Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Sigma RC 1209
29/01/2012
13:49
ricardo
ricardo
Jūrmala
Interesents
Members
Forum Posts: 48
Member Since:
20/09/2010
Offline

Vakar iegādājos savu pirmo pulsometru Sigma RC 1209, tādēļ vēlējos padalīties ar pirmajiem iespaidiem.

Sākumā, ko tad mums piedāvā ražotājs un pārdevēji.
Noskrietie kilometri, ātrums un pulss ir ļoti nopietna loma sportista paškontrolē. Pateicoties jaunajai jostai R3 COMFORTEX šobrīd ir pieejamas visas šīs funkcijas. Sigma ievieš revolūciju un kājas sensors vairs nav nepieciešams.

  • Digitāli kodēta (STS RUN / Digi Code) pulsa jostiņa.
  • Pašreizējais, vidējais un maksimālais ātrums
  • Ātruma funkcijas min/km vai km/h
  • Noskrietā distance.
  • Pašreizējais, vidējais un maksimālais pulss
  • Baterijas taupīšanas nolūkos iespējama pulsometra baterijas izslēgšana glabāšanas laikā
  • Uzstādāma viena (augšējā, apakšējā robeža) pulsa zona
  • Kaloriju skaitītājs
  • Apgaismojums
  • Ūdensizturība līdz 30m.
  • Uzstādīto vērtību saglabāšana baterijas maiņas laikā.

Pulsometrā nav GPS funkcijas, tāpēc ātrumu rādīs tikai skrienot, bet nerādīs slēpošanas, riteņbraukšanas laikā.

Atverot vaļā, kas mani sagaidīja:
Protams, pats pulsometrs, ērtā R3 jostiņa, klipsis, kuru var izmantot, ja nevēlies sekot pulsam, bet ātrumam, un ļoti ērts pulksteņa un speciāls pulsometra atvērējs, manuprāt, ļoti parocīgs, jo, ja beidzās baterija, pats vari nomainīt. Visbeidzot, lietošanas pamācība, kur pamācība latviešu valodā nebija, bet toties angļu un krievu valodā bija.

http://i44.tinypic.com/x2t4q1.jpg  (links uz āttēlu)

Vakar ātri mēģināju saprast, kā rīkoties, bet virsroku ņēma stimuls skriet. Tāpēc ātri pārbaudīju un devos ārā. Sapratu, ka pulsometrs būs jākalibrizē, jo rādīja diezgan lielas muļķības ātruma ziņā, bet pulsu rādīja precīzi. Tad vēl nesapratu pīkstienu nozīmi ik pēc, aptuveni, 30sek, bet to visu, protams, iepazīšu ar laiku.
Pati uzstādīšana bija ērta, vienkārša un pārskatāma.

Ar pirkumu, pagaidām, esmu apmierināts, un manuprāt, ļoti labs tādiem skrējējiem, kas vēlas sekot savam pulsam, gan arī ātrumam, to iegādājoties par saprātīgu cenu.

Pats es viņu iegādājos veikalā http://www.veloatladies.lv Tieši tagad šim pulsometram ir atlaides, un ir arī lētākais Latvijā (59.46Ls).

(Atvainojos, ja ir kāda gramatiska kļūda)

29/01/2012
17:13
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Interesanti, pēc kāda principa šis aprēķina ātumu, ja jau reiz nav ne GPS modulis, ne soļu sensors uz botēm? Skaita palēcienus, vai?

Вперед и с песней!
29/01/2012
17:43
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline

Noskatījos vienu Sigma pulsometra video - viņiem tagad tas soļu sensors iebūvēts HR jostā - nav slikti, vismaz kompaktāk un ērtāk lietojams. Domāju, ka labs produkts tiem sportistiem, kuri var iztikt bez GPS, jo kā jau ricardo minēja - nederēs velobraucējiem, slēpotājiem utml.

02/02/2012
16:45
suslliks
suslliks
Interesents
Members
Forum Posts: 20
Member Since:
06/12/2011
Offline

Kampars rakstīja:

Interesanti, pēc kāda principa šis aprēķina ātumu, ja jau reiz nav ne GPS modulis, ne soļu sensors uz botēm? Skaita palēcienus, vai?

