Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Grīziņkalna skrējienā

trase.JPGDiskusijas par treniņiem, sezonas un maratona/pusmaratonu sagatavošanas plāniem kādu brīdi bija pieklusušas, bet līdz ar Rīgas maratona cikla (standartā – 16.nedēļās) iesākšanos tās virmo no jauna. Tiek lauzti šķēpi par visdažādākām lietām – kurš plāns ir labāks, kura sagatavošanās koncepcija pareizāka. Arī treniņmetodes un vietas visdažādākās – katram pēc iespējas, vajadzībām un uzstādītiem mērķiem – sākot no specializētiem skriešanas trenažieriem, basketbola treniņiem un spēka vingrinājumiem trenažieru zālēs un peldēšanu, līdz skriešanai pa asfaltu vai jūrmalu – tas viss tiek izmantots, lai kārtīgi sagatavotos nākamajai 2009. gada sezonai. Nevienam nav noslēpums, ka tas, ko esi paveicis ziemā, kad tos ātrumus uztrenēt nemaz nav tik viegli, garie kilometri summā ar pieklājīgu vispārējo fizisko sagatavotību dod pamatu veiksmīgai sezonai.

Treniņi, paliek treniņi. Man, kā lielākai daļai no VSK Noskrien biedriem, parasti treniņi ir rutīna un neatkarīgi no sportiskās formas ir nepieciešams dzenulis, kas ļautu novērtēt sevi, uzlabot savas ātruma īpašības, komunicēties ar kolēģiem, izlūkot savus konkurentus un uzņemt pozitīvo lādiņu turpmākajiem treniņiem. Ar šādu pašu domu jau janvāra sākumā sākām meklēt kādas sacensības, kur varētu izmēģināt savus spēkus. Variantu nemaz tik daudz nava – Latvijā notiek pavisam maz sacensību un viens no šādiem pasākumiem ir LSC rīkotais Grīziņkalna “Veselības” skriešanas seriāls. Kopīgiem spēkiem, ar www.marathon.lv starpniecību atrodam konkrētu informāciju par datumiem, trases atrašanās vietu un visu pārējo, kas ar to saistīts – pat tika izlūkota trase, lai noskaidrotu, vai būs piemērota sacensībām. Pa vidam tiek nodibinātas grupējumi. Bez salaspiliešu un rīdzinieku specvienībām uzradušies jauni veidojumi – viens otru atraduši jelgavnieki un beidzot apvienojušies 3 liepājnieki, kuri nu jau spēj viens otru identificēt ne tikai lasot Sigņa blogu.

7.februāra agrs rīts – kā norunāts, Mošķis ar Kamparu dodas Rīgas virzienā, tiesa bez edGara, kurš atsaka savu dalību mocoties ar veselības likstām. Pa ceļam, tiek izbaudīti visi mūsu neparedzamā klimata ziemas izvirtības: lietus, sniegs, migla … bet kas ir galā, mums nav ne jausmas, lūdzam tur to, kas augšā, lai laiks skriešanai būtu labvēlīgs.

Kas ir “Daugavas” stadions ir daudz dzirdēts, bet nekad neesmu tur agrāk bijis. Kampars ātri atrod pareizo virzienu un esam gana laikā. Līdz startam palikušas 30 minūtes. Ātri piereģistrējamies, pārģērbjamies un dodamies iesildīties. Pa vidam
noskaidrojam, ka nav nekādas skaidrības par distances garumu un izvietojumu, vismaz mums tādas nav, jo to zinās tikai tiesneši turpat uz vietas, konsultējoties ar kluba vadību.

Satraukums ir pietiekami liels, jo es, un daudzi no VSK Noskrien biedriem pēdējie mači ir Ozolnieku 1/2-maratons, bet Kampara pēdējais varoņdarbs – Siguldas “kalniešu” skrējiens. Pa ceļam uz startu, satieku kaut kur redzētu meiteni. No sākuma nevaru atcerēties kur, bet tad tomēr saprotu, ka tā ir Līna (VSK maskējas kā Mildda) no dr.lv skrējēju domubiedru grupas. Apsveicināmies un kopīgi, caur iesildīšanās apli dodamies uz startu.

Startā satieku Krishjohn, tautā sauktu par Mazo Krišjāni, kas joprojām cīnās ar saviem ceļiem un atbraucis, ne gluži pēc augstas vietas, bet pēc sacensību prakses. Vairāk neviena no mūsējiem nav. Tā nu mūsu lieliskais kvartets ir ieradies uz starta līniju.

Pēc neliela ievada par vispārējo un lokālo LSC kluba finansiālo krīzi, noskaidrojam distances garumu un aptuveno kustības trajektoriju. Uzreiz pēc starta, līderiem pa pēdām dodamies visai kompaktā grupiņā, līdz ar ko, pirmais aplis man ir visai ātrs (5:02/km). Par to, vai tas bija prāta darbs, man līdz šim brīdim nav skaidrības. Šādam ātrumam nejūtos gatavs, tāpēc samazinu savus apgriezienus. Nu jau jūtos daudz maz komfortabli. Protams, līderi negrib mani gaidīt un atraujas, ka pēdas vien pazib. Kampars ir to vidū un pat vico visiem pa priekšu un vēja ātrumā apdzen mani par vienu apli un vēlāk vēl par vienu. Ar vēju cīnīties ir bezjēdzīgi, tāpēc es koncentrējos cīņai par savu vietu zem saules. Tiesa, sauli šoreiz nesagaidam, bet tāpat ir pavasarīgs laiks (+3C), ka pašam paliek tik karsti, ka gandrīz vai nožēloju par uzvilkto silto vējjaku. Nekas traks jau nav noticis, jo turos visai labi – vidējais ātrums turās ap 5:20-5:40/km. Vai spēšu šādu tempu noturēt? Nezinu. Tāpēc meklēju kādu “mērķi”.

Mazais Krišs ir tik “mazs”, ka kārtējo reizi pamanās aizmukt manis nepamanīts – varbūt tas arī ir labi, jo tagad sevi mierinu, ka neesmu bijis tik lēns, ka neesmu apdzīts par apli :) Mildda aizmūk no manis 3.aplī un tā līdz finišam viņu vairs neredzu. It kā škrobe, ka mūsējie visi mani pametuši, bet laika skumt nav un meklēju konkurentus tepat tuvumā. Veiksmīgi manevrēju pa vienīgo ledus trases gabaliņu (~100m) un izvēloties maliņu, kur vēl saglabājies pērnais sniegs, izdodas aiztraukties vairākiem skrējējiem garām. Kurš no tiem skrien manis izvēlētos maksimālos 9 apļus? Par to man ir maza saprašana, bet tas mani arī maz interesē. Noskatu vēl vienu mērķi, bet aiz viņa ir vēl viens zilais “karogs”. Ar pirmo (izrādās tiešais konkurents 9 apļu distancē) izrēķinos visai ātri, bet otrais … spēlējas ar mani kā kaķis ar peli. Te pielaiž mani līdz kādiem metriem 70, te atkal atrāviens. No mugurpuses nevaru atpazīt. Tā mēs arī finišējam. Ir aizdomas, ka tas ir kāds pieredzējis skrējējs, bet ka tik pieredzējis … pats Georgs Jermolajevs – šo pieredzējušo supermaratonistu un vairāku pasaules rekordu īpašnieku pazīstu jau sen. Izrādās, Georgs tiešām bija veicis savu kārtējo ātrumtreniņu kaujas apstākļos. Pārmiju dažu vārdu ar viņu. Esmu bijis labs partneris, jo neesot ļāvis atpūsties. Kā man gribas sagaidīt to laiku, kad es varēšu ar viņu uzspēlēt šo pašu “spēlīti” mainītās lomās :) Pateicos viņam par lielisku konkurenci, jo tā, man pašam nemanot, dod lielisku personisko vidējo ātrumu – 5:17 min./km. Rezultātus sola ievietot vakarā LSC mājaslapā, tāpēc mierīgi dodos no finiša tālāk.

Nedaudz pavingroju un dodos uz manēžu pārģērbties un nomazgāties dušās. Tad sāku meklēt pārējos kluba biedrus, jo Mildda no manis atrāvusies nav arī vairāk manīta. Ar Krishjohn viss ir skaidrs, finišējis visai augstajā 4.vietā (par MK piedzīvojumiem varat lasīt viņa personīgajā blogā). Mildda noskrējusi ļoti labi, bet savu rezultātu nezina, jo Ipod esot pievīlis. Veicam mazu apspriedi un “obligāto” fotografēšanos.

Apsveicam Kamparu – lielisks sniegums un pelnīta uzvara!

Nedaudz par pašu gaviļnieku. Dzīvojas, strādājas un trenējas “vēju galvaspilsētā”. Ir viens no pieredzējušākajiem VSK Noskrien maratonistiem – bet, kā pats saka, joprojām ir sev piemērotas treniņu sistēmas meklējumos. Trenējas pēc iespējām – līdz pat 2 reizēm pa dienu. Nākamais maratons vairs nav aiz kalniem – 1.martā – Barselonas Maratons. Pirmā vieta nav bijusi pašmērķis – galvenais saprast, vai nospraustais mērķis – izskriet no 3 stundām ir paceļama lieta. Skrien jebkuros laika apstākļos, ka tikai turas uz kājām.

Neliels rezumējums un atziņas par skrējienu un vīzijām nākotnē:

 • Ar sniegumu un rezultātiem distancē esmu apmierināts. Līdzīgās domās ir arī
  pārējie VSK dalībnieki.
 • Pasākums organizēts pietiekami labi – ir kur nomazgāties un tas ir liels pluss
  labam garastāvoklim un gribai apmeklēt šo pasākumu vēlreiz
 • Pasākums tiks apmeklēts – plāni ir uz 21.02 – no Liepājas tiek plānots ierasties
  vēl kuplākā sastāvā.
 • Pasākums nav no tās augstākās raudzes, bet ir vērts to apmeklēt, jo var kalpot par
  izcilu ātrumtreniņu kaujas apstākļos. Šos mačus nesmādē arī augstākas klases
  sportisti.
 • Distances garums ir visai demokrātisks – viens aplis ~1.27 km (3, 6, 9 apļi), bet
  labākos laika apstākļos tiek palielināts līdz 2km (2, 4, 6 apļi)
 • Ērta piekļūšana ar personisko un sabiedrisko transportu

VSK Noskrien kluba dalībnieku rezultāti:

 • Kampars: 44:50 V-40 1.v.
 • Krishjohn: 48:02 V-18 4.v.
 • Mildda: 1:04:34* S-18 1.v.
 • Mošķis: 1:00:37 V-30 7.v.

Visus Veselības skrējiena rezultātus var atrast šeit

*rezultāts tiek precizēts

Interviju ar Mildda

Ar jaunāko VSK Noskrien ieguvumu, vienmēr smaidošo zemgalieti iepazināmies, iekš draugiem.lv skrējēju domubiedru grupā. Grīziņkalna skrējiens iznāca, kā pirmais klātienes tusiņš. Pirmais skrējiens iznācis pat ļoti veiksmīgs, labākā dāma 12km distancē ar visai pieklājīgu rezultātu kungu konkurencē. Tāpēc lūdzu viņu uz šo express interviju pēc skrējiena.

Mošķis: „Kā jūties pēc skrējiena? Ko teiksi par distanci un pašu skrējienu?”
Mildda: Sestdienas rīts pēc nakts maiņas darbā, steiga, neliels uztraukums un apjukums….Starts! Pirmajā aplī domāju tikai par trasi un centos to ielāgot. Nākamie apļi jau pagāja nemanot (gandrīz kā Gustavo dziesmā „…stabs, stabs,…koks, koks,…žogs, žogs, …māja, māja,…” :D).
Mazliet žēl, ka apļa garums nebija tāds, kā sākotnēji plānots, bet laika apstākļi diemžēl ir tādi kādi ir… Asfalts un vietām esošais apledojums netraucēja – arī trenējoties skrienu pa asfalta segumu un dažkārt apledojums ir vēl slidenāks.
Pēc maksimālās iespējamās distances noskriešanas jutu, ka visas rezerves vēl nav izsmeltas un varētu skriet vēl – tas mani iepriecināja. Tik tiešām izbaudīju skrējienu!

Mošķis: „Kāda ir skriešanas pieredze?”
Mildda: „Pie visa vainīgs ir tētis – viņš jau kādu laiku trenējās un piedalījās sacensībās, tad es izlēmu, ka arī gribu pamēģināt. Pirmo reizi skriet sāku, kad aizbraucu tētim līdzi uz sacensībām. Sacensībām princips tāds pats kā Grīziņkalna skrējienam, tikai ar laika limitu. Pirmajā reizē knapi tos 2km pievarēju, kamēr pārējie skrēja apli pēc apļa. Pēc tam uzstādīju sev mērķi nākošreiz noskriet daudz vairāk. Sāku kopā ar tēti trenēties – skrējām vismaz 3 reizes nedēļā, kā minimums 3km, reizēm arī 5km. Viegli nebija, taču ar laiku tā kļuva par sava veida atkarību:).
Piedalījāmies dažādās rajona (Dobeles) sacensībās. Distances bija dažādas – citām bija noteikts garums (parasti ne īsāks par 6km), citām noteikts apļa garums (1 vai 2km) un dots laika limits. Skrēju no 6- 12km.
Skriet sāku aptuveni pirms 5 gadiem. Pirmos divus gadus skrēju regulāri, bet tad 12. klasē neatlika tik daudz laika un skrēju arvien mazāk un vēl pēc gada, kad sāku studēt Rīgā, skriešanu tik pat kā pārtraucu. Vienīgais, ko regulāri darīju apmeklēju aerobikas nodarbības 1-2 reizes nedēļā, bet tik un tā jutu, ka kaut kas pietrūkst. Tātad gandrīz 2 gadi tikpat kā bez skriešanas. Šīs vasaras beigās, atkal atsāku skriet un sapratu, ka bez tā nevaru.”

Mošķis: „Kādus mērķus esi nospraudusi tuvākajā laikā skriešanās sakarā?”
Mildda: „Novembrī nolēmu, ka tas ir jādara daudz nopietnāk – nospraudu sev mērķi noskriet pusmaratonu, un kāpēc lai tas nebūtu Rīgas pusmaratons 17. maijā? Sāku skriet regulārāk . Tomēr studijas un darbs paņēma diezgan daudz laika. Reizēm cēlos pat pirms 6.00, lai tikai varētu noskriet kaut 1- 2km pirms lekcijām, taču ar to ir par maz, lai kaut ko sasniegtu.
Pamazām sāku ievākt informāciju par to, cik bieži un kā būtu jāgatavojas, lai sasniegtu mērķi. Kopš janvāra vidus skrienu pēc noteikta plāna 3 reizes nedēļā. Sākumā ~10 km nedēļā un tā ar katru nedēļu distances kļūst garākas. Pagaidām mans vidējais temps ir 4:50min/km.
Ar februāri ir atsākušās studijas un līdz ar to iespēja piedalīties aerobikas nodarbībās. Lai sasniegtu, ko esmu iecerējusi, plānoju skriet 3 nedēļā, kā paredzēts plānā, un papildus 2 reizes nedēļā apmeklēt aerobiku. Ļoti ceru, ka spēšu visam atrast laiku, jo es negribu apstāties, gribu izdarīt visu, lai 17. maijā varētu noskrietu 21,0975km!
Kas attiecas uz sacensībām, tad tās atdzīvina treniņu grafiku un ir kā mazi atskaites punkti ceļā uz mērķi. Skrējiens Grīziņkalnā deva ne tikai pārliecību, par saviem spēkiem, bet varēju atkal izbaudīt kā tas ir skriet kopā ar citiem skrējējiem – kad kopā skrien gan jaunieši, gan seniori, gan īstas skriešanas „haizivis”, un tad tu saproti, ka ir tik daudz vietas, lai vēl augtu un attīstītos šajā jomā.”

Mošķis: „Liels paldies par interviju! Novēlu veiksmīgus treniņus un sasniegt Rīgas Maratona finiša līniju!”

442 komentāri rakstam Grīziņkalna skrējienā

 • Krishjohn

  Viva la Mošķis!
  Ta beidzot sagaidīju Tavu meistardarbu un jāsaka, ka iznācis varen labs.
  Eh, man bija 3 krekli apakšā un tas skrienamsvīteris. Iedomājies, cik man bija karsti =)
  Intervija ar interesanta!
  Malacis!

 • mošķis

  sorry, biju biki darbos un nedarbos iegrimis :( … īsi pirms tusiņa ar sm72 tik piebeidzu :)

 • Kampars

  Tev gan ir ķēriens uz rakstīšanu:)
  Interesanti lasīt.

 • mošķis

  Kampars, paldies, paldies – aizsūtīšu pieteikumu uz Rakstnieku Savienību, vai kā viņu tur sauca :) Nākamais solis varētu būt – iesniegšu dokumentus LU Žurnālistikas fakultātē

 • marčiks

  Mošķim tiešām ir ķēriens uz rakstīšanu! Izlasot bija sajūta, ka arī esmu tur bijusi:)

 • laumiic(:

  interesanti jums tur gājis :) tik veiksmi un izturību arī pārējos skrējienos gan šeit rīgā, gan katram savā pusē pa ledu :D

 • mošķis

  Meitenes, un kad es jūs abas ieraudzīšu? :) Vai šonedēļ sanāks tā laime? :)) Un kas ir ar pārējiem? :)) Signi ar Imantu neesmu redzējis veselu mūžību!!! Teicamnieks?! Snacke – solījies un tā arī neieradies!!! Indra? Kā būs ar šo reizīti?

  Vai ziemas miegā esat?:) Par maratonistiem nejautāšu, tiem savi plāni un ja nav ieplānots ātrumtreniņš, tad nekas no šī plāna neatraus … ja vien nav padomāts par par garo treniņu turpat Grīziņkalnā :))

  Tātad – vēlreiz !!!
  ——————————————————
  NĀKAMAIS PASĀKUMS -> 21.02.2009. (reģistrācija 10.30, starts – 11.00) turpat, un tajā pašā vietā! :)
  ——————————————————

 • indra

  Nezinu.
  Izskatās, jums tur jautri gājis, bet es nezinu. Kkāds panīkums…

 • mošķis

  Indra, bet vienam vicot pa sniegainajiem, Valkas rajona ceļiem tak ar nav nekāda lielā jautrība …

 • Aivars

  Jāāāaaaa…, mošķi, Tev nu gan ir daudz talantu, tik smeķīgi esi uzrakstījis, ka notikušais kā dzīvs nostājas acu priekšā un pats izjūtu skrējiena laikā piedzīvoto it kā pats tur būtu piedalījies! Nu re, nebūs nemaz pašam man tur jābrauc piedalīties, visu būšu jau uzzinājis un izjutis…:)

 • mošķis

  hehe …. es jau saprotu, bail no Kampara un citiem jaunajiem talantiem :)) Tev jau vispār biki fiksāk iet nekā man …

 • Aivars

  Ar jums, jaunajiem, man sacensties ātrumā nav iespējams. Tāpēc es te vairāk uz runāšanu nevis darīšanu “spiežu”…:) Turklāt šosezon es mainu savu vecuma grupu un būšu vēl cienījamākā nekā pagājušogad, tā lūk!:)
  Ja par darīšanu – es visu vakaru pēc “Panorāmas” noņēmos ar savu jauno Garminu. Tā arī neizdevās ne piereģistrēt, ne arī kādu karti dabūt. Te vienuviet traucē vecā aparāta dati, kas neļauj jaunos ievadīt, ta atkal kas cits. Nolēmu mest mieru un atgriezties pie kartēm rīt…
  Mazais Krišs, kā Tev ar veselību, kā jūtas Tavs ceļgals?

 • Kampars

  Ūja, vai ta es kāds bubulis, ka no manis jābaidās.

 • mošķis

  Gluži manas domas – Aivars tik izliekas, ka ir vājš :)) ….

  Kampars, kā mobzis?! Kā pēc 30km jūties?

 • Kampars

  Nav nekāda vaina. Šodien no rīta 10km skrējienā jau biju atguvis normālu ātrumu 4:15 min/km. Šovakar noskrēju vēl 20km.
  Tā kā pamazām krauju slodzi virsū.
  Rīt drusku jāatpūšas, varbūt…
  Parīt derētu aizbraukt pa Rudbāržu kalnu paskraidīt.
  Tāda kārtīgāka kāju izlocīšana jātaisa sestdien Grīziņkalnā. Brauksim Mošķi, vai ne?

 • mošķis

  Uz Grīziņkalnu noteikti jābrauc … vakar redzēju edGaru, šis ar šoreiz ir gandrīz jau gatavs skriet – došot ziņu :)

  Ar tiem ātrumiem esi uzmanīgs – skaties, ka nepārdedz pirms Barselonas … kā ar kājām?! Muskuļi vairs nesāp?

 • Kampars

  Sāp. Bet ir paciešami. Nākošnedēļ pirms maratona vairāk veltīšu ķermeņa atpūtai.

 • mošķis

  Hmmmz …. man kaut kā biki nepatīk tie simptomi …. bet nu skaties …

 • Krishjohn

  Vēl 1 – 2 nedēļas būšu tikai runātājs, tad pievienošos darbiem. Tikko būšu spējīgs uz 20 km, tad uzreiz zvanīšu Tev, Aivar.
  Bet apsoli, ka pirmajā skrējienā mani pagaidīsi, ja vilkšos.

 • Aivars

  Gaidīšu, gaidīšu Tevi, Mazais Krišs! Gaidīšu Tevi, kā Tu gaidīji mani.:) Bet nu ar 20km jau sen nevar tikt cauri, pēc nedēļas divām būs jau 30+. Bet Tu jau neko vēl neesi nokavējis pie nosacījuma, ka neatsāksi skriešanu ar neveselu ceļgalu. Ņemot vērā cik Tu no novembra līdz februārim biji noskrējis, Tu sportisko formu ļoti ātri atgūsi. Līdz marta vidum Tev nevajadzētu pārāk uztraukties par to, ka Tev 17.maijā būtu jāpaliek trases malā. Vingro un veseļojies un dod man ziņu. Es sestdien varbūt aizbraukšu “parunāt” ar liepājniekiem – viņi pēdējā laikā sāk ļoti “uzprasīties”…:)

 • laumiic(:

  mošķi – maijā jau tiksimies :) par tuvākiem pasākumiem neko nemāku teikt. kamēr ārā ziema – ziemas prieki :)
  p.s. kas tā par dr.lv skrējēju domubiedru grupu (precīzāku nosaukumu lūdzu)?

 • Krishjohn

  Ō, pareizi! Aizbrauc uz Grīziņkalnu, savādāk šonedēļ Salaspils netiks pārstāvēta.

 • mošķis

  laumiic, pašlaik netieku klāt pie draugiem – kad tikšu, tad jau pateikšu … bet nāc paskriet ar mums, būs jautrāk :) lai arī ziemas prieki laukā vēl baudāmi :)

 • laumiic(:

  paldies. bet par skriešanu šonedēļ nesanāks sastādīt kompāniju. būšu 6/7dien madonā/siguldā attiecīgi ar 15/21km slēpošanu :)

 • Aivars

  laumiic(:, Tu ļoti prātīgi dari! Es arī labprāt piesnigušā mežā paslēpotu, tas ir ārkārtigi feini. Skriet varēsi visu gadu, bet slēpot… Vismaz šodien laika apstākļi slēpošanai ir ideāli, tādus sola arī nedēļas nogalei. Ak, ja kaut kur varētu iznomāt slēpes 210cm garumā, nūjas un 46 izmēra slēpju zābakus, tad es arī katru brīvo dienu mežā pavadītu!:)

 • laumiic(:

  tā jau ir. ziema šogad ir jāizbauda, jo nevar zināt kas būs nākamo gadu. starp citu, katra sevis cienoša slēpošanas vieta piedāvā šādu nomu, var paskatīties arī universālajos sporta veikalos, tie arī piedāvā nomu. tā kā tik uz priekšu :)
  pie skriešanas tiek plānots pievērsties jau martā :)

 • Kampars

  Ir tāds teiciens – ratus taisa ziemā, ragavas vasarā.
  Tāpēc gatavosimies sriešanai ziemā, bet slēpošanai vasarā.
  Joks :) bet daļa ttaisnības tomēr ir.

