Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
bite_L - gribu šogad beidzot arī startēt.
23/03/2013
21:53
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

Agy said

Ēriks Bērziņš said

Alkoholam piemeklēt ārstējošas īpašības nav diez ko prātīgi. Ja ir iekaisums, tad tas ir jāarstē un nevis jāēd vitāmīni, cerot, ka pāries.

Kapec nevar! Snabis man negarso un nezinu ka to var iedzert, bet komprese ir labu laba!

Lasiju, ka vins palidz sirds un asinsvadu slimniekiem. Glaze vakara nak tikai par labu. Protams, ja tas vīns, ne "vīns".

tieši tā, ir pierādīts, ka vīns ir franču sirds veselības noslēpums. pie salīdzinoši treknas pārtikas viņi tomēr daudz mazāk slimo ar sirds slimībām kā pārējā Eiropa, jo viņu ēdienkartē ir regulārās vīna devas.

24/03/2013
15:41
ansiso
ansiso
Speciālists
Members
Forum Posts: 786
Member Since:
04/07/2011
Offline

Ēriks Bērziņš said

Alkoholam piemeklēt ārstējošas īpašības nav diez ko prātīgi. Ja ir iekaisums, tad tas ir jāarstē un nevis jāēd vitāmīni, cerot, ka pāries.

Ar iekaisumiem bieži vien ir ļoti sarežģīti, un bieži vien vienīgais, ko ārsti var ieteikt, ir atpūta. Kāpēc nepaātrināt atlabšanu ar pareizāku uzturu, vitamīniem, antioksidantiem?

24/03/2013
15:56
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Ēriks Bērziņš said
Alkoholam piemeklēt ārstējošas īpašības nav diez ko prātīgi.

Alkoholam piemeklēt dziednieciskas īpašības ir...maigi izsakoties - jocīgi...tāpat, kā bez iemesla (grūtniecība, zāles, autovadīšana...) izvēlēties bezalkoholisko alkoholiskā vietā...
Es vīnu dzeru tāpēc, ka man garšo (ļoti jauki, ka ir arī kādi veselību veicinoši blakusefekti; diemžēl, ir arī veselību graujoši blakusefekti - ne nu tagad salīdzināt sākšu - tieši tāpēc svarīgākais ir garšo/patīk/gribu). Tāpat kā dzeru kafiju, jo garšo un ēdu eklērus, jo garšo - un dziļi zem astes vai tas ir vai nav veselīgi/kaitīgi :D

24/03/2013
16:43
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline

Dzeru ļoti daudz vīna. Atzīšos- diezgan laba vīna. Un skrienu arī diezgan daudz. Ne vīns ir traucējis skriešanai, ne skriešana vīnam. Protams pirms mačiem atturos, bet pēc tiem labprāt kādu pudelīti atkorķēju:) Visu ar mēru, un tad viss būs Ok, bet bezalkoholiskais vīns gan ir sūds, gan tiešā, gan pārnestā nozīmē.

24/03/2013
16:57
IlzeP
IlzeP
Ozolnieki
Zinātājs
Members
Forum Posts: 333
Member Since:
27/06/2009
Offline

Johny said

Dzeru ļoti daudz vīna. ...
Visu ar mēru, un tad viss būs Ok,

Drīkst zināt, aptuveni cik ir ļoti daudz, lai tomēr būtu ar mēru?

24/03/2013
17:24
Johny
Johny
Ogresgals
Zinātājs
Members
Forum Posts: 157
Member Since:
01/04/2012
Offline

ilksy said

Johny said

Dzeru ļoti daudz vīna. ...
Visu ar mēru, un tad viss būs Ok,

Drīkst zināt, aptuveni cik ir ļoti daudz, lai tomēr būtu ar mēru?

Neteikšu gan, jūs mani izslēgsiet no kluba:):) Bet divas glāzes vīna par skādi nevienam nenāks.

24/03/2013
17:40
sominens
sominens
Jelgava
Zinātājs
Members
Forum Posts: 141
Member Since:
20/10/2011
Offline

bite_L said
tieši tā, ir pierādīts, ka vīns ir franču sirds veselības noslēpums. pie salīdzinoši treknas pārtikas viņi tomēr daudz mazāk slimo ar sirds slimībām kā pārējā Eiropa, jo viņu ēdienkartē ir regulārās vīna devas.

