Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. EdGars

EdGars_Titul

No Mēneša skrējēja izvēles aizkulisēm:

“Tie, kas viņu pazīst, zinās teikt, ka nav lojālāka un draudzīgāka noskrienieša. Vecbiedrs, skrējējs ar pieredzi. Milzīgs atbalsts mums visiem Kurzemē – sagādā naktsmājas, vienmēr noorganizē Rietumkrasta koptreniņus, kad viesojamies pilsētā”.

“Fantastiska labestība un dzīves prieks no viņa staro pastāvīgi. Pozitīvais biedrs – jauks, smaidīgs, izpalīdzīgs, atsaucīgs.”

Martā kā brīvprātīgais bijis neatsverams atbalsts skrējiensoļojuma Rīga – Valmiera organizatoriem darbojoties vairākos posteņos, tostarp arī sagaidot skrējējus pie baznīcas, kad pats negulējis nakti piereģistrēja visus finišējušos, veica visas nepieciešamās formalitātes un “bija formā”. Mūsu liepājnieks – EdGars!

 • edGars xorix
 • sāka skriet - 18/05/2008
 • noskrieti - 25938 km, laiks - 2566:09:23 h
 • labākais maratons - 4:00:00 (Liepāja-Jūrmalciems-Liepāja - 01/01/2010)
 • 2024. gadā noskrieti 390.3 km
 • vidēji šogad 15 km/nedēļā
 • pēdējās 7 dienās noskriets 10.1 km ar vidējo ātrumu 06:03 min/km (visi skrējieni)
 • pēdējais pirms gandrīz nedēļas ar 10.15 km
Renča skaitlis šogad - 10 (RS 11 vajag 7x vismaz 11km) RS90 - 9 (RS90 10 vajag 1x vismaz 10km)
Facebook Twitter Sportlat Endomondo Nosūtīt vēstuli

Esi viens no pirmajiem kluba biedriem. Vari atcerēties kā sākās VSK Noskrien? 

Sākās tas šeit un šādi:
 • edGars
13/08/2008 13:40

Sveiks! Jēēē :) Liels paldies, ka nobildēji mani, esmu Nr 240 :)
Vari, lūdzu, atsūtīt uz epastu (edgarspo inboxā)?

Tad vēl nebija noskrien.lv, bija blog.broka.lv

Sākumam var izsekot komentārosAr nosaukumu Noskrien nebiju visai mierā, likās pārāk vienkāršs, bet nekas trāpīgāks pašam nenāca prātā.

Vēl mani 2008./2009. gada ziemā braucot uz/no Grīziņkalna apļiem Mošķis patstāvīgi baidīja, ja neparakstīšos ar VSK Noskrien, tad sēdināšot no Kampara mašīnas laukā.

No VSK Noskrien pirmssākumiem

No VSK Noskrien pirmssākumiem

Jau pašā sākumā bijāt Liepājas zvaigznīte. Visi turpina skriet? Cik liepājniekus vēl esat padarījuši atkarīgus no skriešanas? Foršākais treniņu maršruts Liepājā?

Liepājas zvaigznīte ir SM72 izdomājums, šķiet ap 2010. gadu, man patika, tāpēc turpināju daudzināt.

Turpinām skriet – unknown ik pa laikam ievada socportālos ka kārtējo tūkstoti noskrējis, Kampara zemākais punkts bija 2013. gada decembris – 146. vieta topā ar 146 km mēnesī. kofeīns periodiski skrien vairāk un mazāk, Mošķis gatavojas nākamajam maratonam.

Ar to jauno biedru iesaistīšanu mūsu rindās, jāsaka gan godīgi, īpaši nevedas. Laikam rietumkrasta skarbums traucē. Liekas, ka vairāk liepājnieku iesaistās skriešanā no tā, ka redz citus skrienam, kāds noteikti arī caur noskrien.lv mājas lapu. Par galvaspilsētas koptreniņiem prieks, bet pašiem plašākiem koptreniņiem saņemties nesanāk. Atceros laiku, kad bija otrādi – Liepājā koptreniņi, Rīgā klusums.

Labākā skriešanas trase Liepājā ir… Bernātos. Pūsēnu kāpa ir iecienīts maršruts gadu no gada. Maršrutu atklāja un pārējiem ierādīja kofeīns.

