Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

 Organismam labvēlīgs stress – kā sirdsdarbības paātrināšanās ietekmē veselību

Article_Banner-1-7Iedomājieties situāciju: jūs uzvelkat savas sporta botes un, motivācijas pilni, gatavojieties skriet 5km garu distanci. Vai arī jūs sēdiet pie datora, un vēlaties pārbaudīt savu veiksmi, lai tas būtu vēl patīkāmāk ir pieejami dažādi Latvijas kazino bonusi. Abos scenārijos jūsu sirds sāk sisties ātrāk, adrenalīns plūst pa asinīm un jūs sajūtat enerģijas un sacensības garu! Bet vai esat aizdomājušies par to – kā šāda veida stress ietekmē jūsu veselību?Lasiet rakstu līdz galam un uzziniet, kā stress un sirdsdarbības paātrināšanās labvēlīgi ietekmē organisma veselību!

Labvēlīgā Stresa Ietekme uz Veselību

Labvēlīgais stress, arī pazīstams kā “pozitīvais stress” jeb “eustress,” ir nepieciešams ķermenim, taču mērenās devās, jo tas:

 • uzlabo koncentrēšanās spējas;
 • palielina izturību;
 • stimulē kreativitāti.

3 Veidi – kā Skriešana Ietekmē Sirdsdarbību

Skriešana, kā zināms, paātrina sirdsdarbību. Bet vai zinājāt, ka šādas izmaiņas sirdsdarbībā ir labvēlīgas ķermenim?

 • Palielina sirds izturību – regulāra skriešana padara sirdi stiprāku un efektīvāk pumpē asinis, uzlabojot vispārējo kardiovaskulāro veselību. Kā arī lv atklāj, ka cilvēki, kuri regulāri nodarbojas ar fizskām aktivitātēm daudz retāk slimo ar sirds – asinsvadu slimībām.
 • Uzlabo asinsriti – skriešana stimulē asins plūsmu un var palīdzēt kontrolēt augstu asinsspiedienu, tādējādi mazinot sirds slodzi.
 • Veicina sirdsdarbības stabilitāti – treniņi, kas ietver skriešanu, var regulēt sirdsdarbības ātrumu un ritmu, palīdzot novērst aritmijas un citus sirds ritma traucējumus.

Skriešana stiprina sirdi, uzlabo asinsriti un stabilizē sirdsdarbību, tādējādi veicinot labāku sirds-asinsvadu veselību.

Azartspēles kā Alternatīvs Adrenalīna Avots

Ja jūs meklējat adrenalīnu, ko parasti piedzīvojat skrienot, taču šoreiz vēlaties izmēģināt kaut ko atšķirīgu – azartspēles ir alternatīva opcija. Tās piedāvā sava veida emocionālo virtuli un spriedzi, ko rada rezultāta intrigas. Šis adrenalīna pieplūdums var būt tikpat satraucošs un aizraujošs – kā finiša līnijas šķērsošana pēc ilga un grūta skrējiena.

Līdzīgi kā skriešana, arī azartspēles prasa apzinātu pieeju, lai izvairītos no negatīvām sekām. Tādējādi, ja jūs meklējat aizraujošu alternatīvu skriešanas treniņiem, azartspēles piedāvā īpašu veidu adrenalīna izjūtām.

Kardio Treniņi | Sirds Veselības Uzlabošana ar Skriešanu

Kardio vingrinājumi ir ne tikai izcila iespēja uzturēt sevi labā fiziskā formā, bet arī īpaši noderīgi sirds veselībai.

3 iemesli, kāpēc jāpievērš uzmanība kardio treniņiem:

 • Kaloriju dedzināšana – skriešana ir viens no visefektīvākajiem veidiem, kā patērēt kalorijas. Tas ne tikai palīdz kontrolēt svaru, bet arī samazina sirds un asinsvadu slimību risku.
 • Stresa mazināšana – pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem, fiziskā piepūle, palīdz izdalīties endorfīniem, kas uzlabo noskaņojumu un samazina stresu, tādējādi palīdzot sirdij darboties efektīvāk.
 • Paaugstināta oksidēšanās efektivitāte – skriešana uzlabo plaušu funkciju un paaugstina ķermeņa spēju efektīvi izmantot skābekli, kas ir svarīgi sirds muskuļiem.

Tehnikas un Elpošanas Nozīme | Efektīvs Veids Kā Regulēt Sirdsdarbību Skriešanā

Skriešana nav tikai par ātrumu un izturību – tā ir arī par pareizu tehniku un elpošanu. Šie aspekti ir īpaši svarīgi, runājot par sirdsdarbību un vispārējo veselību:

 • Pareiza stāja un kustība – nodrošinātu, ka sirds un plaušas darbojas efektīvi. Pareiza pozīcija veicina labāku asinsriti un samazina sirdij nepieciešamo slodzi.
 • Elpošana ar diafragmu – šī metode veicina skābekļa pieplūdumu plaušās un uzlabo asinsriti.
 • Ritmiskas elpošanas metode – ieviešot noteiktu elpošanas ritmu, varat regulēt sirds ritmu. Piemēram, skrējēji bieži izmanto “4-4′ elpošanas shēmu, kur četru soļu laikā notiek ieelpošana un nākamajos četros soļos – izelpošana.

Mērķtiecīga pieeja tehnikai un elpošanai būtiski ietekmē sirdsdarbību un veselību. Pielietojot šos aspektus, jūs ne tikai uzlabosiet savus ikdienas skriešanas paradamus, bet arī – pašu sirds darbību.

Kopsavilkums | Labvēlīgā Stresa Ietekme uz Veselību

Labvēlīgais stress var būt pozitīvs veselības veicinātājs – tas ne tikai paātrina sirdsdarbību un palielina izturību, bet arī uzlabo imūnsistēmas funkcijas un kreativitāti. Skriešana un kardio treniņi uzlabo sirds-asinsvadu veselību, savukārt azartspēles var veicināt koncentrēšanās spējas.

Svarīgs faktors šajā procesā ir pareiza tehnikas un elpošanas metožu izmantošana. Atkarībā no izvēlētās aktivitātes, mērķtiecīga pieeja un pareiza metode palīdzēs nodrošināt ilgtermiņa veselības ieguvumus.

Bieži uzdotie jautājumi

J: Kādi ir citi kardio vingrinājumi, kuri ir efektīvi sirds veselībai, ja skriešana nav iespējama?

A: Ja skriešana nav ie­spējama, ir daudz tikpat efektīvi veidi sirds ve­selības uzlabošanai. Piemēram, varat izmēģināt tādas aktivitātes kā rite­ņbraukšana, peldēšana, pastaigas, aerobika vai pat dejošana.

J: Vai ir iespējams pārmērīgi nodarboties ar skriešanu un tādējādi radīt negatīvu ietekmi uz sirds veselību?

A: Fiziskie vingrinājumi var palie­lināt sirds muskuļa problēmu un neregulāra sirds ritma risku. Tāpēc ir ļoti svarīgi kontrolēt fizisko aktivitāšu intensitāti un ilgumu.

J: Kā stress ietekmē citus ķermeņa sistēmas?

A: Labvēlīgi pārvaldīts un līdzsvarots stress var pozitīvi ie­tekmēt dažādus mūsu veselības aspektus. Tas var uzlabot imūnsistēmu, uzturēt hormonu līdzsvaru, uzlabot smadzeņu darbību, veicināt gremošanu un se­kmēt muskuļu un kaulu veselību.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.