Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Uzdrošinājās un noskrēja

Viņi uzdrošinājās un noskrēja. Viņi noticēja savām spējām, pienācīgi sagatavojās un noskrēja savu pirmo pusmaratonu Nordea Rīgas maratona laikā. Viņi pārspēja paši sevi, noskrēja līdz galam un uzvarēja. Viņi skries atkal un liks saņemties skriet citiem.  Viņi ir mūsu varoņi.

Vieta Varonis Dz.g. Dzimums Vieta Finiša laiks PR pusmaratonā Temps
326 Ivars Raciņš 1979 M 313 01:38:53,6 01:38:43,4 4:40
553 Raimonds Ronis 1989 M 518 01:44:12,1 01:43:11,5 4:53
1002 Toms Krilovs 1983 M 903 01:53:54,8 01:52:51,2 5:20
1163 Jānis Feldbergs 1966 M 1034 01:56:51,3 01:55:07,3 5:27
1334 Evija Brīnuma 1985 F 173 01:59:43,1 01:58:28,3 5:36
1798 Dace Podkalne 1980 F 333 02:11:27,3 02:10:22,4 6:10
1860 Katrīna Gatere 1986 F 360 02:13:30,0 02:12:08,1 6:15
1930 Marija Makejeva 1986 F 386 02:15:27,3 02:14:05,7 6:21
2120 Ilmārs Stūriška 1982 M 1641 02:28:10,1 02:26:09,4 6:55
2132 Līga Buka 1988 F 489 02:29:01,0 02:27:58,8 7:00
2199 Līva Mora 1987 F 526 02:39:45,3 02:37:42,4 7:28
2204 Zane Eglīte 1987 F 530 02:42:07,3 02:41:57,8 7:40
2207 Laura Rence 1985 F 532 02:42:52,1 02:41:08,0 7:38

VSK Noskrien akcijas „Uzdrošinies noskriet” dalībnieki visi ir uzvarētāji, jo viņi to izdarīja. Ivars un Raimonds uzvarēja, un savā pirmajā pusmaratonā uzstādīja ļoti labus pirmos personiskos rekordus.  Toms un Jānis neļāva sevi uzvarēt  zilajiem tempa turētājiem un finišēja ātrāk nekā divās stundās. Jāņa desmit nedēļu noskrietā grafiks izskatās kā no mācību grāmatām. Evija uzvarēja starp akcijas meitenēm un pusmaratonu noskrēja ātrāk par divām stundām. Dace uzvarēja zaļos tempa turētājus un precīzi izpildīja savu pusmaratona stratēģiju, iesāka reizē ar tempa turētājiem un distancē no viņiem aizmuka. Katrīna un Marija uzvarēja sevi, atrada spēku distances pēdējos kilometros un finišā ieskrēja ar smaidu. Par Katrīnu jāpiezīmē, ka viņa noskrēja 357km šo desmit treniņu nedēļu laikā. Ilmārs uzvarēja slimību, un kā romantiskās filmās, pēdējā brīdī paspēja uz EXPO, izņēma numuru un noskrēja. Līga ar visām treniņu problēmām izgāja uz startu un noskrēja ātrāk nekā bija plānojusi. Lai arī Līva bija izjutusi treniņos, kā tas ir vienā piegājienā noskriet pusmaratonu, atrada sevī motivāciju un piedalījās Nordea Rīgas maratona pusmaratonā, lai kopā ar visiem noskrietu. Bet vislielākās uzvarētājas manās acīs ir Zane un Laura. Zane par pacietību, apņēmību  un VSK Noskrien galvenā saukļa precīzu izpildi – galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet. Savukārt Laura par noskriešanu. Lai arī noteikti bija favorīte ātrākai meitenei, ar lielāko skriešanas pieredzi un sacensību pieredzi, bet pēdējās treniņu nedēļās iegūtā trauma tam visam pārvilka strīpu. Bet Laura atrada sevī spēku un noskrēja.

Zane: „Viegli nebija. Šķiet, ka tās desmit nedēļas bija vieglākas, bet ja tās nebūtu tad pusmaratons vispār būtu nāve. Noskrēju ātrāk kā plānots un skrējiens bija foršs un līdzjutēju saucienu pavadīts un sagaidīts. Visas emocijas laikam bija tītas tādā kopīgā eiforijā – gandarījums par to, ka esmu to izdarījusi.”

