Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
ario - Plāns A
14/06/2013
12:52
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Šis būs nedaudz savādāks ieraksts par gatavošanos skrējienam..
Savādāks, jo nu jau pirmais pusmaratons ir aiz muguras un maratonam (šobrīd) negatavojos..
Es gatavojos skriet pēc plāna A :) Plāns C = jauns Personal Best. Plāns B = ātrāk kā PB, bet plāns A = ĀTRĀK kā PB..
So, varbūt kādam kautkas noderēs.. vai arī, es no kāda komentāra iegūšu ko neatsverami vērtīgu :)

Tātad vēsture: ceļi ar bojātiem meniskiem, vecums un nepatika skriet. Aktivitātes primāri uz velo.
Pirms gadiem 10km bija maksimums, ko vispār spēju noklumburēt.

Tad nu daudzmaz regulāri skriet sāku šogad ar 3. janvāri (pēc Endomondo datiem).. Savos tīklos ievilināja šeit esošā CieņasCīņa :)
Nu tā - sākumā bija "galvenais ir noskriet"..
Neatceros, kad ienāca prātā skriet pusmaratonu, bet, kad doma bija radusies, tad jau ar plānu - skriet piecus SkrienLatvija posmus. Piecus, jo tik ir kopvērtējumā. Nevar takš apstāties pie viena.
Tad katru nedēļu vienu reizi skrēju garo gabalu - pacmit kilometrus un katru nedēļu liku 1-2 kilometrus pie maršruta klāt, lai vispār spētu noskriet 21km.
To maģisko robežu sasniedzu pāris nedēļas ātrāk, kā biju plānojis un 2. martā pēc pieveiktiem 21,1 km galīgi nomocījies pārrados mājās ar skaidru domu - vairāk treniņos tādu gabalu neskriešu. Nav manām locītavām. Laiks 1:56:42, temps 5:31.
Turpmākos treniņus skrēju mazāk, bet ātrāk un liku klāt intervālu skrējienus un trauma klāt - samocīju pēdu tā, ka divas nedēļas varēju tikai lēni pakustēt..
Aprīlī noskrēju treniņu uz ātrumu - LSC 5km Mežaparkā apvienojot patīkamo ar lietderīgo.. Sanāca temps 3:59 - bet tādas mokas....
Pienākot Biķernieku pusmaratonam plāns bija noskriet uz PB.. Plāns A = 1:45:00. Man ir sarunāts personīgais tempa turētājs - In. Viņu gan pametu 3ā apļa beigās un finišā rezultāts 1:36:37. Plāns izpildīts ar uzviju :)

14/06/2013
13:18
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Pēc pirmās puses..

Pēdas trauma intervāltreniņā.. manuprāt radās no tā, ka lēni skrienot es varu kontrolēt kā lieku soli, kā lieku pēdu.. Darot to ātrāk man viss aiziet automātikā, bet skrienot sprintu - no soļa tehnikas nav ne miņas, ir tikai tāda kāju dauzīšana pret zemi. Tātad, ja gribu skriet ātri un kvalitatīvi, tad vairāk jātrennē soļa tehnika tieši pie ātruma.

Atšķirībā no lielā vairuma šeit rakstošo iesācēju, man nav nekādas sūdzības par augstu pulsu zemā slodzē.. Ar to man viss ir kārtībā.. Bet man nav spēka.. Vai spēka izturības.. (šos terminus es šobrīd neatšķiru) - tas ir, ja skrienu ātrāk, tad ātri arī piekūstu.. Lasot gudras grāmatas (kur liela daļa ir nesaprotamu svešvārdu un terminu virknējums), sapratu, ka man vajag vairāk aneirobās zonas treniņu. Tādus tiešām esmu aizvadījis ļoti maz - jo tie tak ir nogurdinoši! :)

Grāmatā arī bij minēts, ka ātrumu var uzkačāt palielinot soļa garumu un nesamazinot kadenci. Tad nu treniņskrējienos tiek izmēģināts arī taisīt garākus soļus. Gan šobrīd neesmu pārliecināts par to, cik tas ir sakarīgi..

Jā nu un tuvojas Venspils PPP - mērķi jau ir definēti.. Plāns C: 1:36:00; Plāns B = 1:30:00 Plāns A = Ātrāk

14/06/2013
13:25
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Visā tajā ir ļoti daudz nezināmie, kas biš kaitina..
Cik vispār ir reāli uzkačāt ātrumu nejaunībā?! Vai treniņu daudzums ir vienāds ar sasniedzamo rezultātu? Un to regularitāte? Un ēšana.. Un.. aj, galīgi atkarīgam skriešanas zombijam arī negribas būt..

