Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Lieliska diena rekordam

vsk-noskrien.jpgTieši 08:00 mobilais sāka skandināt uzmundrinošo „Rocky soundtrack”, kas deva man zīmi, ka laiks celties un velties. Kaut arī vēl viena acs bija ciet, tomēr veiksmīgi sasniedzu savu pirmo galamērķi – vannas istabu. Ātri nomazgājos, saliku sporta mantas un ar tēti pie sāniem devos uz garāžu. Buras novirzījām uz Jelgavas pusi un uzsākām mūsu izbraucienu, kas bija kādas 5 kapeikas pirms deviņiem.

Ceļš no Salaspils līdz Ozolniekiem paņēma apaļas 40 minūtes, kas patiesībā pagāja ļoti ātri, jo es joprojām biju tikai piecēlies, nevis pamodies. Ieraugot ceļa zīmi „Ozolnieki”, mani lūpu kaktiņi steigšus sāka tiekties debesīs un manī uzplauka smaids. Zināju, ka esam uz pareizā ceļa. Bet diemžēl šis smaids tur pabija tikai pāris elpas vilcienus, jo drīz vien ievēroju nākamo ceļa zīmi – atkal „Ozolnieki”, tikai šoreiz vārds bija pārsvītrots pa diagonāli ar sarkanu svītru, kas liecināja, ka esam jau ārā no pilsētas. Kā tā? Un kur tad skrējēji?

Galvā dzima simtiem jautājumu, bet nevienas atbildes. Pieturējām mūsu ratus. Atcerējos par modernajām tehnoloģijām – paņēmu rokās savu mobilo telefonu un uzzvanīju Mošķim. Viņš, labs cilvēks būdams, spēja mūs pāris sekundēs apgaismot, un drīz vien arī mēs atradām savam auto ligzdiņu pie „Ozolnieku” sporta halles. Uzmetu acis pulkstenim, kas nu jau rādīja 09: 35. Skriešus devos reģistrēties. Naivs būdams, cerēju, ka rindas nebūs, bet šķērsojot ieejas durvis manām acīm pavērās pavisam cits skats – telpa bija pilna sportot gribētāju un rindā uz reģistrēšanos pusmaratonam stāvēja 6 censoņi. Viss ritēja organizēti un raiti, tādēļ jau pēc 8 minūtēm tiku arī es uzrunāts. Ātri aizpildīju visas formalitātes, atvadījos no 2, 50 Ls un ar savu 169. numuru devos pucēties skrējienam.

Ietērpos savā sporta kombinezonā un lēkšus virzījos uz starta pusi. Pa ceļam pat sanāca pārmīt pāris vārdus ar Sm72. Kad veiksmīgi tika sasniegta starta līnija, izdomāju vēlreiz novilkt un uzvilkt kurpes, lai atbrīvotos no mazajiem akmentiņiem, kas no nezin kurienes bija paspējuši tur iemitināties. Velkot atpakaļ pirmo kurpi izdzirdēju troksni, ko vispirms noturēju par sava mp3 atskaņotāja veidotu, bet tad tik iebraucu, ka viņš vēl nav ieslēgts un šis troksnis patiesībā ir starta šāviens. Uzvilku arī otru čību un devos pretī nezināmajam.

ozolnieki.JPG

Jau iepriekš biju sev nosolījies sākumā ātri neskriet, bet arī šoreiz tas neizdevās. Kopumā starts bija visai mierīgs – nekādu kāpšanu uz kājām, grūstīšanās vai spaidīšanās. Otrā kilometra sākumā es beidzot ieraudzīju savu pirmo un vienīgo atbalstītāju no malas (tēti), kurš nebija ar tukšām rokām – viņš bija paņēmis līdz manu veiksmes keponu, kuru biju aizmirsis mašīnā lielās steigas dēļ. Uzvilku to un iekabinājos astē kādam skrējējam. Kādus 3 kilometrus sekoju, bet tad viņš samazināja apgriezienus un es vienbalsīgi nolēmu viņu atstāt.

Drīz vien jau tika sasniegtas pirmā apļa beigas, kas manī viesa lielas cerības uz labu galējo rezultātu, jo jutos visai komfortabli. Otrā apļa sākumā mani apdzina kāda sieviete, kura lēni, bet neizbēgami attālinājās no manis. Drīz vien atkal manas acis ieraudzīja tēti, kurš šoreiz bija bruņojies ar fotoaparātu. Pat tiku nobildēts. Skrienot viņam garām izdzirdēju „uzmundrinājumu”: „Varētu jau tu kustēties veicīgāk”. Soli patiešām pieliku, bet tikai līdz pirmajam pagriezienam, kur viņš vairs mani nevarēja saskatīt.

Ik pa laikam atmetu skatienu nopakaļus, bet nevienu VSK Noskrien kluba biedru neredzēju. Jūtot, ka otrais aplis tuvojas beigām, sāku domāt par uzpildīšanos. Nevarēju izlemt vai ņemt Powerade, vai nezināmo cukurdzērienu. Kad dzēriena stends tika sasniegts apjuku, jo nebija ne viena, ne otra, tikai parasts ūdens. Izlaku vienu glāzīti un devos trešajā aplī. Trešais aplis bija visgarlaicīgākais, jo ik pa laikam man 200m rādiusā nebija nevienas dzīvas būtnes. Tikai es un mans mp3 atskaņotājs. Tā nu mēs romantiskā divvientulībā atkal satikām tēti, kurš šoreiz jau bija izdomājis jaunu izsaucienu: „Tā velkoties tu pat zem 2 stundām neizskriesi” Klusēju kā kaps un skrēju tālāk.

Neticējās, ka tik slikti varētu būt, bet tomēr gribējās pārbaudīt. Sāku spaidīt savu mp3 atskaņotāju, bet netrāpīju uz pareizajām pogām un man ausīs maigā sievietes balsī paziņoja, ka treniņš esot pārtraukts un es esot malacis, jo tik daudz noskrējis. Tad vēl pateica laiku, sadedzinātās kalorijas. Turpināju spaidīt pogas, jo nepavisam negribējās atlikušos kilometrus klausīties savā elsošanā, kas manām ausīm nebūt neskan kā mūzika. Par laimi izdevās atsākt treniņu un turpināja skanēt iepriekš pārtrauktā dziesma. Tika sasniegta arī 3 apļa beigas un dzeršanas postenis. Bāah! Joprojām ēdienkartē tikai ūdens. Apslapināju lūpas ūdenī un ar grūtu sirdi devos pēdējā aplī.

moskis.JPG

Temps tika kāpināts, bet tik un tā nevienu nepanācu. Šķērsojot finiša līniju tika skaļi nosaukts arī mans laiks, bet es to nedzirdēju, jo tajā mirklī man ausī Eminem ko stāstīja par savām iespējām. Arī šoreiz piegāju pie dzirdināmā stenda, jo man ar to ūdeni bija izveidojušās visai tuvas attiecības. Tad devos pretī tētim, kurš paziņoja, ka rezultāts esot ap 1 st. 36 min. 30 sek. Biju apmierināts.

Drīz vien finišu šķērsoja Sm72. Aivaru gan palaidu garām, bet cik sapratu, tad šis ir biku ātrāk iespējis distanci par Sm72. Lai vai kā abi labi. Devos pārģērbties un tad jau finišam tuvojās Mošķis. Tik man par izbrīnu, viņš bija salipis kopā ar kādu daiļā dzimuma pārstāvi. Iemūžināju šo skatu. Līdz apbalvošanai bija palikušas 50 minūtes. Sākumā jau gribēju braukt prom tā arī nesagaidījis apbalvošanu, bet kad ievēroju, ka sporta hallē notiek ratiņbasketbols, tad domas mainījās.

Pēcāk pat sākās hokeja spēle, kuru arī varēja skatīties bez maksas. Biju ļoti iepriecināts par šādu iespēju. Drīz vien sākās apbalvošana, kuras rezultātā kļuvu par vienu diplomu biezāks. Pārlasījis visu informāciju, kas uz šī diploma bija uzrakstīta, apstulbu, jo mans rezultāts viss nebija tāds kā tētis teica, bet gan labāks – 1 st. 34 min. 24 sek., kas ir arī mans jaunais personiskais rekords. Jauki! Līksmības pilns devos pie sava skrējēju kluba biedriem, lai varētu izveidot kopīgu bildi, ko rādīt mazbērniem. Lai vēlāk varētu teikt: „Kad es vēl biju jauns un dulls kā tu, tad…”

P.S. Vēlējos vēl pateikt 3 paldies: 1) Tam tur augšā par man labvēlīgajiem laikapstākļiem; 2) Tētim, kurš bija klāt un atbalstīja; 3) Ludmilai, kura ir man kā iedvesmas avots un dzinulis skriet ikdienā, kā arī lielāka daļa dziesmas skriešanai manā mp3 atskaņotājā ir viņas ieteiktas. Paldies jums!!!!

