Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējēja. Bembelāts

guna

Reizēm pietiek tikai ar šķietami maznozīmīgu sīkumu, lai lietas notiktu. Tā janvāra trešajā nedēļā cieņas cīņā “minikin pret Bembelāts” komentārs “Te prasās pēc kāda basa kilometriņa, ne?” bija kā dzirkstele baspēdu koptreniņam pa sniegu ar tam sekojošu mērkšanos āliņģī. Kad jāraksturo žūrijas izvēlētā janvāra Mēneša skrējēja, tad kāds saka: “Cilvēks kultūra, cilvēks skrējējs, cilvēks piedzīvojums.” Nevar nepiekrist – vēl pērnā gada nogalē pēc nedēļas askēzes viņa aizbrauc klases ekskursijā un noskrien gandrīz simtu kilometru un visas pārējās dāmas. Mēneša skrējēja janvārī – Bembelāts, kas šķiļ dzirksteles, ko pēc tam dzesēt āliņģos.

OMG
 • OMG baskaajis
 • sāka skriet - 09/01/2009
 • noskrieti - 16825 km, laiks - 1716:34:22 h
 • labākais maratons - 3:20:55 (Valmieras maratons - 15/09/2013)
 • 2024. gadā noskrieti 0 km
 • vidēji šogad 0 km/nedēļā
 • pēdējais sen ar 4.9 km
Renča skaitlis šogad - 0 (RS 1 vajag 1x vismaz 1km) RS90 - 0 (RS90 1 vajag 1x vismaz 1km)
Sportlat Endomondo Nosūtīt vēstuli

Tu netipiski gatavojies Pēdējās nakts 12 stundu skrējienam Igaunijā, kurā arī uzvarēji. Padalīsies pieredzē?

Ap Ziemassvētku laiku uz nedēļu aizmuku no visiem un visa uz vientuļu namiņu mežā, lai atpūstos. Šajā laikā atturējos no ēdiena, cilvēkiem, komunikācijas, pat grāmatām. Nodarbojos ar meditāciju, jogu, malkas sagādi, pastaigām, peldēm, rokdarbiem, dzīves apcerēšanu un tamlīdzīgām lietām. Jāpiebilst gan, ka šis pasākums nekādi nebija saistāms ar gaidāmo Pēdējās nakts sapni Igaunijā. Zinot, ka pēc šādas nedēļas organisms ir mazliet savārdzis, vairāk manās iecerēs Laulasmā mežos bija nodarboties ar izklaidēšanos un saviesīgo dzīvi, nevis skriet teju 100 kilometru. Laikam igauņu neuzceltā siltā telts ieviesa savas korekcijas, godīgi sakot, grūti pateikt.

Kur Igaunijā palika tie nepilnie 2 kilometri, lai finišētu ar apaļu 100nieku?

Tie divi palika Igaunijas mežā. Nebiju pietiekami motivēta; pēdējās trīs četras stundas gaidīju, kad igauņu Jana jeb otrā sieviešu vieta metīs mieru, lai es arī to varētu darīt. Parēķinot, ka viņa vairs mani nevar noķert, un vēloties Jaungadu sagaidīt siltās un tīrās drēbēs, 12 minūtes pirms finiša metu mieru.
pari_oglem

Peldes āliņģī, staigāšana pa kvēlojošām oglēm, joga… Kas tevi motivē?

Mana lielākā motivācija ir piedzīvojums un iespēja paraudzīties mazliet tālāk, nekā līdz šim esmu varējusi ieraudzīt. Jaunatklājēja gars arīdzan mēdz izspēlēt joku, radot ļoti daudz enerģijas un ziņkāres, kas tad arī dzen uz priekšu un liek piedzīvot arvien jaunas pieredzes. Iespēja uzzināt ko jaunu par sevi. Neremdināmā vēlme saprast vai sajust, kāpēc tā un nevis citādi.
Pirmo reizi āliņģī

Pirmo reizi āliņģī

Kādas vēl jaunas pieredzes iegūšana ir tavos tuvākajos plānos?

Gribu izcept savu pirmo kūku (līdz šim tikai raw / neceptās manā pūriņā, taču tagad man ir cepeškrāsns!). Ir viena iecere, kas saistīta ar vienu no maniem hobijiem, taču tā vēl nav tik nobriedusi, lai ar to dalītos. Vairākus gadus domāju par to, ka varētu iemācīties pareizi peldēt. Kādas jaunas takas vai ezera atklāšana. Uzšūt pirmos skriešanas svārkus. Ģimene.

