Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
ario - Plāns A
25/06/2013
10:36
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

ario, apskaties apļu laikus, ļoti daudziem pirmais aplis ir ātrs bet pēdējais vai pat pēdējie divi redzams, ka ir konkrēts lūziens, reti kuram ir sanācis noturēt vienmērīgu tempu vai arī uz beigām uzkāpināt, karstums dara savu :) Vējš jau tieši nāca par labu, vairāk dzesēja, tādas lielas brāzmas, kas būtu tieši pretī manuprāt nemaz nebija

Ne viss ir tā, kā izskatās.
25/06/2013
10:44
Signis
Signis
Affoltern am Albis
Admin
Members
Forum Posts: 1718
Member Since:
22/04/2009
Offline

Pirmi divi apļi 1h10min, otrie divi 58min. Vajag izvēlēties pareizu ātrumu un būs otrā puse ātrāka.

25/06/2013
11:51
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Kāpēc visiem [cik skatīju] otrais aplis ir krietni lēnāks par pārējiem? Vai tad tur nebija viens aplis, ko jāskrien 4x ? Vai varbūt rezultātos 2.apļa laiks ir laiks pēc 2 apļiem?

25/06/2013
12:08
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

nū, ja beigas vari ātrāk, tad paliks jautājums vai nevarēji vēl ātrāk, ja paātrināties būtu sācis jau sākumā vai otrajā aplī. :)

25/06/2013
12:09
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

in said Kāpēc visiem [cik skatīju] otrais aplis ir krietni lēnāks par pārējiem?

jā, tieši 2x lēnāks :) gļuks! visi 4 apļi bij vienādi.

25/06/2013
12:16
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline

ario said

in said Kāpēc visiem [cik skatīju] otrais aplis ir krietni lēnāks par pārējiem?

jā, tieši 2x lēnāks :) gļuks! visi 4 apļi bij vienādi.

Kā otrais ir pirmo divu apļu summa.

25/06/2013
12:49
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

ario, atbilde uz jautājumu "vai nevarēji vēl ātrāk, ja būtu sācis paātrināties jau sākumā", nāk ar pieredzi, kā noteikt īsto tempu, lai noskrietu uz maksimumu :) Katrā gadījumā sākumā pavisam nedaudz pietaupīties ir daudz labāk nekā pēc tam noplīst pa lielo, piemēram, http://www.sportlat.lv/results.php?id=421&rid=235739&type=groups&dist=904#235739

Ne viss ir tā, kā izskatās.
25/06/2013
13:26
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Skrien tā kā Biķerniekos, tikai ātrāk (0:23:20 0:25:04 0:24:43 0:23:32) ;)

25/06/2013
14:16
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Ario, jāskatās, kas vairāk pietrūkst - ātrums vai izturība un to arī jātrenē. Daudz svarīgāk par dažiem intensīvajiem intervālu vai supergarajiem treniņiem ir regularitāte. Par vienu dienu garākas pauzes ātri vien noēd grūto treniņu augļus.

Ātrumu netrenēju gandrīz nemaz, jo pietrūkst izturības garajos gabalos. Ar visu to nupat piečuku noskrēju 21:46 uzlabojot PB par 1:03, bet maratonā joprojām netieku vaļā no fiziskās nabadzības - 4:11:48.

Mani PPP apļu laiki: 25:33, 24:57, 24:28, 24:04 (atņemot 53 sekunžu iešanu līdz starta līnijai). Biķernieku PB uzlabots par 4:24. Kā vienmēr skrēju pēc sava pusmaratona pulsa plāna, kas jau vairāk kā gadu man nodrošina vienmērīgu skrējiena intensitāti neatkarīgi no reljefa un laika apstākļiem. Ideja par sacensību pulsa plānu nāk no Geo, lielais paldies viņam par to.