205 komentāri rakstam Lieliska diena rekordam

 • Kaspars

  Apsveicu, kas par rezultātu! :)

  Bet kas tev pret ūdeni? :D
  es vispār skrienot nedzeru. protams nezinu kas būtu, ja skrietu maratonu, tad gan laikam bez ūdens neiespējami :D

 • mošķis

  Kaspar, noteikti bez ūdens maratonu nav iespējams noskriet. Skrienot kad sagribas dzert, tad jau būtībā esi biki nokavējis :)

  Apsveicu Krishjohn ar lielisku rezultātu! :)

 • Indra

  Super rakstiņš! :))))

 • mošķis

  Jau vakar apskatīju to lapu un secināju, ka esam godam nostartējuši. Tiesa ir viens bet – mūs klubs nekur neparādās :( … baigi derētu reģistrēt klubu – tas, pēc sm72 teiktā esot pavisam viegli un bez liekām sāpēm izdarāms.

 • mošķis

  Snacke, apsveicu! Starp citu, vai Tu te esi netīšām iemaldījies vai paspējis klubiņā iestāties? :)

 • Snacke

  EEE…labs rakstiņš. Pats skrēju pusmaratonu pirmo reizi.
  Gribēju apjautāties, vai kautkur elektroniski var dabūt rezultātus. Nesanāca sagaidīt apbalvošanu.

 • laumiic(:

  mošķi mani fascinē tava apņēmība visus aģitēt iestāties klubiņā. tas labi :)

 • mošķis

  laumiic, nu uz to man nav ko teikt – jūtos vainīgs :))

 • laumiic(:

  nu ja. nebūtu tevis, mans ar’ nebūtu šajā klubiņā ;)

 • mošķis

  Ja man pateiksi, kāds ir Tavs vārds un uzvārds, tad es varētu mēģināt uzzināt, kas par vainu. Te sportistu numuri neuzrādās.

  Ja ir griba pieteikties iekš mūsu klubiņa, spied uz “VSK Noskrien” -> Pieteikuma anketa -> aizpildi anketu (ir daži obligātie lauciņi – dz.datumu izvēlies no kalendāra) un spied pogu “NOSKRIEN”! Pēc kāda laika uz Tavu e-pastu atnāks apstiprinājums par reģistrāciju.

 • mošķis

  Sazinājos ar skrējiena direktoru – viņš saka, ka protokolā esot rakstīts 5 dalībniekiem – “izstājies”. Pasaki man aptuveno laiku, ja esi tādu piefiksējis. Ja zini, ar kādu numuru finišēja pirms Tevi, vai pēc, tad dod man kādu ziņu.

 • mošķis

  Indra, Edgars skriešot – viņi te meklēja iespēju komandā skriet.

 • Snacke

  Moškis- nu,šogad sāku skriet sacenēs, noskrēju Rīgas maratonu, iepatikās.
  Eeee…bet tabulā neparādos, kas varētu būt par vainu ?
  Skrēju ar 182nr :)

 • mošķis

  Sazinies ar Signi (e-pastu atradīsi kontaktos)- lai iedod Tev e-pastus un sarunājiet, kā komandu bīdīt tālāk. Nav jau pārāk daudz laika palicis.

  Man pašam no lielajiem startiem vismaz uz šo brīdi nekas nav paredzēts – aizeju atkal treniņos :)

  ——————————————————

  par rezultātu – vai nebiji gadījumā savu numuru paslēpis, ka tiesneši nav pamanījuši finišā?

  Man katrā gadījumā solīja apskatīt vēl starpfinišus un melnrakstus finiša protokolos.

 • mošķis

  tāks! Snacke, tagad danco un domā, kā ar mani norēķināties :))

  1:44:23 – 9.vieta vecuma grupā – kopējā sarakstā – 39.vieta!

  Esi nākamreiz uzmanīgs :)

 • Snacke

  Jānis Bēniķis
  :)

 • mošķis

  Snacke, noteikti noskaidro, kas Tev bija finišā blakus un dod man ziņu, savādāk netiks piereģistrēts rezultāts.

 • Snacke

  Pie finiša nosauca 1.48
  Nummurus mēģināšu mājās apskatīties, varbūt kādā bildē parādās :)

 • Snacke

  Skrēju ar Adiku jaku, garajām biksēmm un sarkanu Nice lakatiņu :) Biju vienīgā sarkangalvīte :)

 • Snacke

  Siguldas sacenēs, 01.11 kāds skries :) ?

 • Snacke

  Nu, varu piebiedroties :)
  Bet neko ātrāk par 1.40 nenoskriešu :D

 • Indra

  Esmu jau piereģistrējusies Siguldā kā indiv., nezinu kā tur ir ar pārreģistrāciju, ja veidojam komandu.
  Pagāšgad noskrēju 10,5 km Siguldā 1:15 ar kapeikām. Nedomāju, ka šogad būs ātrāk, bet gribu vnk piedalīties.

 • Snacke

  Tnx, Mošķi, alus no manis :)
  Šodien pat padošu ziņu par nummuriem :)

 • Snacke

  Hmm….a, kur var atrast kontaktu sadaļu, lai dabūtu rokās Signi :) ?

 • Krishjohn

  Heh.. Uz to ūdeni es tikai sākumā ar šķību aci skatījos, jo Kuldīgā pēdējā aplī noprovēju viņu saldināto ģifti un tas uzkurbulēja tā riktīgi iekšējo motoru, ka varēju kāpināt tā straujāk tempu. Tapēc šoreiz ar sacerējos, ka man ko garšīgāku dos. Saldākai dzīvei…
  Kopbilde jauka… mm…

 • mošķis

  Indra, Snacke – nenolaidiet degunu ! :) To visu var atrisināt :)

  3. Pieteikšanās

  3.1. Iepriekšēja pieteikšanās – līdz 29. oktobrim. Pieteikuma paraugs un ir atrodams pielikumā. Ja nav pieejams internets, tālrunis pieteikumiem – 29624863 (Normunds Lisovskis).

  Uzzvaniet uz šo telefonu un sarunājat visu līdz galam.

 • marčiks

  Malači!

 • Snacke

  Eh, būs jāskrien vienam :D
  A, kā, tas maršuts ir grūts ?
  Mērķēju uz 22km

 • Indra

  Trase Siguldā atbilstoša reljefam – kalnā augšā – no kalna lejā. Gan jau uz Kaķīškalnu kāds ir bijis. Tādi tur tie kalniņi. Trases karte ir iekš http://www.raid.lv apskatāma uc info.

 • mošķis

  Snacke, kādas ziņas par konkurentiem (kādi numuri), kas finišēja ar Tevi?

 • sm72

  Ļoti jauks raksts. Krishjohn, vai neesi kādreiz saņēmis “Oskaru” vai vismaz “Puliceru”, jo beigas rakstam likās kaut kur dzirdētas :D

 • mošķis

  sm72, būsi, laikam, skatījies kādu Oskara balvas pasniegšanas ceremoniju :)

 • Inga

  Sveiki! Manīju, ka Ozolnieku pusmaratona sacensībās bija daudz fotogrāfu, varbūt var aplūkot kādas bildītes? :)

 • laumiic(:

  inga re, kur būs: http://community.webshots.com/album/568268305nZdzGw
  kā bildes dabūt, meklē info iekš raksta ozolnieku pusmaratons :)

 • Krishjohn

  –> SM72
  Nav man ne “Oskaru” ne “Juru”… Vienkārši omes tādus tekstus bārsta.. Mošs tu ar no savējās to atminies..

 • mošķis

  Snacke, gaidu no Tevi kādas ziņas par pusmaratonu Ozolniekos, jo Tavu rezultātu negrib reģistrēt, bez ziņām par konkurentiem, kas ir finišējuši aptuveni vienā laikā ar 182. numuru!

  Tikko uzzini konkurentu numurus finišā, tā dod man kādu ziņu!

 • mošķis

  Nu vismaz kaut kāda info :) meklējam :)

 • mošķis

  meklē numurus! :D

 • Snacke

  Mošķi- mēģinu identificēt skrējējus, draudzene nobildējusi tikai mani.
  Jāatrod vīriņš, kurš skrēja ar pepsikola shortiem :D
  Pēdējā aplī, pirms finiša paskrēju tam garām, kur beidzās zemes ceļš :)

 • Snacke

  Nu, vēl pēdējā aplī tika nodzīti 2 kungi, kuri skrēja kopā- viens brangs, bārdais, uz kādiem 35, otrs ap 50.
  Bārdainajam bija gaišas, spilgtas neilona bikses un asic vējjaka. Uz muguras kautkas par maratonu rakstīts angļu mēlē :D :D

 • sm72

  Tas, kas bārdainais, noteikti bija Marts Kalniņš. Bet Snacke, manuprāt, Tu jau esi rezultātu sarakstā Skriesim.lv

  http://www.skriesim.lv/index.php?goto=eD2d5Ec9RF&KEY=nKILujmiO76w

  33. Bēniķis Jānis 1:44:23 V-30 9

 • Snacke

  Sm72- esmu, bet ielika, kad sāku ķērkāt kur esmu nobeidzināts. Respektīvi kāds tiesnesis kautkur mani nav fiksējis, attiecīgi Mošķim vajag uļikas :D :D :D
  Nākošreiz vilkšu ar karodziņu :D

 • pikols

  Teicamnieks vēl smēķe patreiz un 211 rīgas maratona dalībnieks to dara vēl jo projām, bet nusmēķējot zem 4h ir grūti tikt un ja atmet tad plaušas tīrās 1 līdz 2 gadiem un tad jau var sākt domāt par lasbu elpošanu pie noteikuma ja nav kas cits sačakarēts.