14/06/2013
14:08
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Ja trenējas, tad var uzkačāt, bez treniņiem nekas nenotiek :) Pavisam noteikti ir jātrenē ātrums lai skrietu ātrāk, bez ātruma darba nebūs arī ātruma izturības. Skrienot tikai lēnos izturība varbūt aug, bet ātrums krīt. Intervālus jāpaskrien, īsos, garos ..
Pirms kačāt soļa garumu vispirms soļa kadence ir jādabū augšā. Ir arī jāstaipās, lai panāktu lielāku lokanību, ar stīvām kājām platu soli nepaspersi
Plāns B man šķiet ne pārāk reāls, lai arī Venspils trase ir plakanāka nekā Biķernieki, tomēr temperatūra visticamāk būs augstāka nekā aprīlī Biķerniekos, trūkst arī garo skrējienu līdz ar to varētu būt grūti beigās

Ne viss ir tā, kā izskatās.
14/06/2013
14:15
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Paldies par ieteikumiem! Ņemšu vērā!

papucis said trūkst arī garo skrējienu līdz ar to varētu būt grūti beigās

Hmm, bet maratonisti treniņos skrien maratonus?? Lasīju vienu kenijieti, viņš maks 21km skrien.. so, tad jau man attiecīgi ar 10km vajadzētu pietikt..

14/06/2013
14:20
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Ja es treniņā varētu noskriet 15 km pa 4:25,tad 1:30 būtu plāns c...es domāju tikai par sevi :)

14/06/2013
15:46
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

ario, vai izlasīji cik reizes dienā tas kenijietis skrien 21km vai mazākus gabalus? :) Maratonisti garajos treniņos neskrien gan maratonus, taču savus 30+km gan, vismaz ja apskatās dažādus treniņu plānus, arī tos, kas tepat noskrien.lv pieejami

Rainers, nav tā matemātika tik vienkārša :) Tavuprāt, uz cik es varētu noskriet pusmaratonu, ja treniņā 15km noskrienu pa 4:55 :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
14/06/2013
20:32
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Treniņu plānos sastopamie maksimālie garumi nav tieši pārnesami starp distancēm. Pusmaratonam tie ir 18km, maratonam - 3/4 jeb 32km, trenējoties 100km neskrien vairāk kā 50km. Tiesa ir sapārotie garie divas dienas pēc kārtas, bet tas nav viens un tas pats, kas vienā paņēmienā. Ir plāni, kur garie gabali ir īsāki, bet tajos ir divi treniņi dienā un daudz vairāk ātrumdarbu.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
14/06/2013
22:56
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

papucis said

ario, vai izlasīji cik reizes dienā tas kenijietis skrien 21km vai mazākus gabalus? :) Maratonisti garajos treniņos neskrien gan maratonus, taču savus 30+km gan, vismaz ja apskatās dažādus treniņu plānus, arī tos, kas tepat noskrien.lv pieejami

Rainers, nav tā matemātika tik vienkārša :) Tavuprāt, uz cik es varētu noskriet pusmaratonu, ja treniņā 15km noskrienu pa 4:55 :)

Es domāju,ka PPP Ventspilī ar TT UZ 1:35 nevajadzētu būt problēmai reizē finišēt :)...

15/06/2013
09:35
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Interesanti, interesanti, respektīvi, Tu man piedāvā PPP Ventspilī noskriet par ~12 minūtēm ātrāk nekā pirms mēneša NRM? :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
15/06/2013
14:40
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

papucis said

Interesanti, interesanti, respektīvi, Tu man piedāvā PPP Ventspilī noskriet par ~12 minūtēm ātrāk nekā pirms mēneša NRM? :)

Es pēc sevis te rēķinu :)...jo no mana treniņlaika parastā,minūti nosviest mačos nekad nav bijusi problēma...var jau būt,ka skrienu par lēnu treniņos,bet es katrā reizē vados pēc tā brīža sajūtām un īstās sajūtas parasti rodas mačos...no Rēzeknes rezultāta domāju,ka desmit minūtes vajadzētu nosviest :)

16/06/2013
11:02
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

treniņi jau mēdz būt visādi, ne visos lēnām čunčini bez pulsa :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
19/06/2013
11:53
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Manam plānam ar padomiem ir pieslēdzies pats supermens! :) Izskaidroja daudzus teorētiskus jautājumus.
Skriešanas treniņplānu nemaz neprasīju - es tak nespētu pildīt!
Sliktais - Ventspili sola ļoti karstu, kas man diezko nepatīk. Varēja būt mīnus 20 - varbūt būtu cerība ielikt kenijiešiem, kas, iespējams, otrajā aplī jau būtu pārvērtušies par pingvīniem :)
Un pēc SEB MTB iztukšojošās gonkas vēl nevaru saņemties ko darīt.. :( lūk, tāpēc man vajadzēja motivatoru! :P :)