Tieši ta ! Pulsmetra josta ir iestrādāts atsvars kursh leka uz katru soli! Skaita soļu daudzumu un tad izdala ar pieņemto vidējo soļa garumu uz auguma parametriem!

Man bija tieši tādas pašas sistēmas pulsometrs tikai cita ražotāja! diemžēl šis skaitīšanas veids izrāijās ar lielu kļūdu! jo vairāk noskrien jo lielāka kļūda! bet aptuvenu distanci noteica!

Ceru ka Sigmai ir precīzāks sanācis! viegli pārbaudīt ar skrienot ieslēdz paralēli tel. navigāciju !

02/02/2012
16:54
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline

Tāpēc jau ir jāveic kalibrācija pirms lietošanas un Sigmas video noskatījos, ka jāveic 2 soļu kalibrācija:

1) vispirms lēns skrējiens 400 vai 800m

2) pēc tam ātrs skrējiens 400 vai 800m

Un tad jau domāju, ka rezultāti ir gana precīzi, nez vai šis to lēnu/ātru skrējienu (soļa izmēru) pēc tam lasa no pulsa, ja tā - tad dati patiešām varētu būt lieliski. Jo soļa izmērs mainās atkarībā no ātruma un pulss ir vienīgais līdzeklis, lai noskaidrotu cik tad ātri skrējējs skrien.

02/02/2012
16:58
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Diez vai tas būs pareizi pēc pulsa rēķināt kaut ko, kaut vai iedomājies, kas notiek kalnā augšā skrienot vai lejā

Ne viss ir tā, kā izskatās.
02/02/2012
19:32
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

suslliks rakstīja:

Kampars rakstīja:

Interesanti, pēc kāda principa šis aprēķina ātumu, ja jau reiz nav ne GPS modulis, ne soļu sensors uz botēm? Skaita palēcienus, vai?

Tieši ta ! Pulsmetra josta ir iestrādāts atsvars kursh leka uz katru soli! Skaita soļu daudzumu un tad izdala ar pieņemto vidējo soļa garumu uz auguma parametriem!

Nebūt nē! Sigmai nav primitīvs soļu skaitītājs bet akselerometrs. Mēra paātrinājumu izmantojot inerci un no tā rēķina veikto attālumu. Rādījumi mainās atkarībā no sensora novietojuma, tāpēc sensors katram individuāli jākalibrē un vienmēr jānovieto uz ķermeņa precīzi tajā pašā vietā.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
12/02/2012
13:30
viesis
viesis
Interesents
Members
Forum Posts: 12
Member Since:
22/07/2011
Offline

Kā ir ar Sigmu darbību uz lentas? Man ir Sigma Onyx Pro un sporta klubā uz lentas rāda mistiskus skaitļus.. no 200 uz augšu.

12/02/2012
13:56
ricardo
ricardo
Jūrmala
Interesents
Members
Forum Posts: 48
Member Since:
20/09/2010
Offline

viesis rakstīja:

Kā ir ar Sigmu darbību uz lentas? Man ir Sigma Onyx Pro un sporta klubā uz lentas rāda mistiskus skaitļus.. no 200 uz augšu.

Pagaidām uz lentas neēsmu mēģinājis, nemācēšu teikt.

05/04/2012
13:39
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Vai ir vēl kādi komentāri - nu jau pēc divu mēnešu lietošanas?
Pētīju, pētīju ko iegādāties un pagaidām arī esmu apstājies pie šī konkrētā modeļa.

05/04/2012
16:58
egLis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 74
Member Since:
30/11/2009
Offline

Sigma Onyx Pro - es lietoju 1.5 gadus.
Pulsu uztver labi, par lentu nekā nevaru pateikt.

05/04/2012
21:05
ricardo
ricardo
Jūrmala
Interesents
Members
Forum Posts: 48
Member Since:
20/09/2010
Offline

Kuks said

Vai ir vēl kādi komentāri - nu jau pēc divu mēnešu lietošanas?
Pētīju, pētīju ko iegādāties un pagaidām arī esmu apstājies pie šī konkrētā modeļa.