 • Es nezinu vai ir, bet domāju ka tu esi gana traks lai smēķētu un skrietu, bet es redzēju Tallinas maratona finišā. Džeks sarkans vēl un dažus soļus no finiša un cigarete zobos. Baisi un smieklīgi vienlaicīgi.
  Domāju ka ja arī rezultātu neuzlabosi, bet labāk jutīsies, bet zinot cik tu labi jūties skrienot, nedomāju ka iespējams vēl labāk justies. Skriešana ir papidlus slodze, un smēķēšana arī. Ka tik kas nepārslogojas.

 • Snacke

  Ē…gribēju apjautāties veselīgā dzīvesveida piekritējiem. Kāds no skrējējiem, domāju sākot no 21.km, ir smēķētājs ?
  Sēžu un funktierēju, pa cik varētu gada laikā uzlaboties rezultāts atmetot smēķēšanu :D

 • mošķis

  sm72, vari kost savos pirkstos biki vairāk nekā kodi Ozolniekos pēc mačiem – lai izskrietu no 1:40 Tev pietrūka tikai 1 sekunde :D

 • Krishjohn

  –> Snacke
  Nju es nepīpēju un neiesaku tev ar. Tā jau mums tas gaiss tāds nekāds. Bet ja tomēr lūpas pieradušas pie kairinājuma, tad “pīpē” burkānus. Es visu laiku viņus graužu. Sāksi lēkāt kā trusis un tad jau rezultāts būs vēl labāks.

 • mošķis

  Snacke, nu ko lai saka?! :) Apsveicu ar rezultātu! :) Ir tomēr iemesls nākamreiz painteresēties pie tiesneša par savu rezultātu turpat uz vietas:) Vai jau esi piereģistrējies VSK Noskrien? :)) Ja nē, tad pēdējais laiks to izdarīt un sākt mest nost to sasodīto pīpēšanu :) Domājams, ka meitenes to arī novērtēs kā vērtīgu skriešanas ietekmi :)

  p.s. – vai tas links strādā?! Man kaut kā negrib neko vērt vaļā :(

 • sm72

  Mošķi, ja Tu būtu indeānis, Tev noteikti kļihons būtu “Īstais latvietis” :D

  Krishjohn par tiem būrkāniem Tev pilnīgi atbalstu “Pērc un kraukšķi” :)

 • Snacke

  Labi, sākšu grauzt burkānus :D :D :D :D
  Lēnām pārtapšu par zālēdāju :D
  http://www.iteksperts.lv strādā gan :)Biju kļūdījies aizpildot formu :D

 • mošķis

  sm72, nu sorry :) pats jau saproti, ka nekas nav gardāks latvietim, par otru latvieti :D

  Snacke Nu paldies, es pat neiedomājos palasīt, kas tajā linkā rakstīts :DD

  Katrā gadījumā, burkāngraušana nav tas sliktākais paradums :) Neesmu smēķējis kopš 6 gadu vecuma, kad viens tēva darba kolēģis iedeva man izmēģināt pīpi ar mahorku ….. oi, cik man toreiz sūdīgi bija – tā ir mana vienīgā pieredze smēķēšanā un tagad tikai pasīvā, kas ir vēl trakāk, jo reāli to jūtu jau pa gabalu.

 • Aivars

  Jauks Tev ir padevies šis rakstiņš, Krishjohn! Ja es būtu zinājis, ka Tu tur mums ar sm72 priekšā esi nākamais un citu tur vairs starp mums nav, mēs būtu pielikuši un Tev sastādījuši kompāniju!:)
  Bet, ja nopietni, tad gandrīz 5 minūtes ir baigi daudz…
  Mazliet savādi ir tas, ka es kā Salaspilietis nekad Tevi, Krishjohn, neesmu saticis skrienam. Vai nu mēs to daram dažādos laikos vai vietās. Bet, ja nesapas ne laiks ne arī vieta, tad… Man jau patiktu kādā jaukā dienā pa HES dambi no viena gala līdz otram labā kompānijā pāris reizītes noskriet…:)

 • mošķis

  Aivars, vai vari kaut ko no savām bildēm atsūtīt Signim?

  Varbūt vēl kādam ir kas aizķēries no fotomākslas?
  Pašlaik gatavoju rakstu par Ozolnieku notikumiem un baigi noderētu vēl kādas bildes! :) Noderētu jebkādas no šī jaukā pasākuma! :) Ja ir kas – sūtiet tās uzreiz Signim!

 • Krishjohn

  –> Aivars
  Paldies! Heh, nemaz nezināju, ka tu arī no Salaspils. Bet nav jau brīnums, ka neesmu tevi redzējis. Es ta kā no Gorkas.. tā banda.. =)Skrienu uz purva pusi, tur palīkumoju, tad līdz fizikas institūtam. Metu riņķi un atpakaļ.. Viens aplis man sanāk ap 7 km.
  Pa dambi arī esmu skrējis, bet tiesa, tas bija vasarā. Dambim tiešām nav ne vainas, ja vējšs nav stiprs. Savādāk mani nes no kājām nost…
  Randiņu mēs gan varētu sarunāt. Vienīgi ar tiem laikiem jāskatās. Manējais no rītiem nevar paskriet, tapēc dodos ielās tikai no 16:00 +.

 • Aivars

  => Mošķi, es dažus foto Signim nosūtīšu. Man vēl visi tie ir fotoaparātā, pat Valmiera un Kuldīga… Būs arī visas jāmazina, jo mazākas par 3MB man diez vai kāda ir…
  => Krishjohn, apjautājos mājiniekiem, kur tā Gorka īsti ir, jo es pats tikai kādu pusgadu esmu Salaspilietis. Sapratu tikai to, ka tas ir otrā pusē dzelzsceļam – Miera iela, un, ja Tu skrien “16+”, tad es “11-“, bet visbiežāk no 8 līdz 9 rītā. Man atkal ir tā, ka, ja es skrienu vakarā, tad pēc tam nevaru aizmigt.:) Tad es redzu iespēju, ka kādu rudens vai ziemas dienu mums ap 14-iem jāsatiekas pie pārbrauktuves un jāizņem gan Tavs gan arī mans aplis. Mazais man ir 6km, bet lielais 18km. Tavā maršrutā traucē mašīnas, bet manā – suņi!:)

 • Krishjohn

  Jā.. tas būtu zelta vidusceļš. Es savu apli ar varu visādi griezt, līmēt. ( 3,3 km – 7,5 km). Varētu manā pusē paņemt ap 5km un tavā to 6 km. Labāk uzsvērsim labo – manā pusē mežs, tavā ūdens xD
  Bet 14:00 būtu pieņemami. TIkai ņemam dienu, kad nebūs tik slapjš kā tagad. Vnk manā pusē tad vairāk sanāk brist pa dubļiem, nekā skriet.

 • Aivars

  Varbūt varētu rezervēt kādu 15. vai 16.novembri. Tad būs lieli svētki un četras brīvas dienas. 15. un 16. ir pirmās divas dienas no tām cetrām – vienā, ja būs labs laiks, varētu ap 14-iem doties padsmit km svētku skrējienā – gan pa Gorku gan Budeskalniem – pa mežu un gar ūdeni…:)

 • Krishjohn

  Cerams, ka man ar būs brīvdiena. Tad labprāt iepazītu ar tevi mūsu pašu Salaspili no viena gala līdz otram. =)

 • Aivars

  Kad nāks tuvāk, tad dod kādu ziņu.

 • Krishjohn

  Norunāts. *Rokasspiediens*

 • Aivars

  => Mošķim.
  Es, mošķi, tikko nosūtīju 8 bildes Signim. Man gan sūtījums neviļus sanāca uz divām dažādām adresēm, bet ceru, ka visas 8 bildes aizsūtīju vienai un tai pašai personai un tieši tam Signim, kuru domāji Tu.:)
  => Krishjohn
  Es atklāju, iespējams, vienu pārsteidzošu nejaušību. Es arī, čību sienot, nokavēju kopējo startu. Velkot rokās cimdus un skrienot, cenšoties panākt jau startējušo grupu, esmu nofotogrāfēts kopā ar vēl vienu tādu pat bēdu brāli, kuru es tad nepazinu un neievēroju, bet tagad man šķiet, ka tas ir Krishjohn! Vai tas tiešām tā ir?:)

 • Viss var būt..Nju ja tas muļļa ir ietērpts sievietēm līdzīgās zeķubiksēs un tumšā Nike sporta jakā, tad varētu vien būt tas pats šī stasta galvenais vaininieks.
  Parādi man bildi un es tevi atpestīšu no šīs mokošās nezināšanas =)

 • Aivars

  => Krishjohn
  Kā lai es Tev to parādu?

