Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Valmieras maratons 2010
24/08/2010
21:42
Tuksnesa vetra
Tuksnesa vetra
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 418
Member Since:
01/03/2010
Offline
121

Hmzz....pēc Google Earth attālums Rīga - Valmiera, sanāk 109 km, protams, tas ir relatīvi, jo atkarīgs no starta un finiša. Katrā gadījumā, pasākums intriģējošs. Ja tas nenotiek pie +30 vai -30 C, tad es - PAR.

Lai Laima vada un Pērkons sargā. No Māras pie Dieva un atpakaļ. Tiksimies pie tēviem.
24/08/2010
22:25
Frax1s
Salaspils
Zinātājs
Members
Forum Posts: 137
Member Since:
19/05/2009
Offline
122

Mhm ... skatos panesās diskusijas par Rīga - Valmiera izaicinājumu :) Kaut gan par šī pasākuma vēsturi neko nezināšu, tomēr man tas liekās ļoti intreģējoši :) Vienmēr esmu vēlējies veikt distanci no kādas pilsētas uz pilsētu un jo tālāk jo labāk, nevis vienkārši mest apļus caur un ap pilsētu.

 

Tā jau domā būtu slavējama, tik lielākā problēma ir dzīvā satiksme. Ļoti apšaubu, ka uz to parakstītos pat pilsētas caur kurām skrietu, tie ir ļoti lieli naudas līdzekļi, lai ko tādu oficiāli noorganizētu. Pie tam veicot tādu gabalu entuziasma dzīti jābūt līdzi vismaz kādam pavadonim ar riteni vai mašīnu - gadīties var visādi! Vislabākais variants, ko varu ieteikt no pieredze ir noīrēt autobusiņu uz ielpānoto pasākuma dienu, būs kur atstāt mantas, pārģērbties, iestiprināties, atvilkt elpu, pačalot vai sniegt pirmo palīdzību. Kamēr skrien autobus lēnām velkās nopakāļ kā rezultātā mašīnas vairs īsti nav šķerslis un beigās vēl visus atved atpakāļ ... Pēc tāda principā mēs veicām skrējienu LLU 70 Zinību gaismas skrējiens Rīga – Jelgava ;)

24/08/2010
22:39
Lauma
Lauma
Svētdienas skrējējs
Admin
Forum Posts: 1630
Member Since:
24/04/2009
Offline
123

no esošajiem biedriem velo pavadoņus varētu pat sameklēt šādam skrējienam.

p.s. man šķiet, ka topiks par šo skrējienu būtu jātaisa atsevišķi ;)

Mountains are not stadiums for my ego, but cathedrals for my soul.
25/08/2010
23:47
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline
124

Jautājums par uzturu maratona laikā. Zinu ka viedokļi ir dažādi, bet tomēr gribu dzirdēt atsauksmes par manis iedomāto ēšanas stratēģiju. Tas ir mans pirmais, tāpēc tādi muļķīgs jautājums.

Tātad - ap 16. km - 60g ogļhidrātu želeja, 26.5. km - 60g ogļhidrātu želeja, 37.km - 30g ogļhidrātu želeja.

Esmu parliecinājies, ka kaut kas košļājams man neder.  8 vai 12 stundu pārgajienos parasti ik pēc 3 stundām ieriju 100g želejas (un papildus graudu batonus - bet tur ir pauzes un pārsvarā iešana). Mans svars ap 84kg būs maratona dienā. Es nevaru izšķirties vai pie 16.km un 26.km neņemt visus 100g (lielo paku) un vai beigās 60g paku. esmu dzirdējis ka pēc 30.km sak strikot vēders. Varbūt 37.km vispar neēst. Varbūt jau 6.km ieēst?

 

26/08/2010
00:04
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline
125

Tas ir stipri individuāli ,baidos pat ,ko ieteikt,jo pašam ir gājis visādi - kas reiz ir palīdzējis,citreiz pilnīgi garām.Pirmo želeju ņemu ne ātrāk par 15km ,tad pēc sajūtām.Ūdeni - jo vēlāk sāku strēbt,jo labāk iet.

26/08/2010
07:32
Tuksnesa vetra
Tuksnesa vetra
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 418
Member Since:
01/03/2010
Offline
126

Tiesa, man nav gandrīz nekādas pieredzes tieši maratonu pievarēšanā un tomēr, nevar nepiekrist Didzim, ka viss, iepriekš minētais ir stipri individuāli, piem., atkarīgs no ātruma, kādā tu esi paredzējis skriet, proti, cik daudz patērēsi enerģiju, līdz ar to - cik ir jāatgūst.

