Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Ziemas skriešana

Visgrūtākais šajā procesā ir saņemties un iziet ārā. Vēlāk jau aiziet ļoti pat labi. Spīdēja saule, sals knieba vaigos un visapkārt balts. Skropstās krājās ledus no aukstumā asarojošām acīm. Lāstekas reizēm piesalst pie cepures. Bija forši, auksti katrā ziņā nebija. Skrienu jebkurā laikā, nekādu problēmu. Galvenais jau pareizi un optimāli saģērbties! Nav sliktu laika apstākļu, ir nepiemērots apģērbs!

Speciālu ziemas apavu nav, skrienu ar Asics Kayano 15. Newline termokrekls, Odlo veļa. Crane garais krekls un bikses. Newline zeķes, ja ļoti auksts – vilnas zeķes. Salīdzinoši plāni vilnas cimdi un cepure. Ļoti aukstā (-20) laikā vēl pa virsu Adidas vējjaka un bikses.

Ziemā velku Campri termoveļu, New balance virsjaku, Adidas Trail apavus, Karrimor ausu lentu un velo cimdus.  Karrimor vai Adidas kreklu garām rokām un Karrimor vai Mudyfox garās bikses. Atkarībā no tā, vai ir vai nav nokrišņi. Guna

Apģērba ziņā pieturos pie trīs kārtu principa – veļa, sildošais un pretvēja slānis. Bikses gan parasti tikai vienas, atkarībā no temperatūras plānākas vai biezākas. Apavi – Merell Trail Glove kā ziemā tā vasarā, bet tad, kad temperatūra noslīd zem nulles, uzvelku arī zeķītes.

Plānā termoveļa, bikses, krekls un jaka. Ziemas zeķes vai plānās skriešanas zeķes un SealSkinz zeķes. Vasaras skriešanas apavi. Neiztrūkstoši cepure un cimdi. Atstarotājs labākai manis redzamībai.

Sīpoliņa princips – jo vairāk, jo labāk – divas kokvilnas T-krekli, skrējēju jaka, Nike bezroku veste ar kapuci, šalle, cimdi, cepure, divas apakšbikses, garās apakšbikses, Nike piespīlētās skrējēju ūzas, kokvilnas zeķes, Asics Gel 1130.

Slēpošanas treniņu tērps ar skriešanas termoveļu un Asics Arctic naglenes. Laba lieta arī ir šalle-truba.

Newline siltās apspīlētās bikses. Garas skriešanas zeķes un bahilas. Parasta termoveļa un vēju aizturoša jaka. Asics atstarojoša cepure un cimdi. Kājās Asics Gel Kayano 17, bet slidenai virsmā skrienu ar Adidas Response Trail 16. Un pats galvenais – lampiņa.

Bildēs ir VSK Noskrien biedri savos ziemas skriešanas apģērbos. Bildēšanu nodrošināja veikals Maratons un fotogrāfēja Imants Ķīkulis. Starp citu, veikalā Maratons var dabūt jaunos skriešanai ziemā domātos apgērbus un pats galvenais – izstāsti kur tu gribi skriet, kad un cik bieži, un viņi tev piemeklēs pašu piemērotāko apģērbu. Pat tādus apavus, ar kuriem varētu noskriet lejā pa bobsleja trasi.

43 komentāri rakstam Ziemas skriešana

 • papucis

  tagad zināsim, kā ģērbjas dažs labs :) biju cerējis kaut kādus vispārīgos ģērbšanās pamatprincipus uzzināt, tā teikt, labo praksi? un ja jau sadarbībā ar veikalu Maratons taisīts, tad būtu gribējies kaut kādus variantus, budžeta, optimālo un luksus?

 • Horte Horte

  tās “ciešbikses” ziemai ir biezākas, nekā skriešanai piem.rudenī? Jo apstaigājot veikalus visas viņas liekas visai plānas, un ziemā liekas, ka ar tādām nosalšu, negribas nopirkt tik vienam mēnesim, un tad atkal jādomā, ka vajag tomēr siltākas. Jeb viņas tā arī ir ka ir plānas visas? Uz ceļiem tas sietiņš vispār liekas ziemai nederīgs – vai arī tā man tikai šķiet? (nopirkt tādas bikses bez nekādas pieredzes ir briesmīgs process, un paiet daudz laika)

 • veikala maratons plauktu apģērbi būs drusku vēlāk un tā pat labā prakse, pieredze no noskrien.lv lasītājiem.

