Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
bite_L - gribu šogad beidzot arī startēt.
20/01/2013
11:47
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

papucis said

Pa piesnigušiem trotuāriem skrienot ir liela slodze potītēm, vari papētīt potītes nostiprinošos vingrinājumus?
Sāp potīte vai diskomforts potītē ir ļoti nekonkrēts apraksts - potītei var sāpēt saites iekšpusē, ārpusē, pati locītava, potītes priekšpusē, gan jau ka vēl ir varianti :) apavi tika pareizie piemeklēti? varbūt pēc apavu iegādes esi sastiepusi potīti?

laikam vairāk ārpuse sāpēja (šodien vairs nespēju izšķirt, jo sāpe var teikt, ka vairs nav), brīžiem staigāja sape arī uz celi, kuru pirms nedēļas nedaudz satraumēju vingrojot, bet kas arī bija 2 dienās pārgājis.

Apavi tie paši, kas visu laiku, bet var jau būt, ka arī apavi nav riktīgie. Jo lai arī ir labi, bet man 3 izmērus lielāki, nekā parastie, ne sporta apavi. Vnk. tobrīd nebija naudas un bija laba iespēja iegādāties ļoti lēti mazlietotas Asics gel Cumulus 13. Skrienot neko nejūtu, ka par lielu būtu, bet gan jau ka īsi labi nav. Jaunus droši vien uz pavasari /vasaru meklēšu, kad šīm būs kādi 800 km. Šobrīd finanses neļauj.

20/01/2013
11:54
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

vingrojumus sameklēšu, paldies!

20/01/2013
13:07
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

tomēr tā sāpe/diskomforts ir potītes augšpusē.

30/01/2013
14:26
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

potītei viss ok jau sen, bet nav labi ar celi, acīmredzot vingrojot pirms pāris nedēļām (galvenais, ka bez nekādas arkārtējas slodzes), kaut kā tizli esmu satraumējusi, pat nejutu, kurā brīdī. nekādu dižo sāpju nav, bet šad tad iesāpas ceļa iekšpusē, pēc simptomiem varētu būt, ka medial collateral ligament sprain vai arī kas nopietnāks (brīžiem vieglas reimatiskas sāpes, ka tik nav artrīts vai menisks, kas mani biede visvairāk). skriets nav nedēļu, dažas reizes taisīju ceļus stiprinošos vingrojumus, gribētos jau katru dienu, lai nebūtu mazkustīgums, bet laikam pārsteigties ar nav labi.ja pēc pāris nedēļām saudzējoša režīma nebūs ok, tad iešu pie ārsta.

reāli depresīvs noskaņojums brūk katru dienu virsū.līdz šim ar sporta traumām nebiju saskārusies, bail, ka nav, kas nopietns, bail, ka nevarēs vairs skriet, bail, ka nekāds pusmaratons un kaut kad tālākā nākotnē maratons nespīd.:( jau sāku cerēt, ka vismaz līdz sieviešu skrējiena distancei varēšu nonākt.

vingrošana un skriešana, visvairāk jau skriešana, sniedza baigo laimes sajūtu, enerģiju, tagad, kad nesportoju, notiek pilnīgi pretējais. ja sanāk kaut vai nedaudz patrenēt ceļu muskulatūru, atspiesties, presi uztaisīt, riņķi iegriest, jau jūtos bišku labāk, bet tas nav tas. Šādas sajūtas manā dzīvē pirmo reizi, ka ir tāds izmisums tāpēc, ka nevaru sportot, liekas, ka esmu nojūgusies. kaut kā jāmēģina atiet. tomēr bija baigi pierasts gandrīz 2 gadus diendienā sportot. jādomā, ko varētu vēl mājās izveikt no aktivitātēm, kādi būtu nekaitīgi vingrojumi,lai paceltu garīgo.

Lasīju statistiku, ka katru gadu teju 70% skrējēju satraumējas. tas uzdzen tādu gruzonu - vai tiešām skriešana ir kaut kas tik traumatisks?

Ja mana kāja sadzīs labi, tad pavasarī būs jāsāk radināties pie skriešanas basām ar mērķi pamazām pāriet uz minimālajiem apaviem. varbūt tas mazinās traumu risku..

30/01/2013
14:49
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Turies, sadziedēsies un būs labi! Tās "lomkas" ir pazīstamas un, reizēm, ļoti noderīgas, lai pie kādas prātīgas atziņas nonāktu. Iespējams, kkas nav bijis īsti pareizi un organizms par to signalizē.
Veseļojies!

