Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas maratons

Šis nedēļas uzdevums – labi gulēt, labi ēst un labi atpūsties. Laika prognoze nedēļas nogalei ir iepriecinoša. Mērens ziemeļu, ziemeļu rietumu vējš, plus piecpadsmit un bez lietus. Radio liek izvēlēties savu distanci, aktieri būs gatavi un šajā nedēļas nogales agrā rītā tiks dots starts gada lielākajam pašmāju skriešanas notikumam  – Nordea Rīgas maratonam

Nordea Rīgas maratons pulcēs tūkstošus visās distancēs. Sabrauks no visām pasaules malām, no visiem Latvijas novadiem, lai skrietu Rīgu un būtu kopā trasē. Un visi uzvarēs. Tie, kas maratonu noskries ātrāk, nekā citi pusmaratonu. Tie, kas būs sevi pārvarējuši un dosies savā dzīvē pirmajā piecu kilometru skrējienā. Tie, kas atradīs sevī spēku, pieveiks sevi un tiks galā ar maratonu. Tie, kas redzot, kā skrien citi, cik lielu prieku tas viņiem sagādā, pie sevis nodomās – es arī tā gribu. Un būs nākamgad dalībnieku sarakstā.

Tas ir tā vērts. Mēnešiem ilgi sniegā, vējā, lietu, saulē, dienā un naktī trenēties. Tuvojoties sacensībām sapņos katru nakti izskriet savu distanci. Stāvēt startā ar neskaitāmu svešinieku pūli, izjust viņu satraukumu, izbaudīt savējo. Tas ir kā pozitīva atkarība, jo liek nākamreiz gribēt atkal, bet nekad nav par daudz. Skrienot saņemt uzmundrinājumu no līdzjūtējiem, citiem skrējējiem un finišā ieskriet apmierinātam ar sevi, ka es to izdarīju. Pirmo reizi vai atkal neko nemaina. Skriešana ir skaista ar to, ka katru reizi ir citāda arī vienā un tai pašā trasē. Skriešana ir kā iemīlēšanās, jo tā tevi pārņem visu.

Kādam manam paziņam gatavojoties pirmajam maratonam zinātāji teica, ka būs grūti un noteikti būs jāiet. Atjautīgs būdams viņš nolēma, ka iešot pirmos desmit kilometrus, lai pēc tam finišā varētu ar prieku ieskriet. Lai arī kāda ir Tava izvēlētā distance – iespējams būs grūti. Pat augstas klases sportistiem ir grūti un viņi ir domājuši par to, kāpēc tas viss ir vajadzīgs. Tā jābūt, citādi nebūtu nekāda prieka tikt ar to grūtumu galā.

Bet tad kad būs visgrūtāk, atceries – Tu trasē neesi viens. Mēs esam ar Tevi. Lai arī Tu varbūt nemaz nezini kas ir VSK Noskrien, varbūt Tu tikai pa retam ieskaties šajā lapā, bet mēs esam ar Tevi. Mēs palīdzēsim ar padomu gaidot startu, palaidīsm priekšā tualetē, ja ļoti vajadzēs, uzmundrināsim distancē un nodrošināsim ar tempa turēšanu. Un, lai arī cik Tev būs grūti, nomet tempu un tiec ar to galā. Un smaidi par skriešanas svētkiem un noskriešanu. Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.

86 komentāri rakstam Nordea Rīgas maratons

 • archa777

  Veiksmīgus visiem startus…kad man paliek grūti es domāju,gan jau uz trases kādam ir vēl grūtāk,tāpēc tik uz priekšu ;) un ceru uz jaunu personisko,kā jau vienmēr

 • Paldies par iedvesmošanu! Šorīt ir pašā laikā un visticamāk, nāksies šo rakstu pārlasīt vēlreiz un vēlreiz visas nedēļas garumā, jo patreiz maigi izsakoties ir tukšuma sajūta ;) Vēlreiz pateicība Signim!

 • Johny Johny

  Man tikai no domas par svētdienu pulss uzreiz augšā. Lai visiem viss izdodas. Tiekamies krastmalā.
  Padodiet lūdzu ziņu tempa turētāji uz 3.30. kur jūs meklēt svētdien.

