Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas maratona tempa turētāji

Jau otro gadu pēc kārtas tempa turēšanu Nordea Rīgas maratonam nodrošina VSK Noskrien un būs arī trešo gadu pēc kārtas.
TT gatavojas darbam.
Iespējams pirmas pasaulē tempa turētājs pastalnieks. Uldis noskrēja maratonu turot tempu uz 3h30min.
Nordea Rīgas maratona tempa turētāju komanda gatava darbam.
43% tempa turētāji piekrīt upurēt savas sportiskās ambīcijas, jo no malas labi izskatās ar baloniem. 18% ātrāk vienkārši nevar noskriet.
TT maratonam uz 3h30min aiz muguras savākuši paprāvu bariņu šī iespaidīgā rezultāta tīkotājus.
Ātrākais temps pusmaratonā – 1h45min. Inga, Ainārs un Mareks.
Izskriet no četrām stundām maratonu ir varens sasniegums un TT 4h00min to palīdzēja izdarīt daudziem. Tempu tur VSK Noskrien kungi komanda.
TT maratonam uz 4h00min devīze – “Dāmas velkam, večus sitam, stumjam.”
Tempa turētāji uz 2h00min ir ar lielu pieredzi un skrien smaidīdami.
Intervija ar Kārli, kurš tur tempu uz divām stundām.
Divstundnieki varētu teikt, ka apmācija jaunos tempa turētājus. Ulla un Jānis no projekta ullapretjani.lv apguva pirmās iemaņas tempa turēšanā.
Latvijas pieredzējušākā tempa turētāja Lauma visus kas gribēs būt pusmaratona finišā pēc 2h15min tur arī nogādās.
Visgarākā darba diena bija tempa turētājiem maratonā uz četrām stundām un trīsdesmit minūtēm. Un vislielākā pateicība no līdzskrējējiem. Kāds trases malā savākts, kādam nepieciešamais uzmundrinājums iedots, kā arī katram kurš trasē tika apdzīts tika pavaicāts – “Viss kārtībā?”
Nordea Rīgas maratona laikā tika novēroti arī privātie tempa turētāji. Kāds palīdzēja draudzenei pusmaratonā un pēc tam draugam maratonā. Vīrs sievai. Darba kolēģi darba kolēģai pirmajā maratonā.
Izrādās, ka vairāki TT pusmaratonam izmantojot dienesta stāvokli pēc pusmaratona turpināja maratonu.
TT pat no darba brīvajā laikā uzmundrina skatītājus. Starp citu TT pusmaratonā uz 1h45 Inga Pelša turpina līdz galam un ir trešā labākā no Latvijas skrējējām.
Kas reiz skrējis ar baloniem, tas grib to darīt atkal. Tas ir reāli jautri un pacilājoši.
Tempa turētāji ir pasaules lielākajos maratonos praktizēta pieeja – grupa pieredzējušu skrējēju palīdz citiem skrējējiem pieveikt distanci un sasniegt finiša līniju noteiktā laikā.

 

21 komentāri rakstam Nordea Rīgas maratona tempa turētāji

 • Kuks Kuks

  Forša reportāža. Vai tas ir kāds noteikums, ka TT skrien katrs ar tieši trīs baloniem??? ;)

 • Trīs TT uz katru laiku un katram trīs baloni. Nav noteikums. TT ir jābūt pamanāmam, tāpēc baloni. Un trīs baloni ir labāk pamanāmi, nekā viens. Un vienam balonam ir niķis pārsprāgt. Man liekas, ka vienam no TT 2h15 vai 4h30 pašā startā viens balons atteicās palīdzēt.

 • Kuks, vai nav tāpat kā ar ceriņziediem? Parasti trīslapiņas, ja gadās četri vai pieci – jāapēd. :):):)

 • BeLinda Lindams

  Šādas reportāžas vilināt vilina arī pašai kādreiz kļūt par TT. Tāds sabiedriski noderīgs pasākums šķiet! :)

 • bubacis

  Lieliskie TT uz 3:30 un arī tie kas iazskrēja tiem garām sm72, inga un ainars. Šie aizgāja man garām izskrienot no Ķīpsalas kā trīs sprinteri. Malači.

 • pulvermuca pulvermuca

  visu cieņu! tas ir fantastisks darbs. pati TT neesmu izmantojusi, lai sekotu, drīzāk, lai bēgtu. :)
  Jūs iedvesmojat būt labākiem, jo upurēt savas ambīcijas vispārējam labumam, uzmundināt citus un ievilkt finišā ne visiem pa spēkam

 • Artūro Artūro

  Jānis 4h30 vienu balonu neviļus iznīcināja, ja pareizi atceros, Ķīpsalā pret sadalošo barjeru – pārāk aktīvi :D skubināja stipros slinkotājus un nogurušos.

 • Ozo Ozo

  Milzīgs Paldies maniem 2 stundniekiem. Vienkārši pieķēros un tad jau bija žēl laisties vaļā. Puiši ne tikai atvilka mani līdz finišam, bet visu ceļu rūpējās izklaidēdami un dzirdinādami.
  Paldies, paldies, paldies <3

 • joolija joolija

  super pozitīvs ieskats jau piemirstajā NRM un piemirstajās sajūtās :)
  iedvesmojoši !! :)

 • Lauma laumiic

  hihi. dažiem TT bija pa pieci baloni :)

 • Dažiem TT Rīgas pusmaratonā bija pat desmit varbūt. Negribu uzprasīties, bet varbūt ši ir īstā vieta kur runāt par TT darbu no otras puses.

