Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas Maratons saņem prestižo IAAF kvalifikācijas zīmi

Nordea Rīgas maratons pirmoreiz vēsturē saņēmis prestižo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) „Bronzas” kvalifikācijas zīmi (Bronze Label). Esam kļuvuši par vienīgo maratonu Ziemeļeiropā un vienu no dažiem desmitiem pasaulē, kas izpelnījušies šo augsto kvalitātes novērtējumu.

Pateicoties pēdējo gadu izaugsmes stabilitātei, Nordea Rīgas maratons ieņem aizvien nozīmīgāku vietu Ziemeļeiropas maratona kartē. Pēdējos divus gadus pasākumā katru gadu piedalījušies dalībnieki no 45 pasaules valstīm. 2011.gadā ārvalstu dalībnieku skaits sasniedza 1700, no kuriem lielākā daļa bija ieradušies no Somijas (338 dalībnieki), Lietuvas (215 dalībnieki), Igaunijas (173 dalībnieki), Vācijas (147 dalībnieki), Lielbritānijas (135 dalībnieki) un Itālijas (118 dalībnieki).

IAAF kvalifikācijas zīme ir tikai vēl viens apliecinājums faktam, ka Nordea Rīgas maratons ir kļuvis par neatņemamu Rīgas starptautiskās atpazīstamības simbolu un nākotnē piesaistīs vēl lielāku ārvalstu maratontūristu un līdzjutēju skaitu.

„Visas organizēšanas procesā iesaistītās puses uz šo mērķi gāja apzināti vairāku gadu garumā, tādēļ prieks, ka kopīgiem spēkiem esam to sasnieguši. Īpašs paldies mūsu ilggadējiem atbalstītājiem – Nordea, Lattelecom, Hanzas Maiznīcām, adidas, RIMI un, protams, partneriem – Rīgas Domei. Saņemtais starptautiskais kvalitātes novērtējums mums visiem uzliek vēl lielāku atbildību, lai ikviens dalībnieks, neraugoties vai ieradies no Latvijas, Somijas, Igaunijas, Japānas, Kenijas vai citas pasaules valsts, maijā izejot Rīgas ielās sajustu, ka Nordea Rīgas maratons to saņēmis pelnīti,” ir pārliecināts organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

IAAF kvalifikācijas zīmi maratons var saņemt izpildot noteiktus precīzi definētus kritērijus, kas ietver visu pasākuma norisi, sākot no trases kvalitātes un organizācijas, dalībnieku un līdzjutēju servisa un mārketinga, līdz pat sasniegtajiem sportiskajiem rezultātiem un elites skrējēju kvalifikācijas līmenim. Sacensību atbilstību IAAF definētajiem kvalifikācijas kritērijiem izskata kompetenta žūrija. 2011.gadā IAAF kvalifikācijas zīmi visā pasaulē drīkstēja izmantot 39 maratoni un 12 pusmaratoni, starp kuriem atzīmējami – Tokijas maratons, Romas maratons, Parīzes maratons, Prāgas maratons un pusmaratons, Londonas maratons, Bostonas maratons, Berlīnes maratons, Amsterdamas maratons, Venēcijas maratons un citi. 2012.gada IAAF kvalifikācijas zīmi saņēmušo maratonu un pusmaratonu saraksts tiks paziņots līdz 2012.gada marta beigām.

IAAF Prezidents Lamins Diacks (Lamine Diack) atzīst: „Visiem zināms, ka maratonu un garo distancīšu skriešana pēdējās desmitgades laikā kļuvusi par vienu no populārākajām veselīga dzīvesveida nodarbēm un katru gadu pasaulē notiek vairāki simti maratoni. Lai ikvienam dalībniekam garantētu stabilu kvalitātes standartu ievērošanu, Starptautiskās Vieglatlētikas federācija 2008.gadā uzsāka kvalifikācijas zīmju piešķiršanu, kas ļauj izcelt pasaules maratona līgas elites pasākumus. Mums ir patiess prieks par katru jaunpienācēju un it īpaši par jauniem reģioniem pasaules maratona kartē, šoreiz Ziemeļeiropu un Baltiju, kur skriešanas popularitāte aug ļoti strauji. Apsveicam Nordea Rīgas maratonu ar panākumu un novēlam sasniegto kvalitātes līmeni celt arvien augstāk.”