Laura: „Vieglāk bija desmit nedēļas trenēties, jo treniņi bija patīkami, entuziasma un pozitīvisma pilni. Katrā ziņā treniņi palīdzēja noskriet pusmaratonu kaut vai tādā ziņā vien, ka domāju – es taču desmit nedēļas netrenējos tādēļ, lai tagad atbildīgākajā momentā ņemtu un izstātos. Finišā visi skatītāji aplaudēja un ziņoja, ka pēdējie metri. Laikam izskatījos stipri savārgusi pie beigām, bet vismaz mēģināju vēl tēlot, ka skrienu. Pēc finiša pa taisno pēc medaļas, kā reālu apliecinājumu tam, ka esmu to paveikusi.”

Toms: „Tas ir izdarīts! Esmu laimīgs! Noskriet pusmaratonu bija viegli. Laiks labs, jaunas emocijas, sacensību gars. Tā kā skrēju ar rezervi, tad finišā uzņēmu pat sprintu. Iepriekš es iesmēju par tādiem, kas finišā sprinto, bet tagad pats to izdarīju.”

Marija: „Tomēr pamatdarbs ir tajās desmit nedēļās, pa kurām vajag fiziski un morāli noskaņoties uz garo skrējienu – bez tām noskriet nesanāktu. Tāpēc pusmaratonā gāja vieglāk. Finišā biju nogurusi, bet pārlaimīga un, ja noskrēju pusmaratonu, tad patiešām tagad nekas vairs nav neiespējams, ka varu paveikt jebko. Galvenais ticēt sev un nepadoties!”

Ivars: “Kā saka – grūti mācībās, viegli kaujā! Man nebija grūti trenēties, jo disciplinēja atbildības sajūta par to ko esmu uzņēmies. Pats priekš sevis viennozīmīgi nebūtu to izdarījis. Ja turpmāk kaut ko darīšu, tad jāpakonsultējas ar ārstu speciālistu. 17 gadu vecumā varēju skriet, nekas nesāpēja. Tagad – pēdas sāp, gan treniņos, gan pēc sacīkstēm. Pārspēju savu sapņoto rezultātu un vienalga sēž iekšā doma – viennozīmīgi varēja būt vēl labāk.”

Katrīna: „Noskriet bija noteikti vieglāk, kā sākotnēji biju domājusi. Trīs mēnešu treniņu laikā bija gan kāpumi, gan kritumi, taču startā pilnīgi noteikti zināju, ka es to varu. Vai nu šī vienkārši bija mana diena, vai arī papildus spēkus un motivāciju deva pārējie skrējēji un līdzjutēji, bet jebkurā gadījumā šis pusmaratons bija tīrākā bauda. To nevar vārdos izteikt, tas jāizjūt katram!”

Dace: „Trenēšanās man ir prieks un es to pat gaidu un izbaudu, bet tas reizē arī liels darbs un loģistika, lai es varētu to atļauties. Skrienot sataupījos bailēs no tā, ka pakritīšu un vāļāšos krastmalā, bet beigās skrēju un apdzinu daudz daudz vairāk skrējējus nekā apdzina mani. Nākamgad esmu gatava upurēt pusmaratonu/maratonu, lai tad ar savu tad jau 6gadnieku kopā pieveiktu 5km.”

Evija: „Finišs kaut kā ilgi kavējās – paskatījos pulkstenī 1:45, tūlīt taču jābūt finišam, taču šis kā nav tā nav. Beigās gan nācās pielikt soli, lai iekļautos uzstādītajā mērķī – noskriet 2h. Bez šīs akcijas man pilnīgi nebija nekādas jausmas kas un kā jādara, lai to izdarītu.”

Raimonds: „Treniņos varēja pats izvēlēties laiku kad skriet, cik ilgi skriet, pa kurieni skriet. Savukārt sacensību trasē ir jāskrien tur kur jāskrien un viss. Pusmaratonu varēju noskriet ātrāk kaut vai tāpēc, ka apkārt bija bars ar cilvēkiem – gan atbalstītāji, gan dalībnieki. Bija, kam iesēsties “astē” un veikt distanci. Pirms dzelzceļa tilta sāku domāt par to, ka vajadzētu uzņemt tempu, bet bija diezgan pagrūti saņemties, savukārt, kad viens no tempa turētājiem pamotivēja mani un pats aizskrēja uz priekšu un es ieraudzīju, ka viņš ir tempa turētājs ar laiku 1:45:00. Saņēmos, uzņēmu ātrumu un visiem skrēju garām.”

