Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Kazbeka maratons

Gruzīni aicina ciemos. Ventspils Maratona Kluba biedri, ņemot dalību Parīzes Maratonā 2010, iepazinās ar tūrisma pārstāvjiem no Gruzijas, kuri prezentējās Parīzes maratona EXPO, ar savu pirmo Gruzijas Maratonu – KAZBEGI MARATHON. Maratons notiks 4. septembrī un iespēja būs doties arī pusmaratona distancē.

Interesanti, tad starts ir 1700m virs jūras līmeņa, un finišs 2400m virs jūras līmeņa – tā kā īsts pārbaudījums!

Maratona mājas lapa – http://www.kazbegi-marathon.com/

Gruzīni bija sagatavojuši detalizētu piedāvājumu šim braucienam, ar ierašanos Tbilisi 29.augustā, dzīvošana Sheraton viesnīcā, katru dienu ekskursijas , iekļautas 3 ēdienreizes utt, un tas viss maksā ap 1500 eiro + lidojums Rīga-Tbilisi-Rīga. Sazinājāmies ar „visitgeorgia” pārstāvjiem, un viņi, speciāli Latvijai, pārtaisīja pasākuma programmu, gan bez Sheraton, bet ar brokastīm un pusdienām,  cena 470 eiro + lidojums, kas varētu izmaksāt ap 300 eiro. Tātad kopā 770 eiro vienai personai, programmas ilgums no 1.līdz 6.septembrim. Detalizēts programmas apraksts angļu valodā ir pie manis, arī dārgās programmas apraksts, izsūtīsim pēc pieprasījuma.

Vai kāds var nokomentēt, ko nozīmē skrējiens šādā augstumā virs jūras līmeņa, kā tam sagatavoties? Ventspils Maratona Kluba biedri lems par dalību šajā pasākumā jūnija beigās, varbūt vēl kādam ir interese izbaudīt gruzīnu viesmīlību un nedaudz uzskriet?

Diskusija par šo pasākumu – http://www.noskrien.lv/forum/sacensibas/kazbeka-maratons/

Atgādinājums! Pieteikties Ventspils Piedzīvojuma Parka pusmaratonam un 5km satelītskrējienam, līdz 1.maijam lētāk! www.pusmaratons.lv

12 komentāri rakstam Kazbeka maratons

 • mjaaa … visai ekstremāls maratons :) nebūtu jau kādreiz slikti uz turieni aizbraukt …

 • Kalnu slimība parasti parādās kkur no 2.5 km augstuma vjl vai augstāk. Zemāk par to jāuztraucas būtu slimiķiem, vārguļiem un aktīviem smēķētājiem. Pie 2400 varētu sākt sāpēt galva mazliet, ļaunākajā gadījumā caureja.

  Jārēķinās, ka gaisa spiediens tomēr tur ir maķenīt mazāks par to, kas ir jūras līmenī (1 atm ir kkur bik vairāk pa 101kPa, tad uz 2.5 bija kkas starp 75..80kPa, precīzi nepateikšu, kalkulatoru meklēt negribu), līdz ar to ar katru ieelpu uzņemam bikiņ mazāk skābekļa. Ikdienas tūristam tādos apstākļos nekāda aklimatizācija nav nepieciešama, a vot par maratona skriešanu nez.. Neesmu ne ar vienu mediķi par šo tēmu runājusi. :)

  Tiesa, padzīvojoties kalnos kādas pāris dienas – nedēļu, organisms pielāgojas gaisa retinājumam un saražo vairāk sarkanos asinsķermenīšus tātad pieļauju, ka sniegums tad, ja esi padzīvojies uz vietas un pastaigājies pa kalniem varētu būt labāks, nekā ja skriesi atbraukšanas dienā.

  Apmēram tā pafilosofēju par tēmu :)

 • Andulis

  Pats par sevi, maratona finišs vai augstākais punkts 2400 metros nav vairs nekas ārkārtējs. Rietumeiropā atrodami līdzīgi pasākumi.
  Cita lieta, ka piedzīvojums Kaukāzā noteikti būtu izbaudīšanas vērts! Īpaši, ja tas tiešām ir pirmais Gruzijas maratons.
  Maratona laikā ir gadījies sasniegt tikai mazliet virs 1700 m – tātad starta augstumu Kazbeka maratonam. Neko īpašu organismā nesajutu.
  Uzmanīgu dara pamatīgais cenas samazinājums. Pasākuma mājaslapā par īso programmu (short tour package) prasa pat 1350 EUR, bet nu reducētā cena vairs “tikai” 470 EUR? Rodas jautājums, kas tad šajā variantā ir vēl atstāts (bez viesnīcas, brokastīm un pusdienām), kas izmests…
  To “detalizēto programmas aprakstu angļu valodā” (pārtaisīto) varētu ielikt internetā tūlīt, lai visi interesenti iepazīstas, bez papildus prasīšanas.

