Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Pašiem sava sporta pārtika

Sarunas ar kompāniju Dion Sportlab par pievienošanos mūsu kluba Lojalitātes karšu programmai norisinājās kā parasti. Tradicionāli jautājumi, pārdomas par jaunumiem tirgū, idejas par iespējamo sadarbību. Varbūt nedaudz pārsteidza gatavība sīkās niansēs stāstīt par jebkuru no produktiem, detalizēti aprakstīt tā tapšanas gaitu, atsauces uz svaigākajiem sporta medicīnas pētījumiem. Līdz atskanēja frāze: “Nē, nē – mēs neesam izplatītāji. Tie visi ir mūsu pašu Latvijā izstrādāti produkti.”

Tāpēc arī piedāvājam iepazīšanās sarunu ar Dion Sportlab vadītāju Volodimiru Guščinu. Viņš ir ukrainis, bet pēdējos 10 gadus dzīvo Latvijā. Volodimiram ir divas augstākās izglītības interesantā salikumā – medicīniskā un ekonomiskā. Viņš nopietni nodarbojas ar šosejas un MTB riteņbraukšanu. Un glezno.

Kā radās ideja lauzties iekšā vitamīnu un pārtikas piedevu sportistiem tirgū, kas ir gana specifisks, prasa nopietnas zināšanas?
Tas bija pakāpenisks process, nebija tā, ka vienu rītu pamodos un nolēmu, ka sākšu ražot pārtiku sportistiem. Mana pirmā augstākā izglītība ir ārsts, es labi pārzinu farmokoloģiju. Gan agrāk, gan arī tagad aktīvi nodarbojos ar MTB un šosejas riteņbraukšanu. Pētot un profesionāli analizējot piedāvājumu, es konstatēju, ka pasaulē ir virkne preparātu, progresīvu preparātu, tiešām labu uztura bagātinātāju, kuri līdz nelielajam Latvijas tirgum nemaz nenonāk. Pasaules līderi pie mums vispār nav pārstāvēti, viņu produkciju nopirkt nevar, un runa pat nav par cenu. Ražošanas farmācijas pusi es stādījos priekšā labi, zināju, no kā ko var izgatavot. Tā kā otra mana augstākā izglītība ir ekonomists, vienā brīdī nolēmu parēķināt kvalitatīva vitamīnu kompleksa, ko pats vēlētos lietot, pašizmaksu, parēķināt, vai tā ražošana nelielam tirgum varētu būt rentabla. Sapratu, ka, saglabājot minimālas administratīvās izmaksas, varētu pat pelnīt. Taču galvenais – es sapratu, ka šis process mani patiesi interesē, ka varu pielietot visas savas zināšanas, ka ir iespējams sporta farmāciju padarīt krietni pieejamāku Latvijas sportistiem. Produkti var būt augsti kvalitatīvi, cena – pieejama. Es personīgi sev to uzskatīju par interesantu izaicinājumu. Tajā mirklī, kad biju nospraudis mērķi, process jau kļuva nopietns.

Jūs sākāt ar sportistiem domātu vitamīnu kompleksu?
Viena lieta ir zināt, kas nepieciešams un izdomāt, kā visas sastāvdaļas dabūt iekšā tabletē vai kapsulā. Reāli pagāja 5 gadi, kuros tika veikti nepieciešamie pētījumi, laboratoriju testi, tika panāktas vienošanās ar ražotājiem un iegūti pirmie paraugi preparāta sertificēšanai Eiropas Savienībā.
Sākotnēji biju plānojis strādāt tikai pie dažādiem multivitamīnu kompleksiem. Taču nelielais Latvijas tirgus un jau iegūtās zināšanas, kontakti, izpratne par visu ķēdīti no idejas līdz ražošanai, lika pieņemt lēmumu pakāpeniski nonākt līdz pilnai produktu līnijai visdažādākajiem sporta veidiem.

