Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Forums

Please consider registering
guest

Lost password?
Advanced Search

— Forum Scope —




— Match —





— Forum Options —





Minimum search word length is 4 characters - maximum search word length is 84 characters

No permission to create posts
Topic RSS
Без цензуры 17.05.2013 Самая знаменитая бегунья Латвии Елена Прокопчук
27/05/2013
23:05
Darya
Darya
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 456
Member Since:
26/09/2011
Offline
27/05/2013
23:17
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Bija interesanti,noskatījos TV pirms maratona :) Un protams neņēmu vērā cik ieteica starp maratoniem atiet... mēnešu vietā nedēļas,bet manā līmenī tas laikam nav tik būtiski :)

27/05/2013
23:30
LauraX
LauraX
Rīga/Sigulda
Zinātājs
Members
Forum Posts: 297
Member Since:
23/12/2011
Offline

Paldies, lielisks video, ļoti interesanta saruna :))

28/05/2013
02:36
und
und
Rīga
Zinātājs
Members
Forum Posts: 334
Member Since:
10/08/2011
Offline

Jā, video ir interesants, ir daži interesantie momenti. Nedomāju ka Jeļena raud vīram vestē, biju pārliecināts ka profesionāliem ir savādāk. Vienīgais, šaubos ka daudziem noskrieniesiem šīs video bus interesants... un ka kāds izdarīs kādu secinājumu... modris_aa intervija par 11 maratoniem gadā bus interesantāka :D

Vairāk par 38 km Jeļena neskrien treniņā, čau visiem biedriem kuri skrien 50km+ :D

Jeļenas vārdi par maratonu ļoti motivē kādreiz dzīve tomēr noskriet maratonu!

Jeļenas Prokopčukas skriešanas skola - labs, gaidām ;)

28/05/2013
05:57
edGars
Liepāja
Zinātājs
Members
Forum Posts: 587
Member Since:
18/05/2009
Offline

Ļoti priecājos par interviju. Ja nu kāds ir jānosauc par savu elku, tad tā man ir viņa.
Atkal daudz labu lietu pateikts. Pirmkārt par pacietību. Otrkārt par kustību nepieciešamību ikdienā. Treškārt par to cik drīkst skriet iesācēji. Ceturtkārt, ka skrienot jādomā par skriešanu (un suņiem).
Interesanti bija dzirdēt, ka pat pie profesionālas trenēšanās jādomā, ko ēst, lai neuzbarotos.
Un par ekipējumu pateica skaidri - pats galvenais treniņiem ir labi apavi. No firmām, kas specializējas skriešanas apavos, bet ne obligāti pa 150 latiem. Var vilkt vienkāršu t-kreklu un parakstus šortus.

vislabāk rezultātu uzlabo treniņi
28/05/2013
07:13
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Man kā fiziski nabadzīgam intervija patika. Vienīgi nepiekrītu, ka, lai skrietu vispirms jānomet liekais svars. Gaidot kamēr ĶMI būs tāds kā Prokopčukai, var tā arī nekad nesākt skriet.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
28/05/2013
13:38
Rainers
Rainers
Kazdanga
Speciālists
Members
Forum Posts: 764
Member Since:
21/10/2011
Offline

Arturio said

Jā, video ir interesants, ir daži interesantie momenti. Nedomāju ka Jeļena raud vīram vestē, biju pārliecināts ka profesionāliem ir savādāk. Vienīgais, šaubos ka daudziem noskrieniesiem šīs video bus interesants... un ka kāds izdarīs kādu secinājumu... modris_aa intervija par 11 maratoniem gadā bus interesantāka :D

Vairāk par 38 km Jeļena neskrien treniņā, čau visiem biedriem kuri skrien 50km+ :D

Jeļenas vārdi par maratonu ļoti motivē kādreiz dzīve tomēr noskriet maratonu!

Jeļenas Prokopčukas skriešanas skola - labs, gaidām ;)

Neskrien vairāk tāpēc,ka gatavojas maratonam...,bet ja cilvēki gatavojas kam garākam tad arī treniņi garāki...

