Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Koptreniņš “Latvijai 95″

LV95_01

Šo pašu svētāko
Tu neaizmirsti:
vai celies debesīs,
vai jūras dzīlēs nirsti,

vai draugu pulkā
dali savu prieku,
vai viens pats satiecies
ar pretinieku –
Tu esi Latvija!/ Ojārs Vācietis/

 Viss sākās ar ideju par simbolisku pasākumu 18.novembrī par godu mūsu valsts 95. dzimšanas dienai. Laikam ritot sazīmēta karte Latvijas karte Rīgas robežās un izvēlēts jauns datums 17.novembris, lai nepārklājās ar citiem svētku pasākumiem un skrējieniem.

 Kuks atskaite par “robežu stāvokli”:

– Rīgas līča austrumu puse – pa smuko pāri Vairoga pārvadam.

– Igaunijas robeža (Vairoga pārvads – Čiekurkalns – LSPA)  – jārēķinās, ka Čiekurkalnā mazās ieliņas bez ietvēm, bet satiksme nebija diezko intensīva. Pēc sliedēm mazliet nojaucu maršrutu un līdz Krusta baznīcai aizskrējām gar Ropažu ielu nevis gar pašām sliedēm. No Krusta baznīcas gan normāls zemes ceļš gar sliedēm līdz LSPA.

– Krievijas robeža (LSPA-Biķernieku iela)  – Šmerļa ielas veloceliņš un S.Eizenšteina ielas ietve  – nekādu problēmu.

– Baltkrievijas robeža (Biķernieku iela – Dzelzavas iela) – jāņem vērā, ka Biķernieku/Ulbrokas ielas krustojuma Purvciema puse ir norobežota ar barjeru (Amerikas auto stūris), tāpēc krustojums jāpārvar vai nu pa luksoforiem (ja tālāk vēlas skriet pa Ulbrokas ielas ietvēm) vai jāpaskrien mazliet uz centra pusi pa Biķernieku ielu un tad jāmēģina tikt tai pāri iepretī Stigu ielas galam. Pati Stigu iela ir bez ietvēm, bet brīvdienā satiksme nebija diez ko intensīva un mums vajadzīgajā virzienā gar ielas malu ir taciņa/nomale pa kuru var skriet.

– Lietuvas robeža 1 (Ulbrokas iela – G.Astras iela) – nonākot pie Lielvārdes ielas, jādodas iekšā pagalmos. Arī te īsti neizdevās pieturēties pie precīzi iezīmētā maršruta, bet divi “īkšķa likumi” pa iekšpagalmiem jālavierē cauri tā, lai neizskrietu ne uz Dzelzavas, ne uz Lielvārdes ielas; ārā jācenšas ieskriet pie Mēbeļu nama krustojuma. Paši iekšpagalmi kā jau pagalmi (daudz noparkotu mašīnu), bet bīstamas bedres īpaši nesastapām (šur tur pat svaigs asfalta klājums uz ietvēm bija).

– Lietuvas robeža 2 (G.Astras iela – t/c Minska – A.Deglava tilts) – līdz “Minskai” bez problēmām, pēc tam pa mazajām ieliņām mazliet sanāca pamaldīties. Es nākamreiz izvēlētos Vējavas – Mārcienas – Purvciema ielas. Arī te mazajām ieliņām var nebūt ietves un arī bedru nedaudz vairāk (īpaši gar “Minskas” aizmuguri – arī mašīnu vairāk). Pie Deglava tilta – jāorientējas uz augšā tikšanu pa kāpnītēm. Labāk jau laicīgi no Purvciema ielas nogriezties uz kāpnītēm pa taciņu, nevis aizskriet līdz Braslas ielai un tad pa tilta apakšu paskriet atpakaļ, lai izlīstu cauri sētai un tiktu pie kāpnēm.

– Lietuvas robeža 3 (A.Deglava – Avotu – E.Birznieka – Upīša – LZA) – diezgan vienkāršs posms, padaudz luksoforu, laicīgi jācenšas pārkārtoties uz vajadzīgo ielas pusi.

LV95_04

– Lejaskurzemes jūrmala (LZA – Centrāltirgus – Brīvības piemineklis)  – cepuri nost optimistiem, kuri brīvdienas priekšpusdienā centīsies izlocīties starp tirgus būdiņām (lai no ziedu tirgus tiktu uz stacijas tuneli) – tas bija jautri jau skrienot divatā, lielākā barā – būs jautrāk! Dzelzceļam pa apakšu izskrējām caur tuneli Stockmann pusē un tad pa jaunāko pazemes tuneli uz kanālmalu. Sākotnējā maršrutā zīmēts, ka gar kanālu jāskrien pa Operas pusi, bet es ieteiktu līdz Brīvības piemineklim skriet pa kanālmalu starp kanālu un Raiņa bulvāri – būs dabiskāka sajūta, ka jūra ir pa kreisi :D Šajā posmā dzima arī ideja, ka tirgū var iegādāties kādu ziedu pušķi, kuru skaisti nolikt pie Brīvības pieminekļa – garām tāpat jāskrien!