Cik laika aizņem jauna preparāta izstrāde? Vai varat īsi pastāstīt par visām nepieciešamajām darbībām?
Viss sākas ar ideju. Kādas būs preparāta sastāvdaļas, ar ko tas atšķirsies no citiem analogiem tirgū. Tiek pētīta visa pieejamā zinātniskā literatūra ar svaigākajiem pētījumiem sporta medicīnā. Pirmais ideju un sastāvu vērtē izgatavotāju rūpnīcas tehnologs – vai vispār tablete turēsies kopā, varbūt ir jāpilda kapsulās, bet varbūt lētāk tomēr būs tabletēs, taču tad jāpievieno kādas saistvielas. Burtiski nupat mums ir izdevies atrast ražotāju, kuram ir tik spēcīga tablešu prese, ka mēs spēsim piedāvāt tirgū kreatīnu kopā ar maltodekstrīnu tabletēs. Mums ir partneru laboratorijas Vācijā, Holandē, Beļģijā, kuras katra specializējas uz noteiktu produktu grupu. Šādai laboratorijai izgatavo nelielu preparāta partiju un testē tā noturīgumu, īpašības utml. – vai viss atbilst sākotnējai iecerei.
Mūsu produktos izmantotās inovācijas, kas nodrošina, piemēram, vitamīnu uzsūkšanos visas dienas garumā vai ļauj iekļaut vitamīnu kompleksos vielas, vienlaicīgi neļaujot tām savstarpēji iedarboties (sīkāka informācija par tehnoloģijām), nosaka to, ka mums vēl ir samērā sarežģīts ražotāja izvēles process. Der tikai modernas, ar augstām tehnoloģijām aprīkotas rūpnīcas.
Vēl viens nopietns etaps ir izejvielu atlase. Augstākā kvalitāte un nelieli apjomi. Tirgū ir grūti un laikietilpīgi panākt šādu salikumu.
Kā jau minēju, pirmajam sarežģītajam un inovatīvajam vitamīnu kompleksam viss process kopā aizņēma 5 gadus. Lai panāktu, ka mums kreatīnu ražo rūpnīca Vācijā, kurā tiek saražots tīrākais kreatīns pasaulē (99,95%), nācās vairākas reizes braukt pašam, pus gadu sarakstīties. Protams, izejot cauri visam tam pirmo reizi, iegūstot sakarus un rekomendācijas starp ražotājiem, piegādātājiem, laboratorijām, process kļūst krietni raitāks. Pašlaik jau varam garantēt, ka no idejas līdz produktam tiekam 3-4 mēnešu laikā.

Jūsu interneta veikalā produktu sortiments ir gana plašs.
Jā, jau šobrīd no visiem Latvijā pieejamajiem brendiem, mums piedāvājums faktiski ir visplašākais. Produkti spēka sporta veidiem un cikliskajiem jeb izturības sporta veidiem. Produkti treniņu procesa uzlabošanai, lietošanai sacensību laikā, atjaunojošie preparāti. Visdažādākie minerālu, vitamīnu un aminoskābju kompleksi. Izotoniskie dzērieni. Dabas produktu sērija. Un nepārtraukti turpinās jaunu produktu izstrāde, testēšana, sagatavošana ražošanai.

Skrējējus droši vien vairāk interesētu ogļhidrātu želejas.
Pie želejām un enerģijas batoniņiem tiek strādāts. Rūpīgi jāizvēlas garšas, pasūtījumu apjoms ražotājam ir ievērojams, nebūtu vēlams kļūdīties. Jau ir izgatavota aminoskābju preparātu paraugu partija, tās pašlaik ir sertifikācijas procesā.

Kāpēc jūsu vitamīnu kompleksos liela daļa komponentu ievērojami pārsniedz ieteicamo dienas devu (IDD)?
Vitamīni jau ir dažādi. Es neticu vitamīniem, kuriem uz iepakojuma jebkurai sastāvdaļai pretī ir 100 % no ieteicamās devas. Pirmkārt, mūs interesē, lai organismā uzsūktos 100% no nepieciešamā un pilnīgi viss jau neuzsūcas nekad. Mēs palielinām tā saucamo biopieejamību, jo mūsu vitamīnu kompleksos minerālvielas jau ir komplektā ar aminoskābēm tieši tā kā tas ir dabā. Otrkārt, mēs ražojam produktus sportistiem, kuriem pie slodzēm ir lielāks minerālvielu un vitamīnu patēriņš. IDD jau ir vidējs rādītājs fiziski neaktīviem cilvēkiem. Treškārt normas atšķiras. Eiropā IDD normas ir viszemākās, Amerikā ir augstākas, Japānā vislielākās. Ikdienā sekojot zinātniskajiem pētījumiem, varu prognozēt, ka Eiropa savas IDD normas tuvākajā laikā pārskatīs.

