Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Asics Gel - 1160 sāka plīst
10/09/2012
20:03
Csinipatas
Csinipatas
Daugavpils
Zinātājs
Members
Forum Posts: 56
Member Since:
06/06/2012
Offline

Labdien, vēlētos zināt, vai tas ir normāli, ka manos pusgadus vecajo Asics Gel 1160 apavu malās ( tur, kur atrodas mazie kājas pirkstiņi ) sāka parādīties caurumi uz abām kājām + pēc vakardienas garā kross-fartleka uz kreisās kājas augšdaļas ne no šā, ne no tā izveidojās caurums. Un vēl 1 jaut., cik vēl ilgu laiku šie apavi man var kalpot, lai paspēju iegādāties jaunus?

10/09/2012
20:31
Uldis Nipers
Uldis Nipers
Riga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 64
Member Since:
28/08/2012
Offline

Csinipatas said

Labdien, vēlētos zināt, vai tas ir normāli, ka manos pusgadus vecajo Asics Gel 1160 apavu malās ( tur, kur atrodas mazie kājas pirkstiņi ) sāka parādīties caurumi uz abām kājām + pēc vakardienas garā kross-fartleka uz kreisās kājas augšdaļas ne no šā, ne no tā izveidojās caurums. Un vēl 1 jaut., cik vēl ilgu laiku šie apavi man var kalpot, lai paspēju iegādāties jaunus?

man ir asics gt-2170 un arī labajai kājai pie mazā pirkstiņa ir tikpat kā caurums. kresajai nav. es gan esmu noskrējis jau vairāk, kā pusotru tūkstoti ar viņām. zole purngala ārējos sānos, kur ir pirmā saskare ar zemi, pavisam sadilusi :( cerams Valmieru vēl izvilks.

10/09/2012
20:34
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Ja ar šiem apaviem pavisam veikti tikai 442,71 km (skatos profilā), tad tā paagri gan sākuši plīst... Bet var jau būt, ka fartleki pa mežu ātrāk piebeidz apavu "virsu" nekā mierīga tipināšana pa gludu asfaltu...?

No to atlikušā mūža prognozēšanas labāk atturēšos. :) Sāc vien naudu krāt jauniem. Vai arī pārej baskāju rindās. Tas gan nebūs izdarāms vienā dienā vai pat vienā mēnesī...

10/09/2012
22:48
jupe
jupe
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 625
Member Since:
22/10/2011
Offline

Cik zinu, tad tie īsti nav pa mežiem skrienamie apavi. Virsa var arī neturēt visus zariņus, kas pagadās pa ceļam. Skrienot pa asfaltu un minimāli pa citurieni, apavu virsma ir kā jauna. Zole gan dilst :)

10/09/2012
23:06
Imants A.
Imants A.
Zinātājs
Members
Forum Posts: 169
Member Since:
14/04/2012
Offline

Maniem GT-2160 tikko pie 700km arī purngalā sāka caurums veidoties un šuve ārdīties tieši virs īkšķa gala. Nez` ko tas īkšķis dara skrienot, kāpēc lien ārā? Laikam grib pilsētu apskatīties.

10/09/2012
23:50
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Nopētīju savējos Kayano 17 - nekādu pazīmju par topošiem caurumiem pie 425km noskrējiena. Varbūt tas kaut kā saistīts ar skriešanas tehniku un zilajiem nagiem?

Ne viss ir tā, kā izskatās.
11/09/2012
04:23
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Jaunākajiem GT-2160 jau pēc 450 km izdila liels caurums papēža iekšpusē. Cits gan nekas nedilst, ja neskaita zoli pēdas vidusdaļā. Agrākiem apaviem vairāk dila papēdis (nepareiza soļa dēļ), bet toties iekšpuse dila mazāk un caurumi parādijās tikai pie 700-1000 km.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
11/09/2012
07:47
Csinipatas
Csinipatas
Daugavpils
Zinātājs
Members
Forum Posts: 56
Member Since:
06/06/2012
Offline

Andulis said

Ja ar šiem apaviem pavisam veikti tikai 442,71 km (skatos profilā), tad tā paagri gan sākuši plīst... Bet var jau būt, ka fartleki pa mežu ātrāk piebeidz apavu "virsu" nekā mierīga tipināšana pa gludu asfaltu...?