39 komentāri rakstam Nordea Rīgas Maratons saņem prestižo IAAF kvalifikācijas zīmi

 • Ekselenti! Atliek tikai gatavoties, lai piedalītos.
  Vēl, vai nevajadzētu mudināt organizatorus pārdomāt dalības maksu lielumus? Nevarētu būt divi Nordea, … Nordea bagātniekiem un Nordea nabagiem? Skriet jau grib visi. Vismaz uz to ir jāmudina. Vai ieviest kvotas kādām grupām, …, bērni, senjori, bomži :), laucinieki, bezdarbnieki, … trūcīgi zinātnieki,…

 • papucis

  Daini, ja neapmierina NRM dalības maksa arī laicīgi piesakoties, tad neviens jau neliedz piedalīties citos pasākumos, kur dalības maksa ir zemāka :) šogad tādu pasākumu bija ļoti daudz :)

 • Bet doma nav slikta – pieteikšanās formā varētu būt izvēles rūtiņa (`checkbox`) ar tekstu `Esmu trūcīgs zinātnieks`, kuras atķeksēšanas gadījumā tiktu pidāvāta iespēja reģistrēties ar kaut kādu atlaidi. Es šādu priekšlikumu tikai atbalstītu..

 • Aiz borta paliek tie potenciālie skrējēji, kas ierauga tikai Nordea, un kuriem Nordea maksa šķiet pa lielu. Cik tādu rīdzinieku?

  Nu ja, … visiem (kas var paskriet) sarīkot skrējienu tehniski nebūtu iespējams.
  Bet par to patiesībā būtu jādomā kādai veselības aprūpes iestādei. Varbūt dārgu vai lētu zāļu andeli var sarucināt pamatīgāk, rīkojot masu skrējienu vai skrējienus. Runā, ka senos laikos bijusi lietošanā “iekaustīšanas” terapija; nu mēs – esot mūsdienīgāki un saudzīgāki – ieteiktu piespiedu skriešanas terapiju. Vai nebūtu labi?

 • BeLinda Lindams

  Pirms 2011.gada Nordea viena meitene Tviterī “piedāvājās”, lai kāds uzņēmums viņai apmaksā dalības maksu pret viņu reklāmu uz maiciņas. Nezinu gan, kādas bija sekmes šai akcijai. Bet arī opcija, lai tiktu skriet.. :)

 • Ainars Ainars

  Bezmaksas dalību taču var nopelnīt pilnīgi legāli. Kā Kampars – ar ātrumu, vai kā Andulis – neizlaižot nevienu Rīgas maratonu. Vai mainot ādas krāsu:), tad iespējams pat vēl piemaksās.

 • Anduļa opcija laikam vairs visiem nav gan pieejama pat teorētiski. Kampara opcija gan ir.. vismaz teorētiski..

 • vargans

  Ne jau Nordea maratona dalības maksa spēj sabojāt skriešanas prieku cilvēkam, kam gribas skriet. Uzauj apavus, apģērbies, paņem līdzi skriešanas prieku un dodies laukā! Paskaties kā saule miedz Tev ar aci no rīta, kā Tā māj atvadas vakarā, izbaudi lietus deju un vēja glāstus… Skrien! :) Tas Tev nemaksās neko! :)

 • Skriešanas poēzija arī ir ko vērts. Var skandināt pie sevis skrienot.

 • Agy Agy

  Nemaksās neko? Kur lai rauju 100 Ls labiem skriešanas apaviem?

 • vargans

  Arī man nav 100Ls vērti skriešanas apavi, pat ne 50Ls un pat ne 20Ls…bet ne par to šeit ir stāsts.

 • Agy, vai pie zirga tikt ir lētāk?

  Jā, katram kas savs vajadzīgs labai skriešanai. Kādam sapnim jāpiepildās. Lai gan pati skriešana jau ir sapņa piepildījums, visamz attiecībā pret tiem, kam tas ir tikai apzināts vai pat neapzināts sapnis.

 • edGars

  10 lati kā “pirmā iemaksa” nav visai. Nevaru galvot, bet laikam izlaidīšu šos “skriešanas svētkus”.

 • Agy Agy

  ar 40 Ls apavem kājas sabeidzu! Bet 2012 gadā vismaz 10 km gribu noskriet!

