Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
bite_L - gribu šogad beidzot arī startēt.
09/01/2013
12:20
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

re kā, pagājušajā maija beigās sāku domāt par pirmo pusmaratonu 2012. gada rudenī, par ko arī bija diskusija te un atsaucīgie noskrienieši sarīkoja man 2 koptrenniņus Biķerniekos. Tas bija iedvesmojoši un atbalstoši, paldies Jums visiem!

Bet.... tomēr es nesaņēmos startēt, nejutos gatava pirmkārt jau morāli. Sabijos no masām un sacensības gara, beigās reti tiku skriet (jo mazi bērni un vīram bija garas, garas darba dienas) un tad vispār augusta beigās pārtraucu, jo par to visu uznāca škrobe - ka nav laika regulāriem skrējieniem, ka tomēr nesaņēmos utt. Pēc tam jau atkal bija grūti saņemties aukstumā atsākt, izskriet no mājas tumsā.rezultātā 2012. gadā, visai neregulāri skrienot, savācu nieka 380km. Reāls kauns par savu lūzerismu.

Tagad uz pagājušā gada vasaru skatos kā labu iesildīšanos īstajiem pusmaratona treniņiem. Un pārtraukuma laikā kaut kā tā ideja tomēr ir vairāk nobriedusi manā prātā un sirdī. 3. janvārī atsāku skriet pēc 4 mēnešu pārtraukuma. Ar pamatīgu regresu pulsā, ātrumā par spīti tam, ka fizisko formu uzturēt turpināju ar vingrošanu mājās. Bet āķis lūpā ir atkal, visu dienu nepacietība, gaidot, kad atkal būs iespēja skriet, pilnīga atkarība atkal jau. Izrādās, ka tumsai nav ne vainas un ziemas vēlajiem vakariem arī ne priekš skriešanas.

Tagad ar jaunām cerībām, ka šoreiz es nenobīšos startēt. Šogad dīvainā kārtā liekas ļoti vilinošs Nordea pusmaratons, ja citus gadus tās masas atbaidīja, tad šogad gribas to sajūtu, skrienot barā un savā dzimtajā pilsētā.
Plānā ir līdz Nordea pusei savākt vismaz 500 km (Vispār jau būtu lieliski, ja līdz Nordea kopējais noskrietais pa šiem abiem gadiem būtu 1000km, tad es točna justos gatavāka pirmajam pusmaratonam). Tātad mēnesī vismaz 100, ja izdosies to noturēt janvārī un februārī, tad jāpiesakās uz Nordea, lai vairs nav, kur sprukt. Ja ne, tad jācierē uz tālākajiem pusmaratonu datumiem.

Katru dienu lasu iedvesmojošos pieredzes stāstus šajā portālā, tiešām aizraujoši. Cik superīgi, ka ir šāda mājas lapa! Ka ir iespējams tik vienkārši vest skrējēja dienasgrāmatu, lasīt pieredzi un pat piedalīties virtuālajās spēlēs! Lapas radītājam jāpiešķir medaļa par iedvesmošanu un atbalstu skriet!

09/01/2013
12:34
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

vispār, domājot par pusmaratonu, man šķiet, ka tas nāktu par labu man kā personībai. Tā man būtu reāla uzdrošināšanās (ne tik daudz tas km skaits, bet vairāk vai mazāk sistemātisks gatavošanās process un sacensību norise, skrējēju masa utt.), domāju, ka tas varētu nest lielāku pārliecība par sevi un varbūt lielāku uzdrošināšanos izmēģināt un sasniegt dzīvē aizvien ko jaunu. Tāpēc man tomēr to pusmaratonu vajag, lai gan vasarā es nonācu arī pie secinājuma, ka man nav vajadzīgas sacensības, lai būtu motivācija skriet, jo skriet man ļoti patīk tik un tā un man patīk lielākoties skriet vienai.

09/01/2013
12:49
OreMan
Valmiera, Rīga
Admin
Forum Posts: 1617
Member Since:
22/07/2009
Offline

Nu forši, ka ir tāds plāns. Lai veicas!