 • Lielkuilis

  Nebūs mūs īpaši jāmeklē – baloni parādīs, kur mēs esam.
  Numuri 495, 499, 706 – tātad būsim šiem numuriem paredzētajā starta koridorā.
  Pašā startā nevajadzētu taisīt drūzmu un lauzties no pie mums – ja esi mums priekšā, skrien tik uz priekšu sekojot, lai pārak neaizbēdz no mums. Protams, ja mums ir kāda ķibele, piemēram, baloni sapinušie trolejbusu vados, :) tas nenozīmē, ka Tev jāapstājas. Ja esi kādā korodorā, kas tālāk aizmugurē, arī netrako, tauta izretosies un pēc kāda laiciņa jau būsi mūs panācis. Kaut gan nav jau obligāti jāpanāk – ja finišā būsi tik pat metrus aiz mums, kā startā, tad noteikti būsim Tev palīdzējuši sasniegt vēlamo rezultātu, jo individuālais rezultāts katram tiks nomērīts no brīža, kad šķērso starta elektronisko paklāju.
  Padoms, noteikti attiecas arī uz citu tempa turētāju pakalpojumu izmantošanu.

 • eees eees

  Runājot par svētdienu, es varētu padalīties ar pāris kilogramiem stresa un satraukuma, tik nez vai kādam tos vajaga-katram pašam to ir daudz ;)

 • Lauma laumiic

  eees, satraukumam nav pamata, jo tava starta aploksne ir sapakota un jau palēnām sāk pēc tevis ilgoties ;)

 • dy.kaskis dy.kaskis

  Aaaa nevaru sagaidīt, kad dipināšu savu pirmo pusīti :D Veiksmi visiem ;)

 • janis.jeksevics janis.jeksevics

  Domājot par šīs nedēļas pasākumu un uzmundrinot savus līdzgaitniekus, no kuriem dažiem šis būs pirmais, brīžiem pilnīgi kājas dreb. UZ desktopa stāv tieši šī pati bilde, kas ir raksta titulbilde- iedvesmai :)
  Šonedēļ arī darba lietām ir parādījies dubults spars, organisms zin, kas to gaida nedēļas nogalē!
  Jauku Jums šo nedēļu “noskrienieši”, šī nedēļa ir īpaša un ir patīkamākais laika posms pēc ilgā treniņu cikla, izbaudiet to!

 • pulvermuca pulvermuca

  es jau sapņos skrienu. šorīt pamodos, palags līdz padusēm, atceros, ka labi skrējās, finišēju, bija mēreni silts, saulains, bezvējš…
  sāku domāt, ko dzert pirms gulēšanas, jo no rīta sagurms it kā paīstam būtu skrējusi

 • Rainers Rainers

  par ko man uztraukties? bet vienalga nedaudz satraukums ir! veiksmi visiem noskriet-man nedaudz noskriet sevi…trakākais,ka agri būs jāceļas…

 • Geo Geo

  Būtu labi, ja visu laiku tempu turētāji informātu par plānoto grafiku – skries vienmērīgi vai arī pirmo daļu ātrāk, otru lēnāk, vai kā savādāk.

 • Olevs Olevs

  Šī nedēļa mums visiem ir svētki un svētdiena vispār – Meka, tādēļ – PRIEKĀ! :)

 • Paldies par emocionāli iedvesmojošo rakstu. Svētdien skriešu savu pirmo ‘pusīti’, kuru vēlos noskriet 2 stundās. Arī es trenējos ziemā, kad ārā bija -12 grādi, skrēju vakaros, tumsā ar pieres lukturi, miglā, kad neredz tālāk par 10 soļiem, pa ledu, baidoties nokrist, esmu ticies ar virsū lecošiem suņiem. Viss rakstā minētais man ir ļoti labi pazīstams, tādēļ no aizkustinājuma pat asaras acīs sariesās. Gatavošanās pirmajam nopietnajam pasākumam man ir ne tikai fiziskās formas uzlabošana, bet arī izglītošanās par visu, kas saistīts ar skriešanu. Šajā procesā ļoti palīdzēja VSK lapa. Liels paldies VSK par skriešanas kultūras popularizēšanu! Tiekamies Nordea Rīgas maratonā!

