Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

„Satelīts” jūnijā – Ventspils pusmaratons un Zebrus ezera Stirnu buks.

speed-limit-148915_640

Ar lielgabala šāvienu startā, bungu ritmiem, sieru un alu finišā un torti pēcballītē pirms Jāņiem Ventspilī tika svinēts trešais no septiņiem šīgada “Skrien Latvija” posmiem. Ar ziediem pļavās, lieliskiem dabasskatiem, “tempa turētāju” mākoņiem trasē un pirti pēc finiša dienu pirms Pēteriem Zemgalē tika svinēts trešais no pieciem “Stirnu buka” posmiem. Skriešanas svētku sezona ir pietuvojusies savam ekvatoram.

Pirmsjāņu pusmaratons Ventspilī.

No visām “Skrien Latvija” seriālā ietilpstošajām sacensībām tikai trīs ir vecākas par pašu seriālu: Kuldīgas pusmaratons, Valmieras maratons un arī Ventspils pusmaratons, kurš šogad pirmsjāņu laikā skrējējus pulcēja jau 6.reizi. 2010.gadā – laikā, kad tas norisinājās pirmo reizi, pusmaratonu “programmās” Latvijā gandrīz kā standarts bija pusmaratons un 5 km skrējiens. 10 km distanci kā satelītskrējienu gadu vēlāk savā “piedāvājumā” iekļāva Nordea Rīgas maratona, kā arī Jūrmalas pusmaratona rīkotāji. “Skrien Latvija” posmos “desmitnieks” sacensību programmā debitēja tieši Ventspilī – 2012.gadā ar ceturtdaļmaratona (10,55 km) garuma distanci.

Šogad 5,27 km Tautas skrējienā “VSK Noskrien” pārstāvēja viena skrējēja, 10,55 km Nike Tautas skrējienā – gan skrējējas, gan skrējēji, kopā – 16. Ar ātrāko rezultātu SN40 grupā “desmitnieku” noskrēja Ilze Urbāne, bet uzvaru šajā distancē, pārstāvot “Sportland/Nike” komandu, izcīnīja noskrieniete Karīna Helmane. Jau otro reizi šosezon.

Kopsavilkums junijs damas 2

 ”Mini Vāveres” Ventspilī – trasē un TV ekrānos.

“VSK Noskrien mini Vāveres” Ventspils trasē devās četru dalībnieču sastāvā. Sasniegtā punktu summa deva 9.vietu posmā un ļāva nostiprināties 13.vietā kopvērtējumā. Turklāt mūsu kluba vienīgā 10 km komanda piesaistīja Kurzemes televīzijas uzmanību – Inese, Zane un Alīna intervijā “Ventspils Ziņām” pastāstīja par Mini Vāverēm, Vāverēm, Riekstiem, un arī veltīja atzinīgus vārdus Ventspils sacensībām.

Kopsavilkums junijs kungi

Ieskrien Zemgales nelīdzenumā.

Jau no jūnija vidus videoklipi “Stirnubuka” mājaslapā aicināja ieskriet Zemgales līdzenumā. Kā jau tas kārtīgam taku skrējienam pienākas, Zebrus ezera krastā startējošā sacensību trase nebūt nebija līdzena. Pietiekoši daudz “Zemgales līdzenuma nelīdzenumu” bija arī 9 km garajā “Ezerlūķu pilskalna Zaķī”, kuru izbaudīja arī 12 “VSK Noskrien” pārstāvji – 8 dāmas un 4 kungi.

Sacensību rīkotāji jau ne pirmo reizi no svētku dalībniekiem saņēma daudz pozitīvu atsauksmju. Un viena no tām noteikti pienākas par publicēto karti, kurā sniegti padomi, kā, dodoties uz sacensībām no Rigas, labāk apbraukt ceļa remontu posmu uz Rīgas-Liepājas šosejas. Šī informācija jau pavisam drīz var noderēt vēlreiz – 18.jūlijā dodoties no Rīgas puses uz Liepājas pusmaratonu.

7 komentāri rakstam „Satelīts” jūnijā – Ventspils pusmaratons un Zebrus ezera Stirnu buks.

 • druupijs

  Paldies,Uldzha, par sateliitdistanchu izcelshanu gaismaa,jo to skreejeeji patieshaam nav sliktaaki kaa garo distanchu rikshotaaji :)

 • druupijs

  ..turklaat shajaaa tabulaas paraadaas pavismam jauni,vismaz man nezinaami noskrienieshi- interesanti uzmest aci :)

 • ansiso ansiso

  Vispār jau arī satelītskrējēji ir garo distanču skrējēji, jo pēc starptautiskās vieglatlētikas asociācijas noteikumiem garie gabali sākas no 3 km. Bet kopumā satelītskrējēji (vidēji) ir krietni vājāki par pusmaratonistiem. Par to liecina kaut vai tas, ka 1. vietai īsākajā distancē parasti ir priekšā pāris pusmaratonisti :D Man pašam parasti no priekšā esošajiem skrējējiem visvairāk ir to, kas skrien 4 reizes garāku gabalu

 • vnkIndra

  Vispār jau kaut kas tur nav riktīgi :) Esmu sadalīta kā Niedra un Niedre un Zebrus ezers vispār kaut kur pazudis ;)

 • Uldzha Uldzha

  vnkIndra: atvainojos par kļūdu ar uzvārdu. Tiks izlabots. Par Zebrus ezeru – “Satelītā” tiek ieskaitīta “Zaķa” distance, “Buka” – nē.

 • vnkIndra vnkIndra

  paldies, Uldzha! :) Es jau par Zebrus pamanīju, kad ieklikoju komentāru un bija jau par vēlu, tā teikt, ieskrējos :D

 • Mazzinsh Mazzinsh

  es gan skrēju un atzīmēju arī “vsk noskrien” Abavas senlejā, bet nez kapēc neuzrādījās:(

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.