Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Valmieras maratona 2011 atsauksmes
19/09/2011
23:15
Geo
Geo
Ādaži
Zinātājs
Members
Forum Posts: 197
Member Since:
08/03/2011
Offline

Pēc skrējiena sajūtas divējādas. No vienas puses prieks par to, ka ar trešo mēģinājumu beidzot ir noskriets ātrak par 4h, kas bija mans mērķis kāpēc pēc pirmā maratona es vispār turpināju skriet šo distanci, bet no otras puses ir sajūta, ka rezultāts varēja būt arī labāks. Iemesls kāpēc tas tā nebija ir skaidrs, tikai jādomā kā to novērst.

Parasti startēju no pašām beigām un pamazām kāpinu tempu, tāpēc sanāk skriet vienam. Šoreiz gan bija izņēmums un varu tikai secināt, ka tiešām palīdz, ja ir kāds ar ko sakrīt temps un var ilgāku laiku skriet kopā. Paldies par kompāniju Martins 11-20km un Kristaps 21-40km. Palīdzeja arī 2:00 un 4:00 tempa turētaji, kas bija kā vilciens, kam dzenies pakaļ un tad uz pāris km "piekabinies" atvilkt elpu. Un paldies arī vīram, kurš ap 38km skrējējiem piedāvaja ūdeni, tas bija tieši laikā!

Par organizatorisko pusi runājot viss bija kārtībā vienīgi pārsteidza numuru kvalitāte un tas, ka dzirdināšanas punktos nebija sporta dzēriens, Maxim kā nekā bija viens no atbalstītajiem, ar ko tad viņi atbalstīja?

20/09/2011
00:03
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Viesis rakstīja:

Jautājums nedaudz no malas raugoties. Runā, ka šogad Valmieras maratons esot bijis švaks, jo neesot piedalījies praktiski neviens elites sportists. Tikai amatieri un hobijskrējēji. Tā ir?

Roze un Šulca-Pankoka bija, bildēs arī Prokopčuku redzēju! Ābola bija! Gribēji kādu no Kenijas? Man vienīgais, kas pārsteidza bija tas, ka Dace Līne nepiedalījās! Kāds nezina kas viņai? veselība vai citi darbi?

20/09/2011
09:30
OMG
OMG
Rīga
Admin
Forum Posts: 447
Member Since:
24/03/2011
Offline

Agy rakstīja:

Man vienīgais, kas pārsteidza bija tas, ka Dace Līne nepiedalījās! Kāds nezina kas viņai? veselība vai citi darbi?

Pareizi būtu "Dace Lina"

Time is never an issue, it's what we do with it.
20/09/2011
09:32
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

un Štūla-Pankoka

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
20/09/2011
11:49
minikin
mazāk ambiciozais biedrs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 309
Member Since:
23/10/2009
Offline

hehe, un man liekas, ka bija domāta arī Jeļena Ābele... :)

 "Weakness of attitude becomes weakness of character." /Albert Einstein/
20/09/2011
12:11
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Atvainojos! Nosēžiet Jūs 8 h pie LiDAR datiem, tad ne tas vien būs nepareizi!

20/09/2011
12:16
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline

Agy - tas laikam tēmēts uz mani - es kā reiz jau pie LiDAR datiem sēžu jau otro gadu un dažas dienas vairāk kā 8h skatos tajos :)

20/09/2011
12:29
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Kas ir tie LiDAR dati? Kaut kāda kristāla bumba nākotnes zīlēšanai vai? :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
20/09/2011
12:31
vagabundo
vagabundo
Cēsis
Zinātājs
Members
Forum Posts: 66
Member Since:
02/09/2011
Offline

Andulis rakstīja:

dažbrīd gribējās, lai arī man būtu tā nozīmīte pie krekla

Ja pareizi atceros, nozīmītes plānoja dalīt kluba "fotosesijas" laikā 11:20-11:30. Liekas, arī citreiz tā darīts. vagabundo, nākamreiz kādā lielākā skrējienā (Siguldā 15.10.?) mēģini atrast šo bildēšanās pasākumu.

Nezinu vēl par Siguldu, kā būs ar laikiem, bet ja netikšu uz to, tad jau droši vien Siguldas kalnu trasē jātiek pie slavenās nozīmītes.. :)

20/09/2011
12:46
xorix
xorix
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 420
Member Since:
11/12/2010
Offline

papucis rakstīja:

Kas ir tie LiDAR dati? Kaut kāda kristāla bumba nākotnes zīlēšanai vai? :)

Iztēlojies visu apkārtni kā 3D punktu mākoni - un pamēģini tajā atrast sev vajadzīgos objektus :) pēc tam mēģini izdomāt principu/algoritmu, kā datoram iemācīt šos objektu automatizēti atpazīt - tas ir tas ar ko es nodarbojos, bet agy gan jau citiem mērķiem lieto šos LiDAR datus...

