Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Dzimuši, lai skrietu

xfile

Arī viņš tāpat kā daudzi tūkstoši no mums ir skrējis maratonus, jo tas ir bijis viņa aicinājums. Piedalījies populārajā tautasdziesmu maratonā 1991.gadā ar rezultātu 4 h 6 min. 5 sek., skrējis nu jau atjaunotajā skrējiensoļojumā Rīga – Valmiera un vēl, un vēl… Kārlis cerēja, ka skrējiens turpināsies ilgi jo ilgi, jo tas bija viņam vajadzīgs kā gaiss, ko elpot, jo viņš bija dzimis, lai skrietu.

Liktenis bija lēmis skarbi un nesaudzīgi – tagad viņš cīnās par savu slimību, savu dzīvi saistot ar skriešanu tikai kā fotogrāfs. Savas ilgas pēc skriešanas Kārlis tagad izsaka savās bildēs, tverot un iemūžinot mūsu skaistās nodarbes mirkļus. Viņa bildes runā – ar sapratni, cik tas ir aizraujoši, ar ilgām pēc sportiskā azarta, ar vienreizējo laimes un kopības sajūtu, kura rodas skrienot.

xthumbnail

Daudzu gadu garumā Kārlis redzams kopā ar mums skriešanas sacensībās. Mēs redzam, ar kādu nesalaužamu gribasspēku viņš cīnās ar savu slimību, katru reizi būdams trasē un fotografēdams sacensības, lai iemūžinātos mirkļus dāvātu paliekošai atmiņai. Tas ir tik vienkārši un pašsaprotami, bet mēs zinām, cik tas ir vienreizēji un iespaidīgi. Pats viņš saka – tas palīdz dzīvot un justies vajadzīgam.

Olimpietes D. Linas (jāatzīmē, ka viņa ir pirmā sieviete visas Latvijas sporta vēsturē, kas olimpiskajās spēlēs noskrējusi maratona distanci) aizkustinošais raksts mūs rosināja, ka svēts pienākums ir palīdzēt Kārlim viņa smagajā slimībā.

Paldies skrējējiem, kuri atsaucās, kuri iedibināja atbalsta fondu Kārļa slimības ārstēšanai, īpaši:

  • Olimpisko spēļu dalībniecei D. Linai,
  • LSC viceprezidentam D. Gorbam,
  • skrējējam Viktoram Suborinam (viņam joprojām pieder LR rekords diennakts skrējienā stadionā, t.i.- 258 km 845 m, izcīnīta 2.vieta Eiropas kausa izcīņā diennakts šosejas skrējienā).

Paldies Jums visiem, kuri atbalstīja, kuri ziedoja, un arī tiem, kuri vēl atbalstīs.

Tie, kas zina, kas ir skriešana, jau saprot, ka šis skaudrais stāsts ir par mums tik ļoti iecienīto Kārli Pakārkli – fotogrāfu ar spilgtu talantu ielūkoties skrējēju dvēselēs. Tu mums, Kārli, esi vajadzīgs! 

Ziedojuma fonda dibinātāji: uzņēmējs Jānis Adamovičs-Rāts, Latvijas skriešanas centra (LSC) viceprezidents Deniss Gorba, ultramaratonists Viktors Suborins, olimpiete Dace Lina.

Kārlis PAKĀRKLIS

ziedojuma konts: LV87HABA0551041055932

Swedbank

Paldies par ikvienu jūsu ziedojumu!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.