 • Aivars

  Pāris gadus atpakaļ, kad bija ziema un sniegs, varēja iznomāt jaunu un foršu inventāru Uzvaras parkā Rīgā un tur arī paslēpot. Bet tā bija pilsēta…
  Ogrē – Zilajos kalnos, esmu mēģinājis nomas punktā reizes trīs kaut ko iznomāt, bet visas reizes neveiksmīgi… Bet tā ir laba ideja, pasēdēšu internetā un papētīšu piedāvājumu. Uz Rīgu un Grīziņkalnu paspēšu, tā pat kā Tu, laumiic(:, arī citreiz aizbraukt.

 • IlzeZee

  Jaux raksts! :)

 • laumiic(:

  kampar – vasarā skrien lai ziemā varētu slēpot :)
  aivar – uzvaras parkā joprojām darbojas nomas punkts, ir tur pabūts :) vislabāk par nomu goglītes tantei pajautāt.

 • mošķis

  Aivars, liekas Sportlat izīrēja slēpes un citu aprīkojumu

 • mošķis

  Uz šo brīdi VSK uz Grīziņkalnu (21.02)

  Liepāja dodas šādā sastāvā : Kampars, Mošķis, edGars … vēl būšot Mildda (Rīga/Zemgale)
  Aivars (Salaspils) – ???

 • Aivars

  Man, mošķi, izskatās, ka šoreiz no salaspiliešiem nebūs neviena, jo Mazais Krišs turpina ārstēt ceļgalu un čakli vingrot, bet man šodien “kasās” kakls. No rīta to jutu tikai mazliet, izskraidījos, bet tagad tas visu laiku par sevi atgādina. Es labāk vienu dienu ārā neiešu… Lai jums raits solis distancē!

 • Krishjohn

  Aivar, kakls sāp tad, ja kaut ko nepasaka līdz galam. Tā man ome mācīja.
  Bet to kasīkli var mēģināt dabūt ārā arī savādāk.
  Ja pats nezinu, ko nepasaku līdz galam, tad ieberu bļodā zāļu tēju un apleju ar karstu ūdeni. Pārklāj bļodu ar dvieli un bāž galvu zem dvieļa. Tad tik velc visus tos garaiņus dziļi plaušās, lai iztīra kaklu un nāsis. Vienīgi skaties, lai nav pārāk karsti tvaiki.

  Mošķi, vismaz kvartets paliek! Gaidīšu tavu otro “atvasīti”, lai zinātu kā jums izgājis. Veiksmi!

 • Aivars

  Mazais Krišs, varbūt tā būs arī jādara, jāmet slinkums pie malas un jāpameklē kādas zālītes. Varbūt der arī kāda pirtsslota? Pagaidām iztieku ar Islandes ķērpja sūkājamām tabletēm – ātri un ērti.:)

 • sm72

  Lai Jums šodien Grīziņkalnā labs berzes spēks:)

 • Aivars

  Ko Tu pats šodien, sm72, dari? Droši vien pareizāk Tev būtu jautāt – cik km Tev šajās brīvdienās ir jānoskrien?

 • mošķis

  paldies visiem, kas turēja īkšķus par mums :)
  Pašlaik vēl nezinu precīzus rezultātus – bet skrējiens bija visai labs visādā ziņā – visiem personiskie rekordi šajā distancē – nedaudz īsāka gan bija – skrējām sākumposmu uzreiz taisni, bet pie dažiem grādiem mīnusā, vidējais ātrums bija labs :) … biki vairāk zināsim, kad izliks rezultātus iekš skriesim.lv …

  Aivars, Jermolajevu man izdevās atstāt jaņos, bet cik liela bija atstarpe, to nu es nezinu :)

 • edGars

  un ledū paliks ieskrāpēts “es te biju”

 • Kampars

  Esam visi šodien godam pastrādājuši.
  Tiekamies no jauna Grīziņkalnā – 07.03.2009

 • sm72

  Aivar, man rīt ieplānoto nieka 30 km:)

 • Aivars

  Ak laimīgie! Tagad es ļoti labi saprotu Mazo Krišu, kas spiests sēdēt mājās un skatīties pa logu kā saulīte pa zemes (sniega!) virsu staigā. Esmu apaukstējies un šodien savu garo gabalu izlaižu…

 • mošķis

  Aivar, veseļojies un brauc martā apskatīt Grīziņkalnu :) Ka skrēju, nenožēloju ne mirkli. Trase (par metriem 10 īsāka nekā iepriekšējoreiz) bija sniegaināka, bet iemesla “atspiesties” uz 5.punkta nebija ne mirkli :) Ledus, kur tas bija, veiksmīgi nomaskēts zem sniega kārtiņas un tā īsti neslīdēja. Pat zināms aukstums (-2/-3C) netraucēja – uzvilku otras “bikses” un dažu T-kreklu un aiziet :) Saulīte pat bija aplaimojusi, par godu skrējējiem :)

  Par savu sasniegto vidējo ātrumu – 5:08/km ar esmu izbrīnīts. Pārējiem ar ātrums pieklājīgs. Kampars ar Mildda gandrīz vai lidoja. Man vismaz bija tas gods skatīt Mildda muguru (par ko pagājušajā reizē varēju tik sapņot :)). Par Kamparu nerunāšu, tur nepieciešams kaut ko piesiet pie kājām, lai es viņu varētu noķert :)) Žoru (Jermolajevu) apdzinu jau no starta un tā ar neredzēju.

  Neteikšu, ka treniņos iet viegli – arī Liepāja var lepoties ar visai pieklājīgu sniedziņu – tāpēc šādi mači lieti noder pašapziņas un tonusa celšanai. edGars vispār bija 1x kopš rudeņa. Pie viena varam viņu apsveikt ar jaunu skrienam apavu iegādi un apņemšanos trenēties! :)

  Var jau sēdēt pie datora un teikt, lielā depresija, nav iekšā paskriet … utt … bet vai tas ir risinājums? Lien ārā kaut paslēpot – tā jau ir kustība :) No manis slēpotājs nesanāks, kaut izstiepies, tad jāpārvācas uz Latgali / Vidzemi, kur to labumu var atrast arī mazāk sniegainos gados.

  Tiekamies nākamajos mačos draugi! :)

 • indra

  Man te sniega un aukstuma netrūkst, bet nenesās man slēpot. Ziemu pārciešu kā katastrofu, pat skriet ir grūti saņemties iziet laukā kaut vai tikai -5 grādos. Nu riebjās man tas aukstums. Par ko Dievs mani sodījis, liekot dzīvot tādā aukstumā?!
  Gaidu pavasari!!!!

 • sm72

  Nezinu kā Jums, bet man pa mājām pavisam labi skrienas pie atvērta loga un skatoties TV (šodien piemēram bobsleja pasaules čempi) :) Šodien noskrēju 30 km. ar vidējo ātrumu 5:45 min/km. Mani patīkami pārsteidza sirds pukstu skaits, jo nobeidzot distanci sirds pukstu skaits bija tikai 150. Vai nu palieku vecs, vai arī esmu diezgan nostabilizējis sirds pukstus, jo pagājušogad pie šādas distances man bija kādi 178 sirdspuksti.

 • Krishjohn

  Sm72, sirds taču arī piekūst. Nevar jau visu laiku pukstēt tik strauji. Cik kg esi jau nokāvis?

  Aivar, tik to sājūtu pareizini ar 12, jo tik dienas es tā jau skatos pa logu ārā.. ;) Būtu man pašam lielā veselība, tad aizdotu Tev daļu.

 • mošķis

  sm72, trakāk būtu, ja būtu tie 178, maksimālais vidējais pulss = 220-vecums. Monotonie skrējieni vislielāko labumu dod, ja skrieni 70-80% (aerobais slieksnis) no maksimālā pulsa. Kaut kādu korekciju jāveic, ja esi ļoti labi trenēts sportists.

  Priekš sevis vari izrēķināt, kāds ir tas labais pulss …

  40 gadīgam būs = (220-40)x 0,70 -> (220-40)x 0,80, tb 126 -> 144 sit./min. Zemāk, par 60% nekādu lielo labumu motoram nedod.

 • sm72

  Krishjohn, ja skatās cik kilo bija pēc 30 km noskriešanas, tad esmu nometis 5 kg., bet jādomā, ka uz konkrētā skrējiena rēķina kādi 1,5 nometās:)

 • Aivars

  Krishjohn, mēs varētu pamainīties – no rīta Tu man aizlienē savu rīkli, bet uz pēcpusdienu es Tev savu ceļgalu! Kuru Tev vajag – labo vei kreiso?:) Mēs abi varētu labi izskraidīties pa āru…:) Es jau trešo dienu neskrienu un izskatās ka būs mājās jāpaliek vēl tikpat, ja nu vienīgi mums izdosies ko sarunāt un iemainīt…:)
  Mošķi, par pulsu tas ir ļoti interesanti, es līdz šim nemaz nezināju, ko nozīmē tie Garmina rādījumi par procentiem no maksimuma. Papētīju tos, parēķināju, man tie cipari ir diezgan jocīgi. Maksimālajam labumam būtu jābūt 119 -> 136 sit./min. Faktiskais vidējais man ir 137, tas ir drusku virs tā, kur beidzas maximālais labums. Vai tas nozīmē, ka mazliet jāpiebremzē treniņos?
  Taču maximālais vidējais pēc Tavas, mošķi, formulas man sanāk 170, bet faktiskais maximālais ir tikai 164 vienā ātrumtreniņā, bet garajos svētdienu gabalos maximālais ir bijis 158. Tas nav ne Tuvu tiem 170, ko Tu sauc par maximālo vidējo, tas pat nav maksimālais nevienā brīdī, kas nozīmē, ka vajadzētu vicot dūšīgāk.
  Un te nu ir tā pretruna, kuru es nesaprotu – jāļepato lēnāk vai ātrāk, jo faktiskais vidējais pulss ir drusku virs maksimālā labuma, tātad – labāk skriet drusku lēnāk, bet maksimālais stipri atpaliek no aprēķinātā maksimālā vidējā, tātad – pietiek slaistīties, jāvico mudīgāk! Kaut kas te nav riktīgi, kā to visu saprast, mošķi?

 • pikols

  Tā ir tā problēma ka jāļepato lēnāk 80% no treniņa laika, diemžēl un agrākajos laikos kad tas nebija zināms bieži bija pārtrenēšanās efekts tas ir rezultātu pat kritums, lai izlocītos no garlaicīgās lēnās skriešanas var peldēt, jo atrodoties horizontālā stāvoklī dabūt pulsu 130 ir ko rauties ne pa jokam. es tagad esmu jau npeldējis 36 km un vēl paredzēti 34km lai atgriestos savā zaudētajā līmenī.

 • mošķis

  Kā jau teica Pikols, “vidējais” ir vidējais – un labāk ir nepārsniegt vidēji. Tikai nedaudz pārsniedzot nav kritiski … bet nu kas par_daudz/par_maz tas par skādi. Lēnie = 70-80%, ātrie = 80-90% no maximālā. Pats jau grēkoju, tāpēc ar ir gadījies pārtrenēties :)

 • sm72

  Pikol, visu cieņu, vēl tikai iemācies ar ričuku dragāt un varēsi kļūt par “dzelzs veci”:)

 • pikols

  Tas man šogad padomā, klasiku jau laikam neizvilkšu bet pusīti var mēģināt, vājā puse velosipēds nesmu nopietni braucis gadus 20, nav nekāda sajēga no velosipēdiem mūsdienu, un galvenais ka velo jau ir milzīgi gudra taktika no kuras nekā nesaprotu, bet uz pabeikšanu var cerēt, šodien 3 km 1h 38min brasā, dabīgi īstie peld kraulā ko es galīgi nemāku, tas ir darbu ar kājām, bet prieka pēc būs viens šogad jāpamēgina, es jau galvenos rekordus plānoju sta`dīt no 70 gadu vecuma, kad lielākā daļa konkurentu būs metuši mieru, mans galvenais mērķis ir piedalīties NY maratona sevišķajā daļā kur pielaiž tikai no 90 gadiem un cik tas dīvaini nav nemaz tik tālu.

 • Aivars

  Pikol, man Tavi plāni ir labi saprotami un šķiet simpātiski. Es arī par kaut ko līdzīgu esmu domājis.
  Velosipēds arī ir mans Ahileja papēdis, noskriet vai nopeldēt man nebūtu nekādu problēmu, protams, ja mēs runājam par “pusīti”. Tu nebūtu vienīgais, kurš nepeld kraulā, es Tev noteikti sastādītu kompāniju!:)

 • pikols

  Tad Aivar gatavojamies Vaidavas triatlonam, tas protams neietekmē maratonus, jo man liekas, ka triatlona kluba dalībnieki visi skrien maratona mačos.

 • sm72

  Pikol, ja varētu peldēt ar peldriņķi vai vismaz ar uz rokām uzliekamajiem bērnu piepūšamajiem spilventiņiem, es arī labprāt sastādītu kompāniju:)

 • Aivars

  Es, pikol, ar velosipēdu netikšu līdz galam, mans dibens to neizturēs. Maksimums ir 15-30 minūtes, pēc tam es ne sēdēt ne staigāt vairs nevarēšu, kur nu vēl paskriet…:)
  Bet es nesaku “nē”. Šogad mans mērķis ir klasiskais maratons, to es ceru jau 17.maijā īstenot. Taču pēc tam visa sezona ir priekšā un kāpēc lai nepamēģinātu Vaidavas triatlona mačus?:) Es daudz labu vārdu esmu dzirdējis arī par Anatolija Ļevšas Daugavpils “Stropos” organizētajiem mačiem.

 • pikols

  Dibens jātrenē apmēram divus mēnešus, var bāzt biksēs šīrgaļu un pēc treniņa iznāks labulabās tatārmaizītes.

 • mošķis

  Jautrīši :DDD … ko vēl aiz biksēm nebāzīsiet :)))

 • Aivars

  Es, mošķi, esmu izmēģinājis visu ko tur bāzt, bet nekas nepalīdz…:( Izvēle ir smaga – vai nu sieva vai nu velo!:)

 • sm72

  Aivar, vai Tev velo pēc specpasūtījuma, ja var aivietot sievu:D

 • mošķis

  beidzot ir ielikti pēdējā Grīziņkalna skrējiena rezultāti tos var aplūrēt ŠEIT !!!

  Trijniekā biki par daudz mūsējo – pat edGars ir iekabinājis G.Jermolajevam :)

  9.apļi
  Mildda 56:15 S-18 1.v.
  Kampars 42:41 V-40 1.v.
  Mošķis 58:57 V-30 3.v.
  edGars 1:04:01 V-18 4.v.

 • laumiic(:

  malači :)

 • Aivars

  Apsveicu, mošķi, jūs visus!
  Es rīt laikam pēc nedēļu ilgas piespiedu dīkstāves atkal beidzot skriešu…

 • mošķis

  Aivars, kas tad noticies, ka tik nav neviena km noskrieti?

  Laumīc, kā gāja slēpošanā? :) Padalies ar panākumiem! :)

 • Aivars

  Man, mošķi, kakls sāpēja, apaukstējies biju. Tāpēc arī neskrēju.

 • sm72

  Vai Kampars jau futbolu spēlē ar kataloniešiem?

 • Kampars

  Kampars pamazām vāc kopā somu un smērē maizītes. Rīt jālido prom.

 • laumiic(:

  mošķi, kādi nu panākumi. es parasti braucu atpūsties :) bet ja tā īsi tad 15km slēpojums smercersilā – 1:14:34 trase forša (viens aplis) ar daudz kalniem. 18km slēpojums sigulda jeb silciema meži – 2:00:48 divi apļi, trase vienmērīga ar maz kalniem un kāpumiem. rezultātu tabulā mani meklē otrajā pusē no finišējušiem. bet jā, tur ir ļoti daudz sniegs. redzēs kā būs šonedēļ alūksnē.
  un tad jau skriešanas botiņas celšu no skapja zemē :)

 • Aivars

  Ne asakas Tev, Kampar!:)

 • sm72

  Kā reiz asakas tajā jūras velšu mīlošā nostūrī varūtu būt daudz, galvenais, lai vieglas kājas (tiešā nozīmē domāts šeit) :D

 • Kampars

  Paldies par laba vēlējumiem.
  Tad jau vēlāk redzēs, kādus pārsteigumus būs sagādājusi Barselonas maratona distance. Noteikti būs interesanti, jo pieteikušies drusku zem 10000 bizotāju. Tādā barā vēl nav skriets.

 • Aivars

  Uz beigām, Kampar, jau būs izretojušies…

 • Krishjohn

  Veiksmes rokas spiediens Kamparam arī no Mazā Kriša!

 • mošķis

  Kampars, aiziet! Lai viss izdodas! :) Berlīnē nez ko pārāk neizretojās :) tiesa tur bija 4x tik :)

 • Aivars

  Gaidīsim mājās ar labām ziņām!

 • sm72

  Kampar, kamēr vietējiem siesta, apskrien viņus un parādi, kur vēži mājo:)

 • sm72

  Aiziet Kampar:)

 • mošķis

  Kampar! Turies! Liepāja un visa LV tur īkšķus par Tevi!!! Lai Tev izdodas viss, ko gribēji sasniegt!:) kaut ko atstāj arī uz nākamo maratonu :))

 • mošķis

  oi! Kampars ir pārcenties un noskrējis maratonu ar fantastisku laiku : ~2:47:00 – precīzi zināsim vēlāk! :)

  SUMINAM !!! SUMINAM !!! SUMINAM !!!

  Gaidam atziņas par padarīto darbu! :)))

 • sm72

  Oi Kampar- zvērīgi:) Tad jau nav nemaz tik tālu no uzvarētāja, kuram 2:14.01, ja nemaldos! Malacis, tā turpināt.

 • sm72

  Rēķināju, ka ar šādu rezultātu Kampars ir izskrējis no 4 minūtēm:)

 • mošķis

  tā arī ir – nez, ar kādu rezultātu viņš varētu 1/2maratonu nobliezt – teica, ka pirmo pusi esot vidēji 3:50/km nobliezis – 01:20:52

 • Aivars

  Fantastika… man trūkst vārdu… tas tik ir rezultāts!!! Tas taču vairs nav nekāds “pašdarbnieku” līmenis! Bet es te kaut ko purpinu par iekļaušanos 4 stundās…:)
  Tu esi malacis, Kampar, ja jau tā esi mūsu ziemā – sniegā un ledū sagatavojies, tad sezonas plaukumā vari arī 2:30 “izšaut”!:) To es Tev arī kādā no nākamajiem startiem novēlu! Tavs rezultāts, Kampar, arī mani iedvesmo pārskatīt savu šīs sezonas mērķi un domāt par kaut ko ambiciozāku nekā 4 stundas…:)

 • mošķis

  Aivars, labāk skati iesākumam savas 4 stundas, un nākamajos maratonos domā par to uzlabošanu :) Kamparam tas ir jau 4.maratons :)

 • Kampars

  Paldies visiem, kas tureeja par mani iiksjus un mani umundrinaaja. Ipashi liels paldies Moskjim, kurs man neljaava peedeejaa nedeeljaa pirms saciiksteem atslaabinaaties, likdams ieveerot treninja plaanus. Viss beigaas ir sanaacis GRAND SUPER.
  Ar rezultatu emu ljoti apmierinaats.

  Mazliet skaitlji:
  vieta – 104, savaa vecuma grupaa 60
  Pusmaratons – 1:21:32
  Maratons – 2:47:35 un 2:47:20 (listee bija uzraaditi 2 rezultaati, veel jaaprecizee, kurs ir iistais)
  videejais aatrums: 3:58 min/km

  Esmu iedziivojies trijaas videeja lieluma asins tulznaas, kaa arii pamatiigi dabuujis ciiniities ar krampjiem kaajaas 1h garumaa peec maratona pieveiksanas. Tagad, skjiet viss ir kaartiibaa. Citu negatiivu seku nav. Peec Moskja ieteikuma, riit meeginaasju leeni noskriet kaadus 5km pa Barselonas ielaam.

  Tas arii iisumaa viss. Varbuut veelaak, kad buus vairaak laika, uzrakstiisju kaut ko siikaak par pashu skreejienu un gatavoshanaas posmu tam, kaa arii jaasagaida kaada bilde no riikotaajiem. Riit plaanoju drusku apstaigaat un apskatiit Barselou.

  Taatad tagad maratonu stafeti nododu SM72, kuram jau pavisam driiz jaaskrien Romas maratons.
  Cau visiem!

 • Aivars

  Man ir prieks par Tevi, Kampar, tas Tev, patiešām, ir sanācis GRAND SUPER!:)

 • sm72

  Ja 104 vieta, tad izklausās, ka Kampars ir apgājis kādu uzaicināto/profesionālo maratonistu. Baigais malacis. Man protams žēl būs šo stafetes vērtību samazināt, jo trenējos uz rezultātu 3:45, taču mierinu sevi ar Akenberga atziņu, ka maratonu sāk skriet tikai 3.gadā. Tāpēc man ir uz ko tiekties:)

 • pikols

  Vienkārši super apsveicu!!!

 • Apsveicu, Kampar. Gaidām rakstu publicēšanai ar bildēm.

 • edGars

  apsveicu ar Lielisko sasniegumu!

 • mošķis

  Signi, Tev ir visu kluba dalībnieku TOPsis maratonā? Vari kaut ko tādu nopublicēt, vai ar tas ir Valsts noslēpums? :)

 • mošķis

  NĀKAMAIS Grīziņkalna skrējiens – sestdien, 07.03

  STARTS – 11.00 – REĢISTRĒŠANĀS – no 10.30 – “Daugavas” stadiona manēžā.

  3,6,9 apļi pa ~1.27 km

  Liepāja ieradīsies – visticamāk trijatā. Ja ir vēl kāds gribētājs, dodiet ziņu!

 • Aivars

  Mazais Krišs, kā Tev klājas, vai skriet jau esi atsācis? Man nedēļas nogalē atkal garlaicīgais garais gabals skrienams. Šoreiz 32km… Ja Tu zinātu, kā es gaidu to brīdi, kad Tavs ceļgals atkal būs kārtībā!:)

 • Krishjohn

  Aivar, es Tev aizsūtīšu uz e-pastu, jo man vairs negribas te kunkstēt.

 • Aivars

  Novicoju savu garo gabalu – šodien skrējās labi. Biju no vienas divpadsmitgadīgas bārbijas aizņēmies i-podu un viņai tur vieni vienīgi hiphopa un repa gabali gandrīz vien bija. Arī smagais metāls, bet lirikas nekādas. Tā es pa ceļam “pusīti” tīri ciešami norepoju pa 1:57:42 un visu 32km gabalu vidēji ar 5:41, jo uz beigām mūzika vairs nešķita tik ritmiska…:) Tik garu gabalu savā mūžā vēl vienā stiepienā nebiju izņēmis. Pirmo reizi reāli sajutu, ka laikam maratonā līdz galam tikt varēšu…:)
  Tagad jāgatavojas uzdziedāt pašam, jo pēcpusdienā būs jābrauc uz R.Paula dziedāšanas svētkiem arēnā “Rīga”. Sūtu sveicienus visām mūsu meitenēm – lai jums jauka un pozitīvām emocijām piepildīta dieniņa!:)

 • Krishjohn

  Manuprāt, hip-hop skriešanai ir tīri derīgs, tik, protams, ar mēru.
  Pasveicini R. Paulu no manis.

 • mošķis

  Aivars – novicoji ne pa jokam :) 1/2maratonu norepoji par dažām sekundēm sliktāk nekā mēs ar Indru to izdarījām iekš Ozolniekiem :)) Bet tās sekundes pieskaiti uz dziesmu meklēšanas/pārslēgšanas rēķinu :D Pie viena, padomā par sava mp3 iegādi + dziesmu izvēli. Mazais Krišis ir savu pusmaratona listi jau izveidojis – Tev ir visas iespējas izvēlēties savas Rīgas Maratonam. Būs man arī vairāk jāpiedomā par mp3 iegādi … it kā jau esmu noskatījis, bet kā būs reāli, tad jau redzēsim:))

 • Aivars

  Man jau gandrīz 10 gadu ir pāris mp3 aparāti, tikai jāpameklē, kur tie ir nobāzti un vai tie vēl ir “dzīvi”. Iespējams, ka vienu esmu atdevis saviem bērniem, bet otram kaut kur atvilknēs vēl nelietotam noteikti vajadzētu būt. Taču interesantāk par ierakstīto mūziku būtu radio klausīšanās – te es domāju par gadījumiem, kad vienam gari gabali jāskrien. Ikdienā jau nav nekā labāka par putnu balsīm, viļņu šalkoņu un … bezgalīgu klusumu!:) Es tomēr nevēlētos Daugavmalas lakstīgalu savīterotās barokālās mežģīnes pārklāt ar repu vai hiphopu.:) Tāpēc mani pilnībā apmierina iespēja pāris reižu mēnesī uz trim stundām aizņemties mp3 aparātiņu bez pretenzijām pret tā saturu.
  Bet sacensības ir atsevišķs stāsts – tie ir svētki, kuros ir jātver emocijas un apkārtējie iespaidi. Tam visam ir ļoti maz sakara ar iekonservētas mūzikas klausīšanos, pat ja tā ir speciāli pēc kaut kādiem kritērijiem atlasīta.
  Es zinu, ka ir arī citi viedokļi, jo, piemēram, sm72, skrienot vienmēr klausās mp3, atvainojos – mp4, izņemot tos gadījumus, kad viņš skatās TV vai video…:D

 • sm72

  Tā ir normāla situācija, Aivar, ka pēc 30 km noskriešanas gribās muti brūķēt:D Vēl varētu pamēģināt skrienot karoki zēģelēt:D

 • edGars

  pilnīgi pievienojos Aivaram. Arī pirms dažiem gadiem domāju vai pirkt mp3, un arguments bija tieši tas pats – negribu, lai viļņu šalkoņu, putnu traļļus, vēja dziesmu aizsegtu mūzikas spēlētājs.