 • andris

  470 eiro programma:

  31 August: Departure
  No meals are included this day.
  1 September: Tbilisi – Mtskheta – Uplistsikhe – Bakuriani
  Arrive in Georgia early in the morning and transfer to the hotel Varazi.
  Aftre late breakfast drive to Mtskheta, the ancient capital and religious centre of Georgia, where you visit the historical sites: Jvari Monastery and Svetitskhoveli Cathedral, where the Robe of Christ is believed to be buried. Both Jvari and Svetitskhoveli are UNESCO World Heritage sites.
  Then drive on to visit the town of Gori – stop for a photo shoot near Stalin’s house and his big statue that still stands in the city center.
  Next stop is Uplistsikhe Cave Town (1st millennium BC), at the heart of Kartli region where the Great Silk Road used to pass. This is an old and interesting complex with dwelling quarters, wine-cellars, bakeries, a three-nave basilica church hewn out in rock and even an antic theatre.
  Afterwards we drive to Meskheti and Javakheti region. We travel through forested hills and Rocky Mountains to Bakuriani ski resort via Borjomi spa town – famous for its mineral water “Borjomi”.
  Dinner and overnight in 3 stars hotel in Bakuriani.
  (Breakfast and Dinner are included)
  2 September: Bakuriani – Vardzia – Bakuriani
  In the morning we drive through Meskheti and Javakheti regions – the magnificent cave town of the Golden Age. The cave complex, stretching over half a kilometer, once consisted of some 3000 caves and was one of the best examples of Georgia’s renaissance. There is a church hewn out in rock with amazing 12th century frescos. The complex also includes dwelling quarters, small hall-type churches, refectories, wine cellars, etc. On the way to Vardzia you will also visit Khertvisi fortress.
  Overnight in Bakuriani in 3 stars hotel.
  (Breakfast and Dinner are included)
  3 September: Bakuriani – Gudauri
  Today is preparation day for tomorrow’s big event! Drive to Gudauri ski resort where our medical team will give a briefing about tomorrow’s big event. This will also be the last chance to change your chosed distance.
  After the info briefing our guide will lead you to the friendship memorial, where the finish line will be tomorrow, from which you can see the beautiful scenery of the Great Caucasus.
  Overnight in 4 stars hotel in Gudauri for the next 2 days.
  (Breakfast and Dinner are included)
  4 September: Race to Kazbegi
  Today is the most exciting day of this trip! Wake up early in the morning and drive to the point in Kazbegi where the marathon starts. Remember! This is an unforgettable experience regardless of who wins. This spectacular race starts at 1700 m and goes up along the stunning scenery finishes at 2400 m. enjoy the pleasant feeling of participating in this adventurous marathon, taking place for the very first time.
  First aid stations will be available along the route.
  A light breakfast, packed lunch at the Finish Line and dinner are included today.
  5 September: Gudauri – Tbilisi
  In the morning drive to Tbilisi and Tbilisi Sightseeing program. In the evening free time
  (Breakfast is included)
  6 September: Departure
  Early in the morning transfer to the Airport

  Price is 470 Eur/pp in Double room
  Single room supplement: 70 Eur

  Hotels:
  In Tbilisi – 3 star hotel Varazi
  In Bakuriani: 3 star hotels
  In Gudauri: Hotel Shamo or guesthouse in Kazbegi

  Price include:
  Marathon registration fee
  Accommodation as mentioned above
  Meals as mentioned in the program
  Transportation by A/C minibus
  English speaking guide

 • sm72 sm72

  Ar tām ekskursijām pirms maratona nevajadzētu pārspīlēt.Vienreiz izbaudīju šādu shēmu, kad pirms StCatherinas maratona aizbraucu uz Gizas piramīdām no Šarmelšeihas. Man bija sajūta, ka arī maratons Sinajas kalna pakājē bija diezgan paaugsts virs jūras līmeņa. Tikai nekur neatrodu apstiprinājumu tam.

