Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Nordea Rīgas maratonā pasaules līmeņa tehnoloģiskās inovācijas

Nordea Rīgas maratons, kas norisināsies pēc trim nedēļām, 22.maijā, būs līdz šim tehnoloģiski inovatīvākais Nordea Rīgas maratons – Lattelecom kā maratona tehnoloģiskais partneris šogad piedāvās interaktīvu iespēju līdzjutējiem ar video sveicienu atbalstīt savus maratonistus. Šādu iespēju saviem dalībniekiem piedāvā arī slavenais Ņujorkas maratons.

Šogad par prioritāti izvēloties rūpes par līdzjutēju iesaistīšanu maratonā, Lattelecom izstrādājis interneta vietni www.uzmundrini.lv, kur ikviens interesents varēs pievienot personalizētu uzmundrinājuma sveicienu savam maratona skrējējam video, foto vai teksta formātā. Maratonistam, šķērsojot īpašu, ar sensoriem aprīkotu zonu, kas uztvers skrējēja numurā ievietotā čipa signālu, Lattelecom izstrādātā sistēma atlasīs konkrētajam skrējējam adresētos sveicienus un projicēs tos uz lielajiem ekrāniem, kas izvietoti trasē.

„Visiem sportistiem ir sen zināms, ka tieši līdzjutēju atbalsts dod papildus impulsu, lai sasniegtu vēl labākus rezultātus. Lattelecom kā Latvijas vadošajam informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares uzņēmumam un maratona tehnoloģiju partnerim ir svarīgi, lai šis pasākums būtu arī tehnoloģiski moderns, tādēļ katru gadu cenšamies palielināt tehnoloģisko inovāciju klātbūtni maratonā. Mūsu komanda ir čakli strādājusi, lai, izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas, Nordea Rīgas maratona dalībnieki saņemtu uzmundrinājumus no saviem līdzjutējiem tieši tad, kad tas ir visvairāk vajadzīgs,” norāda Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Viņš arī aicina līdzjutējus uz maratona treniņiem Mežaparkā 1. un 15. maijā, kad Lattelecom nodrošinās iespēju iefilmēt videosveicienu. Līdzjutēji sveicienu varēs uzfilmēt vai nofotografēt arī paši, pēc tam to pievienojot mājas lapā www.uzmundrini.lv. Uzmundrinājumus varēs pievienot līdz 18.maijam.

Skrējiena laikā vienam maratonistam tiks nodemonstrēts viens uzmundrinājums, taču pēc finiša, ievadot savu skriešanas numuru, www.uzmundrini.lv mājas lapā, skrējēji varēs noskatīties visus sev veltītos uzmundrinājumus. Video garumam ir ierobežojums – 10 sekundes, taču rekomendējam svarīgāko visiem līdzjutējiem pateikt piecās sekundēs, lai ikviens dalībnieks saņemtu tieši sev domātos uzmundrinājumus.

Informācija par ekrānu atrašanās vietām trasē tiks paziņota visiem dalībniekiem un līdzjutējiem pirms 22.maija.

Lattelecom nodrošinātie maratona tehnoloģiskie risinājumi:

 • Skriešanas intensitātes špikeris, ar kura palīdzību ir iespējams trasē sekot līdzi noskrietajai distancei un tajā pavadītajam laikam. Maratona expo laikā, ievadot datorā savu izvēlēto distanci un vēlamo finišēšanas laiku, ikviens interesents, kas skries 10, 21, un 42km distanci, saņems aproci ar vēlamo skriešanas laika sadalījumu pa posmiem. Tas palīdzēs sekot līdzi ātrumam un ļaus regulēt skriešanas intensitāti.
 • Īsziņa ar rezultātu. Arī šogad katrs dalībnieks, šķērsojot finiša līniju, saņems savu rezultātu īsziņā uz mobilo tālruni.
 • Elektroniski lejupielādējams diploms – tāpat kā iepriekšējā gadā, pēc finiša ikvienam dalībniekam būs iespēja lejupielādēt personalizētu diplomu ar informāciju par savu rezultātu, vietu, vietu vecuma grupā un vidējo ātrumu.

Nordea Rīgas maratonam šobrīd reģistrējušies 9389 dalībnieku, un lielāko komandu ar 1250 dalībniekiem pieteicis Lattelecom.


Fotogrāfiju autors Edijs Palēns (LETA)

7 komentāri rakstam Nordea Rīgas maratonā pasaules līmeņa tehnoloģiskās inovācijas

 • raitis1898

  ooo, “Skriešanas intensitātes špikeris” izklausās pēc baigi labās idejas! :) super!

 • Aivars Aivars

  Tehnoloģiskās inovācijas ir tieši tas, kur būtu meklējama RM īpašā seja un tā atpazīstamība. Ar dalībnieku skaitu, trasi vai augstu organizētības līmeni RM izcelties nekad nevarēs, bet tehnoloģisko inovāciju jomā gan. Es pat teiktu, ka tā ir ļoti piemērota vieta eksperimentiem, jo neveiksmes gadījumā liela skāde nebūtu, bet izdevušās lietas varētu attīstīt tālāk un ar tām sev piesaistīt jaunus interesentus.

 • Agy Agy

  Ja tas prieks būs pa brīvu, tad varētu pamēģināt šo prieku! Ziņkāre ir liela!

 • Kampars

  Vakar iedomājos pamēģināt uztaisīt kādu uzmundrinājumu video sveiciena veidā, bet še tev – uzmundrinājumu iesūtīšana bija beigusies. http://www.uzmundrini.lv/
  Žēl gan

 • Andulis

  Var jau saprast, jo iesūtītie uzmundrinājumi, droši vien, vēl kaut kā jāapstrādā, jāsakārto… Tomēr, vismaz iepriekš paziņot beigu termiņu tad gan vajadzēja!
  Paldies, Kampar, ka uzrakstīji. Tie, kas varbūt gribēja vēl šodien uzmundrinājumus taisīt, tagad zinās, ka atliek vien pašiem stāvēt rīt trases malā. :)

 • Man liekas, ka bija gan kaut kāds atgādinājums par pēdējo dienu, neatceros gan, kur to redzēju. Bet es tieši pēdējā vakarā arī taisīju, jo zināju, ka ir pēdējā diena.

 • Andulis

  Hm, var jau būt… Kaut kā nepamanīju. Pats vainīgs, protams.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.