 • Mazais Krišs

  Nu nez. Es labāk klausos savos mīļākajos dziesmu ritmos, nevis suņu rejās, urlu komentāros un mašīnu rūkoņā.
  Sacensībās nav jāklausās citu smagajā, lokomatīvveidīgajā elšanā!

 • Mošķis

  Cik skrējēju, tik viedokļu un katram savi apstākļi – tāpat kā mērķi, kurus sev esam izvirzījuši.
  Man, laikam, viss pēc noskaņojuma – citreiz gribas paklausīties viļņus un reto kaiju, citreiz pietrūkst Mildda aktualizēto un Gustavo “izdziedāto” : “Stabs, stabs … žogs žogs … ” :) Suņu problēma nav tik aktuāla, lai gan jāuzmanās tāpat ir :)

 • Aivars

  Nu redzi, Mošķi, cik aktuālu tēmu Tu esi pacēlis – gandrīz katram ir ko par to ko pateikt. Es jau domāju, ka “VSK Noskrien” ir ziemas miega fāzē, jo pēdējā laikā aktivitātes virtuālajā telpā bija pavisam apsīkušas.
  Nākošais uz šīs sezonas starta līnijas ir sm72 ar Romas maratonu 22.martā. Varētu Tu, sm72, padalīties ar mums kā jūties, cik gatavs esi mūžīgās pilsētas apskatei?
  Bet es šorīt visā pilnībā izbaudīju Ziemassvētku noskaņas un nobridos, tas droši vien ir precīzākais apzīmējums, 14km pa svaiga sniega kupenām ar 5:58 min/km. Tas bija pasakaini skaisti!:)

 • mošķis

  Aivars, man tās tēmas izdodas ik pa brīdim pacelt, kur man tāds talants, par to būs mammai jājautā :D Laikam jau nemaz neesmu bijis ziemas miegā – tik vien kā pēdējo mēnesi biju samazinājis km slodzi, lai pamazām pārietu uz labākiem segumiem. Asfalts tā kā būtu apnicis treniņos.

  Šodien kopīgi ar edGaru noskrējām treniņu veiksmīgi lavierējot apkārt peļķēm (visā visumā to pat ir maz) … bet sniedziņu var droši saukt par lietus paveidu, jo nokrītot tas vienā momentā pārtop par ūdeni :)

 • mošķis

  6dien (07.03) bijām iekš kārtējā Grīziņkalna skrējiena – rezultātus precīzi nezinam – Kampars atpūtas režīmā nocilpoja kā 2ais. Mildda bez lielas konkurences no daiļā dzimuma puses, bet ar personīgo ātruma rekordu iekabināja lielai daļai vīru 9 apļu skrējienā. edGars ir pamodies un uz savu šīgada 2ro garo ātrumtreniņu pacentās un aizmuka no manis. Pats, esmu apmierināts ar treniņskrējienu, lai ar maza slidināšanās bija, bet tas atkal netraucēja aizmukt no G.Jermolajeva :))

  Tagad liepājnieki domā par tālāko virzību – Grīziņkalns laikam nav tik interesants, ka parādās citi mērķi un prioritātes.

  Kalendārs martā:

  03/21 LSC “Veselības skrējieni” Grīziņkalnā 6.kārta
  03/25 Skrējiens “Kuldīgas apļi” 1.kārta (Kuldīga)
  03/28 LSC atklātais čemp. šosejas 1.kārta 5km & 1/2maratons(č) Rīga, Mežaparks
  31/03 “Zilo kalnu” skrējiens (Ogre)

  Liepājai ir doma par ierašanos uz Mežaparku 03/28 – kā būs uz to laiku, tad jau redzēsim. Katrā gadījumā – demokrātiskas distances un labs treniņš pirms Rīgas Maratona, it īpaši tiem, kas domā par klasiskā maratona pieveikšanu.

 • Aivars

  Man pēc plāna svētdienā, 29.martā, ir paredzēti 32km. Ir variants, ka sestdienā, 28.martā, skrienu 1/2 maratonu un turpinu cilpot tālāk lidz ir visi 32km. Nezinu, cik tas ir reāli. Vai tā mēdz šādos mačos darīt?

 • mošķis

  Aivars, tas nav aizliegts, un iespējams, ka vēl kāds atradīsies, kuram ir tik pat vientuļi :)
  Esmu tādu lietu redzējis arī agrāk … tur tie apļi Mežaparkam ir visai dažādi,ka būs ko darīt :)

 • sm72

  Aivar, nemānis sevi:) Kad sāksi desot “pusīti” tad azartā arī izspiedīsi no sevis visu sulu “pusītē”, to demitnieku varēsi mājās braucot ar auto noripināt:D

 • sm72

  Man šodien vajadzēja 3km noripināt. Atradu viaduktu un pa viaduktu prom atpakaļ pa apraucamiem ceļiem kopā arī tieši savācu 3 km. ar kāpumu un kritumu kādi 20 metri:)

 • Aivars

  Ja to tā drīkst darīt, tad ir 99% varbūtība, ka es būšu Mežaparkā un ļepatošu 1/2 maratonu ar 5:30 min/km, tas ir, aptuveni uz rezultātu 1:52, turpinot pēc tam vēl 11km un iekļaujoties 3 stundās.

 • mošķis

  Aivar, ātruma ierobežojuma nav skrējējiem, bet ja skriesi ātrāk par 50km/h nez vai Tevi arestēs par ātruma pārsniegšanu :)) Bet ja nopietni, nav nekādu iemeslu, lai Tev neļautu trenēties sacensību ietvaros – galvenais, lai pats zini, cik ātri jāskrien :)

  p.s. anekdote iz dzīves – mans draugs kādreiz dzīvoja iekš Berlīnes un braucot no kaut kāda mazkalniņa lejā (es te sāku domāt, kur viņš tādu atrada)- tika apstādināts … par ātruma pārsniegšanu …. tipa esot 60km/h braucis :)

 • sm72

  Mošķi, vai neaizmirsi pieminēt atslēgvārdu “velosipēds”:D

 • Mošķis

  sm72, piemirsu, piemirsu :) nebija iespējas izlabot :P

 • sm72

  Ja nemaldos pasaules rekords ar velosipēdu bija kādi 130 km/h. Līdz ar to par īstu velosipēdistu vari justies autobāņa 3. joslā:)

 • Aivars

  Nesaprotu, Mošķi, kāpēc Tu tēmu uz velosipēdiem un ātrumu rekordiem pagriezi.:) Par ātrumiem un laikiem es Tev rakstīju divu iemeslu dēļ:
  1) man patiktu, ja es varētu 1/2 maratona skrējiena laiku pavadīt Tavā kompānijā;
  2) parasti ir kaut kāds laika limits, pēc kura trase tiek slēgta un līdz ar to sacensību dalībniekiem ir jāiekļaujas organizatoru noteiktajos rāmjos.
  Citu apsvērumu man nebija.

 • mošķis

  Aivar, Tavu domu es sapratu pareizi un atbalstu dēļ tā iemesla vien, ka skriet 30+ km kompānijā ir vieglāk nekā vienam pašam :)

  Neviens no organizatoriem tak nedzīs no tās trases prom, ja Tu pats to nevēlēsies, jo Mežaparks ir visiem atvērts rajons :)) tur ir tā sāls par tiem ātrumiem :))

 • Aivars

  Paldies, Mošķi! Es pierakstu – 28.marts Mežaparks!:)

 • Mošķis

  Aivars, ceru uz drīzu saredzēšanos :) iespējams, arī SM72 ieradīsies personīgi pastāstīt par savu “ekskursiju” pa seno pilsētu :)

 • Aivars

  Vai Tu, Mošķi, domā, ka sm72 varēs pa dažām dienām tiktāl atkopties, lai varētu ierasties personīgi?:)

 • mošķis

  Aivars, nu nezinu, iespējams, ka viņš ir tik labi satrenējies, ka pagodinās mūs vismaz ar savu ierašanos, ja ne ar 1/2maratonu vai 5km kopīgu nolaušanu :))

  Es jau ceru, ka kāds vēl no mūsu klubiņa ieradīsies – man jau tie apstākļi, ko piedāvā Mežaparks patīk un ceru pārējiem arī :)

 • Aivars

  Vai Tu, Mošķi, esi ļepatojis pa Mežaparku? Kāda tur ir trase – asfalts vai kross pa kalniņiem? Mums tur skolas laikā reizēm fizkultūras nodarbības bija un Oktobra rajona krosiņi. No tiem laikiem man atmiņā ir smilšainas un priežu saknēm caurvītas taciņas palikušas. Vai tādā mežā Garmin’s darbojas?

 • mošķis

  pa Mežaparku esmu pēdējoreiz ļepatojis iekš NIKE skrējiena, kur mēs pirmoreiz kā VSK Noskrien komanda startējām.

  Vispār Mežaparkā jau gadus 25 vismaz ir daudz noasfaltētu celiņu, lai ar var atrast no Tevis minētiem labumiem :) Ar signālu Garminam tur nav nekādu problēmu. Esmu pats skrējis pa mežu daudz biezākā lapotnē un nav nekādu problēmu ar signālu.

 • laumiic(:

  cik zinu tad skrējiens notiek pa mežaparka alejas asfaltētajiem celiņiem. kur starts un kā iet trase nezinu.

 • Aivars

  Nu, Mošķi, es vairs nevaru izdomāt nevienu ieganstu, kāpēc man nebraukt uz Mežaparku!:) Bet pag, pag, kā tur var nokļūt? Laikam jau jābrauc no Sarkandaugavas puses, nevis no Zooloģiskā dārza, un tad jau redzēs, cik tālu varēs tikt…:)

 • Mošķis

  nu skaties, kā Tev ērtāk braukt, es jau neesmu rīdzinieks un salaspilietis ne tik :)

  Iemeslu neaizbraukt vienmēr var atrast, teiksim, “tas Mošķis pa kājām maisās”, “vai sieva nelaiž tik tālu *trenēties*” – vairāk motivācija nepieciešama, vai gribi to darīt :)

  Man ziemai bija nepieciešama motivācija un es to atradu – kā būtu bijis, ja Liepājā nebūtu tik labas ziemas skriešanai, vai dzīvotu citā vietā, tas ir cits, jautājums, bet vispār jau esmu pateicīgs laika apstākļiem, ka varu to darīt gandrīz vai cauru gadu :)

 • Aivars

  Jā, Mošķi, Liepāja ir Latvijas ziemas skriešanas galvaspilsēta!:) Ja no Salaspils skatās, tad tā ir tajā pat virzienā, kur Spānija vai Portugāle…:)

 • sm72

  Aivar, ka Tev Mežaparkā neapreibst galva, jo jau pusmaratonā tur jāskrien 8 apļi:)

 • Aivars

  Tev taisnība, sm72, es nezinu kā saskaitīt un nekļūdīties apļu skaitā, kā zināt, ka ir noskrieti visi 8?:)

 • Mošķis

  Aivar, elementāri – Garmin distancē nekļūdīsies, katru apli šis nofiksēs precīzi :) Un distances garumu noskriesi, tik daudz, cik vajaga :) Uzliec, lai fiksē apļus automātiski. Tur ir tāda funkcija, kas fiksē pēc noteiktas vietas, nevis attāluma.

 • Aivars

  Ir publicēta Rīgas maratona trase, starta un finiša vietas, kuras šogad diemžēl būs diezgan tālu viena no otras.

  http://www.nordearigasmaratons.lv/lv/track/

  Tas nozīmē, ka noteikti vajadzēs kādu izpalīgu ar mašīnu, kurš nogādās mantas no starta uz finišu.:( Starta vietai krastmalā arī nevarēs normāli ar mašīnu piekļūt, vajadzēs ģērbties patālu kaut kur citur pilsētā. Pusmaratona aplis nesakrīt ar maratona apli, jo Ķīpsalā plūsmas tiek sadalītas. Savādi ir arī tas, ka minimaratonu palaiž pirms nopietnajiem skrējieniem. Lai arī daļa trases šiem skrējieniem atšķiras, es paredzu, ka tie var pārklāties un veidoties korķi…
  Rezumējot – es par jauno trasi, kaut gan tā mani četras reizes vedīs gar mana Rīgas dzīvokļa logiem, sajūsmā neesmu…

 • laumiic(:

  Aivar – gan jau rīkotāji būs izdomājuši kā mantas pārvest no starta uz finišu. vismaz kādreiz bija dalībnieku autobusi, bet tad arī kopējais skrējēju skaits nepārsniedza 500 – 700 :)

 • Aivars

  Būs auto jāatstāj pie arēnas un uz Krastmalu jādodas 3km ar kājām. Ja tur būs pietiekamā skaitā tualetes un mantu savākšana un nogādāšana, tad būs o.k.!:)

 • Mošķis

  Aivars, mantas parasti šādos gadījumos tiek nogādātas uz finišu ar organizatoru transportu. Tāpat kā Kuldīgas 1/2maratonā/Nike skrējienā, droši vien ka būs vieta kur pārģērbties. Tā kā, neredzu iemeslu, lai algotu sev cilvēku, kas to darīs, kas, protams, nav aizliegta lieta.

 • Mošķis

  Vsk Noskrien rezultāti Grīziņkalnā 07.03.2009:

  9 apļi (x1.27 km):

  Mildda 55:23 S-18 1.v.
  Kampars 45:44 V-40 2.v.
  edGars 58:44 V-18 8.v.
  Mošķis 59:30 V-30 10.v.

  Visus rezultātus var redzēt ŠEIT

 • Krishjohn

  Pa smuko. Visi zem 1 stundas kā sarunājuši. Malači!

 • Mildda

  Kā ir ar 21.03 Grīziņkalnā – kāds no Vsk Noskrien piedalās? Sapratu, ka Mošķis, Kampars un edGars nebūs, un man arī laikam šoreiz nesanāks piedalīties.

 • Aivars

  Mani kaut kā nemaz nepievelk Grīziņkalns. Turklāt, ja tur nebūs mūsu liepājnieku, tad es nu noteikti par to nedomāšu, bet “sabīdīšu” Mežaparku vienu sestdienu vēlāk.

 • Mošķis

  Grīziņkalns bija interesants kad nebija citas iespējas sacensties, jo apstākļi pietiekami labi … par ko liels paldies LSC

 • Aivars

  Sm72, vai esi gatavs Romas “iekarošanai”? Kad Tu turp lidosi?
  Es, savukārt, novicoju savu iknedēļas garo gabalu – šoreiz gan tikai 26,7km ar 5:36 min/km. Nu jau bez repa es to nevaru iedomāties. Pa ceļam piefiksēju arī “pusīti” 1:57:02 – gandrīz precīzi tikpat cik pirms nedēļas.

 • sm72

  Apsveicu Tevi Aivar ar uzcītību:) Ar to gatavību ir kā ir, ņemot vērā man ne visai tīkamos sniega apstākļus gatavošanās posmā:) Taču domāju, ja nekas ļauns nenotiksies, 3.45 t.i. ar vidējo ātrumu 5.3 km/h vajadzētu iekļauties.

  Vēl līdz maratonam kaut kādas īsās distances jāpieveic. Braukšu ārā uz maratonu 19.03. Taču pa ceļam iegriezīšos Metzingenā, lai sevi un savu ģimeni palutinātu:D Līdz ar ko mans maršruts būs Rīga- Hahn- Štutgarte- Metzingena- Hahn- Roma- Hahn- Rīga. Izklausās sarežģīti:D

 • Aivars

  Izklausās gan varen sarežģīti… Tik sarežģīti, ka es nesaprotu pat to, vai Tu dodies ar auto vai lidmašīnu? Ar ko var sevi un ģimeni palutināt Metzingenā? Vienīgais, ko es sapratu pilnībā bija tas, ka Tev Romā būs neviltots 2-3 Tev tuvu un nozīmīgu cilvēku atbalsts distancē un Tev nekas cits neatliks, kā labi noskriet!:) To es Tev arī novēlu!

  p.s. Ar 5.3km/h Tev 3:45 nu nekādi iekļauties neizdosies, Tu, visticamāk, ar to neiekļausies arī organizatoru noteiktajā maratona kontrollaikā.:D Tu droši vien domāji nevis 5.3km/h, bet 5.3 min/km.:) Un tas arī mani iedvesmo!:)

 • sm72

  Tev taisnība Aivar, ceru, ka spēšu izturēt ātrumu 5:30 min/km:)

  Lidošu es ar lidmašīnu no Rīgas uz Hahn, ar auto uz Štutgarti un Matzingenu “šmotkoties”. Tad 2 dienas Metzingenā. No Metzingenas uz Hahn atpakaļ ar auto. No Hahn uz Romu ar lidmašīnu, kur viena diena maratons, bet otra diena ekskursija, ja varēs pakustēties:). No Romas uz Hahn un no Hahn uz Rīgu ar lidmašīnu:)

 • Mošķis

  Sm72 – veiksmi maratonā!!! Ceru, ka esi vismaz nedaudz pa asfaltu ar paskrējis. Savādāk jau sāku satraukties, ka tas “aparāts” nav izturējis lielo slodzi :))

  p.s. Kā ar svaru? esi labā formā? vai līdz termiņam paspēsi savest sevi kārtībā?

 • Aivars

  Romā jau šodien būšot +22 grādi un saulains laiks, tāpēc, sm72, neaizmirsti pretapdeguma krēmu! Tagad es saprotu, kāpēc Tu gatavojies telpās, jo Tev Romā atkritīs atklimatizācijas problēmas!:D Lai Tev veicas!!!

 • sm72

  Mošķi, Tu kā kristāla lodē skatījies. Man tiešām tam aparātam izsita korķus, tādēļ jau 2 nedēļas vicoju pa āru. Protams jūtu, ka pa āru ir grūtāk, jo samērā augsts un jāpatērē enerģija, lai sasildītos. Taču priecājos, ka Aivars man ir pasūtījis Romā labu laiku un ceru, ka 9.00 vēl 22 grādi nebūs, bet kādi 15 grādi varētu gan būt. Tas būs stimuls mēģināt ātrāk noskriet, lai neievelkās tas skrējien uz 22 grādiem:D

 • sm72

  Skatījos laika prognozi Romai. Pēc viena avota naktī uz svētdienu būs -3 grādi, bet no rīta +12 grādi, bet pa dienu +8 grādi, jo sāks nomākties:)

 • Aivars

  Tad Tev,sm72, būs jācenšas fiksi novicot no rīta, kamēr +12 turas!:) Kaut gan, ja būs visu nedēļu dienā bijusi saule un virs +20 grādiem, tad Romā jebkurā gadījmā būs skaists pavasaris un Tev patīkama skriešana! Es esmu drošs, ka Tev labi izdosies!:)

  Kampar, es skatījos Rīgas maratona lapas un pārsteigts secināju, ka mums ir starta numuri 1121 un 1122!:) Kā tas ir iespējams?!

 • Kampars

  Laikam esma vienā brīdī reģistrējušies. Vispār baigi krutie cipari – tikai vieninieki un divnieki.

 • Kampars

  sm72, mēs būsim domās kopā ar Tevi. Lai izdodas!

 • Aivars

  Jā, sm72, Tev labi izdosies, jo:

  1) mēs visi par Tevi turēšim īkšķus;
  2) mūsējiem pēc ziemas tālajās dienvidu zemēs skrienas ļoti labi – Kampara piemērs!!!;
  3) Tu esi krietni pastrādājis – pat dzelži un korķi neizturēja slodzi, kuru Tu tiem devi virsū!;
  4) Plus astoņi grādi ir Tava temperatūra – atceries rekordus Ozolniekos un Valmierā!

 • Aivars

  Kampar, es reģistrējos jau sen, kaut kad pašā, pašā sākumā, iespējams, pirmajā dienā, kad tika uzsākta reģistrācija. Man piešķīra 1121.numuru. Es sapratu, ka pirmais tūkstotis ir rezervēts tiem, kuri jau ir iepriekš noskrējuši Rīgas maratonu. Kaut gan, kad piereģistrējos, pirms manis bija aptuveni kādi padsmit maratona dalībnieki, nekādā gadījumā tur vēl nebija 120. Pēc manas saprašanas, pat, ja mēs reģistrējāmies gandrīz vienlaicīgi, Tev it kā būtu vajadzējis dabūt kādu mazu trīsciparu numuru. Tāpēc es tagad esmu neizpratnē par to, pēc kādiem principiem numuri tiek piešķirti. Man negribētos ticēt, ka pilnīgi uz dullo!
  Taču man nekādā gadījumā nav iebildumu pret 1121. numuru, tas man tīri labi patīk. Pat labāk par Tavējo!:D

 • Kampars

  Bet es taču arī reģistrējos jau sen. Precīzāk – 22.10.2008, 14:42.
  Principi, pēc kuriem tiek dalīti nummuri man arī nebija skaidri. Agrāk es lauzīju galvu, bet tagad tas mani vairs neuztrauc. Bet nummuri mums abiem ir iedalīti manuprāt pēc līdzīga principa.

 • Mošķis

  Kampars => a nu ka marš pie Barselonas piedzīvojumu apraksta! Nav vairs vietas pie Grīziņkalna pakājes, bruģis jau viss ir aprakstīts un ledus izkusis :)) + paskaties iekš reģistrācijas un nomaini uz pareizo klubu savu mājas adresi :)) … tipa to savādāk neizdarīsi, kā aizsūti e-pastu organizatoriem :)

  SM72 => to, ka trenažieris sen prasās pēc “Liepājas Metalurga” “unikālajām” kausēšanās tehnoloģijām es jau sen biju pamanījis! :) Tā kā … svētīgi sanācis … žēl ka ne agrāk :) Pietiks noslogot Latvenergo un dodies iekarot Romu :)

  Aivars, labi gan jums tie numuri – es vēl savējo neesmu dabūjis, bet apsolos, ka drīz to izdarīšu reģistrējoties uz 1/2maratonu :)

  ****************************************************
  Baigi derētu izveidot kopēju simboliku (emblēmu, uzrakstu, vai vēl kaut ko ….) uz Rīgas Maratonu, lai varētu “uzpūst”(vai kā to vēl sauc) to uz krekliņa. Mēs par to nesen ar kolēģiem Kamparu un edGaru runājām … tagad nu paceļu augstākā, “kluba” līmenī
  ****************************************************

  Krekliņš, cepurīte, skriešanas šorti … varētu būt katram savi … derētu kaut kādu tādu konkursu izsludināt … pa priekšu idejas, bet realizāciju – uzticēt tam, kurš spētu labāk :)

 • Aivars

  Par Barselonas piedzīvojumu aprakstu – ja tas netapa uzreiz dažās dienās pēc skrējiena, tad mums ir maz cerību to sagaidīt. Drīzāk jau sagaidīsim, kad sm72 dalīsies savos iespaidos par to, kā nolicis Romu pie savām kājām!:)

 • Aivars

  Mošķi, starp citu, tieši šodien, 16.martā, ir mēneša jubileja Tavam Grīziņkalna rakstam! Tas ir “nokarājies” veselu mēnesi un saņēmis jau 158 komentārus! Tu ar savu superīgo rakstīšanu pārējos dzen kompleksos…

 • Kampars

  Nu jau drīz Grīziņkalns tiks aizmirsts, jo pavērsies jauni apvāršņi. Par Grīziņkalnu varēsim atcerēties decembrī.