 • sm72 sm72

  Horte, arī ziemai ir speciālās “ciešbikses” ar silto iekšu. Aizstaigā līdz veikalam Maratons un gūsi vismaz priekštatu par to.

 • Kampars

  Nu smuki, smuki :)

 • papucis

  ziemas ciešbikses ir plānas, tās ir tikai nedaudz biezākas nekā vasaras bikses, principā pietiek līdz kādiem -5..-10 grādiem atkarībā no mitruma un vēja ārā. Tad kad paliek par aukstu, var pavilkt apakšā termoveļu, tad var mierīgi arī līdz -20 grādiem tusēt apkārt

 • papucis

  vēl laba lieta aukstajās dienās skrienot ir http: //www.tonus.lv/lv/catalog2/ TONUS 9509-AM josta ar merino vilnu

 • sm72 sm72

  Ziemā svarīgi, lai biksēm, lai būtu Windstoper audums, jo aukstumu dubulto vējšs, kas izpūš drēbes!

 • papucis

  Windstopper tiešām svarīgs ja aukstāks par -10 grādiem, lai mantību neatsaldētu :)

 • Andulis

  Papuci, varbūt zini, cik apmēram tā TONUS 9509-AM josta maksā? Kaut kā neredzu cenas.
  Vispār jau interesanti… kas tik viss nav izgudrots…

 • Andulis

  Windstopper tiešām svarīgs
  Nu re, viens labas prakses stūrakmens jau rokā! :)

 • papucis

  Andulis, tā josta maksā ~4Ls

 • Andulis

  Tencinu. Būs kādreiz jāaizstaigā aptaustīt šo izstrādājumu dabā.

 • _Edgars_ _Edgars_

  Ko darām vēlos rudeņos un ziemā ar dzeramo, jo ja treniņš ~2h pēc 1h dzeramais ir āra gaisa temperatūrā , kaut arī ir pie jostas zem virsjakas?

 • _Edgars_ _Edgars_

  to Vargans paldies par linku uz forumu

 • skrienu ...

  Prieks te iegriezties ar vien biežāk…interesantas intervijas un cita informācija par un ap skriešanu :)
  Pagaidām ziemas skriešanai neesmu neko labāku LV atradis par newline slēpotāju ietērpu, ar līdzīgu tehnoloģiju priekšējai daļai kā windstoper. Ja zem -15 grādi apakšā uzvelk silto apakšveļu vai plānos taitus, divus pārus cimdu, sejas masku, kādas ir spēpotājiem vai snovotājiem vai vienkārši lakatu, lai var pasildīt seju, kaut vēlētos tam ko labāku, jo viss mitrs paliek un novelkot no sejas uzreiz sasalst :)
  Ir kāds mēģinājis ņemt līdzi garajos skrējienos high5 želejas?
  It kā aizbāžot aiz biksēm, pie ķermeņa, vajadzētu t būt ok???

 • Komentars par ziemas biksem. Ir 3 veidi:
  1)piegulosas ar windstoper – idealas slapa un vejaina laika, augsta laiak wind membrana saldes kajas , tapec prasisies termo bikses(loti reti ir bikses ar windstoperi un no ieksouses ar silto puku, pagajuso gad tikai New Balanc tadas bija, tas netaisa jo tas ir parak stivas)
  2)piegulosas ar puku iegspuse. Siltas, bet slapa laika un vejaina apaksa javelk termo vela ar Windstoperi.
  3) Dist sleposanas bikses kas nebus pilniba piegulosas, bet tomer uz augumu bus ar membranu kas aizstur veju un atgruz slapumu un iekspuse odere.
  Variet jau var dazadi. Pieredze kad ar 3 variantu man ziema ir vis ertak, jo pirmajiem diviem variantiem velkot velu apaksa tu juties iespilets un ne tik konfortabli.
  Kad ziema jaskrien garais un ir zem -15, vismaz 2 stundas un vairak tad prasas siltas apaksbikses jo savadak dibens salst…

 • mashya mashya

  Kaut kāds smieklīgs rakstiņš padevies!:)Sevišķi tās pozerbildes :))rezumē -katram savs ideāli siltais un komfortablais ziemas skriešanas ekipējums! jāmēģina un atradīsi!