Ja apgūsi peldēšanu, triatlons būs?

Man nepatīk sacensības ar velosipēdu. Neplānoju triatlonu.

Pārgājieni Latvijā. Interesantākais no redzētā un idejas.

Mana stihija ir jūra. Triju gadu laikā ir nostaigāta Latvijas jūras robeža. Interesantākais noteikti bija pārgājiens no Pāvilostas uz Ventspili, kad trīs dienas pavadījām vienkārši miglā. Interesanti un skarbi vienlaikus bija solo Braslas ekpedīcija no A3 līdz Gaujas ietekai. Pie Gaujas nonācu tik nogurusi, ka ņēmu un pārbridu pāri, telefonu teju zobos turēdama, lai tik varētu briksni nomainīt pret taciņu. Ideja nākotnei ir nostaigāt veco dzelzceļa līniju Skulte – Ipiķi, apvienojot to ar vecmāmiņas apciemošanu. Gribētu arī atrast Gaujas izteku.

Pārgājienā Liepāja - Mērsrags, brienot pāri Irbei

Pārgājienā Ventspils – Mērsrags, brienot pāri Irbei

Kura grāmata, teātra izrāde tevi pēdējā laikā ir īpaši uzrunājusi?

Bišopa “Ēnas dziedināšana”. Neviena grāmata nav tā spējusi aizkustināt, saraudināt, likt izjust lasīto tik personīgi un saskatīt lietas citādi, skaidrāk, bez uzslāņojumiem. Lasīju ilgi – iesāku maijā, pabeidzu rudenī. Bija jāatvēl laiks ne tikai lasīšanai, bet arī darbam ar sevi, savu iekšējo pasauli, iekšējiem ceļojumiem, ievainojumu dziedināšanu un ielūkošanos dziļumā, no kura varbūt mazliet bail.

Tavs firmas ēdiens?

Pupiņas masala mērcē. Jāsacep uz pannas ķiploks, sīpols un šķēlītēs sagriezti šampinjoni, klāt jāliek izvārītas pupas, drusku Tikka Masala mērces, jāpievieno kokospiens, jāuzvāra un – labu apetīti!

Tagad tava diena nav iedomājama bez fiziskām aktivitātēm (skriešana, velo, joga). Kāds bija sākums?

Laikam 2007.gadā mana laba draudzene sakūdīja mani, ka jāpiedalās NRM un jānoskien 5km. Es biju nobijusies kā diegs un uzreiz nepiekritu, man šķita baisi garš gabals. Drusku pamēģināju sporta zālē uz lentas patirināties, kaut kādu pārliecību ieguvu un piekritu izaicinājumam. Sāku cītīgi gatavoties, skriet pa 3 reizēm nedēļā. Es savus 5km noskrēju, draudzene gan uz starta neizgāja. Pēc tam tā interese par skriešanu noplaka līdz nākamajam gadam. Tad jau uz skriešanu saorganizējāmies lielāks bariņš no toreizējās darba vietas Aizsardzības ministrijā. Cauru gadu skriet gan sāku tikai 2011.gadā, kad, atgriezusies no viesošanās Anglijā, nebiju apmierināta ar to, ko rādīja svari. Jau pavisam drīz izmēģināju, kā ir skriet uz un no darba, kas tagad jau sesto gadu ir mana ikdienas sastāvdaļa.
Santjago ceļu staigājot

Santjago ceļu staigājot

Kā atradi VSK Noskrien?

Manas regulārās skriešanas gaitas atbalstīja tuvs cilvēks, kas uzdāvināja pulsometru. Nesapratu, ko ar to iesākt, un, meklējot informāciju internetā, uzgāju Noskrien lapu.

Izaicinājums skriešanā?

Skriet, nekaitējot veselībai.

Šogad būs maratons zem 3:20?

Nebūs.

Kas motivē bieži vien būt tempa turētāju rindās?

Pašas pozitīvā pieredze. Atceros to saviļņojumu, kad man pirmo reizi izdevās pusmaratonu noskriet ātrāk par divām stundām. Toreiz nodomāju, cik lieliski, ka ir tādi pašaizliedzīgi cilvēki, kas upurē savu rezultātu un skrien citu labad. Jau pēc pāris mēnešiem man tika dota i espēja stāties TT rindās, un ar lielāko prieku pildīju šos pienākumus.

Otrā TT pieredze

Otrā TT pieredze

Cik svarīga motivācija tev ir godalgota vieta?

