Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

Topic RSS
100m un 1500m treniņ programma
09/08/2013
00:46
pirmitis
Iesācējs
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
09/08/2013
Offline

Sveiki!

Ložņaju pa googli un atdūros pret to, ka nekādu produktīvu informāciju tautas mēlē par 100m un 1500m distanču treniņiem atrast nevar. Varbūt neskatoties uz to, ka šī foruma lietotāji ir tendēti uz garajiem gabalie, atradīsies kāds kas var sniegt informāciju kā trenēties 100m un 1500m distancei (treniņu programmu). Par sevi varu teikt, ka līdz šim esmu noskrējis pāris pusmaratonus zem 2h un regulāri turpinu skriet.

Paldies!

09/08/2013
07:23
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

kaut kā savienot 100m un 1500m treniņus izklausās visai nenopietni, ja grib to darīt nopietni - pārāk atšķirīgas distances .... :)

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
09/08/2013
10:06
Lielkuilis
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 269
Member Since:
21/06/2011
Offline

Mošķis said

kaut kā savienot 100m un 1500m treniņus izklausās visai nenopietni, ja grib to darīt nopietni - pārāk atšķirīgas distances .... :)

Nez vai Tev būs pilnībā taisnība. Cilvēks nāk no pusmaratona un gan 100, gan 1500 no turienes izskatās daudz, maz vienlīdz tālu. Gan jau sākums, lai celtu spējas abās šajās distancēs, ir diezgan līdzīgs, proti, bieži skraidīt intervālus, strādāt pie tehnikas (Man par to gan nav nekādas sajēgas ;)). Vispār vajag atteikties no kaut kā tik episka kā pusmaratons, jo kā tāda noskriešana iespaido tehniku un uzreiz pieber milzum daudz lieku sekunžu sprinta distancēs, ja iepriekš īpaši ticis strādāts uz tām.

09/08/2013
10:17
Mošķis
Mošķis
Liepāja
Admin
Forum Posts: 2091
Member Since:
22/04/2009
Offline

pilnīga taisnība nebūs, 100m un 1500 vēl var mazliet savienot, bet 100m "tehnoloģijas" varētu izmantot priekš 1500m finiša .... bet solis tāpat stipri atšķirsies .... kur nu vēl pusmaratonam

Karstums mūs nenogalina, tas padara mūs stiprākus un … vieglākus :)
09/08/2013
12:03
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

kāds mērķis ir skriet 100m un 1500m? sava prieka pēc? tās distances ir jauno priekšrocība, uz vecumu var cerēt sacensties tikai ar saviem vienaudžiem :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
09/08/2013
12:33
Tuksnesa vetra
Tuksnesa vetra
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 418
Member Since:
01/03/2010
Offline

Pirms kāda laika biju " piedalījies" sarunā, kurā piedalījās dažādi skrējēji, arī Jeļena Ābele un runāja tieši par "pusīti" un sprintu, proti vai var līdzvērtīgi trenēties un arī gūt augstvērtīgus panākumus kā vienā, tā otrā disciplīnā. " Sausais atlikums" no garās lekcijas bija - nē!!! Proti, ja esi sācis skriet "garos" gabalus, tad uz sprintu ir visnotaļ grūti pārslēgties vai arī atgriezties, jo skrienot ilgstoši (lielus attālumus) mainās muskulatūras struktūra. Skrienot sprintus, izveidojas un ir nepieciešamas tieši īsās muskuļu šķiedras, kas nodrošina ekspansīvo ātrumu, jeb ātruma spēku, savukārt, skrienot "garos gabalus" muskuļu škiedras izstiepjas, kas palīdz nodrošināt ātruma izturību. Lai piedod man LSPA V. Krauksts, ja esmu ko sajaucis:) Par treniņiem? Nav ne mazākās nojautas, un tomēr esmu pārliecināts, ka SM 72 varētu dot labus padomus.

Lai Laima vada un Pērkons sargā. No Māras pie Dieva un atpakaļ. Tiksimies pie tēviem.
09/08/2013
17:53
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Pieņemiet arī manus divus santīmus.
Pirmkārt, 100m un 1500m ir divas ļoti atšķirīgas distances. Treniņi sprintiem - 100..400m fokusējas tikai uz ātrajām muskuļu šķiedrām un daudz darbojas svaru zālē, skrien ar atsvariem un ļoti izkopj skriešanas tehniku. Vidējām distancēm - 800..3000m vajadzīga arī izturība un tāpēc treniņprogrammās iekļauti arī daži garie skrējieni, ne tikai ātrumdarbi.

