Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Siguldas tilti 2009
11/07/2009
14:18
hashtreck
Rīga / Ogre / Ķegums / Tome
Interesents
Members
Forum Posts: 25
Member Since:
05/07/2009
Offline

Uhh, labais! Būs ko pacīnīties ar Siguldas kalniem un lejām!

11/07/2009
18:37
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Siguldas kalni protams vilinoši, taču man treniņu plānam atbilstošāks priekš Berlīnes šķiet pusmaratons Mežuparkā, kas notiek tajā pašā laikā:) Varbūt, ja gatavojas Valmierai, šis skējiens noderīgāks:)

12/07/2009
10:08
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

mjā, distance, kas siguldiešiem pašiem vairs nav jābūvē :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
19/07/2009
11:15
Guest
Guests

Dažos vārdos par to, kā man gāja Siguldā.

Siguldā gāja karsti. Rīkotāji laika fiksēšanai bija sagatavojuši emitus. Tiem kas nezina, kas tas ir, varu pateikt, ka tā ir plāksnīte, kuru piestiprina pie rokas un kuru orientieristi izmanto, lai atzīmētos kontrolpunktos.

Tā kā bija ļoti karsts un trase bija izveidota tā, ka grūtākā daļa bija pirmajā pusē, nolēmu izmantot savu vismīļāko un visefektīgāko skrējiena taktiku, t.i., startā īpaši nerauties priekšā, bet iepalikt un pēc tam pa vienam vien apdzīt un celties augstāk. Par laimi lielākā distances daļa veda pa meža takām, kur no saules varēja patverties ēnā. Tajās vietās, kur nācās izskriet saulē, gāja smagi, pēc iespējas ātrāk gribējās atgriezties ēnā. Dažus kilometrus pēc starta bija jācīnās ar vairāk nekā puskilometru garu bruģētu celiņu ar stāvu kāpumu. Gāja smagi, tā nobesijies vēl šogad nebiju. Tajā brīdi pat Cēsu skrējienu pēdējais kalns pirms finiša likās tīrais nieks. Pēc šī kāpuma sāku gaidīt dzeršanas punktu. Tie bija distances piektajā un astotajā kilometrā. Tālāk trase veda pa šaurām meža taciņām, kurās apdzīt bija diezgan grūti. Īsu brīdi iestrēgu aiz viena lēnāk skrējēja un zaudēju nedaudz laika. Apskatījos cik, laika jau pagājis un sāku jau domāt, ka vai nu es baigi lēni skrienu un 5 km vēl nav pieveikti, vai arī es jau esmu aizskrējis garām tai vietai, kurā vajadzēja būt dzeršanas punktam un organizatori, ņēmuši piemēru no Cēsu Jāņa organizatoriem, apčakarējuši dalībniekus sakot, ka dzeršanas punkti būs, bet trasē tos nemaz neizvietojot. Manam satraukumam nebija pamata. Dzeršanas punkts bija. Kārtīgi padzēros un skrēju tālāk. Atzīmējoties starpfinišā, aizkavējos dažas sekundes, jo mēģināju otrādi ievietot emitu. Kad biju to ievietojis pareizi gaidīju, kad atskanēs pīkstiens. Bet ar emitiem, atšķirībā no identiem, nekāds pīkstiens nav jāgaida. . Tiem kas nezina, kas ir idents, varu pateikt, ka tas ir puļķītis, kuru piestiprina pie rokas un kuru orientieristi izmanto, lai atzīmētos kontrolpunktos. Uzreiz pēc dzeršanas punkta atkal zaudēju dažās sekundes, jo īsu brīdi nevarēju saprast uz kuru pusi bulta, kas norāda ceļu, īsti rāda. Tālāk jau sekoja stāvs un garš noskrējiens pa akmeņainu un diezgan bedrainu ceļu. Skrējēji pirms manis uzņēma ļoti ātru tempu, negribēju atpalikt, tāpēc arī es sāku sprintot no kalna lejup. Vispār ja tajā brīdī gadītos kaut kur aizķerties un pakrist, sekas varētu būt diezgan bēdīgas. Bet nekas tāds nenotika un nonācu līdz gājēju tiltiņam pār Gauju. Gandrīz visa tālāka distances daļa jau bija iepazīta Siguldas maratona laikā, zināju, ka vairs nekādi nopietnie kāpumi vai kritumi nesekos. Nonākot līdz Siguldas maratona starta vietai, bija vēl viena iespēja padzerties. To arī kārtīgi izmantoju. Sapratu, ka vēl palikuši trīs kilometri, tāpēc atlikušajā daļā vajag kārtīgi saņemties un godam nofinišēt. Iekārtojos dažus metrus aiz viena skrējēja un tā kādus nepilnus divus kilometrus arī noskrēju. Pēc tam saņēmos un gribēju iet garām, panācu, bet aiziet garām nespēju, viņš atkal nedaudz atrāvās Gandrīz visu skrējiena laiku, man dažus metrus aiz muguras sekoja, viens skrējējs. Zināju, ka viņš ir no manas grupas, tāpēc garām viņu nedrīkstu palaist. Īsi pirms finiša viņš mani gandrīz jau panāca. Tajā brīdī sapratu, ka nu ir pienācis laiks manam finiša uzrāvienam, kurš, kā man pašam liekas, vienmēr ir bijis ļoti labs. Kārtīgi sakopoju pēdējos spēkus un ne tikai aizmuku no sekotāju, bet pat apdzinu priekša skrienošo, gribēju aiziet garām vēl vienam, bet tas pamanīja, ka viņam no muguras, kāds strauji tuvojas un kāpināja tempu.