20/09/2011
13:20
minikin
mazāk ambiciozais biedrs
Zinātājs
Members
Forum Posts: 309
Member Since:
23/10/2009
Offline

Viesis rakstīja:

Jautājums nedaudz no malas raugoties. Runā, ka šogad Valmieras maratons esot bijis švaks, jo neesot piedalījies praktiski neviens elites sportists. Tikai amatieri un hobijskrējēji. Tā ir?

Presē tiešām ir izskanējis šāds viedoklis. Liekas, "Latvijas Avīzē" šorīt publicēts neliels raksts par Valmieras maratonu, kur minēts, ka Latvijas spēcīgākie šajās sacensībās nav startējuši. Zināma daļa taisības ir, tomēr, manuprāt, spēcīgu skrējēju/sportistu tāpat netrūka. Ceru, ka viņi par šiem izteikumiem neapvainojas. :)

 "Weakness of attitude becomes weakness of character." /Albert Einstein/
20/09/2011
14:04
Artūro
Artūro
Zinātājs
Members
Forum Posts: 309
Member Since:
30/11/2009
Offline

Liels prieks par kuplo skrējēju skaitu, kas nenobijās no rudens un šajā skaistajā dienā pievārēja Valmieras trasi, savu raksturu, tā uzstādot arvien augstāku latiņu savā skriešanas pieredzē. Pirmoreiz biju kā TT un ir daži secinājumi pēc šī pienākuma izpildes.

 

Par trasi: esmu skrējējs, kas nelielā reljefiņā jūtas pilnībā komfortabli un Valmieras pauguriņus nejutu pilnībā. Latvijā sastopos ar tiem normālā krosā. Divi apļi pusmaratonam ir tieši laikā. Pēc finiša bija sajūta, ka ir noskrieti tikai 2x5km standarta apļi. Dažās vietās pašauri, grupā esot, bet tie ir nieki.

 

Par pašsajūtu un atmosfēru: ja izdosies līdzīgs treniņprocess, kā šovasar, tad savu otro maratonu ņemšu Valmierā 2012. Likās, ka šādā tempā būtu jau tagad to izdarījis, apstākļi bija ideāli.

Prieks par savu ''jubilejas'' 10. pusmaratonu, kurā, pārkāpjot pāri finiša līnijai, sasniedzu precīzi 1000 gadā noskrietos km.

Tiesnešu grabuļi rullēja. Redzēju mētājamies daudz nummuru. Un tik daudz jaunkundžu, Rozā un Melnas panteras, kuru iedvesmoti mazliet ar EdGaru piekoriģējām dziesmas vārdus:

 

Mans tēvs bija skrējējs,

Es skrējēja dēls.

Mans tēvs skrēja maratonus,

Bet aiz meitām skrēju es.

 

Tātad padziedāt arī nelaidām garām((:

Paldies arī viņam par neatlaidīgo kompāniju gan pārnestā, gan tiešā nozīmē,  kad mūsu baloni pusdistancē samudžinājās kopā un tā līdz pašam finišam. Un arī kompānijai, ceļojot uz Valmieru un atpakaļ. + labais video(;

Ģeniālais atrodams vienkāršībā.
20/09/2011
14:20
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline

Artūro rakstīja:

 

Paldies arī viņam par neatlaidīgo kompāniju gan pārnestā, gan tiešā nozīmē,  kad mūsu baloni pusdistancē samudžinājās kopā un tā līdz pašam finišam. Un arī kompānijai, ceļojot uz Valmieru un atpakaļ. + labais video(;

Paldies tev un EdGaram! Jūs bijāt šai reizi nedaudz man par ātru un palaidu prom jūs kā kā TT jau kādā 15km. Bet nu par balonu samudžināšanos - tas tiešām bija ļoti smieklīgi, :D, smejoties kalnā bija grūti uzskriet! Bet forši!

20/09/2011
14:28
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

papucis rakstīja:

Kas ir tie LiDAR dati? Kaut kāda kristāla bumba nākotnes zīlēšanai vai? :)

aerolāzerskenēšana! xorix rakstīja:

papucis rakstīja:

Kas ir tie LiDAR dati? Kaut kāda kristāla bumba nākotnes zīlēšanai vai? :)

Iztēlojies visu apkārtni kā 3D punktu mākoni – un pamēģini tajā atrast sev vajadzīgos objektus :) pēc tam mēģini izdomāt principu/algoritmu, kā datoram iemācīt šos objektu automatizēti atpazīt – tas ir tas ar ko es nodarbojos, bet agy gan jau citiem mērķiem lieto šos LiDAR datus…

Es mēģinu izveidot 3D Rīgas centra modeli maģistra darba vajadzībām un pie viena trenēt aci cerībās ka kādreiz būšu vajadzīga metrum puišiem! :) Bet atkal jau ne-tēma!