1009189_562586330470670_1591199300_o

Vienīgajā reizē, kad Nordea Rīgas maratonā bija arī stafete, tu VSK Noskrien komandas sastāvā ieguvi trešo vietu. Kurš gads tas bija, kas bijāt komandā, kuru etapu pats skrēji?

Kāds jau minēja, ka tas stafetes skrējiens ir sasniegums, ko diez vai tuvākajā laikā kāds no VSK Noskrien spēs atkārtot. Stafeti vairs NRM neiekļauj, toties Skrien Latvija kopvērtējumā pirmajā gadā SM72 savāktā VSK Noskrien komanda bija pirmā!
2010. gadā skrējām secībā SM72, Kampars, edGars, kofeīns. Kofeīns iepriekš bija papētījis dalībnieku sarakstu un teica, ka mums ir izredzes uz trijnieku. To arī izdevās sasniegt. SM72 skrēja cīnoties ar zobu sāpēm, baltas putas nāca pa muti laukā, bet viņš cīnījās, pēc sava posma palīdzēja vēl man neatslābt posma beigās. Runājām, ka Kampars viens pats distanci varētu noskriet tik pat ātri cik mēs visi kopā. Ar kofeīnu dalījām, kam būs gods un atbildība finišēt, sarunājām, ka finišu ņems viņš. Pašam tā bija fantastiska pieredze, mūs pavadīja divi velosipēdisti.
DSC_0110

Cik cilvēki pirms Liepājas pusmaratona ir piedalījušies tevis rīkotajās ekskursijās, nakšņojuši pie tevis? Brīvas vietas ir palikušas?

Tas ir ļoti jauks moments, kad skrējējdraugi, kas viena daļa noteikti jau saucami vienkārši par draugiem, ierodas Liepājā. Man ir liels gods un prieks viņus sagaidīt. Katru gadu jādomā jauni apskates objekti, bet jūra paliek nemainīgi. Dzīvoklī arī šogad varēs atrast vietas gultās un guļammaisos kādi 15 cilvēki. Bet vietu skaits laukos, teltīs nav ierobežots. Telti gan, ja nekļūdos, līdz šim izmantojusi tikai Ieva.

Vai šogad Liepājā būs pusmaratona VSK Noskrien pasta party un after party?

Ar prieku sagaidīšu skrējējdraugus no visas Latvijas. Esošos un topošos. Kopā iesim pļavās, ēdīsim, gulēsim un skriesim.

Edgars uzņem Liepājas viesus

Edgars uzņem Liepājas viesus

Kad pats sāki skriet un kāpēc?

Sāku skriet 2008. gada sākumā, lai mazliet attaisnotu savu eksistenci. Biju tajā laikā bez darba. Ja dienā esi skrējis, tad diena nav pagājusi velti. Darbu pēc tam atradu, skriešanu nepametu.

Kāds bija tavs pirmais pusmaratons, maratons?

Pirmais pusmaratons bija NRM 2008. gadā, mērķis bija noskriet zem 2h, sanāca pat nedaudz labāk – 1h55.

Maratons man bijis tikai treniņrežīmā 2010. gada 1. janvārī kopā ar Kamparu no Liepājas līdz Jūrmalciemam un atpakaļ, par to jau tapis raksts.

Kur tu gribētu noskriet?

Forši ir skriet, kad apakšā sasalis, vai nu pa ezeru, vai upi, vai arī purvu.

Cik ātri tu varētu skriet?

Var noskriet tik, cik padarīts treniņos. Gribētos kādreiz paturēt tempu uz 1h30, tas nozīmētu spēt noskriet tuvu 1h20 sacensībās. Tas ir visai augsts mērķis, pirms dažiem gadiem pusmaratonā vidēji tikai kādi 20 cilvēki skrēja ātrāk par 1h20. Vai to varu, nezinu, tur vajag labi pastrādāt treniņos.

Maratonu reiz varētu mēģināt zem 3h. Līdz tam gan vispār jānoskrien kāds maratons sacensībās, bet to esmu solījies darīt vien tad, kad vismaz 3 mēnešus pēc kārtas būšu treniņos skrējis vismaz 200km.

Pagājušā gada spilgtākās sacensības bija piecītis Ozolniekos. Izdevās labot personisko rekordu 18:37.
1-165

Tavi šīs sezonas plāni?

