Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Kuks - NRM 2013 :)
25/05/2012
14:37
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Saliekot visus plusus un retos mīnusus; pārliecinot sieviņu, ka neiekļūšu Tvnet un KMC statistikā; kā arī reāli novērtējot savas spējas un dzīves perspektīvu, pieņēmu lēmumu, ka mans pirmais maratons būs Nordea Rīgas Maratons 2013!
Tad nu šajā improvizētajā treniņu dienasgrāmatā (pēc jau atstrādātās metodes un ar arvien kvalitatīvāku vārda mākslas pielietojumu) centīšos fiksēt savas sagatavošanās nianses un uzklausīt komentārus/ieteikumus.

Mērķis - noskriet maratonu NRM'13 ietvaros ne lēnāk kā 3:30:00!!!
Laiks izpildei - 51 nedēļa (gandrīz vesels gads) :)
Pamatojums:
- pēc NRM'12 pusītes sapratu, ka esmu nedaudz saforsējis treniņus, līdz ar to nepieciešams mierīgāks režīms;
- līdz ar to, šogad Valmierā skriet garo būtu iespējams, bet - grūti un diez vai lietderīgi ilgtermiņā;
- NRM tomēr ir zīmols un būtu patīkami skriet savu pirmo maratonu lielākā barā, bet dzimtenē - NRM tam der lieliski;
- atceros OreMan savulaik pieņemto kritēriju - pie garā ķerties tikai tad, kad pusīte tiks pieveikta zem 1:30:00 (lai nav tik ilgi jāmokās maratonā) - man šis ļoti iepatikās, jo tieši tā - negribu pavadīt savā pirmajā maratonā četras stundas...
- šī sezona tiks veltīta kilometrāžas uzkrāšanai, pusītes laika deldēšanai, kāju nostiprināšanai un soļa izkopšanai;
- no iepriekšējā arī izriet starpmērķi: līdz šī gada rudenim (novembrim) pietuvināt pusmaratona laiku pusotrai stundai; pakāpeniski attīstīt skriešanas tehniku - pārejot uz pēdas priekšdaļas piezemēšanos (un visu, kas ar to saistīts); nodeldēt dzīvsvaru līdz 85kg (nekaitējot veselībai); uzkrāt vismaz 2000km bagāžu līdz gada beigām; (gan jau saraksts vēl papildināsies);
- saprātīga atziņa, ka ne katros mačos jācenšās pārspēt/labot savu PR; līdz ar to, no plānotajiem vēl pieciem vai sešiem šīs sezonas pusmaratoniem, uz PR skriešu tikai divos - Kuldīgā un Siguldā (lai sanāk smuks 10 nedēļu gatavošanās posms pirms katra); pārējos - kā nu sanāks, bet pamatā treniņa režīmā noskriet (būtu forši uz septembri Valmierā pamēģināt TT:));
Izpildes/gatavošanās plāns:
- pirmais posms līdz Kuldīgai - gatavošanās pēc vidēja pusmaratona plāna;
- otrais posms - no Kuldīgas līdz Siguldai - gatavošanās pēc skarbāka pusmaratona plāna;
- trešais posms - no Siguldas līdz jaunajam gadam - hmm...vēl nezinu :);
- ceturtais posms - no jaunā gada līdz NRM'13 - gatavošanās pēc maratona plāna;

Nu tā kkā - pirmais ieraksts nu ir veikts - atpakaļceļa nav :)

25/05/2012
14:44
Signis
Signis
Affoltern am Albis
Admin
Members
Forum Posts: 1718
Member Since:
22/04/2009
Offline

Lūk tā ir attieksme no grāmatas. Pasaki visiem un tad visi tev to piespiedīs izdarīt.

25/05/2012
15:43
ing_a
ing_a
Zinātājs
Members
Forum Posts: 175
Member Since:
30/09/2010
Offline

Lai Tev izdodas, Kuks! Pilnīgu piekrītu - maratons ir jāskrien tad, kad esi tam pilnīgi gatavs!

25/05/2012
15:46
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Pirmais posms - gatavošanās Kuldīgas pusmaratonam 4.augustā
Mērķis: pieveikt pusmaratonu zem 100 minūtēm (ņemot vērā NRM pusītes rezultātu - 1:41:16; ļoti piezemēts mērķis, bet - iegūtā nelielā kājas trauma lika apdomāties, ka vairāk uzmanības jāvelta kilometrāžai un muskuļu nostiprināšanai, nevis mega ātruma darbam).
Gatavošos pēc http://www.halhigdon.com/training/ lapā esošā http://www.halhigdon.com/training/51132/Half-Marathon-Intermediate-Training-Program plāna (vidējās grūtības pusmaratona plāns). Šobrīd it kā esmu otrajā treniņu nedēļā, bet skriešanas treniņus reāli sākšu pildīt tikai no nākamās nedēļas - joprojām atpūšos un veseļojos :)
Šajā plānā atruma treniņiem tiek izmantoti termini: "5km sacensību ātrums", "10km sacensību ātrums" un "pusmaratona ātrums". Savām treniņu vajadzībām pieņēmu, ka 5km sacensībās vajadzētu veikt 20 minūtēs ar tempu 4min/km (400m aplis jāveic 1:36); savukārt 10km būtu jānoskrien 44 minūtēs ar tempu 4:24min/km. Centīšos pie šiem ātrumiem pieturēties (jau gatavojoties NRM pusītei, intervālos reāli skrēju ātrāk, tā ka tagad būs sevi jāpiebremzē), lai nesaforsētos.

