Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

SPAIO termoveļa

actins_velaaKad vasaras – rudens skriešanas sezonu nomaina ziema, tad parasti aktīvākā skrējēju daļa meklē skapī atbilstošu ekipējumu, lai varētu turpināt veikt šo visnotaļ patīkamo aktivitāti svaigā gaisā un sporta klubu apmeklēt tikai pavisam ekstrēmos laika apstākļos.

Pienāca brīdis, kad arī es sajutu vajadzību beidzot nomainīt plānās skrienamdrēbes pret kaut ko Latvijas neprognozējamajiem ziemas apstākļiem atbilstošu. Parasti, skrienot ziemā, ģērbjos pēc vairāku kārtu principa – termoveļa un skriešanas krekls, īpaši aukstos laika apstākļos uzvelkot vēl vienu starpkārtu. Tā kā esošais komplekts jau savu laiku bija nokalpojis, tad ar lielāko prieku pieņēmu VSK Noskrien izteikto piedāvājumu izmēģināt firmas Nikolete Latvijā izplatīto itāļu dizainēto SPAIO veļu.

Testēšanai tiek piedāvāts SPAIO Revolution Silver Line, kas ir aktīvām kustībām, it īpaši skriešanai, visvairāk piemērotais modelis.

kastes

Kā redzam – glīti noformēta kastīte, kuru var pasniegt dāvanā ikvienam ar „skriešanas kaiti sirgstošam” draugam.

Nikolete meitenes palīdz pieņemt pareizo lēmumu attiecībā uz veļas izmēru. Mans auguma garums (185 cm) ir robežšķirtne starp L un XL izmēriem. Brīdi šaubos, bet tomēr paļaujos uz profesionāļu ieteikumu un paņemu XL veļu, un vēlāk ne mirkli nenožēloju izdarīto izvēli.

Īsumā par lietošanas praktisko pusi, sajūtām, visiem +/-.

Sanāk aizkavēties ar veļas testēšanu praksē, jo dodos mazliet paskraidīt uz saulaino Sicīliju. Toties atgriežoties mani sagaida visai atbilstoši laika apstākļi, lai pārbaudītu, vai konkrētais modelis tiešām sniedz visu to, kas sasolīts produkta aprakstā.

Aiz loga -16 grādi un brāzmains, nepatīkams vējš. Nu, tad ko? Velkam SPAIO veļu, aujam kājas un dodamies skriet. Uz brīdi kļūstu par termoveļas modeli. Ģimenei manas pārvērtības izraisa humora pilnus sajūsmas saucienus. Un, lai arī veļa parasti ir samērā intīms apģērbs, ko redz tikai paši tuvākie, šī pilnīgi noteikti ir tāda, ar kuru var palepoties arī citiem.

Veļa ir cieši pieguļoša, ar kompresijas efektu, un sākumā uzmērot šķiet, ka nedaudz tā kā „velk”, kad aktīvāk izvicinu rokas. Vēlāk konstatēju, ka pirmais iespaids ir bijis mānīgs – tā sniedz pilnīgu kustības brīvību un nav jūtama. Iespējams, ka tas ir, pateicoties interesantajam risinājumam ar īpaši elastīgas šķiedras savilkumiem uz ceļgaliem, elkoņiem un muguras.

vela_skiedrasIstabā ir tik silti, ka gandrīz vai esmu gatavs doties skrējienā vienā veļā, bet tomēr veselais saprāts ņem virsroku, tāpēc virs termoveļas uzvelku plānu flīsa jaciņu un rudens/pavasara skriešanas kreklu. Kājās parastas vasaras garās skriešanas bikses. Patīkams pluss ir tas, ka virskārtas uzvilkšana  atšķirībā no iepriekš lietotās nesagādā nekādas problēmas, jo šī ir cieši pieguļoša un neuzraujas līdz elkoņiem un ceļgaliem. Esmu gatavs izaicinājumam un dodos laukā.

Neraugoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, no skrējiena atgriežos visai labā omā, tiesa gan, samērā nerunīgs. Nerunīgs tāpēc, ka nevaru parunāt, jo sala un vēja kombinācija ir tā apstrādājusi seju, ka paiet labs brīdis, kamēr atgūstu spēju saprotami komunicēt.