Esmu kaut kur dzirdējis šausmu stāstus par franču aknu veselību :D
Bet vispār interesanta diskusija, kad esi pamodies pēcpusdienā, jo līdz 5:00 rītā ir ballēts un jasaņamas tagad nedēļas garajam :D

24/03/2013
18:04
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

man jau ar jāatzīst, ka vnk. ļooti garšo sausais sarkanvīns. un tad ir patīkami uzzināt, ka tas nav nekas slikts :D

24/03/2013
18:32
Kuks
Kuks
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 624
Member Since:
19/03/2012
Offline

Johny said

ilksy said

Johny said
Dzeru ļoti daudz vīna. ...
Visu ar mēru, un tad viss būs Ok,

Drīkst zināt, aptuveni cik ir ļoti daudz, lai tomēr būtu ar mēru?

Neteikšu gan, jūs mani izslēgsiet no kluba:):) Bet divas glāzes vīna par skādi nevienam nenāks.

Pudele vīna divatā vakarā...reizēm 1x nedēļā, reizēm vairākkārt :)

24/03/2013
18:34
ansiso
ansiso
Speciālists
Members
Forum Posts: 786
Member Since:
04/07/2011
Offline

Te ir pietiekoši daudz labu vārdu par Resveratrolu
http://en.wikipedia.org/wiki/Resveratrol
Vienīgi interesanti, ka mg/150ml diezgan lielā amplitūdā dots sarkanvīnam: no 0.29-1.89. Piemēram, plikām vīnogām, kas lielākoties ir saķīmiķotas, ir 0.23-1.17

24/03/2013
20:04
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

visvērtīgākie esot ar tanīniem bagatie vīni, kas savelk muti.

13/05/2013
12:45
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

Nu, re, pagājuši jau gandrīz 2 mēneši. Izmēģinātas arī pirmās sacensības Sieviešu skrējienā, kur diemžēl nebija līdzi pulksteņa, būtu varējusi izspiest kādas 2 min mazāku laiku, bet prieks, ka sākumā nepārķēru tempu un varēju visa skrējiena garumā kāpināt.
Jau sen esmu pieteikta vienā komandā uz NRM 10 K, bet pēdējais mēnesis pagājis vienās šaubās, jo ir pārliecība, ka varu noskriet arī pusmaratonu, jautājums tikai - darīt to tagad un skriet lēnu, rezultāts varētu būt 2:15-2:30 vai tomēr labāk skriet 10 K un noskriet ap 55 min.. Treniņos pirms 2 ned.garajā lēnajā skrējienā nejauši izskrējās 18 km, savācās 2:09:47 (pie tam minimālajos apavos, bet vairāk nekā puse distances bija pa mežu), pēc kuriem nejutu ne nogurumu, nedz arī kādas sevišķas muskuļu sāpes, ceļi jutās ideāli. Zinu, ka būtu varējusi jau toreiz noskriet vēl 3 km bez problēmām un bez sienas. Bet tas bija lēnām, pa ceļam pļāpājot. Atgriezos mājās pilnīgā eiforijā, kas man bija pēc visiem garākajiem skrējieniem.

Priecāšos, ja palīdzēsit izlemt, ko man darīt. Jo man pašai domas mainās bieži. Jau nopriecājos, ka pēdējo nedēļu nemainīgi domāju, ka jāskrien vien tas 10 K un jācer izskriet zem 55 min, bet šodien atkal uznācis pusmaratona dullums. Pirmo reizi ielūkojos Nordea pusmaratona plānā, kas liekas vēl nenopietnāks par manu skriešanu..
Ja nu tomēr skrienu pusmaratonu, tad ir pēdējais laiks pieteikties dārgajai vietai (par 10 K man nebūtu jāmaksā vispār, kas arī ir galvenais arguments par labu 10K). Par to arī domāju - vai ir vērts maksāt 20ls par pirmo(!) pusmaratonu, lai skrietu tik lēnu. Bet skriet jau gribas. Uz Ventspili un Liepāju es netieku, atliek tikai Kuldīga kā tuvākais iespējamais pusmaratons. Rudenī ceru noskriet Valensijā, kur dalība jau reģistrēta, bet pirms tam obligāti jāiemēģina kājas tepat LV, lai zinu, kā tas ir.
NRM kā pirmais pusmaratons liekas forši - daudz cilvēku, nejutīšos viena, tagad arī kopā vēl maratonisti, sajūtas noteikti superīgas.

13/05/2013
13:01
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

vispār man bija vēl trešais plāns - tagad skriet 10 K un ap Jāņiem kopā ar treniņpartneri noskriet 1. pusmaratonu Biķerniekos neoficiāli. tad tomēr vēl mēnesis treniņiem būtu, kas arī traumas dēļ izkrita februārī.
kritiski skatoties uz savu noskrējienu, saprotu, ka ir skriets krietni par maz, lai būtu pienācīgi sagatavojusies pusmaratonam jau tagad. tai pat laikā, liela daļa no uzdrošinies noskriet akcijas tikpat vai vēl mazāk noskrēja treniņos.