 • Es TT pakalpojumus gribēju izmantot Milānā. Noskatītju 4h15min, bet pie divdesmitā kilometra nespēju viņiem turēt līdzi. Pusmaratonu viņi noskrēja divās stundās. Pēc tam redzēju 4h45min tempa turētājus 1km pirms finiša, kad tie divatā ar vienu līdzskrējēju paskrēja man garām. Pats finišēju pēc 4h42min.
  Tādā ziņā pirmo reizi pašam bija iespēja redzēt un novērtēt TT darbu, kad pievienojos viņiem pēc pusmaratona. Reāli palīdz. Pēdējajā garajā skrējienā beigu desmit kilometrus domāju par nošaušanos, bet Nordea Rīgas maratonā vispār neviena destruktīva doma galvā neiešāvās. TT uzjautrināja, patika viņu rūpes par atpalicējiem, runas par medaļām un dārza darbiem pēc maratona. Bet droši vien visvairāk, ka motivēja līdz pēdējam brīdim, bet ļāva atpalikt tad, kad man to patiešām vajadzēja. Un, protams, sagaidīšana finišā. Paldies jums par darbu, džeki.

 • gincha gincha

  mjā, ja es kādreiz skrietu tik labi, es arī gribētu būt par TT. Varbūt tas būs mans jaunais piecgades plāns? :D

 • edGars zvērīgi izklaidējās NRM ;)) Pirmāk skrēja ar manu māsu pusīti un tad sagaidīja uz Vantenieka, lai paskraidītu pa Ķīpsalu ar mani, kad jau žēli noskatījos, kā TT3:30 nepielūdzami panāk un pēcāk attālinās. Arī šovakar viņš necerētā Juglas koptreniņā uzspēja paņirgāties par manu pēcmaratona nedēļas tipināmo solīti

 • no malas

  Lai gan NRM pasākumā nepiedalījos, ceru uz nākamogadu, matiss komentārs atgādināja šādu video, jautrībai: http://www.youtube.com/watch?v=m-hCuYjvw2I

 • GG

  Ir sanācis pavērot daudz un dažādus TT darba procesā. Viennozīmīgi varu apgalvot, ka VSK TT ir vismotivētākie,izpalīdzīgākie, draudzīgākie un smaidīgākie- pavilks, pastums,ūdentiņu iedos. Darīs visu,lai aizbilstamie justos labi.:) (Un nevajag rāties, ja gadās kāda kļūme ar baloniem, nelielām laika nobīdēm u.c., jo tempa turēšana LV ir salīdzinoši jauns pasākums – mēs visi mācāmies).
  Vēl īpaši jāuzslavē atraktīvie Rātslaukuma Sony puiši-uzmundrināja pilnīgi visus, pat tautas dziesmas uzdziedāja un Vanšu tilta bungotāji arī labi turēja ritmu skrējējiem.Bet kopumā brīvprātīgo darba kvalitātei noteikti nākamajā NRM noteikti ir vērts piegriezt lielāku vērību, ja gribam nākotnē izspiest, ko vairāk par bronzas līmeni. NRM komandai – ūdens lējējiem, mediķiem, medaļu dalītājiem jābūt formā visu maratona laiku un jāuzmundrina ne tikai līderu galā skrienošie. Tiem,kas skrien 4 un vairāk stundas vēl vairāk vajadzīgs atbalsts un jauki būtu to sagaidīt ne tikai no TT.

  Liels paldies visai VSK komandai par lieliski padarītu darbu!

 • pulvermuca pulvermuca

  no malas
  26/05/2012 at 11:27

  Lai gan NRM pasākumā nepiedalījos, ceru uz nākamogadu, matiss komentārs atgādināja šādu video, jautrībai: http://www.youtube.com/watch?v=m-hCuYjvw2I

  tas video ir ideāls, garšīgi nosmējos!
  man pašai pēc skriešanas tā nav bijis, pēc snowborda iemēģināšanas gan tā kustējos gan drīz nedēļu

 • Stereotips stereotips

  Artūro, jā, tas bij 36. km uz ķīpenes, likās galvu norāva :D jo striķis bij kkā neriktīgi ap kaklu apvijies, sānvējš, barjeras tuvu tuvu, zaudēju uzmanību, darba tik daudz tik daudz un dedlains jau tuvojās :D

 • Marciitis Marciitis

  Man līdz TT 2h00 kompānijai bišku pietrūka, bet liels paldies Mošķim, kas pēdējos 2-3 km neļāva nobremzēt un uzturēja tempu līdz finišam!!

 • Roseline

  Viens no superīgākajiem sporta pasākumiem mūžā. Vēl joprojām esmu uz 9-tā viļņa. Es gan paļāvos uz savām izjūtām,jo startēju stipri no beigām un tie baloni bija pārāk tālu. bet nākamreiz noteikti mēģināšu skriet ar kādu kopā. Un, jā, šosvētdien Rīgas velomaratonā braukšu gandrīz šo pašu maršrutu un noteikti pie velokrekla piespraudīšu gliemezīti. :)

 • pēdējos 2 gados esmu kļuvis par stabilu 2h+ skrējēju, tā kā pie 2h- šoreiz atkal nebiju spējīgs tikt – atpalicēji motivēja mani, centos motivēt arī citus, jo saule savu melno darbiņu bija padarījusi, nokausējusi ne tikai mani, bet arī daudzus jo daudzus … ka pēdējā km uz mana svaiguma fona jau bija sākuši soļot :)

  Marciitis
  28/05/2012 at 09:09 rakstīja:
  Man līdz TT 2h00 kompānijai bišku pietrūka, bet liels paldies Mošķim, kas pēdējos 2-3 km neļāva nobremzēt un uzturēja tempu līdz finišam!!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.