The harder the surface and the less between your feet and the ground, the softer the landing.. –> www.youtube.com/v/kpnhKcvbsMM
09/01/2013
13:06
LasmaO
LasmaO
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 441
Member Since:
01/01/2012
Offline

Malacis!
Labi atceros savu "kārpīšanos" pirms pirmā 1/2 maratona gadus sešus atpakaļ. Fiziski jau sen biju gatava, bet kaut kādas bailes no sacensībām iekšā sēdēja. Bet kāds bija gandarījums, kad vakarā atvēru NRM mājaslapu un ieraudzīju, ka esmu iekļuvusi sieviešu TOP 10 :)
NRM nav slikta izvēle pirmajai reizei, jo ir daudz skrējēju, daudz atbalstītāju, mūzika, atmosfēra. Arī trase ir labāka ar to, ka nav apļu sistēmas, kas uzdzen zināmu garlaicību. Tādēļ arī tā nejūt skrējiena grūtības un sākumā vajag sevi varbūt pat nedaudz pabremzēt, lai smuki un vienmērīgi var veikt visu distanci!
Patiesībā man ir līdzīgi, jo pa lielam sacensības nav skriešanas motivators, bet gan zināms atskaites punkts.
Lai veicas treniņos un pirmajā mačā!

09/01/2013
13:11
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Apsveicama apņemšanās! Lai izdodas realizēt (ticu, ka sanāks).
Ja motivācijai garajos skrējienos vajadzīga kompānija - dod vien ziņu te - noteikti palīdzēsim (pievienosimies).
Noskrien!

09/01/2013
13:13
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

LasmaO said

Malacis!
Labi atceros savu "kārpīšanos" pirms pirmā 1/2 maratona gadus sešus atpakaļ. Fiziski jau sen biju gatava, bet kaut kādas bailes no sacensībām iekšā sēdēja. Bet kāds bija gandarījums, kad vakarā atvēru NRM mājaslapu un ieraudzīju, ka esmu iekļuvusi sieviešu TOP 10 :)
NRM nav slikta izvēle pirmajai reizei, jo ir daudz skrējēju, daudz atbalstītāju, mūzika, atmosfēra. Arī trase ir labāka ar to, ka nav apļu sistēmas, kas uzdzen zināmu garlaicību. Tādēļ arī tā nejūt skrējiena grūtības un sākumā vajag sevi varbūt pat nedaudz pabremzēt, lai smuki un vienmērīgi var veikt visu distanci!
Patiesībā man ir līdzīgi, jo pa lielam sacensības nav skriešanas motivators, bet gan zināms atskaites punkts.
Lai veicas treniņos un pirmajā mačā!

paldies! forši, ka padalījies ar reiz bijušām līdzīgām izjūtām. citādi brīžiem jūtos kā neriktīga un bailule. fiziski es domāju, ka arī tagad varētu pievarēt tos km, bet gribas noskriet skaisti, izbaudot to procesu un dalību.

09/01/2013
13:14
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

OreMan said

Nu forši, ka ir tāds plāns. Lai veicas!

paldies par labajiem vārdiem!

09/01/2013
13:18
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

Kuks said

Apsveicama apņemšanās! Lai izdodas realizēt (ticu, ka sanāks).
Ja motivācijai garajos skrējienos vajadzīga kompānija - dod vien ziņu te - noteikti palīdzēsim (pievienosimies).
Noskrien!

paldies! tas labi, ka kāds tic manā vietā :D
par garajiem skrējieniem, kad izvilkšu tos garākus, tad noteikti gribētu pievienoties atkal kādā garajā Biķernieku koptreniņā, kas izskatās, ka kopš pagājušā gada maija notiek visai regulāri. Tas noteikti palīdzētu, jo pagājušo vasar tā arī nesaņēmos garajos treniņos tikt pāri 15 km robežai, kaut kā slinkums uznāca.

09/01/2013
13:27
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Par NRM runājot, pavisam noteikti nevajag startu NRM pusmaratonā iztēloties līdzīgu kā tas ir 5km distancē :) 5km ir kaut kas biedējošs, briesmīga gaļasmašīna, utt savukārt pusmaratona startā ir daudz mazāk cilvēku, arī izklīst daudz ātrāk un var jau puslīdz normāli skriet pēc pirmā kilometra. Ja nu tomēr bail no NRM tautas masām, ir vēl pusmaratons Biķerniekos pāris nedēļas pirms tam un kaut kad arī jābūt LSC pusmaratonam Mežaparkā

Ne viss ir tā, kā izskatās.
09/01/2013
13:36
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

papucis said

Par NRM runājot, pavisam noteikti nevajag startu NRM pusmaratonā iztēloties līdzīgu kā tas ir 5km distancē :) 5km ir kaut kas biedējošs, briesmīga gaļasmašīna, utt savukārt pusmaratona startā ir daudz mazāk cilvēku, arī izklīst daudz ātrāk un var jau puslīdz normāli skriet pēc pirmā kilometra.

izklausās iepriecinoši!