P.S. Kenijieši trenējoties pusmaratonam skrien 130 km/nedēļā, maratonam 180 km/nedēļā.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
25/06/2013
14:27
Jekaterina
Jekaterina
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 254
Member Since:
05/04/2011
Offline

dot said

Kā vienmēr skrēju pēc sava pusmaratona pulsa plāna, kas jau vairāk kā gadu man nodrošina vienmērīgu skrējiena intensitāti neatkarīgi no reljefa un laika apstākļiem. Ideja par sacensību pulsa plānu nāk no Geo, lielais paldies viņam par to.

Mani jau kādu laiku moka ziņkāre par šo pulsa plānu sacensībām :) Dot, Geo, varbūt kāds no jums uzņemsies uzrakstīt rakstu / bloga ierakstu ar sīkākiem paskaidrojumiem? Droši vien noderēs arī pārējiem :)

25/06/2013
15:30
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

130km/nedēļā rupji sarēķinot, ja skrien ar tempu ap 4:00min/km sanāk ap 9 stundām nedēļā jeb katru dienu pa stundiņai un brīvdienās nedaudz ilgāk :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
25/06/2013
17:43
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Jekaterina said

dot said

Kā vienmēr skrēju pēc sava pusmaratona pulsa plāna, kas jau vairāk kā gadu man nodrošina vienmērīgu skrējiena intensitāti neatkarīgi no reljefa un laika apstākļiem. Ideja par sacensību pulsa plānu nāk no Geo, lielais paldies viņam par to.

Mani jau kādu laiku moka ziņkāre par šo pulsa plānu sacensībām :) Dot, Geo, varbūt kāds no jums uzņemsies uzrakstīt rakstu / bloga ierakstu ar sīkākiem paskaidrojumiem? Droši vien noderēs arī pārējiem :)

+1
(un varbūt pat iegādāšos pulsometru, ja raksts uz to stimulēs..;)

25/06/2013
18:03
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Jekaterina, varbūt kaut kad saņemšos un uzrakstīšu par pulsa plāniem...

Papuci, kenijieši svētdien iet baznīcā un atpūšas. Pārrēķinot stundās sanāk, ka viņi sešas dienas nedēļā vidēji pa dienu trenējas pusotru stundu pusmaratonam un divas stundas maratonam. Bet tā nevar rēķināt, jo, kamēr kenijietis noskrien pusmaratonu, es ar grūtībām piebeidzu 15 km.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
25/06/2013
23:11
Geo
Geo
Ādaži
Zinātājs
Members
Forum Posts: 197
Member Since:
08/03/2011
Offline

Jekaterina said

dot said

Kā vienmēr skrēju pēc sava pusmaratona pulsa plāna, kas jau vairāk kā gadu man nodrošina vienmērīgu skrējiena intensitāti neatkarīgi no reljefa un laika apstākļiem. Ideja par sacensību pulsa plānu nāk no Geo, lielais paldies viņam par to.

Mani jau kādu laiku moka ziņkāre par šo pulsa plānu sacensībām :) Dot, Geo, varbūt kāds no jums uzņemsies uzrakstīt rakstu / bloga ierakstu ar sīkākiem paskaidrojumiem? Droši vien noderēs arī pārējiem :)

Šonedēļ kā reiz ir brīvāks, mēģināšu uzrakstīt par to.

26/06/2013
01:19
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

manuprāt tā ir dikti liela netaisnība ka kenijiešiem ir mazāk laika jāpatērē treniņos nekā parastajiem mirstīgajiem, kas liek domāt par to, vai vispār vajag vākt kilometrus, varbūt vienkārši jāveic motorstundu uzskaite kā traktortehnikai? :) attiecīgi šīs stundas tad būtu jāaizpilda ar kvalitatīvu saturu

Ne viss ir tā, kā izskatās.
26/06/2013
07:09
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

papucis said
attiecīgi šīs stundas tad būtu jāaizpilda ar kvalitatīvu saturu

Tas gan tiesa. Radēviča vienā intervijā ikurāt to minēja, ka vairs netrenējas, jo pati mana, ka nav tie treniņi kvalitatīvi, kaut arī no malas tā neizskatās. To gan lasīju papīra variantā, bet arī te ir tā doma izteikta http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/104167/ineta-radevica-nakotne-uzmanibu-veltis-gimenes-pieaugumam-un-macibam