 • ai, cik sirsnīgstekstiņš Signim sanācis :)Pa;ldies viņam par draudzīgās atmosfēras veidošanu :)
  paldies, Lielkuili, ka atgādināji, kāds man būs numurs- es jau biju piemirsis :D
  Lai izdodas visiem sasniegt iecerēto svētdien! :)

 • Jony Jony

  Veči,es mēģināšu skriet ar jums uz 3:30 vai ieturēšu sākumā distancīti, jo man kaut kā igājies, ka sāku labāk lēni un tad varu kāpināt tempu, bet Jus jau plānojat turēt vienmērīgu tempu uz 3:30????

 • sizdid sizdid

  Bija doma 10km, šodien 5min laikā pārdomāju, lielāko ties drauga iespaidā, un tagad skriešu 21km. Jāiztur! Būs kā būs, bet skatās, ka nenoskrienu Tevi! :)

 • Agy Agy

  Visi te satraucas, bet es šodien secināju, ka man ir pazudusi luste un svētku gars! Tāds besis un negribas neko pat par skriesanu dzirdet! Ceru, ka velākais sestdien atgriezīsies!

 • vetrasputns vetrasputns

  Paldies, iedvesmojoši :)

 • aijach aijach

  paldies Signim par palīdzību pazudušās motivācijas atrašanā. īsti nezinu, kur šī (motivācija) pazuda (vai Lietuvas mežā?), bet atrast nevarēju. Tikai, atceroties -15grādus un vairāk, pieputinātos brienamceļus, tumsu, 29. februāra akciju un visu citu, kas šeit kopā izdzīvots, ir skaidrs – būs jau labi Svētdien visiem kopā! Galvenais ir noskriet ne tik vien pašam, bet pavilkt uz to pēc iespējas daudz līdzcilvēkus! Noskrien!

 • Lielkuilis

  Ja kāds jūtas slikti un negrib par skriešanu neko dzirdēt, tas vēl nenozīmē, ka nekas labs nesanāks. Galvenais, svētdien laikus piecelties, ieēst vieglas brokstis un paspēt uz startu. Sāksi skriet un pēc brīža jau atkal būs labi.

 • Ainars Ainars

  Lampu drudzis? Tas tikai liecina, ka pasākums jums kaut ko nozīmē. Stresiņam ir jābūt. Lielkuilim taisnība – galvenais tikt līdz skriešanai, tad atnāks vaļā. Un finišā gaida lielākā balva – gandarījums.

 • Jānis

  Vai ir kāds tempa turētājs pusmaratonam 1h 35 min? Labprāt iesēstos astē! :)

 • raitis1898

  man ir doma aptuveni tādā laikā noskriet maratona pirmo pusi- varbūt varam skriet kopā.

 • guncha guncha

  Ja kādam ir vēlme izskriet no 3h varam mēģināt to paveikt kopā :), pirmo pusi plānoju uz 1:25:30-1:26:00, otro…kā sanāks, bet rezultātā ceru noskriet ap 2:57.Mans Nr.58

 • Easyrider

  Jānis un raitis1898, man arī plāns pamēģināt šo tempu.

 • IevaZ IevaZ

  Lai Jums izdodas! Es varbūt nākamgad…

 • Vizbuliite Vizbuliite

  Varbūt ir kāds, kas maratonu mēģinās noskriet apm 4:15, ar atkāpšanās laiku 4:30. Atceroties pagājušo gadu, negribas Skanstes rajonā skriet vienai. Garlaicīgi.

 • dot dot

  Mēs ar Pulvermucu skriesim uz 4:15 paturot prātā iespēju pēdējos 10km noķert 4:00 TT. Ja gribēsi atpalikt, varēsi to darīt jau uz Vanšu tilta, kur nav tik garlaicīgi.