Jāaizstāv tituls Karostas mezglā. Vēl pagājušo nedēļu baseinā Kampars ierosināja, ka jāizaicina pretinieki. Ar baloniem jānoskrien Rēzekne un NRM, un vēl, kur pasauks un varēšu. Maffija zina, ka piedalīšos Laulasmaa pusītē.

Skiešana nav tava vienīgā sportiskā aktivitāte. Kas vēl, cik bieži?

Bija mēneši manā dzīvē, kad īsti ārpus darba, sporta, ēšanas un miega nekā cita arī nebija. Paspēju gan uz tenisu, karatē, šaušanas treniņiem. Tagad ir salīdzinoši mierīgāk, reizi nedēļā peldam, mācos peldēt kraulā, jo doma par triatlonu prātā sēž. Pāris reizes nedēļā karatē treniņi, citreiz reizi nedēļā, citreiz ne reizi, pēdējo trīs gadu laikā esmu aizdzīvojies līdz zilai jostai.

Teniss ir man mīļākais sporta veids, bet nav vienkārši ar partneru atrašanu un laukums maksā naudu. Neņemot vērā to, ka man Tētis bija tenisa spēlētājs un treneris daudzus gadus atpakaļ, tenisam pievērsos 2010. gadā, kad pēc mēģinājuma saīsināt kājas īkšķi bija jāpadzīvo mierīgāk pa māju. Ņēmu raketi un bumbiņu rokā, un dauzīju uz augšu. Kad atveseļojos sāku dauzīt pret sienu un vēlāk jau arī kortos. Man ļoti patīk teniss. Sekoju arī līdzi tenisam, pamatā labākajiem spēlētājiem un Gulbim.

Pasniegt šaušanu bērniem šobrīd esmu pārtraucis. Reizi pa reizei sanāk mācīt jaunos medniekus šaušanas mākslā, arī tagad, patīk.

Teniss_3

Organizēji tempa turētājus Liepājas pusmaratonā pat bez rīkotāju atbalsta. Kāpēc to dari pats, iesaki darīt arī citiem?

Vēlreiz paldies par atsaucību visiem, kas piekrita skriet aiz laba prāta ar baloniem Liepājā. Likās, ka vajag TT Liepājā, un bija prieks, ka izdevās noorganizēt.

Par tempa turētāju skrienu, jo patīk skriet kopā ar draugiem. Patīk palīdzēt skrienot. Tā ir izdevība skriet pa brīvu. Pats pret sevi gan bieži esmu kritisks, gribas ieskriet finišā sekundi sekundē, allaž liekas, ka pļāpāts trasē tiek pa maz.

Es nezinu, kāpēc citiem būtu jāskrien par TT, katrs pats izvēlas.

EdGara organizētie TT Liepājā 2012.gadā

EdGara organizētie TT Liepājā 2012.gadā

Esi bijis klāt visā kluba attīstības gaitā. Ko vēl jaunu mēs kopīgi varētu uzsākt? Ko gribētu redzēt mājas lapā?

Jau dažus mēnešus ir sajūta, ka kaut kādu misiju noskrien.lv jau ir izpildījis, savu paveicis. Labu pulku cilvēku vienojis. Nudien gribētos, ka veidotos minētā Ainara ideja par kopā sanākšanu, kaut kā laba padarīšanu un kopā paskriešanu. Koptreniņi ar pievienoto vērtību. Sacensības mani vairs neuzrunā kā agrāk.

No mēneša skrējēju intervijām jau varētu izdot kādu jauku grāmatiņu – iedvesmai.

Kur Tavuprāt ir robeža starp labestība un ļaunumu?

Ir dzīve pirms Ādama kodiena ābolā. Pirms laba un ļauna atzīšanas. Mīlestība nav piepūle, bet to ir tik grūti saprast.

Kas dzīve Tev ir visdārgākais?

Visdārgākie ir mirkļi, kad meklētājs top atradis, laimīgie mirkļi

Interesantāka ideja, kura ir dzimusi skriešanas laikā?

Interesantākā ideja nav palikusi prātā.

Novēlējums kluba biedriem.

Iepazīsti sevi.

s_menesaskrejejs

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiks piešķirta vienam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai būt čaklākajam „Apkārt pasaulei” kilometru vācējam komandā. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie 11 “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

36 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. EdGars

 • BeLinda Lindams

  Tiešām viens no pozitīvākajiem un sirsnīgākajiem cilvēkiem, ko nācies sastapt!
  Sveicieni, Edgar, vārda dienā! :)

 • Draugam šodien vārda diena!