26/07/2013
13:33
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Pēc Ventspils PPP izveidoju pats sev Superplānu - baigi uzkačāties uz Kuldīgu. Paša sastādīts treniņplāns ietvēra visvisādus skrējienus, kā arī velosipēda mocīšanu un zāles apmeklējumu..
Ha! Es zināju, ka nav vērts prasīt šo trenerim - es tak pie plāna nepieturos! :)
Ir pagājušas teju 5as nedēļas, un, ja neskaita totālu nesakritību ar to, kurā dienā kas un cik ir jādara, tad tomēr aptuveni 50% ir izpildīti. Pat ar pēdas traumu, ko dabūju bīču spēlējot un ceļu sāpēm, kas uznāca pārāk nesakarīgi skrienot.
Varbūt liekas, ka nav slikti, bet es īsti nezinu, vai tas ir ko devis, vai vienk ir izpildīts minimālais plāns, lai neapaugtu ar sūnām.
Reāli pieķēros "Treniņiem", tikai šo otrdien.. un vēl ir ~pusotra nedēļa. maz cerības ko sakarīgu sasniegt.. :( bet jāmēģina.
Galu galā - Matīss izaicināja.. Viņš tad arī būs mans 'Plāns A' :))

14/08/2013
14:15
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

So.. kaut ko jau var uzkačāt arī pa nedēļu.. :)
Matīss noskrēja zem 1:25, tomēr viņa rezultāts Ventspilī, uz ko biju tēmējis ir pieveikts un plāns A ir izpildīts.
Gan traki nelāgi - noskrien ātrāk, bet esi sliktākā vietā rezultātu tabulā :(

Pirms sākuma nesanāca laicīgi paēst - stūrēšana, reģistrācija, bērnu starti.. Ātrumā apēsts batoniņš pirms starta rezultējās ar sāpošu vēderu trases otrajā daļā. Nākamreiz ar šo jābūt uzmanīgākam.
Jaunas botas, kuras pirms sacensībām bij paskrietas tik 6km neko īpaši sliktu trasē neizdarīja - skrējās labi un neko neparedzētu nesaberza. Nav ko biedēt cilvēkus, skriet var, ja jūties ērti :)
Jāsaka, ka biju jau iepriekš izlēmis šoreiz distances sākumā sevi nebremzēt un netaupīties ātrajām beigām, jo nekāda šķirba jau nebūs vai beigās skriešu ātri vai sākumā. Sākumā ir daudz vairāk ātrie skrējēji aiz kuriem ir vieglāk skriet + vēl esi svaigs. Dažbrīd gan bija diezgan traks pulss, kas biš biedēja, bet nekādas "sienas" pusotras stundas laikā nepienāk, tas nu tagad ir skaidrs :)
Nujā, un katrs nākamais aplis sanāca lēnāks par iepriekšējo.. Bet nu vidējais sanāca ok.. so uz nākamo reizi tad arī jācer vienk uzlabot ātruma noturēšanu ilgāku laiku..
Jā un vēl - pirmoreiz izmantoju tādu lietu kā "atsildīšanās", par ko var izlasīt Renāra rakstā te: http://www.noskrien.lv/iesildisanas-un-atsildisanas/ citi pēc skrējiena ir svaigi tāpat, bet nu man tāds atsildīšanās skrējiens, ko veicu ar sakostiem zobiem, tomēr krietni palīdzēja mazāk klibot pēcāk.

Gatavojoties nākamajam - tā kā esmu slinks skrējējs, tad meklēšu veidus kā mazāk trenēties :) cenšoties saprast treniņu metodikas knifus un atšķirības starp daudzajiem intervālskriešanas veidiem un paveidiem, lai izvēlētos īstākos - te ceru uz Supermena padomiem :)

No permission to create posts