Vai Dion Sportlab auditorija ir tikai sportisti?
Mēs specializējamies uz šo auditoriju. Gan amatieriem, gan profesionāļiem. Visiem vienādi labs nebūsi. Tajā pašā laikā vitamīnus droši var lietot arī vecmāmiņas. Piemēram, pārmaiņus lietot vienu dienu αMULTI-VIT125, otru dienu – αCa-VIT700, kopā būs lielisks minerālvielu balanss. Sieviešu auditorijā ļoti labi ir “aizgājis” mūsu B vitamīnu komplekss, tas uzlabo ādas īpašības, matus, nagus. Protams, sievietēm nav nepieciešama tāda koncentrācija kā sportistiem, tāpēc viņas tableti griež uz pusēm un lieto katru otro dienu. Šādā veidā lietojot vitamīnus, ar mūsu iepakojumu sievietei pietiks veselu gadu.

Produkti tiek radīti, izdomāti Latvijā, tirgoti Latvijā. Gribētos, lai arī ražošana notiktu šeit.
Tad mums ir tikai jāuzbūvē rūpnīca. Visu Latvijas tirgum gada laikā nepieciešamo moderna rūpnīca spētu saražot nedēļas laikā. Droši vien pat ātrāk. Piemēram, moderna kapsulu mašīna izgatavo 500 000 kapsulas stundā. Ja nopietni, tad ekonomiski pašlaik tādai rūpnīcai nav nekāda pamatojuma. Pasaulē savas ražotnes ir tikai farmācijas gigantiem. Pārējais tirgus ir rūpnīcas ar augsti kvalificētu darbaspēku, kuras izpilda ārējos pasūtījumus.

Bet iespēja izmantot Grindeksa vai Olainfarma ražotnes?
Diemžēl nevaram. Visi mūsu preparāti nesatur dopinga vielas un atbilst WADA (Vispasaules antidopinga aģentūras) un SOK (Starptautiskās olimpiskās komitejas) prasībām. Visi preparāti ir rūpīgi testēti un izgājuši sertifikāciju. Noteikums ir ļoti vienkāršs – tās rūpnīcas teritorijā, kurā tiek ražoti mūsu preparāti, nedrīkst tikt uzglabāta vai izmantota ražošanā neviena no vielām, kura ir aizliegto vielu sarakstā. Latvijā ražotnēs tiek izmantoti hormonu preparāti un arī stimulatori.

Kurā brīdī sāksiet domāt par citu tirgu apgūšanu?
Latvijas sporta pārtikas tirgus pašlaik ir apmēram 1,5 milj. Ls gadā. Mūsu mērķis ir 3 gadu laikā aizņemt ap 40% tirgus. Paralēli visu laiku domāsim par kvalitatīvi jaunu produktu izstrādi. Kad mērķi Latvijā būs sasniegti, skatīsimies tālāk.

Kur nopirkt jūsu produktus?
Visērtāk interneta veikalā www.dion.lv. Pakāpeniski produkti parādās arī sporta klubos, sporta preču veikalos. Jau ir Gandrs un Fans veikalos, būs arī citos. Mūsu stratēģija paredz, ka visu produktu cenas būs sportistiem draudzīgas, administratīvās izmaksas turēsim maksimāli zemas, lai jums nav jāapmaksā mūsu biroja izdevumi. Domāju, ka mūsu cenu politika tirgū jau tagad ir labi redzama.

VSK Noskrien Lojalitātes kartes īpašniekiem Dion Sportlab interneta veikalā www.dion.lv 30% atlaide visiem produktiem.

