Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

VSK Noskrien akcija “Uzdrošinies noskriet”


Nešaubos, ka kādreiz esi skatījies uz tiem, kas skrien divas stundas no vietas un nodomājis – kaut es tā varētu. Tu vari un mēs palīdzēsim tev pašam sev to pierādīt. VSK Noskrien izsludina akciju – „Uzdrošinies noskriet.” Tās laikā mēs palīdzēsim desmit skrējējiem sagatavoties un noskriet savu pirmo pusmaratonu Nordea Rīgas maratona laikā 22. maijā.

Ja tu gribi noskriet pusmaratonu, bet nedaudz baidies, nav pārliecības par saviem spēkiem, vai arī īsti nezini, ar ko sākt un kā gatavoties, tad mēs tev palīdzēsim. Mēs uzskatām, ka pusmaratonu var noskriet jebkurš, vienīgi lielāka bauda no tā būs, ja pirms tam nedaudz sagatavosies. Speciālisti uzskata, ka desmit nedēļās var pienācīgi uztrenēties, lai spētu noskriet pusmaratonu.

VSK Noskrien šogad akcijā “Uzdrošinies noskriet” uzņems desmit pusmaratonu noskriet gribošus skrējējus, kas vēl nekad nevienās sacensībās pusmaratonu nav noskrējuši. Mēs palīdzēsim sagatavoties, izstrādāsim personalizētu treniņu plānu, dosim konsultācijas un atbalstīsim. Palīdzēsim noskriet kopā grūtākos treniņus un izstāstīsim par veselīgu uzturu. VSK Noskrien būsim tava komanda un nodrošināsim tev bezmaksas dalību Nordea Rīgas maratona pusmaratona distancē. Bet galvenais, mēs zinām, ka tu vari noskriet pusmaratonu. Mēs esam bijuši tieši tādā situācijā kādā esi tagad tu. Un esam noskrējuši.

Nordea Rīgas maratons ir lielākie skriešanas svētki Latvijā, kas 2010. gadā piesaistīja vairāk kā desmit tūkstošus skrējējus. Pusmaratona distancē pagājušogad finišēja 1866 startējušie. Tu šogad vari būt viens no viņiem.

Ko piedāvā akcija?

 • visas VSK Noskrien komandas atbalstu;
 • konsultācijas, padomus, pieredzi;
 • personalizētu treniņu plānu desmit nedēļām;
 • palīdzēšanu aizvadīt grūtākos treniņus;
 • bezmaksas dalību Nordea Rīgas maratona pusmaratona distancē;

Kādam ir jābūt tev?

 • gribošam noskriet savu pirmo pusmaratonu 22. maijā;
 • vismaz 18 gadus vecam;

Lai piedalītos šajā akcijā, tev līdz 3. martam ir jāaizpilda anketa un godīgi jāatbild uz tās jautājumiem. Desmit laimīgajiem, sākot ar 14. martu, būs jāsāk trenēties un viņi šogad noskries savu pirmo pusmaratonu. Pārējiem nav jāsaskumst, jo VSK Noskrien piedāvās treniņu plānus arī viņiem, forumā jebkurš var uzdot sevi interesējošu jautājumu par treniņiem, skriešanu, veselību vai labākiem apaviem. Kā arī VSK Noskrien savās rindās uzņem ikvienu. Mēs, iespējams, esam tieši tava komanda.

Pieteikšanās anketu var aizpildīt šeit.

Akciju “Uzdrošinies noskriet” konsultanti.