 • sm72

  Varbūt Aivar un Krishjohn ir jēga pa lielajām bonifācija brīvdienām uztaisīt kādu kluba treniņa skrējienu simboliski. 90 km diez vai, bet 18 gan varētu varbūt :D

 • mošķis

  sm72, kaut ko tādu derētu klubam sarīkot, vēl tikai vajag atrast vietu un laiku – domājams, ka vasarā vai pavasarī …. un kaut kādu interesantu formātu derētu – lai būtu visiem interesanti, neatkarīgi no vecuma, sagatavotības un dzimuma :)

 • Pašiem savus mačus?

 • mošķis

  Jā, uz to pusi – vai tas būtu pasākums ar pirti beigās, nu kaut kā tā. Katrā gadījumā mači ar interesantu formātu.

 • laumiic(:

  atbalstāma un interesanta ideja.

  p.s un kā gāja tiem kas vakar skrēja siguldā? nevienas atsauksmes.

 • mošķis

  domājams, ka rīt jau būs kādas pirmās rakstāmās domas, jo jautrības viņiem nav par maz bijis un šī diena droši ka pagāja atjēdzoties no kalnākāpšanas :)

 • sm72

  Varam jau jokus mīlot 18.novembrī dibināt biedrību vsk Noskrien, uztaisīt tam pa godu skrējienu un vai ziniet kā uz mūsu 10 gadu jubileju tiks taisīta daugavas krastmalā uguņošana:D

 • Aivars

  Pavasarī kluba mači derētu, tad jau būs jāaudzē distances garums saskaņā ar sagatavošanās plānu, piemēram, Rīgas maratonam. Kluba sacensības vai koptrenniņš būtu patīkama pārmaiņa visai vienmuļajam sagatavošanās periodam.
  Lai sāktu jauno sezonu no pēc iespējas augstāka sagatavotības līmeņa, arī šogad derētu ik pa nedēļai divām novicot kādus sm72 pieminētos 18km. To es labprāt darītu jaukā kompānijā. Man patiktos to darīt 15. vai 16. novembrī, jo 18. nevarēšu un 17.visticamāk arī ne. Mēs ar Krishjohn jau vienojāmies, ka vienā no šīm (15. vai 16.) dienām, 14-os paskriesim pa Salaspili. Viņš man parādīs savu apli pa mežu, es viņam savu- gar upi. Ja kāds vēlas pievienoties – laipni lūdzu!
  Ja Tev, sm72, mums ir ko parādīt Mītavas pusē, es labprāt Tev kādā dienā pievienotos. 5km dēļ es negribētu braukt, bet sākot ar kādiem lielajiem padsmit, labprāt. Arī savu novadnieku Krishjohn, ja viņš vēlēsies, varu paaicināt līdzi!:)

 • Jū.. ja laikapstākļi negāž gar zemi un ir kur skriet vismaz 15 km, tad labprāt.

 • sm72

  Jums tur Salspilī ir arī kāda iespēja nopirtēties vai ieiet dušā pēc padsmit kilometriem?

 • Snacke

  Heisā :)
  Kāds 21km pasākums toč derētu :)
  Sigulda bija baisa, skrēju 22km- dubļi, ūdens, un tie drausmīgie kalni….es tāpat kā daudzi teicu piz….etc :D
  Labākais, ka iegāzos ūdenī virs ceļiem un dabūju 2/3 desot ar tekošām botām :)
  Bet kopumā pasākums labs, kauli vēl šodien sāp :D

 • Aivars

  Tādu iespēju Tev, sm72, piedāvāt nevarēšu…:(

 • mošķis

  Snacke, nu tad gaidam aprakstu par ekstremālo pārvietošanos “letiņu alpos” :)

 • sm72

  Aivar, Jums tur Salspilī nav neviens uztaisījis publisku pirti vai akvoparku?

 • Aivars

  Es, sm72, to nezinu, jo tikai pusgadu esmu Salaspilietis. Zinu, ka pie jaunā stadiona top peldbaseins un tur būšot visādas pirtis, bet vai šobrīd kāda sakarīga te ir – es nezinu…:(

 • Indra

  Es arī piebeidzu Siguldā 11 km. Un, protams, arī ar piebristām botām un dubļiem līdz acīm :)
  Kāju muskuļi ar pāris dienas pasāpēja, bet pamocīju tos ar dažiem negariem treniņiem un šodien nav ne vainas. Kārtējo reizi pēc tiem “alpiem”apņēmos nekad vairs tādā avantūrā neielaisties. Bet kas zin’ko teikšu nākamgad uz to laiku :)? Un vīrs vēl mani pabaksta – nu ko, šogad tiešām neskriesi? Un es kā muļķe skrienu ar. pareizāk sakot – rāpoju pa kalniem. Varoņi, kas piebeidz tos 22, 44 un kur nu vēl 55 km.
  Kur Pikols ar bildēm? Viņš tur arī bija un visu iemūžināja.

 • sm72

  Malacis Indra. Kāda Siguldā kartupeļu raža?:D

 • Indra

  Nesmejies sm72 :).Tos kartupeļus kāds bija pamanījies pirms manis novākt un upē zivis ar izķēris – man tik slapja bota un samiegojusies varde tika.

 • mošķis

  nākamgad mēs ar sm72 droši vien ar startēsim šajā nominācijā :)

 • Indra

  Es gribētu tur būt klāt un no malas pavērot :))) Man šķiet, būtu varen jautri. Vismaz pēc sevis spriežot :)

 • sm72

  Mošķi, es esmu gatavs Siguldā piedalīties tikai ripošanas sacenēs:D

 • mošķis

  sm72, es nedomāju par bīstamo ripošanas nomināciju un to varēsi skriet tikai nākamgad :P … nu ja labi patrenējās, iespējams, var arī noskriet vismaz 1x to apli :)

 • sm72

  Nu, ja labi patrenējas var arī bikses pārvilkt pār galvu, bet vai tāds ir pamatuzdevums Mošķi?:D Man Siguldas “skriešanrāpošanas” sakarā ir sentence- kam lemts rāpot, tas neskries:D

 • Indra

  Nuu, sm72, ieskaties dalībnieku sarakstā. Tur nemaz tādi rāpotāji nepiedalās kā tu te komentē. Līdz dažam labam tev vēl augt un augt :)

 • Aivars

  Nu nē, es arī negribu… Ja skrien, tad skrien, bet, ja rāpo un pa dubļiem ņemas, tad tas jau ir kaut kas cits. Man patīk skriet. Varu pamēģināt arī ko citu, bet tā, lai tas netraucē skriešanai un nav uz skriešanas rēķina. Iesnas, traumas, noberztas kājas nu nekādi nepalīdzētu skriešanai. Kāpēc tad ar to riskēt? Emocijas? Kāpēc nevar sausā un siltā laikā skriet kalnā? Ja par vieglu un par maz emociju, tad var vēl pāris apļus paķert klāt… Nē, man tomēr patīk skriešana!

 • sm72

  Indra, ja Tu esi rāpojusi, neķer to kā apvainojumu, jo tas bija jautrais teikums:D Pilnīgi piekrītu Aivaram un uzskatu, ka Siguldas “skriešanrāpošanu” nevar skatīt kā veselīga dzīvesveida sastāvdaļu:) Par to augšanu un augšanu es Indrai pilnīgi piekrītu un esmu apmierināts ar to, ka man ir kur augt, taču nedomāju, ka man vajadzētu augt skrienot, lai rāpotu :D

 • Aivars

  Es, sm72, lai atbalstītu Indru, ierosinu ne nu gluži nomainīt mūsu kluba nosaukumu no “Noskrien” uz “Norāpo”, bet uz kombinēto “Noskrien un norāpo”!:)))

 • Indra

  :))) Es gan, bez jūsu divu klabinātāju, atbalsta gluži labi varu iztikt. Kāpēc gan neizdaiļot savu dzīvi ar dažādām aktivitātēm (izpletņlekšana, līšana pa alām, Klejošana pa Āfrikas valstīm utjp), nevis vienmuļi rikšot pa līdzenu asfaltu (ka tik kāja kur neaizķerās un negadās trauma). Dzīvojam tikai vienreiz un neko no tā ko piedzīvojam neviens mums nespēj atņemt. Tā ir mana bagātība.
  Bet katram jau sava filosofija.