 • Kājas var sabeigt ar jebkuras cenas apaviem, tur lielu mākslu nevajag.

 • Man jau likās, ka OreMan nenocietīsies… ;D

 • Artūro Artūro

  khm, atgriežoties pie tēmas… Vakar kā sevi izklaidējot Vikibībelē lūkoju šo IAAF kategoriju sarakstu un nospriedu, žēl, kad NRM būs iekļauts? Bet ja pat Stokholma nav. Un šodien, bams, tāda ziņa, WOW!

  Noteikti arī Noskrien sev var pasist uz pleca. Lai arī oficiālajos kritērijos neatradu neko par TT, tomēr tas, ka šogad bija 1/2 un Signis ar NECom strādā pie TT komandas paplašināšanas arī maratona distancē gan jau deva ieguldījumu sertifikāta iegūšanā.
  Vispār malači, visi, kas cenšas.

 • Arle Arle

  No offence OreMan, bet pēc manām domām arī bez apaviem skrienot, nevajag lielu mākslu sabeigt kājas :)
  P.S tagad sezona jau gandrīz kā beigusies, sāksies tā ap aprīli, marta beigām un ap to laiku gan jau atkal Sportlats piedāvās kādu vilinošu piedāvājumu

 • Didzis Didzis

  Kājas var sabeigt – satraumēt jebkurā variantā,tas nav pat īpaši diskutējams.Bet temats ta šeit cits.Un ko jūs draugi – gribat piedalīties mačos par pliku velti,KATRS TAČU VAR IZVĒLĒTIES – PIEDALĪTIES VAI NEPIEDALĪTIES.

 • unknown unknown

  Nu vo, pa Gold label jau ir skriets, uzskriesim pa Bronzu :)

 • Par apaviem: apskatiet http://www.skriesim.lv/lv/public/skrcalendar/view?ns1_sys_primary_key=identifier:3791 otrajā bildē, kur labi redzami Georga Jermolajeva apavi. Nopirkti Maxim bodē. Cena ap 2Ls. Viņš tos lieto jau labu laiku. Tās ir gumijas čības, droši vien domātas vairāk peldvietām, ne skriešanai. Es mēģināju atrast Maximā, bet man neizdevās. G.J. mīt kaut kur Mežciema pusē, varbūt tur jāmeklē?

 • par gaumem nasastreidej. man gon itys reigys maratons na cīš pateik, tauds naparūceigs, dūmots reidzinīkim i ōrzemnīkim, a na prostajam Latvejys cylvākam. tai pat vēļ dūmoj vīns ūtrs vacajs šosejys vylks.

 • Kungi un dāmas! Par pasākuma cenu – pamēģiniet uzrīkot kaut sava miesta skriešanas pasākumu! kādas būs izmaksas? katrs grib saņemt kādu piemiņas velti (medaļu cena lētākajā galā grozās ap 2Ls), tad seko dažādi drukas darbi- vai kartes, kartiņas, brošūras, biļetes utt. arī tas viss maksā. Tiesnešu darbs, servisa pasākumi, servisa cilvēki…. nedod dies’ jāiesaista policija, zemessargi ielu bloķēšana …
  Protams ,katram gribas lētāk un skaistāk, bet katram arī gribas vairāk nopelnīt. Lai visu augstais skrējēju Dies’ ļauj mums šā vidusceļa “sarkano līniju” pārvērst zelta maliņā uz skriešanas prieka bļodiņas.
  P.S. Dalības maksa Eiropas čempionātā rogainā bija 30Ls.

 • BeLinda Lindams

  Ja jau par dalības maksām, tad vienīgais par ko vēl varētu čīkstēt ir Okartes pasākums, kuram tāds milzu sponsors un vēl atbalsts no pašvaldības, līdz ar to nav skaidrs, kāpēc būtu vajadzīga TIK liela dalības maksa.
  bet to jau arī nevar nosaukt par nopietnu skrējienu…

 • Stokholmas Jubilejas maratonam dalības maksa ir 107 Eur.