 • laputis laputis

  Oho! Izskatās ka esmu atradis kam startā iesēsties astē !
  (raitis1898) :) bet tad jau redzēs kas un ka būs trasē . Es gribu beidzot izskriet no simboliskajām 100min. Pēc neseniem treniņiem tā arī varētu sanākt…

 • šis gads man ir pavisam jautrs visās jomās – neesmu galīgi slinkojis, bet arī pārskrējies neesmu ne tik …. dodos kopā ar Kamparu & Co pēcpusdienā iekarot Rīgu savā tempā, tā kā negaidiet no manis brīnumus – ja tikšu ārā no 2h būšu baigi priecīgs, bet tas jau pēdējos gados man ir ierasti – cāļus skaitot rudenī :))
  NOSKRIEN! =)

 • Būs labi, Mošķi,arī ar to, ka tiksi ārā no Liepājas uz mačiem.. ārā no 2h lai paliek Tavas pašsajūtas ziņā :)

 • raitis1898

  visticamāk, ka rītdien skriešu oranžajā FIZMATU kreklā (un 161. numurs), tā kā tie, kas domā skriet pusīti- varbūt pirms starta varam mēģināt atrast viens otru.

 • Mildda Mildda

  Veiksmi Jums visiem rīt, it īpaši tiem, kam debija kādā no distancēm!!! ;) Domās ar Jums!
  Noskrien! :)

 • Eglite

  Paldies par labajiem vārdiem! Es jau šodien sāku uztraukties.
  VISIEM VEIKSMI!

 • Easyrider

  mans nr.2330 ātrums 1:35-1:40, tad jau visdrīzāk tiekamies raitis1898

 • Edgars86 Edgars86

  Nr. 1170 mērķis pirmo maratonu izskriet no 4h, tad jau man laikam abiem Aivariem būs līdzi jāskrien.

 • voļda valdis ņilovs

  Visiem Noskrieniešiem vēlu veiksmi,izturību šodienas Nordea Rīgas Maratonā:)

 • Inga

  Vēlu veiksmīgi visiem sasniegt finišu! :)
  Te dažas bildītes no skrējiena, no mazā fočika:
  http://failiem.lv/u/rzcmkco

 • Ainars Ainars

  Paldies ing_a un sm72 par kompāniju, viegli un patīkami – pēc TT pirmajā pusē drusku paātrinājāmies un ķērām visus ciet. Ar nelieliem piedzīvojumiem – kilometrā 8. mums ar sm72 sapinās baloni, tā arī kā siāmas dvīņi noskrējām līdz pusītei, kad atbrīvojāmies no baloniem vispār.

 • Edgars86 Edgars86

  liles, lilels palldies TT 4:30, par to ka pavilka mani augšā pie 32km, bez viņiem es visdrīzāk būtu izstājies.

 • Aivars703 Aivars703

  Bija jauki. Un pats galvenais ka mūsi baloni un temps ir kādam palīdzējuši. Liels prieks par Tevi, esss, ka Tu izturēji līdz galam. Man ļoti saviļnoja kāds itālis, kas ne pa kam negribēja pēdējos kilometros atrauties no mums, un finišā pateica Paldies. Laikam arī Valmierā skriešu ar baloniem…

 • papucis

  Siltums un bezvējš gan sabojāja laikus daudziem, kuri cīnījās pa lēno galu

 • dot dot

  Ne tikai lēnajam galam. Dacei Linai neizdevās izpildīt A normatīvu.

 • papucis

  Vispār jau jā, 1h pēc starta bija ap 20 grādiem ēnā un uz asfa pannas bail pat iedomāties, cik tur bija, tik vien kā ātrajam galam no karstuma sanāca ciest īsāku laiku. Prokopčuka droši vien tādēļ arī noskrēja tik ātri pusīti un neskrēja pilno maratonu

 • eees eees

  Vēlreiz MILZONĪGS PALDIES TT 4:00… Manus priekus par pieveikto Jūs jau redzējāt, manus smagākos brīžus ceļā arī… bez jums es noskrietu, bet ne jau 4-ās stundās, tā kā ziniet, Jūs bijāt ļoti noderīgi! :)
  Mani secinājumi pēc skrējiena:
  1. Treniņiem bija nozīme
  2. Var skriet arī pēc draugu kāzām ar dejās satraumētu kāju ;)
  3. Pieņemu, ka nākamais maratons nebūs tik drīz, bet es arī nesaku, ka tā nebūs nemaz! :)

  Ceru, ka visiem šis pasākums deva tik pat lielu prieku un gandarījumu kā man! :) :) :)

 • Samuilovs

  FOTOgrāfijas no Nordea 2012 10 starts http://failiem.lv/u/tsqjmee

 • ro

  Paldies TT uz 3:30! Ar viņiem kopā noskrēju pusīti un…izstājos, jo sajutu sāpes kājas pirkstā. Apsverot visus par un pret, arī man nepiemērotus laika apstākļus, bet īpaši to, ka ar sāpēm un zilu nagu nenoskriešu līdz galam, laicīgi iemaskējos pusmaratonistos, dabūju pat medaļu :), pēc tam ar savējiem noskrēju piecīti, apavos bez zeķēm, un pafotogrāfēju. Prieks bija baudīt pasākumu. Un ir arī reizes, kad ir jāatkāpjas.