Kā vēlāk izrādījās, mans veiksmīgais beigu izrāviens man ļāva ieņemt trešo augsto trešo vietu V3 grupā un 8 vietu absolūtajā vērtējumā. Tiku pat pie balvas- rakstāmā ar Latvijas gāzes logo un dzēriena pudeles ar asics logo. Rezultāti vēl nav ielikti internetā, tāpēc precīzu laiku nezinu.

 

19/07/2009
11:57
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Malacis Juri, tikai neaizmirsti nomaksāt nodokļus par balvām:D

19/07/2009
14:04
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Pievienojos apsveicējiem. Rokas spiediens par augsto sasniegumu grūtajā distancē!

Вперед и с песней!
19/07/2009
17:18
Frax1s
Salaspils
Zinātājs
Members
Forum Posts: 137
Member Since:
19/05/2009
Offline

Pievienojos sm72 ;)

Nu tie nu gan nebija daži vārdi :D Bet nu ļoti izsmeļoš raksts ... izskatās, ka tev varen raibi gāja ... Prieks lasīt tādus piedzīvojumus :)) Vēl lielāks prieks par mūsējo panākumiem - Sumināts, esi cīnijies godam. (whew)

Jā JURI neizmirsti samksāt nodokļus =D Latvijas valstij tā iet grūti :D :D

19/07/2009
18:26
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

mjaa .... iet jautri - kas tik par distanceem nemeedz buut skreejeeju, raapotaaju un paareejo kustonju praksee :) Krosa distances ir pashas interesantaakaas, un taas dazhaado ikdienu, kad nav tikai asfalts.

Paldies par skreejiena aprakstu un apsveicu ar augsto vietu!

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
19/07/2009
19:51
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Apsveicu, Juri, ar šo sasniegumu! Grūtākais jau ir piespiest sevi noķert, apdzīt, noturēties astē vai aizbēgt no kāda - tā vienmēr ir uzvara pār sevi.

Paldies Tev arī par interesanto un operatīvi uzrakstīto sacensību aprakstu, tā, manuprāt, ir pati saistošākā mūsu klubiņa lapā atrodamā lasāmviela. Lasot sacensību aprakstu, reizēm man pašam šķiet, ka es tajās piedalos - tās sajūtas ir tik ļoti atpazīstamas. Un šoreiz bija tieši tā - es pats lasot atkal atcerējos drausmīgo kāpumu Ozolkalna apkārtnē Cēsīs šogad Līgo dienā...:)

Jauki, ka Tu to esi uzrakstījis tūlīt pēc sacensībām, bet ne tā, kā te viens otrs santaklaus - gandrīz mēnesi tik sola un sola kaut ko uzrakstīt par saviem karstajiem iespaidiem...:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
20/07/2009
00:41
hashtreck
Rīga / Ogre / Ķegums / Tome
Interesents
Members
Forum Posts: 25
Member Since:
05/07/2009
Offline

Pabrīnijos, ka mans gps šo nolikumā minēto 11km distanci uzrādīja 12,6km garu.

Citādi ļoti līdzīgas izjūtas ar Jura aprakstītā pausto! ;)

20/07/2009
21:32
Ritvars
Ritvars
Interesents
Members
Forum Posts: 18
Member Since:
13/06/2009
Offline

hashtreck, ar ko Tu nomērīji to distanci?

Man skrējiens padevās kopumā normāls.Ja nebūtu organizatori startu pārcēluši par 15min,tad viss būtu OK!Jo tās 15minūtes ,lika maniem kāju muskuļiem palikt stīviem un starta momentā tie nebīja gatavi DARBAM.Tāpēc nācas tos distancē no jauna sagatavot normālam skrējienam.Pēc veiktajiem pirmajiem diviem kilometriem ,tie sāka normāli darboties un varēja uzņemt savu tempu.

Finišu sasniedzu pēc 51:17. Apsalūtajā vertējumā 4.vietā,bet V4 grupā 2.vieta.

DINA 7,6km veica 50:19 un S4 grupā 5.vieta

20/07/2009
22:01
hashtreck
Rīga / Ogre / Ķegums / Tome
Interesents
Members
Forum Posts: 25
Member Since:
05/07/2009
Offline

Mēriju ar Garmin Forerunner 305, bet kaut kā nemanīju, ka būtu novirzījies no trases, izmetot lieku 1,6km loku.

Mans laiks savukārt bija 59:26. 17. vieta kopvērtējumā, 5. vieta V4.

21/07/2009
15:08
archa777
Zinātājs
Members
Forum Posts: 120
Member Since:
26/06/2009
Offline

He,heiii taa ir mana treninju trase,kad esmu pie vecaakiem...tur katru dienu ar teeti braucam skriet,riktiigi labs...mees parasti saakam serpentiina augshaa un apskrienam to apli un finish ir uzskreejiens serpentiinaa,tas ir labais... :) diezgan ko skriet,kad pagaajusho gad gatavojos ACG maratonam katru treninju skreeju divus apljus...gribeeju arii shogad skriet tiltu skreejienaa,bet kkaa ar laikiem nesanaaca :( nekas atlikshu uz rudeni...apsveicu ar labu rezultaatu un vietu :)

21/07/2009
15:11
archa777
Zinātājs
Members
Forum Posts: 120
Member Since:
26/06/2009
Offline

Ja kaadam baigais raaviens, kaadreiz varam aizbraukt uz turieni paskraidiit, tieshaam labs treninjsh...

21/07/2009
15:30
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

O.K., Archa777, es to ņemšu vērā! Tagad man ir skaidrs, kāpēc Tavs tētis tik labi jūtas Cēsu kalniņos!:)

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!