Līga: „Tajās desmit nedēļās notiek tik daudz – slimošana, traumas, vienkāršs motivācijas trūkums. Bet stāvot starta koridorā, visam šķiet maznozīmīgs un liekas – ja esmu tikusi tik tālu, tad tikai un vienīgi atliek noskriet līdz galam. Finišs bija ekselents – sprints ar smaidu uz lūpām. Gandarījums, slāpes un pārliecības par saviem spēkiem celšanās.”

Ilmārs: „Ne treniņi, ne pats pusmaratons nebija viegls. Lai gan treniņos nebija mocīšanās, un es zināju, ka tas ir vajadzīgs, ka tas ir veselīgi, palīdzēs nomest svaru.  Ja par sajūtām – pēdējie 3 km bija pagrūti. Ja nebūtu mači, pārietu soļos, bet nu tagad lēni tipināju līdz galam. Beigās bija prieks, ka esmu ticis līdz finišam un kaut kur distancē nenogāzos, liels lepnums par sevi un apjukums par to vai man arī tiks medaļa. Tagad par tiem, kas skrien 5 km, pasmejos, ka tie jau nav skrējēji. Ar humoru, protams, bet man prieks, ka es varu vismaz četras reizes vairāk.”

Jānis: „Priekš manis bija viegli noskriet pusmaratonu. Tā kā tas bija mans pirmais pusmaratons es tomēr neskrēju uz maksimuma robežas, bet tādā tempā lai es finišējot varētu smaidīt un tiešām izbaudīt šo pirmo reizi. Un nu tā, lai tas nebūtu mans pēdējais. Beigās bija tāds saviļņojums ka es to izdarīju. Liels prieks, lepnums par sevi, par paveikto. Galvenais ka es netaisos apstāties, bet gan turpināt trenēties un piedalīties vēl pusmaratona sacensībās”

Līva: „Es izbaudīju desmit nedēļas treniņa. Man patika iziet ārā un izskriet, pārvarēt kādu mirkļa iegribu vai nogurumu, jo sajūtas pēc tam bija tā vērtas. Manuprāt, tas kopumā nebija grūti. Pusmaratona beigas saules svelmē man bija lielāks sevis pārvarējums. Protams, tas bija tā vērts. Ļoti neilgi pirms finiša man izdevās paskriet garām sievietei ar izejamām drēbēm un mirguļojošu matu sprādzi. Es kādu laiku apdomāju, vai tiešām viņa bija spējīga šādi noskriet visu 21 km distanci, vai pievienojās kaut kur vēlāk. Tas man radīja nelielu gandarījumu. Tieši pirms manis finišā ieskrēja maratoniste. Man bija šaubas, vai es tiešām skrienu pareizajā finišā, jo kaut kur parādījās zīme maratonistiem uz priekšu, un pusmaratonistiem kaut kur vēl jāpagriežas. Ieskrienot bija forši saņemt balto rozi un redzēt tēti, kurš mani sagaidīja. Es jūtos ļoti apmierināta ar paveikto, un pateicīga par atbalstu, kuru sajutu no pārējiem dalībniekiem un līdzjutējiem.”

Paldies visiem, kas piedalījās šajā akcijā un uzdrošinājās noskriet. Paldies akcijas konsultantiem par padomiem, treniņu plānu sastādīšanu, labo piemēru un atbalstīšanu. Paldies koptreniņu dalībniekiem Ogrē, Biķernieku trasē un Rīgas centrā. Paldies visai VSK Noskrien komandai, par jauno uzmundrināšanu. Paldies noskrien.lv lasītājiem, par sekošanu līdzi akcijas dalībniekiem un pastarpinātu piespiešanu viņiem turpināt trenēties gan vējā, gan lietu un problēmu gadījumā saņemties. Un vēlreiz paldies akcijas dalībniekiem, jo iespējams, jūs ļausiet uzdrošināties un liksiet sākt skriet citiem.