 • ing_a ing_a

  Dace neskreeja uz rezultaatu shodien! Paldies Ainaram un Marekam, izcila kompaanija un atbalsts!

 • Ruta777 Ruta777

  Prieks par eees PIRMO veiksmīgo noskrieto maratonu! Noskrien arī nākamos! :-)

 • ineser ineser

  paldies, TT uz 2:15, kā vienmēr jauka kompānija – uzmundrina, padod ūdeniun pieskata :))
  Dienvidu tilts izrādījās skriešanai draudzīgāks kā biju domājusi..

 • LauraX LauraH

  Laumiic, Signis, Imants – PALDIES Jums par tempa turēšanu pusmaratonam uz 2:15. Bija prieks ar Jums kopā skriet!

 • Ivars Ivars

  Līdz kādam 10.km turējos kopā ar Ullu&Jāni, kas turēja tempu uz 2:00 tur visu laiku bija tāds jautrs tusiņš, bet tad sāka kāpt pulss pāri 150 un nolēmu netrakot. Vispār skrējās grūti, beigās gan 2 stundās iekļāvos, bet laimes hormonu sajutu tikai Eglē pēc kāda 3 Alus…

 • kekss k3kss

  Mērķis bija šoreiz noturēties līdzi 1:45 TT, jo Rīgas pusmaratonā pēdējos 5km tomēr šie aizbēga par minūti no manis :)
  Kamēr šķērsoju startu gan, baloni jau bija labā gabalā :) mierīgā tempā noķēru tik 13.km, bija tik grūti kājām, ka izdomāju – ai nav ko vairs zaudēt, jāmēģina aizbēgt no šiem :) tā nu galā jauns PB – 1:42:44 (pēc čipa) :)

 • Trakais Trakais

  Tempa turētājs, kurš noskrēja ar pastalām ir traks. Visu cieņu! Par šo vajag kaut kādu skaidrojumu par vēstījumu šai rīcībai!

 • Tuksnesa vetra Tuksnesa vetra

  Jā, lai Druupijs atzīstas viasi tautai! Es šo stāstu dzirdēju skrienot kopā.:)

 • Jekaterina Jekaterina

  Arī es no tiem, kam karstums un sāpes abās pēdās (sajūta kā skrienot pa asmeņiem visu otro pusi) izjauca plānus ieskriet 4h. Tomēr bez sasniegumiem arī neizpalika – maratona PR labots par 18 minūtēm.

  Paldies TT uz 4h un līdzskrējējiem par kompāniju pirmajā pusē! Un paldies Oreman par foto sveicienu – ļoti uzmundrinoši, īpaši 40jā kilometrā!

  Apsveicieni arī visiem, kas finišēja!

 • sm72 sm72

  Sazvanījos ar Ainīc un lielam uztraukumam nav pamata. Būšu es viņu aplipinājis ar savu “Briseles bacili”:( Ainīc ir optimisma pilns atgriezties skriešanas trasēs. Esiet prātīgi! Nogalina ātrums, nevis distance!

 • Es arī sazinājos ar Ainīc šorīt. Mēs ar Tevi! Jāsāk apdomāt, vai skriet uz rezultātu ir tā vērts.. Savā pirmajā pusītē arī izdevās sasniegt savu nosprausto mērķīti. Paldies par to Huch, jo tieši viņa dēļ esmu te. Veicām trasi plecu pie pleca. Un vispār paldies visiem Jums, jo ikdienas ielūkošanās šeit, dod lielu motivāciju turpināt iesākto. NOSKRIEN!

 • Trakais Trakais

  Vispār jau maratona TT 3:30 veči bija baigie malači. Paldies jums!