Tā reizēm ir izrādījusies diezgan spēcīga motivācija. Pirmo reizi mani uz pjedestāla sauca Liepājas pusmaratonā 2012.gadā, es tanī brīdī plunčājos jūras viļņos, jo nekādi pjedestāli man pat sapņos nerādījās. Abavas Stirnu bukam gatavojos ar konkrētu mērķi ieskriet trijniekā, un tā bija spēcīga motivācija visas garās Lūša distances garumā. Citreiz skrējiena laikā sadzirdu no kāda, kas trases malā, ka esmu tanī brīdī, piemēram, otrā, tad parādās spars dipināt tālāk uz priekšu, lai šo vietu arī noturētu. Laikam arī Igaunijā pēc pirmās puses tā bija viena no spēcīgākajām motivācijas sastāvdaļām turpināt kustēties. Tai pašā laikā varu teikt, ka nav lieli pārdzīvojumi sacensību gaitā šo vietu arī pazaudēt. Varu pielāgot savu mērķi atbilstoši tam, kas notiek trasē, bez lieliem sirdēstiem. Tomēr lielākoties pēdējā laikā skrienu prieka un kopā būšanas labad. Arī šajā gadā droši vien pāris sacensības izvēlēšu par tesieniem, bet pārējās baudīšu, pļāpāšu, izbaudīšu labu kompāniju. Ir cilvēki, ar kuriem nemaz citādāk nesanāk parunāties kā vien trasē.

Reize, kad skriešana sniegusi vislielāko gandarījumu?

Vienu grūti izdalīt. Pirmais maratons šķita viena liela balīte un izklaide, galā vēl saņēmu apbalvojumu par 3.vietu vecuma grupā – prieks nebeidzams! CET pirms diviem gadiem bija saviļņojošs, jo pirmo reizi izdevās pievārēt tik garu distanci. Abavas senlejas Stirnu buks, kad no ceturtās vietas tuvu beigām izvirzījos par trešo vietu. Esmu domājusi par to, ka nereti tas, kas notiek pirms vai pēc skriešanas, nes lielāku gandarījumu un interesē pat drusku vairāk. Piemēram, pagājušajā gadā uz Liepāju devos ar mērķi ciemoties, ne skriet pusmaratonu.

24h rogaininga pieredze

24h rogaininga pieredze

Sapņu skrējiens, ko kādreiz noteikti gribētos noskriet? 

Pamēģināju rudenī vienu no sešiem pasaules lielajiem – Berlīnes maratonu. Bija forši, bet sapņu skrējiens drīzāk varētu būt kaut kas vientulīgs mežonīgā apkārtnē, skaistas dabas iekļauts.

Cik darba biedru esi pievērsusi aktīvam dzīvesveidam, jau vairākus gadus esot komandas kapteine Rīgas maratona komandu mačam?

Šogad izskatās, ka būsim apmēram 40 skrējēju. Daži smej, ka bīstami iesēsties kabinetā, kurā es sēžu, jo agrāk vai vēlāk tiks pievērsti skriešanai. Starp citu, šodien ziņu atrakstīja kolēģe, kas ilgu laiku grasījās pamēģināt sākt skriet, – ka ir izgājusi beidzot ielās. Es viņai palīdzēju arī tikt pie pulsometra.

Ilgākais laika periods bez skriešanas? Un vai varētu to “atmest” pavisam? 

Vairākiem lāgiem pa sešām dienām. Ja būtu nepieciešams, varētu arī atmest, bet noteikti kaut kas cits aktīvs būtu jāliek vietā.

Novēlējums kluba biedriem.

Visu ar mēru un ar prieku! Un pasmaidām.

s_menesaskrejejs

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiek piešķirta kādam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai neuzveicamam uzvarētājam Cieņas cīņās. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet, citu iedvesmošana vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie 11 “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

51 komentāri rakstam Mēneša skrējēja. Bembelāts

 • Viktoriinii Viktoriinii

  Super, apsveicu ar kronīti!
  p.s. – smurfiji 4 life! =D

 • Malacis, Guna, Tu to biji pelnījusi! Prieks, ka māki gan tikt uz pjedestāla, gan noskaņoties sacensības noskriet, lai parunātos ar citiem skrējējiem.

  Kā var ielīst āliņģī, turklāt labprātīgi, man joprojām īsti nav saprotams.

 • eeriksd eeriksd

  forši :)

 • mtiger mtiger

  Ū! Mans dienas prieks :) Pat nezināju, ka Tev vēl nav kronīša.

 • sigita sigita

  “Mēneša skrējējs” – ieskaitīts :) :) :)
  No sirds apsveicu!