Te var apskatīt dažu vidējo un garo distanču čempionu treniņprogrammu piemērus: http://members.iinet.net.au/~peterg1/run/aths.html Programmas ir ļoti atšķirīgas, jo katram skrējējam ir savas stiprās un vājās puses, un vājās puses ir pastiprināti jāattīsta ar treniņiem.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
10/08/2013
19:10
pirmitis
Iesācējs
Members
Forum Posts: 2
Member Since:
09/08/2013
Offline

Paldies par jūsu līdzšinējām atbildēm!

Aizmirsu piebilst,. ka apzinos kad 100m un 1500m ir atšķirīgas distances un līdz ar to treniņ programmas, bet kā jau ''Lielkuilis'' ieminējas: ''..iespējams sākums, lai celtu spējas abās šajās distancēs, ir diezgan līdzīgs,..'' , tāds ir arī viens no maniem jautājumiem. Principā gribētos atrast treniņ programmu ātruma uztrenēšanai, lai uzlabotu savu ātrumu.

Mērķis attiecībā uz šīm divām distancēm ir savam priekam un nedaudz vairāk!

''Tuksnesa vetra'', paldies par izsmeļošo info. Varbūt mana priekšrocība ir tā, ka profesionāli neesmu skrējis pusmaratona distances.. un mana muskalatūra nav vēl ļoti mainījusies :) ,protrams, pieļauju kad tā nav, jo regulāri tiek skrieti 5-10km dienā.

Katrā ziņā kā jau minēju tad visā pamatā ir vēlme uztrenēt savu ātrumu. Jautājums kā strādāt uz satidona?

13/08/2013
15:43
NilsS
Zinātājs
Members
Forum Posts: 56
Member Since:
10/07/2013
Offline

dot said

Pieņemiet arī manus divus santīmus.
Pirmkārt, 100m un 1500m ir divas ļoti atšķirīgas distances. Treniņi sprintiem - 100..400m fokusējas tikai uz ātrajām muskuļu šķiedrām un daudz darbojas svaru zālē, skrien ar atsvariem un ļoti izkopj skriešanas tehniku. Vidējām distancēm - 800..3000m vajadzīga arī izturība un tāpēc treniņprogrammās iekļauti arī daži garie skrējieni, ne tikai ātrumdarbi.

Nolēmu padalīties arī ar savu kapeiciņu.
Tīrajās sprinta distancēs tiešām ļoti daudzir jāstrādā svaru zālē.
Turklāt nevis truli cilājot dzelzi, bet gan pildot konkrētus vingrinājumus, pie max slodzes 60% no iespējamā.
Tātad pietupieni, pusītes uz sola, arī frontālie, raušana un spiešana būtu pamats.
Gan arī ar trenažieriem un hantelītēm jāpastrādā, domāju ir specifiskāki vingrinājumi tieši sprinteriem.
Diemžēl, ja nav kārtīgas bāzes apakšā + trenera + perfektas tehnikas + konkrēti tev rakstītas progas........mmm ir liela iespēja sabojāt kaut ko un nopietni.
Kādreiz nodarbojos ar spēka trīscīņu ( powerliftings ) meistarkandidāta līmenī, tur arī izprovēju iepriekšminētās lietas un jāsaka - ātrums tiešām būtiski uzlabojās.
Klasiskā teorija vēsta, ka ir trīsstūris, kuru veido lokanība, ātrums un izturība - velkot uz augšu vienu īpašību, pārējās vājinās. Divas no minētām lietām vēl kaut kā var savienot, visas uzreiz - nekādi. Es gan nedomāju, ka tas ir akmenī kalts, bet pa lielam - tā ir.
Secinājums - ja gribi trenēt ātrumu,aizmirsti par garām distacēm un strādā stadionā pie tehnikas, bet zālē pie ātrumspēka

13/08/2013
17:40
ario
ario
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 196
Member Since:
05/11/2012
Offline

NilsS said
Klasiskā teorija vēsta, ka ir trīsstūris, kuru veido lokanība, ātrums un izturība - velkot uz augšu vienu īpašību, pārējās vājinās. Divas no minētām lietām vēl kaut kā var savienot, visas uzreiz - nekādi. Es gan nedomāju, ka tas ir akmenī kalts, bet pa lielam - tā ir.

