Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
LSC mači Mežaparkā 10.10.2009. 15km
10/10/2009
20:09
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

Kā parasti Mežaparka mači ir izdevušies. Vismaz man - 15 kilometri 1:11:16. 13.jūnija rezultāts uzlabots par 2minūtēm, zelta kedas skrējiens pirms 3 nedēļām par minūti. Āra temperatūra bija 8 grādi, saulains. Sapratu ka man, kas parasti mežonīgi svīst, vēsāks laiks nāk tik pa labu. Lai arī 5 kilometrus pirms finiša kājas ikrs sāka tā kā vilkt (nav vēl atkopies pēc 27.septembra 8 stundu orjentēšanās pa mežu), izturēja - krampis tā arī neiemetās. Sāku palēnām un tad mēs (skrējām divi kopā) palēnām kāpinājām tempu. Laiki pa apļiem(aplis - 2669m) 12:55; 12:51; 12:48; 12:32; 12:27 un 7:42 bedzamie 1666metri. Trešajā aplī apdzinu OreMan, kas sākumā atrāvās un tad kādus 6 kilometrus skrējā kādus 50-100 metrus pa priekšu. Tas palīdzēja uzturēt tempu, jo pie sevis jau pēc pirmajiem 100 metriem sev nosolījos noskriet viņu.  Pētot iegūto rezultātu, liekas ka sākumu(pirmos 2 apļus noteikti) vajadzēja skriet ātrāk, bet pirmkārt, negribējās skriet vienam, otrkārt, nebija pārliecības ka izturēs kājas muskulis. Un tomēr klusais sapnis par rezultātu 4:45 uz kilometru nepiepildījās - rezultāts ir pa 1 sekundi sliktāks nekā vajadzēja. Mans nākamais uzdevums - noskriet 10 kilometrus pa 45:50 (4:35 uz kilometru). Pašlaik labākais laiks man 10km - 47:52. Jāuzlabo par 2 minūtēm.

Kā gāja pārējiem no kluba (kopā mēs bijām 5) gan jau izstāstīs viņi paši.

Tiekamies klātienē 17.oktobrī Mežaparkā uz garo sprintu - 10kilometri.

10/10/2009
21:28
archa777
Zinātājs
Members
Forum Posts: 120
Member Since:
26/06/2009
Offline

Es no riita skatiijos,cik jauka diena aaraa un arii sagribeejaas braukt uz Mezhaparku,bet shonedeeelj biju nosoliijis sev,ka obligaati jaataisa treninjsh Siguldaa un taapeec man tas prieks izpalika,tomeer aizbraucu uz Siguldu,treninjsh izdevies 2aplji apskrieti katrs kkur 9,5km un riit plaans apskriet sacensiibu apli11km,kas buus 24okt.bishku jau jaapagatavojas tiem kalninjiem :D apsveicu visus,kas uzlaboja savu rezuultaatu un protams arii  finisheejushos (run)

10/10/2009
21:52
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Laiks bija izcili piemērots skriešanai un tāpēc šodien Mežaparkā skrējās labi. Pirms starta biju nobažījies, jo pēc Valmieras maratona sekojošajā pirmdienā pēc atjaunošanās skrējiena pamanīju, ka manas kreisās kājas apakšstilbs ir gandrīz divas reizes apjomīgāks nekā labajai kājai. Turklāt, bija saskatāmi divi brūngani zemādas plankumi,  muskulis bija savilkts un sāpēja. Gandrīz nedēļu pēc tam neskrēju – pirmās trīs dienas uz muskuļa liku kāpostu lapu kompresi, nākamās trīs – ieziedu ar Fastum gelu. Nākamajā svētdienā sāpes tikpat kā nemaz vairs nejutu un pirmdien jau lēnā garā noskrēju 6km. Otrdien - jau 10, trešdien 12,5, bet ceturtdien jau 14 kilometrus. Nolēmu, ka varēšu Mežaparkā skriet 5km distanci, bet Mošķis ieteica labāk netempot īsajā distancē, bet labāk izvēlēties garāko gabalu - mierīgus 15km, jo tā būtu drošāk un saudzējošāk muskulim. Tāpēc šodien iesildījos ļoti rūpīgi un tāpēc arī distanci sāku ļoti mierīgi un apdomīgi.

Pirmos trīs apļus skrēju 4:42; 4:40 un 4:36, pakāpeniski uzņemot ātrumu un uzmanīgi „ieklausoties” savā muskulī. Didzis un OreMan skrēja metrus 10-30 man pa priekšu, bet Aivars703 un Ivars turpat netālu aiz manis. Es iekārtojos aiz mūsu Eiropas šī gada vidējo distanču S-30 čempiones Ināras Lūses, tiesa, brīžiem atpaliktdams no viņas par metriem 30-50, un nākamos deviņus kilometrus veicu stabilā 4:30-4:21 intervālā. Lielais paldies viņai par to!

