Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas maratona 2012
tempa turētāji – maratons

Nordea Rīgas maratons vairs nav aiz kalniem.  Janvāra beigās sākas minimāli nepieciešamās sešpadsmit nedēļas līdz 20. maijam, lai sagatavotos noskriet maratonu. Lai motivētu jūs sākt trenēties, noskriet savu pirmo maratonu, vai uzlabot savu pagājušā gada maratona rezultātu, VSK Noskrien turēs tempu un 2012. gadā Nordea Rīgas maratonā temps tiks turēts arī maratona distancē.

3h30min

Jānis Actiņš

2011. gadā noskrējis sešus maratonus un piecos no tiem ātrāk nekā trīs stundās: Barselona – 2:59:00, Rīga – 2:55:57, Helsinki – 2:58:08, Valmiera – 2:57:06, Venēcija – 2:51:41. Nordea Rīgas maratonā skries ceturto reizi.

„No pieredzes varu teikt, ka tie maratoni, kuros izdevies skriet vienmērīgi, ir visvieglāk pieveicami. Ja vari noskriet maratonu 3h35min-3h45min, tad droši turies ar mums un noskriesi ātrāk.”

Labākais maratona laiks:
2:51:41 (Venēcija, 2011)

Pēteris Cābulis

Noskrējis divpadsmit maratonus un pēdējo no tiem Sportlat Valmieras maratonā 2011 ar rezultātu 2:52:55. Savas skrējēja karjeras laikā noskrējis vairāk kā desmit pusmaratonus un 2011. gadā piedalījies Latvijas čempionātā  100km skriešanā. Ar rezultātu 10:27:11 ieguva ceturto vietu.

„Lai arī tempu oficiāli turēšu pirmo reizi, man ir neliela pieredze, jo Nordea Rīgas maratonā 2011. gadā palīdzēju brālim noskriet pusmaratonu divās stundās.”

Labākais maratona laiks:
2:52:55 (Valmiera, 2011)

Uldis Kļaviņš

Tempa turētājs ar pieredzi. Sportlat Valmieras maratonā 2011 nodrošināja tempu maratonam uz 3h30min un Ventspils pusmaratonā uz 1h30min. 2011. gadā noskrējis desmit pusmaratonus un ir Noskrien 2011uzvarētājs.

„Esmu tempa turētājs, jo zinu, kā pašam gājis skrējienos uz personīgo rekordu un ko man nozīmējis un vēl joprojām nozīmē atbalsts trasē.”

Labākais maratona laiks:
3:21:22 (Valmiera, 2010)

 

4h00min

Aivars Birks

2011. gadā noskrējis trīs maratonus un pēdējo kā tempa turētājs Sportlat Valmieras maratonā tieši uz četrām stundām.  Lai arī skrien tikai trīs gadus, noskrējis četrus maratonus un gandrīz divdesmit pusmaratonus. Rīgā maratonu skries pirmo reizi.

„Savu pirmo maratonu gribēju noskriet četrās stundās. Visu precīzi izplānoju un dažas sekundes ātrāk noskrēju.  Rīgā viss notiks pēc precīza plāna un maratons četrās stundās būs garantēts.”

Labākais maratona laiks:
3:35:04 (Tallina, 2011)

Aivars Veiss

2011.gadā noskrējis piecus maratonus. Nordea Rīgas maratonā debitēja 2009.gadā un šogad Rīgā maratonu skries ceturto reizi, taču pirmo kā tempa turētājs.

“Atceros, ka debitējot maratona distancē, man nebija ne jausmas, cik ātri varu atļauties skriet, lai spēka pietiktu visai distancei un vienlaicīgi iekļautos četrās stundās. Ik pa laikam kādam līdzskrējējam distancē apjautājos, kāds ir mūsu temps un tad rēķināju, vai atpalieku vai arī gluži otrādi – esmu iekrājis laika rezervi kārotā rezultāta sasniegšanai. Tagad domāju, ka man būtu ļoti paticis, ja tajā maratonā būtu bijuši tempa turētāji. Tāpēc tagad es priecājos par radušos iespēju Nordea Rīgas maratonā izbaudīt jaunas pozitīvās emocijas, piedaloties tajā kā tempa turētājam, un skriet tieši uz to laiku, kuru es biju iecerējis sasniegt, skrienot savu pirmo maratonu.”