30/01/2013
15:01
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

Kuks said

Turies, sadziedēsies un būs labi! Tās "lomkas" ir pazīstamas un, reizēm, ļoti noderīgas, lai pie kādas prātīgas atziņas nonāktu. Iespējams, kkas nav bijis īsti pareizi un organizms par to signalizē.
Veseļojies!

paldies par atbalstu!

tā jau ir - esmu pārmalusi n-tām reižu galvā, kāpēc tas varēja notikt. salasījusies milzīgi daudz jauna par ceļu traumām un to novēršanu arī. nākotnē noteikti būšu piesardzīgāka. jācer uz to labāko un jāizmanto brīvais laiks lietderīgi!

30/01/2013
15:06
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

un vēl viena kaitinoša traumas izpausme - virs ceļa (citreiz arī ceļa ārpusē) kvadru ārpusē zem ādas ir regulāra vibrēšana - it kā mobilais būtu uz vibrozbvanu apakšā. šitas gan pievienojās ne uzreiz, bet pēc vairākām dienām. Vakar sāku smērēt timiāna ēterisko eļļu, kas skaitās pie muskuļu un nervu spazmām noderīga, šķiet , ka tā vibrācija paliek vieglāka un retāka, cerams, ka pāries.

31/01/2013
08:59
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

pierakstījos pie dr. ar nosūtījumu uz feb. vidu 2.slimnīcas poliklīnikā, TOS būtu jāgaida vēl ilgāk. izrādās, ka 2. slimnīcā var ar nosūtījumu arī martā USG uztaisīt pa 3ls, rentgens 2ls, savukārt TOS usg netaisa. vēl aizvien ir maza cerība, ka līdz tam laikam kāja sadzīs, taču visticamāk tā nebūs (baigi jau tomēr pēc meniska plīsuma izskatās). tagad atliek cerēt, ka varēs iztikt bez operācijas.
eh.. nezināju, ka iespējams satraumēties tik vienkāršā un nejaušā veidā. sliecos domāt, ka, ņemot klāt vingrošanai skriešanu, locītavām bija strauji kāpināta slodze, kas plusā ar visticamāk neprecīzi izpildītu vingrojuma formu rezultējās traumā.

21/03/2013
15:39
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

nu tā, ceļa iekaisums(sinuvīts) ir sadziedēts ar drastisku pretiekaisuma diētu, bet krakšķis palicis (dakteris teica, lai par to nebēdāju, jo celim nekāda vaina neesot konstatējama) un ceļi brīžiem vēl aizvien jūtīgi - gadās dienas, kad nevaru uztaisīt izklupienus, piemēram.

pamazām atsāku skriešanu ar lielām bailēm atkal pārforsēt un dabūt atkal iekaisumu no vienas puses un milzīgu vēlmi skriet vairāk no otras puses. nevaru tikt gudra, vai tiešām jau no pirmajiem km jāievēro 10% likums, vai tomēr drīkstu pirmās nedēļas pārlēkt 10-15-17-20 un tad sākt audzēt pa 10% (iekaisumu dabūju pēc 4 mēnešu pauzes skrienot uzreiz 25- 28 km nedēļā, celis sasāpējās jau pēc 3 nedēļām, vispār vēl aizvien nesaprotu, kāpēc tā, jo identiski darīju pagājušajā vasarā un nekādu problēmu nebija, turklāt skrēju šogad stipri lēnāk). Vispār ir tā, ka šausmīgi gribas skriet, visu laiku cīnos ar sevi un bremzēju. pagaidām sanāk, ka neskriet ir daudz grūtāk, nekā skriet, notiek rakstura audzināšana.

iegādāju pirmos minimālos apavus Merrell Pace Glove un uz lentas kājas nedaudz iemēģināju basā skrējienā. Pēc pirmā izskrējiena ar Merrel (tas bija vien 1 km)atšķirībā no basajiem skrējieniem pēc vairākām stundām iesāpējās otrais celis(ne tas, kas bija iekaisis), domāju, ka pie vainas varētu būt kadence, būs jāpaskaita un noteikti, ka arī jāpalielina. Vai arī par ātru paskrēju to pirmo reizi ar Merrell. Mērķis ir pāriet uz minimālajiem apaviem, audzējot pa 200 m katrā skrējienā klāt vai vēl retāk, kamēr tikšu līdz 4,8 km un tad ņemt pa 10% klāt nedēļā (tādu plānu atradu gūglē iekš Barefoot university). Basie skrējieni uz lentas atlikuši tikai 2, pēcāk beigsies abonements, es zāli ilgāk par 1 mēnesi izturēt nevaru, gāju tikai tāpēc, ka samaksāts (man daudz labāk patīk skriet svaigā gaisā un vingrot mājās). Tad atliks gaidīt aprīļa beigas/maiju līdz basajiem skrējieniem. Lai arī paskriets pa baso tik maz, jau tagad Asics liekas kā pufīgas čības un gaidu, kad no tām varēs atbrīvoties.