 • TT 3:30 kaut kas nebija nojucis ar “rēķiniem” sākumā? ;) Krasta ielā pērliecinoši pavilka garām, bet jau uz Dienvidtilta stipri sabremzējās. ;)

 • Vaivars

  kā reiz TT3:30 bija ļoti labs temps priekš pusmaratona skrējējiem :), ieraugot šos pretī skrienot pa dienvidnieku sapratu, ka ir reālas iespējas, ka mani panāks un ar divām tulznām pēdu vietā tomēr pat tempu uzkāpināju :D nedrīkstēja tak drūpijam ļaut arī ātrākā/pirmā pastalu pusmaratona titulu tik viegli iedot :P

 • anikka anikka

  Paldies saku arī es TT uz 2:00, mēģināju turēties viņiem visu laiku nedaudz priekšā, rezultātā ļoti smuki izskrēju no 2 stundām

 • Lielkuilis

  Mums 3:30 bija, bija nojukuši rēķini, jo Ķīpsalā aplaistīju savu miCoach pacer un tas nomira. Tad nu skrējām pēc Tuksnesa vetra’m uzticētā pulksteņa. Diemžēl, Andris bija nedaudz sajaucis matemātiku par to, cik ātri jāskrien kilometrs un sanāca nomocīt maratonistus, no kuriem viena daļa vairs nespēja mums sekot distances 2. pusē.

 • Andulis

  Intereses pēc: aptuveni kurā vietā jūs sākāt “mocīt” maratonistus? un kur pārtraucāt to darīt?
  Vienubrīd pietuvojos un aiz jums ~1,5 km parikšoju, vēl nopriecājos, ka gluži mierīgi virzāties, varu turēt līdz – bet tad atpaliku. Kaut kas notika, īsti nesapratu: pats piekusu vai jūs paātrinājāties.

 • Stereotips stereotips

  kamēr NASA tērēja miljonus un gadus, lai izgudrotu sarežģītu pildspalvu, kas raksta bezsvara stāvoklī, krievu kosmonauti pierakstiem izmantoja parasto grafīta zīmuli ;)

 • Tuksnesa vetra Tuksnesa vetra

  Tātad, par “TO” mocīšanu. Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!
  Es, jā es, un neviens cits no 3:30 TT jau no pirmā km paņēmu tempu 4:49/km un nevis 4:59/km, kā to paredzēja vēlamais finiša laiks. Skrienot pa Dienvidu tiltu, tika saņemts aizrādījums no skrējēja (jiem) par to, ka temps šķiet ir par ātru. Veicot aprēķinus un vienkārši ieskatoties tempa “špiķerī”, tiešām, ar nožēlu, nācās secināt, ka ES visu šo attālumu esmu skrējis par ātru. Saprotot savu kļūdu, tempu samazinājām un pirmo pusīti veicām, ja nemaldos, ar 6 sekunžu handikapu. Arī turpmākā distance tika veikta vienmērīgā tempā, apm. 04:58/km. Atvainojos, ja kāds manas neprofesionalitātes dēļ neizpildīja sev noteikto uzdevumu. Ja kāds ir Linča tiesas piekritējs un tam ir pamatots iemesls – esiet “welkomēti” visu adresēt manā virzienā.

 • kekss k3kss

  Es arī pabrīnījos, kāpēc 3:30 bija priekšā pusmaratona 1:45, jo teorētiski abiem būtu jāskrien kopā.

 • Andulis

  Nu skaidrs, tātad vienkārši (no/aiz)lūzu pēc 19./20. km dzirdinātavas. Viss ir loģiski. Ja pēc Dienvidu tilta nometāt tempu, tas nodrošināja iespēju uz brīdi jūsu muguras papētīt. Arī par to paldies!! :)))

 • Didzis Didzis

  Ko līdzīgu novēroju ar TT pusītē uz 2:00,kas mums – maratona TT uz 4:00 turējās labu laiku krietni priekšā.Mūsu TT komandai(4:00)novirzes vienkārši nebija iespējamas,jo stingra kontrole bij Aivara703 rokās.Bieži vien dzirdēju komandu – Didzi,bremzē !Kā TT debitēju.Teikšu tā ,ka jāpierod pie šādas darbības gan,bet patīkami .Domāju,ka komanda “KUNGI” tempu turēs atkal Valmierā ,nu jau uz iestrādāto 4:00.

