Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
VSK Noskrien reitingi 2015
12/05/2015
10:18
Mārtiņ š
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 240
Member Since:
13/08/2011
Offline

Andulis said

Lūgums to apskatīt un izteikties. Būtiskas izmaiņas gan vairs veiktas netiks, taču iespējami sīki precizējumi.

Nu tad arī izteikšos. :)
Nepatīk man šāda vērtēšanas sistēma kaut kam tādam, ko mēs saucam par Latvijas Čempionātu. Pēc manām domām Latvijas Čempionātam vajadzētu būt ar mērķi noteik spēcīgāko attiecīgajā disciplīnā, bet ar šādu vērtēšanu manuprāt to noteikt nevar, jo uzreiz izlaižot vienu skrējienu nav vairs reāli cīnīties par uzvaru. Manuprāt viena no sešu posma izlaišana neliecina par to, ka kāds ir uzreiz vājāks par citiem, jo tas var notikt dažādu iemeslu dēļ nevis tikai tāpēc, ka vājāks par citiem.
No otras puses mērķos ir runa tikai par veicināšanu piedalīties un popularizēšanu un šāda vērtēšana to drīzāk veicina.

12/05/2015
11:01
trololo
trololo
Es un mani troļļi
Zinātājs
Members
Forum Posts: 252
Member Since:
16/05/2014
Offline

Andulis said

Lūgums to apskatīt un izteikties. Būtiskas izmaiņas gan vairs veiktas netiks, taču iespējami sīki precizējumi.

Mazliet piekasīšos pie aritmētikas :)
No nolikuma:
...2015. gada kalendārā ir divi kalnu, divi asfalta, divi nakts skrējieni, kā arī viens pludmales – baso pēdu skrējiens. Sešas sacensības, kurās...
2+2+2+1=6

Mārtiņ š said

Manuprāt viena no sešu posma izlaišana neliecina par to, ka kāds ir uzreiz vājāks par citiem, jo tas var notikt dažādu iemeslu dēļ nevis tikai tāpēc, ka vājāks par citiem.

Ja pieņem, ka tas ir garo distanču kopvērtējums, tad tas ir tikai saprotami, ka negūstot kādā posmā punktus uzvarēt vairs nav iespējams. Vai tad tā nav pilnīgi visās sacīkstēs, kur par uzvarētāju kļūst tas, kas sezonas laikā savācis visvairāk punktus? Tas neliecina ka esi vājāks, bet par prioritātēm, apstākļu sakritībām u.t.t.

Profesionāli troļļa pakalpojumi
12/05/2015
11:14
Dziņa
Dziņa
Aizkraukle
Speciālists
Members
Forum Posts: 975
Member Since:
18/04/2011
Offline

Mārtiņ š said

Andulis said

Lūgums to apskatīt un izteikties. Būtiskas izmaiņas gan vairs veiktas netiks, taču iespējami sīki precizējumi.

Nu tad arī izteikšos. :)
Nepatīk man šāda vērtēšanas sistēma kaut kam tādam, ko mēs saucam par Latvijas Čempionātu. Pēc manām domām Latvijas Čempionātam vajadzētu būt ar mērķi noteik spēcīgāko attiecīgajā disciplīnā, bet ar šādu vērtēšanu manuprāt to noteikt nevar, jo uzreiz izlaižot vienu skrējienu nav vairs reāli cīnīties par uzvaru. Manuprāt viena no sešu posma izlaišana neliecina par to, ka kāds ir uzreiz vājāks par citiem, jo tas var notikt dažādu iemeslu dēļ nevis tikai tāpēc, ka vājāks par citiem.
No otras puses mērķos ir runa tikai par veicināšanu piedalīties un popularizēšanu un šāda vērtēšana to drīzāk veicina.

Man gan tāds vērtējums liekas tikai normāls, tas cik no posmiem tiek apmeklēti jau arī piederas pie sacensības, jo cītīgi apmeklēt visus posmus arī ir spēcīgums un centība, tāpat kā stratēģiskā plānošana skriet tā, lai nepārpūlētos.

12/05/2015
11:19
Mārtiņ š
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 240
Member Since:
13/08/2011
Offline

Rolands said

Tas neliecina ka esi vājāks, bet par prioritātēm, apstākļu sakritībām u.t.t.