No to atlikušā mūža prognozēšanas labāk atturēšos. :) Sāc vien naudu krāt jauniem. Vai arī pārej baskāju rindās. Tas gan nebūs izdarāms vienā dienā vai pat vienā mēnesī...

Ja godīgi tur nav 442 km, bet apmeram 1200. Nepareizi uzrakstiju. :D

11/09/2012
10:35
Junona
Junona
Interesents
Members
Forum Posts: 48
Member Since:
16/07/2011
Offline

Man atkal Asiciem pēc apmēram 600 km kreisās kājas īkšķis izdūrās cauri :)

11/09/2012
10:57
I_V
I_V
Riga
Interesents
Members
Forum Posts: 9
Member Since:
04/03/2011
Offline

Asics GT2170 - pie aptuveni 600 km parādijās diluma pazīmes abu apavu ārmalās (pie mazā pirkstiņa), tagad jau uz ~900km ir tādi normali caurumi īkšķa lielumā. Pirms tam ar Nike nekas tāds nebija pat pie 1.5k km.

11/09/2012
12:08
Imants A.
Imants A.
Zinātājs
Members
Forum Posts: 169
Member Since:
14/04/2012
Offline

Re kā lasās pieredze ar caurumiem Asicos. Par caurumiem kedas iekšpusē, ko piemin dot biju piemirsis. Jā, tādi arī ir. Zilu nagu gan nav, un pašam šķiet, ka solis ir OK, papēžus nedauzu, nekas nesāp, bet apavi sāk brukt drusku pa agru. Varbūt izmērs drusku nav pareizais. Kādu 1/3 jāpamēģina +/- varbūt...

11/09/2012
12:17
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Man ar viena paziņa sūdzējās, ka nopirkusi labos ASICS un še tev, caurums purngalā, ka ar iepriekšējiem ne-Asics apaviem skrienot nekas tāds neesot noticies ..

Ne viss ir tā, kā izskatās.
11/09/2012
12:55
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Tīri teorētiski (bet loģiski, manuprāt) prātojot - lai apavi neplīstu tik ātri, tad ne vien tiem pašiem jābūt labiem, bet arī:

- pareizais izmērs jāizvēlas;
- pēdas formai nevajadzētu būt pārāk ... īpatnējai;
- tas pats, attiecībā uz skriešanas tehniku;
- šosejas apavi neturēs niknus krosus;
- laikam ietekmēs arī pārāk centīga apavu mazgāšana un žāvēšana... vai atkal otrādi - slapju, saskrietu tupeļu pūdēšana...

Uzminiet nu, cik % gadījumu izpildās VISI vēlamie nosacījumi. ;)

Ja nāk pāri 1000 km, tad laikam caurumi ir normāla lieta. Nekas nav mūžīgs.

11/09/2012
13:00
Junona
Junona
Interesents
Members
Forum Posts: 48
Member Since:
16/07/2011
Offline

Nezin, man it kā visi izpildās :) Bet vienalga īkšķis izlīda. Moš tomēr pārāk īpatnēja pēdas forma, bet varbūt tehnika? :D

11/09/2012
13:12
Lauma
Lauma
Svētdienas skrējējs
Admin
Forum Posts: 1630
Member Since:
24/04/2009
Offline

Es domāju, ka dažādiem apaviem ir dažādi materiāli. tā piemēram, pirmajām skrienam botām tīkliņa audums izdila vairākās vietās. Meža botām virsējā auduma kārta pati plīst sānos, jo pēda tiek locīta (loģiski). Jaunākie apavi turas braši un nekas neplīst - vairāk dermantīns (?), mazāk audums, bet kvalitatīvāks.

Mountains are not stadiums for my ego, but cathedrals for my soul.
11/09/2012
13:19
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

Junona said

Nezin, man it kā visi izpildās :) Bet vienalga īkšķis izlīda.