 • laumiic(:

  es piekrītu indrai, vajag dažādību. skriešana pa kalniem arī ir skriešana. esmu savā laikā daudz skrējusi pa kalniem augšā lejā, ir gadījies arī skriet pa sniegu līdz ceļiem. – tas ir jautrs pasākums, ir jāskatās vairāk kur kāju liec. bet nav garlaicīgi. tas trenē uzmanību :) un veselībai arī lielas traumas nerada, kā daži saka. bet tas jau gaumes jautājums, man jau patīk :) tā kā startēju arī velo sacensībās t.sk. mtb tad dubļi, smiltis, ūdens, kalni utt. uzdzen tikai azartu.

 • mošķis

  neredzu īpašu problēmu skriešanā pa kalniem, tik vien, šajā ne pārāk siltajā laikā negribētos līst ūdenī:) Lai skrietu pa tādu apvidu, nepieciešami normāli trail tipa apavi, noskaņojums un protams, attiecīgs treniņš pa nelīdzenu apvidu. Kas ir pieradis pie Berlīnes vai Amsterdamas tipa maratoniem, tam būs problēmas pat mūsu Valmierā un kur vēl Ņujorkas vai Lihtenšteinas … un tad vēl ir “Trīszemju maratons” , Kapri … un vēl daži – ir ko izvēlēties no smagā gala:) Nav priekš rekordiem, toties interesanti :)

 • Aivars

  Starp citu, es pagājušogad no marta līdz decembrim dzīvoju augstkalnē un tur arī kāpelēju un skraidīju ne pa jokam. Arī pa kalnu upēm līdz pat 4+ kategorijas krāces ņēmu. Var jau to visu salikt kopā, slikti tas nekādā ziņā nav. Bet, kad es skrienu, tad skrienu…Man patīk tīra manta, bet citiem smeķē labāk kokteilis!:)

 • mošķis

  Kalni baigi noder kā sagatavošanās posms pirms maratoniem, lai uzlabotu skābekļa patēriņu … to daudz izlases veči praktizē

 • Indra

  Forši, ka ir arī pa kādam interesantākam cilvēkam šai klubā :)))
  Man, piemēram, tā pa vienkāršo ir garlaicīgi skriet. Treniņos tos garos gabalus vnk apnīk no tā ka nekas nenotiek. Tad pamainu trases, segumus. Un sacenēs piedalos tikai tāpēc, lai interesantāka dzīve – skrējējļauži, nedaudz satraukums par to kā nu būs, pēc tam tāds patīkams nogurums, gandarījums.
  Dzīve jau nedaudz padzīvota, bet vēl tik daudz gribas izdarīt, tik daudz kur pabūt, ieraudzīt, uzzināt…
  Neesmu starp tiem, kas spēj diendienā monotoni skriet pa ierastām asfaltētām ieliņām

 • laumiic(:

  indra es esmu sajūsmā par tavu tekstu :)man tā kā nav rakstnieka talants tad tik forši nemācēju pateikt iepriekš :))

 • mošķis

  Indra, ar tām asfaltētajām ieliņām treniņos labāk neaizrauties – dabūt kādu nelabu traumu var pat ļoti viegli (izbaudīts uz sevīm)- labāk izmantot kaut kādu miksli. Daļēji tāpēc arī Pikols ir dabūjis savu traumu, jo treniņi notika tikai pa viena veida segumu. Mēnesi pirms maratona, gribot negribot ir jālien trenēties pa asfaltu arī.

 • mošķis

  laikam baigi sarežģīti pateicu :) Bez asfalta ar nevar iztikt. Jo viena lielākā daļa no sacensībām notiek pa asfaltu.

 • Indra

  Paldies laumiic :)
  Asfaltu izmantoju reti (iepr. tas nebija par mani). Bet vispār man patīk pa asfaltu, vajag tik piemērotus apavus.

 • Aivars

  Visforšāk ir pa cietām smiltīm pa pludmali saullēktā. Un ja vēl tas ir, piemēram, janvārī un februārī, kad gaisa temperatūra ir ap +30 grādiem, bet ūdens ir gandrīz tik pat silts… mmmm….:)))

 • Klau puiši, vai jūs gadījumā nešaujat pāri strīpai? Katrs skrien kā viņš grib un tā principā nav jūsu darīšana. Šī nav biedrība skriešanai divpadsmitos diena pa asfaltu divdesmit rinķus. Mēs esam par veselīgu dzīvesveidu skrienot. Jebkā skrienot.

 • sm72

  Indra, vai neesi dziļi reliģioza? Parasti reliģiozi cilvēki runā dogmās un tie kas viņiem nepiekrīt, viņi uzskata, ka viņi nav vēl attīstījušies līdz viņu neklabinātāju līmenim vai arī vispār ir nostājušies uz nepareizā ceļa:D Ieslēdz fantāziju, var jau arī netikai rāpojot pa kalniem padarīt skriešanu interesantu. Piemēram skrienot klausīties kādu audiogrāmatu, pārdomāt savu interesanto dzīvi vai arī vienkārši ķert kaifu no apkārtējas vides:D

 • Indra

  :) neesmu pat nedaudz reliģioza. Es jau jums sm72 netraucēju skriet kā pašiem patīk, bet nevajag arī citus, savādāk kā tu domājošas, knābāk. Mums jau katram ir sava patiesība un pasauli vajag pieņemt tādu kā tā ir.
  sm72, paņirgājies vispirms par sevi un tad varbūt citus aprēkt, tev vairs negribēsies.

 • laumiic(:

  cien. kolēģi/bniedri. ir ietiekums – slēdzam un beidzam šo tēmu :) un, lai kas skrien kur grib un kā grib :)

 • sm72

  Indra, es izsaku savu viedokli un nemācu kā citiem dzīvot, tādēļ es neesmu īstā instance, kur Tev ārstēt savus kompleksu :D

 • sm72

  Pie tam, ja rāpošana pa dubļiem izskatās man smieklīga, tad es smejos. Neuzskatu to par kādu kroplību, lai izturētos pret to politkorekti. Tāpat es esmu gatavs pasmieties par sevi un neapvainojos, ja par mani pasmejas, ja es kaut ko daru smieklīgi:D Ja Tev Indra ir idejas, varam pasmieties par mani kopā:D

 • Aivars

  Man, sm72, ir ideja!:) Mēs varētu skrienot risināt Latvijas enerģētiskās neatkarības problēmu. Vajadzētu Tev tikai piekabināt kādu tvaika turbīnu un Tu, pūšot un elšot, ražotu elektrību!:)))

 • sm72

  Aivar Tev žetons:D Vēl tikai jāizdomā Wifi elektrības pārraide:)

 • pikols

  Nu tā laikam atkalesmu pievienojies jūsu pulkam, šodien pirmās 49 min ir noskrietas, jāsāk atkal kalt grandiozie plāni.

 • sm72

  Pikol, vai rīt neskriesi, man pinkpongs rīt 16.00 Jūrmalā, pirms tam varētu nedaudz iesildīties:)

 • pikols

  kur tas pingpongs būs? Par skriešanu varēšu izteikties rīt no rīta, ceru ka skriešu.

 • sm72

  Vanaga pirtīs Meža prospekts

 • sm72

  Vai precīzāk Sokolnije banji

 • pikols

  pie bandjugām?

 • sm72

  Es pats esmu bandjuga:D

 • sm72

  Pikol, ko locītavas no rīta saka? Es aizvakar atsāku skvošot, esmu stīvs kā malkas cirtējs no Smaragda pilsētas burvja:D Domāju, ka paskriet būtu īstākās zāles:)

 • Aivars

  Šorīt labi izkustējos – 8km gar upi noskrēju…:)
  Vai pie jūras vējš bija? Man pie upes diezgan dūšīgi austrenis pūta.

 • pikols

  Pir jūras gandrīz bezvējš, izdevās noskriet vakar 10 km, un pēc skrējiena ceļa sāpes sāk iet mazumā, dīvaini.

 • Aivars

  Tas ir jauki, pikol! Ja var 10km noskriet, tad jau ceļgals ir atkal vesels!:)

 • pikols

  Sodien jau noskrēju 12 km ceļgalu jūt skrienot, jāizvairās no bedrītēm un lēcieniem, bet dīvaini pēc skriešanas gan vairs nejūt, tā kā pašam liekās ka iet uz labo pusi, bet nu magnētiskā rezonanse tik untā jāuztaisa lai zin kas tam lācītim vēderā, bet galvenais atkal skrienu un a katru skrējienu kādu sekundi graužu nost, jo jāsāk tikpat kā no jauna.

 • mošķis

  man šodien tādi prieki, kā visiem pārējiem, kas atgriezušies pēc traumas – kā es biju noilgojies pēc cilpošanas pa jūrmalu :)

 • pikols

  Vai nav tiesa ka skriešana pa jūras malu ir super!