Un Signim pilnīga taisnība - tieši tāpēc te publiski nodeklarējos, lai kauns par atteikšanos/atkāpšanos būtu pēdējais stimuls saņemties un izdarīt (slinkuma dienās) :)

25/05/2012
16:05
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

Maratonam it kā nevajagot 52 nedēļas gatavošanos, taču cits pat līdz vecumdienām neuzdrošinās nostāties startā. Arī man šonedēļ šķiet, ka ar reizi gadā pilnīgi pietiek :)) un visu cieņu par saviem skaļajiem pieteikumiem, 1h30 ir kosmoss tādam sliņķim kā es

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
25/05/2012
16:12
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Viena lieta ir noskriet maratonu, cita - izbaudīt, bet to bez kilometrāžas un gatavošanās nav iespējams izdarīt, attiecīgi par maratonu es nemaz nedomāju, jo nepietiek laika pienācīgiem treniņiem. Citādi noskriet jau varētu kaut šodien, bet vai vajag? Tā kā Kumam ir pareizā pieeja, kārtīgi sagatavoties un tad izbaudīt

Ne viss ir tā, kā izskatās.
25/05/2012
16:13
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Kuks, pēc McMillan kalkulatora sanāk, ka ņemot par pamatu NRM rezultātu tavi sacensību tempi ir 4:23 uz 5km un 4:33 uz 10km.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
25/05/2012
16:31
Signis
Signis
Affoltern am Albis
Admin
Members
Forum Posts: 1718
Member Since:
22/04/2009
Offline

Pagājušo gadu gatavojos Milānai pēc plāna un pirmo maratonu nomocīju, la iarī biju vairāk vai mazāk gājis uz to trīs gadus. Šogad negatavojos pēc plāna, skrēju pēc sajūtām un vairāk vai mazāk kā gribēju. Otro maratonu izbaudīju līdz 39km, tad padzēros un atlikušos trīs atkal izbaudīju.

papucis said

Viena lieta ir noskriet maratonu, cita - izbaudīt, bet to bez kilometrāžas un gatavošanās nav iespējams izdarīt, attiecīgi par maratonu es nemaz nedomāju, jo nepietiek laika pienācīgiem treniņiem. Citādi noskriet jau varētu kaut šodien, bet vai vajag? Tā kā Kumam ir pareizā pieeja, kārtīgi sagatavoties un tad izbaudīt

25/05/2012
16:35
druupijs
druupijs
uz skrieshanas takas
Speciālists
Members
Forum Posts: 778
Member Since:
21/10/2009
Offline

Man 3 gadus pēc kārtas skrienot Kuldīgā nav ne reizi izdevies tur labot savu PB... visdrīzāk dēļ karstuma un nelīdzenā reljefa (protams iespējams arī, ka par maz trenējies pirms tam esmu bijis), bet ja Tev, Kuks, izdosies tur savu PB uzlabot, tad tavs progress būs nenoliedzami iespaidīgs :) . Lai izdodas! ;)

Slinkie noskrien ātrāk ;)
25/05/2012
16:45
Ivars
Ivars
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
20/08/2009
Offline

Njāa, piekrītu druupijam, Kuldīga priekš PB nav tas labākais, bruģis pāri vecajam tiltam, asie pagriezieni, un KARSTUMS! Bet - jo vairāk izaicinājumu, jo lielāka motivācija!

25/05/2012
16:52
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Malacis, Kuks - plāns sastādīts, tagad tik uz priekšu! Man arī šī stratēģija patīk - skriet maratonu tikai tad, kad uz to ilgi un nopietni iets un jūties tam gatavs, nevis nomocīt uz ātro, kā nu sanāk, tikai tāpēc, lai būtu noskriets. Lai veicas!

