Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
NIKE Siguldas kalnu maratons 2011
30/10/2011
02:15
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline
161

Lieliska aktīvā atpūta Siguldā :) Sākumā skrēju labā tempiņā - cīnījos ar kalniņiem, bet apmēram pus distancē izretinājās skrējēji - pazuda mani labākie TT un motivācija no nežēlīgās skriešanas/rāpšanās kalnos pārgāja distances baudīšanā. Rezultāti attēloti video materiālā, kur ar katru minūti es kļūstu lēnāks un līdz ar to video kļūst skatāmāks :) Bet beigu beigās pēdējos 2-3 km apziņā ieslēdzās doma "tuvojās finišs" - tad noskatīju dažus skrējējus labu gabalu priekšā un noskrēju viņus tā, ka finišējot šie vēl rāpās puskalnā... Zinu, ka varēju noskriet labāk, bet to jāatstāj "sēklai" :)

30/10/2011
02:24
edGars
Liepāja
Zinātājs
Members
Forum Posts: 587
Member Since:
18/05/2009
Offline
162

dullie :)

vislabāk rezultātu uzlabo treniņi
30/10/2011
05:44
eees
eees
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 354
Member Since:
02/05/2011
Offline
163

Dullajiem tak pieder pasaule! :D

 

Man ļoti patika... Protams, ar sāpošu potīti laikam nevajadzētu doties šajā 33km garajā pastaigā, bet par to es domāšu nākamās divas nedēļas, kad naaksies mazliet paklibot un iespjams samazināt citas aktivitātes, bet tas bija tā vērts! :)

 

Skaistās ainavas, nereālie kalniņi, jaukie cilvēki apkārt... To visu nevar uzskaitīt, bet visi, kas tur bija mani saprot! :)

 

Neforšākais sekos tad, kad parādīsies bildes... fotogrāfam patika mans nošļuciens uz dibena pa kalnu uz leju... es gan viņam teicu, lai tās nepublicē, bet šaubos, ka šis mani klausīs :D

 

Bet vispār superīgi... domāju ka šī nebūs pēdējā reize Siguldas kalnos :)

30/10/2011
07:53
elmers
Iesācējs
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
17/10/2011
Offline
164

klara-lido rakstīja:

Man kaut kā likās sadistiski nedabūt 11km laikā dzert :( neesmu tā radusi..tādēļ baigi nomocījos..

protams skrējusi biju līdz šim tikai pa asfaltu, tad nu jā..šis bija kas neredzēts un nebaudīts..

Es arī nesaprotu, kā organizatori var nedod dzert 11 km garā aplī. Tas ir baigais mīnuss, jo pie tādas slodzes nenormāli gribās dzert. Pirms diviem gadiem, kad skrējo šo distanci ūdens bija vismaz +/- 8 kilometrā, bet tā, ka vispār nav, tam nebiju gatavs. Tas bija patiešām nepatīkams pārsteigums...

30/10/2011
08:35
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline
165

Spriežot pēc šī rīta sajūtām, vakar padomāt par skriešanas lietderību vajadzēja jau pirms starta. Apzināti un neapzināti sargājot celi esmu iedzīvojies absolūti asimetriskās sāpēs - muguras muskuļi sāp vienā pusē, vēdera prese otrā, katrai kājai citas sajūtas. Nerunājot par pašu celi, kurš tagad droši vien būs nopietnāk jāpadakterē:(

30/10/2011
09:24
Stereotips
Stereotips
Ogre
Zinātājs
Members
Forum Posts: 442
Member Since:
11/06/2011
Offline
166

Paldies visiem, kuri piedalījās, līdzi juta un dokumentēja. :)))
Man 55 km skrējās nu ļoti jauki un beidzās pēc 6:59:45. Tagad jautājums speciem, kad un cik garu vajadzētu noskriet atslodzes skrējienu (vairākus skrējienus)?

30/10/2011
09:41
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline
167

Bullīts rakstīja:

Paldies visiem, kuri piedalījās, līdzi juta un dokumentēja. :)))
Man 55 km skrējās nu ļoti jauki un beidzās pēc 6:59:45. Tagad jautājums speciem, kad un cik garu vajadzētu noskriet atslodzes skrējienu (vairākus skrējienus)?

cik nu specs esmu - parasti cenšos skriet nākamajā dienā pēc garajiem - 3-8km - pavisam lēni, tad nākamo dienu ņemu brīvu ... pieeja šim gadījumam ir dažāds ... 