 • Inta Amoliņa Inta Amoliņa

  Lieliski! Apsveicu!

 • Andulis

  Zināju, ka nav kronīša, un tas šķita nepareizi. Uz Gunas sportiskajiem sasniegumiem raugoties – jau pirms pāris gadiem bija titulu pelnījusi.
  Dienas prieks, ka žūrija šogad labojusies ;)

  Jā, un vēlreiz paldies titula saņēmējai par palīdzību nīkulīgiem biedriem pērnajā rudenī! Gan varen operatīvi pēdējā brīdī realizētā iebīdīšana SKM skrējēju pulkā, gan pavešana uz Patriotu ļāva man turpināt izlikties par skrējēju. To novērtēju :))

 • jaudzin jaudzin

  Das ist Bembelāts! :)

 • Ina Ina

  Nespēju iedomāties, ka Tev šī vēl nebija. Cilvēks – pozitīvisms un iedvesmotājs! Apsveicu!!!

 • trololo Rolands

  Apsveicu!

 • Inga_K Inga_K

  Nu tad! Apsveicu ar kronēšanu!

 • shahs shahs

  Guna, esmu to tev teikusi klātienē, bet atkārtošos – Tu esi riktīgs iedvesmas avots. Es visvairāk apbrīnoju oriģinālos sevis pašizpausmes līdzekļus, idejas, pieejas, piedzīvojumus – sauc kā gribi. Arī spēja ieklausīties sevī un sekot sadzirdētajam nevis darīt modes pēc. Taču, kad sadomā organizēt īso ievadkursu kāpšanai āliņģī pilnīgiem neprašām – neaizmirsti padot ziņu:) Bet nu tagad – priekā ar kafijas tasi par tavu kroni.

 • Imants A. Imants A.

  Toreiz, kad snaudām siltā rīta saulītē mežmaliņā kaut kur Igaunijas dienvidaustrumos, Guna, toreiz vēl GunaO, bija vienīgais komandas biedrs, kurš bija saglabājis spēju skriet. Stipra meitene, ļoti. Lai veiksmīga sezona!

 • Imants A. Imants A.

  Gaujas izteku esmu mēģinājis atrast pāris reizes. Līdz šim nav izdevies. Jāturpina vai arī jāapvieno spēki.

 • edGars

  Tik jāsapņo tālāk :) Priekā!

 • Kristaps Broks Cukuriņš

  Sveiciens Eža kažociņa biedrei ar sen pelnītā kronīša iegūšanu :)

 • Gatis.K Gatis.K

  Sveicu ar kroni!

 • LauraX LauraX

  Namaste!

 • Ainīc Ainīc

  Sveiciens Ronim ar Kronīša iegūšanu! :)

 • SelfijuPavēlniece SelfijuPavēlniece

  Pilnīgi samulsu, ka neesi bijusi jau kronēta… Guna, Tu esi viens no tiem cilvēkiem, kuru ļoti apbrīnju par to, ka spēj atrast savu un nedarīt visu kā citi! Tā arī turpināt! Priekā un lai labi nēsājas kronītis! :)

 • thunder man thunder man

  Apsveicu!

 • Hiēna essnee

  Prieks nodot MS troni tik daudzpusīgam cilvēkam! :) Apsveicu! Es vienmēr esmu apbrīnojusi tavu spēju tik nenormāli ātri skriet.

 • viagris viagris

  Tik daudz Guna redzēta noskrien.lv, ka arī man likās, ka sen jau kronītis bijis ar veco niku :D
  No sirds apsveicu un pateicos savam virtuālajam skriešanas skolotājam ;)
  Tā tik turēt :)

 • Guna ir baudītājs … ko arī principā ar dzīvi vajadzētu darīt.
  Apsveicu ar inaugurāciju! ;)

 • englishteacher englishteacher

  Guna, apsveicu un no sirds priecājos! :)
  Lai vienmēr daudz jaunu un aizraujošu ideju, ko piepildīt / sasniegt!

 • Ultralapsa Ultralapsa

  Apsveicu un iedvesmojos! Turpini vien mūs pārsteigt – Tev tas labi sanāk :)

 • Brigita

  Lepojos ar Tevi! Malacis un iedvesmas bumba!

 • Smaidu un tik smaidu. :) Inese, ko dari svētdien? :)

 • shahs shahs

  Guna, svētdienas plāns – atkopties no ballītes, uzņemt ciemiņus un kāpt vēsā ūdenī. Deal?

 • Ļoti labs plāns, deal. :)

 • Nu forši, forši. Sveicu! Sen pelnīts. Varbūt kādi padomi, ko ņemt vērā, ja grib staigāt pa oglēm?