19/06/2013
14:17
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Nav teikts, ka Ventspilī būs ļoti karsts, šobrīd prognozes sola apmākušos laiku un ap +18 grādiem, skat http://www.yr.no/place/Latvia/Ventspils_fylke/Ventspils/long.html
Nedēļa ir gana ilgs laiks lai atkoptos, Ventspilī jau nav maratons jāskrien, pa fikso noskrien pusīti aizvērtām acīm atpakaļgaitā un miers mājās

Ne viss ir tā, kā izskatās.
23/06/2013
11:46
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Rainers said

papucis said

Interesanti, interesanti, respektīvi, Tu man piedāvā PPP Ventspilī noskriet par ~12 minūtēm ātrāk nekā pirms mēneša NRM? :)

Es pēc sevis te rēķinu :)...jo no mana treniņlaika parastā,minūti nosviest mačos nekad nav bijusi problēma...var jau būt,ka skrienu par lēnu treniņos,bet es katrā reizē vados pēc tā brīža sajūtām un īstās sajūtas parasti rodas mačos...no Rēzeknes rezultāta domāju,ka desmit minūtes vajadzētu nosviest :)

Vispār jau no mana plāna sanāca...čiks :),bet minūte no pēdējo treniņu laika nomesta...pagājušā gada rezultāts 12 minūšu attālumā palika...

23/06/2013
12:27
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Re, šoreiz es tur nebiju un pagastu nebremzēju, ario plānu A izpildīja!

25/06/2013
08:57
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Tā knapi. Teiktu starp A un B :) 1:29:26
Kaut Ventspils esot ātra trase, tomēr skatos, ka lielākajai daļai šogad te rezultāti ir sliktāki kā Biķerniekos.. Pieļauju, ka sava loma karstumam un vējam ir.
Pēdējā aplī tikai piespiežoties varēju saglabāt iesākto ātrumu, kas rezultējās ar diezgan augstu pulsu.
Laikam jau Papucim taisnība - trūkst garāku skrējienu.
Supermens arī teica, ka man pietrūkst noskrieto kilometru skaits nedēļā - tiem jābūt vismaz 2x vairāk kā sacensībās esošajai distancei.. Ļoti iespējams, jo vakarā pēc gonkas biju knapi kustināms :/
Vēl trešais, ko var piezīmēt - soļu skaits. Paņēmu līdzi soļu skaitītāju, kas parādīja, ka man soļu ritms ir 167,5 soļi minūtē - knapi pāri kritiskajam minimumam un tālu līdz optimāljam - 180. Jāmēgina vai pie tā var piestrādāt..
Šie ir 3 galvnie punkti, ko pielikt uz nākamo reizi. Liepāju, šķiet, izlaižu, tātad Kuldīga - saturies! :)

25/06/2013
09:25
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline

Ar tiem garajiem tā prātīgi. Ja taisies fiksāk skriet pusītes, tad lielā kilometrāža par labu nenāks. Intervālu treniñi, smags darbs stadionā, spēka treniñi, dažādi vingrinājumi, un tikai pāris 18 km skrējieni mēnesī, bet łoti precīzi ielikti kalendārā, tas man deva pamatīgu progresu rezultātos. Protams viss kardināli mainās ja notiek gatavošanās Lielajam. Bet pusītēm lieki km nāks tikai par sliktu, protams ja gribi kačāt ātrumu.

25/06/2013
10:09
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

Bet kā tad lai izvairās no spēka trūkuma distances beigās? Vai tad te ķermeņa pieradums skriet garus gabalus arī nespēlē lomu tieši ātruma uzturēšanā?

25/06/2013
10:21
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline

Mans treneris man uz to saka tā. Beigās čalīt vajadzēs pakerpīt :) Izturību un spēku pusītēm var dabūt ar łoti smagiem treniñiem stadionā. Pamēgini apm uz 80-90% uzkriet 4x 800 metrus, protams ar pauzēm pa vidu. Tici man, jēgas būs vairāk kā no 30km čāpošanas saulē. Gan jau ir arī citi viedokłi, un ne sliktāki, bet es palieku pie sava. Ja grib fiksi skriet pusītes, ar kilomertāžu łoti prātīgi.

No permission to create posts