Toties SPAIO termoveļa savu uzdevumu ir paveikusi vislabākajā līmenī. Jutos silti, drēbes nepalika mitras un vējš arī līdz ar to nesaldēja.

Veicu vēl divus pārbaudes skrējienus pa asfaltu atšķirīgos laika apstākļos – attiecīgi -10 un -6 grādu salā un secināju, ka, jo aukstāks aiz loga, jo vairāk var izbaudīt termoveļas sniegtās priekšrocības. Parasti -6 ir tā robeža, kad vismaz man vairs šāda veida apģērbs neprasās vai arī jāsamazina virsū velkamo drēbju daudzums. Bet pieļauju, ka tas ir ļoti individuāli katram skrējējam.

Notestēju komplektu arī, skrienot pa Siguldas pakalniem, un vēlreiz pārliecinājos, ka ir pilnīga kustību brīvība un uz Revolution Silver Line modeli var paļauties arī kalnu skrējienos.

Kopsavilkums

Izmantojot SPAIO veļu, noskrieti ~85km, no kuriem 21 SKM trasē. Secinājums – skrienot laika apstākļos, kad temperatūra ir ap -10 un zemāk, ir jūtama nepieciešamība pēc termoveļas, ja vēlies rast prieku no tā, ko dari, nevis klabināt zobus, skaitīt kilometrus līdz nokļūšanai siltā mājā vai mocīties ar vējā apsaldētu, sāpošu muguru.

Mans vērtējums: 10 balles. Mīnusus nevaru atrast. Komfortabla, kvalitatīva un atbilst visām manām prasībām. Šobrīd nevaru pateikt kā/vai mainīsies tās kvalitāte lietošanas procesā, bet domāju, ka pie atbilstošas un pareizas kopšanas problēmām nevajadzētu rasties.

Kā jau lielāko daļu specifiska sporta apģērba, arī šīs drēbes nedrīkst žāvēt veļas žāvētājā. Bet tas nerada nekādus šķēršļus turpmākajam skriešanas procesam, jo, pateicoties jaunāko tehnoloģiju radītajam materiālam, veļa izžūst pāris stundu laikā.

P.S. Ciemojoties pie Nikolete meitenēm, ir viegli krist iepirkšanās kārdinājuma varā. Es iegādājos lieliskas zeķes sacensībām un noskatīju vēl šo to turpmākajām skriešanas gaitām.

Starp citu, VSK Noskrien kluba lojalitātes karšu īpašniekiem Nikolete piedāvā īpaši draudzīgas cenas.

Paldies www.nikolete.lv par iespēju izmēģināt SPAIO Revolution Silver Line termoveļu!

33 komentāri rakstam SPAIO termoveļa

 • ansiso ansiso

  Cena diezgan kosmiska šitai lupatai.
  P.S. Pirmo reizi izdzirdu par jēdzienu: vasaras garās bikses.

 • Andulis

  Cena tāda, jo sastāvā ietilpstot “2% sudraba joni”! :)

 • Siguldas pampaki ;)

 • papucis

  Cena nav nemaz tik kosmiska ja salīdzina kaut vai ar http://www.hawaiiexpress.lv/2013/12/03/x-bionic-un-x-socks-produkcija-par-labako-cenu-eiropa/ :)

  man arī ir vasaras garās bikses, atšķiras no parastajām, ka ir plānākas un ar elpojošākiem materiāliem vietās, kur vairāk svīst

 • ugis_v ugis_v

  Es, savukārt, varu ieteikt iegādāties termoveļu vairāk kā 3x lētāk:
  http://www.sportsdirect.com/campri-thermal-top-mens-402022

  Tas ar visu piegādi no UK līdz tavām namdurvīm!

  Paņēmu divas. Arī darbojas – lokās alekoņos un ceļos, nešļūk nost, pat izmērs tas pats – XL. Kastīte arī smuka. Arī esmu skrējis par ziemu, līdzenumiem un “pampakiem”, viss ok, esmu pat ar dēli braucis un zem uzvalka biksēm vilcis (!!). Varbūt vēlāk ielikšu bildes, kur es no visām pusēm nobildēts (veļā).