37 komentāri rakstam Pašiem sava sporta pārtika

 • Savējie jāatbalsta

 • xorix xorix

  Labs rakstiņš (pārliecinošs), man kā reiz recovery dzēriens iet uz beigām – būs jāpamēģina kkas jauns! :)

 • Rozamunde

  Super informācija!
  Tieši vakardien biju izpētījusi dion mājas lapu un nolēmusi, ka kaut kas noteikti jāiegādājas. Tagad uzzinot, ka produkts bez maz vietējais, to darīšu noteikti.
  Vienīgi kur vislabāk mani nokonsultētu, kas vajadzīgs skrienošai, stresainai anēmiķei ap(pēc) 40?

 • Ainars

  Interesanti papētīt inovāciju sadaļu mājas lapā http://dion.lv/lv/Know-how/. Produkti tiešām taisīti “ar galvu”.

 • IlzeL

  Jā, es arī jau pirms kāda laika papētīju šo mājas lapu un sapratu, ka man nemaz nav skaidrs – ko man no tā visa vajag.

 • Ainars

  Ja ir kādi jautājumi, liekat tepat diskusijā iekšā. Pie iespējas pāradresēsim Volodimiram. Droši vien var interesējošo vaicāt pa taisno arī dion.lv mājas lapā.

 • xorix xorix

  Tikko pasūtīju 4 gab. πREO-CARB1000C un 4 gab. ωEXTRA-VIT200 (ar 30% Lojalitātes kartes atlaidi). Viens tāds komplektiņš izmaksāja 23.65LVL ar visu PayPal valūtas konvertāciju.
  Salīdzināju produktu sastāvu un koncentrāciju ar patreiz lietoto [PowerBar Recovery Drink 1200g (z-svētkos pirku pa 22LVL)] – šis pasūtījums no dior.lv rādās ievērojami efektīvāks par to pašu cenu!

 • Labāk pa taisno šeit, lai visi redz.

 • Ingmar Ingmar

  Kā un par kādām naudiņām iespējams tikt pie lojalitātes kartes un ko tā piedāvā tās īpašniekam?

 • papucis

  xorix, PowerBar Recovery Drink sastāvs ir mainījies pēdējā ~pusgada laikā. Tas ir kļuvis saldāks un tajā ir mazāk vitamīnu, aminoskābju

 • Ainars Ainars

  Ingmar,
  augšējā rīkjoslā ieej sadaļā Lojalitātes karte. Maksa, ja atmiņa neviļ, bija Ls 5 gadā.

 • papucis

  Tas tiešām samulsināja, ka bija vitamīnu ēdienkartes paraugs vecmāmiņām, bet skrējējiem nemanīju. Būtu ideāli, ja būtu kaut kādi paraugi, lai nepārdozētu vai arī nelietotu to, ko varbūt nemaz nevajag, kā arī aiztaupītu laiku pētījumiem. Piemēram, varētu būt trīs plāni tiem, kuri skrien:
  1) 1..2x nedēļā;
  2) 3..4x nedēļā;
  3) vairāk par 4x nedēļā
  Tad vēl interesanti būtu zināt, vai ir kādas korekcijas nepieciešamas atkarībā no skrējēja vecuma.

 • vo vo -piekrītu papucim-es arii kā ne ķīmiķis ne mediķis nesaprotu, ko,cik daudz un kāpēc man kā skrējējam no tā visa piedāvātā klāsta derētu lietot ikdienā vai ko tuvāk sacensībām utt…

 • xorix xorix

  druupij, es jau arī negribu kļūt par skrienošo mendeļejeva tabulu, bet ir gana daudz pētījumu, ka tās ķīmijas mūsos mīt un palīdz tikt galā ar ikdienas skriešanas rituāliem.
  papucis – tas [PowerBar Recovery Drink] ir ļoti garšīgs Kakao padzēriens, vai no viņa ir kāds efekts – grūti spriest. Neesmu mēģinājis ilgstošus treniņus bez recovery dzērieniem (vismaz 1-3x nedēļā sanāk tos iemalkot), bet ar tiem vai viņu placebo efektu varu skriet bez jūtamām noguruma sajūtām. Šodien pasūtot no dion.lv tos 5kg (apetīte aug ēdot) pulverīšus ar šokolādes garšu man zvanīja un brīdināja, ka šie neesot tik saldi, jeb šie vispār ir bez saldinātāja. Ja gribos kko saldāku tad ir ar zemeņu garšu un vēl tur kādām saldām garšām… Es paliku uzticīgs šokolādei! :)