– Pāvilostas posms (Brīvības piemineklis – Esplanāde – Skanstes iela) – cauri Esplanādei es ieteiktu no Raiņa pieminekļa nospraust kursu uz Elizabetes/Kr.Valdemāra krustojumu un Mākslas muzeju apskriet no labās puses – smukāka piekrastes līnija sanāks. Pēc tam tālāk jācenšas atrast Skonto halle – ieliņas brīvdienā diezgan brīvas.

– Augškurzemes jūrmala (Skanstes iela) – mierīgi pa veloceliņu gandrīz līdz pašam Skanstes ielas galam. Pa labi jānogriežas iekšpagalmos pa vidu starp Zirņu ielu un Kr.Valdemāra ielu. Tad caur pagalmiem nedaudz vairāk turoties pa kreisi, taču tā, lai izskrietu laukā nevis pie Valdemāra Rimi, bet pie Statoil.

– Rīgas līča Kurzemes puse (Pērnavas iela) – no Kr.Valdemāra ielas Statoila kā uzsākam skriet pa Pērnavas ielu (OK, tur tā vēl saucas Zirņu iela, pēc tam Senču iela…), tā arī skrienam kamēr 2x tiekam pāri tramvaja sliedēm (11. un 6.maršruta). Čaka/Pērnavas stūrī esošo Statoil varam apskriet gan no labās (tad uz Zemitānu tilta tiekam augšā pa ietvi no paša gala) puses, gan no kreisās puses (tad uz tilta augšā jātiek pa kāpnēm).

– Jūrmala un Rīga (Domina – VEF – Vairoga pārvads) – no tilta lejā noskrienam pa kāpnēm pirms Dominas, apskrienam apkārt Dominai pa kreiso pusi (bija ideja izskriet cauri Dominai – tas ir izdarāms) un pa Bērzaunes ielu tiekam līdz Brīvības ielai. Brīvības ielu pārvaram pa tuneli iepretī VEFam un gar Elkor Plaza aizskrienam līdz luksoforiem, lai tiktu pāri G.Zemgala gatvei un nokļūtu pie VEF Kultūras pils.

– Apsveicu, Jūs tikko esat apskrējuši “apkārt Latvijai” mērogā 1:70 (apmēram)!

LV95_02

Īsumā – kas, kur, kad:

Datums: 17.11.2013

Starta laiki: 8:30, 11:30, 14:30.

Vieta: Mākslas muzeja apkārtne, ar vārdiem – K. Valdemāra un Elizabetes stūris.

6:34 – startēšu pēc stundas ap 7:30 Alfas tuvumā. Skriešu pretēji pulkstenim, ceru, ka kādu no grupām satikšu. Būšu melnā ar zilu cepurīti, kurš visu laiku skatīsies rokaspulkstenī navigāciju Latvijas robežai.

9:47 – 8.30 startējis labs pulciņš!!! Saskaitīju 24.

12:17 – Bijām kādi 27+2, kas mazliet lēnāk skrēja, bet pret otro vairāk kā 40 cilvēku pūli mēs bijām nieks.

12:35 – Ceru ka būs arī kāds kas sastāda kompāniju uz 14:30.

14:30 – Diezgan neierasti, ka pie +10C biju vienīgais tikai T-kreklā skrējējs.

14:14 – Lieliska ideja, ideāls izpildījums. Burvīgs pasākums, paldies visiem, kas sastādīja kompāniju un ēda vīnogas, un visu cieņu tiem, kas turpināja otro apli un varbūt vēl vairāk!

15:03 – Fārmklubs arī veiksmīgi sazīmēja Latviju. Laika ziņā, mierīgā solī – 5:18. Dažs pārspēja pats sevi, noejot personīgo garāko distance. Apsveikumi un paldies lieliskajai kompānijai!

15:10 – Arī otrās grupas lēnais gals finišēja. Trešais starts par kādam 5 min. nokavējām. Un visi tik ātri izklīda, ka palika tāda mazuma piegaršā. Tāpēc “Skrundā” tiek izziņots staro Rīga jaunākais punkts – “Starojošais skrējējs” Punkts atvērts no 18:00. Sīkāks info no būs drīzumā no kaimiņa Kristapa. Kaloriju atgūšanai būs Čingona pankūkas un būs kartupeļu pankūku variācijas manā izpildījumā.