 • Aivars

  Es paskatījos Barselonas maratona mājas lapu. Izskatījās skaisti! Palasīju dažādas sadaļas arī par ēšanu un dzeršanu pēdējās nedēļas laikā pirms maratona un maratona dienā. Sapratu, ka neko vēl neesmu mēģinājis no pareiza uztura lietām, vēl trakāk – pirms garo gabalu ļepatošanas daru daudz ko pavisam otrādi – piemēram, ēdu medu, dzeru karstu tēju… Vai vēl sliktāk – skrējiena laikā neēdu glukozi, biskvītus vai augļus, nedzeru nekādus tonizējošus dzērienus. Laikam jau arī tāpēc uz beigu pusi temps strauji krītas…

 • Kampars

  Ļoti svarīgi ir īpaši pēdējās 3 dienās līdz maratonam sākt savu ķermeni uzlādēt ēdot pareizos produktus – daudz augļus (žāvētus banānus, plūmes, dateles, rozīnes), kviešu izstrādājumus – maizi, auzu pārslu cepumus, dažādas putriņas, makaronus, rīsus, var arī medu. Piedzert var negāzētas sulas, sporta dzērienus, piem.Powerade. Ir vērts aizbraukt līdz Sportlatam vai līdz citai iestādei, kur tirgo sportistu uzturu, un iegādāties kādus batoniņus piem.pirms slodzes, var arī slodzes laikā, gan pēc slodzes. Šādos batoniņos un tūbiņās koncentrētā veidā atrodas visas nepieciešamās spēka un izturības vielas, kuras ikdienā ar pārtiku uzņemam mazā daudzumā.
  Tā vismaz es darīju.

 • Mošķis

  Tā, tā!
  Tas, ka mans raksts pa šo mēnesi te ir vienīgais, nejūtos vainīgs, “vot” – latviski, kodolīgi sakot :))
  Aivars vedina mani uz to, ka es nedrīkstu rakstīt šeit savus rakstus! Lai te dažam nebūtu kompleksi, redziet. Būs jāpadomā par to lietu nopietnāk … :)) Kamparam izsaku lielo “pē”, par neizlēmību raksta tapšanā :) Vēl nekas nav nogulēts, kamēr SM72 nav teicis savu biezo vārdu Romas sakarā :)

 • pikols

  Mošķim tu par visu varu tomēr gribi sačakarēt mūsu kluba burvību, visu laiku gribi organizēt kādos rāmjosuzģērbt uniformu, yu yomēr esi totalitārisma produkts, bet nu cepurītes varētu būt ar kopēju simboliku, jo vienmēr paliek iespēja uzlikt vai neuzlikt galvā, es pat senos laikos, kad man lika valkāt piederības tērpu ar zīmotnēm, dariju to uzvilcis uz kreiso pusi, un tas man palīdzēja iegūt pasaules sportā daudz draugus. Es jau teicu, ka mūsu kluba galvenā vērtība ir brīvība.

 • sm72

  Liels paldies par motivējošiem novēlējumiem līdzatkarīgie. Izskrēju šodien vieglos 5 km. un jutos samērā labi. Esmu jau ticis uz 87 kg., tādēļ negribētos ar maizi un biskvītiem sačakarēt savu figūru:) Es pats pārsvarā ēdu no rīta rīsu putriņu, vakarā makaronus vai ķīniešu olu nūdeles, pusdienās bumbierus ar sieru ar samazinātu tauku saturu, un vakarā našķējos ar apelsīniem un āboliem. Vakar pats sevi palutināju ar paštaisītiem suši ar avakado, filadelfijas sieru un garnelēm. Dzeru zaļo tēju un mangaļu ūdeni bez gāzes un dažādām saldajām garšiņām. Trīs dienas pirms maratona sākšu sevi uzpumpēt ar ogļhidrātu batoniņiem:) Redzēs ko brokastīs dos Vācijas un Itālijas viesnīcās. Gan jau varēs kādus mušļus tur atrast:)

 • sm72

  Starp citu apsveicu ar svētkiem, jo mans opis bija ss virsnieks, kuram bija piespriests aizmugurējs nāves sods padomijā:D

 • Aivars

  Pēdējais laiks man ir sākt izmēģināt maratona uzturu pirms garajiem skrējieniem un to laikā, lai nebūtu jāeksperimentē maratona laikā. Papētīšu internetā, došos uz sporta bodi un atmetīšu rupjmaizes ar speķi ēšanu sacensību rītā!:) Neatceros, ko es ēdu pirms sava debijas Rīgas pusmaratona pagājušajā gadā, bet pirms došanās uz Kuldīgu ļoti labi atceros kā pirms tālā ceļa pielikos ar ceptām olām, speķi un baravikām saceptām ar sīpoliem. Un krietnu majonēzes devu pa virsu – lai pietiktu spēka visai dienai!:D Žēl, ka nenosmeķēju sm72 piedāvāto ogļhidrātu želeju pagājušoruden Ozolniekos, tagad vismaz zinātu, kas tas īsti ir…:)
  Beidzot šodien saliku Garmin’a ekrānos visus man nepieciešamos rādītājus. Beigās nevarēju vairs izdomāt, ko man vēl vajadzētu gribēt uz ekrāna redzēt, jo kopā tomēr pa 3 ekrāniem sanāk līdz 12 mērījumiem. Tā kā nācās samazināt logu skaitu un pat atkārtoties, jo pamatā jau vajag tikai laiku, attālumu, ātrumu un pulsu un pēdējo divu augstākminēto rādītāju vidējos lielumus. Vairāk nekā. Ja vēl varētu saprast, kad kāda glikoze vai ogļhidrātu želeja jāuzņem, tad gan… Taču par ceptām olām ar speķi labāka nav nekā! Ja nu vienīgi speķis ar ceptām olām!:D

 • Kampars

  He, he, he, Aivars! :)
  Speķis ar ceptām olām ir tas pats pēdējais, ko vajadzētu lietot pirms maratona iepriekšējā vakarā. Kā arī visādus piena produktus. Nu vismaz nedēļu pirms sacīkstēm, tas nebūtu pieļaujami.
  Protams, garšīgi jau tas ir.

 • sm72

  Kampar, vai siers ar pazeminātu tauku saturu arī ir nevēlams produkts pēdējā maratona nedāļā kā piena produkts? Pie tam, kā tad tos makaronus dabūt iekšā, ja ne ar sarīvētu sieru? :)

 • Mošķis

  Pikols, nav tas vells tik mells, kā viņu mālē :) Tevi vajā PSRS laika rēgi :) Ja jau kopēja simbolika kādam traucē noskriet Rīgas (1/2)maratonu, paliek pavisam bēdīgi:) Tevi neviens nespiež valkāt VSK Noskrien simboliku un vari maskēties kā vēlies:)) tāpat, konkurenti Tevi atpazīs un neviens uz Krievijas Āzijas daļu nesūtīs:)

  Piedāvāju izveidot simboliku, lai tiešām mūs varētu atpazīt. Nav jāreģistrē oficiāli klubs(kolhozs), bet kopējas iezīmes, neskaitot ašo kāju veiklību un sportisko sparu, droši varam izveidot.

  Ja ir vēl kādi nopietni iebildumi vai priekšlikumi šajā jautājumā, droši paudiet savus argumentus! :)

 • Mošķis

  => Aivar, par tiem sīpoliem un speķi pirms mačiem mani visai sasmīdināji, ka gandrīz nokritu no krēsla, ja vien nebūtu pieturējies pie galda :))

  Par Garmin nepieciešamajiem logiem – liec tik daudz cik nepieciešams un ir iespējams uzlikt (max n = 4 (+ 1 HRM)), kaut tikai vienu uz to logu, tāpēc skaties, kas nepieciešams un tik štancē :)

 • Kampars

  Domāju, ka sieru pēdējās 2-3 dienās pirms starta var lietot. Pats arī lietoju. Mēra robežās.

 • Aivars

  Nu jūs mani galīgi satriecāt! Es biju domājis – jo vairāk kaloriju, jo vairāk spēka, jo labāk…:(
  Par piena produktiem – es vakar Barselonas maratona mājas lapā lasīju, ka iesaka jogurtus pucēt iekšā gan iepriekšējā dienā gan no rīta pirms maratona! Pikols ieteica pirms starta uztankoties ar halvu… Bet jūs smejaties un krītat no krēsla…:( Tad jau galva var sākt sāpēt un reibt, ģībonis nākt, ja nedēļu pirms maratona pusbadā no sausiņiem un saujas rīsu jāpārtiek!

 • Kampars

  Par tiem piena produktiem laikam bija tā, ka nevajadzētu pucēt iekšā tīru pienu, kefīru utt, lai vēders nesāk protestēt. Bet par jogurtiem un līdzīgiem izstrādājumiem – mēra robežās, laikam jāskatās uz pakas sastāvs. Es personīgi esmu sabaidīts, un cenšos izvairīties no šo produktu lietošanas.
  Protams es jau arī šo informāciju esmu sagrābstījies apkārt pa malu malām. Kaut kas ir pārbaudīts, kaut kas ne.

 • Aivars

  Es, protams, tagad meklēšu literatūru, izmēģināšu iknedēļas garajos skrējienos, bet, šķiet, pamatprincipus sapratu – lai cik tas dīvaini neliktos, bet taukus un neko treknu ēst nevajadzētu. Gaļu vajag liesu, vislabāk – vista vai tītars, bet zivi baltu un arī liesu. Tad der visi putraimi, makaroni, rīsi, baltmaize, cepumi un sausie brokastu maisījumi – bet bez piena!??? Vēlami nez kapēc žāvēti, bet ne svaigi augļi, visa veida rieksti. Biezpiens un jogurts ir ar jautājuma zīmi. Dzērieni bez burbuļiem un ne saldi – vislabāk ūdens un tēja bez cukura. Nezin kāpēc pirms starta neko saldu nedrīkstot ne ēst ne arī dzert, bet distancē otrādi – vajad tieši saldu un tas esot saistīts ar hipoglikēmiju. Tad vēl kaut kas bija ar sm72 mitohondrijiem, kas bija baigi forši un vajadzīgi, bet būs jāpameklē, kur un kad tos vislabāk var saķert…
  Tagad, kad skrienu pāri par 70km nedēļā, es ēdu visu – arī speķi, ceptus kartupeļus, picas, bulciņas, kūkas ar un bez krēmiem, turklāt nepārtraukti visu dienu no rīta līdz vakaram! Ja to nedaru, tad uzreiz krītos svarā un to man sieva nemitīgi atgādina un uzpasē ka izkrītos miesās…:)

  p.s. Bet pikola ieteikto halvu pirms starta es vairs neēdīšu, jo mans vēders pret to protestēja gandrīz vēl visu nākamo nedēļu…

 • pikols

  Adod man to halvu ja nevari apēst.

 • sm72

  Nu nu Pikol, diez vai halva pēc atslodzes dienas būs tas labākais:)

 • pikols

  Halva vienmēr laba!

 • sm72

  man piešķīruši Romā interesantu numuru 7654. Tā kā tādam pokeratkarīgajam:)

 • Aivars

  Man ir ideja tikties ar sporta bioķīmijas un medicīnas speciālistu un pārrunāt visas uzturlietas kas saistās ar maratonu. Man jau ir viens specs padomā, šodien mēģināšu sarunāt. Pēc tam arī izlemšu atdot pikolam savu halvu vai ēst pašam.:)

 • sm72

  Aivar, noprasi viņam par mitohondrijiem saķeršanas tehniku:) Un mana pamatēdiena- siera, ietekmi uz skrējējatkarīgā dzīves kvalitātēm:)

 • Aivars

  Es, sm72, gatavoju jautājumu sarakstu, jo vēlos saprast vispārējos principus un “ķīmiju”, kas notiek muskuļos. Tad par konkrētiem produktiem būs vieglāk saprast un pašam izdomāt.
  Par cukuru es vakar jau saņēmu skaidrojumu. Ir labi, ja cukura daudzums asinīs ir normas robežās (kaut kādas mērvienības no 4-10). To var baigi fiksi izmērīt jekurā brīdī ar eksprestestu, bet skrienot tas nav reāli. Ja cukura ir par daudz vai tā ir par maz, tad ir grūti. Es tā ļoti vienkāršoti stāstu. Sākot skriet, cukura līmenis paaugstinās – tā ir dabiska reakcija. Ja pirms skriešanas būs lietots kas salds (Pikol – halva!), tad sākumā kādu laiku var būt grūtāk skriet, kamēr cukura līmenis nenokritīs atpakaļ normas robežās. Skrējiena laikā ir jāuzņem glikoze (cukurs iedarbojas dažas minūtes vēlāk, bet glikoze uzreiz), lai noturētu cukura līmeni asinīs normas robežās. Viena ripiņa C vitamīna ar glukozi varētu dot cukura līmeņa pieaugumu par to 1 mērvienības punktu, bet tas ir baigi aptuveni un katram savādāk. Cukura līmenis turpina kristies arī pēc finiša, tāpēc arī pēc tam saldumi ļoti uzlabo pašsajūtu!
  Tas ir ļoti īss un populārs skaidrojums tam, kāpēc un kā iedarbojas saldumi. Tā es mēģināšu tikt skaidrībā par ūdeni, sāļiem, mitohondrijiem u.c. svarīgākajām mutē bāžamajām lietām.:D

 • Kampars

  Neaizmirsti Aivar vēlāk padalīties ar iegūtām zināšanām. Uztura jautājums skriet gribošajiem tomēr ir ļoti aktuāla tēma.

 • laumiic(:

  varētu pat rakstu izlūgties par iegūtajām zināšanām uztura jautājumos ;)

 • Aivars

  Man ļoti nepatīk diletanti, kas uzdodas par profesionāļiem, tāpēc no manis rakstu par uztura jautājumiem gaidīt nevajadzētu. Komentāru līmenī varu turpināt dalīties savā pieredzē un zināšanās. Sarunāju, ka sestdien aizbraukšu uz konsultāciju un pārrunām. Kā praktisko darbu iegūto zināšanu nostiprināšanai kopā sastādīsim ēdienkarti pirmsmaratona nedēļai ar argumentāciju kāpēc konkrētais produkts tajā ir iekļauts un kāpēc kāds cits tur nav. Par sieru, sm72, es noteikti speciāli pajautāšu!
  Interesanti, kurš no Sigņa aprakstītajiem ēdieniem būtu iekļaujams maratonista pirmsstarta ēdienkartē?:) Man personīgi būtu grūti atteikties no Tiramisu…:D

 • sm72

  Biju iegriezies šodien Alfā. Tur Veselības produktos ir labas atlaides. Guaranai vispār 50%. Paņēmu 2 kastes:) Arī PowerBar Performance batoniņiek ir kādi 30% atlaides, kā arī nelielas atlaides ir manis iemīļotajiem PowerBar Gel ogļhidrātiem. Iesaku:)

 • Aivars

  Sm72, kurā veikalā Alfā tas ir? Vai “Veselības produkti” ir veikals vai kāda vitrīna “Rimi”? Vai “Guarana” ir ēdamais vai dzeramais?

 • sm72

  Tas ir Alfa blakus Sportlandam un guarana ir dzeramais:)

 • Mošķis

  Laimiigu celju un vieglas kaajas skrienot Sm72!:)) Gaidam atzinjas par Romas iekaroshanas veesturi :)

 • Aivars

  Paldies, sm72! Visi ceļi ved uz Romu, lai Tev labi veicas!:)

 • sm72

  No pirmdienas nebiju skrējis un biju kā atkarīgais, kurš nav dabūjis devu, pilnīgi neciešams. Šorīt paskrēju pa priekššturgarti 5 km. Iedomājieties, tie Vācieši ir galīgi slimi. Viņi ap kukurūzu lauku ir noasvaltējuši skrējējiem skriešanas apli uz 1,5 km:D Pilnīgs pavasaris- putniņi čivina, saule spīd:)

 • Mošķis

  Sm72, man te ar dažādas “problēmas” uzvēlās, ka biju neplānoti izlaidis 3 dienas un šodien ar lielu baudu savus ~11 km nobliezu :) Sm72, a bet … viņiem kāda labāka vieta ar ir kur skriet? :)

 • sm72

  Kur tad vēl labāka vieta? Saule, putniņi un asfaltēts ceļš apkārt kukuruzas laukasm:D Asfalta kvalitāte kā autobānos:D

 • Aivars

  Bet kā Tu, sm72, zini, ka tas bija kukurūzas lauks, vai tur bija tāds uzraksts? :)

 • Mošķis

  Aivars, tur droši vien bija uzraksts, “Kukurūzas lauka maratona treniņnometne” :)

 • Aivars

  Nu tā, mošķi, izskatās, ka man būs aptuveni nedēļu piespiedu dīkstāve, pierakstīšos skriešanas līdzjutējos – jau rīt turēšu īkšķi par sm72, bet pašam Mežaparks ir zem jautājuma zīmes. No rīta šaubījos par celi, tas it kā sāpēja it kā ne – nevarēju īsti saprast. Domāju par to – skriet šosvētdien vai ne. Varbūt tomēr mazliet pamēģināt… Bet šis jautājums atrisinājās pats no sevis. Lai nebūtu ilgi par to jālauza galva pusdienlaikā pēkšņi ieklemmējās mugura un nu par celi vairs man vairs nav jādomā!:)

 • Kampars

  Nu tad sm72,- novēlu raitu soli Romas trasē. Ja pareizi saprotu, pēc 5min tiek dots starts. Virtuāli atbalstīsim un jutīsim līdz.

 • Kampars

  Kaut ko sajaucu, sarts tikai pēc 3 stundām pēc LV laika

 • pikols

  Aivaram vecums nenāk viens spēj tik vaktēt no kuras puses uzglūn, tas es par sevi to domāju, kaut kad tuvākajā laikā patīrīšu celi no meniska skrandām, lai uz rīgas maratonu varētu kaut cik sagatavoties, bet akcents būs jāliek uz Kuldīgu, Daugavpili un Valmieru, bet vispār tas ir labs iemesls kā sev ataisnot nepatiku pret treniņiem aukstā laikā.

 • Aivars

  Pikol, man asaras birst, skatoties uz spožo sauli un sniedziņu šodien, bet Tu runā par nepatiku pret treniņiem aukstā laikā. Un ja vēl visa nākamā nedēļa būs saulaina, tad jau pavisam traks varēšu palikt!
  Bet sm72 šobrīd braši ļepato, jau pirmos desmit kilometrus būs pavasara saulītē nobaudījis…:) Būs ticis no bara laukā un varēs sākt vērot Romas jaukumus!:)

 • pikols

  Nākamā nedēļa būs auksta un nejauka, tā kā neuztraucies.sm72 domāju ka uz 3-40 3-50 var cerēt, ja būs pareizi ēdis iepriekš.

 • Aivars

  Tādā gadījumā sm72 šobrīd vajadzētu jau skriet pēdējo kilometru…:) Protams, ja tik viņš nebūs pirms starta ēdis, pikol, Tavu halvu!:D

 • Aivars

  Ir zināms, ka 15. Romas maratonā «Maratona di Roma» uzvarēja kenijietis Benjamins Kipto Kolums, bet no sievietēm ātrākā bija etiopiete Firehivota Dado. Par sm72 pagaidām nekādu ziņu vēl nav. Kopā esot piedalījušies ap 60tk…

 • Kampars

  Ir parādījušās pirmās ziņas par sm72.
  http://www.skriesim.lv/index.php?goto=zp6ASwQWsx

 • sm72

  Piedodiet kolegas, bet manu sodienas skrejienu var nosaukt, “saule unkalni mani uzvareja”.

  Rezultats man lidzigs ka pagajusa pavasari Riga. Iesaku es brasi, bet kad sakas kalni, man vienkarsi kajas pielija ar svinu:(

  Pietam saule mani cepinaja uz nebedu. Domaju, ka bus laba viela pardomam, bt pats galvenais riebums pret maratonu nav man uzveicis.

 • Mošķis

  sm72, apsveicu ar maratona pievarēšanu :) Sorry, bet mani paredzējumi piepildījās … par kalniem labāki ir tikai kalni :)

 • pikols

  Prieks ka esi dzīvs tagad galvenais kaldināt plānus nākošajiem maratoniem šogad 3,45 jāsasniedz, un šis jau tikai pavasara maratons tāda iesildīšanās.

 • indra

  Apsveicu arī es sm72!
  Man cits jautājiens – kur izpalikušas nedēļas tēmas katrai no 16 nedēļām? Tās izskatījās saistošas, bet….?

 • Aivars

  Apsveicu Tevi, sm72, tas Tev jau ir trešais maratons! Pirms gada, Tev, tāpat kā man šobrīd vēl nebija neviena, bet tagad jau ir trīs! Es domāju, ka rezultāts, ņemot vērā to, ka sezona vēl pat īsti nav sākusies kā arī trases grūtību pakāpi, ir pat ļoti labs! Riebums pret skriešanu Tev radies nav un 3:45 vēlākais Valmierā mēs šogad noteikti izskriesim!:) Protams, ja Tu to jau nebūsi paveicis Rovaniemi bez manis!:D

 • pikols

  Участник Римского марафона, состоявшегося в воскресенье в итальянской столице в 15-й раз, скончался после завершения забега. 46-летний Марко Францози из Пармы был найден в центре Рима по дороге в отель, где он остановился.

  Как сообщает ИТАР-ТАСС со ссылкой на агентство АНСА, прибывшие на место медики констатировали инфаркт,

  Мужчина преодолел марафонскую дистанцию, маршрут которой проходит по центру и набережным Рима, за 3 часа 30 минут. Последние три года он являлся членом пармского общества спортивной ходьбы, и был хорошо подготовлен физически, показав неплохое время. По свидетельству его товарищей, Марко хорошо себя чувствовал и не на что не жаловался.

  “Такой случай крайне редкий и зависит от индивидуальных особенностей человека”, – заявили организаторы марафона, в котором приняли участие около 60 тысяч человек из 78 стран. Наряду с профессиональными атлетами в забеге участвовали любители разной степени подготовки.

  Всего за медицинской помощью на трассе обратились 68 человек, в том числе два зрителя. 6 бегунов были госпитализированы, однако все они уже выписаны.

 • Mošķis

  Traki! Lai gan, es nedomāju,ka tur maratons pie vainas, tik pat tas varēja būt atpūšoties gultiņā … daudz kas iespējams

 • Aivars

  Vienalga, ir maratons pie vainas vai nav, bet izlasot šādu ziņu, kaut kas nobremzējas… Turklāt ir skaidrs, ka ar 3:30 cilvēks nebija nepieredzējis iesācējs…

 • Mošķis

  Nu nezinu – katrā gadījumā, neviens, ne no kā nav pasargāts, lai cik vesels nebūtu un cik trenēts nebūtu – vienkārši jābūt uzmanīgam un ik pa brīdim (1x pa gadu) ir vērts pārbaudīties pie ģimenes ārsta. Bet savādāk – neviens nezin to vietu, kur nokritīs, savādāk būtu nolicis matraci apakšā!

 • Mošķis

  Pie kam – pie liela karstuma vienmēr ir grūtāk skriet un jābūt 2x uzmanīgam un jālieto daudz šķidruma. Pretējā gadījumā var būt lielas problēmas.

 • Kampars

  No tā, ka 1 indivīdam no 60000 (apm.~ 0,002%) maratona slodze sirdij radīja letālas sekas, nebūt neko nenozīmē. Varbūt ir bijis kāds iemesls, kāpēc šis negadījums noticis- alkohols, medikamenti utt. Iespējams ir viss.
  Katrā ziņā mani tas neuztrauc.