Šī teorija gan tad ir strikti uz profesionālo sportu.. Jo citi šobrīd skrien pusi vai maratonu tā kā es varētu trenēties sprintu skriet. Un tad jau sanāktu, ka viņi piedzima ar tādu ātrumu, nevis uztrennēja ātrumu UN gargabalu.

13/08/2013
17:58
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

ario said
Šī teorija gan tad ir strikti uz profesionālo sportu.. Jo citi šobrīd skrien pusi vai maratonu tā kā es varētu trenēties sprintu skriet. Un tad jau sanāktu, ka viņi piedzima ar tādu ātrumu, nevis uztrennēja ātrumu UN gargabalu.

Gribi teikt, ka nevari noskriet 100m zem 16,6 sekundem? Tik ātri pusmaratonā skrien pasaules rekordu.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
13/08/2013
20:07
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline

Te varētu veikt nelielas izmaiñas distancēs. 800-1500-3000-5000. Tāda varētu būt trepīte lai strādātu pie ātruma pusītēm, un varbūt kam garākam. 100 metri - nu nezinu, liekas ka tas paliek tikai kā intervālu, kāpinājumu darbiñš. Un piekrītu teiktajam par trenera nepieciešamību, vienam pa stadionu ñemties bez pieredzes , bez pieskatīšanas, nekas łoti jēdzīgs tur nesanāks.

14/08/2013
10:45
NilsS
Zinātājs
Members
Forum Posts: 56
Member Since:
10/07/2013
Offline

ario said

NilsS said
Klasiskā teorija vēsta, ka ir trīsstūris, kuru veido lokanība, ātrums un izturība - velkot uz augšu vienu īpašību, pārējās vājinās. Divas no minētām lietām vēl kaut kā var savienot, visas uzreiz - nekādi. Es gan nedomāju, ka tas ir akmenī kalts, bet pa lielam - tā ir.

Šī teorija gan tad ir strikti uz profesionālo sportu.. Jo citi šobrīd skrien pusi vai maratonu tā kā es varētu trenēties sprintu skriet. Un tad jau sanāktu, ka viņi piedzima ar tādu ātrumu, nevis uztrennēja ātrumu UN gargabalu.

Nu protams, ka visi nepiedzimst vienlīdz apdāvināti un tie, kuri ir rekordisti, par tādiem nekļūst nejauši :)
Pavisam noteikti - arī ar visu iedzimto talantu čaļi trenējas līdz asins pa degunu un tad vēl mazliet. Atbildi sev - cik intensīvi un ilglaicīgi Tu esi spējis trenēties, turklāt strikti ievērojot režīmu ? Tostarp arī sportam pakārtojot ēdienkarti un aizmirstot par foršu kodienu ar athodņaku nedēļas nogalē, kas sajāj visu nedēļas progresu......( pēdējais, protams vispārīgi, ne par Tevi, jo īpaši jauniem čaļiem tā lieta mēdz norakt karjeras )
Elites sportistiem tā ir ikdiena + labākais ekipējums + legālā farmācija ( par steroīdiem cits stāsts ) + laba līmeņa medicīna + treneris, kas galīgi nav mazsvarīgi.
Kaut kad lasīju, ka īstenais talants esot nenormālas darbaspējas, tur ir liela daļa taisnības :)
Par čempioniem nepiedzimst, par tādiem kļūst.
Tā ka sasniedz savu spēju maksimumu, sākumā, turklāt sev atbilstošā distancē.
Tad varēsim papļāpāt par iedzimtību, grūtu bērnību, negaršīgo putru uc nozīmīgiem faktoriem sportista karjerā :)

14/08/2013
10:48
NilsS
Zinātājs
Members
Forum Posts: 56
Member Since:
10/07/2013
Offline

dot said

ario said
Šī teorija gan tad ir strikti uz profesionālo sportu.. Jo citi šobrīd skrien pusi vai maratonu tā kā es varētu trenēties sprintu skriet. Un tad jau sanāktu, ka viņi piedzima ar tādu ātrumu, nevis uztrennēja ātrumu UN gargabalu.

Gribi teikt, ka nevari noskriet 100m zem 16,6 sekundem? Tik ātri pusmaratonā skrien pasaules rekordu.

Šis ir labs jautājums, visticamāk ka var gan, iespējams pat - krietni ātrāk