Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas maratona 2013 tempa turētāji pusmaratonā

IMG_4775

1h30min

Andis Geste

Es parasti biju viens no tiem, kurš regulāri izmantoja pusmaratonā tempa turētāja pakalpojumus. Jau sen ir mazs sapnītis pašam noturēt tempu pusmaratona distancē uz 1:30. Noskriet pusmaratonu uz šādu laiku nav viegli, ir nepieciešams kāds, kas pavelk!

Labākais pusmaratona laiks:
1:23:10 (Rēzeknes pusmaratons 2013)

Noskrieti pusmaratoni:
7 (Rīga, Valmiera, Rēzekne, Sigulda, Liepāja, Ventspils, Kuldīga)

1h45min

Marta Zumberga

Latvijas vicečempione 100km skriešanā (11:51:14). Šogad uzlabojusi 100km personisko rekordu uz 10:26:44. Pagājušo gadu piedalījusies pasaules kausa posma 50km skriešanā, uzvarējusi 12h skriešanā Igaunijā (105,2km) un piedalījusies Pasaules čempionātā 24h skriešanā (137,7km).

Nordea Rīgas maratonā 2012 pusmaratona distancē savu brāli ievilku finišā aiz rokas. Šogad esmu gatava cīnīties par Tevi un Tavu rezultātu. Skrien ar mani līdz galam, un 1:45h pusmaratonā kļūs par realitāti! Kopā mēs varam!

Labākais pusmaratona laiks:
1:35:28 (Rēzeknes pusmaratons 2013)

Noskrieti pusmaratoni:
16 (Rīga, Valmiera, Rēzekne, Sigulda, Liepāja, Ventspils, Kuldīga, Ozolnieki, Jūrmala)

2h00min

Krišjānis Berķis

Profesionāls tempa turētājs, jo pēdējos gadus sacensībās piedalās tikai turot tempu. Turējis tempu uz 2h00min Nordea Rīgas maratonā jau divus gadus. Tā pat turējis tempu Valmieras maratona pusmaratonā, Siguldas pusmaratonā, Biķernieku pusmaratonā.

Tempa turēšana Nordea Rīgas maratonā man ir kā dziesmu svētki. Kā Prāta vētras koncerts. Fantastiskas sajūtas! Skrējējiem pirmais pusmaratona mērķis parasti ir noskriet, tikt līdz galam. Nākamais – paskriet zem 2h. Sirdspriecējoši būt klāt un atbalstīt skrējējus, palīdzēt atgaiņāt domas par izstāšanos un motivēt sasniegt mērķi. Tempa turētājs vienlaicīgi ir punktuāls skrējējs (skrien vienmērīgā tempā), psihologs (motivē, uzmundrina, ārstē no bezspēka domām), gids (ārzemnieki mēdz prasīt, ko vērts apskatīt) un vienkārši labs draugs, kurš pasniedz dzeramo, kad slāpst.

Labākais pusmaratona laiks:
1:34:16 (Nordea Rīgas maratons 2009)

Noskrieti pusmaratoni:
14 (Rīga, Valmiera, Sigulda, Liepāja, Ventspils, Kuldīga, Ozolnieki)

2h15min

Darja Ciganoka

Šogad jau noskrējusi Bratislavas maratonu (4:16:43).

Kā mani draugi un treneris mēdz teikt – “Darja, beidz ākstīties! Tu vari noskriet ātrāk, bet Tu visu uzmanību velti apkārtējiem, viņu uzmundrināšanai un iepriecināšanai.” Tas tiesa, es nezinu kā noskriet pusmaratonu ātri, bet es zinu kā var noskriet pusmaratonu jautri!

Labākais pusmaratona laiks:
1:49:18 (LSC pusmaratons 2012)

Noskrieti pusmaratoni:
7 (Rīga, Ventspils, Rēzekne, Sigulda, Liepāja, Kuldīga)

38 komentāri rakstam Nordea Rīgas maratona 2013 tempa turētāji pusmaratonā

 • pulvermuca pulvermuca

  mmmmm… man patīk rakstiņi par tempa turētājiem, tas ir kā atvērt konfekšu kasti un ieraudzīt, ka tur ir izlasītas pašas labākās :) Prieks par Jums!
  Noskrien! (tempa turētājiem, gan skan labāk “Noskrien līdzi!”)

 • mtiger mtiger

  Daryai izteikta lidojuma fāze. Kā Tev tas izdodas? :)

 • Yahooo! NRM būs mans pirmais oficiālāis experience tempa turēšanā. Esmu ļoti priecīga, ka man paveicās un izvelējas turēt tempu uz 2:15, jo tieši šīs garšīgs laiks, kad būs skrējēji kurus varēšu uzmundrināt. NRM2013 būs dažiem pirmais pusmaratons, līdz ar to es ļoti centīšos šo skrējienu padarīt pēc iespējas vieglāku un jautrāku.