 • papucis

  It kā jau ir visur minēts, ka jālieto atbilstoši sporta ārsta norādījumiem, bet cik daudziem ir savi sporta ārsti? Un tiem, kuriem ir savs sporta ārsts, vai viņš ir informēts par šo produkciju? Ja mājas lapā varētu virtuāli izveidot katrs savu uztura bagātināju lietošanas programmu atkarībā no vajadzībām, būtu vienkārši ideāli

 • papucis

  xorix, kā gan dion recovery dzeramais var nebūt salds, ja tā sastāvā ir 76% dažādi cukuri? :) kakao + piens pēc vakara treniņa mmm :)

 • xorix, es jau nesaku neko sliktu par sporta ķīmiju, bet gan to, ka es, kā vidusmēra cilvēks, neorientējos pietiekoši labi tajos aminoskābju un citu brīnumu preperātos… Kakao, bišu produktus un citus dabīgu tonizējošos produktus pats protams arī lietoju, jo saprotu, ar ko man darīšana šajā gadījumā :)

 • laaga

  Vai varētu apskaidrot, kas no šīs produkcijas būtu apmēram šajā virzienā http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=4208
  Interesē drinks ko paķert līdzi garajos treniņos. Paldies!

 • Ainars Ainars

  Laaga,
  izotoniskie dzērieni ar visu pamācību, kad kāda koncentrācija vajadzīga http://dion.lv/lv/catalog/pulveri/ISO-CARB450C/104/

  Dion Sportlab solījās sagatavot vienkāršotu skaidrojumu par produktiem, to lietošanu – kas kādiem mērķiem.
  Bez tam Volodimirs izteica vēlmi piedalīties mūsu nākamā koptreniņa izglītojošajā daļā – tik vien kā jāizdomā, kad, kur, kam par godu tāds var notikt. NRM TT ir uzaicināti piedalīties koptreniņā Mežaparkā 15. aprīlī. Jāpadomā par kādām telpām tajā galā.

 • dot dot

  Par izotoniku lietderību jautajumu nav, bet ķimijas draugus gribētos mazliet apbēdināt. Izlasīju http://healthlibrary.epnet.com/GetContent.aspx?token=e0498803-7f62-4563-8d47-5fe33da65dd4&chunkiid=38222 un http://healthlibrary.epnet.com/GetContent.aspx?token=e0498803-7f62-4563-8d47-5fe33da65dd4&chunkiid=38221 un sapratu, ka pa lielam vienīgais preparāts, kam klīniski pierādīts ievērojams pozītīvs efekts skriešanā, ir C vitamīns.

 • laaga

  Paldies, Ainar! Notestēsim!

 • Ainars Ainars

  Pirmajā lapā ir parādījies Dion Sportlab baneris. Ik pa mirklim produkti tajā mainīsies un katram būs detalizēts apraksts. Atliek tik klikšķināt, lasīt un domāt.

 • Rainers Rainers

  Nebūtu slikti,ja varētu redzēt ko lieto piemēram vidēji statistiskais 50-70km nedēļā skrienošais…(kas būtu vēlams),citādi,ja iepriekš nekas nav lietots ir grūti tajā pudelīšu kaudzē orientēties…

 • Ainars Ainars

  Domāju, ka 99% mūsu portāla auditorijas atliektiem galiem pietiks ar vitamīniem, izotoniskajiem dzērieniem, varbūt – atjaunojošajiem dzērieniem. Atlikušais 1% pats zina, ko kādiem mērķiem lietot. Bet nu savu interesi esam darījuši zināmu un izglītojoša informācija no preparātu izstrādātāja sekos.

 • Kur šos vitamīnus ražo? Un vai ir antidopinga komisijas apstiprināti sertifikāti??? :)

 • ainars

  Gati,
  tekstā jau ir atbildes uz Tevis uzdotajiem jautājumiem. No informācijas, kas netika iekļauta intervijā: Ražotnes ir Vācijā, Beļģijā, Holandē, Īrijā. Līdz skrējējiem šis brends vienkārši nonāk kā pēdējiem. Sāka ar riteņbraucējiem. Rietumu bankas komanda lietoja jau gatavojoties šai sezonai. Labas atsauksmes. Veikaliem izplatīšanu ir uzņēmies Oļegs Maļuhins.

