Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
Pulsometri (Sigma RC 1209 vs Sigma RC 1411)
09/01/2013
00:43
rpaeglis
rpaeglis
Rīga / Aloja
Interesents
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
28/08/2012
Offline

Holaa visiem!
Arvien vairāk izjūtot vajadzību pēc pulsometra, esmu noskatījis šos divus attiecīgos modeļus. Prasības- hronometrs+pulsometrs+distances mērītājs. Sigma RC 1209 (var nopirkt pa 60LS) tam der perfekti, cik esmu lasījis iepriekšējās diskusijas- cilvēki arī ļoti apmierināti.
Taču nedaudz vairāk parakājoties, uzgāju Sigma RC 1411, kas attiecīgi ir 20 LS dārgāks, bet viņam ir iespēja datus pārnest uz datora. Apakšējā video beigās izskatās, ka viss tiešām ir smuki pārskatāms un saprotams, bet lielākais jautājums ir- vai tas ir vajadzīgs IESĀCĒJAM, ja par to jāpiemaksā 20 LS?
http://www.youtube.com/watch?v=oo553436KzQ
Cik saprotu, citu būtisku atšķirību starp šiem abiem modeļiem nav- vai arī ir? Būtu pavisam jauki, ja lietotāji padalītos savā personīgajā pieredzē.
Un vēl daži vispārīgi jautājumi par pulsometriem:
1.- atceros kādu pieminam, ka netālu no augstspriegumu vadiem/tramvajiem zūd signāls un tā rezultātā apstājas arī hronometrs. Tā tiešām mēdz notikt? Jo būtu diezgan nepatīkami, ja, piemēram, 11. kilometrā viss laiks un distance vienkārši pazūd.
2.- kā ir ar datu apskatīšanu pēc treniņa pašā pulsometrā? Laiku un distanci, kā arī kalorijas tur ir iespējams redzēt, bet kā ar pulsu?
3.- ja pulsometrs tiek izmantots Latvijas nomaļu mežos- šāda veida pulsometri ar distances mērīšanu gadījumā netiks galā veiksmīgāk kā tie, kuriem ir GPS?

09/01/2013
09:43
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Minimālais komplekts, kas nepieciešams iesācējam ir tikai un vienīgi pulsometrs :) Kad rodas nojausma par pulsiem un tempiem, tad var pietikt arī ar hronometru. Pārējās fīčas ir izklaidei. Noskrieto distanci var uzmērīt uz kartes, ja vien neesi maldījies pa mežu. Kalorijas nekad neesmu pētījis, tas varbūt noder svara vērotājiem pašapziņas celšanai? Man nav nekādas ticības tam, cik precīzi tiek sarēķinātas tās kalorijas nevienā no pulksteņiem.
2. Gan jau ka vidējais pulss būs redzams pulkstenī, taču tam nav īpaši lielas nozīmes, svarīgāk, lai treniņa laikā tas turās noteiktās robežās
3. Pulkstenis ar GPS ir samērā precīzs arī mežos, pat ja tur ir 5% kļūda, tai nevajadzētu atstāt lielu ietekmi uz treniņu procesu.

Ne viss ir tā, kā izskatās.
09/01/2013
09:58
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Lietoju RC1209, pēc kalibrēšanas attālumu mēra diezgan precīzi - kļūda uz asfalta 10km līdz 100m; mežā uz 5km arī ap 100m (domājams, ka ir iespējams nokalibrēt vēl precīzāk - neesmu pārregulējis jau pusgadu). Pulsu var redzēt vidējo un maksimālo. Hronometrs - tikai skrējiena kopējais laiks (nav/neesmu atradis iespēju dalīt laiku). Pulsometrs - sākumā strādāja dikti OK, ziemā ik pa brīdim izlec kkādas kļūdas: vai nu nedabīgi zems (80sm skrienot) vai augsts (220sm skrienot), parasti šī kļūda pāriet pēc pāris minūtēm un sinhronizācijas restartēšanas.
Kā tādu 60LVL ieguldījumu vērtēju kā adekvātu, vienīgā ekstra, ko prasās pašam ir iespēja ņemt apļu laikus - mačos vai reniņos, kur sanāk cilpot pa apli (šobrīd izlīdzos ar parasto pulksteni uz otras rokas).

09/01/2013
10:45
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Tramvaji un augssprieguma līnijas traucē analogajām jostiņām, bet šiem abiem ir Digicode ciparu raidītājs.

Pēc treniņa var apskatīties vidējo un maksimālo pulsu. Vairāk datu redzams apļu treniņa datos - RC 14.11 Lietošanas pamācība, lpp. 38..42. Vēl detalizētāk treniņu var izpētīt ielādējot to Sigma Data Center programmā.
http://www.sigmasport.com/en_media/produkte/pulscomputer/running_computer/rc_1411/allgemein/visuals/Manual_RC_14-11_LV.pdf Tulkojums vietām nekvalitatīvs - punkts 5.5.7 dzimuma iestatīšana nosaukta par lauka iestatījumu :)

Biezā mežā, kas aizsedz debesis, GPS signāls ir vājš vai pazūd pavisam, bet skrajā mežā GPS ir gana precīzs. Sigma R3 raidītājā iebūvētais akselerometrs, ja pareizi nokalibrēts, ir ļoti precīzs skrienot pa gludu virsmu. Pie neliela reljefa kļūda jau būs tāda pati kā GPS pulsometriem - apmēram 5%.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
09/01/2013
11:28
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Hmm, man vēl nekad nav gadījies, ka pazustu GPS signāls mežā, varbūt nepareizos mežos ganos :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
09/01/2013
11:40
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Tīrā mežā man arī nav vēl gadījies pazaudēt signālu, bet, klaiņojot meža apvienojumā ar Zemo Tatru piedāvātajām kalnu aizām, gan to ir izdevies uz kādu laiciņu pazaudēt.

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
09/01/2013
13:44
rpaeglis
rpaeglis
Rīga / Aloja
Interesents
Members
Forum Posts: 21
Member Since:
28/08/2012
Offline

Hmm, tātad RC14.11 ir vēl viens pluss- apļu skaitītājs.
Bet vairāk laikam sliecos uz RC12.09, noskrieto smuki var ievietot un pārskatīt tepat, noskrien.lv, un gan jau pietiks ar sirdsdarbības ''izpētīšanu'' skriešanas laikā. Attālumu gan šausmīgi nepatīk kartē vilkt, jo, pirmkārt, man bieži vien patīk mainīt skriešanas ceļus, un pēc tam ir grūtības ar atcerēšanos, kur tad īsti ir skriets, jo kartēs orientējos diezgan slikti. Otrkārt, bieži vien sanāk skriet laukos, kurus attiecīgā karte attēlo kā vienu vienīgu punktu, un arī meži man ir tuvi, tā kā bez distances mērīšanas pašlaik ir diezgan apgrūtinoši.

09/01/2013
18:34
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

papucis said

Hmm, man vēl nekad nav gadījies, ka pazustu GPS signāls mežā, varbūt nepareizos mežos ganos :)

Visas četras reizes noburtajā mežā pie Vikmestes pilskalna GPS signāls pazuda gandrīz momentā un uz īsu brīdi atradās pie Vikmestes upītes. Šeit => http://goo.gl/maps/wCnNx

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
09/01/2013
23:39
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Man ta kalibracija liekas apgrutinosa! Tapec labak telefons ar attiecigu aplikaciju kabata, neka kaut kada cakaresanas reizi gada!