 • mošķis

  i nerunā :) pietrūkst tās, kad esi kaut kur prom :)

 • Aivars

  Sen neesmu skrējis pa jūras malu…

 • sm72

  Aivar neuztraucies, drīz varēsi mizot pa kupenām:D Tas vēl ekstrēmāk:D

 • mošķis

  sm72, daudz esi Liepājā kupenas pēdējos gados redzējis? :)

 • sm72

  Mošķi, neiet runa par Liepāju, tur tas vējš ne tikai kupenas izdzenā, bet arī liepājniekiem pēdējās saprāta paliekas:D Bohēma arī Āfrikā ir bogēma:D Savukārt, uz spēkstacijas dambi kupenas būs kā es te rakstu:D

 • mošķis

  sm72, kuš! :) Manas prāta paliekas neaiztikt! :) Iztiec vien ar savējām :))

 • sm72

  Mošķi, saprāts un prāts ir divas dažādas lietas:)

 • Aivars

  Tas nekas, ja uz spēkstacijas dambja būtu kupenas. Sliktāk – ja aukstais vējš uzraus ledu virspusē uz damja asfalta… Kupenas augšā nevar būt pēc definīcijas, jo tās vienkārši vējš noslaucīs.
  Bet vispār sniegputenī vicot pa jaunu un pūkainu sniegu ir baigais kaifs!:)
  Krishjohn, man ne rīt ne arī parīt pa dienu nesanāks laiks skriešanai, jo ģimene prasa savu. Iztikšu ar savu parasto ikrīta riksi pa dambi. Sm72 man ir apsolījis kupenas, došos rīt no rīta apskatīt!:)

 • mošķis

  zinu, tāpēc neaiztiec to, kas vēl ir palicis :P

 • sm72

  Piedod Aivar, sajaucu Salspils laika prognozi ar Roveniemi:D

 • mošķis

  neesmu kūdītājs, bet es pieprasītu kompensāciju – kā nekā sniega zābakus bija jāpērk, un kur nu vēl morālā trauma :D

 • sm72

  Mošķi, jāatgriežas pie publicētā par vēja ietekmi uz saprātu:D Es taču netaisos ar Tevi šahu spēlēt:D

 • Hmm….Aivar, nav jau pēdējās brīvās dienas Latvijai, gan jau vēl kādu citu dienu saskriesim kopā.

 • mošķis

  sm72, nobijies? :) Nu es tiešām netaisos ar Tevi iekš karatē sparingoties, bet šahu gan varētu kādreiz, ja ne klātienē, tad caur Internetu noteikti :)

 • Aivars

  Izskatās, ka tā Roveniemi prognoze jau rīt varētu piepildīties arī Salaspilī. Šopēcpusdien krusa kādas piecas minūtes kusa. Kaut kādi kalambūri veidojas – krusa kusa…:) Ne tikai autiņam, bet arī pašam būs no rīta ziemas riepas jāliek.:)

 • laumiic(:

  kam ziemas riepas, kam gumijnieki jāiet meklēt :)

 • mošķis

  Grrr … vakar nožāvos, biki sastiepu kāju …. nu jau esmu atkal ok :)

  Nu jau šodien – sniegs sniga un zemi sasniedza šķidrā agregātstāvoklī:) Treniņš noteikti būs bez zābakiem! :)

 • sm72

  Nu jā, tūlīt būt jāšķiļ klāt savs mājas skrejceliņš:)

 • Aivars

  Es gan līdz mīnuss desmit nepadošos, cilpošu pa svaigu gaisu!:)

 • Aivars

  Šorīt bija spožs un žilbinošs saullēkts un mīnus trīs grādi- lieliska svētku uvertīra! Priecīgus Jums visiem svētkus!:)

 • sm72

  Paldies Aivar, no manis arī labu svētku vēlējumi:)

 • mošķis

  Noskrēju šodien diezgan normālā tempā (laukā +2C) un trāpījos pa ceļam lietutiņam :) Visiem labu svinēšanu! :)

 • pikols

  Priecīgus svētkus visiem, beidzot noskrēju savu iecienīto 16km, un piespiedu sevi skriet cieši airobajā zonā, bet laiks bija super, saulains.

 • laumiic(:

  es arī šodien uzvilku skrituļus un izlaidu līkumiņu apkārt šmerlim. pa ledu gan tomēr ir nedaudz ekstrēmi braukt :D

 • mošķis

  kaut kur Signis nopazudis … gaidam atgriešanos :)

 • sm72

  Signis noteikti nav nekur pazudis, bat gan vienkārši smaida:)

 • Aivars

  Man ļoti patika šī rīta sniegs un pasakainās ziemas ainavas – liec kaut visas pēc kārtas uz Ziemassvētku atklātnītēm. Arī sniegs nav tāds, kas traucētu skriešanu. Es, patiešām, jutos kā Ziemassvētku pasakā, tas bija super!:)

 • Aivars

  Sm72, izskatās, ka rīt Tavs solītais Rovaniemi būs klāt!:)

 • sm72

  Aivar, varu Tev ieteikt skriet šādi: Nostājies pret vētru uz slidenā Salspils dambja un vienkāršī skrien, būs kā uz skrejceliņa-skriešana uz vietas:D

 • sm72

  Nu kolēģi, kā skrienas?:)

 • mošķis

  Skrienas normāli – šomēnes kādi 200 km būs :) Un kā pašam?

 • pikols

  Nu 92km jau noskrieti pēc pārtraukuma periodā šodien vajadzētu savākt pirmo 100km

 • Pažēlošos, skrienu, veģetāri ēdu, bet slimoju ik pa četriem mēnešiem. Varbūt ir vēl kas ko man darīt?

 • sm72

  Skrienu savus lēnos kilometrus ar ātrumu 9,5 km/h uz mājas trenažiera. Nedēļā ap 35 km noskrienu. Cerams, ka tie mitohondriji iestrādāsies:)

 • pikols

  Pēdejais laiks aktivizēt Signim blogu jo visi pārejie kluba biedri izmisumā ka Signis neko vairs nedara, jo tas bija tik jauki un ērti ka viņš visu darija

 • sm72

  Varbūt vajadzētu kādas biedru naudas, lai cilvēkam nav mūžīgais subotņiks?

 • marčiks

  Signi-vajag spiest uz imunitātes stiprināšanu! Manējā recepte ir liela karote medus pie rīta putras, vakarā visiem ģimenes locekļiem tiek sasmērēta viena kārtīga ķiplokmaize un ja skriets stiprā vējā, lietū, aukstumā, tad pirms gulētiešanas tiek iztukšota krūze karstas upeņu sulas ar 50g Melnā balzāma:)) Turamies!!!

 • Aivars

  Sarunāts, marčik, turamies!!!:)
  Es parēķināju, man nesanāks šomēness 200km kā Mošķim. Būs tikai kādi 175km.:( Vairāk par 42km nedēļā šomēness man nav sanācis…
  Tu, sm72, varētu paskaidrot, kas ir tie mitohondriji un kur Tu tos gribi iestrādāt.:) Bet uz apledojušā dambja man, patiešām, bija jautri, īpaši jau vakar. Tiesa, tikai turpceļā, jo skrienot atpakaļ uz māju pusi jautrības vairs nebija nekādas – jutos kā Siguldas vertikālajā vēja tunelī.:)

 • marčiks

  Man šomēnes būs noskrieti 152km:)

 • mošķis

  Laikam jau pārciest tos ziemas (rudens tumšos mēnešus) ir visgrūtāk – tāpēc jāturas kopā un tā mēs kolektīvi pieveiksim tumsas valdnieku un nīgrumu ar slinkumu komplektā :)

  Paldies pilsētas dienestiem, parks labi apgaismots un samērā labi iztīrīts, tā kā skriet ir viena bauda :)

 • sm72

  Mitohondrijs (grieķu: μίτος (mitos) — diegs, pavediens и χόνδρος (chondros) — graudiņš) – šūnas organoīds, kurā tiek sintezēta adenozīntrifosforskābe {ATF) (oksidatīvās fosforilēšanās procesā). ATF apgādā ar enerģiju citus šūnas organoīdus un šūnu kopumā, tādēļ mitohondrijus bieži dēvē par šūnas spēkstacijām. Šūnā var būt līdz pat 50 000 mitohondriju.

  Mitohondriji veidojas trenējot kāju “lēnos muskuļus”, skrienot airobā slodzē, Man tas ir ātrums ap 9 km/h. Vienkāršiem vārdiem sakot- organisma vietējā enerģija, nepatērējot vai minimāli patērējot barību vielas.

 • Aivars

  Paldies, sm72, ļoti izsmeļoši – es jau nojautu, ka šamējiem nav nekādas vainas!:) Vakarā apčamdīšu savus stilbus un lukturīti tuvāk papētīšu, vai es gadījumā arī neesmu kādu no tiem saķēris!:)

 • sm72

  Aivar, lūdzu nesaujauc ar “mandaloškām” :D

 • Snacke

  Ienākusies laba grāmata, pdf, angļu mēlē, kā pumpēties mājas apstākļos, metodiga, motivācija, barība, bez hantelēm etc. Respektīvi, kad nevelk skriet, var paveikt citas aktivitātes.
  Vingrinājumi labi, daļu pat nevar izpildīt 1x :D
  Kam ir interese mailojiet uz j.benikis@gmail.com
  Snacke

 • gudruna

  Varbūt ir pieejams Ludmilas ieteikto dziesmu saraksts??? Es arī skrienu, klausoties mūziku, tāpēc ļoti interesē pie kādas mūzikas Tu skrien?

