Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Kefīra Kauss 2015 (LČ)

 

Sezonas kopvērtējums, pēc Siguldas kalnu maratona (reitingā 272 skrējēji 6 sacensībās) – Google izklājlapa            © matiss

 

Latvijas čempionāts ultra garajos skrējienos “Kefīra Kauss 2015”
NOLIKUMS

1. Mērķis

Galvenais mērķis nav veicināt skrējēju piedalīšanos visos garākajos Latvijas skrējienos un bendēt viņu veselību. Mērķis ir izcelt un godināt skrējējus, kuri piedalījušies kaut vienās sacensībās, kas ir garākas par maratonu (42,195 km), un viņus apbalvot. Pietiek gada nogalē ierasties uz sezonas noslēguma apbalvošanas ceremoniju, lai saņemtu piemiņas balvas.

Latvijas čempionāta (LČ) ultra garajos skrējienos papildus mērķis ir popularizēt sešu garāko skriešanas sacensību kopvērtējumu jeb Kefīra Kausu 2015. Uzvarētājs ir jebkurš, kas pieveicis sevi cīņā, lai sasniegtu finišu. Tomēr Kauss ir tikai viens – vīriešu un sieviešu konkurencē.

Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) apbalvos trīs labākos vīriešus un trīs sievietes ar medaļām un diplomiem.

 

2. Organizatori un sacensību kalendārs

LČ ultra garajos skrējienos “Kefīra Kauss 2015” organizē LVS, biedrība “Latvijas ultra garo skrējienu un taku skriešanas asociācija”, SIA “Burģis”, biedrība “Da-marathon”, “Adventure Tour Time”, Latvijas Baskāju skriešanas biedrība, IK “Adventure Company”, biedrība “VSK Noskrien”.

2015. gada kalendārā ir divi kalnu, divi asfalta, divi nakts skrējieni, kā arī viens pludmales – baso pēdu skrējiens. Sešas  sacensības, kurās starp dalībniekiem iespējams atlasīt pārcilvēkus, un tādu nav mazums. Daži no viņiem ņem dalību vairākās sacensībās, kāds to dara veiksmīgāk par citiem.

Kalendārs:

28. marts – Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera   (107 km)

6.-7. jūnijs – Nakts taku skrējiens “Zilonis tumsā”   (57 km, Talsu novads, Mordanga)

23. jūnijs – LČ 100 un 50 kilometros   (Daugavpils novads, Višķi)

1. augusts – “Cēsis Eco Trail”   (80 km, GNP; reāli 77…79 km)

29. augusts – Baltijas Baso pēdu ultramaratons   (53 km, Ziemeļkurzeme)

3. oktobris – Siguldas kalnu maratons   (70 km, GNP)

 

3. Dalībnieki un drošība

Ievērojot demokrātiju, sezonas kopvērtējumā var iekļūt jebkurš, nešķirojot nevienu pēc valstiskās piederības, tautības, dzimuma, pārliecības, uzskatiem vai kā citādi. Vienīgi, jābūt pilngadīgam jeb vismaz 18 gadus vecam. Sacensību organizatori nenes atbildību par dalībnieku iespējamām traumām sacensību laikā. Ultramaratonisti uzņemas pilnu atbildību par savas veselības atbilstību distances veikšanai, kā arī ievēro sacensību noteikumus un nolikumu.
Sacensību laikā uzņemtās fotogrāfijas un video ierakstus sacensību organizatori drīkst izmantot reklāmas materiālos bez saskaņošanas ar tajās redzamajiem cilvēkiem.

 

4. Kopvērtējuma aprēķināšanas kārtība

Finišējot kaut vienās “Kefīra Kauss 2015” reitinga sacensībās, dalībnieks tiek iekļauts sezonas kopvērtējuma tabulā.

2015. gada sezonā dalībniekus vērtēs pēc diviem pamatkritērijiem – vispirms tiks aprēķināta katra dalībnieka sešās sacensībās noskrieto kilometru kopsumma, bet pēc tam ultramaratonisti tiks sarindoti pēc īsākā distancēs pavadītā laika.
Respektīvi, par čempiona titulu, visticamāk, cīnīsies tie skrējēji, kuri piedalīsies visos sešos Latvijas ultramaratonos. Vīrietis un sieviete, kuri šajos skrējienos būs pavadījuši īsāko laiku, kļūs par Latvijas čempioniem. Kā papildus kritērijs tiek noteikts augstāku vietu skaits sezonas garumā.

Kopvērtējuma tabula tiks publicēta noskrien.lv sadaļā “Reitings” pēc pirmajām divām aizvadītajām sacensībām.

Sīkāka informācija, precizējumi – rakstot uz noskrien@noskrien.lv.

 

5. Apbalvošana

2015. gada 12. decembris ir plānotais apbalvošanas datums, kad tiks pasniegtas LČ medaļas ultra garajās distancēs sezonas kopvērtējumā, diplomi un Kefīra Kauss. Reizē ar ultramaratonistu apbalvošanu risināsies Kalnu Karaļa un Kalnu Karalienes godināšana, kā arī “Noskrien 2015″ reitinga punktiem bagātāko skrējēju apbalvošana.

 

 

Diskusijas par reitingiem 2015

 

Kefīra Kauss 2014