VSK Noskrien. VSK Noskrien ir virtuāla skrējēju komanda, kas apvieno vairākus simtus dažādu spēju skrējējus un skriešanas entuziastus. Mums ir tādi puiši un meitenes, kas skrējuši jau trīsdesmit gadus un noskrietos maratonus uz vienas rokas pirkstiem nesaskaitīs, un ir tādi, kas ir ceļā uz savu pirmo maratonu. Ir tādi, kas tieši savu pirmo maratonu vai pusmaratonu ir noskrējuši, pateicoties VSK Noskrien un pārstāvot VSK Noskrien komandu. Mums ir tādi, kas skrien ātri un ieņem pirmās vietas, ir tādi, kuri skrien sava prieka pēc un ir tādi, kas, lasot VSK Noskrien rakstus un diskusijas tūlīt, tūlīt ņems kedas un sāks skriet. Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.
Valērijs Žolnerovičs. Nordea Rīgas maratona pusmaratona distances rekorda īpašnieks. 2010. gada Nordea Rīgas maratona pusmaratona uzvarētājs. XXIX Olimpiādes spēlēs Pekinā dalībnieks 3000m/k distancē. Labākais laiks pusmaratonā – 1:05:38 (2010. gada maijs Rīgā). Nordea Rīgas maratonā 22. maijā iespējams aizstāvēs rekordu.
Renārs Roze. 2010. gadā uzrādījis labāko gada rezultātu maratonā starp Latvijas sportistiem, pie tam – skrienot maratonu pirmo reizi mūžā . Latvijas orientēšanās izlases kandidāts. Pasaules čempionātā un Pasaules kausa orientēšanās vairākkārtējs dalībnieks. Labākais laiks pusmaratonā – 1:09:38 (2009. gada septembris Valmierā), labākais laiks maratonā – 2:26:19 (2010. gada novembris Florencē). Nordea Rīgas maratonā 22. maijā skries pusmaratonu treniņu režīmā kopā ar akcijas dalībniekiem.
Lauma Čerņevska. Var noskriet pusmaratonu Rīgā, Briselē, Anglijas piekrastes kalnos un 50km Siguldā. “Uz garām distancēm galvenais ir noskaņoties psiholoģiski. Ka tas ir iespējams. Pārējais ir tikai piedeva. Sākumā vēl nesaproti, uz ko esi parakstījies, bet, jo vairāk skrien, jo labāk saproti, ka tā distance nemaz nav tik gara, kā biji iedomājies. Protams, brīžiem vajag kārtīgi saņemties, lai turpinātu, bet ar apziņu, ka nav, kur steigties un visa diena priekšā, var daudz ko izdarīt.” Labākais laiks pusmaratonā – 1:52:29 (2010. gada oktobris Briselē). Nordea Rīgas maratonā 22. maijā skries pusmaratonu.
Edgars Rencis. Savas pirmās sacensības aizvadīja tieši Nordea Rīgas maratona minimaratona distancē 2008. gadā. Pagājušogad piedalījās jau vairāk kā 50 dažādās sacensībās, un, kopš skrien, ir pieveicis sešus pusmaratonus. „Cilvēka spējām nav robežu, jo mēs visi esam dzimuši, lai skrietu, tikai lielākā daļa no mums šīs spējas negrib izmantot!” Labākais laiks pusmaratonā – 1:34:35 (2010. gada oktobrī Ozolniekos). Nordea Rīgas maratonā 22. maijā skries pusmaratonu un centīsies to izdarīt ātrāk nekā 90 minūtēs.
izturibai.lv. Akcijas laikā konsultēs par uzturu treniņos, pēc treniņiem un sacensībās. Intresentiem būs iespēja izmēģināt papildus sporta uzturu (enerģijas dzērienus un želejas) gan treniņos, gan sacensībās.

Pieteikšanās anketu var aizpildīt šeit.

28 komentāri rakstam VSK Noskrien akcija “Uzdrošinies noskriet”

 • […] This post was mentioned on Twitter by Signis Vāvere, Profil Sport and Kristīne Eglīte, VSK Noskrien. VSK Noskrien said: Gribi noskriet savu pirmo pusmaratonu? Palīdzēsim. http://tinyurl.com/6ghypel […]

 • rinaldsl rinaldsl

  Laba palīdzība, lai interesentiem veicas. Mans plāns pagājušogad bija noskriet 3 reizes nedēļā pa 12-16 km un rezultāts pusmaratonā 1:35:28. Mans pirmais un pagaidām vienīgais pusmaratons. Ļoti labi kombinēt skrējienu ir ar piem., futbolu un basketbolu, kas attīsta citas muskalatūru grupas, un neaizmirst riteni, teiksim aizbraukt dažreiz līdz Jūrmalai nopeldēties.

 • rinaldsl, par ieteikumu kombinēt ar basketu/futbolu un citiem visai traumatiskiem sporta veidiem atļaušos nepiekrist! Aizliegt pavisam to darīt … grūti, bet mums ir pietiekami daudz piemēru, kad gatavojoties visai atbildīgam startam dabūn pamatīgu traumu … Katrā gadījumā, jābūt ļoti uzmanīgam!

 • rinaldsl rinaldsl

  Piekrītu risks ir liels nodarboties paraleli ar šiem sporta veidiem, bet ja izdodas iziet bez traumam, tā ir laba bāze.

 • Armands85 Armands85

  Vai ir jau kads pieteicies? :)

 • Patreiz ir pieteikušies 14 skrējēji.

 • Didzis Didzis

  Rinald,tas ir šausmīgi liels risks – spēlēt basi vai fuci.No savas pieredzes varu teikt,ka traumas – lielākas vai mazākas ir neizbēgamas,to gan nevienam nenovēlu.Pats jau arī reizēm joprojām uzlaižu basi,bet nu šausmīgi piesardzīgi gan.Tagad,pirms kārtējā maratona gan atskos no šā kārdinājuma.

 • rinaldsl
  23/02/2011 at 16:54
  Piekrītu risks ir liels nodarboties paraleli ar šiem sporta veidiem, bet ja izdodas iziet bez traumam, tā ir laba bāze.

  Par kaadu baazi Tu runaa?:)

 • rinaldsl rinaldsl

  Neesmu nekāds eksperts šajos jautājumos, bet stāstu no savām pašsajūtām. Skriešanas treniņu metodikā un visos sīkumos neesmu nekad iedziļinājies. Futbols, basketbols, riteņbraukšana (lekšana, sitieni, tuvcīņa, sprints..) tas viss galarezultāta man uzlabo spēku kājās un vispārēji ķermenim.
  Protams, ja ir vēlmes tiekties uz augstākiem rezultātiem ar sporta veidiem nekas nesanāks, ir attiecīgi jātrenējas.
  Bet par saviem rezultātiem nesūdzos, lielāko daļu gada tikai nodarbojoties ar citiem sporta veidiem, skriešana sanāk faktiski tikai vasaras sezona un ar pārtraukumiem.