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
25/05/2012
17:01
jupe
jupe
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 625
Member Since:
22/10/2011
Offline

Kuk, ieraksti plānā iegādāties pulsometru. Tas, lai 100 punkti neiekļūtu ziņu portālu un avīžu pirmajās lapās ;)

25/05/2012
17:19
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

jupe said
Kuk, ieraksti plānā iegādāties pulsometru. Tas, lai 100 punkti neiekļūtu ziņu portālu un avīžu pirmajās lapās ;)

Nu, pulsometrs jau tāpat neko negarantē :) Stāsts ir par spēju ieklausīties un sadzirdēt sevi. Bet iegādāšos noteikti un drīz - ne tik daudz sacensībām, bet treniņiem.

druupijs said
Man 3 gadus pēc kārtas skrienot Kuldīgā nav ne reizi izdevies tur labot savu PB... visdrīzāk dēļ karstuma un nelīdzenā reljefa

Ivars said
Njāa, piekrītu druupijam, Kuldīga priekš PB nav tas labākais...

Paldies, man jau arī tāds iespaids par Kuldīgu bija radies, bet - ir arī veiksmes stāsti, tepat forumā lasīju vairākus, kuri tieši Kuldīgā PB izskrējuši :) Un, druupij, Tev PB tur grūtāk labot, jo tavs PB jau tā ir ļoti augsts :)

dot said
Kuks, pēc McMillan kalkulatora sanāk, ka ņemot par pamatu NRM rezultātu tavi sacensību tempi ir 4:23 uz 5km un 4:33 uz 10km.

Paldies, dot! Tas kalkulators rēķina no sasniegtā rezultāta...es vnk pieņēmu rezultātus, kurus vēlētos sasniegt konkrētajās distancēs...nemaz jau tik ļoti neatšķirās :)

Paldies arī pārējiem par komentāriem. Citējot Aināru - "garās distances par 90% ir galvā un pārējie 10% arī ir turpat" - manuprāt daudz vieglāk ir vienreiz saņemties un pateikt - "es to darīšu" - un tad darīt, nevis štukot - varēšu vai nevarēšu...kad varēšu...a ja nu tomēr nevarēšu :)

25/05/2012
18:15
druupijs
druupijs
uz skrieshanas takas
Speciālists
Members
Forum Posts: 778
Member Since:
21/10/2009
Offline

Mans PB jau vienmēr nav bijis tāds kā tagad... pirms 3 gadiem tas bija 30 minūtes sliktāks kā pašlaik, bet Kuldīgā to uzlabot neizdevās tik un tā...
Ar to gribu tikai teikt, ka dēļ publiski plānā ierakstīta PB labojuma nav vērts riskēt ar veselību.. galvenais skriet pēc izjūtām un noskriet! :)

Slinkie noskrien ātrāk ;)
25/05/2012
19:45
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

druupijs said
...galvenais skriet pēc izjūtām un noskriet! :)

Viennozīmīgi piekrītu :)

25/05/2012
23:27
dzinchathegreat
dzinchathegreat
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 188
Member Since:
28/03/2011
Offline

"Galvas augšā!" Visu cieņu par šo plānu. Es sāku skriet tā nopietni pirms gada un pēc pirmā sava pusmaratona (vēljoprojām neticami, ka bez nopietniem treniņiem to noskrēju un jutos samēra labi - laimes māte noteitki kur blakus trase bija) sapratu, ka lai skrietu ir lietai japieiet ar attieksmi. Pēc NRM arī saku domāt par maratona skriešanu, tacu lēmumu vēl neesmu pieņēmis, škiet ka ir par agru vēl to darīt, tāpēc ļoti aizrautīgi sekošu līdzi Taviem treniņiem. Iespējams, ka man arī noderēs.

Es sev vēljoprojām katrā pusmaratonā saku, ka maratonu es neskriešu. Pēc finiša jau viss šķiet citādāk. :)

Komentārs par pulsometru. Iesaku tomēr iegādāt. Nordea uzstādīju savu PB pateicoties tam, ka neatlaidīgi turējos līdzi Arvim. Tā arī būtu noturējies līdzi līdz pat finišam un būtu nofinišējis iespējams ātrāk, ja nebūtu ap 16-17 km ielūkojies ko par šo tempu uz beigam saka mans pulsometrs. Nolēmu skriet tomēr pēc pulsa nevis uz laiku. Man gan augsts pulss pēc dzīves, tāpēc to jau individuāli jāskata, bet tomēr ne vienmēr sajūtas atbilst cipariem.

Skrienam, skrienam neguļam!
26/05/2012
12:58
Stereotips
Stereotips
Ogre
Zinātājs
Members
Forum Posts: 442
Member Since:
11/06/2011
Offline

Noskrienot (izspiežot) pusmaratonu uz 1:30, nav nekādas garantijas maratonā palīst zem 3:30. Maratons ir pavisam cits pasākums un cita treniņu programma, starp abiem nav lineāras attiecības. Tāpat pusītē 1:20 negarantē maratonā 3:00 utt. Ja treniņos netiek skrieti pietiekoši daudz garie gabali virs 30 km un vairāk, tad ķermenis paliek "pusmaratona" kondīcijā.