  :)

 • kekss kekss

  Nevis varbūt, bet noteikti ieliec. Var arī bez veļas.

 • mtiger mtiger

  Cena pat ļoti sakarīga, ja tic Dzo iespaidiem. Par komfortu ir jāmaksā :)

 • ARTis_Fun ARTis_Fun

  Esmu lietojis parasto termoveļu, bet kopš esmu iepazinies ar X-bionic Radiactor™ V1.0 neko citu negribu. Best off the best.

  Jā, cena ir lielāka nekā parastai veļai,kas daudziem liek domāt, vai patiešām viņa ir tik laba?

  Vai esmu pietiekami notestējis to?
  Jā, esmu pabījis kalnos – trekingā perfekti.
  20 dienas pēc kārtas braucot 100km – viss notiek :)
  Skrienot, slidojot un visādi citādi – viss apmierina un pilnībā attaisno šīs veļas iegādi.
  + izbaudīti nesenie -15 untt.. :)

  Secinājumi. Ja Tu daudz sporto ārā un gribi justies komfortabli – iesaku X-bionic.

 • papucis

  Visas termoveļas pavisam noteikti nav vienādas, kā salīdzināt kaut ko 3x lētāku no sportsdirect ar vidusmēru vai tehnoloģiju augsto galu tā, lai nebūtu subjektīvs viedoklis? Ok, lietošanas ērtums, komforts, to nekādi neizmērīsi, bet to, kā darbojas termoveļa varbūt ir iespējams izmērīt, salīdzināt, lai nav tikai deķīša vilkšana savā virzienā? Jaunu termoveļu uzvelkot protams, ka sajūtas būs kā diena pret nakti salīdzinot ar veco, novalkāto :)
  Izturību droši vien arī varētu notestēt – cik mazgāšanas reizes iztur nezaudējot savas īpašības?

 • dot dot

  Es arī pirmajā ziemā pirku Campri termoveļu dēļ lētuma, bet tā nav pietiekoši elastīga un pieguļoša, regulāri bija dažādi noberzumi, arī neparastās vietās.

  X-Bionic ir pretējais grāvis – augstās tehnoloģijas un kosmiski dārga priekš normāliem cilvēkiem. Dzo reklamētajam Spaio zīmolam ir arī lētāki modeļi, bet vienalga padārgi.

  Gribas kaut ko vienkāršu, efektīvu un par saprātīgu cenu. Pats lietoju SportsDirect pirkto termoveļu ar elastanu/spandex:
  Dunlop Pro Mock Golf Top – 8,39 EUR;
  Nevica Thermal Pants – 9,60 EUR;
  Kooga Power Cycle Shorts – apmēram 7 EUR.
  Skriešanai itnemaz netraucē tas, ka augša ir paredzēta golfam, garās bikses distanču slēpošanai un šorti riteņbraukšanai.

 • alvita alvita

  Man ir viena LABA (ODLO augša >Ls50) termoveļa, kuru lietoju jau 7 gadus. Vīrs nopirka pirmais tādu un pēc pirmajiem treniņiem teica, ka man arī tādu vajag. Un vajag arī. Šī veļa ir izturējusi daudz rogainingus, piedzīvojumu sacīkstes, slēpošanas mačus, riteņbraukšanas sacīkstes, dažādas skriešanas, tātad visu ko. Un domāju, ka izturēs vēl. Mans uzskats ir tāds, ja nopietni grib arī vēsā vai aukstā laikā ārā kustēties, veļai jābūt labai. Vīrs izpārdošanā nopirka lētu veļu – un nevelk :).

