Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

G2E. No Glāzgovas uz Edinburgu

G2E ir tipisks taku skrējiens. Plakans. Ar vienu noskrējienu (startā no kalna-kalniņa) un vienu kāpumu distances vidū.

Tas ir skotu skrējiens ar visām no tā izrietošām sekām:
1. viņi nemāk runāt angliski (mūsu izpratnē);
2. viņi nepazīst termometru – es skrēju ar 2 garajiem krekliem (termo un pabiezs sporta), atšķirībā no pāris skotiem, kas skrēja bezroku krekliņā un, protams, šortos;
3. viņi skrien gar kanāla malu, atšķirībā no latviešiem, kas skrien gar šoseju.

Union kanāls nav ne upe, ne kanāls mūsu tradicionālā izpratnē. Tas ir tradicionāls skotu kanāls. Mēs būvējam tiltus, lai ceļš varētu šķērsot upi. Distancē arī bija daudz tiltu – lai kanāls varētu šķērsot ceļu (tiesa, bija daži tradicionālie tilti pāri kanālam). Mums upes tek pa ieleju, zemākām vietām. Skotiem kanāls (pārsvarā) tek pa uzbēruma augšu (abās pusēs dambji) – skats skrienot kā pa kalna kori.

Pievienoju pāris bildes, paņemtas no interneta.

Lielākie šoka momenti – kanāls šķērso strauju upi (pa tiltu) vai 6 joslu maģistrāli (pa tiltu).

a3

a1

Takas segums – 40% smalku akmentiņu sapresēts asfalts, dažviet betona bruģītis, 50% dažādas kvalitātes noblietēta plakana taka (ar akmentiņiem, peļķēm un dažviet slīdīgiem dubļiem). Dubļi gan nelieli – čības paliek netīras, bet pēdas sausas. Starp peļķēm var izlaipot.

a2

Laiks tipiski skotisks – pirmās 6 stundas nomācies, bet nelīst, pēc tam drusku līst, vēlāk stipri līst, pierimst, atkal līst. Kad finišēju, lija stipri.

Par manu skrējienu. Nosolījos sev skriet mierīgi. Nesanāca. Kāpēc skriet lēnām, ja ir spēks skriet ātrāk. Līdz 35. kilometram skrēju vienmērīgi ātri (no 10. līdz 35. kilometram apdzinu 19 skrējējus). Pēc 35. kilometra (otrais kontrolpunkts) uztaisīju 5 min pauzi. Sapratu, ka esmu piekusis. Sāku skriet 30 s/km lēnāk. Pēc 50. kilometra noplīsu – sāku iet-skriet (300m eju, 2.7km skrienu). Mani apdzen skrējēji, es apdzenu skrējējus. Pēc 60. kilometra attiecība mainās jau uz 400m eju – 1600m skrienu. Arvien biežāk es apdzenu kādu grupiņu, mani apdzen, jo lielai daļai mana tempa skrējēju līdzīga iet-skriet taktika, tikai intervāli dažādi. Beigās jau pāreju uz intervāliem 500m iet-1000m skriet. Pāris kilometrus pirms finiša nolemju finišēt svaigs ar prieku, tāpēc mani pēdējā jūdzē apdzen vairāki skrējēji (es raiti soļoju). Pēdējos 200 metros uztaisu šovu ar nedaudzo skatītāju uzkurināšanu un dubulto finišu (finišēju divreiz, lai prieks gan man, gan skatītājiem būtu lielāks).

Secinājumi – tiem, kam patīk skriet ilgi, ar baudu, kam patīk skriet pa meža takām vai lauku ceļiem, bet nepatīk kalni un džungļi, obligāti jāizbauda šis skrējiens. Atmosfēra fantastiska. Satiktie cilvēki (skrējēji, kas savā nodabā paskrien pretī gar kanālu, vai vienkārši staigā) novēl veiksmi un izdošanos.