 • Mošķis

  Kampars, izrāvi vārdus no manām lūpām …

 • Aivars

  Labi, pie tā arī paliksim…

 • Kampars

  Nojaušu, ka ar pavasara iestāšanos, daudziem kluba biedriem ir drusku panīcis skriešanas entuziasms. Man pašam arī pēc noskrietā Barselonas maratona, iznācis 2nedēļas paslimot ar saaukstēšanos. Tagad vēlme trenēties un rezultāti katostrofāli kritušies.
  Piedalīšanās sestdien, 28.03.2009 LSC rīkotajā čempionātā 5km vai pusmaratona skrējienos Mežaparkā, iespējams varētu sasparot un motivēt treniņiem turpmākajiem startiem. Varbūt ir vērts aizbraukt pēc emocijām! :)

 • Aivars

  Es arī skatos kalendārā un skaitu dienas līdz Mežaparkam, taču atšķirībā no Tevis, Kampar, panīkumu nejūtu, drīzāk esmu noilgojies pēc treniņiem. Ja es būtu maratonu izskrējis no trijām stundām, turklāt tik pārliecinoši kā Tu, man arī kādu brīdi varētu zust motivācija trenēties.:D Patiesībā es varētu teikt – izskrējis no četrām stundām, vai pat vispār pabeidzis distanci…:)
  Taču līdz ar muguras sāpju mazināšanos, es arvien vairāk sajūtu savu ceļgalu. Rīt, ja nekas būtiski nemainīsies uz slikto pusi, tomēr mēģināšu uzmanīgi drusku izkustēties. Kopš pagājušās piektdienas būšu izlaidis gandrīz nedēļu un man parasti tik ilga mājās sēdēšana arī būtiski ietekmē sportisko formu, pēc tam ir nepieciešams aptuveni tik pat ilgs laiks, lai to atgūtu iepriekšējā līmenī. Bet plānotais darba apjoms, lai sagatavotos maratonam, nu jau tas ir pavisam skaidrs, ka paliks nepadarīts. Turklāt jūtu, ka mans ceļgals joprojām smeldz…

 • pikols

  Aivaram tu esi papētijis kura vieta īsti celim sāp, un no kā, es te pēdējā pusgadā diezgan pagudrs esmu kļuvis ceļgala lietās, ja domā ka iekaisis tad tikai triep smēres virsū, ja kas nopietnāks tad vajadzētu ar kādu specu pakonsultēties, jo citādi uz ilgu laiku dabūsi sevi no ierindas ārā.

 • marčiks

  Varbūt ir kāda informācija par izvairīšanos no Ahileja sastiepšanas.Pagājušajā vasarā tas mani uz veselu mēnesi atstādināja no treniņiem. Pašlaik pēc garajiem treniņiem jūtu to vietu un baidos, ka atkal nesastiepju:(

 • sm72

  Esmu mājās, kājas jau man atgājušas, tikai nesaprotu, kāpēc Jūs te to pavasari nelaižiet iekšā:) Pēc Romas saules svelmes šeit liekas tāda Pētera aizmirsta zeme:D

 • Kampars

  Lai cik arī absurdi tas izklausītos, man šķiet, ka vislabākais variants ir aizstaigāt līdz speciālistam uz konsultāciju. Pašārstēšanās var nedot vajadzīgo rezultātu. Pie reizes paprasīt pēc vingrinājumiem vājajai vietai.

 • Kampars

  Laipni lūgtum iekš LV. Kā jūties sm72? Pa trepēm vari staigāt, muskuļi nesāp?

 • sm72

  Kampar, kad domā publicēt rakstiņu par Barselonu, lai es nepielienu priekšā bez rindas ar savu izdzīvošanas pasākumu:)

 • sm72

  Kājas jau ir diezgan ok, jāsāk domāt jau par skriešanu. Ar Pikolu runājot nācu pie atziņas, vai tikai nevajadzētu arī Rīgā maratonu novicot. Tas tā, lai neieslīgtu kompleksos:D

 • Kampars

  Raksti tik augšā sm72.
  Manā piemērā – neurakstīju uzreiz, nu jau pēc 3nedēļām emocijas ir aizmirsušās.

 • Kampars

  sm72, iesaku drusku pagaidīt ar nākamo maratonu, jo palicis ir maz laika, lai sagatavotos tam. Ļoti iespējams, ka tuvākajā laikā Tev nemaz negribēsies trenēties, vai arī darbaspējas būs mazinājušās. Tā tas bija man. Bet ja jūties labi, protams, piedalies. Vēl jau var apsvērt skriet Rīgas Nordea pusmaratonu.

 • Aivars

  Sm72, raksti fiksi, kamēr pašam tas vēl šķiet interesanti un ir svaigā atmiņā. Es paskatījos video Romas maratona mājas lapā – tur daudzi skrēja cimdos un viens otrs arī garajos treniņtērpos. Bija saulains, taču neizskatījās, ka tur būtu bijis karsts laiks…
  Man, pikol, sākt vilkt ceļgalu pietupienā vai uz sānu kustībām – tās varētu būt krusteniskās saites. Es rīt skrienot uzmanīgi “ieklausīšos”.
  Marčik, Ahilejam vissvarīgākais ir iesildīšanās un lēna, nesteidzīga, bet pamatīga izstaipīšana, kas pieder pie tās pašas iesildīšanās. Man bija tas “prieks” pārraut Ahileju. Dakteris pēc tam teica, ka iemesls ir bijis nepietiekama iesildīšanās. Tagad atkal es ar to grēkoju, bet kādu laiku pēc operācijas ļoti tam sekoju un īpaši piedomāju.:)
  Kampar, savu ceļgalu es šobrīd ne ar ko neārstēju, bet vienkārši atpūtinu. Man šķiet, ka slodze man vienu brīdi bija drusku par lielu, jo es līdz šim biju skrējis tikai savam priekam. Es nebiju skrējis tāpēc, ka tā vajag, ka nepieciešams trenēties, lai sasniegtu kādu noteiktu rezultātu. Ja es salīdzinātu darba apjomu, ko esmu veicis pēdējo 3-4 mēnešu laikā ar to, kādu veicu pirms gada, tad tas ir vismaz divas, ja ne visas trīs reizes lielāks! Tas būtu dīvaini, ja vājākās vietas – saites un locītavas, uz to nekādi nereaģētu.

 • Mošķis

  Tāks, kolēģi atkarīgie! :)

  => Kampars -> uzraksti gan kaut ko par Barselonu gan, tā jau nu nemaz nava, ka nevari neko uzmeistarot => ir gan tas posms, ko veici, pirms noskrēji to maratonu, gan pats maratons, gan posms pēc tā maratona! Viss ir interesanti un reāli ar Romas maratonu tur nav nekāda sakara, tik rakstīšanas vaina :) Raksti ar tām emocijām, kas nav nonivelējušās & tām, kas tagad nākušas klāt :) Un bildes pat ir, tās ar ir labi uztaisītas:)

  => Aivars -> skaties, kā jūties un tad jau ar redzēsim, vai būsi uz pusmaratonu gatavs vai nē – varbūt, pašlaik neriskēt un skriet mazākus gabalus. Katrā gadījumā, ja nejutīsies gatavs maratonam, skrieni pusīti, to var nokārtot ar organizatoriem.

 • Mošķis

  sm72 => 1kārt – apsveicu ar atgriešanos ikdienas realitātē! :) Laiku ar Romu vari salīdzināt, tā kā, domājams, ir jau izveidojusies sava nostaļģija pēc saulītes :))

  Par to Rīgas maratonu – es, tāpat kā Kampars, pagaidītu, jo pie šīs ziemas Latvenergo ikdienas barošanas, baidos, ka nebūsi 2 maratoniem tik īsā laika posmā gatavs. Varbūt gatavs uz kādu zemu rezultātu, bet uz augstu, māc bažas ka nepavilksi + vairs jau nav 25, kad to lietu bija darīt daudz vieglāk.

  Gaidīšu ar nepacietību kādu labu rakstu par piedzīvojumiem Romā, pirms un pēc tās, kā arī kādas atziņas par to visu lietu kopumā :))

 • pikols

  Klau mošķi tā briesmīgā gatavošanās ir tad ja taisās uzlauzt 3h, bet ja karo ar 4h kā mes te lielākā daļa, tad nozīme maza atpūtai, ka tik kājas un aknas tur, re kā tas vecais japānis katru nedēļu pa maratonam zem 5h, tā kā mūsu vecumā šādā tempā ja vis kārtībā vajag tikai vicot.Ja var nedēļā 100km noskriet kas tas tāds viens maratons.

 • Mošķis

  Pikol, ir maza problēma, kas skar tieši Sm72 -> viņš ne vella nav darījis uz asfalta un treniņi nav 100 km nedēļā, bet tikai 3x nedēļā …

 • pikols

  Nav nav tik traki.

 • edGars

  nu prieks skatīties uz Jums pozitīvi atkarīgie :) Un mazliet skumji, ka dažādu pārforsēšanu (bet arī “iedzimtu” vainu) dēļ gadās samocīt rumpi, es jau ar neesmu izņēmums, lai ar sāpes celī vairs nav, vājākā vieta man tā aizvien. Es tikai ceru, ka ievērojot pieļaujamās maksimālās treniņu distances robežas organisms (celis) nepasliktināsies, bet tikai nostiprināsies. Skrienam, baudām sauli!!!

 • Aivars

  Es beidzot atkal izbaudīju sauli un svaigu gaisu! Nemaz nepamanīju kā noļepatoju savā nodabā saulē piemiedzis acis 15km. Tas pagāja vienā elpas vilcienā. Darīju to visu ļoti lēni, uzmanīgi un prātīgi, īpaši pirmos pāris kilometrus. Vidējais pulss man šodienas skrējienā bija tikai 126 pie vidējā ātruma 5:39. Tikai uz pašām beigām, dziļāk ievelkot elpu, varēja kaut ko aizdomīgu mugurā sajust, bet ar ceļgalu viss bija o.k.- ne brīdi nekā aizdomīga. Tagad galvenais ir nepārforsēt ar slodzēm. Bet skriet bija baigais kaifs!:)

 • marčiks

  Es arī šorīt izbaudīju saulaini dzestro rītu, noskrienot 8.5km ar ātrumu 5.64. Tādā laikā skriešana ir tīrā bauda, ja vēl nebūtu “jāskrien”uz darbiņu, tad varētu skriet un skriet:)

 • Mošķis

  => Marčiks, kas tas par ātrumu 5,64 ? vai nebūs tik 5 min.38 sek./km? Vai nevēlies pievienoties pie liepājniekiem un vienu “provizorisku” salaspilieti vismaz uz 5km ātrumtreniņu? :)

 • Aivars

  Tas “provizoriskais” salaspilietis pēc šodienas nelielās izkustēšanās ir ļoti motivēts skriet visur un visu, tai skaitā, sestdien “pusīti” Mežaparkā.!:)

 • marčiks

  :)vid.ātrums 5min 64 sek/km. Es ar lielāko prieku pievienotos, bet pēc plāna man sestdien jānoskrien
  13.6km, tādēļ 5km par maz, bet 21 par daudz. Baidos saforsēt, tādēļ skriešu savā parciņā:)

 • Mošķis

  => Marčiks, gribi teikt, ka ātrums ir 6:04 uz kilometru?

  Nu žēl, lai gan vari noskriet savā tempā 5 km un turpināt savu treniņu pa trasi, neviens jau no trases neņems nost :))

 • edGars

  man šodien 5,8 km veicās ar ātrumu 5:53 pie pulsa 151.

 • Aivars

  Marčik, man jau ari Mežaparkā nav distances, kāda man ir treniņplānā. Man būtu jāskrien 32km, turklāt svētdienā. Bet es skriešu sestdienā pusmaratonu un pēc tam vēl noļepatošu atlikušo gabaliņu, lai izpildītu to, kas paredzēts treniņplānā. Apvienošu patīkamo ar nepieciešamo!:)

 • Kampars

  Šodien man iznāca pabūt netālu no mežaparka, un nepalaidu garām iespēju izlūkot trasi. Jāsaka, ka trasē patreiz ir gan ledus, gan sniega posmi. Tā ka, skrienot būs dikti jāuzmanās.

 • Aivars

  Žēl gan, ka tā. Līdz sestdienai jau nekas nenokusīs, jo naktīs sola mīnusus un pa dienu mežā saule ar +1 grādu ledum un sniegam netiek klāt. Labu rezultātu nebūs, jo jāskrien būs uzmanīgi. Tādā ziņā man uz Daugavas dambja ir labāk – tur ir tīrs un sauss asfalts, taču nav meža un, protams, labas kompānijas!:)

 • Kampars

  Ļoti jau prasītos pēc sausas trases, bet ko nu lai dara – ziemas pēdējie zobiņi. Varbūt organizatori kaut ko trasē pamainīs.
  Šorīt sanāca agrais skrējiens 06:00 pa pludmali. Skriet gribēšana un kondīcija pamazām uzlabojas. Šodien solis bija pietiekami raits. Noskrēju 12,5km, vidējais ātrums 4:24min/km, vienu kilometru distancē uzkāpināju un noskrēju to ar 3:37min/km.
  Jauku dienu visiem!

 • Aivars

  Paldies, Kampar, par novēlējumu! Man atkal šodien ir sanācis vēlais skrējiens – es tikai tagad došos izskrieties. No rīta iznāca pa ceļam paskatīties Biķernieku trases rajonu – tur mežš ir piesnidzis un sniega sega ir diezgan bieza. Mežaparkā varētu būt līdzīgi. Salaspilī šobrīd spīd saule un es dodos ārā…:) Veiksmīgu dienu visiem!

 • Aivars

  Nu es arī esmu noskrējis savus šodienas 15km sev tīkamajā un komfortablajā ātrumā 5:24. Rīt no skriešanas laikam Mežaparka dēļ būs jaatturas. Kā es sapratu, tad bez liepājniekiem citu mūsējo Mežaparkā nebūs, vai ne?
  Un sm72 cītīgi raksta piezīmes par Romas brīvdienām, vai es uzminēju?:)

 • Mildda

  Varbūt arī būšu! Bet pusīti noskriet laikam vēl nav manos spēkos – es uz 5km.:)

 • Mošķis

  Mildda => ja gribi vairāk, skrieni vairāk, pieteicies tik uz 5km :)Apļu skaitu pati izvēlies :)

 • Aivars

  Yes, arī meitenes mums būs!:) Ko Tu, sm72, par šo pasākumu domā?

 • sm72

  Man ir tā, ka piektdien, sestdien un svētdien mans klubs taisa starptautiskus mačus daiļajā slidošanā, līdz ar to iespējams, ka nesanāks laika diemžēl. Bet domās būšu ar Jums- līdzatkarīgie:)

 • Aivars

  Pa starpu daiļajai slidošanai Tu mums rakstīsi Romas iespaidus…

 • edGars

  “Tu mums rakstīsi” :D mēs tevi iemācīsim Raini mīlēt!

 • Aivars

  Cien.Mildda un god.kungi no Liepājas, vai viss paliek spēkā un mēs rīt tiekamies Mežaparkā?

 • sm72

  edGars- Zergs zerņos, ņem to orķi grūd tai derš…:D

  Aivar, turēšu par Jums īkšķi. Pats es šodien atsāku cilpošanu un jūtu, ka kreisās kājas ikrā drusku vēl dur, bet var paciest:)

 • Mošķis

  Izbraucam ap to 7.00 iz Piejūras parka rajona iekš to Mežapark rajon virzien :)

 • Kampars

  Liapājnieki noteikti brauks

 • sm72

  Ar pirmdienu sākšu 13 nedēļu gatavošannās plānu Roveniemi maratonam, ja plāni nemainīsies kā savādāk Jāņus svinēt:)

  Vai kādam nav intereses sastādīt kompāniju Roveniemi maratonā:

  http://arcticcirclemarathon.com/cgi-bin/scm.pl?id=1&kid=3

 • Aivars

  Es, sm72, paskatījos – izskatās ļoti labi, arī trase viegla, gaiss svaigs, viss tīrs un sakopts kā jau Skandināvijā. Vienīgi – maz skrējēju, būs jāskrien un jābauda dabas skati. Kā tur no Rīgas var nokļūt?
  Runājot par Mežaparku – izskatās, ka rīt vajadzēs lietussargu…:) Uz redzēšanos Mežaparkā!

 • sm72

  Uz Roveniemi man ir ideja braukt ar iznomātu kemperi:)

 • edGars

  sm72: ļoti labi teikts, sulīg` vard` :)
  Jāņos jāskrien plikņu skrējiens Pedvālē, daudz gan viņi neskrien, bet nu tomēr :) Pagājšgad, vai iepriekš (laiki jaucas) bija gribēšana, bet dieva pirksts aizvirzīja uz citu pusi. Vispār jau vilinoši par to Roveniemi skriet,ja skrietu, tad pusīti, bet domu apsvēršu.
  Jā, jā rīt liepājniek` skries, kauč pa peļķēm.

 • edGars

  Tikai dalības maksa 50 Laši un iekļautais t-krekls, hmm…

 • Aivars

  Brrr… ir nu gan laiciņš! Ar lietussargu šodien vien nepietiks, arī gumijniekus vajadzēs!:) Salaspilieši dodas uz Mežaparku!:)

 • Aivars

  Tā, nu Mežaparku iepazinām. Gāja smagi, vismaz man. Kampars, kā parasti, lidoja pa trasi, mani apsteidza par apli un finišēja laikam kāds sestais. Viņš nodūca un nozibēja man garām kā Maskavas ātrvilciens gar Salaspils staciju, tik vien kā dzeltenos sānus ieraudzīju nozibam!:)
  Arī mošķis parādīja, ka ziemā labi pastrādājis un pārspēja savu Ozolniekos uzrādīto rekordlaiku.
  Bet man galīgi nepatika mans rezultāts – 1:54:30. Es biju cerējis noskriet vismaz par minūtēm piecām ātrāk un sasniegt rezultātu robežās 1:45-1:50. Nesanāca… Nevaru vēl saprast kāpēc. Trase bija smaga un laiks riebīgs, bet visu ziemu jau tas ir bijis apmēram tāds pats. Kaut gan mans šodienas vidējais ātrums 5:26 ir apmēram tāds pats kā treniņos un ar līdzīgu ātrumu es šogad jau esmu noļepatojis kādus 4-5 pusmaratonus, šodien man gāja daudz grūtāk nekā treniņos. Pulss bija brīžiem uzdzinies līdz pat 120% no maksimālā vidējā, bet distancē kopumā vidēji tas bija 95% no maksimālā vidējā. Tas rāda, ka es neslinkoju, ka rāvos daudz nopietnāk nekā treniņos, bet rezultāta nebija. Vismaz kārtīgi iznāca patrenēties…
  Bet puse trases bija klāta ar ledu, kam pa virsu ūdens kārtiņa. To daļu skrējām pa ceļa malu – pa slapja sniega putru, kurai apakšā bija ledus vai ūdens. Mošķis esot vienreiz pat nokritis, bet es gandrīz noslīdēju lejā pa ceļmalas slīpo un slideno nogāzi. Otrajā aplī mēģināju to trases daļu skriet pa pliko ledu. Bija vieglāk, taču lēnāk, jo pa ledu ir jāskrien daudz mazākiem solīšiem. Tāpēc skrējiena temps bija ļoti saraustīts – aptuveni kilometrs pa asfaltu un peļķēm, bet tad pa sniega putru. Laikam tas mani arī nokausēja – nebiju šogad vēl tik izteikti mainījis skriešanas tempus. Piefiksēju, ka pa asfaltu pirmajos apļos skrēju ar 4:15-4:30 ātrumu, bet pa putru stampāju brīžiem pat ar 6:30. Labs tempo treniņš sanāca!
  Pa šo laiku jau ir ielikts Kampara rezultāts – viņš ir 4.vietā ar 1:25:06! Apsveicu! Kaut gan līdz bronzai pietrūka tikai viena minūte…
  Par organizāciju – nu diez kas jau nebija. Taču, ko var gribēt par 2 latiem? Galvenais bija nodrošināts – telpa, kur pārģērbties bija, rezultāti tika fiksēti, starta un finiša tiesneši bija, numuri arī… Tā kā sacensības bija noorganizētas un paldies par to! Gribājās jau, lai pietiek visiem caurlaides iebraukšanai Mežaparka teritorijā – bija mazliet bail no soda, un tualetes arī nebūtu bijusi pārlieku liela greznība.
  Uz jautājumu vai es vēlētos piedalīties tajā visā vēlreiz – es bez šaubīšanās varu atbildēt – Jā!
  Tevi, sm72, pieminējām vairākkārt – Tevis mums ar mošķi, pietrūka!:)

 • sm72

  Kas tad Jums zolītei trešo roku vajadzēja?:D Jebkurā gadījumā apsveicu Jūs ar sacensību gara izbaudīšanu. Aivar Tu mani nedaudz nomierināji, domāju, ka man vienīgajam pavasara skriešanas problēma. Esmu jau sadzīvojis ar to un man prieks, ka arī Aivaram tas izskatās pārejoša fenomens. Liekas, ka galvenais nekrist izmisumā un vajag tikai rakt:) Vai Aivar pamēģināji kādu ogļhidrātu vai guaranu?

 • Aivars

  Nē, es neko nepamēģināju! Es pat neko nedzēru skrējiena laikā kaut gan ļoti gribējās. Es biju sagatavojis dzēriena pudeli, ko ņemt līdzi trasē, taču mani mošķis, sazin kādā veidā tas viņam izdevās, atrunāja, sak, ko stiepsi smagumu, ka būšot uz galda trases malā ūdens ko iedzert. Tā arī paliku bez dzeršanas. Varbūt tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc uz beigām smagi gāja.
  Bet par ogļhidrātiem – no rīta es nolēmu, ka savu jaunieguvumu X-TREME Energy gel līdzi nemaz neņēmu, jo domāju, ko tad tur tajā mazajā 21km gabaliņā vajadzēs, ka iztikšu ar dažām c vitamīna ar glukozi ripiņām, kuras sākot no kāda 4. apļa līdz pat pēdējam 8. aplim pirms stampāšanas pa slapjā sniega pļuru cītīgi apēdu…:)
  To savu jaunieguvumu es Tev gribētu atrādīt un pajautāt, vai tas ir riktīgais.

 • sm72

  Nesaprotu Aivar, ko Tu tā klīrējies?:) Stampā tik iekšā tos ogļhidrātus pēc katrām 40 minūtēm:)

 • Aivars

  Nākamsvētdien skriešu atkal garo gabalu, tad arī stampāšu iekšā tos ogļhidrātus. Man teica, ka tas mans X-TREME Energy gel darbojoties stundu. Kā sauc tos tavējos? Kas tur ir galvenās sastāvdaļas? Man tas ir ogļhidrātu maisījums ar B1 vitamīnu, kas it kā veicinot organisma enerģijas rezervju papildināšanu ilgstošu sporta slodžu laikā. Viena maisiņa netto massa 40 grami un cena LVL 1,-. Mani mulsina tas, ka kā galvenās sastāvdaļas tur ir minēti – nātrija hlorīds un kālija hlorīds kā arī jau minētais vitamīns B1. Pārējais ir divas krāsvielas ar E burtu. Bet, cik es atceros, nātrija hlorīds ir uzturā lietojamais parastais sāls…
  Tāpēc man tas liekas aizdomīgi un tāpēc es vēl tās neorganiskās vielas iekšā nestampāju.

 • mošķis

  Uh!
  Rīga ir pierādījusi, ka extremālas cīņas arī tur māk uztaisīt, nav pat uz laukiem jābrauc lietainā rudens laikā vai uz Siguldas izdzīvošanas mačiem :)Baigās aizdomas, ka iekš vēju pilsētas visu ziemu tādu trasi nebiju izmantojis – tagad nu domāju, vai nebūs jāiekļauj nākamziem ko tādu …

  Bet ja nopietni, tad ar sacensībām esmu pat ļoti apmierināts, jo dažādu iemeslu dēļ biju nedaudz zaudējis skriešanas garšu …

  Nožāvos uz 5.atbalsta punkta muļķīgas kļūdas pēc un esmu pateicīgs, konkurentiem, kas neļāva man atslābināties – ar vienu “oranžo” cīnījos visu distanci, te viens priekšā, te otrs, aptuveni kā F-1 un tā nu man viņu noturēt neizdevās, toties mūžīgo konkurentu … G.Jermolajevu izdevās nokausēt un atstāt ar garu degunu. Vēl vairāk biju izbrīnīts par atgriešanās sezonas personīgo rekordu, par kuru uzzināju tik finišējot, jo skrējiena laikā it nemaz necentos sekot gala rezultātam tikai nedaudz uzmanot savu vidējo tempu.

  Kā jau minēja Aivars, neviens no skrējējiem ar sausām kājām līdz finišam netika – par sīki līņājošo lietu satraucos vismazāk – auksti nebija ne mirkli, kamēr skrēju, bet kad biju ticis līdz finišam, tas vairs neinteresēja un devos izklaidēties pie kluba biedriem.