 • mashya mashya

  Gati, par dibensalšanu piekrītu, baigi grūti ar to cīnīties ziemā! :) Stringenes nerullē :))

 • Ar stringiem vispar butu jazliedz sportot(to lai meitenem izskaidro ginekologs), Ir tak labas bokser apenes vai tristuru :)

 • sm72 sm72

  Piekrītu par slēpošanas tērpu īdeālo piemērotību ziemas skriešanai. Pagājušā gada Pīteras maratona EXPO iegādājos bildēs redzamo un skrēju katru dienu ar šādu tērpiņu ziemas laikā. Līdz ar ko katru dienu arī tas tika mazgāts. Izskatās, ka ar to varēs skriet arī vēl šajā ziemā.

  Zem slēpošanas tērpa vilku aukstākā laikā extra warm Odlo termoveļu.

  Šogad Frankfurtes expo nopirku attēlā redzamo Windsopper kapuci, kuram jau iekšā iestrādāta šalle- truba. Par tā piemērotību varēšu spriest kad beidzot atnāks ziema.

  Tos kalna slēpošanas cimdus pagājušajā ziemā vilku īpaši aukstajā laikā. Man patīk rokas turēt siltumā:)

 • Stereotips Bullīts

  Katram jau sava labsajūtas zona un rūdīšanās pakāpe, bet priekš sevis esmu atklājis lielisku Helly Hansen DRY sērijas divslāņu termo kārtu (komfortu sola līdz -15), pagaidām -5 C ideāla. Protams, ir arī dāmām un vēl aukstākam laikam. http://shop.hellyhansen.com/NO/item/48015/?partner=6025

  P.S.
  Raksta tekstos daudz pareizrakstības kļūdu, kas tad nu!

 • Inese Vārna neirula

  Pagājušo ziemu, skrienot zem -10, saķēru plaušu karsoni, domāju, ka tas no aukstā gaisa vilkšanas plaušās. Elpošana caur degunu tur nelīdzēja. Mēģināju skriet, aizsienot muti un degunu ar šalli, bet tas ir ļoti neērti, jo vēsākā laikā man skrienot mēdz tecēt deguns :) Varbūt ir kādi ieteikumi?

 • BeLinda Lindams

  neirula, vai “ieelpot caur degunu, izelpot caur muti” neder?
  Mani jau ne pirmo reizi samulsina šeit izskanējušie komentāri par elpošanu caur muti. Es kā iesācēja skriešanā neesmu droša par savām zināšanām, bet man kaut kā šķita, ka skrienot ieelpot caur degunu un izelpot caur muti ir pareizākais elpošanas veids un ieelpa caur muti liecina jau par pārpūli (vai aizliktu degunu). Vai es visu šo laiku būtu maldījusies?

 • sm72 sm72

  Diez vai plaušu karsoni saķer no augsta gaisa elpošanas. Drīzāk plaušu karsonis rodas no saaukstēšanās, pārsalšanas, pārpūles. Tādēļ noteikti vajadzētu aukstā gaisā saģērbties tā, lai pirmā slānī būtu krekliņš, kurš izvada sviedrus (piem. climawarm), otrā slānī kāds sildošs krekls, bet pa virsu kāds Windstoppers.
  Augsta gaisa saelpošanās vairāk rada angīnas risku. Maratonā priekš tādas augstelpošanas novēršanas bija tāds augstā gaisa sildītājs.

 • Janvārī apsaldēju nervu, vēl tagad reizēm var manīt stiepjot cisku! Kopš tā laika vēsākos apstākļos velku plānās, bet dubultā, ja pavisam vēss, pa virsu vēl šortus.. Nav forša lieta apsaldēties, tāpēc neriskējam! Sākumā bija pat tā, ka pie luksafora sprintiņu paņemot jāstājas malā asaru nobirdināt!

 • Andulis

  Lindams: Ieelpa caur muti, manuprāt, ir normāla. Liecina par piepūli, taču ne obligāti uzreiz pārpūli. Protams, ziemā varētu būt drošāk elpot caur degunu, vismaz treniņa pirmajās minūtēs.

  sm72: Šķiet, esi “saaugstējis” vienu tastatūras taustiņu? ;)
  Bet ieteikumi vērā ņemami. Tas gaisa sildītājs laikam ir Lungplus?

  neirula: Varbūt šajā diskusijā kas noderīgs atrodas.