 • Prasiju jo tos esmu notestējis, uz paciņas rakstīts Pēc izplatītāja pasūtijuma ražots ES, cerēju ka toč vietējais produkts :)
  Vitamīni gan liekas tiri ta neko, katra ziņa salidzinot ar iepriekš lietotiem starpību nejutu..

 • ktn

  Pašlaik jau lietoju šī ražotāja produktus, domāju, ka šī sezona paies, apgūstot sortimentu. Šobrīd dažus jau lietoju, pašsajūta ir uzlabojusies, taču neņemšos izteikt apgalvojumus.. visādā ziņā nevaru iedomāties sportošanu bez speciālā uztura/vitamīniem.. tā jau vairs nav sportošana, tā ir organisma graušana.

  Paldies par rakstu. Prieks, ka pats svarīgākais – produkta izstrāde, intelektuālais darbs tiek veikts Latvijā. Ne jau tablešu prese rada tabletes sastāvu.

  Ļoti labs biznesa ‘case study’ – labs ir gan produkts, gan tā virzīšana tirgū un interneta izmantošana. Cerams, ka viss izdosies un vietējā auditorija būs spējīga to novērtēt…

 • Kabo Kabo

  Kāds no jums bija jau pasūtijis produkciju caur i-neta veikalu? Es neredzu iespēju kā norādīt, ka man ir VSK lojalitātes karte un lai dod 30% atlaidi :)
  DION uz e-pastiem un zvaniem kā izskatās principiāli neatbild :(

 • Ainars Ainars

  Kabo,
  visu liec grozā, apakšā parādās logs Kods, tur tad ieraksti tev nosūtīto kodu. Ļoti vienkārši.

 • Kabo Kabo

  Viss ir vienkārši, nenoliedzami, taikai man koda nav! :(

 • xorix xorix

  Kabo, man nebija nekādu problēmu iepērkoties DION. Pirmkārt jau viņi ļoti atsaucīgi gan sazvanījās ar mani pa telefonu vienojoties par piegādes detaļām, kā arī operatīvi atbildēja uz ikvienu manu e-pastu, kur uzdevu dažādus jautājumus par produkciju utml.
  Ar atlaidi (atlaides kodu) arī viss lieliski nostrādāja!

 • Kabo Kabo

  Skaidrs, paldies. Gaidīšu kamēr kāds no Dion atgriezīsies no lielajiem skrējieniem ārpus Latvijas :)

 • I_V I_V

  Ātrums apskaužams – no pasūtījuma brīža līdz piegādei pagāja aptuveni 2as stundas.

 • Lielkuilis

  Kabo, kodus visiem lojalitātes kartes turētājiem 13. martā (vismaz man) nosūtīja Signis. Ja nesaņēmi, varbūt neesi skatījies nevēlamajā pastā un vēstule jau pazudusi…. Uzraksti Signim, lai aizsūta Tev vēlreiz.

 • Frīstails

  EthicSport produkti tomēr ir ekonomiski izdevīgāki. Iepakojums arī sakarīgāks viena porcija atsevišķā iepakojumā, ņem līdzi tieši tik cik vajag un nav jāsmērē rokas ar pulveri. Viņiem ir ļoti garšīga sporta marmelāde SportFruit, galvenais, ka dabiska un bez kofeīna un konservantiem. To Latvijā izplata VIPSPORT, biju pie viņiem uz sportisko darbaspēju testu vai kā tur to sauc, viņi man iedeva pagaršot, jo pārdošanā vēl nav. Tik ar to piegādi gan viņiem švaki, jābrauc pie viņiem uz biroju Čaka ielā.

 • Ainars Ainars

  Volodimirs mūsu sarunā smalkjūtīgi noklusējis, ka velosportā ir Latvijas čempions starp veterāniem (Masters)
  http://www.chas.lv/economics/theme/import/20984-komu-dobavki.html

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.