 • sm72 sm72

  Saklausīju šajā diskusijā atbalstāmu ideju- taisām vairāk bezmaksas koptreniņus (pie tam dažādās Latvijas pilsētās), bet sacensības izvēlamies pēc sava maciņa biezuma un vēlmes tērēties. Mēs taču neejam uz veikalu un nekauninam pārdevēju par uzlikto cenu, bet gan izvēlamies citu veikalu ar sev pieņemamu preces cenu:)

 • Kristaps Kristaps

  Ja komentē šajā lapā, tad jau ir dators un pieslēgts internets, tāpēc teikt ka reizi gadā izskriet bronzas trasē ir pa dārgu, liekas dīvaini..jo cik tad ir to skrējēju, kas skrien kokvilnas kreklos ar kedām…Un vispār, daudzas lietas paliek dārgākas un ja negrib, var jau arī nepirkt (piedalīties citā skrējienā)

  Manuprāt, tas ir super, ka kkas iet uz augšu un attīstās

 • Badwater, liekas, maksāja ~990 dolārus vai tml.. Vēl jau ir, uz ko tiekties ;)

 • Ārsts Pēteris Apīnis lasa šo portālu?
  sk. http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/397361-katrs_kilometrs_attalina_navi

  Katrs kilometrs attālina nāvi. Palasiet diskusiju.
  Varbūt ieteikt Apīnim (!taču jau prezidents!) rīkot skriešanas pasākumus, kur ārsti varētu izrakstīt slimniekiem brīvbiļetes?

 • Didzis Didzis

  Nu nevar tā būt,ka NRM godīgā ceļā ieguvis šo atzinības sertifikātu.Par to es vēl vairāk esmu pārliecinājies parunājot ar vairākiem pieredzējušiem sportistiem,savējo NOSKRIENIEŠU starpā arī.Esmu skrējis jau vairākos maratonos,bet tādas nekārtības kā Rīgā nekur nav manīts.Un cik tad to maratonistu NRM ?

 • Ainars Ainars

  NRM tomēr taisa mārketinga cilvēki, viņi vienkārši māk pareizi iesaiņot. Arī ja jāpārliecina starptautiskā federācija. Tas arī viss.

 • Didzis Didzis

  Tā vien šķiet,ka “iesaiņošana” perfekta.

 • edGars

  sm72: Tu esi vārds vārdā saklausījis to, ko gribēju teikt :) Un pirtiņa šais koptreniņos ir ļoti iederīgs kompounents :)
  Cilvēki jau prasa :) “kad būs, kad būs nākamais koptreniņš?” :)
  Tuvākais no tiem jau ir aiz stūra. Sekojam informācijai, trenējam kājas un balss saites, ko pačalot.
  Nu jā, mums vakar vakarā arī bija koptreniņš – viestreniņš, (priekšā saiksti apzīmētāji) elie ciemojās Liepājā.
  Noteikti ņemat piemēru, un ja dodaties uz Liepāju, ņemiet kedas un dodiet ziņu kādam no mums – liepājniekiem. man, Mošķim, par pārējiem (unkonwn, kamparam, kofeīnam..) nievaru galvot, bet par pajautāšanu nekas nebūs.
  Un pica pēc skrējiena vakar arī bija lieliska.
  Un fotogrāfēšanās pie “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēliem arī :)
  Tiekamies!!!

 • sm72 sm72

  Viss tiek vērtēts salīdzinājumā. Esmu šogad noskrējis divus Gold lebel maratonus un protams, ka NRM ir daudz vēl jāattīstās, lai tiem līdzinātos. Neatceros, ka būtu skrējis kādu bronzas skrējienu, tādēļ man grūti spriest par šo līmeni. Jebkurā gadījumā, man liekas, ka bronzas zīmes saņemšana varētu būt kā tāds stimuls, lai tiektos uz vēl augstākām zīmēm. Pie tam, kas nav mazsvarīgi, šī bronzas zīme varētu piesaistīt vairāk starptautisko maratonistu, kas varētu nākotnē maratonistus NRM pacelt no minoritātes statusa:)