15:37 – Kas dzimis rāpot – nav lemts lidot. Diemžēl daiļajām zemu lidojošām dāmām kompāniju neizdevās sastādīt. Skrēju tempā 6:30, paliku viens, noplīsu … un iekāpu autobusā. Izdevās pievarēt tik 38km. Jebkurā gadījumā lielisks pasākums – MŪS IR DAUDZ un MĒS ESAM SPĒKS.

LV95_03

15:39 – Ak, bija forši, paldies visiem, kas skrēja otrajā aplī!

15:48 – MALAČI. lai gan es tik mazu gabalu pieķēru ar ričuku. Tomēr varēja sajust skrējējos padarīta darba sajūtu ar uzviju.

15:49 – Reāli labais!!! Paldies idejas autoriem un izpildītājiem!!! Nācās arī mazliet šķērsot Krievijas robežu. Mājupceļā šķiet, ka atjozu līdz Gotlandei. Aizsūtīju bērnu pēc kūkām un tuvējo Maksimu un šī nopirkusi putnu torti….

16:01 – Man patika tas dzērājs, kas ar vaļā šņabi kādu metru pie Sporta Akadēmijas paskrēja līdzi.

16:30 – Man liels prieks par visiem dalībniekiem un par tiem, kas vēl trasē. Īpašs prieks par tiem cilvēkiem, kas šodienas skaistajā skrējienā veica sava mūža garāko distanci. Priecīgus svētkus visiem!

16:54 – Tas ir paveikts, sajūta superīga! Ja godīgi – nebija viegli, reizēm iedomājos par mūsu mēra kungu un sapratu, ka līdz zvaigznēm vēl tālu, bet vai tāpēc baidīties no ērkšķiem. Esot kopā var paveikt vairāk kā pats domā! Paldies visiem otrā apļa līdzskrējējiem un līdzvilcējiem!

17:00 – Paldies visiem par kompāniju otrajā aplī un piedalīšanos skrējienā. Koptreniņos ir spēks.

17:00 – Lieliska diena! Paldies otrā apļa skrējējiem par jaukajām emocijām un burvīgo kopības sajūtu. Priecīgus svētkus!

17:08 – Patiesi lielisks pasākums! Un jūs visi, kas skrējāt – jūs esat tik forši!

17:15 – Interesanta ideja, ļoti aizraujošs izpildījums. Man patika. Parasti pirmssacensību dienā vai nu neskrienu vispār vai noskrienu kādus pāris kilometrus. Šoreiz jauns eksperiments – redzēs, kā rīt Rembatē skriesies.

17:56 – Paldies otrā apļa kuplajam pulkam- ar jums izturējām līdz VEF kultūras pils tiltam- kopības sajūta fantastiska! Tā kā man un Oksanai šis bija pirmais tik garais maršruts (bez īpašas gatavošanās), tad turpinājums bija divatā- iekļāvām maršrutā arī kioskus, nelielas atelpu pastaigas, fotosesijas, pat telefona lādēšanu, puķu pirkšanu un to nolikšanu pie Brīvības pieminekļa. Taču mēs to paveicām!!! Skaista Latvija Latvijai dzimšanas dienā! Priecīgus visiem svētkus!

LV95_05

18:31 – Atkārtošos jau, taču arī gribu pateikties otrā apļa skrējējiem – par jūsu pulka kuplumu! :) Kā varbūt varēja manīt, biju visai norūpējies par orientēšanos trasē, taču šis jautājums atrisinājās necerēti labi. Varēju vienkārši jozt pakaļ mugurām, izvēloties pievilcīgākās, tad pamainot pret interesantākām.. pēc tam atkal otrādi. Vai ir kādas ziņas par visu 95 km skrējējiem?

p.s. runā, ka viens skrējējs pieveica arī visu 95km distanci.

19:44 – Paldies 3. apļa skrējējiem sniegbaltītei un 6 rūķīšiem par kompāniju. Lielisks mans pirmais skrējiens ar @noskrien.lv.

22:34 – Paldies idejas autoriem, visiem skrējējiem un MRX par bildēm!! Šis bija mans līdz šim garākais un arī iedvesmojošākais skrējiens.

22:52 – Lai daudz spēka un optimisma rītdien trešā apļa dalībniekam JanisG! Ieradās un noskrēja! Iespējams ka pirmo reizi ko tādu, bet pēc rakstura spriežot, tas tikai sākums.

01:52 – Paldies Marekam par foto un montāžu! Iedvesmojoši. Man bija patiesi fantastiska sajūta sajust ka skrienu kopā ar vēl tik daudziem gan zināmiem, gan arī nezināmiem cilvēkiem. Sen nekas tāds nebija piedzīvots. Un arī prieks par tiem, kas šodien aizskrēja tālāk nekā jebkad to bija līdz šim izdarījuši. Un prieks arī par mazo pasvinēšanu pēc skrējiena. Kā jau katrs kurš devās projām teica – Paldies par kūkām! Dienas prieka pietiks vēl ilgam laikam ziemas mēnešos.