 

32 komentāri rakstam Uzdrošinājās un noskrēja

 • jūs esat MALAČI! Līva pēc finiša vispār izskatās kā nebūtu skrējusi ;) savukārt garo puisi kopbildē, šķiet, atceros no expo.

 • ing_a ing_a

  malachi!! =)

 • Aivars Aivars

  Apsveicu, slavējami ir tas, ka iesākto paveicāt līdz galam!

 • Ainars Ainars

  Lieliski. Visi, kuri skrēja, arī noskrēja līdz galam.

 • Malači gan, it sevišķi jau abi līderi – man bija jāmokās četras reizes, līdz dabūju izskriet no 100 minūtēm! :) Bet lasot atcerējos savu pirmo pusmaratonu un savus iespaidus pēc tā, diezgan jau līdzīgi dažbrīd. Bet Laura, cik es zinu, tagad jau gatavojas citai disciplīnai – skriešanai ar kruķiem, vismaz kaut kādas pārmaiņas :) Jā, starp citu, būtu interesanti pajautāt, vai akcijas dalībnieki plāno kaut ko vēl darīt un piedalīties citās sacensībās (un kādās). Daži jau kaut ko bilda, bet tā kopumā arī interesanti būtu.

 • Mazzinsh Mazzinsh

  nu kā – skaidrs, ka plāno – Uz mazo karaļvalsti Ventspili un tā līdz Valmierai:) UN paldies visiem noskrieniešiem, ipaši Signim par visu kopumā un daudzajiem padomiem un atbalstu, Aināram un Ingai par kopskriešanu treniņos (un arī padomiem:)

 • Jap, paldies ikvienam, kas “pagrūda” uz ko tādu. Īpašs paldies arī Oreman par nepārtrauktu atbalstu un izteiksmīgiem citātiem, ko visu laiku atcerējos skriešanas laikā, lai tiktu līdz finišam.

 • bibliotekāre bibliotekāre

  Apsveicu visus, kuri uzdrošinājās un noskrēja! Arī es šogad skrēju savu pirmo pusmaratonu. Gatavošanās laikā virtuāli sekoju līdzi akcijas dalībnieku aktivitātēm; paldies visiem, kas aprakstīja savu gatavošanās procesu! Paldies tāpēc, ka šī akcija savā ziņā man palīdzēja noskriet :) Viens no tematiem, par kuru domāju uz Krasta ielas bija – kā diez iet Uzdrošinies noskriet dalībniekiem, pētīju cilvēkus un mēģināju kādu no jums saskatīt to starpā, kuri jau skrēja pretējā virzienā, kamēr es tikai uz Dienvidu tilta :) Domāju par to, ka jūs to varat un ka arī man jātiek līdz finišam :) Domāts darīts un tā arī notika!

 • Katrīna Gatere Katrīna Gatere

  Prieks par Jums, prieks par sevi, prieks par cilvēkiem, kuriem radās šī brīnišķīgā ideja par akciju! Pa-a-a-aldies! :)
  Es arī nekur netaisos pazust. Pa vasaru gan var sanākt visādi, bet Valmierā noteikti tiekamies!

 • […] Raksts par finiša sajūtām, rezultātiem – Uzdrošinājās un noskrēja div.post table td {padding: 3px 2px 0 2px;} […]

 • pēc 2:30-2:45 stundu pusmaratona skrējiena saglabāt smaidu finišā – tas ir jāprot! Šīs bildes mani vienkārši fascinē!:) Man jau bija aizdomas, ka visiem izdosies tikt līdz finišam! tiekamies nākamajos mačos! ;)

 • IlmarsSturiska IlmarsSturiska

  Man ir doma uzskriet Kuldīgas pusmaratonā, arī Valmierā, kam, ļoti iespējams, gatavosies arī mana sieva, kas nekad nav sportojusi, bet šogad beidz maģistratūru un grib pamēģināt. Ļoti ceru, ka izdosies.

 • Kaspars Kaspars

  Apsveicu visus, kas noskrēja, pie tam pirmajai sezonai jau ļoti labi rekordi, gan vīriešiem, gan sievietēm, nākamajā sezonā būs grūti pārspēt. ;)

 • Lauma laumiic

  Prieks par visiem, jo visi noskrēja.
  Un Līva jau turpceļā uz tālāko Dienvidu tilta galu skrēja smaidīdama :)

 • mashkaa mashkaa

  Es arī jau domāju par Valmieras pusmaratonu :)

 • baler baler

  ES domāju noskriet Noskrien Latvija vismaz četrus posmus, sākšu ar Ventspili.