Tieši tā, bet ievēro ar ko es sāku savu sakāmo – manuprāt Latvijas Čempionātā vajadzēto noskaidrot spēcīgākos nevis tos, kuri ir viscītīgākie un viscentīgākie (nepiekritīšu Dziņai un teikšu, ka cītīgums nav spēcīgums), un ņemot vērā, ka ir veseli seši posmi, manuprāt ir ļoti liela varbūtībā, ka kādam izkrīt kāds posms kādu apstākļu sakritības dēļ un šāda vērtēšana vairs nevar novērtēt gan to, cik spēcīgs viņš ir, un gan to, ka viņš nav stiprs. Un nē, tā nav pilnīgi visās sacīkstēs, ļoti daudzos kopvērtējumos dažādos sporta veidos esmu redzējis, ka katram dalībniekam vērtē tikai daļu (labākos posmus) no visiem posmiem. Man laikam tā pat gribētos redzēt, ka šeti vērtē 5 no 6 posmiem tādējādi pieļaujot, ka kādām izkkrīt viens posms kādas apstākļu sakritības dēļ.

Neko neteiktu, ja šis nebūtu LČ, jo pats Kefīra Kausā neplānoju piedalīties.

12/05/2015
11:30
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

Tajā pašā Skrien Latvija arī taču vērtē 5 no 7 posmiem, ja kas.

12/05/2015
11:43
druupijs
druupijs
uz skrieshanas takas
Speciālists
Members
Forum Posts: 778
Member Since:
21/10/2009
Offline

Inga_K said

Tajā pašā Skrien Latvija arī taču vērtē 5 no 7 posmiem, ja kas.

Tieshi taa- 5 no 7 vai 4 no 6 posmiem buutu godigaak, jo var tachu cilveeks saslimt vai uz bērēm aiziet reizi gadā, vai uz salidojumu, kas reizi 5 gados notiek.. Vai tad tas liecina par vinja vājumu vai centības trūkumu skrieshanā ?

Piekrītu Mārtiņam š, kaut es pats arī diez vai kefīra kausā konkurēšu šogad... viens no iemesliem arī šis pats apspriestais- nevaru uz visiem posmiem būt..

Slinkie noskrien ātrāk ;)
12/05/2015
11:47
Džokers
Džokers
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 163
Member Since:
25/01/2013
Offline

Piekrītu Martiņam, ir daudz dažādu iemeslu kāpēc varētu tikt izlaists kāds posms un objektīvāk būtu vērtēt 5 no 6 labākajiem posmiem vai pat 4 no 6. It sevišķi tas ir nozīmīgi tad, ja nolikums parādās pēc tam, kad pirmās sacensības jau ir aiz muguras. Arī vēlmi piedalīties tas manuprāt nepalielina. Šobrīd motivēt tas varētu tos 100+ dalībniekus, kas pieveica R-V, pārējiem tieši otrādi, motivācija zūd. Ja būtu situācija, kad vērtētu daļu no posmiem, tad noteikti ieinteresēto dalībnieku būtu krietni vairāk, bet tagad sezonas beigās tie būs 5-10 dalībnieki. Pateicīgs formāts, lai noteiktu aktīvāko skrējēju, bet noteikti ne spēcīgāko. To pierāda arī pagājušais gads, kad Valdis palika kopvērtējumā piektais neskatoties uz to, ka bija visās individuālajās sacensībās ātrāks par pirmajām četrām vietām, bet izlaida baso skrējienu. Sievietēm pirms gada top3 varēja tikt ar 2/5 posmiem, tas arī neliecina par to, ka šāds formāts ir piemērotākais.

Šis gan ir vairāk viedoklis no malas, pats pagaidām plānoju piedalīties trīs (maksimums četros) posmos, līdz ar to īsti uz mani šis viss neattiecas.

12/05/2015
11:49
Džokers
Džokers
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 163
Member Since:
25/01/2013
Offline

druupijs said

Inga_K said

Tajā pašā Skrien Latvija arī taču vērtē 5 no 7 posmiem, ja kas.

Tieshi taa- 5 no 7 vai 4 no 6 posmiem buutu godigaak, jo var tachu cilveeks saslimt vai uz bērēm aiziet reizi gadā, vai uz salidojumu, kas reizi 5 gados notiek.. Vai tad tas liecina par vinja vājumu vai centības trūkumu skrieshanā ?

Piekrītu Mārtiņam š, kaut es pats arī diez vai kefīra kausā konkurēšu šogad... viens no iemesliem arī šis pats apspriestais- nevaru uz visiem posmiem būt..

Iešana uz salidojumu ir vājuma pazīme. Uz salidojumu ir jāskrien.