 • papucis

  Lungplus tiešām laba manta aukstajās dienās, kad ir zem -10..-15, gaiss smuki silts, nesaldē rīkli un daudz labāk nekā elpot caur degunu – http://www.lungplus.se/databl_e.html
  Tik vien kā lūpas vajag ar higiēnisko lūpeni sasmērēt

 • Indra

  Un, izmantojot sejas maskas, uzmanieties redzes nervu apsaldēt kā man tas gadījās iepriekšējā ziemā skrienot pie – 20 grādiem. Tas nepāriet, jāsadzīvo visu atlikušo dzīvi – pie lielākiem vējiem uzreiz sāp acis un galva.

 • sm72 sm72

  Diži jau skaists skats ar to Lunplus nav, jo lielākā tā daļa paliek ārā no mutes. Tādēļ vēlams ar to koptreniņus plānot tumšajā dienas daļā:D

 • papucis

  Lungplus + sejas maska + ciklops uz pieres + ziemas naglenes = ideāla kombinācija cilvēku biedēšanai diennakts tumšajā laikā meža tuvumā :)

 • sm72 sm72

  Nevajag nemaz šīs “uzpariktes”, lai salasītu pa ceļam cilvēku baiļu emocijas:) Katru vakaru skrienot es dažus cilvēkus nobiedēju. Savukārt man atriebjas par to no muguras braucošie riteņbraucēji, kuri nobiedē mani. Es savukārt par to dažiem suņiem atriebjos- uzpūšot asaru gāzi, ja tā nekaunīgāk viņi mani nāk ostīt. Un tā tā dzīve paiet:D

 • druupijs druupijs

  Pēc tādas smaidiigu seju titulbildes manuprāt cilvēki vairāk skries tieši ziemā, jo vasaras apgjeerbu kolekcija ar taadiem smaidiem vēl nav redzēta manuprāt :D

 • druupij, viņi noteikti nav skrējēji, bet tikai modeļi :D …

  Ja nopietni, tad te pietrūkst kāda profesionāļa padoma, kas pārzin šo lietu un var pamatot, kāpēc šis ir labs vai slikts … un kas “obligāti” ir nepieciešams, lai varētu daudz maz komfortabli skriet ziemas apstākļos

 • Nu gan tu Mošķi pateici. Kurš no modeļiem nav skrējējs? Un pats labi zini, ka, lai skrietu ziemā obligāti nepieciešams – skriet.

 • Signi, lasi manu komentāru no paša sākuma un līdz beigām :) Pirmais teikums bija par tiem smaidiem un druupija komentāru. Otrais par vēlmi redzēt rakstos kaut ko no profesionāļu redzējuma … nekas vairāk :)

  P.s. Ne brīdi neesmu šaubījies par mūsu skrējējiem :)

 • Aigars

  Vai kāds no skrējējiem gadījumā ziemā nelieto arī kādus sejas krēmus, teiksim, kā alternatīvu maskai? Ieteikumi?
  Līdz -17 C, cik ir skriets, ļoti labi pietiek tikai ar, kā dažs sauc – trubu, tādejādi pasargājot kaklu.

 • sm72 sm72

  Manuprāt, sejas krēmi ir kā vēlams papildinājums maskai, nevis alternatīva.

 • Dot
  Snoods ir trubveidiga cepure (flisis) ar savelkamu augspusi.
  Truba ir Tuble lakatveidiga truba viegli lokama u.t.t

 • dot dot

  Un kā tad sauc to, ko esmu nopircis?
  http://www.sportsdirect.com/lee-cooper-snood-902037
  Varu pateikt priekšā, ka tas ir adīts un nav augšā savelkams. Sarullēts labi der ap kaklu. Var mazliet atrullēt, lai nosegtu muti un degunu.

 • modris_aa

  Papildinājums par ziemas skriešanas ekipējumu. Tā kā pēdējās diena ir parādījies sniegs, tad šorīt beidzot bija iespēja izmēgināt darbībā pretslīdes uzlikas( uzvelkamas virs apaviem)ar speciālām nagām gan purngalā gan papēdī. Ražotājs firma Artimate modelis JH-230.Ļoti laba saķere ne tikai pa noblietēto Mežaparku, bet arī vienā vietā kur ceļš iet nedaudz uz leju un ir redzams arī gludz ledus tas notur lieliski un nav jāsasprindzinās lai izvairītos krist.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.