Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Kuldīgas pusmaratons

kuldigas_pusmaratons_medala.jpgMan no Kuldīgas pusmaratona ir tikai krekliņš un daudz bildes. Tikai tāpēc, ka pats nepiedalījos, atlabstu no slimības un atbalstīju savu labāko draugu viņa pirmajā pusmaratonā. Kā arī Kuldīgas pusmaratons bija pirmās sacensības, kurās piedalījās VSK NOSKRIEN biedri un to darīja veseli četri. Pats galvenais, ka visi izpildīja to ko bija sev nosprauduši, bet arī sportiskie rezultāti ir atzīstami un uzslavējami. Man pašam šīs bija pirmās sacensības, kuras skatījos no malas, un tās divas stundas paskrēja nemanot, gaidot kad atkal parādīsies mūsu skrējējs un bildējot citus.

Pēdējā laikā nevienās citās skriešanas sacensībās, kā Magnētā un Rīgas maratonā nebiju piedalījies, nemaz nerunājot, ka būtu braucis vairāk kā 150km, lai tikai skatītos kā skrien citi. Esmu skriešanas lietā iekšā, jo jutos pat ļoti labi pavadījis dienu. Uz mačiem braucu ar savu draugu un treniņu partneri Imantu, kā arī satikt jaundibinātā VSK NOSKRIEN biedrus. No mūsējiem pusmaratonā piedalījās trīs skrējēji un viens veica satelītskrējiena distanci.

Pusmaratons ir 21 km un 97,5 metrus gara distance, ko parasti skrien pa ceļiem, un šī ir distance ir tieši puse no maratona garuma. Labākais rezultāts pusmaratonā pasaulē pieder Samuel Wanjiru no Kenijas un ir 58:33, kas uzstādīts pagājušā gada 17. martā. Sievietēm pasaules records pieder nīderlandietei Lornah Kiplagat un ir 1:06:25, kas, savukārt, uzstādīts pagājušā gada 14. oktobrī. Pašķirstot vienu nesen iegādātu grāmatu par skriešanu, tur bija aprakstīts pētījums par rezultātiem un to prognozēm, un pamatojoties uz to, varu apgalvot ka šie rekordi kritīs. Agrāk vai vēlāk, bet noteikti būs tādi kas skries ātrāk.

jelena1.jpg

Kuldīgas pusmaratonu un Latvijas čempionātu pusmaratonā uzvarēja Mareks Florošeks (1986) ar rezultātu 1:09:08,70 un sievietēm, protams, labākā Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka (1976) ar rezultātu 1:15:57,00. Labākais satelītskrējienā bija Jaroslavs Haļimoškins ar 18:28.

Labākais VSK NOSKRIEN pusmaratonists bija pikols, kas skrēja zem Aivara Krūzes vārda. Viņš distanci veica 1:41:29,95. Diemžēl, viņu mums neizdevās satikt, jo nezinājām ka viņš piedalīsies, kā arī netīšam tur nekas nevarēja notikt, jo piedalījās vairāk kā 400 pusmaratonisti un vairāk kā simts satelītskrējēju, ka arī ļoti daudz Kuldīgas centrā bija skatītāju un atbalstītāju. Zīmīgi, ka Aivars savā vecuma grupā – V55 – ieguva augsto sesto vietu. Apsveicam. Kā arī, viņš ik nedēļu noskrien ap 80 km un vēl trijos mačos taisās šogad piedalīties.

krishjhon.jpgPikolam burtiski dažas sekundes zaudēja Krishjhon, jeb Krišjānis Berķis. Viņš var meklēt savā skrējienā nieka 13,35 sekundes, jo savādāk mūsu klubā jaunība nekādas priekšrocības nedod. Kuldīgas pusmaratona rezultāts 1:41:43,30 nav viņa pusmaratonista rekords, jo Rīgas maratona laikā viņš veica pusmaratona distanci 1 stundā 36 minūtēs un 30 sekundēs. Jūs varat iepazīties ar Krishjohn pieredzi pusmaratona treniņos nesenā bloga rakstā.

imants_atributi.jpg„Banānu gribi, nav kosts, tikai lauzts” – tādu pirmo pieredzi pusmaratonā ieguva Imants. Lai arī viņš šajā blogā nav veicis nevienu komentāru tieši viņš ir tas ar kuru kopā ēdam sāls pudus, gan dažreiz kopā skrienot, gan aprunājot dažādas ar skriešanu saistītas problēmas un pārdzīvojumus. Plānojot šo pusmaratonu mēs rēķinājāmies uz divām stundām un desmit minūtēm, jo reiz treniņa apstākļos tādā laikā bijām jau noskrējuši šo distanci, bet Imants pārspēja pats sevi un savu pirmo pusmaratonu izskrēja no divām stundām finišējot pēc 1:54:37,15. Nākamais starts man un Imantam būs Tallinas pusmaratons 14. septembrī.

moskis_skrien.jpgSatelītskrējienu un pirmo reizi mačos pēc ilgiem laikiem bija mūsu pieredzējušākais biedrs mošķis, jeb Juris Guba. Jo lielāks prieks par viņu ir tāpēc, ka tieši lasot šo blogu, viņš atsācis treniņus, piedalījies Kuldīgas pusmaratona satelītskrējienā un jau paspējis apsolīt nākamgad būt gatavs uz īsto distanci. Tā kā, ja jums ir kāds draugs kuru vajadzētu nolikt uz pareizās taciņas, tad iesakiet viņam lasīt šo blogu un iestāties VSK NOSKRIEN. Viņš vienu apli veica 30 minūtēs un 48 sekundēs. Juris savā laikā jau noskrējis četrus maratonus, tai skaitā prestižo Berlīnes maratonu, ko es klusiņām plānoju veikt nākamgad. Mošķim arī vislielākā pateicība par pamudināšanu uz VSK NOSKRIEN radīšanu.

finiss.jpg

VSK NOSKRIEN biedru rezultāti

Kuldīgas pusmaratons. Latvijas čempionāts pusmaratonā.

