Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Īstie un vienīgie skriešanas apavi

malik-skydsgaard-zZoE-CCid3g-unsplashDzīve sastāv no nemitīgām izvēlēm, kas būtiski ietekmē tās turpmāko kvalitāti. Un mēs nerunājam tikai par lielajām lietām, bet arī par brīvo laiku un izklaidi. Lai kāds būtu tavs hobijs – kūku cepšana, online kazino spēlēšana, dzejas rakstīšana vai skriešana, tev nākas pieņemt neskaitāmus lēmumus, kas noteiks, cik baudāmas būs šīs aktivitātes. Šoreiz parunāsim par svarīgāko skrējēja atribūtu – skriešanas apaviem.

Pieredzējis skrējējs jau noteikti ir atradis savu iecienīto zīmolu, kas ne vien lieliski der, bet arī padara skriešanu īpaši baudāmu. Ko darīt iesācējam – skriet gribētājam, ja, ieejot sporta preču veikalos, acis no apavu klāsta apžilbst un skaidrība neatnāk pat pēc divdesmit piemērītiem apaviem? Mums ir risinājums – turpini lasīt, un uzzini visu, kas jāņem vērā, izvēloties īstos skriešanas apavus!

Kā apavi pieguļ kājai

Skriešanas apavi tiek izstrādāti, lai pēdai sniegtu nepieciešamo atbalstu un padarītu skriešanu baudāmu un maksimāli patīkamu, lieki netraumējot kājas un ķermeni kopumā. Katrs skriešanas elements ir īpaši pārdomāts, tamdēļ vienmēr izvēlies apavus, kas pieguļ kājai perfekti no papēža līdz pat pirkstu galiņiem. Vairums skriešanas apavu tiek ražots no tīkliņveida auduma, kas ir elpojošs un pēdai pieguļošs. Principā labs materiāls būs spējīgs vajadzīgajās vietās pastiepties, bet pārējās noturēt formu.

Svarīgi ir izvēlēties pareizu skriešanas apavu izmēru – lai apavi nespiestu, bet nebūtu arī par lielu. Kā uzzināt savu īsto izmēru? Pavisam vienkārši – uzlieci pēdas uz papīra loksnes un apvelc tās, pēc tam izmēri ar lineālu. Nebrīnies, ja viena pēda būs lielāka par otru, jo cilvēka ķermenis nav pilnībā simetrisks. Ņem lielākās pēdas izmēru centimetros un pieskaiti klāt papildu 1 centimetru.

Kādus ceļus izvēlēsies skriešanai?

Skriešanas apavu ārējā zole nemitīgi saskarsies ar ceļa vai takas segumu. Lai izvairītos no ātras zoļu nodilšanas, ieteicams izvēlēties apavus, kuru zoles ir izgatavotas no ilgtspējīgiem un izturīgiem materiāliem. Mūsdienās apavu ražotāji arvien biežāk izvēlas īpašus gumijas un putuplasta savienojumus, lai palielinātu zoļu izturību un piešķirtu tām nepieciešamo elastību. Ideālā variantā skriešanas apavu zoles ir izturīgas, ar lielisku saķeri, un tajā pašā laikā – vieglas, pietiekami lokanas, lai nodrošinātu vēlamo stabilitātes līmeni zem kājām. Plašajā skriešanas apavu klāstā ir atsevišķi tiek izdalīti apavi, kas paredzēti skriešanai pa asfalta ceļiem un takām. Ja plāno skriet pa akmeņainām un grubuļainām takām, tad apavu zolēm jābūt biezākām, lai izvairītos no pēdu saduršanas vai savainošanas.

Iekšzoles un pēdas labsajūta

Noteikti esi ievērojis, ka skriešanas apaviem purngali ir nedaudz uz augšu vērsti, tas palīdz veidot pareizu soļa atspērienu. Runājot par iekšzolēm, skriešanas apavos tiek iestrādāti īpaši spilventiņi papēža daļā. Tie darbojas kā papēža amortizācija, pasargājot to no pārāk stipra trieciena, kas rodas pēdai, saskaroties ar ceļa virsmu. Uzskati par amortizācijas spilventiņu vajadzību un lietderību skrējēju starpā atšķiras, tomēr  kopumā to var uztvert par komforta jautājumu.

Pēdas vērsums

Nākamais nozīmīgais solis ir saprast, vai tavām pēdām ir nepieciešami apavi ar atbalstu vai bez. To labi var noteikt skriešanas treneris. Ja tev tāda nav, vari doties uz kādu no lielajiem sporta preču veikaliem, jo tie nodrošina īpašus skriešanas celiņus, uz kura var pamēģināt apavus. Pastāv arī pavisam vienkāršs tests, ko veikt mājas apstākļos – slapjo pēdu tests. Kā jau vēsta nosaukums, ar slapjām pēdām ir jāatstāj pēdu nospiedumi, un pēc tam jāsalīdzina pēdu nospiedumi ar internetā atrodamiem paraugiem. Pareizi piemeklēti apavi ne tikai uzlabos skriešanas kvalitāti, bet mazinās triecienu, ko ķermenis piedzīvo skriešanas laikā.

Plašais piedāvājums

Sporta veikalu preču klāstā ir jūtama zīmolu, dizaina un piedāvājuma pārbagātība. Šādā plašumā viegli var apjukt. Tomēr vienmēr vajag atcerēties pāris pamatgudrības – neatkarīgi no izvēlētā apavu pāra, tam ir perfekti jāpieguļ no pirkstu galiņiem līdz papēdim un pēdām ir jājūtas maksimāli ērti, sperot soļus. Ja esi nolēmis uzsākt skriešanu, tad pirmais un svarīgākais solis ir īsto apavu izvēle. Tieši skriešanas apavi lielā mērā nosaka skrējiena kvalitāti. Un ar kvalitāti mēs domājam – iespaidu uz pēdām un ķermeni kopumā, sajūtas ilgtermiņā un, protams, arī skrējiena rezultātiem. Ideālā variantā skriešanas apavus vajadzētu iegādāties sporta preču veikalā pie zinošiem pārdevējiem, kuri spēj atrast tavām vajadzībām atbilstošus apavus. Īstos apavus var atrast tikai un vienīgi piemērot! Ja izvēlies apavus iegādāties tiešsaistē, tad noteikti izvēlies e-veikalu atgriešanas opciju, lai vari apavus, kuri labi nepieguļ, nosūtīt atpakaļ.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.