 • Vaivar, Tu tikai nenovel pēdu tulznas uz pastalu vakāšanu skrienot… No tā viedokļa labi, ka Tu nebiji vienīgais pastalnieks NRM :) Man nav tulznu :) Man pagāšgad NRM skrienot arī bija lielas tulznas uz pēdām, tādēļ šogad, lai arī skrēju ar pastalām, atļāvos neņemt vērā ieteikumu vilkt arī vilnas zeķes, bet vilku tādas, kuras esmu pārbaudijis skrienot bez tulznām ;)
  TĀTAD: Kāpēc es skrēju maratonu pastalās?
  Aprīļa sākumā klausījos LR1 raidijumu ”Kā labāk dzīvot” ar Oreman un sporta kategorijas apavu speciālista Raimonda piedalīšanos, kur mani pilnīgi nepārliecināja apavu speciālista viedoklis: LAI SKRIETU MINIMĀLAJOS APAVOS IR NOPIETNI JĀVELTA LAIKS IKDIENĀ TRENĒJOTIES AR BASĀM KĀJĀM”
  Atļaušos apgalvot, ka ikdienā NESKRIENU NE BASĀM KĀJĀM NE MINIMĀLAJOS APAVOS”
  Manuprāt, lai skrietu ar viskautko, vajag kaut cik pareizu piezemēšanās tehniku (ne no papēža), jau iepriekš neesošas locītavu problēmas, un,ja skrien ar apaviem, tad apavus/zeķes, kas nespiež un neberž… Starp citu dažas dienas atpakaļ noskrēju 11km ar gumijniekiem arī :)
  Cits jautājums ir par to, cik daudz skriet un cik ātri… Jāatzīstas, ka par skriešanu ar apaviem, kam nav pēdai nekāda atbalsta (pastalām utt ) priekš manis tomēr ir atsevišķs stāsts: Tā kā papēdim nav nekādas drošības sajūtas, tad vairāk jāpiedomā pie tā, lai nevienā brīdī nepiezemētos uz papēža to neapdauzot, līdz ar to pēc skrējiena jūtams, ka bijusi lielāka slodze ikru muskuļiem… otrkārt arī platus soļus nedroši likt, nezinot, vai piezemēšanās nebūs uz kāda asāka akmens, tādēļ pēc pieredzes saku, ka ātri, droši un platiem soļiem gan labāk ne ar minimālajiem apaviem… Vienīgi nezinu vai Oreman man piekritīs, jo varbūt viņš daudz skrienot ar minimālajiem apaviem, arī lielā ātrumā pieradis skriet :)
  Un galu galā man prieks, ka esmu pirmais pastalu maratonists :) un vienalga ar ko skriet, bet
  Galvenais tachu noskriet, vai ne? :)

 • Kristaps Bruss Kristaps Bruss

  Gribēju pateikties ing_a, sm72 un Ainars par kompāniju 21 km distancē. Kādus 600m pirms finiša gan aizmuku no jums.

  P.S. Ainars turēja vārdu un manu tupeli vairs neaiztika pēc tam, kad novilka to no manas kājas pa ceļam uz Dienvidu tiltā :D

 • nepārmet nu sev tik ļoti, Tuksnesa vetra! jebkuram no mums trijiem TT 3:30 jau varēja iešauties prātā doma trasē, kādēļ esam priekšā TT 1:45, bet tā nenotika, tapē daļēji arī mēs pārējie vainojami… Sarp citu, paldies Tev par profesionālu manis piebremzēšanu ik pa brīdim- bez tās es pavisam noteikti būtu sabojājis vajadzīgo 4:58min/km tempu ;)

