Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Skrējiens skotu svārkos

linlithgow_church_and_palace_060811_640x480.jpgDivas dienas staigāju no viesnīcas uz Sun Solution centru ar ilgām nolūkojoties uz meitenēm. Nevis tāpēc ka esmu tālu no mājām un sievas, bet tāpēc ka viņas skrēja un manas kedas, šorti un skriešanas krekls atradās nezinu kur. Precīzāk izsakoties, mana bagāža ar dārgo skriešanas saturu bija pazudusi. Bet vakar mani karstākie sapņi piepildījās un es pēc jūsu laika deviņos vakarā devos lietū, vējā Skotijas laukos.

Zīmīgi, ka šis bija mans pirmais skrējiens ārpus dzimtenes robežām šajā skrējēja posmā. Es laikam dažus kilometrus biju skrējis savā pirmajā braucienā uz Augstiem Tatriem, bet tas bija ļoti sen un tāpēc varu droši uzskatīt šo par pirmo skrējienu ārpus Latvijas valsts teritorijas. Bet izskatās ka šogad tas nebūs pēdējais. Vēl pārītis sanāk pa Skotijas trotuāriem un oktobra sākumā braucu uz jau pieminētiem Tatriem, un gan jau tur uzrīkosim arī kādu skrējēju treniņu ar Imantu.

Šeit ir lauki, ceļa malā ganās dažas govis, krēslas nobaidīti telēni saspiedušies kopā un noslēpušies aploka stūrī, tālumā milzīgs bars ar tām pašām govīm, un pats neesmu redzējis, bet kolēģi jau vairākas reizes visādus zaķveidīgos. Jā un aitas te teļu izmēros.

Bet šiem laukiem un to asfaltētiem ceļiem ir apmales un asfaltēti gājēju celiņi. Vienīgi ik pa laikam šie gājēju celiņi maina brauktuves puses un katra ielas šķērsošana ir kā mazs piedzīvojums, jo tie, stulbie skoti, brauc pa nepareizo pusi un man ar pareizās puses domāšanu ilgi jādomā no kuras puses tad tev taisās uzbraukt virsū. Bet te varētu izvērst garu diskusiju par to, kur tad ir tā pareizā puse.

Un šeit mīl skrējējus, gan suņu īpašnieki, gan mašīnās sēdētāji, gan citi skrējēji. Katrs pretī skrejošais tevi pasveicinās un pamās. Ar skrienot sastaptām kundzītēm vienādos tērpos pat savdabīga diskusija sanāk – hello, hello, hello, hello, hello, hello. Tā teikt visi visus sveicina.


Apskatīt lielāku karti

Te tuvējā pilsētiņā Linlithgow 22. septembrī notiks 10k skrējiens un es savu treniņu skrēju pa daļu tā paša maršruta – apkārt ezeram, kura krastā atrodas 1424. gadā celta karaļu pils. Šajā pili ir dzimusi Marija Stjuarte Skotijas karaliene (latviski apraksts) un vietējie ar šo faktu lepojas pat tādā līmenī, ka uz pilsētas robežas ceļa zīmes ir rakstīts ne tikai Linlithgow, bet pierakstīts, ka šī ir Marijas Stjuartes dzimšanas pilsēta.

7 komentāri rakstam Skrējiens skotu svārkos

 • mošķis

  Signi, a svārkus ar izmēģināji? :)

 • Skrēju normālā ietērpā.

 • pikols

  Baigi forši!

 • toMs

  skrienot pāri ielai tāpat jāskatās uz abām pusēm. kāda starpība pa kuru pusi brauc :)
  ja nu vienīgi kā skolā – paskatamies pa kreisi un tad pusceļā atkal pa labi. tad gan var iekrist…
  starp citu – kāpēc tev liekas, ka pareizā domāšana ir tev???

 • laumiic(:

  ja pie mums būtu šitāda skrējēju/braucēju kultūra uz ielām…

 • 10km/h nedod daudz iespējas informācijas apstrādei un tev nu gan vajadzētu zināt ka pati labākā domāšama ir tieši man :)))

 • mošķis

  katram mums sava pareizā domāšana :)

  Signi, kā vietējais gaiss? Vai labi iespaido uz skriešanu? Cik labi vispār jūties skrienot? Vai būsi gatavs uz Tallinnas 1/2-maratonu? :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.