Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Alpi sauc

Piektdienā 13. janvārī, braucot ar auto un klausoties radio, manu uzmanību piesaistīja tur izteiktais domu grauds – lai arī kādu ideju tu izteiktu, rēķinies, ka vienmēr atradīsies kāds, kas to realizēs. Šīs domas autoru vairs neatceros, bet atmiņā tā palika. Kāds gan tam visam sakars ar skriešanas portālu?

Jau ilgāku laiku manu uzmanību saista skriešana brīvā dabā. Tā saucamie traili. Tie ir populāri daudzās valstīs, īpaši Francijā, ASV. Trailu skaits aug no gada uz gadu. Saprotama ir cilvēku vēlme sportot un elpot svaigu gaisu kalnos, mežā pretstatā lielpilsētu maratoniem. Arī latviešu skaits, kuri grib piedalīties, piemēram, UTMB, ar katru gadu pieaug. Bet mans piedāvājums ir nedaudz cits. Uzmanību ir piesaistījis daudzdienu skrējiens pāri Alpiem, plašāka informācija internetā www.transalpine-run.com. 8 etapi 8 dienās. Kopā 320 km. Ap 15 000 metru augstuma starpība. Skrējiena trase virzās pa trim valstīm – starts Vācijā, tad Austrija, finišs Itālijā. Dalības maksa dalībniekam 695 eiro, komandai ar diviem dalībniekiem 1390 eiro. Šogad sacensības notiks no 1. līdz 8. septembrim. Dalībnieku sarakstos jau redzama viena lietuviešu komanda, bet no Latvijas vēl neviena nav. Nu jau ir skaidrs, uz ko es tēmēju? Mēs noteikti varam uztaisīt VSK Noskrien komandu šim daudzdienu mačam. Latvieši jau daudzus gadus brauc Dakārā, Rietumu bankas MTB komanda ir piedalījusies līdzīgās riteņbraucēju sacensībās pāri Alpiem, burātāji reizumis apbrauc apkārt pasaulei.

Lai startētu šajās sacensībās, protams, nepieciešama nopietna gatavošanās. Jākrāj kilometri un nauda, jāizlūdzas brīvlaišana darbā no priekšnieka un mājās no otras pusītes. Jāmeklē sponsori, jākārto organizatoriski jautājumi, kas saistīti ar transportu, nakšņošanu, ēšanu, medicīnisko aprūpi, jāiegādājas inventārs. Ir jāiegulda liels darbs. Vispirms, protams, jāatrod partneris, ar kuru kopā skriet. Gan psiholoģiski saderīgs, gan spēkos līdzīgs. Līdz septembrim ir vēl laiks, bet, ja kādam ir interese par šo maču, būtu labi jau tagad tikties un apspriesties. Ieskatam pievienoju sacensību organizatoru piedāvāto treniņu plānu http://transalpine-run.com/alpen_cross_rennen.htm . Jābūt labai fiziskajai kondīcijai, lai šī plāna ietvaros gatavotos. Noteikti vēlama skriešanas pieredze augstākos kalnos. Bet to visu vēl var iespēt. Vispirms katram galvā pazibēs doma – tas ir par grūtu, es to noteikti nevaru. Taču katrs no mums atceras savus pirmos noskrietos 10 km, pirmo pusmaratonu, maratonu un katrs atceras, ka pirms tam tas likās neaizsniedzams sapnis. Taču pēc tam jau automātiski lūkojamies pēc nākamā maratona, 100 km skrējiena, 24 stundu skrējiena.

Vai šī ideja izrādīsies dzīvotspējīga, nav atkarīga tikai no manis. Ir vajadzīgi domubiedri. Vajadzīgi padomi un idejas. Kopā mums vajadzētu izdoties!

12 komentāri rakstam Alpi sauc

 • Kamēr nav populārākais vismaz Eiropā, tikmēr nav nepieciešami kvalifikācijas punkti

 • Vizbuliite Vizbuliite

  Vilinoši!

 • Lauma laumiic

  Veiksmi atrast kompāniju. Un es ticu, ka tas ir tā vērts :)

 • ainars

  Teorētiski interesētu, bet galīgi nepareizi datumi:)

 • Ivars Ivars

  Man arī trailu skriešana ir tas, kas patīk vislabāk. Šogad gan vēl par ātru, gan tāpēc, ka atvaļinājums jau saplānots citos kalnos, gan arī tāpēc, ka jūtu, ka vēl nav īstā kondīcija. Sajūtas pēc Siguldas 55km būs rādītājs turpmākajiem plāniem. Bet, ja kaut ko vēl interesantu atrodi, neturi sveci zem pūra!

 • xorix xorix

  Man līdzīgs noskaņojums kā Ivaram: patīk, bet iespējams vēl nedaudz jānobriest… Tuvākajos 3-5 gados kaut ko līdzīgu plānoju uzveikt!

 • Ivars Ivars

  Pie tam šī gada pasākums jau ir izpārdots, limits ir 250 komandas

 • MRX MRX

  Jaa, uz sho jau pirms kada laba laika luukojos, arii diskusijaas biju iemetis info

  http://www.noskrien.lv/forum/sacensibas/kalnu-ultramaratoni-2012/

  jaatziimee, ka shaadiem pasaakumiem laikam jaasaak speciaali gatavoties 1 vai pat 2 sezonas ieprieksh, neskatoties uz to, ka varbuut ikdienaa arii tiek skriets gana daudz.

  Kas zin, varbuut arii buus jaapameegina peec diviem vai trim gadiem. Pagaidaam meerkjis sadziedeet celjgalu un tad jau maniis.

 • turiburu turiburu

  Dāmas,un kungi! Sorry,laikam tulkojumā pazudis,bet biju domājis par šo pasākumu nākamajam gadam-2013. Es arī šajos datumos šogad esmu aizņemts-UTMB.Piekrītu ka jāsāk gatavoties jau laicīgi.

 • Ainars Ainars

  Uz 13. gadu esmu ar mieru nopietni iesaistīties.

 • RK76 RK76

  Lai veicas komandas meklējumos!
  Pats šogad esmu pieteicies uz šo:
  http://www.trailvsb.com/en_presentationtraversee.php?cnt=EN
  Nākamgad – UTMB 98km distance (CCC).

 • Inga

  Par Chamonix. Paskaties “draugos” tur ir dažas saites.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.