 • Cross-training, vai citi sporta veidi, kas trenē izturību pat tiek ieteikti, lai kliedētu vienmulību skrienot. Bet, arī priekš manis diemžēl, tie ir riteņbraukšana, nūjošana, peldēšana, slēpošana. Tādi, kur kustības ir līdzīgas skriešanai. Basketbols un futbols strādā uz citām grupām un sirds izturību netrenē. Lai arī, darbošanās svaru zālē varbūt tiešu ietekmi uz skriešanu nedos, bet toties maratona pēdējos kilometros būsi stalts un stiprs. Bet, jebkura fiziska aktivitāte, ja vien pats tajā jūties labi un netraumējies, ir apsveicama. Zinu tādus futbolistus un basketbolistus, kas netrenējas skriešanā, bet pusmaratonu skrien ātrāk nekā es. Un pēc kārtīgas ballītes.

 • Ak, nu kāpēc šāda akcija netika rīkota gadu iepriekš, kad es NRM skrēju savu pirmo pusīti?!… :(

 • Minikin, skaties no pozitīvās puses – tagad nav problēmu ar dz.dienu dāvanām! :D

 • Es tik tā :)
  Patiesībā izskatās pēc ļoti foršas akcijas. Ieteiktu tiem, kas gatavojas (vai vēl negatavojas) savam pirmajam pusmaratonam, nevilcināties un pieteikties. Pirmais pusmaratos ir neaizmirstama, fantastiska pieredze/piedzīvojums. Turklāt, ja tiek piesaistīts tik labs atbalsts, es domāju, ka ir vēl patīkamāk un satraucošāk pievarēt savu pirmo pusīti :)

 • druupijs druupijs

  jaa, pirmais pusmaratons tieshaam kas neaizmirstams: man tas likaas kaut kas paardabisks-gandriiz kaa skreejiens uz izdziivoshanu :D jo neko iisti par treninjiem nezinaaju..vnk bija meerkjis jebkaa tikt liidz finisham- laikam taadeelj , ka veel nebiju vsk Noskrien komandaa ;)

 • Lauma laumiic

  druupij par pirmo pusīti es tev piekrītu :) es savu pirmo pusīti skrēju kopā ar startā iepazītiem puišiem – kopmānijā jautrāk un galvenais bija tikt līdz galam ar vienalga kādu finiša laiku.

 • Patreiz ir pieteikušies 29 skrējēji. Interesanti, ka pusmaratonu pirmo reizi pārsvarā grib noskriet meitenes.

 • Vizbuliite Vizbuliite

  …un kā ar atbalstu tiem, kuri NRM gatavojas noskriet savu pirmo maratonu? :)…

 • Tiem jau būtu jāskrien melnu muti. Un tici man, VSK Noskrien būs arī maratona distancē un pirms starta izdalīsim nozīmītes un safotogrāfēsimies, tā kā viss būs tā pat kā pagājušo gadu un noskriesi.

 • Hmm, bet vai būs kāds atbalsts arī tiem, kas mēģinās noskriet savu 9. pusmaratonu?

 • OreMan, es Tevi atbalstīšu, nesatraucies! :D

 • Mazzinsh

  par to sieviešu īpatsvara lielumu – man domāt, ka tas tāpat kā sievietes prasa ceļu, ja apmaldās, savukārt veci – censas paši tikt galā:) Domāju, meitenes arī “atkritīs” vairāk, dzeki visticamāk, kuri uzsāks, tie arī noskries.

 • Tas nu gan ir visai labs stereotips … sievietes šajā jomā ir aktīvākas … “dod tik viņām vaļu”, ne tādus vien kalnus gāzīs!

 • druupijs druupijs

  Laimiic shajaa lietaa noteikti vareetu ko piebilst,vai ne? :D

 • druupijs druupijs

  t.i laumiic (atvainojos par pareizrakstiibu :P )

 • Andulis

  Mošķi, vai vari minēt kādus faktus, kas apstiprinātu sieviešu lielāko aktivitāti? ;) Konkrēti pusmaratonā, vai arī garajās distancēs vispār.

  Protams, es tikai priecāšos, ja NRM-2011 garie gabali izcelsies ar daiļā dzimuma neparasti lielu līdzdalību! :)

 • Lauma laumiic

  hi, hi. man jau īsti nav ko piebilst. kad akcija noslēgsies, tad arī visu redzēs, kas ir un kas nav aktīvs :)

 • Dzimumstereotipu kultivēšana nav īpaši pozitīva lieta. :) To jau tāpat ir pārāk daudz, turklāt pārsvarā diezgan bezjēdzīgi…
  Cilvēka spēja/apņēmība noskriet pusmataronu vai jebkādu citu garu/pusgaru distanci nav atkarīga no dzimuma, bet gan no cilvēka rakstura īpatnībām, kā arī virknes citu gan ārēju, gan individuālu faktoru. ;)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.