Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Mēneša skrējējs. Didzzzons

Didzzzons_Titul

Aizskriet no Rīgas līdz Valmierai, šķiet, ka nu jau var jebkurš. Uzvarēt skrējienā? – arī to katru gadu kāds paveic. Šī gada Rīga – Valmiera uzvarētājs, iespējams, pārsteidza. Pēc sacensību līdera izstāšanās trases 55.kilometrā, viņam nācās pārņemt vadības grožus savās rokās. Iespējams kāds apšaubīja viņa spēju noturēt līdera pozīciju – “nolūzīs”, jo jauns. Par jaunu priekš ultramaratoniem. Bet te nāca pārsteigums – viņš, ja arī lūza, tad tomēr spēja saņemties un izcīnīt savu uzvaru, un ne vienkārši finišējot, bet uzrādot 4. visu laiku ātrāko finiša laiku 08:27:32. Tas ir daudz skrienošais, bet vārdos lakoniskais nu jau populārās un ātrās Riekstu komandas biedrs, trail pasaules čempionāta dalībnieks un bikstenieks – didzzzons jeb Didzis Glušņevs.


didzzzons
 • didzzzons
 • sāka skriet - 03/01/2016
 • noskrieti - 9178 km, laiks - 765:36:48 h
 • labākais maratons - 2:40:48 (2018)
 • 2024. gadā noskrieti 0 km
 • vidēji šogad 0 km/nedēļā
 • pēdējais sen ar 15.12 km
Renča skaitlis šogad - 0 (RS 1 vajag 1x vismaz 1km) RS90 - 0 (RS90 1 vajag 1x vismaz 1km)
Facebook Sportlat Endomondo Nosūtīt vēstuli

Esi šī gada Rīga – Valmiera uzvarētājs. Kā pats vērtē savu sniegumu, kad jau kāds laiciņš pagājis?

Esmu ļoti priecīgs par šo panākumu, jo pirms starta biju sevi iedomājies desmitniekā, bet ne trijniekā un kur nu vēl pirmajā vietā!

Pagaidām tā ir mana vērtīgākā uzvara, ar kuru pārsteidzu ne tikai sevi, bet arī citus.

Georga Jermolajeva rekords kritīs jau nākamgad?

Visu godu Georgam par tādu rezultātu, viņam nebija pieejami tādi labumi, ko skrējēji izmanto tagad. Esmu pārliecināts, ka rekords kritīs, ne no manis, bet varu iedomāties divus skrējējus, kam tas būtu pa spēkam!

Kāds ir optimālais vecums ultru skriešanai? Nejūties kā jaunietis šajā kompānijā?

Domāju, ka tāds īsti nav, bet ir jādomā par drošību trasē un laika kontroli, jāsaprot pašam, vai ir uz to spējīgs. Ja godīgi, tad kompānijai nav ne vainas un ļoti labi esmu tajā iejuties, varbūt vienīgi pieredzes ziņā, bet tas nāks ar laiku!

13962873_756961917739964_7218359400182802315_o

Kā skriešana ienāca Tavā dzīvē?

Sāku skriet skolas laikā, bet nu tas bija vairāk kā piespiedu kārtā, ja esi ātrs, tad jābrauc uz sacensībām. Nopietnāk tam pieķēros pēc vidusskolas, kad sāku regulāri trenēties. Ja nemaldos, tad pirmās sacensības bija Stipro skrējiens, kur tik spoži negāja, bet motivēja turpināt tālāk uz priekšu.

Ar kādām sportiskām aktivitātēm nodarbojies pirms tam?

Pirms tam spēlēju florbolu un ar draugiem piedalījāmies orientēšanās/ piedzīvojumu sacensībās, orientēšanās ne pārāk padevās, to parasti izvilka komandas biedri.

Pārsteidz Tavu rezultātu ļoti straujais progress. Kā to panāc?

Domāju, ka tas progress slēpjas treniņos, kuri ar laiku kļūst kvalitatīvāki, pateicoties trenerim, citu skrējēju padomiem un paša pieredzei.

17952509_1284807118254248_8830174635097550044_n

Izmanto kāda trenera padomus?

Jā, šogad konsultējos ar Andri Ronimoisu, sīkāk domāju, ka nav nepieciešams paskaidrot, savas spējas viņš šogad ir ļoti labi atrādījis.

Rieksti šogad vinnēs Stirnu buka komandu kopvērtējumu?

Es ticu, ka tā būs, ja turpināsim cītīgi strādāt un neatslābsim.

Kas pašam svarīgāks – personīgais rezultāts vai komandas intereses?

Tas lielākoties attiecas uz Stirnu Buku, kur cenšamies parasti atrast kompromisu, bet šoreiz svarīgākas ir komandas intereses.

17904462_680662988794102_8034765337216640223_n

Kurš finišs līdz šim sniedzis spilgtākās emocijas?

Tas noteikti ir Rīga – Valmiera finišs, kurš paliks atmiņā vēl ilgi.

Nupat pieveikts Rīgas maratons. Salīdzinot ar Tavu pirmo maratonu pirms pusotra gada, rezultātu esi uzlabojis teju par stundu – 2:49:58,9. Esi apmierināts?

Tas rezultāts ir kļūdains, jo pirmo maratonu Berlīnē pieveicu ap 3:15. Ar rezultātu neesmu apmierināts, personīgais rezultāts ir labots par divām minūtēm, bet tas būtu labāks, ja klausītu treneri un startā sāktu lēnāk. Pārķēru startu un pēc 30. kilometra ļoti strauji zaudēju tempu.

