Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
IAU World Championship 2010
12/11/2010
21:42
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Apsveicu Gunchu faktiski ar skrējienvaroņdarbu! Varbūt ir iespējams dzirdēt kādus iespaidus no Gunchas? Vai tiešām pirms šī skrējiena netika veselu nedēļu skriets?

13/11/2010
09:48
guncha
guncha
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
21/10/2009
Offline

Paldies par apsveikumu!!! Man šosezon jau par tradīciju kļuvis pirms svarīgākajiem mačiem gūt kādu savainojumu (pavasarī pirms Prāgas maratona mocījos ar ceļgala savainojumu), rudenī ar kreisās kājas ceļgala saites iekaisumu, bet par laimi tas notika mēnesi pirms mača, tāpēc ar masāžām, visādām smērītēm un atpūtu biju daudzmaz gatavs startam( pēdējā nedēļā bija ar arī daudz darba, bet tā kā vecmeistari apgalvoja, ka 100km galvenais būt pēc iespējas "svaigākam" tad par izlaistajiem treniņiem nemaz neuztraucos, jo pirms tam jau no jūlija vidus saskriets bija diezgan daudz).Lai gan plānotais laiks (08:30) netika sasniegts, šoreiz, ņemot vērā trases profilu (kāpumi un kritumi kā Siguldas skrējiena asfaltētajā daļa (serpentīns) tomēr esmu apmierināts ar šo rezultātu.Laika apstākļi gan bija ļoti labvēlīgi skriešanai ( dienā ap +20, vējš no jūras), ar padomu un praktisku palīdzību distancē palīdzēja gan Krievijas, bet ,jo īpaši lietuviešu skrējēji (laikam nākamgad būs jāaizbrauc uz NIDAS 100km, kas būs arī Baltijas čempionāts ultramaratonā).

Kopumā jāatzīst, ka skrējās visai smagi jau veicot pirmo maratonu kājās bija smagums (visu laiku jādomā arī par traumēto kāju), likās, ka iesāpas te šeit, te tur.Pirmos 50km ( apmēram 3:59:15) veicu ar Krievijas izlases dāmām, pēc tam "ieaudzinātās pieklājības dēļ" dāmas palaidu pa priekšu, pāris lūzuma punkti šoreiz atšķirībā no pagājušā gada bija (pēc maratona un kaut kur ap 75km, kad temps katastrofāli kritās, toties pēdējo apli veicu gandrīz kā pirmos apļus ( distanci veidoja 19 apļi pa 5km + ekstra km sākumā).Divas dienas pakliboju, pašlaik jau atkal varu vismaz 5 min. tempu izturēt, bet tomēr līdz novembra beigām atpūtīšos.

P.S. Leišiem viena II vieta Masters vērtējumā (v 60 grupā), distanci pabeidza arī divi vācu vecmeistari (V70) grupā.

 

 

13/11/2010
10:39
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Gunča - ZVĒRS ! Pēc šitām traumām pievārēt vēl 100-ku ! Šķiet,ka šis bij jau 3-ais šāds varējums ! Pēc Ozolniekos sastāstītā mazliet tākā šaubijos ,bet nu MALACIS .Runājot par NIDU,tur šķiet bij 2,5km aplīši - nu baisa riņķošana.Man pašam ar - gribēšana ta ir ,bet nu vēl par savām spējām šaubos.Par NIDU doma ir aizķērusies...........SVEICIENS GUNČAM /

13/11/2010
13:29
guncha
guncha
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
21/10/2009
Offline

Paldies, Didzi!!! Ja doma ir kādreiz to lietu vajag izmēgināt, kamēr veselība atļauj, turklāt distance ļoti piemērota tiem, kas nav tie ātrākie maratona trasēs.Mūsu komandā skrēja dāma no Daugavpils, kurai ir pāris gadus vecāka par mani un tikai jaunībā bija nodarbojusies ar sportu (tiesa gan diezgan labā līmenī, bet viņas distances bija 100 un 400m barjerskrējiens :)), šeit varētu par izvērst iedvesmojošu rakstu, jo viņa atsāka nodarboties ar fiziskām aktivitātēm (pāris 5-10km vieglus paskrējienus  nedēļā par treniņu tomēr nosaukt nevar) pēc smagas autovārijas, viņas rēķinā nav neviena maratona, ne pusmaratona ( , kas tomēr viņu neatturēja pavasarī aizbraukt uz diennakts skrējienu, kur tika pieveikti 135km), bet šo 100km distanci viņa veica 11 stundās un 28 minūtēs. Lietuvā tās brauciena izmaksas būs daudz lētākas, sacensību organizācijas ziņā protams Nīderlandes un Beļģijas sacensības ir augstākā līmenī, jo viņiem  ir liela pieredze šādu pasākumu organizācijā.RUNNERS OWN THE WORLD...RULLĒJAM TĀLĀK.