 • Huch Huch

  Apsveicu, Edgar! Sveiciens vārda dienā!

 • Vīlīte Vīlīte

  Par mēneša skrējēju ir īpašs prieks!
  Tik gaišu, smaidošu un patiesi sirsnīgu cilvēku nav daudz! Cilvēks ar plašu sirdi, prieks Tevi pazīt Edgar! :)

 • jā, Edgar, Tev dubultie svētki, mēneša skrējējs un vārda diena :) sveiciens!
  un tituls pelnīts jo pelnīts!!!!!! :)

 • Aizsūtīju rakstu Alisei, viņa priecīga! Atceramies Tavu viesmīlību mūsu Kurzemes piekrastes pārgājiena laikā. Sveiciens vārda svētkos! Prieks, ka ir bijusi iespēja satikt un iepazīt vienu no labestīgākajiem un dzīvesgudrākajiem noskrieniešiem. :)

 • Inga_K Inga_K

  Apsveicu, Edgar! Pelnīts tituls un sveiciens vārda dienā!

 • Mazzinsh Mazzinsh

  Vissirsnīgākie sveicieni V.D.!

 • Jekaterina Jekaterina

  Hip-hip-urrā kluba sirsnīgākajam biedram!

 • Inta Amoliņa Inta Amoliņa

  Pozitīvi cilvēki dara pasauli labāku. Paldies Tev par to! jauku tev vārdadienu!

 • Imants A. Imants A.

  Gratulācijas vārda svētkos un sveicieni ar titulu!
  Vajadzētu uz to maratonu saņemties, Edgar! Ja vajag kādu garāku treniņu, varam sarunāt vizīti Rietumkrastā ;) Mums jau patīk…

 • Uldzha Uldzha

  Apsveicu! Un apsveicu!
  Lai Tev izdodas, edGar! Arī turpmāk.

 • Didzis Didzis

  Labinieks ! Edgars vienmēr un visur smaidošs ! Atmiņā 1.Liepājas pusīte – pilsētas izrādīšana,TT balonu eskorts ar auto,tusiņš pilsētas dzīvoklī,pasākums pēc skrējiena pie Edgara vecākiem,…Jā,Edgars bij klāt arī manā piedzīvojumā Nidā,kad viņa gājējsolis bij ātrāks par manu skrienošo.
  SVEICIENS vārdiņa svētkos !:)

 • Rainers Rainers

  Pozitīvi! Pelnīti! Sveiciens!

 • edGars

  mīļš paldies :)
  paldies :)

 • apsveicu edGar dubultajos svētkos! Paldies par motivāciju nākamajam maratonam! Ko gan es bez Tevis darītu! ;) Ne jau velti mēs ar Kamparu gribējām atstāt Tevi kaut kur starp Rīgu un Liepāju! :D

 • novembris akaliga

  Kolosāls raksts! Sveiciens svētkos! :)

 • Mildda Mildda

  edGar, Tu esi fantastisks!:) Apsveicu ar kronīša nozīmīti! :))

 • Sveicieni svētkos! :) Apsveicu ar titula iegūšanu! Lai tik skriešana Tevi nepamet, jo tādi atraktīvie un smaidošie puiši ļoti priecē meiteņu acīs :)

 • pulvermuca pulvermuca

  Sveiciens vārda svētkos un apsveicu ar kronīša iegūšanu, tiešām pelnīti! :)

 • Kristaps Broks kriss240188

  Apsveicu ar jau sen pelnītā kronīša iegūšanu! :)

 • voļda voļda

  Pievienojos iepriekš teiktajam:)
  Sveicieni Edgaram vārda dienā:)
  Pozitīvam cilvēkam-pozitīvs mēneša tituls:)
  Ļoti atsaucīgs jebkurā situācijā:)
  Bez Edgara noskrieniešiem neiztikt:)
  Sumināts*****

 • Par Edgaru domaajot tikai pozitiivas sajuutas rodas, taapeec dubults prieks redzeet Edgara smaidu meenesha skreejeeja titulbildee :) Ceru,ka mums kaadreiz sanaaks taa tenisa speele,Edgar ;)

 • Daudz laimes vārda dienā, Edgar! Un apsveicu ar skaistā kroņa iegūšanu! Lai viss tas sirsnīgums, ko Tu dāvā pasaulei, nāk atpakaļ dubultā. :)

 • Aivars703 Aivars703

  No bērna pirmās dienas,
  Kad šūpulis tam kārts,
  Tiek cilvēkam ikvienam
  Uz mūžu iedots vārds.