13/05/2013
13:38
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Ja Kuldīga nebūtu karstā laikā, es teiktu - labāk Kuldīgā! Barā būs vieglāk nekā 2-atā [pa Biķerniekiem].

13/05/2013
13:57
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

in said

Ja Kuldīga nebūtu karstā laikā, es teiktu - labāk Kuldīgā! Barā būs vieglāk nekā 2-atā [pa Biķerniekiem].

Kuldīga mani tiešām vilina, jo Kuldīgā nav būts vairāk nekā 10 gadus.

13/05/2013
13:58
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

bet šobrīd galvenās šaubas - skriet vai neskriet Nordea pusmaratonu. Ja tā godīgi, mani tā 10 km distance diez ko nevilina. Protams, būtu forši uzstādīt PB 10 K, bet gandarījuma visticamāk nebūs, būs škrobe, ka neesmu varējusi skriet 21 km, jo sirdī skaitu sevi jau pie tās distances skrējējiem un kopš ziemas bija sapnis par pusmaratonu NRM. var jau būt, ka izdotos ar tempa turētājiem noskriet 2:15 Nordea, tas būtu pirmai reizei gana labi.

13/05/2013
14:28
in
Speciālists
Members
Forum Posts: 851
Member Since:
27/10/2010
Offline

Kā panes karstumu?
Prātīgāk jau laikam gan būtu tā pakāpeniski - 7, tad 10, tad 21... Varbūt vēl kaut ko pa vidu.

13/05/2013
14:36
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

in said

Kā panes karstumu?
Prātīgāk jau laikam gan būtu tā pakāpeniski - 7, tad 10, tad 21... Varbūt vēl kaut ko pa vidu.

par karstumu skrienot - nav bijusi tāda pieredze, skriet sanāk vakaros/rītos, bet būs jāizmēģina. bet, kad neskrienu, laikam jau tomēr neesmu 30 grādu karstuma fans, vislabāk jūtos līdz 15-25 grādiem. skatoties pēc laika prognozēm, varbūt sanāks notestēt karstuma panesību 10 km distancē NRM.

13/05/2013
15:05
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

teorētiski vēl var iespēt Valmierā, jo Valensija ir 20.10., bet tad sanāk starpā tikai 1 mēnesis.

13/05/2013
23:16
Spāre lido
Spāre lido
Zinātājs
Members
Forum Posts: 289
Member Since:
21/05/2012
Offline

šovakar izskrēju, turot pulsu zem max. aerobās robežas, konstatēju, ka pēdējo nēdēļu ātruma treniņi un garie skrējieni ir devuši rezultātu un atkal ir jūtami krities pulss, varu easy skriet 6 min/km. ja šādā tempā vai pat bišku lēnāk skriešu pusmaratonu (ja jutīšos tikpat labi, protams) nemaz tik apkaunojošs tas rezultāts nebūs, bet gandarījums būs nesalīdzināmi lielāks par 10 km personīgo rekordu, spiežot no sevis maksimumu. pēc Sieviešu skrējiena, kur arī gāju tuvu maksimumam, gandarījuma un eiforijas nebija. es daudzkārt lielāku kaifu ķeru no ilgstošas skriešanas, no sajūtas, ka vari skriet bezgalīgi, vot tad man ir pilnīga eiforija.
pats būtiskākais, es jutīšos beidzot pa īstam piederīga garo distanču skrējēju pulkam, pēc kā jau sen ilgojos. un vēl man gribas uzlādēties no tās pozitīvās enerģijas un endorfīniem, kas nāk no garo distanču skrējējiem. kad es skrienu, mani pārņem pilnīga laime, ja mani pretīm skrienošie skrējēji pasveicina (visbiežāk tie ir vīrieši, nevis sievietes, pati vēl pagaidām kautrējos pirmā sveicināt, bet būs laikam jāsāk), tad pārņem tik superīga kopības sajūta un biedriskums, kas man līdz šim ir trūcis manā ikdienā.
tātad esmu nolēmusi, ka esmu nopelnījusi skriet pusmaratonu un ķert endorfīnus jau NRM. noteikti ieradīšos arī uz fotografēšanos un pieslēgšos pie TT uz 2:15.
ceru, ka nesabīšos un ka neaizgulēšos, laikam tūlīt jāskaita ls par dalību, kamēr neesmu pārdomājusi :)

No permission to create posts