 • Vaivars

  Uldi, uz pastalām galīgi ne :) liekas ļoti, ļoti jauks kājsargs no stikliem un citiem draņķiem sausos skriešanas apstākļos.. vienīgi man liekas, ka ar pastalām es skrienu pāris pakāpes lēnāk nekā bez nekā, nezinu kāpēc, Bet, nogurumam augot, temps pat kāpa, laikam tik jāpierod.. Tulznas uz spilventiņiem bija dēļ zeķēm, nevajadzēja vilkt, gaita arī nebija īsti pareizā. Nekad nebiju skrējis 10+ puslīdz baskāju solī un ikri to izjuta, izjūt ļoti, ļoti. Tā, ka viss diskomforts tikai un vienīgi paša slinkuma dēļ – mazās km bāzes :) Nākamreiz pirms jaunu skriešanas apavu pirkšanas tempa skrējieniem apskriešu kādus papildus aplīšus ap dzimto rajonu, nauda ietaupīsies!
  Noskrien, kaut bez biksēm, botām, matiem, kauna, numura vai krekla! :)

 • js79

  Druupij, tās pastalas vēl ir lietojamas pēc tāda skrējiena? Un cik viņas maksā?

 • Vispār jau no manis piemēru nevajag ņemt- neuzņemos atbildību par iespējamām traumām :D
  Vispār savējās dabūju pa blatu no bijušas tautas deju skolotājas, bet kaut kur tepat noskrien.lv forumā bija kāds minējis, ka pie kaut kāda meistara varot dabūt ja nemaldos pa 10ls.. zinātāji, lai vēlreiz atgādina…
  Noskrienot NRM manējās vēl neizjuka, bet vēl nezinu, vai un kad skriešu vēl ar vinjaam ;)

 • Vizbuliite Vizbuliite

  He, he… šodienas atklājums: ja pēc maratona problēmas sagādā kāpšana lejup pa trepēm, tad lejā jākāpj – atpakaļgaitā! Daudz vieglāk un ātrāk :D

 • voļda valdis ņilovs

  Milzīgs paldies visiem Noskrieniešiem,kas mani uzmundrināja un atbalstīja distancē.
  Visi,kas finišēja ir varoņi,jo daudzi cītīgi cīnījās ar sevi un savu ķermeni,lai pievarētu vairākus ietekmes faktorus:)
  Pašam gandarījums par noskrieto maratonu,ceru,ka ne pēdējais šajā gadā:)
  No latviešiem,kas finišēja maratona distanci -es ir 5.vietā(SUPER),pat negaidīti pārsteigts:)

 • Andulis

  “No latviešiem,kas finišēja maratona distanci -es ir 5.vietā(SUPER),pat negaidīti pārsteigts:)”

  Tā Tev vajag, Valdi!… esi pelnījis… :))

 • Andulis

  Varbūt esmu ko palaidis garām… bet izskatās, ka priekšnieks:) šodien mazliet piemirsts?! Signis taču pēc pusmaratona TT pienākumu veikšanas pievārējis arī kārtējo maratonu un labojis savu PR, “nograužot” 11 minūtes agrākajam rezultātam. Kas vēl būs Stokholmā un Ņujorkā… esiet modri!… ;)

 • Ainars Ainars

  Druupij,
  no manas ilggadīgās dejošanas pieredzes. Pastalām ir viena “šaurā” vieta – pat pie minimāliem nokrišņiem vai vienkārši slapja asfalta ar vienu pāri maratonam var nepietikt.

 • Andulis

  Mitrā laikā enerģijas punktos vajadzētu dalīt ne vien apelsīnus, bet arī jaunas pastalas. Maratons apvienotu globālo ar tautisko. :)

 • Ainars, es Tev piekrītu.. Tapēc, jau man bija doma, ka ja būtu lietais laiks, tad es neskrietu arī NRM ar pastalām… Dzeršanas puktos arī centos izvirīties no slapjā asfalta ;)

 • ro

  druupij, mazliet manas labdabīgās skaudības Taviem apaviem :). Es ar apaviem pieveicu pusi gandrīz klibodama, Tu skrēji pastalās ar smaidu :).
  Jā, arī es Krasta ielā ievērojami atpaliku no TT 3:30, nevarēju izskaidrot savu pēkšņo vājumu :), kad atpaliku mazliet dzeršanas punktā, taču uz Dienvidu tilta veiksmīgi panācu un noskaidroju sava “vājuma” iemeslus :D.

 • Renars

  Maratons ar TT, gluži kā garāka pastaiga,jautrā kompānijā. paldies tempa turētājiem maratona distancē uz 4:30

 • Stereotips stereotips

  Renar, visu trīs TT 4:30 vārdā tencinu :)
  Tiekamies citos mačos un pastaigās!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.