28/05/2013
14:05
M257
Grīziņkalns
Eksperts
Members
Forum Posts: 2630
Member Since:
15/03/2011
Offline

Pēc wikipēdijas datiem Jeļenas ĶMI sanāk 18.07 kas pat ir nedaudz zem normālā svara .. man tas nozīmētu nomest vēl 15kg jeb zaudēt gan atlikušos tauciņus, gan arī kaut ko no muskuļu masas :)

Ne viss ir tā, kā izskatās.
28/05/2013
14:09
jupe
jupe
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 625
Member Since:
22/10/2011
Offline

Arturio said

Jā, video ir interesants, ir daži interesantie momenti. Nedomāju ka Jeļena raud vīram vestē, biju pārliecināts ka profesionāliem ir savādāk. Vienīgais, šaubos ka daudziem noskrieniesiem šīs video bus interesants... un ka kāds izdarīs kādu secinājumu... modris_aa intervija par 11 maratoniem gadā bus interesantāka :D

Vairāk par 38 km Jeļena neskrien treniņā, čau visiem biedriem kuri skrien 50km+ :D

Jeļenas vārdi par maratonu ļoti motivē kādreiz dzīve tomēr noskriet maratonu!

Jeļenas Prokopčukas skriešanas skola - labs, gaidām ;)

Mjā... Un tad, kad Tev atkal pateiks, ka esi stulbs, jo zālē cilā svarus (kaut neesi svarcēlājs) vai arī stādi nesaprotamus personiskos rekordus (0 jēgas no tā veselībai), tad atkal teiksi, ka to dari tikai tāpat vien prieka pēc. Nu cik maz ir jābūt galvā, lai nespētu atšķirt profesionālu sportistu no cilvēka, kurš sporto savam priekam? Abi iet uz rezultātu, bet profesionālam sportistam rezultāts mērās laika izteiksmē, bet amatierim - labajās sajūtās.
Kāpēc mēģini salīdzināt nesalīdzināmas lietas? Vai Tev tiešām liekas, ka cilvēkam, kurš skrien 24h sacensībās primārais ir nokaut savu veselību? Vai Tev tiešām liekas, ka šis cilvēks nezin, ko dara? Vai Tev tiešām liekas, ka Tavi svarcelšanas rekordi ir mazāk kaitīgi veselībai? Tur pietiek ar sekundes simtdaļu un 5 liekiem kg, lai Tu aizmirstu par visu savu sportista karjeru. Tak sāc lietot galvu ne tikai muti (pirkstus).

28/05/2013
17:12
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

papucis said
Pēc wikipēdijas datiem Jeļenas ĶMI sanāk 18.07 kas pat ir nedaudz zem normālā svara .. man tas nozīmētu nomest vēl 15kg jeb zaudēt gan atlikušos tauciņus, gan arī kaut ko no muskuļu masas :)

Wiki norādītie 51 kg ir kaut kas vidējs starp Boeingu jeb 55 kg, kas bija uzēsti neskrienot un sacensību svaru 45 kg. Vismaz tā bija rakstīts vienā intervijā. Manuprāt Prokopčuka pārspīlē liekā svara nozīmi skriešanā.

Lai kļūtu par Boeingu (ĶMI=19,5), man papildus jau nomestajiem 28 kg ir jātiek vaļā vēl "tikai" no 31 kg. Lai iegūtu Prokopčukas kaujas svaru (ĶMI<16), būtu vēl papildus jāšķiras no 12,5 kg. Tas ir ļoti aizraujošs piedzīvojums, bet baidos, ka tad mani aizpūtīs vējš.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
28/05/2013
18:21
pikols
pikols
Jūrmala
Zinātājs
Members
Forum Posts: 299
Member Since:
24/04/2009
Offline

garajās distancēs liekā svara nozīme ir milzīga , es jau pie diētām rakstiju, ka 1kg ir 3 sek uz km, ko var iegūt bez darba tikai nometot svaru, pats arī uz sevis šo formulu esmu pārbaudijis, ne pa velti kenijieši un cit ir tik kārni.

28/05/2013
20:42
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

dot said

papucis said
Pēc wikipēdijas datiem Jeļenas ĶMI sanāk 18.07 kas pat ir nedaudz zem normālā svara .. man tas nozīmētu nomest vēl 15kg jeb zaudēt gan atlikušos tauciņus, gan arī kaut ko no muskuļu masas :)

Wiki norādītie 51 kg ir kaut kas vidējs starp Boeingu jeb 55 kg, kas bija uzēsti neskrienot un sacensību svaru 45 kg. Vismaz tā bija rakstīts vienā intervijā. Manuprāt Prokopčuka pārspīlē liekā svara nozīmi skriešanā.