OreMan „nokodu” otrajā vai trešajā kilometrā, bet Didzis ilgi – līdz kādam aptuveni desmitajam kilometram bija man par kādiem 50 metriem priekšā. Taču tad, man šķiet, ka viņš pamazām sāka zaudēt tempu, jo vispirms Ināra, bet pēc tam arī es, viņu apdzinām. Temps, kā jau es teicu, mums bija ļoti stabils, tāpēc drīzāk būtu jāsaka, ka nevis es Didzi apdzinu, bet viņš mani pagaidīja un palaida priekšā!:)

Pirms pēdējā apļa es strauji sāku tuvoties Inārai un pēdējā apļa sākumā, aptuveni divus ar pusi kilometrus pirms finiša, es viņu panācu. Ināra teica, ka viņai iet smagi. Es pateicos par palīdzību distancē un piezīmēju, ka visi mani līdzšinējie mēģinājumi šosezon apsteigt viņu, ir beigušies bēdīgi – es vienmēr pirms finiša esmu „nolūzis” un viņa mērķa līniju visos gadījumos ir šķērsojusi krietnu gabalu pirms manis. Vai šodien atkal būs tāpat? Viņa man teica, lai skrienu vien… Un tad es arī „maucu”. Pēdējie trīs kilometri man bija ātrākie šodien - 13.km un 14.km pa 4:10, bet pēdējais 15.km – pat pa 3:53, tas ir, 3km 12minūtēs un 13 sekundēs, jeb par divām sekundēm ātrāk nekā es šovasar spēju noskriet 3000 metru distanci Daugavas stadionā! Tas bija mans „jaunāko laiku”, tas ir, pēdējās trīsdesmitgades rekords 3km skrējienā!:) Laikam jau biju pēc pirmajiem 12km vēl pavisam svaigs kā gurķītis…:)

Kad bija noskrieti 14km es redzēju, ka skrienu precīzi uz to pašu rezultātu, kuru sasniedzu šovasar turpat Mežaparkā. 13. jūnijā pēdējo, piecpadsmito, kilometru noskrēju 4:12, šodien, kā jau minēju, 3:53. Tāpēc rezultāts 1:06:24 mani īpaši priecē, jo es, pateicoties „maucienam” pēdējā kilometrā, no sava personīgā rekorda 15km distancē „nometu” 20 sekundes.

Secinājums pēc šodienas man ir tāds, ka pēc Valmieras maratona esmu atjaunojies un ātrums nekur nav pazudis. Divās nedēļās līdz sezonas pēdējam startam – Ozolnieku pusmaratonam, nekas īpašs vairs nav jādara, pietiks ar sezonas laikā iekrātajiem kilometriem. Nākamās nedēļas nogalē vēl var Mežaparkā noskriet 10km tempo režīmā un ar šo bagāžu doties uz sezonas noslēguma pasākumu Ozolniekos.

Tiekamies klātienē 17.oktobrī Mežaparkā uz garo sprintu - 10kilometri.

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
10/10/2009
23:43
Kampars
56.509816 20.995494
Zinātājs
Members
Forum Posts: 523
Member Since:
24/04/2009
Offline

Malači Mežaparkisti, tā turēt!

Вперед и с песней!
11/10/2009
00:46
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Jā, man arī sacensības patika. Rezultāts gan nedaudz sliktāks kā Zelta kedā, taču nav tik traki - nepilna sekunde uz kilometru, ko daļēji var norakstīt uz ziemas apģērbu, kādā līdz šim nebiju skrējis (biezāks un smagāks), kā arī uz nelielo apslimšanu pēc Valmieras pusmaratona, kad biju uz nepilnu nedēļu spiests izlaist jebkādu skriešanu.

Iesāku laikam jau nedaudz par strauju, kā rādīja mans mēraparāts. Taču izjūtas nebija tādas, ka būtu par ātru, tāpēc nolēmu mākslīgi tempu nesamazināt (pie tā laikam vēl jāpiestrādā). Jau pirmajā aplī mani, protams, apdzina Aivars, bet pēc ~ pusdistances veikšanas garām aizgāja arī Aivars703 kopā ar vēl kādu personu. Kādu gabalu mēģināju turēties viņiem līdzi, bet ilgi nespēju, nācās atmest ar roku. Šo otru personu gan pēdējā aplī apdzinu, jo, cik sapratu, viņam bija radusies kāda problēma ar kāju. Pirmspēdējā aplī garām man tika arī Ivars. Tomēr izdevās finišēt ar vidējo ātrumu zem 5 min/km, kā bija iecerēts un, ja neskaita pirmo apli un finiša dažus simtus metru, temps bija diezgan vienmērīgs visu distanci - 4:57/km.