  Sumināts dubultsvētkos. Kronis nopelnīts godam.

 • Kvaki Kvaki

  Laba intervija!Paldies!
  EdGars ir ne tikai smaidīgs,bet arī vieds..

 • Ainars Ainars

  Prieks par EdGaru. Un prieks par žūrijas viedo lēmumu. Bez tādiem patiesi pozitīviem cilvēkiem kā EdGars klubiņš nebūtu tā sakuplojis. Ne katrs tālajā 2011. gadā, kad vēl maratons skaitījās garš skrējiens, triektos uz Nidu atbalstīt dažus dullos viņu pirmajā 100niekā.

 • Sveicu, Edgar! Tu jau zini, ka savulaik kalpoji man kā viens no motivatoriem sevi apsteigt pusmaratonā. Tagad izrādās, ka Tev plāni graujoši – ja tiksi zem 1:20 pusītē un zem 3:00 maratonā, tad atkal būsi man motivators censties :) Pat, ja ne tā, Tu vēl joprojām kalpo man par motivatoru 5 km distancē, kur pagaidām atkal esmu iedzinējos ;)

  Viena lieta, ko varētu vēl pajautāt – kas tur ir ar to G burtu, ka tas tāds īpaši liels Tavā nikā?

 • LauraX LauraX

  Sirsnīgs apsveikums! :) Mēneša skrējēju intervijas katru reizi ir tāds wow!

 • edGars

  Pēc šādas reklāmas jau šosvētdien ir piedāvājums uz garo skrējienu, super. Tik žēl, ka netieku, jo jāšauj. Tagad jāattaisno sevi :)
  Imant: Bet garos vajadzēs, noteikti, tie iedrošina. (lai gan man atkal liek manīt “labā” precīzāk kreisā kāja, ehh)
  druupij: Tenisu labprāt, kad vien būsi Liepājā, vai kad būšu Siguldā. Varbūt varam pusceļā – Ozolniekos :)
  OreMan: tie tikai plāni, sapņi (bet tādiem jābūt). Pamatmērķis – turpināt regulāri skriet.
  G burts vairāk lai atšķirtos. Dziļas domas nav, bet ir jau forši, ka ar to sākas vārds Gars.

  Parasti neinteresējos, ko par mani domā. Interesanti, patīkami uzzināt, ka ir tāds pozitīvisms manā virzienā, sirsnīgi :) Tātad – kāds kādi pilsoņi, tāds karalis, jeb – paši esat labie :) :) :)

 • edGars

  Uz Nidu sanāca aizbraukt ar ričuku kopā ar draugu :) Tanī dienā nominām arī pāri pa 100km.

 • Artūro

  edGars tandēmā ar Biedru Nr.2 pārtrauca manu dzenāšanos pa Liepāju savā nodabā un ievilka šajā sektā, kur iepazīti tik daudz draugu. Par to paldies!

  Bernātu – Pūsēnu kāpas taciņa ir jau leģendāra, Ņergu kvalitātes dienests apliecina. Lai izdodas noturēt Mežonīgā rietumkrasta bastionu – tur cita skriešana!

 • Ar šo smaidīgo Garu jeb Edgaru bija tas gods Rēzeknē līdzināt ielu asfaltu. Liepājā, gan tikai uz ciemošanos pie Edgara būts, bet kāpu vēl nav sanācis apmeklēt, tā kā rietumkrastam arvien ir izaicinājumi. Un arī tas ezers vilina. Nez vai edGaru arī ezers vilina, jo maratonam takš jāgatavojas?

  Apsveicu ar titulu! Un nepazaudēt pozitīvisma dzirksti!

 • edGars

  Es labāk pa ziemu pa ezeru, tad var pa iekšpusi. Nez vai es to saukšu par gatavošanos maratonam, bet savu reizi jau var arī apskriet apkārt ezeram… (Tāšu, vai Tosmares :D )

 • Easyrider

  Apsveicu Edgar! Tavu viesmīlību un garu iznācis izbaudīt gan Liepājas trenniņos, gan ciemojoties. Lai plāni izdodas!

 • edGars

  paldies! :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.