Mani pusmaratona plāni uz Nordea traumas dēļ izgāzās, par ko vēl aizvien neesmu līdz galam samierinājusies. Taču plānā noskriet desmitnieku NRM, lai redzētu, kā sacensības vispār notiek. Ceru, ka iztikšu bez turpmākajām traumām un varēšu noskriet Kuldīgā savu pirmo pusmaratonu. Vai Valmierā. Redzēs, kā man ies ar pāreju uz Merrell, jo ir parādījies jauns sapnis - noskriet pirmo pusmaratonu minimālajos apavos. Plānot kaut ko man jau tagad ir ļoti bail, bet cerēt un tiekties uz to es varu. Šopavasar man paliek 30 gadi, tad nu gribas visu ko šajā gadā pagūt izdarīt, t.sk. obligāti noskriet pirmo pusmaratonu. Jā, atzīstu, man ir pilnīga trīsdesmit gadu krīze iestājusies, ka gribas visu ko iespēt :D

21/03/2013
15:51
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Jā, par 30 gadu krīzi saprotams, nav joka lieta..

Ja reiz tik maz un uzmanīgi skrēji un tomēr tiki pie iekaisumiem, turklāt, cik saprotu, atkārtotiem, tad varbūt skriešana ir tikai viens no pastiprinošiem apstākļiem, kas to sekmējis, bet ne galvenais.. Der padomāt arī par citām lietām, kas potenciāli var radīt iekaisumus organismā - diēta, stress, klusuma trūkums, melatonīna nepietiekamība, iekšējā pulksteņa saiešana dēlī, pārāk pozitīva uzlādēšanās (ne pozitīva labā nozīmē, bet fizikālā nozīmē), utt. Varbūt nepieciešams savest kārtībā kādu no šīm lietām?

Lai veicas, atsākot skriet pa baso!

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
21/03/2013
15:57
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

nē, atkārtotu iekaisumu man nav, vienīgais, kas bija - sākās 16.janvārī pirmās sāpes un 15. martā man pateica, ka viss ir kārtībā. (vakar otrs celis iesāpējās, bet neilgi). par citiem iemesliem - sākumā man likās, ka es tomēr satraumēju vingrojot ar svaru mājās, jo tieši pēc vingrošanas sāka sāpēt+ bija garais skrējiens tai pašā dienā. iespējams, ka skrējieni, kas tika pielikti nesamazinātais vingrošanas slodzei, kas man īstenībā galīgi nebija nekāda mazā, laikam bija punkts uz i. tagad es vingroju stipri mērenāk un skrienu arīdzan.

21/03/2013
15:57
IlzeP
IlzeP
Ozolnieki
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
27/06/2009
Offline

Par 30 gadiem neuztraucies, nav nekādas vajadzības visu paspēt! Pēc tam nekas nebeidzas, tikai pa īstam sākas!

21/03/2013
15:59
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

ilksy said

Par 30 gadiem neuztraucies, nav nekādas vajadzības visu paspēt! Pēc tam nekas nebeidzas, tikai pa īstam sākas!

tā jau runā, es arī tā ceru, ka būs tikai labāk, bet gribas, lai tam visam tāds skaists iesākums ar pusmaratona noskriešanu :)

21/03/2013
16:05
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Ja man būtu 30! :)

21/03/2013
16:08
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

vēl es turu aizdomās uzturu. jo tad, kad es izslēdzu piena produktus, glutēnu, kafiju un olas, man strauji palika labāk, atradu ļoti daudz skrējēju pieredzes stāstus, kam bija sistemātiski locītavu iekaisumi, kurus izārstēja tikai ar uzturu tādā pašā veidā. tagad cenšos ar šiem riska produktiem nepārforsēt (lietoju, bet stipri mazākos daudzumos, kā agrāk), galvenokārt sekoju, lai būtu maksimāli maz dzīvnieku izcelsmes tauku, t.sk. piena (kopš bērnības neēdu gaļu, bet zivis reizēm atļaujos) un kvieši,rudzi, auzas 80% tikai pilngraudu. lietoju maksimāli pretiekaisuma produktus - zaļie kokteiļi, dārzeņi, augļi, ķiploki, ingvers, mārrutki, cigoriņu kafija, melnā šokolāde, sarkanvīns mērenās devās utt.

21/03/2013
16:26
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

OreMan said
Lai veicas, atsākot skriet pa baso!

paldies! ja tas izdotos - pāriet uz baso/minimālistu skriešanu, iztikt bez traumām, es būtu baigi laimīga, tas priekš manis būtu reāls sasniegums.