Šīs sezonas nozīmīgākais starts?

Tas viennozīmīgi ir Pasaules čempionāts treilā Itālijā, kur būs jāpieveic 49 km gara trase ar 2680 metru kāpumu.

Piedalījies jau arī pērnajā treila pasaules čempionātā. Kādi secinājumi pēc tā izdarīti? Kas jādara, lai šogad būtu vēl labāks sniegums? 

Portugālē gāja karsti un smagi. Laikapstākļi paredzēto grādu ziņā ļoti atšķīrās un termometra stabiņš pakāpās līdz 30 grādu atzīmei, kas ļoti daudz ko ietekmēja.

Neizplūstot – starts bija labs un vidusdaļa arī, vienīgi karstuma dēļ brīžiem trūka ūdens, it sevišķi lielākajā kāpumā, kur cerība uz kādu avotu izgaisa (iepriekšējos kāpumos bija iespēja papildināt ūdens krājumus no avotiem). Beigas bija ļoti smagas, un pēdējos km pārgāju soļos, jo krampji mocīja gan dodoties augšup, gan lejup. Finišā nebiju priecīgs par savu sniegumu un apsolījos vairs tādās sacensībās nestartēt, bet nu tas bij mirkļa iespaidā, un šogad atkal kalni jau gaida.

Šogad vairāk esmu patrenējies pa Siguldas serpentīnu un treniņos pievērsies vingrojumiem, kas palīdzēs vieglāk pieveikt kalnus. Vēl apsveru domu izmantot nūjas, bet tas vēl ir uz jautājuma zīmes.

VSK

Ko Tu darītu, ja neskrietu?

Ļoti iespējams, ka turpinātu piedalīties kādās orientēšanās/piedzīvojumu sacensībās un piespiedu kārtā būtu iemācījies arī orientēties!

Novēlējums Noskrien biedriem.

Veiksmīgus jums turpmākos startus un tiekamies trasē!


s_menesaskrejejs

Nozīmīte „Mēneša skrējējs” tiek piešķirta kādam skrējējam mēnesī par īpašiem sasniegumiem. Tie var būt daudz noskrieti kilometri, ilgas stundas treniņos, uzvara pusmaratonā vai kādā no daudzajiem skriešanas seriāliem. Sasniegums var būt piedalīšanās visos skriešanas seriālos vai neuzveicamam uzvarētājam Cieņas cīņās. Sasniegums ir pirmais maratons, sākšana skriet, citu iedvesmošana vai jebkas, kas ir atzinības vērts. Ja jums šķiet, ka kāds no VSK Noskrien komandas skrējējiem ir šādu nozīmīti pelnījis – dodiet ziņu. “Mēneša skrējēja” kandidātus izvērtē un šo nozīmīti piešķir iepriekšējie 11 “Mēneša skrējējs” uzvarētāji.

11 komentāri rakstam Mēneša skrējējs. Didzzzons

 • Talants, kura vārds ierakstīts Rīga – Valmiera vēstures lappusēs!
  Uzvarētājs ir tikai viens un citiem nebija pa spēkam šogad 107km noskriet ātrāk par Didzi ;)
  Veiksmi PČ Trail!

 • Viktoriinii Viktoriinii

  Deadpool`s vēl liks par sevi dzirdēt! =)
  Apsveicu ar kroni!
  #Rieksti
  #Noskrien

 • sigita sigita

  Tiešām tads vārdos lakonisks šis Rieksts, prasījās vairāk – tikko tik’ ielasījos un jau viss :( Pat rīta tēja tikai pusē …

  Veiksmīgu šīs sezonas galveno startu!

 • Signis

  Kāpēc vairs nav skrējieni noskrien.lv?

 • Trakais Trakais

  Didzis tiešām vēl jauns, bet šobrīd man personīgi ar viņu ir jārēķinās visās distancēs. PČ trail ir kaut kas liels un pieņemu, ka dēļ tā viņam nāksies zaudēt šīs sezonas cīņā par ātrākā Bikstu ciema skrējēja godu.
  Didzis ir stiprs, jautrs un superlojāls. Paldies par to!
  P.s. – Vecīt, sāc vadīt skrējienus noskrien.lv!

 • druupijs

  Didzis ir pierādijis, ka ar viņu nedrīkst nerēķināties sacensībās, turklāt viņam vēl visi lielākie starti priekšā, tāpēc lai spēcinoši treniņi! Viņam arī laba humora izjūta :) Prieks skriet vienā komandā.

 • ilZZuks ilZZuks

  Viņš labi dejo

 • Apsveicu, Didzi! Pelnīti! Didzis ir jautrs ceļabiedrs, būs interesants brauciens uz čempi.

 • alx alx

  Didzis ir labs daudzās jomās :) Ir prieks, ka mums ir tāds komandas biedrs. Atļaušos iemest no malas pafilmētu interviju pēc RV – https://youtu.be/pTNpC4Bf78A

 • Gatis.K Gatis.K

  Apsveicu ar kronīti!!!

 • DzeniferaZ DzeniferaZ

  Foršs džeks – Valmierā pie kliņķa intervijā viņa vieni no pirmajiem vārdiem bija – te neviens nav normāls…

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.