Piezīme. Aivars703 baudīja skotu kanālu distanci 10:43:55. Citi latvieši gan finišēja pirms viņa, izcīnot uzvaru, gan apmierinājās ar lielāko daļu trases.  Rezultāti

16 komentāri rakstam G2E. No Glāzgovas uz Edinburgu

 • LaimaZ LaimaZ

  O, pirmo vietu paņēmis Ruslans no Liepājas! Forši.
  Vispār ļoti burvīgs apraksts. Tik skaisti skati uzburti. Gribētos skriet un izbaudīt ko tādu, ja es tagad skrietu vairāk kā 10 km vienā piegājienā. Feins paskrējiens.

 • Lasma3 Lasma3

  Apsveicu ar finišu nelatviskā pasākumā! Paldies par jauko stāstu.

 • Inga_K Inga_K

  Tie kanāli tādi visai aizraujoši. Pats pasākums arī izklausās jauks. Varbūt nākošgad, vai kādu citu gadu jābrauc izmēģināt.

 • guncha guncha

  Secinājums: Ultrām ir jāgatavojas ( ar 5-10km skrējieniem uz trenažiera būs par maz), un jāskrien, kad esi tam gatavs, nevis jāmokās, lai kādam pierādītu, ka vari aizčāpot no punkta A uz punktu B bez ĀMP iejaukšanās :)
  p.s. Ruslans gan zvērs, šogad ne to vien no viņa var sagaidīt. :)

 • Andulis

  Guncha arī no tiem, kam slinkums baudīt par visu naudu… :)

 • sandalman sandalman

  Taa nu gluzhi nav, ka Aivars703 butu skrejis tikai uz lentas. Shogad tak saskrejis vairak kaa 500 km. No savas pieredzes zinu, ka sakot ar apmeram 30-to km no “mokām” izvairities nevar. Tiesa, lielaka treninu baaze lauj taas vieglak paarvaret (un atrak pabeigt distanci:). Ja esi ticis lidz galam, gandarijuma sajuta vien ir to verta! Pat to priecajos kopaa ar Aivaru. Atbrauc uz Vashingtonu – C&O Canal trail arii ir loti forsha.

 • Didzis Didzis

  Labais !
  Katram savs – citam svarīgs rezultāts,citam piedalīties un izbaudīt.
  Galvenais finišā laimīgs un smaidīgs !

 • Andulis

  Sandalman, ja domāts http://cocanal100.com/general-information.php, tad šo tiešām varētu septiņisimtitrešajam ieteikt kā nākošo :)

  Sāk izdalīties skrējienu apakšgrupa – kanālu ultras :) Ja atceramies arī neseno Canalathon, ko pieveica Uģis D.

 • paldies, ka uzrakstīji. Bija interese, tagad tā ir apmierināta.Un 85, cik tur, kilometri ir baigi daudz, lai tas guncha iet galīgi ar saviem secinājumiem…

 • sandalman sandalman

  Anduli, jaa taa ir viena iespeja. Cits variants ir “JFK 50 Mile”. Tur dalja trases iet pa Apalachu taku. Galigi nezinu kaa shiis ultras koteejas starp skrejejiem.

 • Braucam nākamgad.

 • Ugisdatavs Ugisdatavs

  Slava uzvarētajam Ruslanam! Aivar septiņsimt trešais, es pirms nedēļas skrēju vienu citu kanālu ultru pārsimts kilometrus uz dienvidiem pie Mančesteras! Canalathon no Sowerby bridge. Un mūsu laiks ir pārsteidzoši līdzīgs – manējais ir 10:43:40, tā ir gluži vai telepātiska sakritība! Kā jūs trīs latvieši sagadījāties kopā tik tālu no mājām?

 • ruslinx nu gan zveers

 • Andulis

  Uzvarētāja iespaidi lasāmi ŠEIT.

 • july july

  Aivar, apsveicu!Un paldies par rakstu.

 • Margo

  Ruslans – vislabakais! Es ticu uz tevi! Tu esi stiprs un izturīgs! Mīlu tevi!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.