  Īss rezumējums:
  * Sacensības visai apmeklētas kopā pa 2 distancēm piedalījās
  * Neskatoties uz dažām augstāk pieminētajām nebūšanām (visvairāk kaitina tualešu iztrūkums – vīriešu kārtas skrējējiem tas būtu vieglāk risināms jautājums, bet sievietēm, tā jau ir problēma)- ideāls treniņš kaujas apstākļos pēc garās ziemas. Varētu teikt – ideāls variants, kā audzināt raksturu :)
  * Izturība augusi, un ātrums, lai arī minimāli, neskatoties uz ikdienas treniņu iztrūkumu šajā jomā arī
  * Atvainojos Aivaram par maldināšanu, laikam jau šoreiz vajadzēja lietot savus dzērienus, nedomājot par organizatoru iespējām šajā jomā – tiesa, es būtu izmantojis kādu siltāku dzērienu.

  * VSK Noskrien rezultāti:

  5km
  Mildda -> 23:25 S-18 3.v
  edGars -> 23:25 V-18 12.v.

  1/2maratons
  Aivars -> 1:54:30 V-50 25.v.
  Kampars -> 1:25:06 V-40 5.v.
  Mošķis -> 1:56:31 V-30 29.v.

  * Visus rezultātus var apskatīt ŠEIT

  * Nākamās sacensības, par kurām sapņo liepājnieki, ir paredzētas iekš kaimiņpilsētas … Klaipēdas – 18.04. 15 km

 • Aivars

  Par sīki līņājošo lietu mošķim ir pilnīga taisnība – par to neiznāca satraukties ne brīdi, jo trasē valdīja citas – daudz spēcīgākas emocijas.
  Atšķirībā no mošķa man gan bija vienu brīdi vēsi – tas bija tad, kad mēs gaidījām un nevarējām vien sagaidīt, kad beidzot tiks dots starts. Iespējams tāpēc, kad tas beidzot laimīgi bija sagaidīts, es aiznesos tādā ātrumā, ka tas manu pulsu uzdzina augstumos, no kuriem es to līdz pat finišam atpakaļ nekādos rāmjos tā arī neiedabūju…

 • Kampars

  Laika apstākļi un līdz ar to trases segums, kā jau Aivars un Mošķis minēja, tiešām, maigi izsakoties – bija slikti. Līdz ar to automātiski atkrita sākotnējā doma Mežaparka trasē uzlabot personīgo rekordu. Lietus, peļķes, ledus, sniega žļura, nejauši atrasti zemes seguma posmi izvairoties no neizskrienamām vietām. Ar visu to iznāca krietni pacīnīties, lai varētu finišēt. Visādā ziņā ar pasākumu esmu apmierināts. Noteikti, kādreiz labākos par šiem, laika apstākļos , gribēšu šo distanci veikt atkal.

 • sm72

  Vienvārd sakot esiet kārtīgi pacīnījušies un esiet baigie malači. Kas tie par mačiem pie brāļukām 18.04?

 • Aivars

  Es tieši to pašu, Kampar, domāju – būtu interesanti redzēt, kādu rezultātu varētu izskriet labos laika apstākļos. Trase jau ir ļoti labā vietā – mežā, ezera krastā, aizvējā… Te, tā pat kā Ozolniekos, varētu domāt par rekordiem.

  p.s. Es vakar laikam aizmirsu pieminēt – pēc maniem mērījumiem trases garums bija 21,06km. Visticamāk, ka tie metri pazuda tālajā trases stūrī, kur 8 reizes bija jānoskrien nost no ceļa un, meklējot stabilāku pamatu zem kājām, “jānogriež” gabaliņš gar pašu mežmalu.

 • Mošķis

  => sm72 – leišiem notiek kaut skriešanas kausa izcīņa un viens no posmiem ir iekš Klaipēdas. Domāju sazināties ar organizatoriem un uzzināt ko konkrētāk par pašu skrējienu.

  http://www.maratonas.lt/public/index.php?id=3074

 • Mošķis

  => Aivars, distance tiešām atrodas izcilā vietā. Līdz precīzam skaitlim pietrūka tik 37,5 metri, kur atšķirība ir niecīga, bet distances iztrūkumu ar uzviju kompensē izkusušais sniegs, ledus un slapjas kājas :)

 • Mošķis

  => Aivars, starp citu par tiem vecajiem Garmin datiem -> man te ideja radās, kas jau sen bija jābūt :) Tev tak visi dati ir iekš TC?! Exportē visus tos datus uz savu jauno Forerunner305 – man vismaz liekas, ka tam būtu jāizdodas :)

 • Aivars

  Paldies, mošķi, pamēģināšu!:)

 • sm72

  Mošķi, tā distance Klaipēdā 15.km. tāda jokāna:)

 • sm72

  Nenoturējos es šodien un noskrēju rītdien ieplānotos 10,5 km. ar ātrumu 5:40 min/km. Izrādās, ka man patīk skriet, kad rasina lietutiņš:)

 • Aivars

  Es, sm72, rīt skriešu parīt ieplānotos 16km, jo Mežaparka sacensības man ir par vienu dienu, vismaz pagaidām, uz priekšu pārbīdījušas treniņplānu.
  Paklau, sm72, bet kā Tu zini, ka tas bija lietutiņš, vai Tu par to esi pārliecināts?:) Kad Tev pēdējo reizi kaut kas tāds bija gadījies, vai Tu vēl atceries, kā tas lietutiņš izskatās?:)

 • Aivars

  p.s. Aizmirsu Tev, sm72, pajautāt – kā izdevās “daiļā slidošana”?

 • Mošķis

  sm72, kurā vietā atradi Klaipēdas trasi ?

 • sm72

  Aivar daiļās slidošanas sacensības noslēdzās bez īpašām problēmām. Dalībnieki vismaz acīs teica, ka tās uzskata par labām esam. Nākošajā gadā gaidu arī Tevi dalībnieku skaitā, jo bija arī hobija klase:)
  Par to rasināšanu runājot, diez no vai man kāda kaija būtu nolidojusi 10,5 km. virs galvas imitējot lietutiņu:D

  Mošķi, es trasi neredzēju, bet gan distances garumu uzskatu par jokainu:) Vakar skrējiena trasē iekļāvu divus viaduktus, līdz ar ko sāku uztrenēt sevi pauguru pārvarēšanā:)

 • Mošķis

  => sm72, ar ko tā distance ir tik “jokaina”? Ja nekļūdos, LVS klasifikācijā ir tāds normatīvs skrējienam pa šoseju!:)

  Par kalniem labāki ir tikai kalni! :) Sm72, taisies skriet klasisko Rīgas maratonu vai tikai pusīti? :)

 • Aivars

  Es, mošķi, šorīt atkal noļepatoju “pusīti”. Tā nejauši sanāca… Bija it kā jāskrien tikai 16km, taču skrējās tik viegli un labi, ka paķēru vēl klāt to nieka piecīti.
  Šoreiz, atšķirībā no sacensībām Mežaparkā es ļepatoju kontrolējot tikai pulsu. Es to turēju 75% no maksimālā vidējā. Skrēju pavisam mierīgi ar puspievērtām acīm taisni pa dambi, šķiet brīžiem pat iesnaužoties!:)Tā es to pulsu izturēju līdz pat pat beigām – vidēji 129 sitieni minūtē, jeb 76% no maksimālā vidējā. Bet pats interesantākais bija tas, ka es finišēju iekļaujoties divās stundās ar vidējo ātrumu 5:43 min./km. Kā gan es mocījos Mežaparkā, lai noskrietu pusīti par nieka 5 minūtēm ātrāk!
  Laikam jau arī turpmāk būs jāskrien orientējoties tikai uz savu pulsu, jo tas tomēr ir visobjektīvākais spēka patēriņa rādītājs.

 • laumiic(:

  izskatās, ka jums tur mežparkā jautri gājis.
  mošķi – 18.04 te pat iekš LV arī var paskriet: “Latvijas čempionāts krosa skrējienā pieaugušajiem, junioriem, jauniešiem”. Biķernieku mežā (Rīgas pilsēta, pie Šmerļa upītes). puišiem 8km, meitenēm 4km :)

 • Mošķis

  => laumiic, sorry, es laikam, tomēr uz Klaipēdu šoreiz, 8km distance mani mazāk interesē, lai gan, ja es būtu turpat uz vietas Rīgā, es padomātu par šādu iespēju :)) Man jau tā Klaipēda ir uz pusi tuvāka par Rīgu :)

  => Aivars, nu skaties, ka tikai nepārtrenējies ar tiem biežajiem 1/2maratoniem :) Par to pulsu un rezultātu runājot – distance Mežaparkā visu laiku bija uz augšu/leju, tur, kur mēs pa taciņu skrējām, tāpēc arī pulsu noturēt bija grūtāk. Tas pats kāpj, kad ir kāds šķērslis, kaut vai minimāls. Citam tas kāpj straujāk un vairāk, citam mazāk un lēnāk. Atbrauc pie mums uz Liepāju. Mēs Tev izrādīsim savus maršrutus. Tie mums nebūt nav līdzeni pat pa taciņām :)) Žēl, ka nav nevienu sakarīgu maču Liepājā. Es jau it kā esmu ievadījis sarunas ar vieglatlētu treneriem, lai kaut kādu seriālu uztaisītu, kur paskriet vietējiem skrējējiem, bet liekas, ka ko tādu iekustināt tik viegli nav, kā jau visur.

 • Mošķis

  => Aivar -> iedod savu epastu man uz mobilo.

 • sm72

  Mošķi, es vēl neesmu izlēmis kādu distanci Rīgā skriešu:)

 • Mošķis

  pēdējās ziņas no Klaipēdas:

  ——– ** ———- ** ——– ** ————-

  Sacensības 18.04.2009 NENOTIKS!

  ——– ** ———- ** ——– ** ————-

  Sazinājos ar organizatoriem, esot krīze, kas skārusi arī mūsu kaimiņpilsētu!

 • Kampars

  Bessī ārā tā krīze!

 • Aivars

  Man gan, Kampar, ir otrādi – krīze dod lielisku iespēju nodarboties ar skriešanu, man nekad vairs nebūs tik daudz laika – nekas mani netraucē fokusēties tikai uz maratonu!:)

 • edGars

  Diez kas tie tādi Kuldīgas apļi…. :) 15. datumā :)

 • Mošķis

  Nu tad tā! Esmu veiksmīgi piereģistrējies Rīgas Maratona 1/2maratona distancei! Bailīgs esmu, kā vienmēr un rezultātu šo brīdi nevaru vai negribu prognozēt – ka neizgāžos kā veca sēta:)) Kampars vai Pikols, vai kāds cits varbūt noprognozēs precīzāk, jo zina trasi labāk un no malas jau labāk redzams, ko esmu pa ziemu padarījis un kādas ir manas jaunieša perspektīvas uz RM :)

  Pie viena pameklēju kolēģus no VSK Noskrien un secināju, ka nu jau esam visa prāvā skaitā atpazīstami:

  Maratons
  Kampars
  Imants
  Aivars

  1/2-maratons
  Marčiks
  Mošķis
  Kaspars

  Tiesa daži labi nebija sevi pieteikuši kā kluba dalībnieki, bet ja ir griba, to visu var labot, aizsūtot uz registration@necom.lv lūgumu par datu precizēšanu, ko es šodien, atbildot uz reģistrācijas apstiprinājumu arī veiksmīgi izdarīju.

  Šodien, 31.martā ir pēdējā diena, kad uz RM var pieteikties par lētāku cenu, tāpēc (1/2maratons = Ls 12,-, maratons = Ls 20,-), ja ir vēl kādam vēlme, droši to dariet ar interneta starpniecību un Visa, Mastercard, American Express palīdzību), vai ja paspēj, kādā no Nordea filiālēm.

 • Aivars

  Mošķi, man šķiet, ka sm72 neizturēs un arī pieteiksies skrējienam Rīgas ielās. Es savu naudu liktu uz to, ka viņš pieteiksies pusmaratonam. Diez vai arī Signis spēs noignorēt šo pasākumu. Paliks siltāks, uzspīdēs saule un arī viņš blakus basketbola kedām sameklēs un noliks uz tepiķīša skrienamās čības…:)
  Bet Tu, mošķi, nebaidies! Pēc tā, kā Tu stampāji Mežaparka žļurgu, es būtu pārsteigts, ja Tu Rīgā, meiteņu skatienu pavadīts neuzlauztu 1:50!:)

 • sm72

  Aivar, es Tev pilnīgi piekrītu, ka neizturēšu un pieteikšos RM. Tikai es nevaru izlemt starp 2 distancēm. Domāju pavērot sevi treniņu procesā un ja ļoti labi jutīšos, sastādīšu Tev kompāniju:D

 • Aivars

  Ohoooo….! Tas, sm72, būtu lieliski – skrienot kopā ar Tevi man kārtējais rekords būtu garantēts!:)

 • sm72

  Ko neizdarīsi līdzatkarīgā labā:)

 • Mošķis

  Aivar, Tu no manis baigi daudz prasi:) – man no rezultāta jānomet gandrīz 20 sekundes uz kilometru … lai gan, ko es tur pretīm runāšu, no malas jau labāk esot redzams:) … bet ja tās meitenes palīdz, varbūt kas labs sanāk ar :)

 • Aivars 703 (magnēts)

  Mošķi, ja Tu Mežaparkā noskrēji 1:56, tad Rīgas Pusmaratonu plāno uz 1:42 sliktākajā gadījumā 1:47. Tas no manas pieredzes. Es Mežaparkā knapi divās stundās izskrēju, kaut sausā laikā vajadzētu būt 1:48 – 1:52. Rīgas pusmaratonā ielu malā cilvēku simtu uzmundrinātāji, muzikanti un smukās dejojošās meitenes burtiski ceļ spārnos un noteikti Tev palīdz nomest vismaz 5 minūtes. Vēl protams pozitīvs faktors – Tev visu laiku 5-10 m priekšā būs kāds skrējējs, kuru tu gribēsi “nokost”.
  Man tā liekas. Man pašam tik viena gada pieredze un 3 pusmaraoni. Pats pretendēju uz 1:45 – 1:50. Pagājušo gadu 1:59 (1.pusmaratons – baigi notaupījos)

 • Aivars

  Es, mošķi, rēķināju tā, ka minūtes piecas Mežaparkā palika sniega putrā un ledū. Vēl pāris minūtes būtu devusi regulāra šķidruma iemalkošana, sāncensība distancē un līdzjutēju atbalsts. Tas ir spēkā pie nosacījuma, ka turpināsi tikpat čakli skriet kā ziemā!:)
  Man šorīt bija pirmais īstais ātrumtreniņš šogad, protams, ja neskaita Mežaparka tempo treniņu. Skrēju 4x1600m paātrinājumus ar 4:15 ar pēc tam sekojošiem 800m atpūtas režīmā. Kopā noļepatoju 15,5km un jūtu nogurumu, parasti pēc skriešanas tā nav.
  Būs jāpameklē kāda josta, kurā skrienot var paņemt līdzi kādu želeju vai cepumu. Nāk siltāks laiks, kad nevarēs vairs vilkt virsjaku, tad vairs nebūs kabatu, kur salikt nepieciešamo. Atklāju, ka maniem jaunajiem sacensību šortiem kabatiņa ir tikai aiz rāvēlslēdzēja uz muguras, turklāt tik maza, ka tajā var ielikt tikai prezi!:) Interesanti, kādam nolūkam tas būtu vajadzīgs sacensību trasē?:) Vai Tev, mošķi, ir kāda ideja? Es domāju ideju par jostu?:)
  Man šķiet, ka sm72 skrien ar vairākām – viena viņam noteikti ir ap roku pie pleca, vēl viena pie vēdera, vai ne?:)

 • pikols

  tā mazā kabata ir domāta vainu mājas vai auto atslēgai

 • Aivars 703 (magnēts)

  Papildinājums Mežaparka rezultātam – mīnusi
  1. Ledus, sniega taciņa ar pamatīgu slīpumu – soļa garums krietni sarūk;
  2. Tempa maiņa – pamatīgi izsit no ritma un dod pa sirdi(pulss);
  3. Aukstums – visman man pleci un mugura ap lāpstiņām un kaklu baig sala – līdz ar to bija stīvas – pamatīgs papildus enerģijas patēriņš;
  4. Jāiztiek bez dzeramā – es mēģināju pēc katra apļa dzert – tas tikai taraucēja nevis palīdzēja – dzēriens auksts un uz br’di jāapstājas.
  Aivarm – pamēģini skriet ar velokreklu – tas ir pieguļoš un aizmugurē ar kabatām. Tikai dzeramo gan tur nevar likt – baigi pendelējas. Mazā kabatiņa domāta mašinas atslēgai (vismaz tā to var izmantot)

 • Kampars

  Esmu iemanījies šortu mazajā kabatiņā paslēpt ogļhidrātu želejas paciņu. Skrienot maratonu, tur satilpināju pat divas gab.

 • Aivars

  Par mazo kabatiņu atslēgām, paldies – pikol un Aivars 703 (magnēts), nezinot es to gandrīz saplēsu, kad mēģināju tajā ogļhidrātu želejas mazo (40g) paciņu tur iestūķēt!
  Par velokreklu padomāšu – tā ir alternatīva jostai, bet tam varētu būt tāds liels mīnuss, ka tam ir vīles un tas var stipri noberzt paduses un sānus. Braucot ar riteni nav pieņemts vicināt rokas, kā to dara skrienot. Tāpēc es laikam tomēr došu priekšroku stringa kreklam ar jostu. Un tie abi man ir diezgan drīz jānopērk.

 • Aivars

  Es, Kampar, papētīšu – varbūt želejas ir arī nedaudz apaļākas formas iesaiņojumā, lai tomēr varētu iebāzt tās kabatiņā. Jo neko citu sacensībās it kā nevajadzētu nest sev līdzi un arī josta tad būtu lieks traucēklis.
  Varbūt kaut ko vēl var aizbāzt aiz pulsa mērīšanas jostas? Kaut gan tas nešķiet diez ko prātīgi…

 • Kampars

  Aiz pulsa mērīšanas jostas diezin vai izdosies. Viņa jau pati mēdz šad tad nošļukt. Ar papildus krāmiem, viņa noteikti nošļuks uz vēdera.

 • Mošķis

  tāks = kaut kā te to Aivaru par daudz saradies, ar vienu virtuālu Aivaru mums nepietiek, tagad nu ir 3 :))

  => Aivariem – trenēties jau es trenēšos, bet arī savas robežas jāzina (vai zinu?) varbūt esmu tendēts uz sliktiem laika apstākļiem :)) ja es vēl tiktu no liekajiem kilogramiem vaļā ideāli būtu un tad jau var padomāt par laikiem, kas zem 1:50.

  Ja par Mežaparka trasi runājam, man viņa nelikās tik sarežģīta, cik nu tas ledus un šļura => no pulsa pārāk ārā nesitos, laikam jau ziemas treniņu iespaids ir labs, jo treniņtrase nav gluži līdzena un šie kāpumi pa taciņu nekas traks nelikās :) Tas mans subjektīvais viedoklis. Auksti nebija ne brīdi => garais treniņtērps pavilka visu, piegulošais termokrekliņš bija ideāls aizstāvis. Bez dzeramā iztiku, jo treniņos nelietoju ne grama dzeramā, tā kā esmu pieradis. Ja skrienu mazāk par pusmaratonu, dzeramo sacensībās nelietoju nemaz, bet želejas man vēl nav izprovētas, tāpēc ir doma, kaut ko tādu izprovēt tuvākajos garajos skrējienos (>20 km)

  => Aivars, tempo/intervāl/kalna skrējieni vieni no vajadzīgākajiem paņēmieniem maratonista “ēdienkartē” – reti kuram tie patīk, bet iespaids ir milzīgs uz turpmāko gargabalnieka/maratonista karjeru. Tā kā, turies un es ar pie viena ar piestrādāšu pie tās lietas. Pa ziemu esmu noskrējis daudz, bet visi mani ātrumtreniņi ir bijuši kaujas apstākļos Rīgas pusē.

  p.s. Aivars703(magnēts)=> vai esi arī mūsu klubiņa pievienojies, vai joprojām pats savā nodabā? :)

 • edGars

  he hē, pierakstiet vēl vienu invalīdu rindām. šodien skrējienā sāpes celī lika apstāties. Skrējiens nebija ātrs.

 • Aivars

  Jāāāāāā…, edGars, tā ir kaut kāda sērga, mēs kaut ko fundamentāli nepareizi darām, ja jau gandrīz visiem pēc kārtas sāk streikot ceļgali! Man arī šorīt tempojot atkal iesāpējās ceļgals, bet pēc kādas minūtes divām pārgāja. Pikols, Mazais Krišš – abi ceļgalu dēļ jau kādu laiciņu jau pauzē…

 • Kampars

  Jā, ceļu traumas izsit lielus robus kluba biedru rindās. Atliek vien novēlēt ātrāk sadakterēt sāpošos ceļus un atgriezties ierindā. Jo skriešanas sezona tik tikko sākas, un priekšā daudz interesantu treniņu un sacīkšu.

 • sm72

  Es priekš tiem ceļiem ieteiktu vairāk ēst tomātus želejā. Vienīgais veikals, kur es tos atrodu ir Dominas Prizma. Pēc tam, kad sāku tos daudz ēst ceļgalu problēmas neēsmu izjutis:)

  Par tiem želejiem.’Romas maratonā man 3 želeji bija ielikti šortu kabatā un 2 uz rokas piekabināmā uzpariktē, kurā mp3 atskaņotājs atrodas:)

 • Mošķis

  kā Sm72 ar rakstu par Romas piedzīvojumiem? :)

 • Aivars

  Došos uzmanīgi lūkot savus šodienas 16km noskriet, kamēr saule vēl spīd un ceļgals nav pamodies.:)
  Droši vien, ka racionāli būtu želejas pirkt mazākā iesaiņojumā, jo tad tās vieglāk kabatiņā iestūķēt un nav visa uzreiz jāizlieto – var biežāk, bet pa drusciņai. Es internetā redzēju arī tādas – lielākas paciņas 100-200g ar skrūvējamu korķīti, bet tās, noteikti, kabatiņā neiestūķēt.
  Lai visiem veiksmīga diena!

 • Mošķis

  Aivar, nebūs biki par agru priekš garajiem skrējieniem? No agra rīta var paskriet iesildīšanās skrējienu tipa Tavus 6km, bet izturības skrējienu skrien tad, kad esi pamodies – tipa vismaz uz tiem pašiem 11.00 vai vēlāk. Ķermenis nav īsti pamodies un vai būs efekts no ši tik agriem skrējiem – es šaubos. Tā vismaz ir gudrās grāmatās rakstīts.

 • Aivars 703

  Par jostām – http://www.running.lv/shop.php?lang=lv&cat=35&limit=0& – izvēle pēc sirds patikas – sportistiem, amatieriem, dzērājiem.
  Par klubu – iestājos – ceru ka es iederos, kaut pamatdisciplīna man ir pārvietoties pa bezceļiem un kā saka mana sieva “meklēt brikšņos-purvos orjentieristu mantiņas”.

 • Aivars

  Aivars 703, par jostām paldies, papētīšu un sapratīšu, ko man īsti vajag un vai vispār vajag.
  Es, mošķi, izdarīju tieši kā Tu teici. Man ceļgals lika atgriezties un es šorīt noskrēju tieši 6km. Tagad līdz svētdienas garajam skrējienam to atpūtināšu. Bet tas 16km jau nebija paredzēts kā izturības, bet gan kā atslodzes skrējiens pēc vakardienas ātrumtreniņa.:) Man pēc plāna īsāku gabalu kā 9 vai 10 jūdzes šajās nedēļās vairs nav. Bet būtu žēl, ja viena vienīga ceļgala dēļ nāktos “norakstīt” darbu gandrīz pusgada garumā. Otrreiz tam vairs ne laika, ne spēka, ne pacietības var nepietikt…

 • pikols

  Nu man nieka ceļgala dēļ 7 mēneši izkrita, labi ka izdevās baseinā savākt 75km un tagad jāsēžas uz velosipēda kādas nebēļas 5, un tad varēs sākt nopietni pēc programmas trenēties, tā kā ar ceļgaliem nejokot, galvenais tikt skaidrībā kas tur ir, un atcerēties ka plīsumi atrāvumi nepazūd paši no sevis, viņi var nesāpēt kādu laiku pat ilgu, bet pēc tam ja skriesi problēma ies tikai dziļumā, labāk saremontēt pašā sākumā, lai cik žēl būtu zaudēt laiku.Un vērts ieklausīties pieredzējušo ieteikumos, kā audzēt slodzi, kā sevi noslogot attiecībā pret svaru utt.

 • Aivars

  Līdz svētdienai, pikol, es neskriešu… Pēc tam, atkarībā no sajūtām, domāšu, ko darīt.

 • pikols

  Vari iztaisīt ultrasonogrfiju un ja pa lēto tad magnetisko rezonansi tad redz īsto ainu.