 • Inga_K brewe

  Tā kā es arī skrēju savu pirmo pusmaratonu priecājos, ka man bija iespēja lasīt par gatavošanos, piedalīties tajā, visu laiku lasīju līdzi par skrējieniem, sajūtām, bija ar ko salīdzināt savējās :) Īpaši svarīgi tas bija priekšpēdējā nedēļā, kad laikam kaut kāds nogurums līda ārā un bija grūti skriet. Lasot, ka arī citiem tā ir, varēju mierināt sevi ar domu, ka tā tam ir jābūt un līdz startam pāries :) Un man ir prieks, ka pārgāja, jo es srienot izbaudīju katru kilometru. Un ir prieks lasīt, ka visi noskrēja un visi izbaudīja :) Malači :)
  Noteikti tiekamies Liepājā, Valmierā un Siguldā :) Kā arī kaut kur treniņos pa ceļam :)

 • papucis

  piedalīties skrienlatvija.lv seriālā laba doma, iegūto ir jānostiprina, bez tam, tas dod arī noskrien.lv reitinga punktus :) nez, kuram no uzdrošinājušamies gada beigās būs vairāk reitinga punktu? :)

 • piedaloties Latvijas pusmaratonos/maratonos ir arī VSK Noskrien reitings: http://www.noskrien.lv/reitings/noskrien-2011/ =) Tas tik tā, informācijai :)

 • Pievienojiet varoņiem šo vīru:
  Piedalījies četros Nordea maratonos:
  http://www.skriesim.lv/lv/public/person/view?identifier=12165
  un šogad pirmā vieta no Latvijas V60 grupā:
  226 Valentīns Panfjorovs LV 1950 V60 2 M 215 03:41:36,4 03:41:25,1 5:14 00:24:17.2 00:00:00.0 02:03:54.6 02:31:53.1 03:06:47.1 03:21:27.4 03:41:36.4

 • Kas šis ir par vīru?! :) Vai viņš ir mūsu klubiņā?

 • Andulis

  Mošķi, ieskaties biedru sarakstā. :) Man gan liekas, ka tur nebūs. Visādā ziņā – skaisti progresējis kopš 2008. gada. Biķernieku pusmaratonā man vēl izdevās ar pūlēm viņu apsteigt finišā, tad arī ievēroju. Nu vairs nekā. :/
  Secinājums – arī 57-58 gadu vecumā var SĀKT maratonista gaitas!

 • Aigars Aigars

  Apsveikumi arī no manas puses!
  Nu ko, varbūt kādreiz nākotnē ir vērts tēmēt arī uz augstākiem mērķiem?;)
  Nenomest kedas kautkur uz skapjaugšas un veiksmi arī turpmāk!:)

 • Vaivars

  Super :) Malači!

  Lai skrējēju gaitas nebeidzas jau šeit ;-)

 • izskatās, ka ar Katrīnu tiksimies xrace ceļos un neceļos :)

 • Katrīna Gatere Katrīna Gatere

  Daina, vismaz Dobeles posmā noteikti! ;)

 • […] uzņemtajiem dalībniekiem trīspadsmit izgāja uz startu un noskrēja. Par viņu startu, finišu un pusmaratona emocijām lasi aprakstā par “Uzdrošinies noskriet” pirmo sezonu. Tur atradīsi visus […]

 • Evija Evija

  Šajā video redzams kā noskrēju savu pirmo pusmaratonu:
  http://www.youtube.com/watch?v=tfNJIngGmU8

 • Super Evija, vienā klipiņā šī gada lielākie VSK Noskrien sasniegumi – Uzdrošinies noskriet un tu, kā arī šķiet visu krāsu tempa turētāji.

 • sm72 sm72

  Katram savu TV. Super!

 • […] gadā Nordea Rīgas maratonā tika rīkota akcija „Uzdrošinies noskriet,” kur nekad pusmaratonu neskrējušie uzdrošinājās un noskrēja pirmo reizi pusmaratonu. […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.