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
30/10/2011
09:50
vagabundo
vagabundo
Cēsis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 66
Member Since:
02/09/2011
Offline
168

Esmu gatavs recovery skrējienam... apbrīnojami, bet nekas tā īsti nesāp, ir bijuši švakāki rīti pēc īsākām distancēm. Paldies Valmiermuižas tumšajam par spēju mani motivēt un sagaidīšanu finišā... Vēl lielāks paldies Vaivaram par megalabu kompaniju pirmajā aplī!!

30/10/2011
10:00
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Dažas bildes no K. Pakārkļa.

30/10/2011
10:27
inesis
Guest
Guests
170

Sveiciens visiem!!!

Paskatījos video un kaut kā nemanīju ka tur kāds skrietu, ja nu viens no kalniņa un tad tikai tāpēc, ka nevarēja noturēties soļiem. Varbūt šādus pasākumus vajadzētu saukt kaut kā savādāk, nevis par skrējienu? Un tas vīriņš, nu galīgi nepareizi nūjoja, es ceru, ka īstenie nūjotāji rādīja uz viņu ar pirkstu un teica "pē" !!! ;-). Jāiet šodien pa asfaltu paskriet citādi "krosojot" galīgi gaita sabojājusies.

30/10/2011
10:41
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Par dzeršanu… Saprotu, ka tās trūkums 11 km aplī varēja radīt grūtības maigāku skrējienu palutinātajiem. Arī pats tāds esmu.

Tomēr, nolikums saka skaidri un gaiši – "5.5. Dzērienu un uzkodu galdi būs pieejami pēc katriem 11 km." Ne biežāk…

To pašu mums stāsta arī trases karte.

Visbeidzot, 26. oktobrī parādījās precizējums: "…jebkāds līdzjutēju atbalsts trasē, ārpus sacensību centra, ir aizliegts! Vēlaties izmantot trekinga nūjas vai papildus dzērienus trasē, tie jānes līdzi visu apli."

 

Varbūt vienīgais, ko var pārmest vai, drīzāk, ieteikt orgiem – derēja kādā raid.lv foruma komentārā viņu rakstīto filozofisko pamatojumu ielikt redzamākā vietā, lai izlasa visi:

"OTRKĀRT, kalnu maratonu filozofija paredz zināmu dalībnieka autonomijas līmeni. Protams, Latvijas ģeogrāfiksajos apstākļos ir itin viegli pārkāpt to, kas normālos kalnos ir pašsaprotama lieta. Šeit gan līdzutēji, gan organizatori bez īpašas piepūles var piekļūt jebkuram trases punktam.
Bet tā kā par augstāku mērķi Siguldas kalnu maratonā izvirzam nevis pašamāju skrējēju kvalificēšanās iespējas Londonas olimpiādei 2012. gadā, bet gan tiesības piedalīdas citos, nopietnākos kalnu maratonos, tad arī standartus nosakam pēc beidzamo kritērijiem.
Tā paša UTMB kritērijos pret kvalifikācijas punktus dodošiem skrējieniem tiek pieprasīta zināma autonomija:

……………………..
…. Other criteria such as the nature of the terrain and the level of autonomy has been taken into account by the selection committee for the Ultra-Trail® which in particular will be able to decide to reduce the number of points given for races having too high a proportion of tarmac roads and/or a number of refreshment points so that it's no longer about real semi-autonomy.
……………………
Vēl pāris gadus atpakaļ bija pat konkrēti kilometri minēti minimālajam dzirdināšanas punktu attālumam (skaitlis bija starp 10-15 km!), tagad tie cipari izņemti, bet ideja jau palikusi: būs par biežu – nebūs kvalifikācijas punktu!"

 

Varētu strīdēties, ka 11 km veicēji (vēl) netaisās uz Monblānu. Taču domāju, ka arī viņiem ir tiesības nomēģināt tā garšu. :)

30/10/2011
11:00
elie
elie
Rīga, Valmiera
Zinātājs
Members
Forum Posts: 51
Member Since:
02/06/2011
Offline
172

Tad jau laikam skaitās, ka esmu pārkāpusi sacensību noteikumus, ja paņēmu želeju no kāda līdzjutēja/organizatora posmā starp dzirdināšanas punktiem. Lai nu kā, šis bija pirmais tāda veida skrējiens un turpmāk es zināšu, kā vajag uz tādiem gatavoties, šī bija lieliska pieredze. Vismaz zinu, kā mans organisms reaģē uz tādu slodzi.