13/11/2010
13:45
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline

Vienkārši cepuri nost. Skrējienam sekoju mājas lapā. Jau pagājušo gadu skatījos uz Nidu, bet vēl nenoticēju saviem spēkiem un mani mulsināja īsais aplis (patiesībā skriešana turp, atpakaļ pa vienīgo ceļu 1km garumā ar nelielu līkumu vienā galā). Maratonam turpmāk neredzu īsti motivāciju - visu gadu trenējies, lai iespējams uzlabotu laiku par 5 min. Gribu jaunus izaicinājumus sev. Domāju par ultra gabaliem vai kalnu skrējieniem. 

13/11/2010
18:44
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Gunča,paldies par iedvesmu.Baidos,ka manu prātu būsi sačakarējis,ja tā var izteikties.Skatos Nidas virzienā jau nopietnāk,par nākamo gadu gan neko neatradu.Prieks,ka neēsmu tāds vienīgais - AINAR,būs laikam mums jāprovē.

13/11/2010
18:46
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline

Daram.

14/11/2010
17:07
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Atradu interesantu 100-ku itālijā -www.100kmdelpassatore.it ,līdz 50km pamatīgs kāpums gan ,bet laika limits 20stundas.Varbūt kādreiz nākotnē varētu mēģināt.

14/11/2010
20:34
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Apsveicu Tevi, Guncha, Tu esi baigais malacis! Kur par tiem mačiem var ko vairāk izlasīt? Kur tas īsti tas notika?

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/11/2010
21:02
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Didzis said:

Gunča,paldies par iedvesmu.Baidos,ka manu prātu būsi sačakarējis,ja tā var izteikties.Skatos Nidas virzienā jau nopietnāk,par nākamo gadu gan neko neatradu.Prieks,ka neēsmu tāds vienīgais - AINAR,būs laikam mums jāprovē.


 

Kad ir Nida, kurā mēnesī? Klasiskie maratoni, protams, ir forši, bet tas vairs nav izaicinājums. Ainaram ir pilnīga taisnība - visu gadu trenējies, lai, iespējams, uzlabotu laiku par 5 min...  Arī laumiic, šoruden Siguldā ar smaidu nolaužot 55km, lika arī man padomāt par jaunu - augstāku mērķu izvirzīšanu.

Vai kāds zina, kāds ir laika ierobežojums Nidā? Pa stundām 11-12 taču vajadzētu varēt līdz galam tikt. Ātrums 6:00-6:30 min/km pirmajā acu uzmetienā šķiet pavisam draudzīgs, vismaz pirmajam pussimtam. Bet par to, kas tur varētu būt pēc tam - nav ne mazākās nojēgas... Taču, ja nepamēģināšu, tad nekad neuzzināšu.

Didzi, vai Tu provēsi jau nākamgad?

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/11/2010
21:13
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Grūti gan ko pateikt,pašlaik jau esmu iedomājies,ka mēģināšu - varbūt tie tik tādi sapnīši,bet LAUMAS VAROŅDARBU iedvesmots esmu iedomājies,ka to varētu paveikt.Nidas 100-ks bij laikam vienā laikā ar BALTO NAKŠU maratonu .

14/11/2010
21:39
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Didzis said:

Grūti gan ko pateikt,pašlaik jau esmu iedomājies,ka mēģināšu - varbūt tie tik tādi sapnīši,bet LAUMAS VAROŅDARBU iedvesmots esmu iedomājies,ka to varētu paveikt.Nidas 100-ks bij laikam vienā laikā ar BALTO NAKŠU maratonu .


 

No vienas puses tas ir labi, jo nebūs jāskrien pa tumsu, bet no otras slikti - ap jāņiem var būt diezgan karsti...

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/11/2010
21:45
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Tur jau tie n-tie aplīši vēl.