 • Aivars

  Es domāju, pikol, ka vaina ir tikai slodzē un nekas vairāk. Duršanas vai kādas asas sāpes nav bijušas. Ceļgalam varētu nepatikt, ka esmu palielinājis slodzi pāri par 80km nedēļā. Pēc plāna tas bija paredzēts pakāpeniski, taču dažādu iemeslu dēļ iepriekšējās nedēļās kādus 10-15km nenoskrēju un, iespējams, tāpēc lēmums atstrādāt iekavēto nebūs bijis pietiekami labi pārdomāts. No nedēļas sākuma ar šodienas 6km man šonedēļ jau ir 52km. Ja nebūšu pietiekami atpūties, tad garo gabalu pārcelšu uz pirmdienu. Dzīvosim, redzēsim…:)

 • sm72

  Kaut gan man ir vairāk kā 10 gadu lektora pieredze, man vēl joprojām ir tādi studenta gājieni visu darīt pēdējā brīdī. Tādēļ man ir vajadzīgs stress, lai to Romas rakstu uzrakstītu:D

  Aivar, ko Tu tur īdi par pēdējo brīdi maratonam, Tava maratonista karjera nu tik sākās un noteikti drīzumā varēsi sakolokcionēt kādus vairākus desmitus:D Ceļi skrējējiem sāpēs un sāpēs, bet vai tādi nieki var atturēt no atkarības. Vai Tev liekas, ka smēķētājiem nav problēmas ar elpošanu un vai daudzi pie šādiem apstākļiem ir metuši zārknagliņas pie malas?:)

 • Mošķis

  => sm72, nemāci uz muļķībām – ar kājām labāk nejokot – kaut ko sasteigt te nav vērts. Tas neatmaksāsies ne īstermiņā, ne ilgtermiņā ne tik.

  => Aivars, atpūtini gan kājas un dodies ar svaigiem atgriezies distancē. Iesācējiem un ne tikai, tā ir problēma, kad cenšas atgūt to, kas loģiski nav atgūstams. Tev, Aivar, viena nedēļa bija rezervē un nesatraucies par to. Pirmais maratons ir tas, kas pateiks, vai patīk to maratonu skriet vai nē. Tāpēc nepārcenties un dodies, tikko liecies atkal gatavs to darīt :)

 • Aivars

  Laiks šodien ir tāds, ka varētu skriet no agra rīta līdz pat vēlam vakaram. Brīvdienās tas nebūs sliktāks…:)

 • pikols

  Tad vismaz smērē ar kādām smērēm lai nomierinātu iekaisumu, jo sāpes ir iekaisums, dabīgi ja tie nav muskuļi, pirms skriešanas iesmērē,efektīgi ir finalgons bet uzmanīgi, pats lietoju GELENKSALBE ar tipisku tantiņsmēru smaku, bet pēc treniņa padodas nomazgāšanai, ko nevar teikt par finalgonu,tā kā skrien ar iesmērētiem ceļiem un sargā no sapūšanas tas ir apsaldēšanas, jo iekaisums ir jānomierina.

 • Aivars

  Paldies, pikol, par padomu! Šopēcpusdien bagātīgi ceļgalu ieziedu ar “Fastum” un uz nakti atkārtošu. Bet finalgons vai GELENKSALBE man līdz svētdienas iecerētajai skriešanai būs aptiekā jāiegādājas. Tā ir laba doma pirms skriešanas ieziest ceļgalus – nekad vēl to nebiju darījis un pats nebūtu iedomājies! Paldies!:)
  Staigājot nekādas sāpes nejūtu, bet miera stāvoklī sēžot, ceļgals it kā nedaudz smeldz. Kāpjot pa trepēm – kā nu kuro reizi, dažreiz drusku ir nepatīkama sajūta, bet dažreiz nē. Tā drīzāk ir trula, velkoša un it kā izstarojoša smeldze nevis ass dūriens vai kas tamlīdzīgs. Kā jau teicu, man šķiet, ka esmu drusku par daudz pēdējās dienās skrējis un par maz atpūties. Nav jau vairs man 18…:)

 • sm72

  Aivar, tā ir tāda vienkārša pārslodzīte, pie kuras vismaz mani ceļgali ir jau pieraduši. Kas mūs nenogalina, tas tikai stiprina:D

 • Mošķis

  => sm72, tādas pārslodzes var un vajag nepieļaut skrienot regulāri un nepārkāpjot saprāta robežas. Esmu pietiekami cietis savas neapdomības dēļ.

  Tāpēc, gatavojoties maratonam iesaku skriet vismaz 4x nedēļā. Ja kāds no treniņiem tiek izlaists, nav momentāli to jāatgūst, jo steiga reti kurā lietā dod pozitīvu rezultātu. Plānojiet savus treniņus tā, lai tie treniņi nepārklājas un nesanāk šī pārslodze. Tas attiecas ne tikai uz mums “vecajiem bukiem”, bet uz jaunatni tik pat – tālu pēc piemēriem nav jādodas.

 • Aivars

  => sm72, saulīte tā spīd, ka es rīt noteikti atkal ļepatošu! Es tik nezinu cik, tas būs atkarīgs no ceļgala – kā viņa augstība uzvedīsies, es ceru, ka izdosies visus 26 plānā paredzētos kilometrus mierīgi un prātīgi nocilpot. Tik pēc pikola ieteiktās smēres šodien jāaiziet.

  => mošķi, “steidzies lēnām…” – tas kādreiz bija populārs uzraksts auto aizmugurē! Tikai tagad es saprotu, ka tas bija domāts pārgalvīgiem skrējējiem…:)

 • Mošķis

  šis varētu būt labs moto variants krekliņam :)

 • Kampars

  Vakar no sirds dabūju izlocīt kājas Ozolniekos, 10km distancē. Tur tika atklāts skriešanas seriāls “Ielūdz Ozolnieki 2009″. Sanāca ļoti smags skrējiens, kaut kā vienkārši neskrējās. Tā aizelsies nebiju sen. Vidējais pulss 171-173 sitieni, ļoti tuvu maksimālajam.
  Šodien jānomierina ķermenis ar kādu lēnu 20-30km skrējienu pa pludmali saulītē. Šķiet atkal būs brīnišķīga, saulaina diena.
  Sveicieni visiem bizotājiem!

 • pikols

  Kamparam kurš tad tu vakar tur paliki, es tur gar finišu slaistijos ar fotoaparātu, bet nemācēju tevi izdalīt, kāds tev bija numurs.

 • Kampars

  Pikol, es noskrēju kā trešais, nummuru vairs neatceros. Nākošreiz Tevi atpazīšu, jo neilgi pēc finiša man mazliet radās aizdomas par kaut kur redzētu seju. Tagad apskatoties iepriekš te publicēto vienu fotogrāfiju, sazīmēju Tevi. :)

 • Mošķis

  => Kampars, nevar jau visu laiku skriet uz maksimālo rezultātu – Tev jau tā forma turas visai labi, un kritums ir nepieciešams, lai to maratonu noblieztu daudz labāk + skaties šos mačus kā uz treniņiem, nevis vieni vienīgi mači uz maksimumu. Savādāk vari vienkārši sadegt pirms maratona. Bet pulss mačos ap 170 tā, ir normāla lieta.

  Šodien beidzot izlīdīšu paskriet kādus 10km, biju saaukstējies – beidzot došu vaļu savām ilgām pēc jūrmalas smiltīm un piekāpu taciņām :)

 • Aivars

  Skriet ir baigais kaifs! Paldies, pikol, par ieteikto smēri, Finalgons iedarbojās vareni! It īpaši pēc skrējiena karstajā vannā!!!:D
  Bet ja nopietni – man ir mlzīgs prieks par pavasari, par to, ka varēju atkal skriet. Noļepatoju savā komfortablajā (vidējais pulss 128 jeb 75% no max) tempā 26,5km un jūtos lieliski. Es, mošķi, tiešām steidzos lēnām.:) Noguruma nekāda, pie tā vainojama ir arī želeja, kuru izēdu pēc pusotras stundas skriešanas un kura darbojās vēl stundu – līdz pašam finišam. Pirmo reizi pats izjutu to milzīgo starpību, kāda ir uzēdot ko spēcinošu skrējiena laikā.
  Novēlu visiem skrējējiem jauku dienu. Skriet ir baigais kaifs!

 • Kampars

  Pikol, varbūt Tev ir kaut kur publiskotas fotogrāfijas no Ozolnieku pasākuma?

 • Kampars

  Mošķi, es tā sirsnīgāk mēdzu uzskriet tikai pa retam. Treniņos parasti sevi nepārpūlēju. Vai šodien izlīdi saulītē? :)

 • Mošķis

  Kampars, par to “sirnīgo skriešanu sacensībās” es pārāk labi zinu, kas un kā :)) tā kā nerunā pretīm :))

  Šodien noskrēju gan – tiesa nokavēju saulīti ap 15.00 bija totālā migla, ka vairāk par 30 m nekas īsti redzams nebija :)Skrēju gandrīz vai uz tausti :)

 • sm72

  Kampar, es nezinu kā es Tevi Ozolnieku startā nesazīmēju, jo netīšām biju ieklīdis Ozolniekos uz starta laiku garāmbraucot. Izskatās, ka tagad ir Ozolniekos labāks segums gar lielceļa malu, tā ka varēja būt diezgan labi rezultāti.

  Es šodien nocilpoju 21 km. pēc plāna. Sāku skriet ap kādiem 16.40, līdz ar to saulīte nebija vairs tik karsta. Skriet bija bauda, jo īpaši netempoju. Skrēju apmēram pēc plāna 5:50. Ja citiem vājās vietas ir ceļi, man tādas vārīgās vietas ir potītes, kuras uz distances beigām sāk nedaudz kabināties ārā:)

  Sakarā ar Romas mācību trasē iekļāvu četrus kāpumus. Vissliktāk manas potītes jūtās skrienot lejā no kalna :(

 • Kampars

  Kam gatavojies, sm72? Rīgas maratonam vai pusmaratonam?

 • Mošķis

  baigās aizdomas, ka maratonam :)

 • Kampars

  Tā izskatās :)

 • Aivars

  Man arī sāk šķist, ka tas būs nopietni – viņš gatavojas maratonam :)

 • sm72

  It kā es gatavojos Roveniemi maratonam, bet ja labi jutīšos, skriešu arī Rīgā maratonu. Vienīgi Rīgā krīt uz nerva tā riņķošana un riebīgais segums Ķīpsalas krastā:(

  Šodien noskrēju 11 km. vieglo skrējienu pa 5:50 ar 2 kāpumiem viaduktos, nu kājas likās tādas pastīvas no vakardienas:)

 • Aivars

  Es atradu 18.aprīlī diezgan simpātiskus un nopietni organizētus (ar čipiem!) 8km krosa mačus Biķernieku mežā:

  http://www.sportlat.lv/data/sacensibas/nolikumi/607008458.pdf

  Pats es tajā dienā esmu jau nosolījies piedalīties talkā un arī distance ir ļoti īsa…, bet varbūt tā kādam saskan ar treniņu plāniem.

 • Aivars 703

  Vai kāds nebrauks 10.aprīlī uz Mežaparku. Tā pati trase kas 28.martā tikai bez ledus un sniega un uz pusi īsāka – 10km. Es pusmaratonā tajā slapjumā dabūju tādu tulznu ka tikai tagad krevele taisās krist nost. Ja viss ar kāju būs kārtībā, piedalīšos. Gribas salīdzināt rezultātu, kāds ir skrienot uz skrejceliņa telpās un ārā svaigā gaisā mačos. Jāsāk intensīvi gatavoties Rīgas pusmaratonam. Bija vēlme sporta zālē nomest kādus 5 kg, bet cilājot svarus(kas man patīk) un skrienot esmu tik 2kg pieaudzējis un esmu stabili 90+ grupā. Kaut ar to grupu 90+ var palepoties – nav daudz vīru, kas 90 un vairāk kilogramus 21 kilometru var aiznest nepilnās divās stundās.

 • pikols

  Es jau sen teicu, ka vajg ne tikai vecuma , bet svara kategorijas ieviest.

 • Kampars

  Es te taisījos braukt 10.aprīlī uz Mežaparku. Ja neiemetīsies kādas sāpes kaulos, droši vien ka būšu.

 • Aivars

  Tad jau mēs ar Tevi, Aivars 703, esam vienā svara grupā!:)
  10km sacensību režīmā piektdienā varētu būt pat interesanti. Man svētdien pēc plāna ir 32km, taču izskatās, ka tie būs jāpārceļ uz vienu vai otru pusi. Ja uz sestdienu, tad piektdien man jābūt brīvdienai. Ja uz pirmdienu, tad varētu uzrīkot ātrumtreniņu Mežaparkā. To es varētu šovakar jau zināt.

 • pikols

  Re ku jums handikapa kalkulators ļoti patīkama lieta tikai svaru liekiet mārciņās http://academic.udayton.edu/PaulVanderburgh/weight_age_grading_calculator.htm

 • Aivars

  Es pēc pikola formulas sarēķināju savu pusmaratona rezultātu 1:17:37! :)))
  Secinājums – steidzami jānomet savs svars un vecums, lai būtiski uzlabotu savu personisko rekordu!:)

 • sm72

  Aivari, es jau esmu izkritis no Jūsu svara kategorijas, jo 2 mēnešu laikā esmu no 93 kg pārgājis uz 84 kg:) Ja gribiet nomest svaru, laipni lūgti nākošgad pavasarī mūsu līgumiskajās attiecībās:)

 • sm72

  Skriešanas sezona atklāta arī mūsu pusē (1)
  Raksts publicēts: 2009.04.06. 16:30:12
  Raksta autors: Rolands Bartaševics

  Nosūtīt
  Ziņa redaktoram
  Sagatavot izdrukai

  Garo distanču skriešanas seriāla «Ielūdz Ozolnieki» pirmajā kārtā uz starta līnijas trijās distancēs izgāja vairāk nekā 60 skrējēji, kas ir krietni vairāk nekā citus gadus.

  Reklāma

  «Parasti to skaits svārstījās nedaudz zem pussimta, taču šoreiz tas jau bija krietni pāri,» stāsta skrējēju kluba «Ozolnieki» vadītājs Juris Bērziņš. «Tas noteikti arī tādēļ, ka diena bija skriešanai radīta – saulaina, bet ne pārāk karsta.»
  Skriet gribētāji bija ieradušies no dažādām Latvijas pilsētām.

  Īsākajā – 2,2 kilometru skrējienā – startēja paši jaunākie dalībnieki: Vita Plivča (13:06), Džūlija Gašpuite (14:13), Santa Kalniņa (14:15), Harijs Višņevskis (11:21) un Markuss Austrups (12:48).

  Piecu kilometru skrējienā sievietēm uzvarēja «Ozolnieku» skrējēja Dace Kovaļevska (21:32), otro atstājot Lailu Ceiku no Valmieras (23:02), bet trešajā vietā – Baibu Lāci no Rīgas (23:37).

  Vīriešu konkurencē šajā pašā distancē pirmais bija Latvijas izlases dalībnieks Kaspars Briška (15:48), otrais rīdzinieks Normunds Paško (18:46), trešais – jelgavnieks Uldis Neilands (21:46).

  10 kilometru skrējienā uzvarēja vēl viens Latvijas izlases dalībnieks – Dmitrijs Serjogins (34:32). Otrajā vietā ierindojās Ivars Valtass no Saldus (37:08), bet trešais – rīdzinieks Kaspars Tūbelis (37:46). Desmit kilometru distanci veiksmīgi noskrēja arī pazīstamais ūdens motosportists no Ozolniekiem Jānis Uzars.

  Garāko distanci uzdrošinājās pieveikt arī viena daiļā dzimuma pārstāve – Olga Petrova (54:02).

  Nākamā «Ielūdz Ozolnieki» kārta notiks 10.maijā.

 • sm72

  Vietējā prese uztaisījusi Kamparu par rīdzenieku:)

 • Aivars

  Vai vietējā presē ir kaut kas manīts arī par Romas maratonu?

 • Mošķis

  nav nekas manīts arī vēl “vairāk vietējā” – tipa iekš šī bloga – Sm72 ir pavisam slinks uz pavasari palicis uz rakstīšanu :((

 • sm72

  Mošķi, es tā skrienu, ka mūza mani nevar panākt:D

 • Mošķis

  Tu nepareizā virzienā skrieni – būtu tā kā laiks viņai pakaļ skriet un noķert :))

 • Aivars

  Rīt Mežaparkā atkal sola lietu un atkal tur būs sacensības. Kurus no kluba biedriem man ir cerības tur rīt uz starta ieraudzīt?
  Vēlējos padalīties ar informāciju par ogļhidrātu želejām. Pēc veiktajiem tirgus pētījumiem es secināju, ka pie mums, Latvijā, visizdevīgāk ir tās pirkt SIA “Gigants Pluss” veikalā Rīgā Artilērijas ielā 13/1, jo viņi paši pa tiešo bez starpniekiem iepērkot savas preces Vācijā. Tur vienas paciņas cena ir tieši 1 lats. Sm72 ieteiktajā TC “Alfa” veikalā ogļhidrātu želejas paciņas cenas ir no 1,50 LVL līdz 1,70 LVL. Uz vienu iepakojumu (24 gab.) sanāk vismaz LVL 12,- starpība. Pat akcijas laikā “Alfā” paciņas cena neesot bijusi zemāka par 1,20 LVL, bet arī akcija kādu laiku atpakaļ ir jau noslēgusies. Varbūt kādam šī info noder.

 • Aivars 703

  Mežaparkā rīt būšu, ja nu vienīgi šodien mežā Magnētā nesačakarēšu kājas. Vispār rīt būs smagi. Aizvakar pēdējo reizi pirms vasaras pauzes no sirds izcilāju savas 10 tonas svarus. Vakar Magnētā (Beberbeķos)7km pa taisno pēc kartes pa kalniem-mētrām paskrēju, šodien Brekšos ar aptuveni tik pat. Vakar vēl pirmssvētku aliņš…
  Par želejām. Es lietoju Maxim produkciju. Galvenokārt (braucot ar riteni, garie “tīrie” skrējieni) lietoju Energy Drink pulveri. Rogainos arī želeju. Pie mums veikalos visur dārgi. Magnētā uz vietas lētāk kā veikalā, bet tāpat cenas kož. Nesen internetā pasūtīju no Anglijas. Gandrīz uz pusi lētāk. Energy Drink 2kg pulveris (37 litri) – 20 lati, želeja 100g(skaitās 3 porcijas, man sanāk 2) – 1.20Ls. Cenās ierēķināju gan transporta izdevumus, gan banku valūtas konvertācijas.

 • Kampars

  Es arī būšu rīt Mežaparkā.
  Ogļhidrātu želejas un enerģijas dzērienus treniņos nelietoju, vienīgi sacensībās, kad jāskrien īpaši garie gabali. Un arī tad vienu, divas paciņas. Tāpēc par cenām īpaši neesmu aizdomājies. Paņemu par tik, par cik var dabūt. Intereses pēc kādreiz būs jāiestaigā tajā SIA “Gigants Plus”. Runā, ka vēl viens veikals skrējējiem ir atvēries Cēsu ielā 31, saucas par “Maratons”. Arī tur būs kādreiz jāiestaigā.

 • Aivars

  Varu kluba biedriem noziņot, ka šodienas skrējienā VSK Noskrien bija pārstāvēts ar vismaz diviem biedriem – mani un Kamparu. Par Aivars 703 neko nezinam, jo ne es ne Kampars viņu ārpus virtuālās realitātes sastapuši nebijām, tāpēc bijām spiesti konstatēt, ka ar mūsu rīcībā esošo informāciju atpazīt viņu nav iespējams. Te, iespējams, būtu noderējusi Mošķa ieteiktā kluba atribūtika vai logo…
  Bet par pašām sacensībām varu teikt, ka tās mums ar Kamparu abiem ļoti patika. Apstākļi bija jauki, skrējās labi un rezultāti bija plānotie. Kampars kā parasti finišēja pašā galvgalī – šoreiz 2.vietā. Esot skrējuši ar uzvarētāju līdzās, bet pusapli pirms finiša pretinieks kāpinājis tempu, bet Kampars nolēmis nesekot un nepārpūloties bijis aptuveni pusminūti aiz uzvarētāja ar rezultātu 36 minūtes ar mazu astīti.
  Par savu izcīnīto vietu man dažādu iemeslu dēļ nav tik precīzas informācijas kā Kamparam:), toties es diezgan precīzi zinu savu rezultātu un ātrumu trasē. Vidējais ātrums man bija 4:29 minūtēs/kilometrs un kopējais laiks 44:30. Biju plānojis skriet tā, kā manā treniņplānā šonedēļ tempo treniņā paredzēts – ar 4:41 un finišēt 45-50 minūšu robežās, bet iznāca drusku ātrāk. Līdz šim šogad vēl nevienā tempo treniņā nebiju varējie sevi piespiest noskriet plānā paredzētajā ātrumā, bet te, sacensībās, sanāca stipri labāk.
  Kopumā šodien skrējēju bija gandrīz tikpat, cik pirms divām nedēļām, iespējams, drusku mazāk, taču trasē visu laiku varēja priekšā saskatīt kādu muguru, kuru mēģināt noķert. Te es, protams, runāju par sevi, bet ne par Kamparu, kuram, skrienot visiem pa priekšu, šī intriģējošā un aizrautīgā nodarbe vienkārši nepienākas.:)
  Es sāku ļoti prātīgi, tik prātīgi, ka palaidu pa priekšu pat Mošķa sīvāko un principiālāko konkurentu visas ziemas sezonas garumā G.Jermolajevu!:) Es viņu un dažus viņa kolēģus noķēru tikai tuvu ievadapļa finišam un apdzinu tikai otrā apļa sākumā. Vēl pārsimt metru viņš izmantoja manu aizvēju līdz sāka atpalikt. Tad es dzinos pakaļ nākamajām priekšā esošajām mugurām un, tās noķēris, drusku atpūtos. Pēc tam apdzinu un nolūkoju nākamos upurus. Un tā vairākkārt kādas trīs vai četras reizes es noķēru apmēram metrus 50 priekšā man skrienošos. Tik ar pašu pēdējo muguru finiša aplī man sanāca diezgan muļķīgi.
  To par mērķi es izvēlējos pēdējā aplī pēc pirmā pagrieziena, kad biju atpūties pēc trīs skrējēju grupiņas – meitenes ar bizi un divu mana vecuma kungu panākšanas. Ilgi man neizdevās samazināt distanci no muguras, kura piederēja kādam nenosakāma vecuma bārdainam kungam. Bet pamazām es tiku tuvāk un tuvāk līdz pēc otrā pagrieziena ezermalā es to noķēru. Līdz trešajam pagriezienam aiz bārdainā atpūtos. Gribēju apdzīt, jo viņš nedaudz palēnināja tempu. Kādu gabaliņu pēc pagrieziena to arī izdarīju un nedaudz kāpināju tempu. Bārdainis neatpalika un turpat vien sekoja. Pirms pēdējā ceturtā pagrieziena vēl nedaudz pieliku tempu un, kad varēja jau saskatīt dalībnieku novietotās automašīnas un nojaust jau tik tuvo un saldo finišu, es sev aizmugurē vairs nevienu elpojot nedzirdēju. Priekšā nevienas muguras, kurai dzīties pakaļ arī vairs nebija. Pēc brīža jau bija redzams finišs un es mierīgi finišēju. Liels bija mans pārsteigums, kad burtiski vienu soli pirms finiša līnijas man garām bez mazākā troksnīša burtiski aizlidoja bārdainis! Man pat prātā nebija ienācis, ka kādā brīdī būtu bijis jāpalūkojas atpakaļ, un jāpārliecinās, vai gadījumā arī mana mugura nav kļuvusi kādam par mērķi!:)
  Ja nebūtu bijis šī pēdējā nepatīkamā pārsteiguma, tad es būtu bijis sajūsmā par šodienas pasākumu un justos kā uzvarētājs, bet tagad es esmu tikai ļoti apmierināts un gandarīts gan par savu startu, gan rezultātu, gan labi pavadīto dienu un varu atkal atkārtot, ka ar prieku es došos uz Mežaparku atkal kādu citu reizi!

  p.s. Un vēl – pats gan es vēl neizmēģināju, taču organizatori informēja, ka galvenajā ēkā ir pieejama tualete!