13/01/2013
20:22
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

Šovakar saņēmos NEskriet, lai nepārsniegtu 10% pieaugumu. Žēl, ka tik maz drīkst klāt audzēt (rezultātā no 24,5km uzaudzēju uz 26 km. :D). Bet man gribas skriet iespējami ilgi bez traumām, tāpēc centīšos +/- šo noteikumu ievērot. Šovakar atļaušos vismaz pavingrot. Labāk jau laikam būtu nedarīt neko, bet tā es arī īsti nevaru. Rīt gan būs skrējiens, es tā ceru, jau nevaru sagaidīt.

13/01/2013
20:30
Regulatus
Zinātājs
Members
Forum Posts: 89
Member Since:
04/04/2011
Offline

Pareizi dari, jo negausība ne pie kā laba nenoved:)

13/01/2013
22:43
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

eh, cīņas nedēļā arī raksturs jāaudzina.

14/01/2013
02:13
matiss
matiss
Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1034
Member Since:
03/03/2010
Offline

bite_L said
Katru dienu lasu iedvesmojošos pieredzes stāstus šajā portālā, tiešām aizraujoši. Cik superīgi, ka ir šāda mājas lapa! Ka ir iespējams tik vienkārši vest skrējēja dienasgrāmatu, lasīt pieredzi un pat piedalīties virtuālajās spēlēs! Lapas radītājam jāpiešķir medaļa par iedvesmošanu un atbalstu skriet!

Signis varētu būt ja ne Latvijas lepnums, tad skrējēju noteikti. Latvijas arī, tikai kādam jāpiesaka, vien nominācijas nepārzinu un to šovu pa šiem gadiem tā īsti neesmu skatījies. eimu nokaunēties

http://www.facebook.com/ultrataka.lv
20/01/2013
10:55
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

laikam tomēr esmu iesākumā kaut ko darījusi nepareizi, varbūt to, ka uzreiz sāku ar 24 km un tikai 3 skrējieniem nedēļā un katru nedēļu +10%.
Lai arī nejutos sagurusi un gribējās skriet vēl vairāk, pēc 5dienas 12,93 km nākamajā rītā sāka potīte bišku tā kā sāpēt (vairāk pat ne sāpe, bet diskomforts).
Vakar vakarā uzliku ledus kompresi, pēcāk uzziedu himalajiešu Musclegard dabīgp ziedi, kas domāta arī sastiepumiem. Šorīt it kā liekas labāk, bet nekāda slodze arī vēl nav bijusi. Jācer, ka rītvakar varēšu mazu riksi izskriet. Kad atpūtīsies kāja, tad skriešu 4 x nedēļā un vismaz 2 mazākus gabalus, pirmo nedēļu laikam arī kopējā distance bišku jānoīsina. Un jau atradu jogas stiepšanās postrun vingrojumus, tas arī droši vien nebija labi, ka es nestiepos pēc skrējieniem. un arī jāiesildās būs turpmāk. Varbūt arī tur tā vaina, jo negribas ticēt, ka tikai pēc 4 mēnešu pauzes tik mērena skriešana tomēr bijusi par daudz.

20/01/2013
11:00
Regulatus
Zinātājs
Members
Forum Posts: 89
Member Since:
04/04/2011
Offline

Iesaku pamēģināt "Zirgu smēri" (var iegādāties vetaptiekās)man palīdzēja ļoti un labi un cik zinu citiem arī.

R.

20/01/2013
11:02
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

paldies par padomu, būs jāpameklē! Nosaukums skan labi :D Pret kādām vainām viņa līdz?

20/01/2013
11:07
Regulatus
Zinātājs
Members
Forum Posts: 89
Member Since:
04/04/2011
Offline

Iegoglē Zirgu smēre, būs pieredzes stāsti u.t.t:)
Patiešām nav dārgi un vismaz man, palīdzēja uzreiz. Dažu dienu laikā bija jūtams rezultāts. Kaut gan biju skeptiski noskaņots.

20/01/2013
11:26
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Pa piesnigušiem trotuāriem skrienot ir liela slodze potītēm, vari papētīt potītes nostiprinošos vingrinājumus?
Sāp potīte vai diskomforts potītē ir ļoti nekonkrēts apraksts - potītei var sāpēt saites iekšpusē, ārpusē, pati locītava, potītes priekšpusē, gan jau ka vēl ir varianti :) apavi tika pareizie piemeklēti? varbūt pēc apavu iegādes esi sastiepusi potīti?

Ne viss ir tā, kā izskatās.
20/01/2013
11:43
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

Regulatus said

Iegoglē Zirgu smēre, būs pieredzes stāsti u.t.t:)
Patiešām nav dārgi un vismaz man, palīdzēja uzreiz. Dažu dienu laikā bija jūtams rezultāts. Kaut gan biju skeptiski noskaņots.

<br /
pagūglēju, daudzsološi!

No permission to create posts