 • Spāre lido bite_L

  Darya! veiksmi tempošanā! bilde tiešām superīgi lidojošā! Ko var zināt, varbūt kādā momentā pieslēgšos Tavam pulciņam. :) Vēl gan neesmu pārliecināta, ka pirmajā pusmaratonā ar ne tik labu sagatavošanos, kā biju plānojusi, mans temps būs tik liels :D vairāk sliecos uz laiku pāri 2:20, bet ko var zināt, varbūt kādā momentā Tevi noķeršu vai arī sākumā pieslēgšos, kamēr masas izkustas. Vai Tu plāno sākumā skriet lēnāk un pēc tam ātrāk, vai visu laiku vienādu tempu turēt?

 • LauraX LauraX

  Forši! Katram savs stāts, kāpēc būt par TT un katram var piekrist. Vislabākās atmiņas par pagājušajā gada NRM 1/2, skrienot kopā ar Laumu, Imantu un Signi! Manuprāt, TT ir varen labs, noderīgs, godpilns un šarmants “izgudrojums” :))

 • Inis Inis

  Ideāli, ir cerība noskriet PM foršā kompānijā kopā ar Martu!

 • maffija maffija

  Ini, superīgi! :) Ķeries tik bariņam klāt!

 • eduards92 eduards92

  Bauda lasīt. Lai jums izdodas. :))

 • Stereotips Stereotips

  1/2 tempu turēs Zelta jaunatne, ļoti labi.

  P.S.Admin.
  Raksta titulbilde atbist Maratonam. ;)

 • Raksta titulbilde atbilst tempa turēšanas zelta fondam.

 • sm72 sm72

  Laipni aicināta Marta mūsu jaukajā “muskatieru” kompānijā:) Sauksmi mēs Tevi par Konstanci, bet D’ Artanjans būs Tev pašai jāpiesaista no brašiem NRM skrējējiem:)

 • Jā, šie pusmaratona tempa turētāji skrien kopā ar attiecigiem maratona tempa turētājiem, bet strādā tieši uz pusmaratonistiem un finišē ar viņiem kopā.

 • Imants A. Imants A.

  Vai pareizi saprotu, izlasot iepriekšējo rakstu par maratona TT, ka Martai būs jāskrien kopā ar pirmo melnādaino TT LV vēsturē? Nu tas es pēc pievienotās bildes spriežu… ;)

 • Andulis

  Franču musketieru pārziņā ir bijusi liela daļa Āfrikas, tāpēc augstāk minētais 21. gadsimta D’Artanjans varētu būt arī tumšās šokolādes krāsā. Ļoti politkorekts variants :D

 • divas dāmas, divi kungi. Zolei pietiks?

 • sm72 sm72

  Tomēr jāatzīst, ka tā Andalūzijas saule ir baigi efektīva:D

 • maffija maffija

  Marek, paldies par viesmīlīgo welcomingu tempa @4:58 skrējēju barā :) Priecājos, ka varēšu nedaudz harmonizēt gaisotni izteikti vīrišķīgajā komandā ar augsto jelgavnieku īpatsvaru :))

 • Vai tam dzekam no Krišjāņa pa labi bildē nav gadijumā ”Ušakovs” piemeties? :D

 • Huch Huch

  Paldies par doto iespēju izskriet Nordea Rīgas pusīti kā tempa turētājam. Es jau par kompāniju vispār varu nesūdzēties! :) Varu būt lepns, ka skriešu kopā ar tik nopietniem čaļiem! Noskrien!!!

 • kasiic kasiic

  Super, Andi, es mēģināšu skriet kopā ar tevi, ceru ka izdosies beidzot izskriet no 1:30!

 • marcinsh marcinsh

  Pievienojos kasiic

 • Huch Huch

  Droši, droši! Izvilkšu Jūs zem tā maģiskā cipara! Man personīgi NRM 2012.g. rezultāts bija 1:29:10, tā ka personīgo šajā trasē labošu droši vien tikai pēc pāris gadiem! :)

 • maffija maffija

  Man ar NRM ir interesantas attiecības. Pagājušajā gadā man NRM bija mērķis izskriet pusmaratonu no 1h45. Toreiz TT bija Ainars, sm72 un ing_a. Ieņēmu vietu precīzi aiz trejotnes un minu viņiem uz papēžiem, baloniem sitoties man pa galvu un aizsedzot skatu uz visu, kas atradās priekšā. Apbrīnā klausījos, kā viņi pie šāda tempa mierīgi pļāpā par to, kāds kuram izkopts skrējēja solis utt. Tobrīd nolēmu noteikti neskriet viņiem pa priekšu, lai viņi neredzētu ne manu neprofesionālo soli, ne kokvilnas kreklu vai Gerkenā pirktos parastos šortus. Skatījos uz viņiem kā profesionāļiem. Toreiz tā arī neizturēju tempu un pusmaratonu noskrēju 1h49. Šobrīd nespēju noticēt, ka tas notika vien pirms gada.