11:29 – Paldies, bija tiešām lieliski! Arī man pirmie tik daudz un vienā reizē.

LV95_06

Rezumē: Apkārt mini Latvijai kopā vai atsevišķi, vai tikai veicot kādu daļiņu no tuvējas robežas veica vairāk kā 50 skrējēju. Tādējādi kopsummā vairākas reizes pieveicot arī visu lielo Latvijas robežu.

17 komentāri rakstam Koptreniņš “Latvijai 95″

 • Hiēna essnee

  Ideāli! Vēl ilgi atcerēšos šo pasākumu! :)

 • Rozamunde Rozamunde

  Ko tādu neiespējami aizmirst! Atceroties atkal smaids līdz ausīm :) Kāda nejauša pretīmskrējēja tika viegli pārliecināta mainīt virzienu paskriet kādu gabalu ar mums, priecīgais pārsteigums tantīšu acīs LSPA tramvaja pieturā saņemot Latvijas karoga lentītes, piespiedu Krievijas robežas šķērsošana, lēkšošana pakaļ pārējai grupai un tās panākšana, cilpošana caur pagalmiem, kamēr sāka jau likties, ka kāds mūs vazā aiz deguna un ved uz riņķi vien… Tirgus, Brīvības piemineklis, finišs mirklī, kad startēja 3.apļa skrējēji.

 • Varbūt visus neizdevās saskaitīt, kad skrēja lejup pa Zemitānu tiltu (kartē Rīga), taču 58-59 bija noteikti.
  Trešajā aplī bija Baiba ar septiņiem rūķīšiem, no kuriem viens aizlaidās pie Dominas, jo viens aplis bija jau noskriets. Vēl bija divu dāmu veloeskorts. Pirmajā aplī bija skrējēji, kuri šeit nav reģistrēti. Zināms, ka maršruts tika skriets arī 18. novembrī un runā, ka tie, kas netika svētkos, organizēsies Rīgas virzienā kādās brīvdienās, lai nodarītu dvēselei mieru

 • Rozamunde Rozamunde

  Ak Martai prāts nav mierīgs? Bet viņai jau ar apli būs pa īsu :)

 • klara-lido klara-lido

  Paldies idejas autoram,kas uztaisīja to karti!!īpaši pa tiem māju pagalmiem,kur varēju izlikties,ka nesaprotu kur jāskrien un skatīties izmisīgi kartē :D
  Es noskrēju tieši 18.novembrī, distanci veicu vientulībā un pirmo reizi ko tik garu,bet ieraugot savu auto, kas kalpoja kā finiš, man no kamola kaklā pilnīg elpa aizsitās un acis mitras palika :)

 • edGars

  nu, ziniet, prāts nemaz mierīgs nav arī man :)

 • Vot šis man likās ideāls pasāciens 18. novembrim skriešanas entuzjastiem… Ceru, ka nākamajā gadā būs kas līdzīgs! Paldies orgiem!

 • girtkaz girtkaz

  Lieliska kompānija un skaisti pavadīta svētku diena. Paldies par lieliski noorganizētu pasākumu!

 • JanisG

  Paldie… :)

 • Lielisks skrējiens! Paldies 6 (sākotnēji 7) rūķīšiem par kompāniju!! :)
  Fantastiski pacilājoša svētku sajūta jau ar pirmajiem soļiem Latvijas kontūrā, līdz pat svētku noslēgumam!
  Šāds skrējiens jāiedibina kā tradīcija! :)
  Vakar (18.nov.) katru mirkli cerēju, ka to kādā mirklī pieminēs ziņās.. Manuprāt, ir tā vērts un tāpēc – uzdevums nākamajam gadam skaidrs!! ;)

 • Labinieks Labinieks

  Super, paldies visiem, bija patiešām prieks skriet ar Jums visiem. Pirmā apļa kopbildes arī ir kaut kur pieejamas?

 • BeLinda Lindams

  Viena ir Facebookā – pie Mildas kad bildējāmies. http://ej.uz/fbLV95
  Pārējās vēl nav augšuplādētas.

 • BeLinda Lindams

  Dažas bildes no 1.apļa http://sdrv.ms/1h18Ibp

 • Imants A. Imants A.

  Kopbildes startā un pie Brīvības pieminekļa. Kā arī īss video no trases.
  https://plus.google.com/u/0/photos/108311601977864459418/albums/5948063883777117457

 • eees eees

  Paldies par bildēm un šo lielisko koptreniņu!

 • voļda voļda

  Riktīgi Latvijas patrioti- cepuri nost:))

 • Manā fotopūrā arī ir mazliet hronikas annālēm. Par vienotu Latviju! http://bit.ly/noskrienLatviju

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.