Piem., skrienot pēdējo 30 nieku, 1. želeju es notiesāju jau ap 10 to km, savukārt 2. - ap 21. Tiesa, jau 27. km iedomājos, ka vēl vajadzētu, taču no tā jau nekādas jēgas nebūtu, jo želeja jau īsti nepaspētu uzsūkties, kur nu vēl iedarboties.

Ir bijusi arī negatīva pieredze ar želeju, kad skrējiena laikā, visu želejas tūbiņu "ielocīju" ļoti ātri, līdz ar to bija sajūta, ka būtu norijis akmeni, tādēļ tagad mēģinu vienu tūbiņu notiesāt apm., 1/2 km - 1 km garumā.

Aivar703 -Lai izdodas!

Mačosimies kopā!:)

Lai Laima vada un Pērkons sargā. No Māras pie Dieva un atpakaļ. Tiksimies pie tēviem.
26/08/2010
12:20
Ainars
Ainars
Rīga
Admin
Forum Posts: 755
Member Since:
25/03/2010
Offline
127

Forumā ir sadaļa Uzturs. Tajā diskusiju namaz tik daudz nav. Skaties to, kurā ir visvairāk komentāru. Tajos atrod Makro ieteikumus. Tur ir ne tikai par ēšanu maratona laikā, bet arī pirms. Pēc tiem punktuāli vadījos pirms sava pirmā maratona. Man derēja lieliski.

Ja velk uz ekstrēmām nodarbēm, tad mana pieredze garajos (37 km pirms NRM, 34 km tagad pirms Valmieras) paņemt līdzi tikai pa mazai pudelītei ar ūdeni. Beigās ģeniālas multenes rāda:)

26/08/2010
13:10
Ivars
Ivars
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
20/08/2009
Offline
128

Jā, Makro žetons par vienkāršu skaidrojumu un derīgiem padomiem, arī man pirms garajiem der lieliski.

26/08/2010
13:15
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline
129

Patiešām, uzturs ir stipri individuāla lieta. Man arī nav gandrīz nekādas pieredzes tieši ar želejām (acīmredzot - beidzamais laiks to iegūt). Tomēr uzdrošinos domāt, ka:

* Pēdējo iestiprināšanos jātaisa mazliet agrāk, pirms 35 km atzīmes. Vēlākais - pie tās.   (Ja nu vienīgi želeja superātri iedarbosies UN būsi tomēr ļoti lēns pēdējos kilometros...? Nē, nebūsi vis - jo stiprinājies būsi jau pirms tiem! :)   )

* 6. km ēst šķiet tā kā par ātru. Nu, vismaz es to nedarītu. Pirmajā aplī vajadzētu pietikt ar to, kas organismā jau ir.

Vispār, Tava stratēģija liekas atpazīstama. :) Tajos laikos, kad vēl gatavoju sev pasaldu individuālo dzērienu, piedaloties Rīgas maratonos - nonācu pie varianta izvietot to 15 km, 25 km un 35 km dzirdināšanas punktos.

Cik želejas jāņem, nemācēšu teikt. Esmu līdz šim izlīdzējies ar cukurgraudiem - mazāk par 100 g nu nekādi, apēstais daudzums pārsvarā bijis ~120-140 g. Var jau censties pārrēķināt uz želeju. :)  Tomēr, tai ir cits sastāvs (nav 100% saharoze, bet gan glikoze u.c. ogļhidrāti laikam); Tu esi smagāks; skriesi, domājams, drusku ātrāk...

26/08/2010
17:30
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline
130

Es katrā maratonā ieturos ar želejām un esmu nonācis pie secinājuma, ka man želeju vajadzētu 10; 20; 30 km. Nu varbūt vēl kādā 37.5.km, kad tā pa īstam sākas maratons. Pie tam cenšos šīs želejas izlietot īsi pirms dzirdināšanas punkta, lai varētu pēc tām muti izskalot.

Pastāv viedoklis, ka želejas sliktās blakus parādības saistās ar to, ka glikoze izdala kuņģa sulu, tādēļ būtu labi sameklēt kādu želeju, kurā būtu iekšā arī fruktoze, bet šo nodarbi atstāšu uz laiku, kad nāks tuvāk Brisele.

Vēl pastāv viedoklis, ka, lai organisms uzsūktu to želeju, tam nepieciešamas skābekļa rezerves, kuras maratona beigās ir niecīgas. Tas pats attiecas uz banānu, kuru faktiski vēl grūtāk ir uzsūkt bez skābekļa rezervēm.

Briselē būs interesanta fīča, ka pie 30 km. došot visiem skrējējiem maratona organizators želeju.