Pēc nepilnas nedēļas plānoju piedalīties arī 10 km skrējienā. Tā kā 10 km sacensībās vēl nekur skrējis neesmu, īsti nezinu, kādu tempu izvēlēties un mēģināt noturēt, tad jau redzēs, kā sanāks - laikam jau vajadzētu nedaudz ātrāk kā šajā skrējienā, teiksim, kādu 4:50/km.

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
11/10/2009
07:28
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

prieks par Mežaparka līdzenuma šturmētājiem :) Labi treniņu mači pirms Ozolnieku līdzenumiem. Aivar - formas kritumam bija jābūt un arī maratona problēmas būs kādreiz aiz muguras :) visi mēs kādreiz esam bijuši jauni un smuki, tagad tikai smuki un dažreiz ātri!:) Lai izdodas Ozolniekos un kam vēl Siguldā! :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
11/10/2009
11:09
Mildda
Mildda
Nākotne
Interesents
Members
Forum Posts: 24
Member Since:
23/05/2009
Offline

Laikam vienīgā no mūsu klubiņa šoreiz M-parkā izvēlējos 5km distanci. "Piecinieki" bija tāds paprāvs pulciņš, kopvērtējumā ieņēmu 12. vietu, bet savā grupā 2.. Prieks par konkurenci savā grupā - no pirmās vietas atpaliku gandrīz par minūti (uh, līdz tādiem ātrumiem man vēl augt un augt :D ). Taču savu mērķi turēties pie 4min/km izdevās sasniegt - tātad skrējiens izdevies:)

Sveicieni visiem 15km finišētājiem! ;) Uz tikšanos Ozolniekos!:)

11/10/2009
11:37
sm72
sm72
Rīga
Admin
Forum Posts: 1986
Member Since:
19/05/2009
Offline

Malači, pie tam apvienojāt skriešanu ar rudens skaisto Mežaparka skatu:)

12/10/2009
21:07
Ivars
Ivars
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
20/08/2009
Offline

Par skrējienu jau kolēģi izteikušies, gribēju tikai padalīties ar iespaidiem par to, ka tiešām bariņā skriet ir DAUDZ labāk! Pirmo reizi skrēju 15 km un pirmo reizi ar laika kontroli, tāpēc īsti nezināju kādu tempu uzturēt sākumā, drošs paliek drošs, neforsēju un skrēju savā tempā, redzeslokā paturēdams Aivaru703, OreMan, kas skrēja vēl gabaliņu priekšā un tālumā Aivaru, kurš gan izgaisa skatienam, liekas jau pirmajā aplī. Kad bija noskrieti 5 km, uzmācās pārdomas par to, ka redz, ja būtu izvēlējies šo distanci, tagad jau varētu braukt pusdienās pie mīļotās sievietes, bet nē, nez kāpēc man te jāmocās. Ķermenis nekavējās piebalsot, re - man te kreisajā celī sāk durt un labais apakšstilba muskulis tūlīt krampī sametīsies, utt. Šo sliņķi gan izdevās nomierināt ar karstas dušas un masāžas vakarā apsolījumu.  Dažbrīd sāka durt pakrūtē, tā arī nesapratu vai palīdz retāka un dziļāka elpošana vai biežāka un seklāka. Kā ir citiem pēc pieredzes?

Kad bija atlikuši vēl pēdējie 2 apļi, sapratu, ka rezerves vēl ir un var kāpināt tempu, galā rezultāts 1:12:49 un 4:51/km liekas tīri pieklājīgi.

Nākošsvētdien 10 km vajadzētu noskriet 4:30/kmtempā, tad jau raudzīsim kā sanāks!

Un galvenais ieguvums no šī skrējiena bija iepazīšanās ar domubiedriem - Didzi, Aivaru, Aivaru703, OreMan. Tiekamies atkal citā reizē! Veiksmi!