Šodien sajūtas pārsteidzoši labas. Vienīgi visu laiku gribas ēst. Paēdu, pēc stundas jau izsalkums. Vakar pēc pusnakts, kad jau gandrīz biju aizmigusi, pēkšņi sagribējās ēst tik ļoti, ka bija jāceļas augšā, jo nevarēju aizmigt no izsalkuma. Pie tam gribējās nevis vienkārši kaut ko, bet tieši ceptas olas :D Pirmo reizi man tā, baigi interesanti. 

Foršs video un bildes! Es trases laikā ik pa brīdim centos pasmaidīt kādam fotogrāfam, cerams, ka arī tās bildes kaut kur varēs dabūt :) 

30/10/2011
11:33
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline
173

elie, teicu taču, lai gatavo pārtiku šodienas izēšanās maratonam :) un nepakautrējies pagulēt pusdienlaiku .. un nevajag kautrēties ēst visu ko sirds prasa un cik prasa, rīt jau būs atkal labi :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
30/10/2011
11:57
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
174

Monvid, distances garums 56.4 km, augstumu starpība - 1605m augšā, 1533m lejā.

30/10/2011
12:14
Lauma
Lauma
Svētdienas skrējējs
Admin
Forum Posts: 1630
Member Since:
24/04/2009
Offline
175

Ļoti patika mazais 11km aplis, kur pārsteidzošā kārtā organizatori bija parūpējušies, lai nebūtu garlaicīgi. Garās distances cilpā jutos vīlusies it īpaši tajā taisnajā 10km skrienamgabalā, kur pagriezās 22km skrējēji līdz pat karjeram. Tur jau pirmajā aplī palika mana motivācija un iedvesma skriet tālāk. Ēšanas punkts 13km nedaudz apskaidroja aizmiglojušos prātu un mazu brīdi. Karjers un upīte pretējā virzienā - interesanti. Pirmajā aplī kāpjot lejā no Ķeizarskata pamanījos nedaudz nošļukt pa dubļiem. Slēpošanas kalniņi augšā lejā - jautrība pa pilnu programmu.

Otro apli un arī trešo devos kopā ar Gvido. Nebūtu kola būtu palikusi starta/finiša zonā jau pēc pirmajiem 22km (kas būtu bijis prātīgs risinājums). Un šeit arī sākās nūjošanas pasākums ar kalnu elementiem - nāves ēnā.

Plāns finišēt 9h nesanāca, bet mazais aplis pa pilnīgu tumsu ir pilnīgi savādāks nekā dienā. Ne trepītes, ne kalniņi, ne Bezdelīgas grava lielus pārsteigumus nesagādāja.

Man pulsometrs rādīja ka, kāpuma summa ir +2 165,3 / -2 186,6 un ditance - 56,64 km. Te vēl jāpieskaita pus Ziediņa kalns, jo baterija izbeidzās.

Mountains are not stadiums for my ego, but cathedrals for my soul.
30/10/2011
12:24
Raitis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
05/03/2010
Offline
176

ja pagājušajā gadā pēc 11km skrējiena likās, ka "nu nekad vairs uz tiem kalniem nelīdīšu", tad vakardien noskrēju 55km.

bija ļoti, ļoti grūti. šoreiz man rezultāts nav svarīgs (8:21:30), priecājos, ka vispār tiku līdz finišam.

otrajā aplī tālajā dzeršanas punktā uznāca baigā vēlme izstāties. bet tad sapratu, ka līdz startam pēc mantām jātiek tik un tā, un pēc tam jau paliek tikai 11 km, ko kaut vai vienkārši norāpot. :D

pēdējā apļa otro pusi dabūju skriet pa tumsu. samērā interesanti. vēl forši bija skatīties, kā citas mazās gaismiņas skrien lejā pa klanu. tāds interesants skats.

