensības tiek skrieti stadionā un ziemā telpās, tāpēc vajag ērti spaidāmu(drīzāk laiku labi redzamu uz ekrāna), kur automatiski iebaroti pašpīkstoši intervāli/kilometri netiek uztverti nopietni.
Paldies par šo apspriedi, izskatās ka palikšu pie Gramin Fr230

28/10/2017
14:59
Vīlīte
Vīlīte
Rīga, centrs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 79
Member Since:
13/08/2013
Offline

Man ir Garmin FR235, neesmu baigā skrējēja, visas piedāvātās funkcijas neizmantoju. Pulkstenis ir tāds plastmasīgs atšķirībā no Suunto vai Polar. Tāpat jau no sākta gala bijuši visādi gļuki, pulsa precizitāte reizēm apšaubāma, tāpat soļu skaitīšana reizēm gļuko, piemēram braucot auto ir saskaitījis labi daudz soļu vai arī nesaskaita pareizi. Man vienu brīdi bija svarīgi tie soļi, šobrīd vairs ne. Nu citādi, lietojams, nav ne vaina, skriet var, bet otreiz es tādu neizvēlētos.

28/10/2017
16:55
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

Kādi ir tie visādie gļuki?
Pulss no rokas ir tāds kā ir. Slikti piesprādzē vai pulkstenis kaut kā sagriežas, vairāk kratās un tad ir neprecizitātes, bet es tādas pārsvarā intervālos redzu. Mēdz būt arī sākumā neliela neprecizitāte, kas vēlāk ieregulējas pareizi.
Suunto plastmasīgs ir kā kurš modelis un programmatūras ziņā Garmin ir krietni ērtāks par Suunto. Polar arī - ir pavisam plastmasīgi Polar pulksteņi un ir V800, kas ir galīgi neplatmasīgs, bet tas ir kā salīdzināt mušas ar kotletēm.

28/10/2017
20:15
Booo_Kat
Booo_kat
Nenosakāma(skrējienā)
Interesents
Members
Forum Posts: 10
Member Since:
13/12/2013
Offline

Ar mašīnu braucot, dabīgi, ka pa Latvijas ceļiem saskaitīs daudz soļus, jo akselometra bāzēts soļu skaitītājs skaita visas itkā soļu tipa roku kustības kā soļus(gribam precīzus soļus, liekam footpod).

29/10/2017
18:30
corredor
Interesents
Members
Forum Posts: 28
Member Since:
04/11/2013
Offline

Booo_kat said

Ar mašīnu braucot, dabīgi, ka pa Latvijas ceļiem saskaitīs daudz soļus, jo akselometra bāzēts soļu skaitītājs skaita visas itkā soļu tipa roku kustības kā soļus(gribam precīzus soļus, liekam footpod).

Vai arī nolīgstam cilvēku, kas skaita soļus visā dienas garumā ;)

No permission to create posts