Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Taku skrējēja TOP 5

40_2_Buff Epic Trail_2

Šoreiz ne par UTMB, TDS vai CCC, ko ikviens reiz ir dzirdējis vai Chamonix tuvumā pabijis kaut sapņos. Vēlējos pārādīt vēl citus mazāk zināmus taku skrējienus, kas notiek ārpus Latvijas. Protams, ir vēl daudz un dažādi un katram tie būs citi, ar ko vēlamies padalīties. Bet ceru ar šo TOP5 vēl kādu no Latvijas pavelkamies un noskrienam, jo manuprāt galvenais ir dabas baudījums vēl iepriekš nezināmās vietās un takās, kas spēj ieraut un aizraut ik uz soļa.

 1. Salomon Glen Coe Skyline

52 km, 4750 m+

Septembris / Kinlochleven, Skotija

www.skylinescotland.com

Viens no iespaidīgājiem skrējieniem tieši tehniskajā ziņā un neprognozējamo laika apstākļu dēļ. Galvenais un izaicinošākais ir kāpiens Stob Dearg pēc 10km, pēc kura tikai tā pa īstam saproti, uz ko esi parakstījies. Protams, neskaitāmie noskrējieni pa akmeņainām pļavām un nobirām liek uz katra soļa dubultā skatīties. Izaicinājums ikvienam ir Aonach Eagach grēda, pa kuras kori vienatnē vairāk kā 2 km jācīnās bez jebkādiem papildus drošināšanas līdzekļiem. Protams, ikvienam skrējējam ir jābūt pieredzei klinšu kāpšanā, ko reģistrējot ļoti stingri pārbauda.

40_1_Salomon Glen Coe Skyline_2

 1. Buff Epic Trail

105 km, 5600 m+

Jūlijs / Barruera, Spānijja

www.buffepictrail.com

Pireneji un Sant Maurici ezeru nacionālais parks. Ļoti neskartas dabas zonas, kur liela daļa no maršruta ved pa maz iemītām takām vai bez takām – pa taisno. Visi kāpieni un noskrējieni ir ļoti tehniski un stāvi. Lieliski organizētas sacensības, un ikviens no skrējējiem katrā no punktiem tiek sagaidīts kā savs līderis.

40_2_Buff Epic Trail_1

 1. Vaarojen Maraton

86 km, 3200 m+

Oktobris / Koli, Somija

www.vaarojenmaraton.fi

Somijas un Koli dabas parka pērle un viens no pirmajiem skrējieniem ārpus Latvijas. Distance šobrīd ir pagarināta virs 100km, bet princips ar diviem apļiem saglabāts, un iespējamība uz ieberzienu rudenī ar sniegu un salu šeit ir diezgan liela. Dabas skati un plašumi ar ezeriem, kā arī mazs posms ar laivu vai plostu distances vidū ikvienam iedos otru elpu. Finišā līdzīgi kā Siguldas kalnu maratonā tiek pievarēts slēpošanas kalns, tikai citos izmēros.

40_3_Vaarojen Maraton_1

 1. Salomon Ultra Pirineu

110 km / 6800 m+

Septembris / Baga, Spānija

www.ultrapirineu.com

Lielākais no izaicinājumiem ir pirmie 15km, kuru laikā kopā tiek pavarēti vairāk nekā 2000 augstuma metru, pēc kuriem tikai sākas skriešana īstā nozīmē. Ļoti gleznains un leģendām apvīts Pireneju apvidus, kur jaunībā skrējis un no kurienes nāk viens no pazīstamākajiem taku skrējējiem pasaulē – Kilian Jornet. Skrejienā ir izteikti daudz biezu mežu ielejās un atklātas klintis uz kalnu pārejām.

40_4_Salomon Ultra Pirineu_3

 1. Festival des Templiers

61 km / 2900 m+

Oktobris / Millau, Francija

www.festivaldestempliers.com

Skrējienu festivāls visai ģimenei, kur šobrīd jau tiek piedāvātas vairāk kā 15 dažādas distances 3 dienu garumā. Šeit skrējēji ierodas ar teltīm un kemperiem un dzīvo pat veselu nedēļu. Tā kā distances ir dažādas, tad pēc distances profila katrs var atrast sev vēlamo. Visi augstākie punkti ir ap 1000 m virs jūras līmeņa, tāpēc laika apstākļiem nav iespēja pārsteigt nesagatavotus.

40_5_Festival des Templiers_1


© Es esmu Stirnu buks Ι 03 Piebalga I 2018. Pilna žurnāla versija pieejama šeit.

8 komentāri rakstam Taku skrējēja TOP 5

 • Trakais Trakais

  Paldies, Dzeni!

 • Juris atsvaidzināja Somijas piedzīvojumus, kur pēdējā kalnā gandrīz tiku pie kedām, nezinot par tādu balvu :))

 • Lauma Lauma

  Ja atmiņa neviļ, tad pēdējais kalns bija sasodīti ellīgi garš, it īpaši otrajā aplī. Bet tur bija forši, vismaz tā pārcelšanās pāri upei ar laivu.

 • DLK DLK

  Paldies! Interesants ieskats jaunām idejām.

 • Mārtiņ š

  Vaarojen kalnu tā īsti nav, bet tas nenozīmē, ka tur viegli. Manuprāt tā sāls tam skrējienam ir tās koku saknes kuras otrajā aplī nezkādēļ ir 2x lielākas. Šķiet, ka līdz ar distances maiņi viņiem aplis ar mainījies un garākajā distancē celšanās pari upei vairs nav.

 • Hiēna Hiēna

  Tas Somijas pasākums šķiet simpātisks.

 • Andulis

  Šogad gan pārklājas ar Siguldā notiekošo LČ.

  No otras puses, ja garākā distance, tad uzreiz arī 5 ITRA kvalifikācijas punkti… Varētu tie palikt arī turpmāk, ja parametri būtiski nemainīsies (nemazināsies).

 • Rausis Rausis

  Skotijas skrējiens izskatās graujošs. Esmu tur gājis no CP1 līdz Kinlochleven. Un tas nemaz nebija viegli. Iedomājoties, ka kādam tur ir jāskrien, tad novēlu tam izturību un sevišķi lielu mīlestību pret akmeņiem :) Bet dabas skati, pat lietainā laikā, tur ir vareni!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.