Lai kļūtu par Boeingu (ĶMI=19,5), man papildus jau nomestajiem 28 kg ir jātiek vaļā vēl "tikai" no 31 kg. Lai iegūtu Prokopčukas kaujas svaru (ĶMI<16), būtu vēl papildus jāšķiras no 12,5 kg. Tas ir ļoti aizraujošs piedzīvojums, bet baidos, ka tad mani aizpūtīs vējš.

Kamēr nav vēl ziņots par vēja aizpūstiem kenijiešiem vai Jeļenu, tikmēr neredzu pamatu bažām :)

28/05/2013
22:31
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

pikols said
garajās distancēs liekā svara nozīme ir milzīga , es jau pie diētām rakstiju, ka 1kg ir 3 sek uz km, ko var iegūt bez darba tikai nometot svaru, pats arī uz sevis šo formulu esmu pārbaudijis, ne pa velti kenijieši un cit ir tik kārni.

Tātad nometot 40kg un papildius neko nedarot es skriešu Biķernieku pusmaratonu ar tempu 2:54, t.i. 1:01:11? Atļaušos nepiekrist.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
28/05/2013
22:53
Stereotips
Stereotips
Ogre
Zinātājs
Members
Forum Posts: 442
Member Since:
11/06/2011
Offline

dot said

pikols said
garajās distancēs liekā svara nozīme ir milzīga , es jau pie diētām rakstiju, ka 1kg ir 3 sek uz km, ko var iegūt bez darba tikai nometot svaru, pats arī uz sevis šo formulu esmu pārbaudijis, ne pa velti kenijieši un cit ir tik kārni.

Tātad nometot 40kg un papildius neko nedarot es skriešu Biķernieku pusmaratonu ar tempu 2:54, t.i. 1:01:11? Atļaušos nepiekrist.

dot, te nav runa par nekā nedarīšanu. Tu vari turpināt trenēties, vismaz iepriekšējajā līmenī. Un tā kā tu šo neesi izmēģinājis, tu vari vienīgi nepiekrist, bet patiesība ir tur ārā un kas zin -40 kg vai +3 sekundēs. "Sky is the limit!"

28/05/2013
23:17
Agy
Agy
Rīga/Liepāja
Eksperts
Members
Forum Posts: 1792
Member Since:
26/03/2011
Offline

Arturio said

Jā, video ir interesants, ir daži interesantie momenti. Nedomāju ka Jeļena raud vīram vestē, biju pārliecināts ka profesionāliem ir savādāk. Vienīgais, šaubos ka daudziem noskrieniesiem šīs video bus interesants... un ka kāds izdarīs kādu secinājumu... modris_aa intervija par 11 maratoniem gadā bus interesantāka :D

Vairāk par 38 km Jeļena neskrien treniņā, čau visiem biedriem kuri skrien 50km+ :D

Jeļenas vārdi par maratonu ļoti motivē kādreiz dzīve tomēr noskriet maratonu!

Jeļenas Prokopčukas skriešanas skola - labs, gaidām ;)

ir atšķirība vai gatavojās pusmaratonam, maratonam vai ULTRAmaratonam.

28/05/2013
23:40
druupijs
druupijs
uz skrieshanas takas
Speciālists
Members
Forum Posts: 778
Member Since:
21/10/2009
Offline

dot said

pikols said
garajās distancēs liekā svara nozīme ir milzīga , es jau pie diētām rakstiju, ka 1kg ir 3 sek uz km, ko var iegūt bez darba tikai nometot svaru, pats arī uz sevis šo formulu esmu pārbaudijis, ne pa velti kenijieši un cit ir tik kārni.

Tātad nometot 40kg un papildius neko nedarot es skriešu Biķernieku pusmaratonu ar tempu 2:54, t.i. 1:01:11? Atļaušos nepiekrist.

vai tad Tu,Dot, esi noskaidrojis, ka tie 40 nometamie kg Tev būtu tieši kaut kādu lieko tauku masa? Ja nē, tad iespējams tev tāds svara zudums vispār traucētu paskriet , jo ....