Pagaidām mani viss apmierina, funkcijas esmu iepazinis, pulsu rāda labi, vienīgi tas, ka no sākuma vajag iesvīst, vai arī samitrināt jostu, lai precīzi rāda pulsu. Esmu arī kalibrizējis viņu, noskrieto rāda salīdzinoši precīzi, varbūt kādreiz līdz 100m ir nobīde.
Tā no pieņemajām cenam, manuprāt, viņš ir ļoti labs :)

05/04/2012
21:20
Raitis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
05/03/2010
Offline

man savējo būs laikam vēlreiz un precīzāk jānokalibrē- reizēm atšķirības uz lielajiem gabaliem savācas palielas (ja rēķina pēc procentiem, tad nav tik traki). vienkārši pirmo (un pašlaik vienīgo) reizi kalibrēju ziemā. līdz ar to daļu kļūdas kalibrācijā laikam ienesa tas, ka katrs solis mazliet izslīdēja.

bet sūdzēties par pulsometru nevaru- signāls nepazūd, strādā stabili. liekas, ka pulsu rāda normāli jau no paša sākuma- pat nevajag baigi iesvīst.

06/04/2012
15:29
ricardo
ricardo
Jūrmala
Interesents
Members
Forum Posts: 48
Member Since:
20/09/2010
Offline

raitis1898 said

man savējo būs laikam vēlreiz un precīzāk jānokalibrē- reizēm atšķirības uz lielajiem gabaliem savācas palielas (ja rēķina pēc procentiem, tad nav tik traki). vienkārši pirmo (un pašlaik vienīgo) reizi kalibrēju ziemā. līdz ar to daļu kļūdas kalibrācijā laikam ienesa tas, ka katrs solis mazliet izslīdēja.

bet sūdzēties par pulsometru nevaru- signāls nepazūd, strādā stabili. liekas, ka pulsu rāda normāli jau no paša sākuma- pat nevajag baigi iesvīst.

Jā, uz garajiem gabaliem tieši ir tā atšķirība

06/04/2012
18:50
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Paldies, nu nekas neatliks - būs šamais jāņem...arī cena pieņemama - pat zem 60LS parāpjās :)

27/12/2012
22:24
Labinieks
Labinieks
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
02/04/2011
Offline

Man ar Sigma RC1209 radusies neliela problēma, tieši runājot par pulsa rādīšanu. Pirmie gļuki man radās, pēc pāris mēnešu lietošanas, kad pie noskrietās distances 6-9 km, pulss pēkšņi no pieņemamā man 165 vai ap to rādītāju pēkšņi sāk rādīt pilnīgas muļķības 220 vai 80 utt. un nokrītas uz pareizo pulsu tad, kad esmu jau pabeidzis skrējienu. Nomainīju bateriju ar domu, ka iespējams tā pie vainas, sākumā likās, ka viss ir kārtībā, bet pēc pāris veiktajiem skrējieniem atkal sākās tās pašas problēmas un šoreiz, pat nesagaidot vairākus noskrietos km. Un līdz šim brīdim neesmu ticis gudrs kas par vainu. Dažreiz viņš nojūdzas ātrāk, dažreiz vēlāk un atkal ir dienas, kad ar pulsa rādītāju viss ir vislabākajā kārtībā. Savādāk it kā problēmu nav, kilometrus skaita adekvāti, josta nēsājas normāli. Varbūt kādam ir bijušas līdzīgas problēmas???

27/12/2012
22:48
Inese Vārna
Inese Vārna
Rīga
Interesents
Members
Forum Posts: 47
Member Since:
31/05/2010
Offline

Jā, man ar savu nesen Tchibo veikalā nopirkto ir līdzīgas problēmas, šodien nomainīju bateriju, bet atkal tas pats! Bet mana vecā Sigma PC15 strādā perfekti!

28/12/2012
00:15
Sandijs
Sandijs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 278
Member Since:
19/05/2011
Offline

Kad man polar sāka tā uzvesties, nomainīju jostiņu (tikai auduma/kontaktu daļu). Ar "jauno" jostu nekad nekas tāds nav noticis.

28/12/2012
01:24
egLis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 74
Member Since:
30/11/2009
Offline

Abas baterijas nomainīji? Gan jostai, gan pulkstenim?

28/12/2012
10:50
Labinieks
Labinieks
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 133
Member Since:
02/04/2011
Offline

Nē, par jostas bateriju neiedomājos, nomainīju tikai pulkstenim, būs jāmēģina arī jostai nomainīt :) .