Ā, nu tad ir zinātkārs/ziņkārīgs īkšķis, saskaņā ar Imants A. teikto. :D
Angļu valodā ir apzīmējums "runner's knee" (skrējēja celis). Varam papildināt ar līdzīgu… "curious big toe"?? :)

11/09/2012
13:20
ansiso
ansiso
Speciālists
Members
Forum Posts: 786
Member Since:
04/07/2011
Offline

Andulis said

Tīri teorētiski (bet loģiski, manuprāt) prātojot - lai apavi neplīstu tik ātri, tad ne vien tiem pašiem jābūt labiem, bet arī:

- pareizais izmērs jāizvēlas;
- pēdas formai nevajadzētu būt pārāk ... īpatnējai;
- tas pats, attiecībā uz skriešanas tehniku;
- šosejas apavi neturēs niknus krosus;
- laikam ietekmēs arī pārāk centīga apavu mazgāšana un žāvēšana... vai atkal otrādi - slapju, saskrietu tupeļu pūdēšana...

Uzminiet nu, cik % gadījumu izpildās VISI vēlamie nosacījumi. ;)

Ja nāk pāri 1000 km, tad laikam caurumi ir normāla lieta. Nekas nav mūžīgs.

Ar saviem iepriekš iepriekšējiem Kayano17 man sanāca gandrīz 4000km noskriet, un vienīgā nelaime bija tā apavu aizmugure ātri pēc jau 500-1000km sacaurumojās (tas gan absolūti netraucē skriešanai), un tur kur īkšķis, tur augšpusē (kur tas sietiņš) caurums izveidojās (arī absolūti netraucē skriešanai). Skrēju arī niknus krosus pa sakņaino Biķernieku mežu. Brīnos, kur tā zole tik izturīga varēja būt. Varbūt tas, ka es tos apavus gandrīz nemaz nemazgāju, kaut ko tiešām deva :D Varbūt tas Gel 1160 modelis nav tik izturīgs. Jā, un drošvien daudz kas atkarīgs no skriešanas stila un pēdas formas.
Varbūt, ja apavi tik ātri saplīst, jāpāriet uz baskāju skriešanu? (Joks, protams)

11/09/2012
13:50
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Atcerējos ko Maratonā teica, ka pēc smilšainajiem skrējieniem apavu tīkliņš ir jāizsūc, citādi smiltis sakrājas un laikam tad jau var izberzt caurumus?

Ne viss ir tā, kā izskatās.
11/09/2012
14:11
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Es ar saviem Asics Gel Nimbus 11 esmu noskrējis drusku virs 2500km. Resurs izsmelts. Zole pēdas priekšpusē nu ir nodilusi līdz baltajam pamatmateriālam. Caurums čības iekšpusē aizmugurē izveidojās jau ap 1300 kilometru. To var ļoti vienkārši aizlīmēt ar stipru plato skoču (es ņemu celtniecības sudrabaino - ūdensnoturīgo). Obligāti jāsāk līmēt no pēdas (pirms tam izņemot zolīti) un augšmala jāatloka mazliet pāri čības malai. Tad skoča malas netraucēs un nesāks atlipt. Tiesa, ik pēc kādiem 300 - 500 kilometriem skočs ir jāpārlīmē, jo arī tajā man izberžas caurums.

11/09/2012
15:37
Kaspars/4brāļi
Guest
Guests

Man Asics Gel Kayano 17 pēc noskrietiem 200 km izdila abu papēžu iekšējā malas kreisajā pusē. Polsterējums izplīsa tik daudz, ka uz papēža sānos parādījās cietas tulznas, kas par laimi pārāk netraucēja. Runāju ar pārdevēju, ar Asics pārstāvi - kā iespējamie cēloņi tika minēti "nepiemērotas zeķes" un "īpatnējs skriešanas solis". Šobrīd ar Kayano 18 ir noskrieti 230 km. Visi šie 230km noskrieti ar pareizām Gore Mythos zeķēm (ļoti labas, visiem iesaku). Diemžēl ir parādījies caurums kreisās kājas papēža daļas kreisajā pusē (tieši virs ieliekamās pēdiņas malas). Tulznu šoreiz nav. Nezinu ko darīt - vai mani nākamie apavi būs no Kayano sērijas (skriet ir ļoti labi) vai no kāda cita ražotāja. Turpinu skriet un vērot, kas notiek.

P.S. abi K17 un K18 ir izvēlēti pie profesionāliem pārdevējiem un neatkarīgi speciālisti atzinuši par pareizi izvēlētiem.

No permission to create posts