14/11/2010
22:24
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Te, Didzi, ir treniņplāns 100km ultramaratonam. Atklāti sakot - nekas briesmīgs, jo tikai sestdienās un svētdienās drusku ilgāk jāpaskraida...

http://ultrarunning.co.nz/content/100km-training-programme

Labs pasākums būs tepat Laplandē - salīdzinoši daudz dalibnieku, nebūs tik karsti: :)

http://www.ultramarathonrunning.com/races/laplandultra.html
 

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/11/2010
22:36
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Atvainojos, te ir precīzāka adrese:

http://www.laplandultra.nu/?lang=en

Divi jau ir pieteikušies nākamā gada startam... :) Pēc bildēm spriežot, viņiem tur ir bijis pavēsi...

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
14/11/2010
23:02
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline

Treniņu plānā tiešām nav nekā pārdabiska. Ar brīvdienām problēmu nav, darba dienās es jau šovasar biju pasācis neskriet neko īsāku par 14km (t.i. apmēram stundu), katru otro nedēļu noskrēju virs pusmaratona. Cita lieta, ka nejūtu iekārienu šitos garos skriet pa ziemu, bet uz pavasara pusi droši.

Mana doma būtu pa ziemu savā nodabā vākt bāzi, uz pavasara pusi savācamies un pariņķojam kaut vai tajos pašos Biķerniekos bariņā, piemēram stundas 6. Fīlingu dabūsim, kas un kā.

15/11/2010
01:16
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

Nu paldiesiņš draugi,visa programma pasniegta - atliek tikai tāds nieciņš kā trenēties un bliezt.Tas treniņu plāns neizskatās tik baiss,vien ilgāki tie garie treniņi.Laplandes ultra pēc bildēm spriežot kaučkas līdzīgs MULGI MARATONAM IGAUNIJĀ  .Nezinu gan kā būs ,2011.gada pirmā pusē jau ieplānoti BARSELONAS un PRĀGAS maratoni,to ULTRU varētu pavirzīt tālākā plānā tomēr,laiks rādīs.

15/11/2010
10:04
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Aivars said:

Labs pasākums būs tepat Laplandē - salīdzinoši daudz dalibnieku, nebūs tik karsti: :)

 


 Nesaki Aivar Hop, kāpēr neesi pateicis Hip:) 2009.gadā Laplandē, kad skrēju Santa claus maratonu ap Tevis minēto laiku bija karstums ap 34 grādiem iepriekšējā dienā, bet skriešanas dienā ap 27 grādi:D Polārais loks nav nekāds augstuma garants vasarā.
15/11/2010
10:43
guncha
guncha
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
21/10/2009
Offline

Man tādas aizdomas, ka nākamgad ultramaratonu skrējēju pulciņš kļūs daudz lielāks :)

Info par ultramaratonu Gibraltārā : http://www.iau.org.tw

interesanti fakti un sacensību kalendāts ir arī : http://www.statistic.d-u-v.org

Aivar, ja interesē ... vieglāki treniņplāni (maratoni, arī ULTRA) http://www.halhigdon.com , bet cik esmu redzējis dažādos plānos uzsvars tiek likts uz 2 dienu garajiem treniņiem (garie skrējieni gan sestdien,, gan svētdien), nedēļas laikā dažādas distances ātrumizturības attīstīšanai,spēkam) Žēl, ka ziemā Biķernieku trasi netīra, labi, ja ir pieblietēts sniegs kā tas bija pagājušajā ziemā, bet tā vakaros vismaz iepriekšējā ziemā nācās skraidīt pa ielām.

Plāns pēc kura es gatavojos ir diezdan pasmags(tādām slodzēm laikam arī pats īsti gatavs nebiju, bet varu atsūtīt, ja ir tāda interese).Lietuvā 100km būšot 28.05. tā ka NORDEA maratonu noskriet nesanāks ( maratons aprīlī (piem Milāna) vai Prāga maija sākumā gan būtu tieši laikā)

 Labākās ultramaratonu sacensības ir Nīderlandē( septembrī Windshotenā būs nākamais Pasaules čempis) un Beļģijā (Touhout parasti ap Jāņiem), gan organizācijas, gan trases profilu ziņā. Passatore ir interesanta, bet kā pats pārliecinājos pēc 50-60km veikšanas skriet no kalna lejā ir vēl grūtāk nekā kalnā (arī traumas iegūšanas iespējas palielinās)

 

15/11/2010
11:26
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Nu jau esam nodzīvōjuši līdz sauklim: galvenais 100 km. distancē nav uzvarēt, bet gan Noskriet:) Cik parasti ir laika limits 100 km.distancē?

No permission to create posts