12/05/2015
12:04
Inga_K
Inga_K
Pie Ogām
Speciālists
Members
Forum Posts: 649
Member Since:
27/08/2010
Offline

Nu jā, un kaut kā nav korekti par čempionu nosaukt cītīgāko, nevis spēcīgāko, te 100 punkti piekrītu Mārtiņam. Čempionus jau parasti noskaidro kādās konkrētās sacensībās, kurās čempiona titulu iegūst uzvarētājs, nevis cītīgākais apmeklētājs, kurš jau 10. gadu piedalās.
Manuprāt, loģiskāk būtu tomēr atdalīt - ir kopvērtējuma uzvarētājs, kur tiek vērtēti x no y (vai x) posmiem, un ir čempions, kas tiek noskaidrots kādās no sacensībām, pie tam - šeit ir kopā gan taku skrējieni, gan asfalts, kur tomēr čempionu, manuprāt, būtu korekti atdalīt. Un tur kaut kas ar matemātiku nebūs lāgā, jo "2015. gada sezonā dalībniekus vērtēs pēc diviem pamatkritērijiem – vispirms tiks aprēķināta katra dalībnieka sešās sacensībās noskrieto kilometru kopsumma, bet pēc tam ultramaratonisti tiks sarindoti pēc īsākā distancēs pavadītā laika" neies kopā ar LČ 100 un 50 km rezultātiem, jo šādi labākais būs tas, kurš kaut kā nomuļļājis 100 km, nevis tas, kurš satrenējies un uzvarējis 50km mačos. Un kurš tad no viņiem ir labāks un vairāk pelnījis čempiona titulu?

Un šis teikums "Galvenais mērķis nav veicināt skrējēju piedalīšanos visos garākajos Latvijas skrējienos un bendēt viņu veselību. Mērķis ir izcelt un godināt skrējējus, kuri piedalījušies kaut vienās sacensībās, kas ir garākas par maratonu (42,195 km), un viņus apbalvot" jau nu galīgi vairs neiet kopā ar pārējo.

Bet, kā saprotu, viss jau ir izlemts, ja?

12/05/2015
12:08
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

Pamatskolu beidz 1x dzīvē. Ja būtu pērn ieradies uz brāļa izlaidumu, tad igauņu kefīrā netiktu trijniekā :)
Airēšanas kausā no pieciem posmiem ņem vērā trīs pa 100% un no atlikušajiem diviem var piepelnīt klāt papildus 15%. Tas dod motivāciju nenoairēt trīs tīkamākos un pārējos ignorēt. Ja par šo gadījumu, tad pērn likām visus posmus iekšā, jo tā gadiem ilgi bijis arī VSK Noskrien Klasikā un nevienam nebija iebildumu. Saprotu, ka LČ jauc prātu, bet nav jau arī tā, ka visiem pārējiem ir viegli visus posmus apmeklēt. Nākamsezon aprēķina formulu pamainīsim un varbūt kausu pārdēvēsim par latvisko rūgušpienu, bet šī gada trofeju 3D formātā jau daudzi redzējuši ;)

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
12/05/2015
12:12
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

Matīs, bet iedomājies, ja kāds ierodas uz visiem posmiem, ar visai lēnu līderiem neatbilstošu rezultātu un tiek trijniekā - vai tas ir LČ kopvērtējuma līderu cienīgs rezultāts?

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
12/05/2015
12:22
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

droppy said
Iešana uz salidojumu ir vājuma pazīme. Uz salidojumu ir jāskrien

Hmm, bet man likās, ka es jau daru labi, pērnsestdien IEDAMS uz semināru, nevis BRAUKDAMS ar auto..

Inga_K said
jo šādi labākais būs tas, kurš kaut kā nomuļļājis 100 km, nevis tas, kurš satrenējies un uzvarējis 50km mačos. Un kurš tad no viņiem ir labāks un vairāk pelnījis čempiona titulu?

Man šķiet, ka precīzi šī bija tā lieta, kāpēc šogad tika nolemts pirmkārt rēķināt noskrietos kilometrus, jo pērngad daudzi protestēja, teikdami, ka 100 km noskrējušam pavisam noteikti pienāktos kaudze punktu vairāk nekā 50 km noskrējušam, lai vai cik ātri.. :)

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
12/05/2015
12:34
druupijs
druupijs
uz skrieshanas takas
Speciālists
Members
Forum Posts: 778
Member Since:
21/10/2009
Offline

droppy said

Šis gan ir vairāk viedoklis no malas, pats pagaidām plānoju piedalīties trīs (maksimums četros) posmos, līdz ar to īsti uz mani šis viss neattiecas.