Vieta Numurs Dalībnieks DzG Grupa VGr Laiks
167 357 Aivars Krūze 1952 V55 6 1:41:29,95
171 276 Krišjānis Berķis 1988 V 84 1:41:43,30
271 65 Imants Ķīkulis 1965 V35 63 1:54:37,15

Kuldīgas pusmaratona satelītskrējiens

Vieta Numurs Dalībnieks Grupa Laiks
133 86 Juris Guba VT 0:30:48

25 komentāri rakstam Kuldīgas pusmaratons

 • barbala

  Malači. Laikam būs jānosprauž kāds Cēls skrienamMērķis man arī.

 • Krishjohn

  Pasākums tiešām izdevies. Organizatoriem žetons.
  Jā.. un man vēl bij tā lieliskā iespēja redzēt mūsu pašu J. Prokopčuku.. vismaz no mugurpuses :)

 • mošķis

  -> barbala, man jau bija klusa cerība, ka Tu ieradīsies man sastādīt kompāniju, vismaz satelītskrējienā :) Lai gan meiteņu netrūka, ne pusmaratonā, ne satelītskrējienā :)

 • Runner

  Apsveicu ar veikto pusmaratonu! Vai bildes nav kur publiski apskatāmas?

 • […] Vairāk par pusmaratonu lasiet šo rakstu. […]

 • und

  Fotografiajs daudz,bet sevi nekur neatradu… žēl. Startā tur tads bars bija… tapec nevaru sev atrast,finiša nevien nefotografēja. Eh…

  (es par satelit skrejienu,ja atradis akdu fotografiju ar 38 numuru,iedo lūdzu)

 • Krishjohn

  –> und
  Vajadzēja pa pirmo vietu skriet.. tad tevi būtu biežāk iemūžinājuši.. xD

 • und

  nuu 7 vieta ari nav slikti :)

 • Krishjohn

  Nepavisam neslikti :D Baigais malacis..
  Mošs varēji mēģināt Prokopčukai piekonektēties un blakus skriet.. viņu ar daudz bildēja, gan jau būtu tevi ar paņēmuši kadrā..

 • und

  Ja… bet,starts pusmaratonam bija 14-00,bet satelit skrejienam 14-10.Tas nozime ak man vajadzēja kaut ka noskriet pa 10 minutem atrak neka Prokopčuka.

  Bet.. viņai pirmais aplis bija 0:18:24 (godigi teikšu,viņai visi 4 apli bija atraki neka man vienigais :D )

  Tā kā…tas nebija iespejams :D

  Nu žēl…ir fotografiaj kur redzams starts pusmaratonam… (redzu tor ti džeku kurs uzvareja mūms),bet sevi tur neredzu :(

 • mošķis

  nekas, skrējējs esi labs … nākamreiz ieliksi kādā no apļiem :) ….. piebiedrojies pie mums :)

 • Kas tad bija mugurā? Man vēl ir dažas bildes no starta, bet tur dažiem džekiem rokas priekšā nummuram.

 • mošķis

  starp citu …. pirmais aplis satelītskrējienam bija biki garāks par pusmaratona apli … tā kā biki “nošmauca” meistarklase :)

 • und

  pa 5 metriem garaks? pff… nu tas neskaitas :D

 • mošķis

  par kādiem 5 ….. 100 kā minimums …. redzēji kur meistari startēja?

 • und

  Ne neredzeju,ajj nu un vienalga… parejie apļi ari bija ātraki.

  Sūdigi ir tas,ka es sadereju ar vienu meiteni uz viskija pudeli,ka noskriešu ātrak par vienu dzheku… un zaudeju viņam 19 skeundes :(( viņs 5 paiek,es 7. Vot..ka neiet :D

  Signis – parad lūdzu parejas bildes

 • Krishjohn

  Laikam ne tik ātrs, bet arī gudrs esi.. ar lielu galvu, ka visa neielien kadrā..

 • mošķis

  http://www.tvskrunda.lv/?id=264

  Te var redzēt 3 minūšu video par Kuldīgas pusmaratonu.

 • mošķis

  Signi, kā ar veselību? vai paskriet treniņos vēl netaisies? :) Savādāk, skatos esi nedaudz izlaidies :)

 • Nu tā vēl. Pa maziem gabaliem jau mēģinu. Vakardien jau sajūtas bija OK, tā kā skatīšos, iespējams jau šovakar atkārtoju ko garāku.

 • mošķis

  Turies!
  Pats pamazām atgriežos formā, bet tie nav senie laiki, kad mēnesis-divi un esi uz pekām :) …. neforsēju un jūtos ar vien labāk uz “skrejceļa”. Jūrmalā jau tā lieta ietu labāk, bet arī grants ceļš nav sliktākais variants.

 • […] niansēm, gan piedalās dažāda mēroga sacensībās. Vairāki mūsu biedri piedalījās Kuldīgas pusmaratonā, Tallinas pusmaratonā, Valmieras maratonā un Ozolnieku pusmaratonā. Tā pat arī „Skrien! Par […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.