 • mošķis

  uh! kādas atskaņas no Ozolniekiem :) vēl gribētos lai Signis ieliktu manu atreferējumu šim pasākumam :))

  p.s. gudruna – vai esi sevi pieteikusi pie viena arī mūsu klubiņam? :)

 • Gudruna, uzraksti man uz e- pastu: krishjohn@inbox.lv, lai atmetu tev listi. Vai arī šeit norādi savu e- pastu.

 • mošķis

  Snacke, hmmmz …. pagrūti būs ar 3x pa nedēļu noskriet 55km un vēl Siguldā (lasīt, kalnu variants) + vēl paņemt 1.vietu. Ar 3x pa nedēļu labam rezultātam pat maratonu noskriet nav prāta darbs skriet, it īpaši, ja gribi skriet maratonus turpmāk bez veselības komplikācijām. Distance ir visai pasmaga, un tas ir stipri vairāk nekā maratons. Kilometrāža nepieciešama stipri lielāka, un “kalnu” treniņš tāpat. Bez iepriekšējās sportiskās pieredzes šo distanci būs grūti vinnēt. Tur veči mauc ne pa jokam.

 • Snacke

  Hmmm….tuvojas jaunais gads, tāpēc radās doma par jauniem izaicinājumiem- 2009.gada 01.11 noskriet Siguldas Nike ACG, 55km distanci, kā pirmajam.
  Respektīvi, medicīnisks eksperiments, vai 30gadnieks, bez iepriekšējas sportiskās pieredzes var to izdarīt :)
  Ko saka par šādu domu sportojošā tauta :) ?
  Realizācijas plāns baisi vienkāršs- fiziskie treniņi+ skriešana 3x nedēļā :D
  Motivācija- puikam parādīt, ka sencis nav nekāds vakarējais 

 • Snacke

  Nu…spriežot pēc Nordea maratona veselības komplikācijām jārēķinās ar mēnesi “athodņaka” :)
  Bet, ir baisā vēlme uzvarēt :)
  Esmu rāpies virs 4000m, zinu apmēram, ko tas nozīmē :)
  mmmm…varētu sarunāt, ja paņemu pirmo vietu, pirts no foruma dalībniekiem,ja nē… tad no manis un dalīšanās pieredzē, kā mēģināju…:D :D
  Ir doma atlikušās 300 dienas fiksēt dienasgrāmatā+ video klipiņš :D
  Pieredze- Nordea Rīgas pasākums 2008+ ozolnieku pusmaratons+ Nike ACG 22KM distance :D Nav daudz :)

 • pikols

  To var izdarīt jo šī gada uzvarētāja 55km pagājušā gada pirmais maratons ap 4h, tad vīņš paņēma grāmatas, jo pats ir šahists, un “kērās pie lietas bet nopietni ap 80 līdz 100km nedēļā, un pēc grāmatām nevis paša iedomām, starp citu viņš ir kalnos kāpējs, kāpēc rūpīgi treniņi, ļoti vienkārši, maratonam vajag 2800un vairāk kalorijas,55 vēl vairāk, bet cilvēkā pašā iekšā ir ap 1800-1900kalorijas ko no sevis var dabūt, pārējais jāiemācās un jāuztrenējās izspiest un uzkrāt, vēl jāņem vērā tava energo ietilpība.Tāpēc jau tie leģendārie 30 km kur visi neapdomīgie un neprātīgie sprāgst nost.Garo gabalu skrējienos ir arī nepieciešama galva.

 • Snacke

  Ar tām kalorijām ir kā ir, arī te rēķinu visādi, vai var dabūt kalorijas+ olbaltumvielas pietiekošā daudzumā bez papildus pulveru ēšanas. Piekrītu, ka šajos pasākumos vajag tehniku. Man šķiet, ka ACG pasākumā, bez skriešanas, ir arī baisi svarīga vispārīgā fiziskā sagatavotība. Un tas ož, ka būs jāatsakās arī no aliņiem :D
  Es maratonā sāku “lūst” pie 40km, arēnai aizmugurē. Pēcāk baisi apsaldējos, laikam tāpēc, ka mašīnā pārģērbos. Nācās 3 nedēļas pagulēt pērļos :D

 • Uzlikt mērķi kuru izpilde ir atkarīga no citiem ir diezgan vieglprātīgi, jo mērķiem patīk tikt piepildītiem. Bet no otras puses pirts ir laba lieta. Bet jebkurā gadījumā, Snacke, ja vajag kādu atbalstu, dod ziņu. Un, pikol, kas par grāmatām un džeku? Izklausās ļoti interesants.

 • Indra

  Snacke, atvaino, ja sagrauju tavu entuziasmu, bet esmu skrējusi kaut cik ACG un domāju, ka tu esi drusku nenopietns. ACG 10 km nav vienlīdzīgi pat 30 šosejas km. Ar to treniņu plānu un tik īsā laikā (līdz nākamajam ACG), tu labi ja vispār vari noskriet 55 km ACG maratonā, par 1 vietu nesapņo. Esi reāls.
  Arī es esmu “staigājusi” kalnos virs 4000, tam ar šo nav nekāda sakara :)
  Varbūt sāc pirmajā reizē ar kādiem 22 km, ar jau būs labi, ja vinnēsi :)
  Veiksmīgus treniņus!

 • mošķis

  22 km

  2030 Jānis Bēniķis 77 ind. / Rīga 1:11:58 (45) 1:22:08 (43)

  Tā kā, gluži bez pieredzes Jānis nava šajā jomā, bet apņemties un uzvarēt šajā skrējienā būs visai pagrūti, un manā uztverē – ar 3x treniņu nedēļā visai bezcerīgi.

  Ja gribi izdarīt to, ir daudz kas nepieciešams – dzelzs veselība, speciāla treniņu programma, disciplīna ….. protams dotības

  Veiksmi treniņos un nākamajos Siguldas “izdzīvošanas” mačos!

 • mošķis

  Snacke,klau, varbūt uzrakstīsi savu rakstu par Siguldas piedzīvojumiem? Mums te nav nekādu atziņu par šo skrējienu, domāju kluba biedriem un visiem pārējiem lasītājiem tas būs interesanti :)

  Par to, vai gribi piedalīties derībās vai nē, izlem pats, bet pirtiņa sezonas beigās, nav nemaz tik slikta doma :)) Nāks tuvāk laiks, būs jāpadomā par personīgo piedalīšanos šajā pasākumā :)

 • mošķis

  uzcep savu rakstiņu, gan jau galvenais redaktors saliks visus punktus uz “i” :)

 • Snacke

  Eh, vot šitā aplauž optimismu, 1dienā :D :D :D
  Nu, labi, paštukošu vēl pa šo lietu un padošu ziņu :)

 • mošķis

  Vispārējai jautrībai – amerikāņu firma “Saucony” ražo skriešanas botas – apskatiet arī Jūs uzrakstu, ko tie ir uzlikuši uz zoles :))

 • Snacke

  Rakstiņu šodien varētu uzcept, ja tikai kāds apņemas salikt komatus :):D

 • pikols

  http://omskathletics.ru/index.php?set=stats/razn te ir daudzas labas grāmatas par enerģijas izmantošanu laikam maratona treniņi ,laba arī ie mērķis 42

 • Indra

  http://www.raid.lv/default.htm
  Tur bildes iz ACG maratona Siguldā

 • mošķis

  tāks, superraksts, iemet to Signim uz epastu, lai uztaisa glauni :) vēl jau kādi bilži ar atradīsies

 • laumiic(:

  piedod Snacke, bet sen nebiju tik labi izsmējusies, pat atgriezās darba spars pēc šī raksta. raksts uz goda :)
  un tas teiceins, kurš id… kaut ko tādu izdomāja/mani dīdīja to un to darīt ir vnk ideāla :)

 • laumiic(:

  skriešana tā ir slimība. ļoti lipīga slimība ar ko saslimst uz visu mūžu :) un es tikai priecājos par to ;)

 • Varbūt jums liksies iedomīgi un tā, bet es nevaru publicēt šajā blogā tādā valodā uzrakstītu rakstu. Un spēka to visu izrediģēt, lai sanāk pa skaisto, nav manos spēkos. Piedod Snacke, tu uzrakstīji interesanti.