Nu re- buutu 4 no 6 posmiem vajadzigi, tad droppy jau būtu viens no liideriem kopvērtējumā -loģisks iznākums :)

Slinkie noskrien ātrāk ;)
12/05/2015
12:35
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

droppy said

To pierāda arī pagājušais gads, kad Valdis palika kopvērtējumā piektais neskatoties uz to, ka bija visās individuālajās sacensībās ātrāks par pirmajām četrām vietām, bet izlaida baso skrējienu.

Tas ir - ātrāks arī par pirmo vietu? :o :D ;)

Šis nav jāņem nopietni, man tik maza interese par šo kausu, ka es pat nolikumu nelasu. Tikai runas par un apkārt.

12/05/2015
12:51
maffija
maffija
Spain
Zinātājs
Members
Forum Posts: 255
Member Since:
11/09/2011
Offline

Tas tiesa, liekas, ka šī vērtēšanas sistēma igauņu zemē iederas labāk, jo tur skrienamas vien 3 ultras gadā, ko savā kalendārā var ieplānot teju katrs, lai vēl spētu pienācīgi sagatavoties, bet mums skrienami 6 ultramaratoni, kas izklausās diezgan ņerdzīgi, ja atceras, ka divreiz gadā vēl jābrauc klases ekskursijā, neskaitot nemaz citas daudzkilometru avantūras, uz ko pavelk nelabojamie un no skriešanas atkarīgie vsk biedri.

Pirmām kārtām vērtēt noskrieto kilometru daudzumu un tikai pēc tam laiku igauņu kefīra kausā liekas loģiski, jo visās 3 ultrās katram dalībniekam ir iespēja noskriet ļoti dažādu kilometru skaitu (jo sacensības notiek apļos un "finišēt" var ātrāk vai vēlāk) - pie goda tiek stiprākie un izturīgākie, kamēr mums visās sacensībās ir noteikta distance, kas, var vai nevar, jāveic visiem, citādi ir DQ un punktu nav. Katrā ziņā viela pārdomām un tālākai rīcībai, tāpat kā man beidzot jāizlemj, vai reizi 10 gados satikt radiniekus vecmammas vienreiz mūžā svinamajā 90 gadu jubilejas ballē vai pamasēt pēdiņas baso skrējienā gar jūru.

12/05/2015
12:54
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

in said

droppy said

To pierāda arī pagājušais gads, kad Valdis palika kopvērtējumā piektais neskatoties uz to, ka bija visās individuālajās sacensībās ātrāks par pirmajām četrām vietām, bet izlaida baso skrējienu.

Tas ir - ātrāks arī par pirmo vietu? :o :D ;)

Tieši tā - Valdis visos posmos, kur piedalījās, bija ātrāks pat par mani! :)

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
12/05/2015
12:55
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

kilometrus varētu skaitīt vēl gadījumā, ja būtu diennaktnieks, vai citi pasākumi, kur var noskriet neierobežotu km skaitu konkrētā laika posmā, bet šajā gadījumā es drīzāk ieteiktu likt koeficientu distanču intervāliem, piemēram:

42.196-70km - 1.00
71-99km - 1.10
100km+ 1.25

Var atstāt arī tikai 2,

Nu kaut kā tā ... it īpaši tas būs aktuāli, ja būs kalendārā kāds pasākums kā 24h/12h/6h arī iekš LV. Vai tikai nebija arī 6h iekš LV vēl pavisam nesen?

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
12/05/2015
12:59
Trakais
Trakais
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 73
Member Since:
20/07/2011
Offline

Man ir divi priekšlikumi:
1) atdodam visus kausus un balvas Valdim;
2) vairāk cieņas un pazemības pret tiem, kas kaut ko dara un organizē.

12/05/2015
13:06
Vančuks
Vančuks
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 62
Member Since:
14/03/2012
Offline

Trakais said
2) vairāk cieņas un pazemības pret tiem, kas kaut ko dara un organizē.

+1

12/05/2015
13:08
ansiso
ansiso
Speciālists
Members
Forum Posts: 786
Member Since:
04/07/2011
Offline

Viss jau kārtībā, tikai drusku neizprotami, kāpēc ņem vērā visus posmus nevis, piemēram, labākos 4-5 posmus. Topošajam kopvērtējuma uzvarētājam (ja vien tas nebūs Valdis) līdz ar to būs arī mazāks gandarījums. Vai kāds varētu iedot linku uz pagājušā gada kopvērtējuma labāko sarakstu? Interesē, kādi monstri tur uzvarēja

No permission to create posts