 • Kuks Kuks

  Es lietoju UnderArmour termoaugšu (ColdGear, tālajā 2009.g. psūtīju pa apm.50USD) – pilnīgi pietiek ar šo vienu slāni, lai virsū būtu jāuzmauc parastais rudens skriešanas krekls un var doties laukā sākot no -5 līdz pat -20.
  Tikko paskatījos viņu mājaslapā – ir jaunākas paaudzes ietēpi un tagad piedāvā arī piegādi uz LV (bezmakss, ja psūtījums virs 200USD).
  Pilnīgi piekrītu viedoklim, ka labāk samksāt vairāk, bet lietot labu mantu ilgstoši, nekā niekoties ar štruntiem :)

 • IlzeL

  Vilkt jau var jebko. Man pašai viens komplekts ir pirms diezgan daudziem gadiem Maximā pirkts. Un nav ne vainas, lai uzvilktu apakšā, kad ir pārāk auksts, lai pa mežu skrietu tikai neilonā. Bet ar to komplektu es noteikti nedošos nopietnās sacensībās un aukstā laikā. Viss ir atkarīgs no tā – cik nopietni kustās, kādos apstākļos, ar kādu mērķi. Un tiem, kas ziemā skrien biezā pufīgā jakā, ar kapuci galvā utt, tiem arī laikam tādu termoveļu nevajag :) Katram savs.
  Es šodien apskatīju veikalu un iepirku zeķītes ar lojalitātes atlaidi. Liekas ļoti ok.

 • Inars

  Es parasti atrodu ko meklēju, bet Spaio kā ražotāju neizdevās atrast. Uzreiz rodas sajūtas par pakaļdarinājumu, pēc izskata šoreiz X-Bionic. Ja ‘strādā’ tāpat, kapēc gan nepirkt, kaut var sameklēt premium brendu vešiņas par labākām cenām :)

 • Pēc komentāriem sanāk, ka neviena termoveļa nav draņķīga. Arī tā, ko pats lietoju iztur Monblāna naktis un mūsu ziemu. Šķiet, ka atšķirības ir tikai cenā un nosaukumā. Manējā ir budžeta variants un gan jau ne viens vien gribētu tikt pie tirgotāja ;)
  Džo aprīkojums izskatās smuks

 • papucis

  Ražotāja lapu var viegli atrast – http://www.spaio.pl vienīgais lēna

 • Inars

  Nu jā, vienīgās, kuras uzrādījās bij poļu tirgotavas, latviskā gan ziņo, ka Itālijas ražojums :)

  P.S. Nupat jau operatīvi tiek ziņots, ka ražotājs EU. Vismaz kāds panākums pircēju ērtībai.

 • Jānis

  Kamēr nepamēģināsi labu mantu, nesapratīsi, kā var justies.
  Pats agrāk lietoju Craft termoveļu, bet kopš pamēģināju X-Bionic, atpakaļceļa nav. Tagad Craft stāv plauktā un krāj putekļus. :(
  Arī Rīga-Soču braucēji izmanto X-Bionic veļu un jau ir paguvuši atzīt, ka tā ir izglābusi vairāk kā 10 stundas pavadot -19 grādu salā, pretvējā ar sniegputeni.

 • dot dot

  Gribētos piebilst, ka termoveļas pamatuzdevums nav sildīt, kā to varētu iedomāties no nosaukuma, bet aizvadīt prom mitrumu no miesas. Par termoizolāciju gādā vidējais slānis. Attiecīgi ārējais slānis neļauj stindzinošajam vējam tikt klāt vidējam slānim un sasaldēt to lāstekā. Svarīga ir pareiza visu trīs slāņu kombinācija. Tāpēc nebūs korekti apgalvot, ka 10 stundas sniegputenī pie -20°C ar 100 EUR termoveļu var jautri pavadīt laiku, bet 40 EUR vērtā (ar atlaidēm tikai 10 EUR) termoveļā prieki būs īsi. Daži iebildīs, ka var skriet arī vienos šortos. Pie tam neaizmirstam, ka skrienot ir krietni siltāks kā minot pedāļus.

 • Valis

  Es arī otro ziemu lietoju x-bionic, secinājums, ka nekā labāka nav. Pat -20 grādos pietiek ar termokreklu un skriešanas jaku, vidusslāni uzvilku pagājušogadu, kad bija -30 un vairāk grādu. Pirms tam pamēģināju ODLO, kas cenas ziņā ir līdzvērtīgs, bet ne kvalitātē

 • maija

  Nu es nezinu, un man principā arī ne pārāk interesē Poļu vai Itāļu, jo mēs visi tāpat zinām, ka viss nāk no Ķīnas :D

  bet ja nopietni, es takā papētīju sastāvu un SPAIO sastāvs ir ļoti līdzīgs, var teikt identisks X-Bionic, bet salīdzinoši SPAIO ir lētāks! Un pēsc raksta spriežot ir ne tikai tīri smuka manta, bet arī veic savas funkcijas!