Par tilpumu runājot, es izlīdzos ar 40 gramiem želejas vienā reizē, bet varbūt ir jēga pamēģināt vairāk:) Pastudēšu tuvākā laikā par želeju sastāvdaļām dažādiem ražotājiem.

No želejiem man vēdergraizes nekad nav metušās un tā kā es sevi ikdienā ierobežoju saldumos, tad želejas skriešanas laikā man ir "debesmanna":D

26/08/2010
18:45
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline
131

Es savu debiju atstāju uz Nordea pasākumu. Paauklēšos ar savu pēdu vēl šogad (pēc literatūras -pēdas fascijas iekaisums), ar treneri novienojos, ka neskriešu pat pusīti, bet pataupīšos līdzenākajai Ozolnieku trasītei oktobrī.

27/08/2010
09:21
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline
132

ro said:

Es savu debiju atstāju uz Nordea pasākumu. Paauklēšos ar savu pēdu vēl šogad (pēc literatūras -pēdas fascijas iekaisums), ar treneri novienojos, ka neskriešu pat pusīti, bet pataupīšos līdzenākajai Ozolnieku trasītei oktobrī.


žēl ... a bet pasākums pēc maratona varētu būt ne sliktāks, bet pat labāks par Dubrovku :) 
Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
28/08/2010
22:47
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline
133

Kas jums par pasākumu?

29/08/2010
14:19
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

sm72 said:

Pastāv viedoklis, ka želejas sliktās blakus parādības saistās ar to, ka glikoze izdala kuņģa sulu, tādēļ būtu labi sameklēt kādu želeju, kurā būtu iekšā arī fruktoze, bet šo nodarbi atstāšu uz laiku, kad nāks tuvāk Brisele.

Vēl pastāv viedoklis, ka, lai organisms uzsūktu to želeju, tam nepieciešamas skābekļa rezerves, kuras maratona beigās ir niecīgas. Tas pats attiecas uz banānu, kuru faktiski vēl grūtāk ir uzsūkt bez skābekļa rezervēm.


 

Vai nevari minētos viedokļus pakomentēt nespeciālistiem (tādiem, kā man)?

1. Iznāk, ka fruktoze – atšķirībā no glikozes – kuņģa sulas izdalīšanos neizsauc? Vai tā var būt? Ja godīgi, kaut kā neticu. …Bez tam, ja arī tā fruktoze būs klāt želejā, tad glikoze jau tomēr nekur nepazudīs. Tātad nepazudīs arī sliktās blakus parādības, ja nu tikai samazināsies.

2. Skābeklis, protams, ir vajadzīgs, lai jebkādu pārtiku "dedzinātu" = pārstrādātu enerģijā un blakusproduktos – C02, H2O. Bet kas domāts ar skābekļa rezervēm? Liekas, skābekļa saturam asinīs maratona laikā nevajadzētu būtiski kristies, ja vien elpošana kārtībā un netiek skriets anaerobā režīmā. (Varbūt kaut ko svarīgu nezinu par skrējēja fizioloģiju?)

Viedoklis, ka maratona beigās želeja neuzsūksies, liekas šaubīgs. Tad jau Briselē to plānotu dot ātrāk, nevis pie 30. km. ;) Arī savā pieredzē – neesmu manījis, ka, stundām aizritot, organisms kaut ko sliktāk ņemtu pretī. Drīzāk otrādi.

29/08/2010
21:04
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline
135

Andulis said:

 

Vai nevari minētos viedokļus pakomentēt nespeciālistiem (tādiem, kā man)?

1. Iznāk, ka fruktoze – atšķirībā no glikozes – kuņģa sulas izdalīšanos neizsauc? Vai tā var būt? Ja godīgi, kaut kā neticu. …Bez tam, ja arī tā fruktoze būs klāt želejā, tad glikoze jau tomēr nekur nepazudīs. Tātad nepazudīs arī sliktās blakus parādības, ja nu tikai samazināsies.

2. Skābeklis, protams, ir vajadzīgs, lai jebkādu pārtiku "dedzinātu" = pārstrādātu enerģijā un blakusproduktos – C02, H2O. Bet kas domāts ar skābekļa rezervēm? Liekas, skābekļa saturam asinīs maratona laikā nevajadzētu būtiski kristies, ja vien elpošana kārtībā un netiek skriets anaerobā režīmā. (Varbūt kaut ko svarīgu nezinu par skrējēja fizioloģiju?)

Viedoklis, ka maratona beigās želeja neuzsūksies, liekas šaubīgs. Tad jau Briselē to plānotu dot ātrāk, nevis pie 30. km. ;) Arī savā pieredzē – neesmu manījis, ka, stundām aizritot, organisms kaut ko sliktāk ņemtu pretī. Drīzāk otrādi.