 • Snacke

  NIKE ACG, jeb viss nav tik vienkārši kā izskatās.
  Nu, ko ienācās neliela iedvesma, pēc tautiešu lūguma, uzcepināt rakstiņu par NIKE ACG. Nekad neko tādu neesmu rakstījis, tāpēc, ņemiet pa labu kā ir 
  Īsumā par sevi- 31gads, šķirtenis, etc. Patīk ķerstīt asas izjūtas, lidot ar visādām lidojošiem lidaparātiem un visādā veidā dzīvi padarīt interesantāku. Kaitīgie ieradumi- nu, aliņš, cigaretes un, protams, darbs birojā. Sportot sāku pirms 2 gadiem, kad izdomāju sāk skraidīt, ar mērķi uzlabot savu fizisko formu un nedaudz aizbēgt no infarkta. Sāku ar 10 min skrējieniem. Attiecīgi lēnām kāpināju skrienamo laiku.
  Skolā fizkultūru ienīdu.
  Šogad pirmoreiz piedalījos sacenēs, noskrēju Nordea maratonu. Mērķis bija pavisam vienkāršs- noskriet, tikt līdz finišam. Pirms tam speciāli trenējies nebiju, pēdējā mēnesī pirmo reizi noskrēju 30km, pie sevis domādams, kurš id… ir izdomājis tik garlaicīgu sporta veidu  Skrienot maratonu, sapratu, ka sacenes ir kautkas interesants, tāpēc jau tad nolēmu, ka noteikti paskriešu kādā bariņā vēl. Parādās tāds veselīgs azartiņš dzenājot pensionārus
  Nu, par pašu Siguldas ACG.
  Iepriekš neko gatavojies nebiju, pieteicos uz 22km distanci, domādams, kas tad tur var būt grūtāks, kā deldēt asfaltu, ja nu vienīgi kāds maziņš kalniņš vēl ceļā.
  No rīta saposos, aizripināju uz Siguldu- Mamīt mīļā, šito trako tautas baru, kurš nolēmis skraidīt. Nu, neko, iečekojos, dabūju savu numuru un gāju izlūkos- ieraugot Kaķīša trasi man sāka ļimt kājas, no domas, ka tur būs jāstutējas augšā. Ar draudzeni nokāpām lejā. Jau tad jutos piekusis un sapņoju par siltu gultu. Pārējie sildās, ņemās, etc…nu Snacke protams gudrais, tikai pastaipās.
  Starts…drūzma, burziņš, visi sāk virzīties uz puskalnu un tad atpakaļ.
  Un tad sākās…skrēju sākotnēji baram beigās, ar standarta asfalta aprīkojumu. Viss bars nosprūst trases šaurajās vietās un mēģina pārstutēties pāri dubļiem. Piedevām sāk parādīties, Latvijai neraksturīgi, pauguri, slideni, dubļaini. Apdzīt nevienu nesanāk, jo nav kur nolikt kājas. Nu neko, velkos visiem astē. Tiekam uz kautkāda grantēta celiņa, izmantoju situāciju un lēnām lienu uz priekšu, ik pa laikam kādu apdzīdams. Tad protams seko Gaujas tiltiņš un kārtīgs paugurs otrā pusē. Kad tieku pāri tiltiņa, pirmie jau pievārējuši pauguru skrien atpakaļ. Saprotu, ka joki nebūs  Nu, kautkā paugurs pievārēts, jožu pārējiem pakaļ. Atkal atriežamies pie Kaķīškalna un gar tā malu virzāmies uz Kordes trases pusi- ieraugot to, daudzi esot teikuši &$$(#&$(#&$ un pat sākuši domāt par tālākā skrējiena jēgu. Nu, es arī biju to bariņā, kurš sirsnīgi pie sevis nolamājās un dūra tik augšā ar domu „kā es tevi”. Sajūta, ka organizatori speciāli paņēmuši un norakuši kalnam vienu malu, tad vēl to kārtīgi salaistījuši, lai tautai ir kur pērties pa dubļiem. Kautkā augšā tiku, laizdams ārā savu spītnieka garu.
  Lejā skrējiens gar bobsleja trasi, pa kautkādiem koka pakāpieniem. Sajutos kā ugunsdzēsējs augstceltnē. Tālāk atkal maziņš kāpums un skrējiens pa leju. Priekšā redzu mazu upes tērci, kurai jātiek pāri. Tiltiņu neredzu, paskatos uz dažiem zāles kušķiem un nolemju pa tiem lēkšus tik tērcei pāri. Atsperos un…atjēdzos virs ceļiem ūdenī. Blakus, dažus cm zem ūdens ir tiltiņš. Organizatori nolēmuši paņirgāties par jaunajiem. Esmu slapšs un saīdzis, kauns pa visu ģīmi, suņi tādi. Aizmugurē onka vienārķi no smiekliem laiž ārā garu.
  Neko, kapāju tālāk cauri mežiņam, iznākot ārā pie starta vietas. Atkal viss sākas no jauna, tikai šoreiz jātiek augšā Kaķīškalnam līdz pašai spicei. Uzstutēju savu kautķermeni un saprotu, ka 10KM ACG var stabili pielīdzināt 20KM asfaltam. Botās vēl ūdens šļurkst. Atvelku elpu, tikmēr man paskrien garām tie, kurus tik grūti un sūri biju apdzinis. Bāc, zaķi ieliek Snackam ka prieks.
  Un tad jau otrais aplītis, viss tas pats, tikai šoreiz pāri tiltiņam ļekatoju kā nākas un protams, pa cik esmu slapjš, no dubļiem neizvairos, bet peros uz pilni klapi. Finišā vēl tas sasodītais Kaķīškaln. Esmu finišējis, laimīgs līdz ausīm un protams slapjš kā žurka. Skats bēdīgs.

  Secinājumi:
  1) Ja ir līdzbraucēji, ņemt līdzi rezerves apģērbu un apavus (2 komplektus), t.sk. tīrās drēbes, kuras vēlāk pārvilkt;
  2) Obligādi vilkt cimdus, lai var pieķerties zariem un akmeņiem, kad paslīdam;
  3) Pa cik dzērieni faktiski ir 1 vietā, kas sanāk trases vidus, prātīgi ir ņemt līdzi savus krājumus, kurus notiesāt pēc Kordes trases pievārēšanas.
  4) Ja ir iespēja, skrienot izmantot nūjas (nepaskatījos, vai nolikums to atļauj, bet daudzi darīja)
  5) Skrienot 22km distanci, gatavoties kā uz maratonu;
  6) Izmantot kalnu trekinga apavus (skrēju ar parastām ASIC botām);
  7) Ja ir doma cīnīties par pirmajām 30 vietām, tad nostāties skrējēju rindas sākumā, jo vēlāk ir grūti apdzīt;
  8) Pirms ACG noteikti treniņu programmā jāiekļauj skriešana kalnainā apvidū, intervāla treniņus un vispārīgās fiziskās sagatavotības treniņus, jo savādā sirds kāpj pa muti.
  9) Aizmirst par alkoholu un cigaretēm, sievietēm;
  10) Rēķināties ar traumām;
  11) Jau 22 km distanci, ķermeņa jūtīgās vietas ierīvēt ar vazelīnu.

 • Bet varbūt es saņemšos izrediģēt…

 • Snacke

  njā, dažreiz arī ikdienā skrienot domāju, kā cilvēki sevi moka. Bet tur jau laikam tā sāls, ka skriešana ir visa pamatā, tā iemāca arī pārvarēt ikdienišķo situāciju grūtības. Kopš skrienu, esmu kļuvis daudz mēķtiecīgāks un nosvērtāks.

 • Snacke

  Centos kā varēju :D :D :D
  Gan nākošreiz būs labāk :D

 • sm72

  Es arī tāpat stiloju un neēdu gaļu jau drīz kā 4 gadus. Cenšos olbaltumvielas uzņemt ar riekstiem un piena produktiem, kā arī ar tām pašām zivīm un pākšaugiem:)

  Esmu pieradis pie cepta siera, kuru ēdu ar lielu apetīti:)

 • Snacke

  Starpcitu ienācās jautājiens, no veģetārizma operas- kā lai uzņem aptuveni 140gramus olbaltumvielas dienā neēdot gaļu (zivi ēdu) ?

 • Snacke

  Nu, arī dzīvojos uz zemesriektiem+ graudu putrām+ zivs. Dažreiz jau piegriežās, putra rītā, putra vakarā.
  Ir vēl labs kokča
  Puspaka biezpiena
  2 saujas zemesriektu
  1 karote medu
  Piena glāze
  Un to visu blenderī…..:D
  Bet ir biku pa īsu, domāju pieķert klāt soju. Ir kāds mēģinājis pagatavot ?

 • sm72

  Vai nevienam nav ienākusi prātā ideja skriet Rīgas maratona stafeti?

 • Snacke

  Nu, tad 2009 gadā lai vieglas kājas, veselību un visiem piepildās plānotās uzvaras :)
  Jānis B

 • […] kliedētu savas šaubas par treniņu efektivitāti, piesakos Ozolnieku 1/2maratonam. It kā, pēc manām domām nedaudz par agru – tomēr tas velniņš tirda. Zinu, ka līdz […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.