Kuk, veiksmi Tev izpildīt programmu un mums visiem arī savējo! :)

26/05/2012
13:20
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

dzinchathegreat said

Komentārs par pulsometru. Iesaku tomēr iegādāt. Nordea uzstādīju savu PB pateicoties tam, ka neatlaidīgi turējos līdzi Arvim. Tā arī būtu noturējies līdzi līdz pat finišam un būtu nofinišējis iespējams ātrāk, ja nebūtu ap 16-17 km ielūkojies ko par šo tempu uz beigam saka mans pulsometrs. Nolēmu skriet tomēr pēc pulsa nevis uz laiku. Man gan augsts pulss pēc dzīves, tāpēc to jau individuāli jāskata, bet tomēr ne vienmēr sajūtas atbilst cipariem.

To jau nevar apgalvot, kā būtu, ja būtu... Un, ja nu vispār nebūtu ticis līdz finišam?!
Tu šoreiz rīkojies atbildīgi un pieņēmi pareizu lēmumu. Tu ieguvi jaunu PR un iespēju to nākamo reizi vēl vairāk uzlabot. Vienīgais ko zaudēji - nenoturējies līdzi Arvim... :) Pulsometrs ir ļoti noderīga palīglieta, jo īpaši dažos pirmajos nopietno treniņu gados.

Kuk, novēlu Tev izdošanos. Vērojot, kā Tu gatavojies pusītei un kā esi uzsācis debijas maratona plānošanu, man šķiet, ka Tu iecerēto sasniegsi.

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
26/05/2012
16:34
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Paldies par komentāriem un atbalstu/ticību :)
Lai nedēļa nebūtu galīgi pa tukšo - maza atskaitīte. Tātad - apakšstilba atpūtināšanas režīmā šonedēļ neesmu noskrējis ne metra :(, tomēr galīgi bez aktivitātēm arī neesmu sēdējis. Katru darbdienu sanāk noripināties pa 7km uz ciskudriļļa (ceļš uz darbu un atpakaļ). Ar riteni mīties tas stilbs netraucē...un vispār - nu jau šķiet, ka pavisam ir atlabis...
Ceturtdienās pēc plāniņa ir 3 jūdžu skrējiens un spēka vingrinājumi - šo pasākumu dēvēju par stieņu skrējieniņu, kad iesildoties kādu aplīti noskrienu un tad sporta pilsētiņā veicu pamata vingrininājumus uz stieņiem, starp piegājieniem atkal uzskrienot vai nu 800m vai 1600m. Aizvakar vnk biju izgājis izlocīties - bez skriešanas pavingrot un tīri forši sanāca. Līdz šim vairāk strādāju uz presi un ķermeņa augšdaļu, tad tagad noteikti būs daži kāju vingrinājumi jāpieliek. Pēc kaut kādas teorijas un manas pārliecības, vispareizākais ir spēka vingrinājumus pildīt nevis ar svariem vai trenažieriem, bet ar personīgo svaru :)
Rītdien, jācer, būs smuka saulaina diena jau no rīta, jo...prātā mājo ķecerīga doma aizmīties līdz Vecāķiem un paskriet/patipināt "pa baso" pa smiltiņām kādu nieku - tas ir viens no solīšiem pie tehnikas izkopšanas (paldies OreMan par pamatīgo rakstu apjomu gan te forumā, gan saitēm uz citu baskāju pieredzes lapām). Domājams, ka nekas ļauns no šīs pamēģināšanas nenotiks (un, tīri tehniski savu apņemšanos "nevilkt botas kājā līdz nakamajai nedēļai" arī būšu izpildījis - ai, kā tomēr gribās izskriet :)).

28/05/2012
17:03
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Pirmdiena - spēka un staipīšanās diena :)
Vakardienas skrējiens pa pludmali tā arī palika nepiepildītā sapnītī :) Uzvarēja veselais saprāts, ka labāk tomēr lieki neriskēt un sagaidīt rītdienas atkārtoto atrādīšanos dakterim.
Šodien - stiepšanās īsti nekāda, īpaši negribējās kko sastiept bez iesildīšanās vai saplēst to, kas tikko saaudzis. Tad nu paniekojos ar spēka vingrinājumiem uz rokām un presi. Nāk par labu, forši...un saules vannas arī patīkamas...taču - nu greizsirdība metās skatoties uz garām skrejošajiem... :)
Neko darīt - pats vien vainīgs...neviens cits. Redzēs, ko rītā dakters teiks...sajūtas tādas jokainas - tā kā nesāp nekas, bet brīžiem (atspiežoties) sajūta, ka kaula pildījumu jūtu...grrr

No permission to create posts