 Es neesmu speciālists šajā jomā, tādēļ atstāstu speciālistu viedokļus. Ne man tos kritizēt:) Vienīgi neuzskatu, ka 30. km. ir maratona beigas. Par to neuzsūkšanos es izteicu varbūtību, ka 40.km. nav īpašas jēgas uzņemt ogļhidrātus. 30.km. pat ļoti vajadzētu. Kaut gan būtu jēga uzņemt ogļhidrātus arī 40.km., jo vēl pēc maratona pieveikšanas notiek procesi, kuros tiek zaudēti ogļhidrāti. Taču es šos ogļhidrātus uzņemu ar bezalkoholosko alu:D
29/08/2010
22:51
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline
136

sm72 said:


Vienīgi neuzskatu, ka 30. km. ir maratona beigas. 

Mjā, laikam esmu neprecīzi izteicies. Vai arī katrs domājām kaut ko drusku citu.

Nav 30 km vēl beigas, nav - pilnīgi piekrītu! :)

 

Viedoklis, ka maratona beigās želeja neuzsūksies, liekas šaubīgs.Viedoklis, ka maratona beigās želeja neuzsūksies, liekas šaubīgs.
29/08/2010
23:06
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline
137

sm72 said:

Par to neuzsūkšanos es izteicu varbūtību, ka 40.km. nav īpašas jēgas uzņemt ogļhidrātus. 30.km. pat ļoti vajadzētu. Kaut gan būtu jēga uzņemt ogļhidrātus arī 40.km., jo vēl pēc maratona pieveikšanas notiek procesi, kuros tiek zaudēti ogļhidrāti.

 


 

Tātad atgriežamies pie sākotnējā Aivars703 jautājuma. Izskatās, ka varam vienoties - lai tik viņš ēd želeju arī 30. km un vēl pēc tam, ja tiek tai klāt un vēders ļauj (=nestreiko).  Piekrīti? :)
Es tik tagad atcerējos, ka viņš taisās izmantot malā stāvošu ēdinātāju, nevis pats stiept līdz trasē visu paiku. Ja tā, tad pareizās barošanās vietas un želejas daudzuma izvēle kļūst tiešām svarīgāka.

29/08/2010
23:17
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline
138

sm72 said:


Es neesmu speciālists šajā jomā, tādēļ atstāstu speciālistu viedokļus. Ne man tos kritizēt:)

Kas tad kritizēs/precizēs, ja visi nespeciālisti klusēs? ;)
03/09/2010
10:23
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline
139

Andulis said:

sm72 said:

Par to neuzsūkšanos es izteicu varbūtību, ka 40.km. nav īpašas jēgas uzņemt ogļhidrātus. 30.km. pat ļoti vajadzētu. Kaut gan būtu jēga uzņemt ogļhidrātus arī 40.km., jo vēl pēc maratona pieveikšanas notiek procesi, kuros tiek zaudēti ogļhidrāti.

 


 

Tātad atgriežamies pie sākotnējā Aivars703 jautājuma. Izskatās, ka varam vienoties - lai tik viņš ēd želeju arī 30. km un vēl pēc tam, ja tiek tai klāt un vēders ļauj (=nestreiko).  Piekrīti? :)

Es tik tagad atcerējos, ka viņš taisās izmantot malā stāvošu ēdinātāju, nevis pats stiept līdz trasē visu paiku. Ja tā, tad pareizās barošanās vietas un želejas daudzuma izvēle kļūst tiešām svarīgāka.


 

labāk jau šo tēmu pacelt kādā citā foruma sadaļā vai vēl labāk uzjautāt kādam speciālistam ;)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
05/09/2010
22:00
Didzis
Didzis
Valmiera
Eksperts
Members
Forum Posts: 1225
Member Since:
14/09/2009
Offline
140

Dārgie DRAUGI,pašlaik izskatās,ka no iecerētās pēcmaratona saiešanās nekas jēdzīgs nevar sanākt,jo pirmkārt mainījušies mani paša plāni.Tākā esmu nolēmis skriet Tallinas maratonā ,bet Valmierā ir doma ņemt dalību citā stasusā - kā brīvprātīgam maratona organizēšanā,tad nav prātīgi  savākties pēc visa tā pasāciena .Nav jau tā kā mūsu jaukajos Ozolniekos,ka skriešanas pasākums beidzas ļoti laicīgi un parējām aktivitātēm atliek gana laika.Valmierā būs tā,ka daļa skries pusīti,daļa pilno,bet iecerētā tikšanās vieta ir vispār kilometru 18 attālumā.Lietderīgāk būtu saorganizēties kādā kopējā koptreniņā un pēctam arī satusēt.