 

pāris lietas gan vakardien sapratu-

*noteikti vajadzīgi normāli krosa apavi. paveicās, ka trase bija samērā sausa, tāpēc varēju arī ar savām vecajām botām izskriet, bet tikšana no kalna lejā bija bezcerīga. vismaz trīs reizes nošļūcu uz sava dibengala. :D

*ļoti noderētu līdzi paņemta josta ar dzeramo. it kā izturēt tos 11km varēja, bet labāk jau būtu, ja būtu līdzi.

*55 km skrējienā nūjas ĻOTI palīdz tikt kalnos augšā. uz 11km varbūt, ka tas būtu tikai lieks smagums, ko stiept līdzi, bet garajā gabalā ļoti noder.

 

par to, vai kko tādu mēģināšu vēlreiz- īsti nezinu.

drīzāk tad garākus gabalus pa asfaltu.

30/10/2011
12:27
Leo
Guest
Guests
177

Andulis rakstīja:

Par dzeršanu… Saprotu, ka tās trūkums 11 km aplī varēja radīt grūtības maigāku skrējienu palutinātajiem. Arī pats tāds esmu.

Tomēr, nolikums saka skaidri un gaiši – "5.5. Dzērienu un uzkodu galdi būs pieejami pēc katriem 11 km." Ne biežāk…

To pašu mums stāsta arī trases karte.

Visbeidzot, 26. oktobrī parādījās precizējums: "…jebkāds līdzjutēju atbalsts trasē, ārpus sacensību centra, ir aizliegts! Vēlaties izmantot trekinga nūjas vai papildus dzērienus trasē, tie jānes līdzi visu apli."

 

Varbūt vienīgais, ko var pārmest vai, drīzāk, ieteikt orgiem – derēja kādā raid.lv foruma komentārā viņu rakstīto filozofisko pamatojumu ielikt redzamākā vietā, lai izlasa visi:

"OTRKĀRT, kalnu maratonu filozofija paredz zināmu dalībnieka autonomijas līmeni. Protams, Latvijas ģeogrāfiksajos apstākļos ir itin viegli pārkāpt to, kas normālos kalnos ir pašsaprotama lieta. Šeit gan līdzutēji, gan organizatori bez īpašas piepūles var piekļūt jebkuram trases punktam.
Bet tā kā par augstāku mērķi Siguldas kalnu maratonā izvirzam nevis pašamāju skrējēju kvalificēšanās iespējas Londonas olimpiādei 2012. gadā, bet gan tiesības piedalīdas citos, nopietnākos kalnu maratonos, tad arī standartus nosakam pēc beidzamo kritērijiem.
Tā paša UTMB kritērijos pret kvalifikācijas punktus dodošiem skrējieniem tiek pieprasīta zināma autonomija:

……………………..
…. Other criteria such as the nature of the terrain and the level of autonomy has been taken into account by the selection committee for the Ultra-Trail® which in particular will be able to decide to reduce the number of points given for races having too high a proportion of tarmac roads and/or a number of refreshment points so that it's no longer about real semi-autonomy.
……………………
Vēl pāris gadus atpakaļ bija pat konkrēti kilometri minēti minimālajam dzirdināšanas punktu attālumam (skaitlis bija starp 10-15 km!), tagad tie cipari izņemti, bet ideja jau palikusi: būs par biežu – nebūs kvalifikācijas punktu!"

 

Varētu strīdēties, ka 11 km veicēji (vēl) netaisās uz Monblānu. Taču domāju, ka arī viņiem ir tiesības nomēģināt tā garšu. :)

Sākumā gan info bija, ka būs dzeramais pēc katriem 5km..tikai vēlāk acīm redzot tas pamainīts, jo kad es vēl lasīju info, tad tur bija cita info :)

30/10/2011
12:30
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline
178

Šodien pašam par pārsteigumu jūtos lieliski, pat normāli varēju noskriet rīta rosmīti kopā ar meža cūkām un to sivēntiņiem :) Pārdesmit bilžuki no paugurainās Siguldas:

30/10/2011
12:47
ing_a
ing_a
Zinātājs
Members
Forum Posts: 175
Member Since:
30/09/2010
Offline
179

divi vaardi = loti patika!! skreeju bez uzstaadiijumiem un baudot!

30/10/2011
13:58
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Izmantojot laumiic fototehniku, vakar tika noknipsētas dažas smaidīgas sejas.

 

Error 404 (Not Found)!!1

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.