 • _Edgars_ _Edgars_

  Apsveicu ar kronīti! Ir bijis gods kopā uzskriet. ;)

 • Freya Freya

  Wow – tiešām pārsteigums, ka tu vēl nebiji kronēta! Pelnīti! Piesakos rindā uz taviem otrajiem pašūtajiem skriešanas svārkiem…
  Viens tavs meistarojums man ceļos līdz uz Vāczemi – siltas un mīlīgas :)

 • Ewis Ewis

  Apsveicu! Ļoti pozitīvi un iedvesmojoši! :)

 • OreMan, ar oglēm ir diezgan vienkārši – galvenais atribūts ir ticība, ka tas ir izdarāms, un pārliecība, ka nekas slikts tā rezultātā nenotiks.

  Turpmāk jūtīšos līdzvērtīgi blakus pārējiem kronētajiem redakcijas biedriem. :)

 • Sveiciens janvāra meitenei!
  varu droši nodot stafeti ;)

 • pulvermuca pulvermuca

  Sveicu ar kronīša iegūšanu! Likās, ka Tev jau sen tas ir :) Tu esi viena no iedvesmojošākajām, pozitīvākajām, atvērtākajām un daudzpusīgākajām noskrienietēm. Prieks pazīt personīgi.

  Brauciens no Ventspils pusmaratona uz Rīgu pirms diez cik tur gadiem Tavis vadītajā auto ar jautro kopkori un žurkas trenkāšanu benzīntankā ir visu laiku labākais brauciens no sacensībām ;)

 • Jekaterina Jekaterina

  hip-hip-urrā! Arī mans dienas prieks un rīta skrējiena uz darbu (ļoti negribējās) iedvesmojums!

 • Lasma3 Lasma3

  Apsveicu ar kronīti! Patīk palasīties tavus piedzīvojumu stāstus. Iedvesmojoši!

 • ramiism ramiism

  Sveicu!

 • druupijs

  Apsveicu! Lepojos, ka buusim shogad vienaa Stirnu buka komandaa! No Tevis tik iedvesmoties :)

 • sandalman sandalman

  Apsveicu! Lai gan personigi nepazistu, Tu noteikti esi neordinara personiba un novelu vienmer taadai palikt. Ja interesee Gaujas iztekas meklejumi, varu iedot kontaktinformaciju par kadu jaunu cilveku no Dzerbenes, kursh ir lielisks vietejo udenu pazinejs.

 • spaanietis spaanietis

  Apbrīnojami un pozitīvi!

 • a-anna a-anna

  Cik iedvesmojoši! Paldies! :)

 • Andulis

  Kas var, brauciet kopā ar Mēneša skrējēju atzīmēt kronēšanu pie Ummja ezera :) Koptreniņa ideja dzimusi kādas CC komentāros (Rasels
  2016-02-09 21:52:18 ).

 • Čingons no Babītes Chingons no Babites uz Leadville Colorado

  Apsveicu ar godam nopelnītu kronīti!
  Papildinājums svētdienas plānam – vēsā ūdenī ir jāskrien :)

 • Valters Valters

  Guna, apsveicu! :)

 • Edgars Simanovičs Edgars Simanovičs

  Forši lasīt!
  Prieks par Tavu kronīti!

 • Es pateicos visiem par labajiem vārdiem, žūrijai par kronēšanu un priecājos par to, ka priecājaties līdz ar mani un ka kādam varbūt esmu iedvesma. Tas ir kā tāds enerģijas apmaiņas aplis – pirmo reizi to sajutu savā pirmajā pusmaratonā, kad no edGara rokām tiku pie pirmās dzeltenās nozīmītes. Trasē toreiz mani pasveicināja Druupijs un vēl kādi skrējēji, ko nevienu toreiz nepazinu, bet cik gan ļoti tas uzlaboja omu un deva papildus enerģiju kustēties tālāk uz priekšu. Turpmākajās sacensībās tā jau bija neatņemama sastāvdaļa sveicināt dzeltenos un atņemt sveicienus, piedzīvot jaunas iepazīšanās, piedzīvot kopīgus piedzīvojumus pirms un pēc sacensībām un arī citā laikā. Jūs iedvesmojat! :)

 • Maikijs Maikijs

  Guniņ,apsveicu!Baigi noslēpumains un iedvesmojošs,tas meža namiņš…?

 • Olevs Olevs

  Apsveicu Guna! Un kas to būtu domājis tālajā 2008 gadā?? :D :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.