Kas ir skriešanas talants?
- Pirmkārt, dabas dotumi, cik izturība ir iedzimta un cik to iespējams uztrenēt, kā organisms atjaunojas. Otrkārt, ķermeņa struktūra - lieli kauli vai mazi kauli, smagi vai viegli. /Viktors Lācis/

Slinkie noskrien ātrāk ;)
28/05/2013
23:58
jupe
jupe
Rīga
Speciālists
Members
Forum Posts: 625
Member Since:
22/10/2011
Offline

dot said

pikols said
garajās distancēs liekā svara nozīme ir milzīga , es jau pie diētām rakstiju, ka 1kg ir 3 sek uz km, ko var iegūt bez darba tikai nometot svaru, pats arī uz sevis šo formulu esmu pārbaudijis, ne pa velti kenijieši un cit ir tik kārni.

Tātad nometot 40kg un papildius neko nedarot es skriešu Biķernieku pusmaratonu ar tempu 2:54, t.i. 1:01:11? Atļaušos nepiekrist.

Intereses pēc neesi parēķinājis, cik laika esi ieguvis no tiem nomestajiem 28kg? Gan jau ar visiem +28kg nav rezultātu, bet pirmie sači noteikti kaut kur taču ir.

29/05/2013
04:32
Andulis
Rīga
Admin
Forum Posts: 3556
Member Since:
13/11/2009
Offline

jupe said

dot said

pikols said
garajās distancēs liekā svara nozīme ir milzīga , es jau pie diētām rakstiju, ka 1kg ir 3 sek uz km, ko var iegūt bez darba tikai nometot svaru, pats arī uz sevis šo formulu esmu pārbaudijis, ne pa velti kenijieši un cit ir tik kārni.

Tātad nometot 40kg un papildius neko nedarot es skriešu Biķernieku pusmaratonu ar tempu 2:54, t.i. 1:01:11? Atļaušos nepiekrist.

Intereses pēc neesi parēķinājis, cik laika esi ieguvis no tiem nomestajiem 28kg? Gan jau ar visiem +28kg nav rezultātu, bet pirmie sači noteikti kaut kur taču ir.

Vismaz pa laika (datumu un pusmaratonu rezultātu) asi dot ir labi dokumentēts :)

23.10.2011. Ozolnieku rudens pusmaratons (pirmie sači, cik saprotu) 2:33:23 (īstenībā jābūt 4-5 s mazāk, jo toreiz startā bija vairāku desmitu cilvēku bariņš, dot stāvēja tā aizmugurē ... bet nav gan būtiski:)
28.04.2013. Sportlat Biķernieku pusmaratons 1:43:24 (neto laiks; jaunākais pusmaratons un kārtējais PR)

Njā.. nometot tagad vēl jebkādu(!) skaitu kilogramu, laikam tomēr neizdotos pusītes rezultātu vēlreiz samazināt par 50 minūtēm.. :) Žēl, bet visiem likumiem ir pielietojamības robežas..

29/05/2013
07:34
pikols
pikols
Jūrmala
Zinātājs
Members
Forum Posts: 299
Member Since:
24/04/2009
Offline

Kad sāku savus pusmaratonus bija 1:56, kad tiku pie labākā svara tad 1:38

29/05/2013
17:59
dot
dot
dīvāna iemītnieks
Eksperts
Members
Forum Posts: 1700
Member Since:
28/10/2011
Offline

Andulis said
23.10.2011. Ozolnieku rudens pusmaratons (pirmie sači, cik saprotu) 2:33:23 (īstenībā jābūt 4-5 s mazāk, jo toreiz startā bija vairāku desmitu cilvēku bariņš, dot stāvēja tā aizmugurē ... bet nav gan būtiski:)
28.04.2013. Sportlat Biķernieku pusmaratons 1:43:24 (neto laiks; jaunākais pusmaratons un kārtējais PR)

Ir dokumentēts arī svars :)
PB labojumu secība ilustrācijai:
23.10.2011 Ozolnieku pusmaratons 2:33:23 120,6 kg
06.04.2012 Rīgas LSC pusmaratons 1:53:51 107,6 kg
16.06.2012 Ventspils pusmaratons 1:49:29 102,0 kg
22.09.2012 Jūrmalas pusmaratons 1:44:23 100.3 kg
28.04.2013 Biķernieku pusmaratons 1:43:44 101,1 kg
Visos šajos pasākumos laika apstākļi bija tuvu ideāliem. Manuprāt rezultātus vairāk ietekmē laika apstākļi un trenētība nevis dzīvsvars.

Domāju sākt no rītiem skriet, bet rudenī pārāk dubļains, ziemā pārāk auksti, pavasarī pārāk mitrs un vasarā pārāk karsti.
No permission to create posts