Labākais maratona laiks:
3:34:32 (Frankfurte, 2011)

Jānis Saulīte

Pārliecināts vegāns. 2011. gadā noskrējis Nordea Rīgas maratonu un Valmieras maratonā pusmaratonu un uzskata, ka skrienot maratonu pati būtiskākā īpašība ir pacietība.

„Svarīgi ir “viegli” noskriet pirmo maratonu, neizstāties, iegūt pozitīvu pieredzi. Domāju, ka daudziem, kuri plāno noskriet par četrām stundām atbalsts ir būtisks.„

Labākais maratona laiks:
3:51:33 (Rīga, 2011)

 

4h30min

Raitis Avots

Noskrējis piecus maratonus un 2011. gadā Nordea Rīgas maratonu un Ņujorkas maratonu.  Pusmaratona labākais laiks 1:37:00 (Ventspils, 2011).

„Man Ņujorkā maratonā izskriet personisko rekordu palīdzēja tempu turētājs un esmu stāvā sajūsmā par to kā viņš strādāja.”

Labākais maratona laiks:
3:47:30 (Ņujorka, 2011)

Juris Pošeika

Noskrējis divus maratonus un 2011. gadā finišējis Siguldas kalnu maratona 33km distancē. Lai arī sācis skriet nesen, pusmaratonā gada laikā savu rezultātu uzlabojis par gandrīz pusstundu. No 2:09 uz 1:38.

Labākais maratona laiks:
3:58:54 (Valmiera, 2010)

Artūrs Jermolovs

Noskrējis vienpadsmit pusmaratonus un no tiem sešus 2011. gadā. Visātrāk skrējis Ozolniekos pa 1:32:01. Turēja tempu Valmieras maratona pusmaratona distancē uz 1:45. Maratonu sacensībās skrējis 2010. gadā pa 4:34:45.

„Iespējai būt tempa turētājam ir savstarpēji atgriezenisks labums. Maratonu šādā tempā var noskriet ikviens, kurš nesēž pie televizora, bet labāk kādreiz uzvelk kājās skriešanas apavus.”

Labākais maratona laiks:
4:34:45 (Rīga, 2010)

28 komentāri rakstam Nordea Rīgas maratona 2012
tempa turētāji – maratons

 • Edgars86 Edgars86

  Motivējošs raksts. Sāku skriet tikai šogad martā, maijā noskrēju pirmos 10km NRM, septembrī Tallinā jau pieveicu 1/2. NRM 2012 mērķis pieveikt veselo ar rezultātu 4h. Veiksmi arī citiem, kas uzdrošināsies NRM 2012 skriet pirmo maratonu!

 • Lielkuilis

  Signi, Jānim Actiņam labākais laiks neštimmē – esi treknajā drukā norādījis 2. labāko.
  … lasu tālāk…

 • dot dot

  Varētu pie vārdiem kļičkas pierakstīt, citādi gandrīz nevienu nevar pazīt.

 • Nu gan laiki pienākuši, kad cilvēkus labāk var atpazīt pēc iesaukām nekā pēc īstā vārda un uzvārda.. :)

 • papucis

  piekrītu, ka vajag arī kļičkas, citādi nevar apskatīties TT noskrieto :)

 • druupijs druupijs

  nu jā- jo,ja TT noskrējis treninjos mazaak nekā Tu, tad nevar zināt, kurš kuram turēs tempu :D

 • Arle Arle

  savējie savējos arī pēc īstajiem vārdiem un uzvārdiem pazīst :D

 • elie elie

  Interesanti, ka neviena meitene nav kā TT maratona distancei.
  Bet vispār forši, ka var jau tagad redzēt, kas turēs tempu. Es gan neskriešu maratonu, bet gan jau šāds rakstiņš būs arī par pusmaratona tempa turētājiem!? Lai var jau pirms starta iepazīt un izvēlēties, kuriem turēt līdzi un no kuriem bēgt :)

 • Oho, Raitim Avotam Ņujorkā zaudēju vien nepilnu pusotru minūti. Un, jā, tie pace setteri tiešām ļoti palīdz!