21/03/2013
17:30
LauraX
LauraX
Rīga/Sigulda
Zinātājs
Members
Forum Posts: 297
Member Since:
23/12/2011
Offline

bite_L said

vēl es turu aizdomās uzturu. jo tad, kad es izslēdzu piena produktus, glutēnu, kafiju un olas, man strauji palika labāk, atradu ļoti daudz skrējēju pieredzes stāstus, kam bija sistemātiski locītavu iekaisumi, kurus izārstēja tikai ar uzturu tādā pašā veidā. tagad cenšos ar šiem riska produktiem nepārforsēt (lietoju, bet stipri mazākos daudzumos, kā agrāk), galvenokārt sekoju, lai būtu maksimāli maz dzīvnieku izcelsmes tauku, t.sk. piena (kopš bērnības neēdu gaļu, bet zivis reizēm atļaujos) un kvieši,rudzi, auzas 80% tikai pilngraudu. lietoju maksimāli pretiekaisuma produktus - zaļie kokteiļi, dārzeņi, augļi, ķiploki, ingvers, mārrutki, cigoriņu kafija, melnā šokolāde, sarkanvīns mērenās devās utt.

Kāpēc izslēdzi tieši šos produktus? Ir kādi zinātniski vai nezinātniski pierādījumi tam? :)

21/03/2013
17:53
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

LauraX said

bite_L said

vēl es turu aizdomās uzturu. jo tad, kad es izslēdzu piena produktus, glutēnu, kafiju un olas, man strauji palika labāk, atradu ļoti daudz skrējēju pieredzes stāstus, kam bija sistemātiski locītavu iekaisumi, kurus izārstēja tikai ar uzturu tādā pašā veidā. tagad cenšos ar šiem riska produktiem nepārforsēt (lietoju, bet stipri mazākos daudzumos, kā agrāk), galvenokārt sekoju, lai būtu maksimāli maz dzīvnieku izcelsmes tauku, t.sk. piena (kopš bērnības neēdu gaļu, bet zivis reizēm atļaujos) un kvieši,rudzi, auzas 80% tikai pilngraudu. lietoju maksimāli pretiekaisuma produktus - zaļie kokteiļi, dārzeņi, augļi, ķiploki, ingvers, mārrutki, cigoriņu kafija, melnā šokolāde, sarkanvīns mērenās devās utt.

Kāpēc izslēdzi tieši šos produktus? Ir kādi zinātniski vai nezinātniski pierādījumi tam? :)

glutēns - glutēna nepanesamība (nav jābūt celiakijai) var radīt locītavu sāpes;
piena produkti - tajos esošais proteīns (īpaši kazeīns) veicina iekaisuma procesus;
olas - tas pats omega 6 dēļ;
kafija - pierādīts, ka palielina tendenci uz reimatismu.

principā šie bija produkti, kurus iesaka nelietot pie reimatoīdā un osteo artrīta. tā kā man akūtajā stadijā parādījās reimatiskas sāpes citās locītavās, es biju sabijusies, ka sācies reimatisms un izgūglēju baigo kvantumu info par to, kas jāēd un ko nedrīkst pie reimatisma un iekaisuma, lasīju visu par pretiekaisuma uzturu angliski, lasīju par katru produktu, ko bāžu mutē,vai tie var veicināt iekaisumu vai ārstēt to. atradu, ka zviedri ir veikuši pētījumus ar reimatisma ārstēšanu ar diētu, ļoti sekmīgi, vislabākie rezultāti bija stingram vegāniskam uzturam bez glutēna. locītavu sāpes citās locītavās man strauji samazinājās 5 dienu laikā pēc tam, kad uzsāku šo diētu. Savukārt pēc 20 dienām atkārtotā sonogrāfijā man konstatēja, ka iekaisuma vairs nav. varbūt sakritība, bet drīzāk nē. turklāt es tajā laikā vienīgā no mūsu 4 cilvēku ģimenes ar gribu tiku galā 1 dienas laikā, kamēr pārējie mocījās ar augstu temp. vairāk nekā nedēļu - imunitāte bija krietni cēlusies.

21/03/2013
17:57
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

kad stāstīju to traumatologam, viņš man pilnībā piekrita, ka, runājot par locītavu sāpēm, uzturam ir nozīme liela. un pie sienas 2. slimnīcas gaitenī atradu tieši tādus pašus ieteikumus pie artrīta - ko lietot un ko ne, pie kā biju nonākusi saviem spēkiem. vēl es konstatēju, ka sausais sarkanvīns man ļoti palīdz, par ko arī traumatologs atzinīgi izteicās. sarkanvīnā esošie antioksidanti bloķē iekaisuma procesus.

21/03/2013
17:57
LauraX
LauraX
Rīga/Sigulda
Zinātājs
Members
Forum Posts: 297
Member Since:
23/12/2011
Offline

Paldies par izsmeļošo atbildi! Lai veicas treniņos :))

No permission to create posts