20/09/2011
23:42
eerms
eerms
Interesents
Members
Forum Posts: 3
Member Since:
24/05/2011
Offline

reku caur paziņām tiku pie smukas bildes ar 3:30 TT. cik atceros, tas ir 3 aplis, pēc "foršās" turp-atpakaļ taisnes.

http://i53.tinypic.com/6hqnhl.jpg

20/09/2011
23:52
observer
Interesents
Members
Forum Posts: 18
Member Since:
09/06/2009
Offline

Ļoti priecājos par tempa turētājiem un visu laiku paturēju acīs 4h vīrus. Manuprāt, upurēt sportisko azartu citu labā ir fantastiska labdarība, pie tam finišēt vienatnē viņiem ir gandrīz vai nolemtība. Vairums tt izmantotāju finiša brīdī ir vai nu atpalikuši vai, kādā brīdī sajutuši rezerves, aiztraukušies uz finišu savā tempā.

Aivars703 un Arle iestūma savus aizbilstamos tempā, kas deva komfortablu 3min rezervi pēc pirmās puses. Turējos mazliet priekšā, apmēram tādā attālumā, lai dzirdētu Aivara stāstus, pašam piedalīties sarunās būtu par grūtu. Trešā apļa otrajā pusē sajutu spēku turpināt uzņemto tempu un  palēnēm attālinājos.Otrajā mēģinājumā esmu ticis zem 4h robežas, par ko milzīgs prieks.

Skrienot ļoti piedomāju pie tā, lai ātrums būtu stabils visā garumā, kas arī izdevās. Te  gribētos pieredzējušo maratonistu viedokli, vai veiksmīgā taktika, ir no paša sākuma uzminēt un izvēlēties savām spējām visatbilstošāko ātrumu, vai ir kādi apsvērumi pirmo pusi ņemt straujāk, piemēram, vadīties no pulsa, vai tikai no sajūtām? Vai stabilais temps (ar nelielu kritumu beigās) parasti nozīmē, ka izdevies optimālais skrējiens(pats esmu tieši šādā ieskatā), vai tomēr, ka palikušas vēl kādas rezerves, ko iegūt ar citu taktiku? Nojaušu, ka katram varētu būt savs stāsts stāstāms, bet tik un tā:)

21/09/2011
00:49
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Par maratoniem nezinu, bet pusītes noteikti ir daudz vieglāk uzsākt skriet mērenā tempā un vēlāk kāpināt tempu, ja jūti, ka ir duka iekšā. Tādejādi sākumā netiek strauji iztērēta enerģija, kura būs ļoti nepieciešama beigu daļā. Vienīgais nedrīkst pārāk sataupīties sākumā, citādi beigās svaigums būs, bet gandarījums un labs rezultāts nebūs :) Vēl novērots, ka uzsākot lēnāk skriet pēc ilgāka laika ir grūti kāpināt tempu, kājas jau pieradušas pie lēnā tempa un negrib ātrāk kustēties, lai arī vajadzētu varēt

Ne viss ir tā, kā izskatās.
21/09/2011
10:11
certa
certa
Valmiera
Zinātājs
Members
Forum Posts: 69
Member Since:
10/08/2010
Offline

http://www.youtube.com/user/kristaaps21?ob=5#p/u/0/08ISockgTcc 11 sekundes garāks,bet tā viss tas pats,vienkārši vakar vakarā švaki lādējās tāpēc ielādēju divus gabaliņus.

21/09/2011
10:40
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline

BURVĪGI,....  Un tas hēlists -sm72 !

21/09/2011
11:38
Ēriks
Ēriks
Jelgava
Interesents
Members
Forum Posts: 25
Member Since:
13/01/2011
Offline
100

Tā pliekani skan, bet tomēr - Paldies - Jums visiem VSK Noskrien uzmundrinātājiem un neņemiet ļaunā, ja dažbrīd īpaši nereaģēju, jo biju nekāds (starp debesīm un zemi). Pavisam noteikti šie uzmundrinājumi nebija velti un tieši šie uzsaucieni no klātienē/neklātienē pazīstamajiem skrējējiem, liek mobilizēties tai kripatai enerģijas, kas paslēpusies nespēka un kaišu labirintos. Iespējams pat kādu nepiefiksēju (mēmi pagāju garām) iepriekšējā vakarā vai pirms un īpaši pēc skrējiena, tādēļ vēlreiz visiem - sorry!

No permission to create posts