 • Jānis

  Tas ir kļūdaini pieņemt, ka galvenais ir, lai tiktu aizvadīts mitrums prom. Pajautājam sev, kāpēc ķermenis svīst? Vai labi ir vienkārši aizvadīt mitrumu prom? Tas organismam kaitē. Pareizi ir izmantot tos pašus sviedrus, kam tie ir domāti, un tikai lieko aizvadīt prom. Pietam X-Bionic ne tikai dzesē. Svarīgākās vietas kā ceļus un elkoņus tas pasargā no aukstuma. Plus vēl veic kompresiju. 3 vienā. Nav viņam līdzigu.

 • Kampars

  Ērtība ir vērtība, tas tiesa

 • sm72 sm72

  Pavisam smuki Dzo izskatās priekš ziemas perioda! Kur palikuši ziemas sildošie taukumini?:D

 • Andulis

  Sirakūzās tik daudz nevajag, arī ziemā :)

 • sursurs

  Es uz atlaidēm nopiekru šādu: http://veloprofs.lv/shop/clothing/vela/vela-bbb-buw-12-thermolayer-man-longsleeve-detail?Itemid=0 – tikai sieviešu modeli. Nenožēloju nevienu brīdi.
  Tā kā man nav normālas rudens/ziemas virsjakas – ne skriešanai, ne velo, tad grūti spriest par siltumu. Līdz 0C skrēju ar šo un vasaras plāno velojaciņu (tikai neilons un windstoperis), līdz -5C pavilku kādu T kreklu starpā kā mid-layer. Pieļauju, ka skrienot ar normālu windstoper jaku, kam ir kaut kas vairāk par pliku neilonu, var iztikt bez kādiem midlayeriem..
  Lietoju ikdienā gan ar velo, gan srienot un nenožēloju nevienu iztērēto santīmu. :) Ar šo mierīgi var vazāties apkārt arī ilgstosī, ja sakarīgi sakombinē pārējos layerus.

 • Tā teikt: lietotājs iesaka. Krievu pils Pūķins arī lieto X-BIONIC Patriot Edition :D http://bit.ly/1gfft6Z

 • Docii Docii

  Nesen iegādājos Spaio extrime termoveļu, kalpo ideāli, ir tikai viens mīnuss-termokrekls kustoties slīd uz augšu, bet to lieliski var izlabot ar saspraužamajām adatām:) Varbūt tā ir izmēra neatbilstība, bet zinot manus parametrus un konsultējosties ar pārdevēju izmēram vajadzēja būt pareizajam.

 • Zete

  Jā, krekla vilkšanās uz augšu ir nopietna problēma sievietēm, kurām ir gurni. :( un jo vairak gurnu, jo vairāk krekli velkas uz augšu.

 • IlzeL

  TGC notestēju iepirktās Spaio zeķītes – neskatoties uz akmeņaino pamatu, nevienas tulznas un nevienas atspaidītas vietas uz pēdām!

 • Sunny

  Pērciet no sportsdirect.com, nevis šīs ko pārdod LV.
  kvalitāte tā pati, vienīgi cena LV cenas uzskrūvētas!

 • Iesaku, Latviešu ražotāju- Silverplus24.com. Patīkami pārsteidz cenas-kvalitātes attiecība!!

 • Agy Agy

  Pēdējo reizi, kad pirku termozeķes bija norādīta temperatūras amplitūdas, kādās viņi pilda savu funciju! Ziemā skrienot, bāzes slānim jau der bekura sintētika, bet darbam, tomēr, bāzei jābūt ar jēgu un tiem grādiem ir nozīme. Acīmredzot, šis piedāvājums ir sportistiem, ne profesionāļiem.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.