 • Lauma laumiic

  Maratons ir pa nopietno, tur vajag spēcīgu plecu kam blakus turēties :)

 • Aivars Aivars

  Tagad beidzot uzzināju, kurš tad ir Uldis Kļaviņš! :)

 • druupijs druupijs

  Bija prieks šoruden Siguldas koptreniņa laikā ar Tevi parunāt, Aivar :D

 • ja pierunāšu sevi skriet uz 85-90%, tad mēģināšu kādam no Jums turēt līdzi ;)

 • ro

  Ja veselība atļaus, centīšos ar vienu no grupiņām turēties kopā, :), jau izvēlējos ceļabiedrus ;). Vai finišēšu ar viņiem, to gan vēl nezinu.

 • Stereotips Jānis Saulīte

  Es gribēju nedaudz paplātīties :P un iedrošināt citus skriešanas mīlētājus ar faktu, ka šogad Siguldas kalnu maratonu (55 km) noskrēju 6h:59min. ;)

 • pulvermuca pulvermuca

  Ideāli… pagājušo gadu tempa turētāji palīdzēja pusmaratonā. šogad gribas maratonu ap četrām stundām pieveikt- zināšau, kam turēt līdzi ;)

 • Skatīsies kā izdosies sezonas sākums, jo neizdodas skriet tik daudz cik vajadzētu… bet, ja viss izdosies kā plānots, tad gaidat mani kādā no pirmajām divām tempa vienībām! Nevaru īstenībā sagaidīt Rīgas skrējienu, tik forši skriet pa zināmu trasīti, savi cilveki trasē, savi malās…

 • Ervins

  Vispār gribētu sev tempa turētāju uz rudens pusi maratonā pa 2h 40 min varbūt kāds atrodas?

 • Kampars

  Tu esi uzrakstījis tā, ka nekā nesaprast!
  Tu gribi:
  – uz rudens pusi noskriet maratonu pa 2:40:00?
  vai
  – rudenī noskriet pusmaratonu pa 2:40:00?

 • Mārtiņ š

  Pēc 10 gadiem varam sarunāt TT uz 2:40 maratonā (cerams).

 • Ervins

  Es domaju rudeni skriet maratonu Amsterdama .

 • baumo, ka Kenijā [cerams, ka valsti nejaucu] vietējā skrējēja īre maksā 7$ nedēļā, skries, cik ātri vajadzēs. droši vien, ka var viņu izrakstīt arī ārpus Kenijas, tik jāsamaksā nedēļu uz priekšu, lai paspēj atskriet šurp.

 • Edž Edž

  Kā lai pievienojas “tempa turētājiem” jātpazīst distancē vai jau jaštartē kopā jo tomēr cik zinu stars ir pēc nummuriņiem un pēc vietas pagajušajā gadā.. Labprāt pievienotos Jānim Actiņam jo savu pirmo maratonu pievarēju 3.28 uzkatu varu uzlabot.

 • Edž, tempa turētājiem būs īpašs krekls un, protams, baloni. Būs grūti nepamanīt.

 • Ainars Ainars

  Katram laikam visiem trijiem būs vienādas krāsas krekli ar uzdrukātiem laikiem, baloni. Redzēs mierīgi un pa lielu gabalu.
  15. aprīlī 10.00 TT piedalīsies koptreniņā Mežaparkā – tad var sapazīties arī personīgi.

 • Dzo

  Edž, tik jāņem vērā, ka TT uzdevums ir noskriet pēc iespējas precīzāk paredzētajā tempā (3:30). Protams, TT var izmantot arī tikai daļai no distances, t.i., ja gribi uzlabot PR NRM laikā, tad vari pievienoties uz pirmo pusīti, pēc tam mēģinot atrauties.
  Ar atpazīšanu problēmas nebūs, tāpat domāju, ka TT ļaus startēt no laikam atbilstošā koridora beigu gala, jo, piem., Barselonā pagājušogad visi TT startēja no pirmajām pozīcijām un, lai arī noskrēju 2:59, 3:00 TT panācu un apdzinu tikai pēc vairāk kā puses.

 • Edž Edž

  Paldies par informāciju. :)

 • Geo Geo

  Kā 3:30 tempa turētāji plāno skriet – vienmērīgi visu distanci vai kā savādāk?

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.