  Kopš tā laika pusmaratonu zem 1h45 esmu noskrējusi jau 9 reizes. Ir pagājis gads un šoreiz tempu drīkstu turēt es :) tāpēc pievienojos Huch teiktajam – paldies par šo doto iespēju!! :)

 • iva rs iva rs

  tas jautājums par TT uz 1:30 vēl aktuāls? mans PB 1:26, un šobrīd jūtos labā formā :)

 • Laabs, maffij! :) Es sākot skriešanas gaitas ar līdzīgu bijību skatījos uz skriešanas klubiem, ieskaitot VSK Noskrien, pirms iepazinu tā gaisotni :)
  Kas attiecas uz speciālo skriešanas inventāru,šad tad esmu aizdomājies par to, cik jautri novērot kā jauni stereotipi un reklāmas mūsdienās mainījušas cilvēku uztveri… Piem. atliek maratonā uzvilkt pastalas un kokvilnas kreklu un tu jau esi neparasts :)
  Starp citu, kaut kad lasiju, ka maratana rekords iešļūcenēs esot stabili zem trim stundām- tā sasniegšanu gan es gribētu redzēt :D

 • Stereotips Stereotips

  Druupij, džeks baseina čībās nedaudz pārsit tavu PB Maratonā ar kediņām. ;)
  http://www.thepostgame.com/blog/pulse/201210/man-runs-246-marathon-flip-flops-runners-world

 • Jā, laikam tas ir tas pats džeks, par kuru es lasiju- paldies, Stereotip par linku :)
  Vispār jau tas IR nedaudz kuriozi, ka dzeks iešļūcenēs ieliek maratonā lielākai daļai no mums (man tai skaitā) :D
  Tomēr šis ir lielisks piemērs tam, ko gribēju pateikt:
  Mūsdienās cilvēkus viegli par visu ko pārliecināt, tādēļ mums mēdz piemirsties vienkāršā patiesība, ka galvenais ir nevis, kas tev kājās, vai mugurā, bet gan tas, kas Tev iekšās :)

 • Kuks Kuks

  Keith Levasseur sasniegums, neapšaubāmi, ir ievērības cienīgs un ļoti atbilstošs Ginesa rekordam!!! Taču nevajag palaist garām nelielu faktiņu, ka šī puiša PR ir 2:38, tātad skriešana baseina čībās nedod papildus ātrumu (ko viņš pats arī reāli novērtēja, uzliekot mērķi iekļauties zem 3:00).
  Tas nu tā, ja kāds iedomāsies, ka nomainot skriešanas apavus pret fip-flopiem arī sāks skriet zem 3h :)

 • Neuztraucies, Kuk. Ja tas kāds sapratīs mana iepriekšējā komentāra pēdējās rindiņass jēgu, tad neiedomāsies ;)

 • Jā, es arī mēģināšu turēties līdzi Martai. :)

 • maffija maffija

  Super, Ērik! :) Lec tik iekšā blicē! Norezervēšu tev VIP vietu aiz baloniem.
  Šobrīd man kompānijā pieteikušies 8 čaļi un 0 meitenes. Laikam jau viss kārtībā. :D

 • Guna Guna

  Maffija – meitenes Matīss aizvilinājis uz 4:15 ;)
  Man tieši bija doma par 1:45 (jau otro gadu pēc kārtas, ja nu beidzot izdodas :D), bet ko nu vairs

 • in

  Es vienam kaimiņzemes skrējējam ieteicu skriet ar Martu kopā! Viņam šobrīd labākais rezultāts pusē ir 1:46.

 • js79

  Kuks to laikam nezin, bet pagājušajā NRM pusītē man turēja tempu. Bija forši, nedauzījās baloni pa galvu, tik ar dzeršanu mums nesaskanēja, man nebija sava dzeramā līdzi un dzeršanas punktos mans TT atrāvās.

 • Kuks Kuks

  Jāni, nu šito tiešām nezināju :) Izskatās, ka finišā esi mani nekaunīgi pametis pīšļos un putekļos :) Prieks, ka varēju izlīdzēt!

 • Ervins

  Ja tie tempa turetaji ir jauki cilveki,un tur ir vairak jautribas ar viniem neka vienam skrienot

 • […] reizi esam oficiālie tempa turētāji Nordea Rīgas maratonā. Turam tempu maratonam un pusmaratonam. Pirmo reizi Latvijā tiek turēts temps uz 3h00min […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.