 • Aivars Aivars

  Man arī šķiet to ekskursiju pirms maratona ir par daudz, prasītos arī kāda pauze paskriešanai. Aprakstā nebija ne vārda par pašu maratona trasi – tās segumu, dzirdināšanas punktu biežumu utml. būtiskām lietām.
  Esmu mēģinājis peldēt 1600m+ vjl. Nevarēju saprast, kāpēc man trūkst elpas un biežāk jāizceļ galva virs ūdens pie salīdzinoši nelielas slodzes, kāpēc nevaru normāli papeldēt. Kad mans dēls teica, ka viņš sajūt ko līdzīgu, tad sapratu, ka pie vainas nav nekas cits kā kalni. :) Pie skriešanas varētu būt līdzīgi…

 • Andulis

  Ziņas par trasi atrodamas pašā mājaslapā: http://www.kazbegi-marathon.com/?categoryId=53848 . Karte un profila shēma varēja būt drusciņ labāki, bet priekšstatu rada. Par ceļa segumu tiešām nekā, to varbūt jāmeklē citos avotos. Pieņemu, ka vismaz pirmie 15-20 km varētu būt pa asfaltu.
  Skriet 1. vai 2. septembrī laikam nāktos vakarā vai agri no rīta. 3. septembris gan ir brīvāks. Bet nu nezinu, vai daudz pa šīm trim dienām var zaudēt no (pievienot pie) esošās formas?
  Atkārtojot Kampara teikto foruma sarunā par šo tēmu: “ja man būtu piķis vai kāposti”, tad es brauktu. Diemžēl, pagaidām nav reāli.
  Pie reizes – paldies Andrim par ātru reaģēšanu uz iepriekšējo komentāru! Aizdomas par smagi apcirptu programmu neapstiprinājās (vienīgi 2.09. drusku citādi). Kaut gan… varbūt dažs kluba biedrs labprātāk būtu parakstījies tieši uz tādu, vēl “askētiskāku”???

 • Andulis

  “Pieņemu, ka vismaz pirmie 15-20 km varētu būt pa asfaltu.”

  Varbūt biju pārāk piesardzīgs, tā rakstot. Galu galā, ja jau 3.09. dalībniekus uzved līdz finiša vietai – slēpošanas kūrortam Gudauri un nākamās 2 naktis viņi guļ tur esošā 4* viesnīcā – tad, visticamāk, asfalts aiziet līdz turienei. Tātad vajadzētu būt visā trasē.

 • Aivars Aivars

  Gudauri ir tikai viena 4* viesnīca, ātrumā neatceros tās nosaukumu, bet to aptuveni 70-tajos gados ir cēluši dāņi. Tur tieši garām iet Gruzijas kara ceļš, kura viens gals, kurš ved cauri kalniem beidzas pie Krievijas robežas, kura jau pasen ir ciet. Tas ir asfaltēts, taču sen neremontēts. Tas būs skarbs pasākums, taču skaists gan…

 • Andulis

  Mjā, vēl paklaiņoju internetā un drusku nokaunējos… tiešām, Gruzijas Kara ceļš taču! Vladikaukāza-Tbilisi. Taisni tā vienā bildē arī izskatījās – neremontēts asfalts, vismaz pārejas tuvumā. Bet ainavas burvīgas.
  Drusku arī jāprecizē savu iepriekšējo rakstījumu. Iepriekš uzved līdz Gudauri no Gruzijas puses, bet pati maratona trase gan tuvojas no otras – Krievijas puses. Starts Kazbegi ir labi ja 10 km no robežas.
  Vikipēdija raksta, ka no 1. marta robeža esot atkal atvērta, atsaucoties uz pāris Krievijas avotiem: http://ossetia.ru/news/politics/detail.php?ID=3347, http://ossetia.ru/news/politics/detail.php?ID=5580.

 • sm72 sm72

  Negribu piesaukt nelaimi, bet izklausās pēc militārā maratona:) No otras puses pēc pieredzes varu teikt, ka AK stobrs maratona trasē tikai uzmundrina, ko izbaudīju skrienot ST.Caterina maratonu, kurā bija jāskrien vairākas reizes cauri militārajam postenim, kurā smaidīja daži līdz zobiem bruņoti tēvijas sargi :D

 • janis.jeksevics janis.jeksevics

  Bildes no kādas personas kas šo ir pievarējis pirmajā gadā.
  http://www.draugiem.lv/user/2430/gallery/?pid=103649081#?pid=103649081

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.