 • Par dalības maksu – Latvijā viss ir ļoti ļoti vienkārši : jo lielāka dalības maksa, jo…..vairāk dalībnieku!!!
  Es pat īsti nesaprotu, kādēļ šī diskusija ir sākusies! Par komfortu- jāmaksā! Mēs gan esam vieglatlēti, kas garos skrējienus izmanto kā treniņu elementu, bet , piemēram, Zviedrijā, bērnu vieglatlētikas sacensībās (jāsaka gan, ka izcilās!) dalības maksa ir 9 euro…..par disciplīnu! Bet par NRM – nezinu kur ir tas cepiens te dažiem cilvēkiem, bet mēs esam skrējuši visos atjaunotajos un nekādu problēmu! Ja nu vienīgi viens tāds diezgan kuriozs gadījums ar medicīnas personālu – atnāk kāds ārzemju sportists un stāsta, ka trasē kādam tur un tur palicis slikti un vajadzīga palīdzība. Mediķe, kas darbojās šajā medteltī tikai māj ar galvu, bet ir pilnīgi skaidrs, ka neko “nifirštein”….tā arī tas viss beigtos, ja mans nemierīgais prāts neliktu iztulkot šai kundei sportista stāstīto!

 • Cipars ir ok, maratons arī, bet varu tik pateikt, ka mani komentāri NRM mājas lapā tika dzēsti ārā, kaut arī tur nebija nekā aizskaroša, nosodāma vai cenzējama… Respektīvi, nepatīk viņiem, ja aiztiek (pat pieklājīgā un saudzējošā formā) N.Ušakovu! :D :D

 • Ervins

  Piekritu par o-kartes nakts balaganu skrejienu -tas butu jataisa par velti un lai tur piedalas kaut 20000 akstu ar kedam,basam kajam,skurstenslauku terpaa uttt.Toties nrm ir neadekvati augsta starta maksa-jo nav tads limenis kadu gribetos -vienmer notiek kautkadi misekli organizesanas zina.Jau kops 2008g tas ir palicis par biznesa,un marketinga projektu visam taam ieinteresetaam pusem.

 • Arle Arle

  Ervīn, nu gan par daudz esi sagribējis, varbūt(nešaubos) tev ir kaut kāda foršāka pieredze kaut kādos citos maratons, bet NRM ir ļoti pēdējos gados attīstījies un man patīk kā tas ir noticis. Un padomā labi, kurš normāls cilvēks tev par brīvu (okartes skr.) vai par zemu maksu (NRM) taisīs, organizēs pasākumu slēgs LV galvaspilsētu uz pus dienu ciet. Neviens!!!! Ne visi var tikt pie tā lielā zupas katla, bet protams zupu mēs vāram, un uz šādu milzīgu LV robežās pasākumu reizi gadā aiziet var!!

 • Geo Geo

  Intereses pēc paskatījos, kādas ir prasības, lai skrējieni saņemtu zelta, sudraba un bronzas zīmes. Kā izrādās, tad ierindas skrējējam tas praktiski neko nemaina un vairāk attiecas uz līdzjutējiem un elites skrējējiem.

  Lai maratons varētu dabūt kādu no zīmēm jābūt:
  – pareizi nomērītai trasei, elektroniskai laika ņemšanai un rezultātiem internetā
  – preses konferencei, mājas lapai angliski, TV highlights nacionālā TV kanālā
  – mašīnai ar pulksteni pirms līdera
  – elites sportistiem no 5 dažādām valstīm
  -jānodrošina dzeršanas punkti visiem dalībniekiem ik pa 5km
  – dopinga kontrole

  Tālāk jau ir dažas atšķirības starp zeltu, sudrabu un bronzu:
  – prasība par elites sportistu rezultātu līmeni
  – cik daudziem sportistiem tiek veikta dopinga kontrole
  – obligāto pirms/pēc maratona pasākumu skaits, cik plaši pasākums jāatspoguļo televīzijā
  – zelta un sudraba līmenim jābūt live rezultātiem internetā
  – un visbeidzot zelta līmenim ir jābūt „gigantiskam” ekrānam, kamēr sudrabam un bronzai pietiek ar visa iespējamā darīšanu, lai tādu sagādātu :)

  Vienīgā būtiskā atšķirība starp līmeņiem ir live rezultāti un arī tas vairāk ir domāts līdzjutējiem. Tā kā skrējējiem praktiski nav nekāda starpība vai tas ir zelta vai bronzas maratons. Vienīgais pluss, ja maratonam ir kāda no zīmēm, tad teorētiski tur vajadzētu būt garantētām augstāk minētām lietām. Kaut gan tikko skrēju Turīnā, kam ir zelta zīme un tur nebija ne live rezultāti, ne normāla mājas lapa angliski. Nezinu par pārējām lietām, bet mašīna ar pulksteni pirms līdera gan bija :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.