 • Kampars

  Tā, nu beidzot garais gabals Liepāja-Rīga-Liepāja ir nobraukts, un LSC rīkotais 10km skrējiens Mežaparkā pievārēts. Mežaparka trase, šoreiz jau bez sniega un ledus, bija ļoti piemērota skriešanai. Sasniedzu priekš sevis ļoti labu rezultātu – 36:05 (vidējais ātrums 3:37min/km), izcīnot 2.vietu. No sacensību uzvarētāja – Ivara Valtasa atpaliekot šoreiz jau vairs ne tik daudz kā Ozolniekos. Skrēju ar viņu kopā distances lielāko daļu, taču pēdējā daļā nespēju konkurēt. :(
  Aivars ar skrējienu arī bija apmierināts, vidējais temps – 4:29min/km. Bet par iespaidiem pastāstīs jau viņš pats.
  Priecīgas Lieldienas, un līdz nākošiem mačiem!

 • Kampars

  Vai, kāmēr es rakstīju, Aivars jau pasteidzies priekšā :)

 • Aivars

  Tu jau, Kampar, pasteidzies! Man jau līdz Salaspilij ir nesalīdzināmi tuvāk nekā Tev līdz Liepājai… Drīzāk ir jāsaka, ka es biju palēns rakstītājs…
  Priecīgas visiem Lieldienas un daudz jauku skrējienu garajās brīvdienās!

 • mošķis

  malači puikas! :) Žēl, ka es tā netiku uz mačiem, biki saaukstējies esmu + rīt pie mežu ņemos …

  Aivars => es tak teicu, ka sacensības uz tempo skrējieniem ir labākais treniņš un Tu te ļoti labi to pierādīji :) Varbūt intervālam vajag ko biki citu, bet 10km un tempo ir labs :))

 • Aivars

  Zini, Mošķi, intervāla treniņam – ātruma darbam, arī tādas sacensības ar ķeršanu ir ļoti piemērotas: kāpinājums ķerot, atpūta pēc noķeršanas, kāpinājums ķerot nākamo…utt…:)

 • Aivars 703

  Es ne tikai biju, bet pat finišēju ar sev cienīgu rezultātu 48:57 (tā man liekas). Gan jau mani pamanijāt – puspliks tusnis melnā ar melnu banti ap galvu. Es savā skrējienā par mērķi izvēlējos Jermolajevu. Pašā sākumā (1.apļa vidū)viņš jau bija man kādus simts metru priekšā. Un tā arī es viņu visu distanci neizlaidu no acīm – ja viņš sāka attālināties, sakodu zobus un piespiedu kājas kustināt drusku atrāk, kaut 3 iepriekšējās intensīvās aktivitātes dienas lika sevi manīt – jau pēc 5 km kājas tādas cietas un smagas, paldies dievam ar elpošanu viss kārtībā. Tā arī viņš palika kā nesasniegts mērķis. Pēdējā apļa otrajā pusē mani noķēra 4 vīru grupiņa. Kādu kilometru skrēju aiz viņiem aizvējā un pēdējos 150 metros ar finiša spurtu apdzinu visus, kaut viens dikti pretojās. Pāris skrējējiem uzprasīju – vai nav no mūsu klubiņa – diemžēl nē. Gan jau nākamajos mačos viens otru sazīmēsim.

 • Aivars

  Tu, Aivars 703, nākamreiz ej droši klāt sacensību uzvarētājam, visticamāk, ka tas būs Kampars.:) Un tad viņš Tevi ar visiem VSK Noskrien pulciņa biedriem, kuri tai dienā būs piedalījušies iepazīstinās…:)

 • Aivars 703

  Es jau sākot pēdējo apli garām skrienot apsveicu uzvarētāju, kas jau bija finišējis, bet par otro vietu neiedomājos.
  Par to grupiņu ko beigās tomēr “nokodu” – viņi bija trīs nevis četri kā rakstīju iepriekš – tas ceturtais biju es. Bet tas jau normāli ka pēc 8.8 km skriešanas ar to skaitīšanu ir kā ir.(joks)
  Pirmiem 20 vīriem jau ielikti rezultāti.

 • mošķis

  Mjā, tā komunikācija mums dažreiz dzīvajā pieklibo, bet tas nav nekas traks. Gan jau sazīmēsim viens otru nākam vai aiznākamreiz :) galvenais ir nenoiet no “true-way” – tas būtu kustēšanās ceļa, kas kārtīgam gargabalniekam kādreiz beidzas un citam sākas ar maratonu :)

  Man jau ir kāds savs atpazīšanas talismans izdomāts … bet kā derētu kādu zīmi visiem kluba biedriem … :)

 • edGars

  Interesants stāsts, Aivar! Nu vo, tas tikai nozīmē, ka pats nekad vēl neesi bijis tādā lomā. Tā jau ir taktikas spēle, ja viņš būtu skrējis skaļāk, tad nevarētu tevi apdzīt. Varu derēt, ka viņš speciāli skrēja klusāk kā parasti, es tā vismaz darītu :) Kampars arī vīrs uz goda, šitādi rezultāti…. ui, man vēl ko skriet un skriet

 • mošķis

  Drīzāk jau sen aizmirstas izjūtas, kas mēdz būt tikai un vienīgi sacensībās :) Šī spēlīte jau ir tā interesantākā, kad ir ko ķert un ir kas ķer :) Jermolajevs, neskatoties uz savu pieklājīgo vecumu, netaisās padoties un tikai ātrums dod to priekšrocību mums jaunajiem, jo izturības viņam pietiek 10 tādiem kā es :)

 • pikols

  Jermolajevs meklē apļu skaitītājus un pavadoņskrējējus savam 1000km skrējienām arkādijā, jo tur nav elektronika un īrēt no sportlata dārgi. tāpēc vajag legālus apļu skaitītājus, ja mūsu klubam rastos kāda doma varētu tur piedalīties.

 • sm72

  Baigie malači Jūs esiet ar tādiem rēķiniem. Es šodien arī mēģināju tempa treniņu, kaut kā sarāvu kreisās kājas ikra muskuli. Sasmērēju ar sildošo smēri un laikam nedaudz palīdzēja:)

 • pikols

  http://www.superstyle.ru/10apr2009/lekarstvo_ili_jad šitas rakstiņš tādiem kā es, medus uz mēles.

 • mošķis

  sm72, turies! vai tikai nebūsi par vāju iesildījies tempo skrējienam?

 • mošķis

  => pikols – labs raksts un labs materiāls pārdomām :)

 • Aivars

  Pikol, tiešām labs raksts! Par trauslo robežu, kas šķir zāles no indes, ikdienā gadās piemirst…

 • sm72

  Aivar, reizēm arī tādos “Santas”, “Unas” … līmeņu rakstos var atrast rozīnīti:D

 • Mošķis

  => Pikols – uz kuru laiku Jermolajevs domā savu pasākumu veikt? Traki, ja tāds “monstrs” kā SPORTLAT nevar atļauties nosponsorēt vienu šādu pasākumu Žoram, vai kāda cita iestāde, vismaz daļēji.

 • Kampars

  1000km skriešana – prātam neaptverama lieta.

 • Mošķis

  ir kur mums augt :)

 • Aivars

  Nu nēēēēēeee… 1000km – tas nav normāli…:)

 • Kampars

  Mēs te Mežaparkā mēles izkāruši cīnījamies ar 10km. He,he, iedomājos, kā būtu ja apļu skaitītājs mundri paziņotu: “vēl jāskrien vairs tikai 990km”

 • sm72

  Tiešām Mošķi, mēs esam tikai ceļā uz pilnīgu atkarību:) Vai nav vienkāršāk Jermolajevam iedot sporta pulksteni, vai tas neietilpst viņa pašrealizācijas plāniņā?

 • pikols

  Tie apļu skaitītāji ir vajadzīgi lai varētu reģistrēt skrējienu, bet laiks kad tas varnotikt ir atkarīgs no tā kad savāks tos skaitītājus.

 • sm72

  Cik ilgi prognazējams tas skrējiens? Cik tad tās skaitīšanas mašīnas īres maksa ir liela? Vai nav iespējams uztaisīt akciju, ka atkarīgie sametās tai skaitīšanas mašīnas īrei?

 • pikols

  skaitīšanas mašīna maksā no 500 līdz 1000lvl laikam atkarībā no noskaņojuma, garum vrētu but ap 8 dienas, bet skaitītāji ja viņi arī skrien var visādu rekordus savējos stādīt.

 • Aivars

  Kur tas, pikol, varētu notikt? Tu laikam teici, ka Arkādijas parkā. Varbūt, patiešām, to var apvienot ar garo skrējienu, tā teikt, patīkamo ar lietderīgo. Pa nakti viņš taču neskries, bet atpūtīsies, vai ne?

 • Mošķis

  ja man atmiņa neviļ, tad viņš skrien arī naktīs, bet kaut kādu laiku noteikti velta arī miegam.

 • sm72

  Tie 500- līdz 1000 lati ir pirkuma maksa, vai īres maksa?

 • pikols

  Ha, ha īres maksa, jo šie ir patreiz monopolisti.

 • sm72

  Kas tie ir par buržujiem, kam tāda vienīgā brīnummašīna?

 • Mildda

  Vakar sanāca piedalīties vienā no Zilo kalnu skrējiena kārtām Ogrē.
  Kalni tur ne pa jokam!Skrēja 2 un 4km (teorētiski var arī 8km un 12km arī skriet, bet, cik sapratu no organizētājem, tad parasti skrien 4km [1aplis ~4km]).
  Uz tādiem kalniem tiešām nebiju gatavojusies, tik ļoti pierasts pie Uzvaras parka un pat mājas trasēs kalnu ir krietni mazāk. Ar kājām problēmu nebija,skrējās viegli, bet par elpu gan nevarētu teikt to pašu. Kopumā jau bija labi noskrēju ~4km 16:52 minūtēs,bet vairāk par 4km nebūtu noskrējusi:)
  Trase sausa,vienā vietā gan bija apledojums, bet tiešām pavisam nedaudz. Vislielākais mīnuss ir tas, ka trase nav marķēta, un nākošreiz es noteikti arī nezinātu, kur īsti jāskrien, jo trase diezgan līkumota un daudz iespēju noskriet no trases.
  Sīkāk par turpmākajām kārtām, var uzzināt mājaslapā–> http://www.ogrenet.lv/sports/ogre/10327/
  Bija interesanti, tā kā noteikti vēl kādu reizi došos Ogres kalnus iekarot:D
  Veiksmes visiem skrējējiem!;)

 • sm72

  Malace Mildda. Esmu arī secinājis, ka kalni ir svēta lieta. Tādēļ arī šī vakara savā tempa treniņā iekļāvu vismaz divus lielos viaduktus:)

  SplitSplit secondsTotal Time kilometersTotal Distance metersElevation Gain metersElevation Loss minutes per kilometerAverage Speed minutes per kilometerMax Speed beats per minuteAverage Heart Rate beats per minuteMax Heart Rate
  Summary 01:02:06 12.24 377 381 05:04 04:04 173 183

  1 00:05:33 1.00 50 46 05:33 05:07 152 160
  2 00:05:30 1.00 78 22 05:30 05:13 158 162
  3 00:04:55 1.00 27 85 04:55 04:38 170 175
  4 00:04:37 1.00 34 7 04:37 04:04 180 182
  5 00:04:29 1.00 19 45 04:29 04:10 179 183
  6 00:04:42 1.00 15 25 04:42 04:11 180 182
  7 00:04:55 1.00 20 10 04:55 04:21 180 182
  8 00:05:05 1.00 23 27 05:05 04:17 179 182
  9 00:05:06 1.00 20 16 05:06 05:16 181 183
  10 00:05:16 1.00 20 39 05:16 04:58 176 179
  11 00:05:22 1.00 31 25 05:22 04:57 175 176
  12 00:05:15 1.00 35 26 05:15 05:01 176 179
  13 00:01:17 0.24 4 10 05:23 05:25 173 174

 • sm72

  Problēma, ka tempa treniņā man puls diezgan paaugsts:(

 • Kampars

  Vai kāds/a nedomā piedalīties Latvijas čemp.krosā sestdien, 18.04.2009?
  http://www.sportlat.lv/data/sacensibas/nolikumi/607008458.pdf

 • laumiic(:

  ir tāda doma piedalīties. pēc nelielas slimības u.c. pauzes vajadzētu izkustēties.

 • sm72

  Man kaut kā negribas kārpīties pa Šmerļa smiltīm:( Es kaut kā biju ieklīdis Sportlat veicītī un tur pārdevēji savā starpā diskutēja, kādus nu tur grūtības pārvarēšanas šķēršļus varētu vēl iekļaut distancē:)

 • Kampars

  Jā smiltis īpaši labi nava, bet prātīgi būs jānoskrien.
  Meklēju googles tantes kartē, bet sakarīgi nevarēju atrast pasākuma norises vietu. Arī to Šmerļa upīti nevarēju atrast. Pa kuru ielu, vai kā tur jābrauc?

 • Aivars

  Es arī meklēju, kur ir tā starta vieta, bet kartē (un arī dabā) neatradu…
  Tālāk nemeklēju, jo esmu apsolījis sestdien piedalīties talkā. Arī to smilšu un šķēršļu dēļ nolēmu šo pasākumu izlaist, jo tas varētu nepatikt maniem ceļgaliem. Tāpēc šodien piereģistrējos Cēsu skrējienam, kas notiks nākamsestdien. Redzēju, ka Mošķis un Kampars tur man jau ir priekšā! Es arī nevarēju atrast veidu, kā nomaksāt dalības maksu, jo tur nekāda rēķina numura vai pat norādes uz to nebija.
  Biķerniekos es nebūšu, bet Cēsīs gan!

 • sm72

  Kas tur Cēsīs par skrējienu?

 • sm72

  Izskatās, ka Cēsīs pielaidīs pie starta tikai Mizuno tērpiņā:D

 • sm72

  Es atradu mājās Mizuno maiciņu, ka es arī cilpošu 14,5 km. Ar kādu ātrumu Jūs gatavojoties šo distanci skriet?

 • Mošķis

  Par sacensībām “Cēsu pavasari 2009″ kopā ar Mizuno

  Piedodiet par informācijas marinēšanu, jo cerēju, ka to publicēs atsevišķā rakstā.

  Daži ar manu un ne tikai manu ziņu par šo pasākumu jau zin un ir pieteikušies.

  Tātad vispārējās ziņas:

  Starta laiki: visiem starts 25.04 pa distancēm:
  11:00 2,5 km
  11:20 – 4.5 km
  11:20 – 14.5 km (Cēsis, no Rožu laukuma)

  Vecuma grupas:
  S 12 V 12 S 14 V 14 – 2,5 km
  S 16 V16 S18 V18 S50 S60 V60 – 4,5 km
  S; V; S40 V40 V50- 14,5 km

  Tie, kas būs piereģistrējušies internetā līdz 23.04 no šīs mājaslapas: http://www.cesusportaskola.lv/cesupavasaris2009.asp varēs samaksāt dalības maksu Ls 1,50 uz vietas pie atsevišķa galdiņa saņemot numurus – pārējiem dalības maksa Ls 2,-.

  Numuru saņemšana un visu formalitāšu kārtošana 25.04 līdz plkst.10.00

  Pilnu sacensību nolikumu var apskatīt ŠEIT

  kontakttālrunis organizatoriem uz kuru es šovakar sazvanīju organizatorus:

  26428328
  Juris Kreitāls, metodiķis

  Manā uztverē ideāls variants sacensību režīmā izbaudīt kalniņus sacensību režīmā!

  Uz šo brīdi no VSK Noskrien ir pieteikušies:

  Indra & co, Kampars, Mošķis, Aivars ir izrādījuši vēlmi un starta listē un viņu vārdi jau ir dalībnieku sarakstā. Par piedalīšanos savas visai pozitīvas domas ir izteikuši, bet oficiāli nav noformējuši savu vēlmi Sm72, Mazais Krišjānis, Mildda, edGars.

  Ja kādu esmu piemirsis, vai arī plāni ir mainījušies, dodiet tepat ziņu :)

 • Aivars

  Tur, sm72, nevar saprast 14,5km vai 16km. Nolikumā ir abi cipari pieminēti. Bet, atklāti sakot, nav lielas starpības…
  Es skriešu savās jaunajās Mizuno čībās taču domāju, ka nekādu priekšrocību skrējiena sponsori par to nepiedāvās.:)
  Man ir viena problēma – es palūdzu savam dēlam, kurš šajās dienās ciemojas Anglijā atvest man krekliņu, ar kuru man skriet Rīgas maratonu. Lūdzu lai apskatās skriešanai paredzētu sporta kreklu, vēlams bez vīlēm. Viņš veikalā apjucis milzīgās izvēles priekšā un lūdz mani precizēt, kādu krekliņu īsti man vajagot, jo visiem esot vismaz divas vīles. Es amazon.com papētīju un man nekas skaidrāks nekļuva. Rītvakar viņš jau dosies mājupceļā, man rīt no rīta vēlākais ir kaut kas konkrētāks jāpasaka. Šobrīd man nekādu ideju nav…

 • Mošķis

  es jau publicēju mazu piezīmi blogā par šo skrējienu – raksts gaida apstiprinājumu. Distances garums ir 14.5 km.

 • Aivars

  Par ātrumu Cēsīs, sm72, es neesmu vēl domājis. Ja nebūs lielu kāpumu un būs daudzmaz līdzens reljefs, tad vajadzētu mēģināt izskriet zem 4:30. Taču, ja būs jāskrien augšā Žagarkalnā, tad…:(

 • sm72

  Cerams, ka cesinieki nav tādi sadisti kā cēzaru pēcteči:D

 • Kampars

  Un tāda ir Biķernieku kāpa. Smiltis ne pa knapu.
  http://www.panoramio.com/photo/18867703

 • Aivars

  Kā Liepājā, Kampar, vai ne?:)

 • Kampars

  Es tieši tā gribēju teikt – kā Liepājā :)

 • Aivars

  Paskatījos Cēsu skrējiena reģistrācijas sarakstā un ieraudzīju, ka arī sm72 ir pieteicies ļepatot pa Vidzemes kalniņiem! Nu jau mēs tur esam četri no mūsu klubiņa, jeb aptuveni 11% no visiem līdz šim reģistrētajiem skrējiena dalībniekiem! Ja atskaitītu skolniekus, kuri skries īso distanci, tad mēs tur esam aptuveni ceturtdaļa no visiem dalībniekiem, kas jau sāk izskatīties pēc kluba iekšējām sacensībām, kuras sponsorēs Mizuno!:)
  Kampar, vai Tu nolikumā izlasīji, ka uzvarētāju katrā vecuma grupā sagaida sponsora, Mizuno, balva – sporta inventārs?:)

 • Kampars

  Nu tad Cēsis lai turās!

 • Krishjohn

  Puiši, kurus šodien satiku, pacienāsiet mani ar bildēm no LV čemp.krosā? Būtu baigi laimīgs, ja varētu sastūķēt manā e-pastā.
  Jau iepriekš paldies un 3kg veiksmes visiem pārējiem!

 • Kampars

  internetā kāds dalībnieks ir publicējis bildes no Biķernieku krosa:
  http://picasaweb.google.com/17Raimonds/SportlatUnLatvijasCempionatsKrosaSmerli#

 • Aivars

  Biķernieku krosā bija tik daudz dalībnieku no mūsu klubiņa, taču ne rezultātu ne komentāru…:(

 • Mošķis

  Reāli rajons, kur notika sacensības ir Šmerlis. Netālu no Kinostudijas.
  Aivars, kross baigi labais – apraksts ir uztaisīts, un pēc pāris minūtēm izsūtīšu Signim. Ceru, ka viņš lasa e-pastus un ieliks arī iekš bloga.

 • sm72

  Starozobu smiltis jau noskalojāt?:) Vai nebija segums par grūtu krosiņā?

  Es šodien lepotoju 26 km. pa 5:50. Nezinu kāpēc, bet dikti saguru. Laikam ne velti plānotājs nākošā nedēļā dod tikai vieglos skrējienus:)

 • sm72

  Varbūt sagurums no 3 trasē iekļautajiem viaduktiem:) Par to prieks, ka pēc skrējiena nosvēros un svari rāda 82,3 kg. Līdz ar to no 1.februāra nomesti jau gandrīz 11 kg.:D

 • Mošķis

  sm72, tādu problēmu nebija -> smiltis bija tikai vienā īsā posmiņā – metri 50. Vispār skriet bija bauda, ne darbiņš, pat neskatoties uz 2 pieklājīgiem “kalniem” :)

  Sm72, ir tas princips, kad ir nepieciešama atpūta, un tāpēc tiek dota “atpūtas” nedēļa :)

  Esmu aizsūtījis savu pasākuma aprakstu un gaidu, kad Signis to ievietos.

 • Mošķis

  Malacis sm72, man tā lielā kilogramu mešana līdz ar treniņu ciklu sāksies – pašlaik nekādi nespēju nomest kaut ko vairāk – lielā datorsēdēšana izjauc ne pa jokam :(

 • Kampars

  Tiešām, malacis sm72. 11kg svara nomešana nebūt nav vieglāka par maratona noskriešanu. Ir nepieciešams liels gribasspēks. Man nu nekādi neizdodas tikt līdz 75kg

 • Aivars

  Es nesaprotu, Kampar, vai Tu 75kg gribi pietuvoties no augšas vai apakšas. Es, piemēram, mocos un štopēju iekšā visu pēc kārtas, lai nenokristos zem 93kg…:)

 • Kampars

  Vieglākam vieglāka dzīve :)

 • sm72

  Aivar, ar tavu 1.90 m augumu 93 kg. varbūt ir arī normāli:) Bet maniem 1.77 m 93 kg. ir tā kā par daudz:)

 • Aivars

  Es piekrītu Kamparam, ka vieglākam ir vieglāk, tāpēc ceru sarunāt, ka man uz Rīgas maratonu atļaus drusku mazāk stūķēt tās putras aiz vaigiem un nomest kādus 3kg – līdz 90. Svēti apsolīšos, ka pēc maratona atkal cītīgi un ļoti čakli ēdīšu un skriešu mazāk, ka ātri atkal atjaunošu vīrieša cienīgu izskatu un svaru 93-95kg robežās…:)

 • Mošķis

  => Aivar, kuru Tu tagad māni? :)) Ja gribēsi labi noskriet nākamo maratonu, būs vien biki jāpamaina garderobe :)

 • Aivars

  Es, Mošķi, garderobi nomainīju pirms gadiem 7 vai 8, kad šķīros no trīsciparu skaitļa savā svara mērījumā.

 • Mošķis

  Aivars, kas var būt labāks par šopingu pēc mazāka izmēra apģērba, nekā esi lietojis iepriekš – to lietu ir jāatkārto – lai tak tiem tirgotājiem ar tiek :)) cits jautājums, vai sieva ņems pretīm tādu, kuru pūš no Salaspils galvenā tilta nost :))

 • Viena meitene ir pieteikusies uz Berlīnes maratonu zem VSK Noskrien. Kurš vēl plāno?

 • Aivars

  Es varbūt…

 • Mošķis

  Signi, vispār jau tā nav meitene, bet gan … sm72 :)

 • VSK Noskrien admin

  Nu nedomāju. Meitenēm ir meiteņu vārdi.

 • Mošķis Mošķis

  Nu tad iekš Berlīnes maratona no VSK būs 2 pārstāvji, bez Ilzes būs arī Sm72

 • Krishjohn

  Forši, tagad dators neuzkaras skatoties 400+ komentārus. Vizuāli ar foršāk pie Tevis palicis. Smuki.

 • sm72

  Vai ir izlikts kāds dalībnieku saraksts Berlīnē?

 • Aivars

  Man arī patīk jaunais formāts – no sākuma gan ir drusku neierasti, bet būs labi!

 • Mošķis Mošķis

  => sm72, izlikts ir – tikai jāmeklē ar viņu meklētāju – ir iespējas pēc uzvārda un kluba

 • sm72

  http://www.real-berlin-marathon.com/events/berlin_marathon/2009/teilnehmerliste.en.php

  Šeit var redzēt, kas ir reģistrējušies Berlīnes maratonam. Ilzei kluba nosaukumā ir tikai VSK bez noskriet

 • Mošķis Mošķis

  var redzēt, bet tikai ievadot kaut ko konkrētu, vārdu/uzvārdu vai klubu

 • […] mani 2008./2009. gada ziemā braucot uz/no Grīziņkalna apļiem Mošķis patstāvīgi baidīja, ja neparakstīšos ar VSK Noskrien, tad sēdināšot no Kampara […]

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.