12/10/2009
21:50
Aivars
Aivars
Salaspils
Eksperts
Members
Forum Posts: 1359
Member Since:
24/04/2009
Offline

Idzerve, bija jau arī Mežaparkā mūsu lieliskās meitenes! Piemēram, Mildda, ar sarkaniem cimdiņiem rokās rotaļīgi kārtējo reizi izcīnija godalgotu vietu...:) Tā kā Tevi vēl gaida daudz, daudz patīkamu iepazīšanos turpmākajos mačos!:)

Kas attiecas uz elpošanu - tas ir ļoti interesants jautājums, man par to līdz šim nav bijis nekad jādomā, viss notiek kaut kā dabiski - pats no sevis. Laikam jau es tik ātri nemaz nevaru paskriet, ka sāk trūkt elpas, vai sāk durt pakrūtē!:) Elpošana man mainās tikai ziemā, kad ir pārāk lieli mīnusi un tāpēc ir jāelpo tikai caur degunu. Tad gan ir jāpiedomā par elpošanu un deguna sagatavošanu skrējienam. i

Nekas tā neuzlabo dzīves kvalitāti un pašsajūtu kā skriešana!
12/10/2009
22:06
vargans
Mazsalaca
Zinātājs
Members
Forum Posts: 224
Member Since:
27/04/2009
Offline

No savas pieredzes varu teikt, ka sāpi pakrūtē var atelpot, ja tā ir no nepareizas elpošanas. Īsa ieelpa caur degunu un gara izelpa caur muti...tā turpina, kamēr pāriet....man palīdz....esmu to iemācījusies, kaut sen nav bijusi vajadzība lietot...

...neviens neprasa, lai Tu uzvari...vienkārši - NEPADODIES!!!  
12/10/2009
22:25
Aivars703
Aivars703
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 828
Member Since:
19/05/2009
Offline

idzerve, Apsveicu ar pirmo rezultātu. Priekš pirmās reizes tas ir ļoti labs. Ieteikums uz nākošo maču - ja Tu 10 kilometros būsi tādā pašā kondīcijā , tad labāk orjentējies uz rezultātu 4:41 uz kilometru. Es izmantoju “Treniņu padomdevēju”  (tas kas pie Blogroll labajā pusē). Ieraksti savu rezultātu pie noskrietās distances, tas ir 1:12:49, ieklikšķini 15K un nospied Calculate. Tad redzēsi savus salīdzinošos ātrumus pie dažādām distancēm. Kā es pārliecinājos, uz mazākām distancēm (tas ir īsāku gabalu, nekā ievadītā distance) viņš man ātrumu izrēķina perfekti. Reāls mērķis ko parasti gandrīz izpildu.

Piemērs - man laiks bija uz 15k 4:45 kilometrs, 10kilometri jāskrien pa 4:35(tas ir kopējais laiks 45:50)

Tiekamies Mežaparkā. Temperatūru sola ap +3 līdz +5, lietus. Lēnu skrienot var arī apsaldēties.

P.S. atvainojos par trekno tekstu - netieku no viņa vaļā

12/10/2009
22:33
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

trekno tekstu panāk ar "B" palīdzību - tāpat kā iekš Worda .... noņemt - vēlreiz uzspied uz šo burtu

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
12/10/2009
23:03
Ivars
Ivars
Zinātājs
Members
Forum Posts: 261
Member Since:
20/08/2009
Offline

Paldies par padomiem! Laikam gan jāievēro pakāpeniskums, palielinot ātrumus, kā jau mūsu senči mācīja - lēnāk brauksi, tālāk tiksi. Jo - cik viegli ir iedzīvoties grūti ārstējamās traumās, te jau ir pilns forums pierakstīts...

13/10/2009
09:23
ro
Salgale
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
30/09/2009
Offline

Mildda said:

Laikam vienīgā no mūsu klubiņa šoreiz M-parkā izvēlējos 5km distanci. “Piecinieki” bija tāds paprāvs pulciņš, kopvērtējumā ieņēmu 12. vietu, bet savā grupā 2.. Prieks par konkurenci savā grupā - no pirmās vietas atpaliku gandrīz par minūti (uh, līdz tādiem ātrumiem man vēl augt un augt :D ). Taču savu mērķi turēties pie 4min/km izdevās sasniegt - tātad skrējiens izdevies:)

Sveicieni visiem 15km finišētājiem! ;) Uz tikšanos Ozolniekos!:)


Tā meitene, līdz kuras ātrumiem tu saki- augt un augt, ir absolūts talants, es nemaz necenšos viņai līdzi turēt. Skrien pirmo sezonu, gandrīz manā vecumā, bet savu pirmo maratonu noskrēja 3 stundās un 1 minūtē. Katrā ziņā interesanti, ka cilvēks, uzsākot sportot 29 gadu vecumā, spēj uzreiz nokļūt top augšdaļā, tas ir tikai un vienīgi talants. Siguldā viņa skries 55km.